Vieux Plantiac WsULCasMMl MIDDELZWARE SHAG n DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Ai Nieuw verschenen K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. mJZ gssasïasssss^ssssssesxmmss^^ PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT ;i ir VERLOREN „TEXEL AHOY" IN LTS-CANTINE De afdeling Texel van de Platte landsvrouwen had vrijdagavond een geslaagde bijeenkomst in de LTS-can- tme. De avond had een bijzonder ka rakter door de tentoonstelling „Texel Aihoy" die in de zaal was ingericht en was geïnspireerd op de grote landelijke tentoonstelling Plattelandsvrouw Ahoy. De uitstalling moest een beeld geven van de vele activiteiten waarmee de af deling Texel zich bezig houdt. Zo wer den diverse handwerken getoond, pro ducten van bloemschik- en bakkunst, herinneringen aan de reis naar Enge land, een greep uit de bibliotheek, wel fare-knutselwerk en stukken tapijt, be stemd voor de raadszaal. Hoofdschotel van de avond was ove rigens een modeshow van zelfvervaar digde kleding, georganiseerd door me vrouw Bakker-de Jong. De getoonde kleding dwong bij de 90 aanwezige da mes veel respect af. Er waren jeugdige zelfs uitgesproken „hippe" modellen. Na de pauze werd een dia-quiz gehou den. Er werden foto's geprojecteerd en de dames moesten de voorstelling ra den. Een moeilijk plaatje bleek de af beelding van een rosse grutto te zijn. De zes dames die slechts één fout had den. hadden deze vogel niet herkend Tot slot van de avond droeg mevrouw Laan een „Texelse ode" voor. Mevrouw v.d. Eijk-Bierens, van wie het idee voor de Ahoy-tentoonstelling afkomstig was, kreeg als blijk van dank de geexpo- seerde taart aangeboden. Ook op Texel aangespoeld PAS OP VOOR GEVAARLIJK ZUUR Vorige week zijn op Vlieland en Texel jerrycans aangespoeld die een gevaarlijk zuur bevatten. De zwarte blikken dragen o.m het opschrift „For mic Acid" en „Colombo". Ze zijn waarschijnlijk afkomstig van een ver loren deklast van een schip. Het is bij zonder gevaarlijk de 18 kg. wegende en verzegelde jerry-cans te openen. Het zuur tast de huid aan en de damp ervan is giftig en zelfs explosief. Personeel van Rijkswaterstaat heeft op het strand iemand zien lopen die een jerrycan Formic Acid bij zich droeg. Mogelijk zijn meer blikken aan gespoeld. Bij aantreffen wordt men verzocht de politie te verwittigen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts spreekuur heeft. Deze tijden zijn als volgt: dokter Siebinga, dinsdag 18 februari van 14.00 - 16.00 uur; dokter Barnard woensdag 19 februari om 13.00 uur; dokter Elias, woensdag 19 februari om 15.00 uur. CURSUS „KLEINE CADEAUTJES" IN DEN BURG Binnenkort start in Den Burg, in het Rode Kruis-gebouw aan de Jonker straat, een cursus in het maken van cadeautjes. De organisatie berust bij de „Overkoepeling". De lessen worden gegeven op de zes navolgende donder dagmiddagen: 27 februari, 6, 13, 20 maart en 3, 17 april, telkens van 2 - 4.30 uur. Docente is mevrouw E. L. de Geer-Schoonewil uit Driehuis. ^Belang stellenden worden verzocht zich met spoed op te geven bij mevrouw v. d. Knaap, Wittekmiislaan 22, tel. 2536. •el»o«rd«£jliWd d* rtdaltl* DE FOLKLORE Beste mensen, er moet ons weer eens iets van het hart, want we krijgen steeds zulke fijne reacties en we wor den overal zó hartelijk ontvangen, dat we er werkelijk diep door getroffen zijn. Dit maakt het vele werk licht en we doen het met nóg meer plezier! Op zóveel medewerking hadden we echt niet durven hopen Met dit stukje willen we U een beetje laten meedelen in onze vreugde. De formulieren blijven binnenkomen en daarmee ook de toezeggingen tot bijdragen. Maar er zijn ook al weer een aantal gelden overgemaakt en weet U, we hebben zelfs al bedragen ontvangen van winkeliers die vroeger nooit heb ben meegedaan. Bovendien hebben we weer enige bijdragen ontvangen van particulieren, 't Is werkelijk fantas tisch. We zijn eens een kijkje gaan nemen bij de kleine dansclub. Onze