Cjroen 2. wartsJexelsin het Kerckeland" biedt aan duizenden dagrecreatie tegelijk VERALAC salaris naar een spaargiro- rekening c anleg begint deze zomer Voortbestaan V.V.V.-afdelingen niet langer zinvol IOJECT VOOR NEDERLAND UNIEK Kinderstoelen Geldkistjes hoven water gebracht UW VAN SIERKAN EN VEZA EEN GEZOND MELKPRODUCT VOOR MODERNE MENSEN Vetarm en eiwitrijk Hele liter slechts 55 ct i Auto zwaar beschadigd De Cocksdorp zoekt aanspreker Afd. De Cocksdorp - Eierland vergaderde Verkrijgbaar bij Uw melkhandelaar 7 FEBRUARI 1969 82e JAARGANG No. 8341 JS.V. v/h Langcveld De Rooij 11 Den Burg, Texel Tel. 2741 ry de Graaf, Keesomlaan 43, Den 02220 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Neder). Middenstandsbank; Coöp. Raif- fcisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,90 p- kw. 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct. per mm. excl. 4% BT\V am alle prijzen voorradig bij NUTSSPAARBANK veilige gezinsbank vooralle geldzaken ver enkele maanden zal worden bc- )en met de aanleg van het terrein r dagrecreatie „Het Kerckeland", voor Nederland uniek project van tsbosbehecr. „Het Kerckeland" ligt feveer een kilometer ten zuiden van Koog en wordt omsloten door Pont- L Schumakersweg en Bosrandweg. Fis 25 ha. groot, bestaat uit weiland, en heide. Het „woeste" gedeelte reeds bezit van Staatsbosbeheer; |g overige gedeelte werd anderhalf geleden van de N.H. Kerk De Koog le gemeente Texel overgenomen. In tomende twee jaar zullen op het h ein zodanige voorzieningen worden (elegd, dat enkele duizenden perso- M men denkt vooral aan gezinnen, er ec[ tegelijkertijd kunnen vermaken. n 'oensdag gunden houtvester Ir. ffer en bosbouwkundig hoofdamb- ,e. lar Mantje ons een blik in de teke- nr ;en, die door de landschapsarchitect het bureau Wieger Bruijn, Vink T.d. Kuijlen zijn gemaakt. Gemotoriseerd bezoek et Kerckeland zal bereikbaar zijn de Schumakersweg die te zijner tijd een Krimpenerwaardkruising op >n Pontweg zal uitkomen. Denkend aan de toekomst gaat de Staat ervan uit, dat vrijwel alle bezoekers met de auto zullen komen en derhalve zal het Ker ckeland parkeergelegenheid voor onge veer 400 auto's bieden. Automobilisten, die alleen hun gezinsleden willen bren gen, maken gebruik van vernuftig ont worpen perrons. De perrons zijn be reikbaar via een dubbele oprijlaan, waarin misschien een slagboom zal worden opgenomen, omdat wellicht entree wordt geheven. Op een ander parkeerterrein is plaats voor tien auto bussen. Recht tegenover de oprijlaan staat een snel-restaurant met twee ter rassen en op slechts enkele tientallen meters afstand, zodat de op het terras vertoevende ouders er het oog op kun nen houden, is een zeer ondiepe spar telvijver met speelstrandje geprojec teerd voor kleuters. Speelbcrg Wat dieper in het terrein zal het meest dominerende onderdeel komen: een uit palissaden en zand gemaakte speelberg van zes meter hoog. Hier zal de oudere jeugd het hart kunnen op halen. De „berg" wordt voor een ge deelte omringd door een 60 cm. diepe piasvijver met zandstrand, waarbij voor diverse speelwerktuigen zoals in het water drijvende olievaten, enkele hangbruggen en verrijdbare houten stormtorens zal worden gezorgd. Pomp- ïnstallaties verversen het water in plas- en spartelvijver voortdurend. Er komt ook een overdekte speelge- legenheid, in een hoefijzervormig ge bouw. Verder is een groot jeugdspeel- land geprojecteerd. In het geboomte zullen vele cirkelvormige beschutte ge deelten worden uitgespaard Op deze terreintjes kan jong en oud zich op eigen wijze vermaken. Van deze moge lijkheid zal vooral gebruik worden ge maakt, wanneer het weer voor het strand niet aangenaam genoeg is. Restaurant Het centraal op het Kerckeland ge projecteerde restaurant met terras zal niet door Staatsbosbeheer worden ge bouwd. Deze stelt slechts de bouw plaats beschikbaar voor een gegadigde, die het gebouw dan naar eigen idee (maar wel in laagbouw) mag uitvoeren. Met de aanleg van het dagrecreatie terrein