Wordt de Waddenzee in de toekomst zoetwaterreservoir? AG END/ V'l ank* etka ,01 SPORT EN SPEL in het afgelopen weekenc rubriek voor LANDBOUW en Enkele opmerkingen over kuilgras Zal Nederland, en zeker het noorden, in de verre toekomst zijn zoet water putten uit een gigantisch reservoir een afgesloten Waddenzee? Het is minister Bakker (Verkeer en Water staat) die deze mogelijkheid signaleert in zijn vrijdag verschenen en aan de Eerste en Tweede Kamer gestuurde nota over de waterhuishouding van ons land. Uitvoerig ingaand op de middelen, waarmee de watervoorziening van de bevolking, industrie en landbouw tot het jaar 2000 kan worden veilig ge steld, zegt de minister dat inpoldering van de Waddenzee een karwei op grote schaal is en dat het zeer wel denkbaar is, dat een dergelijk werk nimmer ter hand zal worden genomen. De bewindsman voegde daaraan echter toe, dat de vorming van water voorraden op het IJsselmeer 's win ters grote bezwaren oplevert voor de afwatering en de veiligheid van de omgeving (hogere winterwaterstanden) en dat daarom voorraadvorming, hetzij op de bij afsluiting in de geulen ko mende Waddenmeren zelf, hetzij in af zonderlijke spaarbekkens wat naar alle waarschijnlijkheid eerder in aanmer king komt. Om het huidige winterstreefpeil van min 40 cm. NAP op het IJsselmeer te behouden, kan alleen een wintervoor raad zoet water op de Waddenmeren worden aangelegd door water uit het IJsselmeer naar deze meren te pompen. Het IJsselmeer moet in dat geval een eigen mogelijkheid tot natuurlijke lo zing naar de Noordzee behouden. Niet reëel Zouden deze ontbreken, aldus de mi nister, dan zou de capaciteit van het gemaal tussen het IJsselmeer en de Waddenmeren moeten worden afge stemd op de extreme waterhoeveelhe- den van het IJsselmeer om de peilbe- heersing van het meer, ook bij opge zette Waddenmeren, te kunnen waar borgen. Deze oplossing noemt drs. Bakker niet reëel. In het andere geval bestaat in prin cipe de mogelijkheid om 's winters meer water van het IJsselmeer naar de Waddenmeren te pompen dan nodig is voor de waterbehoefte van het Wad dengebied zelf, aldus de nota. Pas dan zal afsluiting van de Waddenzee een positieve bijdrage kunnen leveren tot de oplossing van de watervoorziening van ons land. Belangrijk voor waterhuishouding Omdat een eventuele afsluiting van de Waddenzee belangrijke gevolgen kan hebben voor de Nederlandse wa terhuishouding, zegt minister Bakker: In een droog zomerhalfjaar zal door verdamping op de bij afsluiting in de geulen van de Waddenzee komende meren een waterschijf met een dikte van een halve meter verloren gaan, terwijl de natuurlijke toevoer naar deze meren in dergelijke perioden zeer klein zal zijn. Deze meren worden dus een kreditpost op de waterbalans van ons land. Zou een deel van de Waddenzee worden ingepolderd ten behoeve van de landbouw, dan zou, volgens drs. Bakker, bovendien een grote hoeveel heid water nodig zijn om op de in het algemeen zeer lichte gronden land bouw te kunnen bedrijven. Hoeveel water de meren zelf uit voorraad kun nen leveren, hangt af van het hoogste toelaatbare peil aan het eind van de winter en het laagste toelaatbare peil aan het eind van de zomer. Kwaliteit baart zorgen Aangezien het niet is uitgesloten dat in de periode waarover het nu gaat (de eerst komende 30 jaren) het IJsselmeer vol belast zal zijn, blijft in dat geval voorraadvorming in de winter als eni ge mogelijkheid open om de water behoefte van het Waddengebied te dek ken, zo meTkt de bewindsman op. Of deze voorraad kan worden gevormd uit het waterbezwaar van het eigen afwatenngsgebied is de vraag. Vooral in de winter met een klein waterbe zwaar, gezien de geringe grootte van dit afwateringsgebied. Het is dan nog mogelijk, zo voegt drs. Bakker daaraan toe, de winter- toevoer