harten klopten warm toen we al die kleintjes zo schattig zagen dansen. En wat doen de dames Beukenkamp en Kooi en de heer Smeenk het leuk! Deze mensen verdienen alle lof De leden van Actie-Comité en be stuur zijn bezig met huisbezoeken voor het ophalen van enquête-formulieren en regeling van de bijdragen. Ook zij werden vrijwel overal aardig ontvan gen en de resultaten blijven bijzonder goed. Een voorbeeld? Een winkelier had zijn enquêteformulier al ingestuurd en daarop een bijdrage toegezegd. Toen één van ons er op bezoek kwam om te vragen hoe de betaling zou kunnen worden geregeld en ook nog iets over de Folklore vertelde, verdubbelde hij spontaan het toegezegde bedrag. Zoiets doet ons natuurlijk veel goed Op de leden van onze club „oude dansen" zijn we trots, want er wordt in goede saamhorigheid en gezellige sfeer snel aangeleerd en het aantal paren is 20!! Op één der avonden van deze club kwam een bejaard echtpaar zo maar eens kijken en liet ons zien hoe zij vroeger die oude dansen deden. Zonder de minste schroom demonstreerden zij, zich geheel alleen op de dansvloer be vindende; 't was een beetje ontroerend en het was dan ook geen wonder, dat zij een daverend applaus kregen. Een dametje, niet meer zó piep, kwam ook een kijkje nemen op die avond en zij werd blijkbaar zo getrof fen door de prettige sfeer, dat ze ons na afloop 4 oude schortjes aanbood als geschenk en ze ons later nog achterna bracht ook! Is dat niet enig Twee van onze dames die vele be zoeken afleggen, kwamen min of meer toevallig op een boerderij in Bargen terecht. Ze werden alleraardigst ont vangen en kregen een ontromer en een of meer boterbakken met bijbehoren in bruikleen en dat nog wel voor zo lang de Folklore zou bestaan. Ja, zeiden ze: „Maar we zullen ze eerst nog even goed schoonmaken en oppoetsen voor MIDDELZWARE SHAG N V. AGRUNO y: MNMBK-HOUAMO jullie." Is het een wonder, dat onze dames opgetogen terugkwamen met dit fijne nieuws en er niet over uitgepraat raakten!? Wij krijgen steeds meer toezeggingen tot medewerking en ook suggesties bij de vleet. Maar vele daarvan zijn niet zo maar direct te verwezenlijken en we moeten natuurlijk ook een beetje met de centjes zien uit te komen. Hoe het ook zij, er wordt heel fijn meegewerkt en meegeleefd! We zouden daarvan nog heel wat voorbeelden kunnen aan halen, maar we willen toch ook niet elke keer zulke heel erg lange verhalen schrijven. En wat denkt U van al die opgetogenheid van en met de Folklore? Kunt U zich voorstellen, dat we zo af en toe eens een beetje moeten uit- juichen en U deelgenoot maken van onze vreugde?! Er bestaat onder de „tip-" en sugges ties gevenden niet steeds eenheid, dat hebben we ook op de grote vergadering kimnen constateren. Dat is ook hele maal niet erg integendeel, het werkt verhelderend en men wordt gedwongen de zaken ook eens met een ander oog te bekijken, wat n.o.m. heel goed is. Echter, U zult wel begrijpen, dat waar de meningen verschillen, niet iedereen zijn zin kan krijgen. Dat moet dan sportief worden opgevat! Dat doen we in ons bestuur ook. We werken fijn samen en we denken in grote lijn in één richting, echter ook bij ons komt het, zij het sporadisch, voor dat we het niet helemaal eens kunnen worden. Dan geldt de stem van de meerderheid en de minderheid legt zich daar heel sportief bij neer. Er is ook dan geen sprake van „ill feeling", of zoals U wilt gekrenkte gevoelens. Niets er van! We moeten als mensen samen kunnen wer ken en niet als verwende kinderen steeds onze zin willen hebben. Natuurlijk zullen we ook wel eens tussen versohillende meningen van de buitenwacht moeten door laveren, zo is nu eenmaal de praktijk. Gelukkig hebben we nu ook al wat kritiek moet incasseren, een paar spel- deprikken zo hier en daar en ook een enkele klap „op het moede hoofd". Maar ook daar zijn we blij om, want dat maakt het geheel wat menselijker en het houdt ons wakker In ons allereerste begin was het zo