Het Kerckeland is een bedrag van ƒ450.000,gemoeid (exclusief de kosten van het restaurant). De helft van het benodigde geld komt van In- co ret; de andere helft betaalt Staats bosbeheer. Voor dit jaar is al ƒ350.000,beschikbaar gesteld. Dit jaar zal het grondwerk en de plantsoenaanleg worden uitgevoerd, waarbij aanmerkelijke niveauverschil len zullen ontstaan. Een deel van het terrein kan volgend jaar worden open gesteld en in 1971 kan het Kerckeland op volle toeren draaien. Het terrein zal van een afrastering worden voorzien en 's nachts gesloten zijn. Op de goede gang van zaken wordt toegezien. Het is wel de bedoeling het terrein ook bui ten de zomermaanden open te stellen, zodat hier wellicht mogelijkheden lig gen voor het plaatselijke jeugdwerk. Met de aanleg van het Kerckeland zijn de inspanningen van Staatsbosbe heer voor de recreatie niet beëindigd. Het is de bedoeling ook in het bosge bied Everstekoog recreatieve voorzie ningen te stichten, zij het op meer be scheiden schaal. SCHIETOEFENINGEN Op 7 februari van 13 00 tot 15 00 uur zal H.M. ,,De Zeven Provinciën" schie ten in sector 0.45 tot 0.75° rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht nieuwe haven. Veilig heidsschip aanwezig. TEVOKO 4 DAMES WONNEN VAN VIJFSPRONG De eerste set van Vijfsprong 1- Tevoko 4 (dames) was zonder veel moeite voor Tevoko, nl. met 215. De tweede set kostte meer moeite. Het team was af en toe wat in paniek, maar coach C. Duinker hielp de dames er weer boven op (1215). De derde en beslissende set (voor Tevoko) ging ge lijk op. Vijfsprong deed z'n best om deze set te pakken te krijgen; het lukte echter niet en Tevoko won met 1517. Zo gaat het dagrecrcutieterrein „Het Kcrcke- land" eruit zien: Op de tekening ziet men rechts de Pontweg met Bispinckhof (B) en linksboven de Schumakersweg met de entree met oprijlaan (pyl). Voorts het grote par keerterrein voor auto's (2); parkeerterrein bus sen (3); uitstapperrons (4); restaurant met terrassen (5); zandbak (6); piasv ijver voor de kleuters (7); speelberg (8); speelvijver (9); overdekte speelgelcgcnhejd (10); speeltorens (11); toilctgebouwen (12); speelwerktuigen (13); speelweide (14); dagkampeerterreinen (15); pompinstallaties (16); palissaden wand (17) en sportveldje (18). SENIORENTOERNOOI OP 1 MAART Na het geslaagde schoolvolleybal- toemooi, komt er 1 maart weer een toernooi. Ditmaal echter voor senioren, waarbij wordt gedacht aan leraren, ge- meentepersoneel en anderen. Uitnodi gingen hiervoor hebben betrokkenen al ontvangen. De inschrijvingen moeten tijdig in bezat van het bestuur zijn. Op de kruising Burgerhoutstraat- Kogerstraat te Den Burg deed zich dinsdagochtend om 11.15 uur een aan rijding voor waarbij de Peugeot perso nenauto van mevrouw K. uit De Koog vrij ernstig werd beschadigd. Mevrouw K. kwam uit de Burgerhoutstraat en wilde rechtsaf de Kogerstraat inrijden. Zij zag van rechts een grote Ford Fair- lane naderen, bestuurd door de heer C. Z., ook uit De Koog, maar dacht door te kunnen rijden als ze de bocht krap genoeg zou nemen. Die manoeuvre mislukte, waarschijnlijk omdat Z. niet uiterst rechts hield. De wagens raak ten elkaar met de linkerspatborden. De Peugeot van mevrouw K. schoot op de stoep van de heer De Wijn; vooral als gevolg daarvan werd deze wagen ern stig ontzet. De Fairlane liep minder ernstige deuken op. De beheerders van het Begrafe nis Kledingfonds te De Cocks- dorp-Eicrland zijn momenteel op zoek naar een aanspreker. Deze functie werd jarenlang tot grote tevredenheid uitgeoefend door de heer R. Buijs maar om gezond heidsredenen heeft hij ermee moeten stoppen. Als het nodig is, kan wel een beroep worden ge daan op iemand buiten de ge meenschap van De Cocksdorp en Eierland, maar de commissie en vele andere bewoners van Noor delijk Texel zouden toch graag zien dat de vakante plaats weer door een „eigen" kracht wordt bezet. Tot dusverre zijn de pogin gen om iemand bereid te vinden zonder resultaat gebleven. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van de commissie om er via de krant nog eens op te wijzen. Mogelijk zal toch nog iemand zich geroe pen voelen de functie van aan spreker op zich te nemen. Hij kan zich wenden tot de heer J. J. Westdorp, tel. 263, of mevr. W. F. Kikkcrt-Neuteboom, tel. 201. DE COCKSDORP In kringen van de VVV Texel wordt betwijfeld of het zin heeft de afdelingen in de verschil lende dorpen nog langer in stand te houden. Het bestuur van de afdeling De Cocksdorp is van mening, dat het afdelingensystccm uit de tijd is. Toege geven wordt dat door de afdelingsver gaderingen maximale inspraak van de leden mogelijk is, maar van deze mo gelijkheid wordt blijkens het over het algemeen geringe bezoek aan de vergaderingen weinig gebruik ge maakt. De heer J. J. Westdorp, voor zitter van de afdeling De Cocksdorp- Eierland, die deze kwestie dinsdag avond in de afdelingsvergadering ter sprake bracht, legde er de nadruk op dat de uiteindelijke beslissing door het hoofdbestuur zal moeten worden geno men. Daarbij zal uiteraard ook rekening moeten worden gehouden met de ver langens van de andere afdelingen» De heer Westdorp zelf was vóór opheffing. Hij stelde, dat de plaatselijke afda lingen in feite niets te vertellen heb ben, omdat zij verantwoording schul dig zijn jegens de centrale VVV. Bij opheffing kan er voor worden gezorgd dat de dorpen in het hoofdbestuur zijn vertegenwoordigd. Het bezoek aan de afdelingsvergade ring was dinsdag niet slecht. Er waren 14 leden, heel wat meer dus dan vorig jaar toen slechts één lid acte de pré- sence gaf. De heer Westdorp herinner de er echter aan dat de afdeling totaal 115 leden telt, en vond de 14 aanwezi gen daarvan een betreurenswaardig klein percentage. Goed seizoen In vergelijking met overig Texel, waar de overnachtingscijfers belang rijk beneden die van 1967 bleven, heeft De Cocksdorp geen slecht seizoen ge had. Er werden 12.500 overnachtingen méér geboekt; in de polder Eierland daarentegen 7000 minder. De ontwik keling van het toerisme kan en moet echter een grotere vlucht nemen en het is zaak dat spoed wordt betracht met de ontwikkelingsplannen, zo vond de heer Westdorp. Aan de vergadering werd voorge steld de heer J. Ohatellon, die de heer A. J. Binsbergen als administrateur is opgevolgd. Omdat mevrouw Tromp door griep aan het bed was gekluisterd, las de heer J. Graaf de notulen en het fmancieel verslag voor. Het batig saldo per 1 januari bedroeg 324,95. Directeur J. W. Dekker ging in zijn traditionele praatje in op de overnach- (Vervolg pagina 2) OUDESCHILD Tot blijdschap van de eigenaars zijn duikers van de Kon. Marine er dinsdag in geslaagd de drie geldkistjes te bergen, die in de nacht van vrijdag op zaterdag uit twee wo ningen aan de Muldcrstraat te Ooster end waren gestolen. Zoals bekend had de dief de kistjes, waarin zich nog diverse waardepapie ren bevonden, in de haven gegooid na dat hij er ƒ600,had uitgehaald om schulden te kunnen betalen. De Rijks politie deed een beroep op de marine duikers, nadat personeel van het poli- tievaartuig RP 4 vergeefs had getracht de kistjes op te dreggen. De duikploeg van de Marine-mijnendienst kwam met de „Hydra" in de haven. Het te onder zoeken gedeelte werd in secties onder verdeeld, waarna de havenbodem door twee duikers systematisch werd afge zocht. Eén geldkistje (van de PTT- kantoorhouder Bakker) werd in de ha venmond gevonden; de twee andere bij het pakhuis van Keijser Co. De dék sels zaten nog dicht en van de inhoud was dus niets verloren gegaan. Uiter aard waren de papieren (waaronder een testament, spaarbankboekje, enkele briefjes van ƒ10,en obligaties) door weekt, maar na droging bleek alles nog in bruikbare staat te zijn. Op de foto, voor ons gemaakt door de heer J. M. de Vries, ziet men een dui ker met een der geldkistjes aan boord van de „Hydra". Links in uniform, op perwachtmeester J. de Boer; geheel rechts de burger wachtmeester Eilan der.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1