naar het IJsselmeer te gebrui ken, waarbij de voorraadvorming zou kunnen plaats hebben op het IJssel meer of op de Waddenmeren of op beide. Uit de nota blijkt, dat het tot het jaar 2000 niet de totale hoeveelheid water is die zorgen baart, maar de kwaliteit en beschikbaarheid op el ke tijd en elke plaats van het water. Verontreiniging IJsselmeer zou ramp betekenen Wat moet er gebeuren als zich in het IJsselmeer, dat een sleutelpositie inneemt in de Nederlandse waterhuis houding een verontreinigingsramp voordoet, bijv. als gevolg van averij aan tankschepen of vergiftiging van het water met geconcentreerde gevaar lijke afvalstoffen? Op deze vraag gaat de nota waterhuishouding van minister Bakker uitvoerig in. Het IJsselmeer kan niet, aldus de nota, zoals een kanaal of een rivier, binnen korte tijd worden doorgespoeld. Een volledige verversing van het IJs selmeer kan maanden, misschien meer dan een jaar, duren. Voor de drinkwa tervoorziening is een oplossing denk baar door een apart spaarbekken te maken van 200 a 250 km2 met een in laat bij het Keteldiep. Maar dan nog zou de rest van het IJsselmeerwater onbruikbaar kunnen worden voor de landbouw. Bovendien is de vraag wat er met flora en fauna van het meer zou ge beuren. De nota suggereert naast an dere wettelijke maatregelen ook plano logische maatregelen te treffen, zodat bepaalde industrieën in aangewezen gebieden rondom het IJsselmeer alleen maar onder zekere voorwaarden mogen werken. De opsporing en winning van olie in het IJsselmeer zal uiteraard met de grootst mogelijke zorg omringd moeten worden. In het algemeen wordt gesteld, dat niet verheeld kan worden dat men niet te optimistisch mag zijn aangaande de risico's van vervuiling of vergiftiging. Nederland moet, aldus de nota, over een dertigtal jaren kunnen beschikken over zo'n 32 miljard kubieke meter zoet water per jaar of om het anders te zeggen: een waterschijf van bijna 80 cm. dik en net zo groot als heel Neder land. Verreweg het grootste deel van deze hoeveelheid is nodig voor door spoeling en verversing. Hier tegenover staat een jaarlijks gemiddeld aanbod van 110 miljard kubieke meter. Hier van gaat ongeveer 20 miljard m3 ver loren, zodat een aanbod overblijft van rond 90 miljard m3 per jaar. Dat lijkt gunstig, maar in de zomer vooral droge zomers groeit de totale behoefte, voornamelijk door de landbouw, terwijl juist de aanvoer dan belangrijk lager is. Volgens de nota is de aanvoer over het hele jaar voldoen de als hier en daar in spaarbekkens voorraden worden opgeslagen uit pe rioden van overtollige aanvoer. Derge lijke spaarbekkens kunnen worden in gericht in het IJsselmeer en in 't Gre- velingenbekken. Konkrete plannen daarvoor bestaan al voor de Brabantse Biesbos. De nota verdeelt Nederland in twee voorzieningsgebieden, ruwweg geschei den door een lijn die loopt van Arnhem via de Veluwe naar Amsterdam en IJmuiden. Het noordelijk gedeelte zal voor zijn waterhuishouding vrijwel ge heel georiënteerd zijn op het IJssel meer, het zuiden op de Rijn en de Maas. De aanvoer van zoet water is via deze vaarwegen in beginsel voldoende. Beide voorzieningsgebieden zullen ech ter om meer garanties te krijgen, on derling gekoppeld moeten worden door een noord-zuid-verbinding. Het vcrziltingsvraagstuk De bestrijding van de verzilting en vervuiling van het oppervlaktewater noemt de nota hèt grote vraagstuk voor de waterhuishouding. Op drie punten openbaart zich de verzilting vanuit zee het sterkst; in het gebied van het Noordzeekanaal, rondom de Rotterdamse waterweg en in de toe komst vanuit de Westerschelde langs de zuidrand van het Deltabekken. In het Noordzeekanaalgebied wordt reke ning gehouden met een nieuw sluizen- complex. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 9 januari 1969 Gevonden te Den Burgauto- cn huis sleutel aan ring met lichtje en naam Hoog- hout; 1 paar grijze lederen herenhandschoe nen; lichtbruine portemonnee met knoop- sluiting inh. 20 ct. en TESO-kaart; 1 paar roestbruine dameshandschocnen; blauw jack voor 6-jarig kind; oranje damessjaal; 3 sleu teltjes aan sleutelhanger met groen kabouter tje; 1 niet-machine; geel-oranje damesvest met bruin-grijze knopen; Marokkaanslederen portemannce inh. ƒ5,35; gouden trouwring met inscriptie WM5; groene gebreide dames handschoen met 2 knoopjes. Verloren te Den Burg: briefje van 25, grijze wollen kindcrwant; lichtbhruine school tas inh. schoolboeken; zwarte wollen sjaal, lang, patentsteek gebreid: zwarte portemonnee met opschrift oranjeboom, inh. ƒ12,50; knipportemonnee groen inh ƒ15,2 sleuteltjes en kaartje Huize St. Jan; witte rubber dameslaars, rechts; zwarte damespor- temonnce inh. ƒ180,zwart meisjesgym- pakje met Texels embleem; witte fietspomp; zwarte lederen dameshandschoen linker m. 7V4, met voering; bruine knipportemon./por tefeuille inh. ƒ3,50; wat kleingeld en bon netje postorder; groene portcm. met knip- sluiting inh. o.a. wat geld, grote sleutel, naam cn adres op papiertje; zwarte lederen dames portemonnee inh. 2x ƒ5,en foto porte monnee met ƒ130,donkerblauwe stretch broek voor 8-jarige jongen; bruine knippor temonnee met verz.bewijs bromfiets; rode knipportemonnee inh. 55 ct.; schooltas, puk kel, met broodtrommel; plastic fles en 2 plastic doosjes; zwarte portemonnee inh ƒ20.en verm. huissleutel; PhiliShave 2-kops in zwarte doos; wieldop Daf; damesrok don kerblauw jersey; zwarte wollen jongenshand- schoen; blauwe overall bijeengebonden met lederen riem; damespolshorlogc verchroomd, rond met goudkl. wijzerplaat. SCHIETOEFENINGEN Op 14 januari wordt geschoten te Breezanddijk van 10.00-17.00 uur met de 81 mm.-mortier in een sector met een kaarthoek 180ü-226°. Afstand 7 km, hoogte 5 km. HOOG WATER 14 jan. 3.11 en 16.00; 15 jan. 4.40 en 17.23; 16 jan. 6.07 en 18.43; 17 jan. 7.20 en 19.51; 18 jan. 8.22 en 20.56. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 15 januari a.s. worden de moeders van Den Burg venvacht van 13.00 tot 15.30 uur. Dinsdag 14 januari Den Burg, Panorama, 8 uur, jaarvergade Plattelandsvrouwen. Den Burg, Hotel De Lindeboom-Texcl, uur, de heer De Rooy spreekt over veel derijproblemen voor Ver. voor Bedrijfsv< lichting. Donderdag 16 januari Ziekte- cn onkruidbestrijding door de Si ting tot bevordering van land en tuinbouw (fcli de gemeente Texel. Vrijdag 17 januari Den Burg, Dorpshuis, 8 uur, Fotoclub Kiekendief, beginnerscursus les 13. Fotoi lectie Finland. Zaterdag 18 januari Den Burg, Burg. De Koninghal, 8 uur, voering Fanfare. Zondag 19 januari Den Burg, Burg. De Koninghal, 10.00 Badrnintononlmoeting Tcxel-Den Helder. i|»< ut'UI UITSLAGEN Zondag 12 januari 1969 4de klas A KNVB Texel-W atervogels Afdeling Noordholland Flevo 3-De Koog 1 1—2 1—2 Onder 1 C, Van (.'vonioij Tijdens de boerderijentocht is ook het kuilgras op de bezochte bedrijven ter sprake gekomen .Bekeken door de bril van een landbouwvoorlichter kan gezegd worden, dat het kuilgras op alle vijf bedrijven van goede kwaliteit is. In drie gevallen was het kuilgras, dat gemaakt was volgens de maaikneus- methode, in twee gevallen was het voordroogkuilgras. Op het bedrijf van Commandeur was er dan nog het bij zondere, dat dit voorgedroogde gras was ingekuild in een hoes in de schuur. We hebben de indruk gekregen, dat de meeste veehouders het kuilgras op deze bedrijven lang niet overal in de zelfde mate konden waarderen. Men was in het algemeen geneigd om het voordroogkuilgras een belangrijk hoger cijfer te geven dan het maaikneuskuil- gras. Welke maatstaf gebruikt men? Bij een uiterlijke beoordeling neemt men vooral de aanblik van het mate riaal en de reuk als maatstaf. Wat het aanzien betreft, stelt men prijs op enigszins los materiaal, waarin de grasstengels duidelijk zijn te zien. Het moet niet plakkerig zijn. Wat de geur aangaat is er voorkeur voor kuilgras, dat nog iets aan hooi doet denken. Speciaal de reuk van iets gebroeid hooi slaat men hoog aan Zowel wat het aanzien als de geur betreft, beantwoordt goed voordroog kuilgras in het algemeen aan de wen sen van de veehouders. Maaikneuskuilgras heeft vooral als het wat jong wordt gemaaid, een wat minder mooie structuur Enigszins plakkerig en klefferig. Dit was speciaal ook op het bedrijf van Tjepkema het geval. In bepaalde gevallen wordt het in deze vorm ook wat minder goed op genomen door het vee. Op het bedrijf van Tjepkema valt hier nooit over te klagen. De geur van maaikneuskuilgras ie een heel aparte geur. Zonder er van op de hoogte gesteld te worden, kun je als je tijdens het voeren de stal bin nenkomt, direct vaststellen: „Hier wordt maaikneuskuil gevoerd". Heel veel veehouders kunnen deze geur niet waarderen en ook tijdens de boerderijentocht hebben we een maai kneuskuil enkele keren een „stinken de" kuil horen noemen. Zuiver een kwestie van smaak. Je hebt mensen, die als ze ergens binnenkomen, waar kennelijk uien worden gekookt, de griezels over de rug lopen, terwijl bij anderen het water in de mond komt. Om welke zaken gaat het? Eén van de allerbelangrijkste zaken is of het inkuilen volgens betrouwbare maatstaven geslaagd is. Die maatsta ven zijn speciaal de aanwezigheid van ammoniak en boterzuur. Laat men een monster kuilgras onderzoeken, dan spreekt het Bedrijfslaboratorium van een geslaagde kuil als het ammoniak - cijfer 8 of lager is. Is dat het geval, dan mogen we aannemen, dat er ook geen of zeer weinig boterzuur aanwe zig is. Ik zou wel willen, dat we het er over eens waren, dat een kuil, die te veel boterzuur bevat eoht stinkt. Dat is echt heel iets anders dan de typische geur van maaikneuskuilgras. Als U van het laatste een hoeveelheid in de» han den hebt gehad, dan is de typische geur van het kuilgras na oppervlakkig wassen, verdwenen. Dat redt U beslist niet als U met de handen in een kuil met veel boterzuur hebt gezeten. Dan kunt U zelfs na drie- of viermaal flink wassen de scherpe boterzuurgeur nog ontdekken. Verder is het natuurlijk belangrijk, dat de voederwaarde voldoende hoog is. Dit is echter veel meer een kwestie van 't uitgangsmateriaal, d.w.z. 't gras dat U inkuilt. Met de beste methode maakt U van gras, dat met te weinig stikstof is gegroeid, of dat te lang op stengel heeft gestaan geen hoogwaar dig voer. Uiteraard is ook van belang hoe de dieren het voer opnemen. Zonder te zeggen, dat dit bij maaikneuskuilgras altijd moeilijkheden geeft, kunnen we wel vaststellen, dat voordroogkuilgras over het algemeen iets liever wordt opgenomen. Plus- en minpunten Als e'en pluspunt van de maaikneus- methode kunnen we tot nu toe noe men, dat het percentage geslaagde kui len tot nu toe hoger is dan van de voordroogmethode. We willen daar di rect aan toevoegen, dat het mislukken van voordroogkuilen meestal een aan wijsbare oorzaak heeft. Mislukkingen komen er vooral door onvoldoende voordroging. Wil men de kans op schimmel en/of broei zo klein mogelijk maken, dan moet men wachten met in kuilen tot het gehalte aan droge stof 50% is. Waarbij dan ook nog als eis gesteld moet worden, dat we uitgaan van fijn, bladrijk materiaal. Gras met veel stengels in is feite ongeschikt om vóór te drogen. Een voordeel van de voordroogkuil boven de maaikneuskuil is, dat we naar grote hoeveelheden kuilgras per dag kunnen gaan. We kunnen dus naar een heel andere verhouding hooi- kuilgras. Daar er op het veld veel meer water uit het gras verdwijnt, brengen we bij het voordrogen veel minder water aan TEXEL-YVATERVOGELS 1—2 Ondanks het feit, dat Texel in het eerste kwartier sterk in de aanval was en er heel goede kansen ontstonden, kwam men niet verder dan één kopbal tegen de lat uit een corner door Kees Boot. Na bijna 30 min. nam Water vogels de leiding bij een niet goed af geslagen aanval. 