stil en we kregen alleen maar positieve reacties. Dat werd gewoon een beetje angstig. Op dinsdag 4 maart hebben we in Casino een gezellige avond voor ieder een. Ja, echt voor iedereen! We hadden die avond geplanned op vrijdag 28 fe bruari, maar nu is gebleken, dat er meerdere feesten op die dag vallen, hebben we onze avond verzet en dus is het dinsdag 4 maart. Die avond is ivoor iédereens, jong en oud (ons bestuur is ook jong en oud) voor mensen „in 't pak" en voor veel mensen in gewoon pak, voor U die niets voor de Folklore voelt en voor U die iets voor de Folklore voelt. U moet er nodig eens uit! En dit is Uw kans! We beloven U: „Er zal die avond geen entree worden geheven en er zal ook niet worden gebedeld. We willen al leen maar U en onszelf een leuke avond bezorgen Voor deze keer laten we het hierbij, maar niet dan na U hartelijk bedankt te hebben en vriendelijk gegroet. Bestuur Folklore Texel. OVERWINNING DAMES TETAK Het eerste damesteam van Tetak kwam goed uit de bus. Er werd ge speeld in Oudorp tegen Blitz 1. De da mes I. Moens-Hoogerheide en L. Nauta wonnen alle drie partijen, terwijl L. Cnossen 2 partijen op haar naam bracht. De stand kwam op 28, in het voordeel van Texel, doordat het dubbel werd verloren. Helaas brachten de heren het er slechter af. Op uitnodiging speelde het le team te Bovenkarspel. De heren Cnossen, van Mierlo en v.d. Broek, kwamen tegen twee teams uit. Dat deze teams naar de tweede klasse zul len promoveren was wel duidelijk: al leen J. Cnossen wist z'n ongeslagen po sitie te handhaven. Uitslagen: Treffers 6-Tetak 1 7—3; Treffers 7-Tetak 1 6 4. Ook het tweede herenteam moest het afleggen tegen Disnie 4 te Hoorn. J. Boon en F. Brücher, de laatste als in valler, kwamen niet tot scoren. P Rij kers nam 1 punt voor zijn rekening, waardoor de stand op 91 kwam. NOG ENKELE PLAATSEN VRIJ De oud-leerlingen van de landbouw school organiseren, zoals eerder ge meld, een excursie naar de Westfriese Flora te Bovenkarspel. In de bus zijn edhter nog enkele plaatsen vrij. Be langstellenden kunnen zich nog melden bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21. Het vertrek is gesteld op zaterdag 22 februari met de boot van acht uur. Met de boot van half vijf 's middags uit Den Helder hoopt men weer terug te keren. De excursiegangers zijn totaal 10,per persoon verschuldigd. WINKELBEDIENDE PLEEGDE VERDUISTERINGEN Een 20-jarige winkelbediende heeft tegenover de politie en de officier van justitie bekend geld en goederen van zijn baas, een winkelier te OudesChild, te heben verduisterd. Dit moet gebeurd zijn gedurende minstens een jaar. Welk bedrag met de verduistering is gemoeid is nog niet precies bekend. TETAK SPEELDE UIT Afgelopen zaterdag speelde het 2de herenteam van Tetak in Warmerhuizen De heren Brücher en Rijkers wonnen ieder 1 partij, L. Nauta, die als inval ster meedeed verloor de 3 wedstrijden. Het was opmerkelijk dat Tetak het dubbel tegen Spoetnik won, terwijl het enkelspel tegen dezelfde heren ward verloren. De uitslag was 73 in het voordeel van de tegenpartij. LEIDING ZONDAGSSCHOLEN BIJEEN Donderdagavond wordt in het zaal tje bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg een bijeenkomst gehouden van leiders en leidsters van Doopsgezinde, Hervormde en Gereformeerde zondags scholen. Een bijbels onderwerp zal on der meer ter sprake worden gebracht en er zal aan creatief werk worden ge daan- De Eendracht vergaderde GROTE MEERDERHEID VOOR Ft Zoals kon worden verwacht hel vrijwel alle leden van de Coop. Zui fabriek De Eendracht zich uitges ken voor fusie met de fabrieken Opmeer en Lutjewinkcl. Ook de komst was massaal. Van de 293 1 waren er 274 in persoon of via gem ligde aanwezig. De aanwezigen ve genwoordigden 712 stemmen. Vóór fusie werden 711 stemmen uitgebra er was dus één tegenstemmer. (Zie der volgend nummer). STIERENKEURING 1969 Dinsdag 25 maart wordt bij het I station de jaarlijkse stierenkeuring houden. