open drive ,e een jongeman 'n leerling-caissière VERVOLG VAN PAG. 1 de schoonmaak Gratis af te halen Jac. Bruijn ei n gewijzigd in 394 Voor diepvriezers en koelkasten CHEMISCH REINIGE STOOMWASSERIJ ..TEXEL' Geslaagd seholentoernooi volleybal RHBS DAMES EN HEREN GINGEN MET DE BEKERS STRIJKEN Het door Tevoko georganiseerde vol leybaltoernooi voor de scholen van bet voortgezet onderwijs is een groot suc ces geworden. De teams van de ver schillende scholen hebben gedurende de gehele zaterdag bijzonder sportief strijd geleverd. Het evenement heeft volgens de organisatoren bijgedragen aan de verbetering van de verstand houding tussen de scholen. Het toernooi was ook bedoeld om propaganda te maken voor de volleybalsport, hetgeen zou kunnen resulteren in vergroting van het ledental. Met een soortgelijk doel voor ogen hield Tetak enige tijd geleden een seholentafeltennistoernooi. Ook het volleybaltoernooi zal een jaar lijks terugkerend evenement worden, zo werd zaterdagmiddag bij de prijsuit reiking bekend gemaakt. De ontmoeting verliep vooral voor de RHBS bijzonder succesvol. Bij de dames werd het team HBS 1 kampioen dat er meerdere particulieren zijn ge weest die een bad wilden bouwen, maar op een of andere manier is dat steeds afgewimpeld. De heer Brugmans vond dat de Fol klore voor meer eigen inkomsten moest zorgen. Hij verwachtte dat het nu zeer grote enthousiastme met enkele jaren serk zal teruglopen als men telkens weer wordt benaderd met het verzoek een paar honderd gulden op tafel te leggen. Het zou beter zijn bijvoorbeeld voor het optreden van de oude dans groep een entree te vragen. Het dansen zou dan moeten plaatsvindén in een enigszins afgesloten hoek, bijvoorbeeld op het pleintje bij de oude poort van hotel „De Lindeboom-Texel". De om ringende zalen zouden erbij betrokken kunnen worden. Op het pleintje zou sfeer 'kunnen worden gemaakt met lampjes, barbecue, enz. De /heer De Jong toonde zich geen voorstander van geld vragen, althans niet in het eerste jaan De heer Brugmans zou ook graag één dag, bijvoorbeeld op donderdag naar De Koog gaan om daar op een af gesloten terrein iets aan Folklore te doen. De heer Brugmans adviseerde eens op Terschelling te gaan kijken waar meerdere dansgroepen actief zijn of een Terschellinger groep uit te no digen. Schapenwol Voorts werd het advies gegeven de bij het schapenscheren te verloten vacht te vervangen door een geprepa reerde huid. De stedelingen kunnen met een baal ruwe schapenwol weinig uitrichten. De heer Agter raadde aan het spel „De Strooppot" op te voeren en ook de oude loopfietsen in te schakelen. Ver der vond ihïj dat voor kinderen een broodtafel moest worden bereid; iets dergelijks heeft men ook in Schagen. De heer Agter was verder gaarne be reid tijdens de demonstraties hoefbe slag een „paardenpraatje" te houden, pleitte voor een gezellige folkloreavond na afloop van het seizoen en vond dat de winkeliers moesten worden bewogen om oude gebouwen in Den Burg in floodlight te zetten. Do heer Agter zei ook de „Onder de pomp" (over de de monstraties met een zeker oud beroep op de Burgwal - red.) niet begrepen te hebben. De reacties in de zaal wezen erop dat anderen het wèl door hadden. De heer S. Langeveld zou graag wil len dat do Groeneplaats al de avond vóór Folkloredag vrij van auto's zou worden gemaakt. De heer Brügemann deed de sugges tie om de Waag op de Vismarkt in te richten tot een soort oud-Texels huis. Het bakken van oliebollen kan beter ergens anders gebeuren. De heer S, Langeveld vond dat in de Oudheidska mer aan de Stenenplaats mensen in oud-Texels costuum moesten lopen. De heer Veldwisch vond dat de danskle- ding en het schoeisel meer verantwoord moest worden uitgevoerd en zonodig vervangen. Hij zou graag zien dat de (volksdansgroep iets anders zou gaan dragen dan de boerenkieitjes met rode zakdoek. Mevrouw Brugmans wilde al in juni iets voor de gasten organiseren. Zij dacht aan Texelse avonden in de ande re dorpen met medewerking van bijv. mevrouw Craanen. Bij monde van de heer De Jong be loofde het bestuur alle ideeën en sug gesties op uitvoerbaarheid te zullen on derzoeken. en ook het HBS 1 herenteam veroverde in een spannende finale» tegen ULO 1 de kampioensbeker. 's Middags duurden de wedstrijden aanmerkelijk langer dan was verwacht. Toen de finaleontmoeting eindigde was de avond reeds gevallen. Namens Te voko dankte de heer P. Keijser voor de belangstelling voor het toernooi en de» medewerking, die van tal van zijden was ondervonden. Hij verbond er de oproep aan om zich als Tevoko-lid te laten inschrijven. De heer P. Zevenho ven, voorzitter van de stichting Texel se Sportraad, reikte aan de kampioens teams de bekers uit. Een andere trofée had hij voor ULO 1 dames en ULO 1 heren, die ieder op de tweede plaats eindigden. De derde prijswinnaars (Huishoudschool 1 en HBS III) kregen een medaille. Voor het team LTS 2, dat zich bijzonder sportief weerde, maar desondanks met de vierde plaats tevreden moest zijn, was er een taart. Op de foto de beide kampioensteams (met reserves) van de RHBS., Heren, van links naar rechts: Thijs Jan Reu vers, Gerard Zijm, Piet Schrama, Henk Zijm, Peter Witte, Hans Witte en An drew Albers. Dames: Kerstin van Wijk, Hetty Kuip, Irene van Groningen, An- nemarie Keijser, Tineke Bakker, Nel Zijm en Marjan Hoorgerheide. REKENINGEN BETAALD MET GESTOLEN GELD Een 25-jarige Texelaar heeft tegen over de Rijkspolitie bekend uit twee woningen aan de Mulderstraat te Oos terend kistjes geld te hebben gestolen. Met de ƒ600,die hij op deze manier bemachtigde, voldeed hij achterstallige betalingen. Om half drie, in de nacht van vrij dag op zaterdag, verschafte de man zich toegang tot het woonhuis van de familie Seitsma en pakte een kistje met geld en waardepapieren weg. Hetzelfde gebeurde bij de familie Bakker, twee woningen verder. In een geval kon de dief de deur ontsluiten met een primi tieve valse sleutel; de andere woning was niet afgesloten. Nadat 'het geld (waaronder enkele gouden vijfjes en tientjes) eruit was gehaald, ontdeed de man zich van de kistjes door ze in de haven van Oudeschild te gooien. Mede met het oog op de waardepapieren, die er nog inzitten, zal worden getracht ze op te dreggen. TEXELSE BOYS Tex. Boys-Bergen afgelast. iHRC 5-Tex. Boys is na 15 min. spe len (00) gestaakt wegens slechte weersomstandigheden. Gelijkspel tegen Be Fair TETAK 1 KRIJGT HET MOEILIJK Dat het eerste team van Tetak het in de promotieklasse 3a moeilijk krij gen zal, staat wel vast. Afgelopen za terdag op de eerste competitiedag in de tweede helft van de competitie speelde het tegen Be Fair 2 uit Breezand, dat vorige week tegen Servita 1 een duide lijke 73 overwinning boekte, gelijk. John Cnossen wist zijn eerste partij tot winst te brengen al moest dat in 3 sets gebeuren, de tweede partij ver loor van Mierlo, ook in 3 sets. Nieuw komer in het eerste team, v.d. Broek; wist zijn eerste partij te winnen, ook in 3 sets. Het dubbel Cnossen-v. Mierlo verloor de vierde wedstrijd in een uit puttingsslag 1921; 23'21 en 1921. John Cnossen won zijn overige wed strijden, terwijl Van Mierlo ook een partij op zijn naam bracht. Uitslag 55 Het tweede team, bestaande uit Rij kers, Briicher en Boon kwam tegen Spirit 7 ook tot een gelijkspel. De komst van Brücher in dit team was duidelijk een versterking, terwijl J. Boon enigszin teleurstelde. Rijkers, goed in vorm, bracht 2 partijen op zijn naam; Brücher en Boon ieder één, ter wijl het dubbel Rijkers-Brücher voor het 5de punt zorgde. Het eerste damesteam was te gast in Den Helder bij IVA 1. De uistlag was zoals alle andere keren tegen deze te genstander: 73 in het voordeel van IVA 1. Alle dames wisten 1 partij op hun naam te brengen. Programma voor zaterdag 8 februari: Treffers 