01 dus. Zelfs kwam het op 02, ook vrijwel onverwacht. Uit een hoog schot Let de W.-keeper even de bal los, waarvan Wim Koorn profiteerde 12. Het spel werd span nender, maar niet fraaier. Slecht en onbeheerst aanvalsspel bleek niet in staat om de stand om te buigen. Hot wordt bedenkelijk. De concur rentie komt terug! Het ziet er naar uit dat Texel een moeilijke tijd tegemoet gaat. FLEVO 3-DE KOOG 1 1—2 De wedstrijd van de gemiste kansen De Koog 1 trok met 3 invallers naar Middenmeer, na de laatste verloren wedstrijden met zeer gemengde gevoe lens. Direct na do aftrap ging De Koog in de aanval en schiep zich vele kan sen. Toen Flevo probeerde door te drukken, lanceerde Kaczor met een verre trap A. Eelman, die in een run de Flevo-back passeerde. De keeper de hoop. Dat water behoeft dus in de winter niet verwerkt te worden. In 't algemeen kunnen we wel zeggen, dat we met een prik van 10 kg. voordroog kuilgras evenveel voederwaarde voor de koeien brengen als mot 20 kg. maai kneuskuilgras. Een punt, dat vooral het laatste jaar is gaan meespreken, is dat van de kos ten. In 1968 heeft het maaikneuzen in diverse gevallen veel gekost Gevallen van ƒ300,per ha. zijn niet zeldzaam. We vrezen, dat dit voor velen een struikelblok zal gaan worden om met het maaikneuzen door to gaan. Intus sen zijn we er niet zeker van, dat een dergelijk hoog bedrag nodig is. Als een voordeel van het maai kneuzen willen we nog noemen de kwestie van de organisatie van het werk. Voor eenmansbedrijven is het buitengewoon aanlokkelijk, dat Let in kuilen met weinig eigen arbeid in één dag aan kant is. Dat mag uiteraard iets extra's kosten. Maar er zijn gren zen. Tijdens de boerderijentocht is door een paar veehouders do opmerking ge maakt, dat maaikneuskuilgras een na delige invoed zou hebben op het vet gehalte van de melk. Er zijn inderdaad een paar gevallen geweest, waar een aanwijzing in die richting was. Deze zijn echter te weinig positief. Als we in het Jaarverslag hot bedrijf van de heer Tjepkema zien staan met een gemiddeld vetgehalte van 4.25% en als ik op een ander bedrijf, waar vrij veel maaikneuskuilgras wordt gevoerd een gemiddeld vetgehalte van 4.28% zie staan, dan zijn me de aanwijzingen toch niet sterk genoeg om nu aan te nemen, dat maaikneuskuilgras indor- daad vetverlagend werkt. ALGEMENE VERGADERING BEDRIJFSVERENIGING De dagvergadering van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting wordt dit jaar gehouden op woensdag 5 febr. De vergadering begint om 10 uur en zal plm. vier uur in de namiddag ein digen. Zoals gewoonlijk worden in de mor gen vergadering de eigenlijke verenigingszaken behandeld, zoals de jaarverslagen, overzicht van werk zaamheden en de bestuursverkiezing. Het middagprogramma is iets anders dan we de laatste jaren gewend waren. We zouden kunnen zeggen, 'dat de kost iets „zwaarder" is. Dit jaar nl. geen reisverhaal met dia's, maar een inlei ding over een zeer actuele zaak, nl. „het plan Mansholt". Dit onderwerp zal worden ingeleid door Drs. P. C. Muntjewerf, die ons verzocht om zijn inleiding aan te kon digen als: „Wat kan het plan Mansholt betekenen voor de Texelse landbouw?" We zullen het op prijs stellen als an dere agrarische verenigingen op of om streeks 5 februari geen vergaderingen uitschrijven. had geen verweer: 10 dus. Even opleving bij De Koog, maar door sle schieten en slecht plaatsen van de ger voorhoede geen doelpunten. Flevl linksbinnen strafte de opdringende 7 ger