6-Tetak 1 Disnie 4-Tetak 2 Blitz 1-Tetak 1 (dames) BALMASQUE S.V.T. Het jaarlijkse balmasqué was kwali tatief een succes, maar kwantitatief een sof. De voorbereiding, de kostuums, de muziek, de jury en de aankleding van de zaal, het was in één woord; af! De aanwezigen hadden een fijne avond. De jury, bestaande uit de dames Van Hoorn, Pansier en Ten Cate, en de he ren J. M, de Vries en Pansier, had wel een zeer moeilijke taak om de prijzen te bepalen. De bekers gingen naar de nummers één van de enkelingen, mevr. Boon-Schaap als „prima donna" en bij de paren het echtpaar P. de Graaf als „clowns". Een woord van dank aan de organisators H. Spigt, H. Boon, C. Ipenburg, F. Pieterse, de jury, de band en de familie Breeuwer is dan hier wel op zijn plaats. Zaterdag en zondag, 8 en 9 februari spelen alle elftallen weer voor de com petitie. Kijk in het kastje of je opge steld staat. Penningmeester C. Groen verzoekt alle leden hun contributie ad ƒ2,per maand over te schrijven op postgiro nummer 345698 tnv. penningm. S.V. Texel, Den Burg. Ook kan worden overgeschreven op de rekening bij de Amro-Bank of Boerenleenbank. PUPILLENCOMPETITIE We hopen dat we a s. zaterdag weer kunnen gaan draaien. IJs en weder dienende althans. Programma Afdeling A: Oosterend a-Tex. Boys a; 2 30 uur Texel a-ZDH a, 2.45 uur Afdeling B: ZDH b-Texel d, 3.00 uur De Koog b-Oosterend b. 3.00 uur Tex. Boys b-De Koog a, 3.00 uur Texel c-Texel b, 1.45 uur D. D KAMPIOENSCHAP VOOR KATTEN Twee raskatten van mevrouw Vlas- Jenck (een 3'/2-jarige Chincilla en een 6Va-jarige Shaded Silver) veroverden op de zaterdag en zondag in „Amicitia" te Den Haag gehouden internationale tentoonstelling van de Nederlandse Kattenfokkersvereniging in hun resp. afdeling ieder het kampioenschap. Een jong van de Shaded Silver, eigendom van mevrouw Bakker (Thijsselaan) gooide ook hoge ogen. Dit dier kreeg het predikaat Uitmuntend I. UITSLAG GVT-VERLOTING De uitslag van de onlangs door de Gymnastiekvereniging Texel gehouden verloting luidt als volgt le prijs no 1473 ,W. Maas, Wilhelmma- laan 3a, Den Burg; 2e prijs, no. 1436, mevr. Keijser, De Ruvterstraat 38, Oudeschild; 3e prijs, no. 909, Come Roeper, Herenstraat 36, Den Hoorn; 4e prijs, no. 486, A. A. Broekman, Bea- trixlaan 56, Den Burg. TEXELAARTJES 3 regels 1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4°/o B.T.W. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags k pension Visser, Schoon- oordsingel 17, Den Burg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Voor eerste klas con sumptieaardappelen naar het vanouds bekende adres: Niek Dros, Harke- buurt O 19, telefoon 383, Oosterend Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Verloren portefeuille met o.a. rijbewijs. Gaar ne terug. S. v.d. Zee, Pe- perstr. 38, Oosterend, tel. (02223) 378 Te koop klein dwerg- aapje, geheel tam ƒ65, Papegaai, jonge vogel, met kooi ƒ65,Beo begint te spreken, met kooi 75,Baby Kaai mannetje 12,50; Le guaan ƒ12,50; Baby Boa, prachtig getekend ƒ75, Tel. (070) 11 i0 97 of 65 24 05. Wij hebben een zoon en noemen hem Marco Bij het H. Doopsel krijgt hij de namen Marco Wybren Sietse» Jan C. A. Pranger-Smit W. Pranger Vuurtorenweg C 99, De Cocksdorp, Texel, 1 februari 1969. Te koop gevraagd uit- neemb. houten schuurtje 2x3 of 3x3 m. Brie ven onder nr 184 aar bur. Tex. Crt. Wij geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van onze zoon Martijn Gerda de Veij-Blom Leen de Veij Saskia Marike Den Burg, 31 jan. 1969, Schilderend 89. Mede namens onze ou ders berichten A. Vernooy en H. Sturkenboom u van hun voorgenomen huwelijk op vrijdag 14 februari 1969. Zij dienen elkaar het H. Sacrament van het hu welijk toe in de paro chiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming te Werkhoven (U.). Jachtrustlaan 1, Werkhoven. Schilderend 124, Den Burg. Receptie van 16.00 tot •17.30 uur in het „Wapen van Werkhoven". Toekomstig adres Schilderend 101, Den Burg. Op 1 februari j.l. overleed, na een lang durige ziekte, de heer A. Th. A. de Wilt. Wij verliezen in hem een sympathieke en meelevende collega. Personeel raadhuis Met droefheid namen wij kennis van het overlijden van de heer A. Th. A. de Wilt, lid en oud-voorzitter van de Rederijkers kamer U.D.I. De wijze, waarop hij zich gedurende meer dan 40 jaren voor on ze vereniging heeft ingezet, zijn grote be langstelling voor het amateurtoneel, zijn hulpvaardigheid en zijn vriendschap zul len bij ons altijd in dankbare herinnering blijven. Bestuur en leden van de Rederij kerskamer U.D.I. Woensdag 5 februari in „De Fuik" te De Waal Wie wil mij helpen met Mevrouw Zegel Schilderend 114, bruin hondje, 3 maanden Chavonnes Vrucht Wagemakerstraat 22, Den Burg Voor NAAIMACHINE REPARATIE, ONDERDELEN EN NAALDEN Naaimachinehandel Stenenplaats DAF AUTORIJSCHOOL C. Goed, Tel. 18807. Lauwerszeestr. 26, Den Helder. Vervuld van diepe droefheid om zijn he gaan, maar in grote dankbaarheid voor a wat hij voor ons heeft betekend geven kennis, dat na gesterkt te zijn door het Sacrament der zieken, is overleden ir|ibe mniggeliefde man, onze zorgzame vader lieve opa Martinus v. d. Wetering, echtgenoot van Petronella v. d. Heuvë in de leeftijd van 70 jaar. Gaarne Uw gebed voor onze dierbare ov ledene. ubc *t Noorden Den Burg America (L.) Oosterend Eierland Den Burg Den Burg 't Noorden Den Burg P. v.d. Wetering-v.d. Heu W. N. v.d. Wetering C. G. v.d. Wetering-Barhi l| P. H. v.d. Wetering J. v.d. Wetering-Drijdijk N. F. Stuyt-v.d Wetering A. J. Stuyt H. H. v.d. Wetering A. v.d. Wetering-Schraag A. A. Witte-v.d. Wetering H. Witte M. P. vd.. Wetering J. C. v.d. Wetering-Bakkt A. A. Giling-v.d. Weterinj W. B Giling M. A. v.d. Wetering M. P Witte-v.d. Wetering S. A. Witte J. A. v.d. Wetering en kleinkinderen rot jbc eri iat 't Noorden O 151, Texel, 2 februari 1969. De H. Eucharistie-viering zal plaatsvind woensdag 5 februari a.s. om 10.30 uur in parochiekerk van de H. Joannes de Dop Daarna zal hij ter aarde worden besteld het R.K. kerkhof te Den Burg. Hedenavond om 7.00 uur zal te zijner tentie een avondmis worden opgedragen de R.K kerk te Den Burg, waarna gelegt heid tot condoleren in Huize „St. Jan" plm. 7.45 tot 9.00 uur. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed onze beste zwager en ex Adrianus Theodorus Anthonius de Wilt sedert 1945 weduwnaar van Cornelia Dieuwertje Flens, op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam. J. W. Flens De Koog, Texel, 1 februari 1969, Epelaan 8. De begrafenis zal plaatshebben woensc 5 februari a.s. op de algemene begraafpla te Den Burg. Vertrek van huize „Irene" i 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren dii£| dag 4 februari van 19.30 tot 21.00 uur „Irene". Op 2 februari 1969 ging van ons heen dr. Willem Frederik Jan van Wra veren, oogarts, geboren 27 juni 1898 te Utrecht. Den Helder J. M. van Waveren-Stork Ch. W. van Waveren A. L. van Waveren-van Bo\fe: Badhoevedorp H. ,F. van Waveren Y. M. van Waveren-Dumou Hoorn A. G. J. Piekaar-van Wavei f D. Piekaar en kleinkinderen Den Helder, Prins Willem Alexandersingel De crematie zal plaatsvinden donderdag februari in het Crematorium te Velsen aankomst trein 11,34 uur, halte Driehu Westerveld. Geen bloemen geen toespraken Ons telefoonnummer is H. DAALDER, Kikkertstraat 61, De Cocksdorp. Jan Agter Dros Smederij Rentenaar, Oosterend Agenten Eierland; B. GIEZE, E Den Burg: G. MAAI Wilhelminalei VOOR DIRECT GEVRAAGD in opleiding als assistent-bedrijfs leider en Hoog loon, dat steeds stijgt naar mate u ouder wordt en uw prestati in ons bedrijf toenemen. Vraag eens inlichtingen of maak een telef nische afspraak met WARENHUIS MAA Den Burg, 2475; De Koog 418. Telefoon 02220 - 2634 Oudeschl Maandags gehaald, vrijdags klai

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2