achterhoede af door met een hal schot in de uiterste hoek Flevo naa De Koog te brengen Vier minuten erl weer zo'n doorbraak van de Flevl midvoor, maar deze vergat te schiet! en wachtte te lang, waardoor Kogl keeper Strik zich op zijn schoen wiel en de bal te pakken had. Maar Koog kreeg ook goede kansen; do punten maken bleek echter haast mogelijk en de stand veranderde ni| meer voor de rust. Daarna een fel aanvallend Flevl maar de Koger achterhoede met al uitblinkers Kaczor, Kooiman en Stril liet geen steek vallen. Na een kwartil begon het wat te luwen bij Flevo el 4 De Koog kreeg weer de overhanl k- Maar het zou toch nog tot de 26ste m| nuut duren voordat De Koog het do kon vinden. A. Eelman ontving de bi van S. Verseput en wrong zich door 1 verdediging van Flevo en schoot raai 21 dus. Even erna een kans vocjPJ Nico Hopman, die evenwel hopelo naast kogelde. De Koog ging door. Keijser kreeg een opgelegde kans, maal vergat zelf te schieten en tikte de bi ooi door naar een back van Flevo S. Verf seput deponeerde de bal ook, na eel goede voorzet lusteloos ver naast hef doel. De laatste 10 minuten waren weel voor Flevo, dat door fel aanvallen tocll wx, nog gelijk wilde komen, maar het wil| de niet en toen scheidsrechter Va Twuyver het einde floot, had De Kooj nog steeds een 21 voorsprong. VOLLEYBAL SCHOLIEREN VOLLEYBALTOERNOOI Het is de bedoeling om op 1 februari een volleybaltoernooi te houden in da Burg. De Koninghal, te organiserorl door Tevoko. Als deelnemers zijn uit-l genodigd leerlingen van LTS, Land! bomvschool, Huishoudschool, ULO erl HBS. Zowel meisjes als jongens kun-l nen meedoen. De scholen hebben hier-l van bericht gekregen. Liefhebbers kun-| nen ziph opgeven b.v. bij hun gymna-j stiekle'raar. Tevoko neemt aan ditl toernooi niet deel, omdat het uitslui-| tend een strijd tussen de scholen moetl worden. Gehoopt wordt dat alle scho-1 len enkele teams zullen inschrijven! (gratis). Voor de winnaar wordt eenl prijs beschikbaar gesteld. De inschrijf-l formulieren moeten vóór 16 januari bij| Tevoko zijn TEVOKO 3-HZVS 2 (HEREN) 3—0 I Tevoko 3 heeft voor de eerste keer| in de competitie een wedstrijd ge wonnen. Een goed begin van het nieu-| we jaar. De le en 2e set waren duide-l lijk voor Tevoko. In deze sets warenI af en toe zeer goede aanvallen te zien! die de tegenpartij flink uit hun spell haalden. Ook de verdediging was niet| onverdienstelijk. Het zelfvertrouwen van HZ VS kwaml in de 3e set terug, toen deze ploeg totI 105 vóór kwam te staan. Maar Te-I voko kwam terug en kon met veel| moeite de set winnen met 1614. TEVOKO 2-HZVS 1 (HEREN) 3—1 Waarschijnlijk dacht het 2e team, na| het zien van HZVS 2, dat deze wed strijd makkelijk te winnen zou zijn. Inl ieder geval startte Tevoko 2 slecht. Erl werd slordig gespeeld en zonder veel moeite won HZVS de le set met 152. Hierna werden de rollen definitief om- I gedraaid. Tevoko 2 toonde zich nu dui- j delijk de meerdere. Er waren zeer goe de momenten van verdedigen te zien. I Ook aanvallend ging het na de le set beter. Tevoko hield de rest van de wedstrijd het Left in handen en won met 15—5, 15—2 en 15—11. TEVOKO 1-ADELBORSTEN 0—3 Tevoko 1 was niet in de vorm, die we gewend zijn. Het miste nogal eens de bal door onsomenhangend spel, waar door er grote gaten vielen op het veld. De Adelborsten maakten hiervan ge bruik d.m.v. goed geplaatste smashes. Tijdens de 2de set leek het erop, dat Tevoko zijn vorm hervonden had, maar het team kon toch niet verhinderen dat ook deze set naar de Adelborsten ging met 1416. Programma Zaterdag 18 januari Dames Tevoko 2-HAV 2, 14.30 uur Dames Tevoko 3-HAV 3, 15.30 uur Dames Tevoko 1-HAV 2, 16.30 uur Maandag ,20 januari Dames Se«ahawks 2-Tevoko 4 Heren Oranje Wit 1-Tevoko 1

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 6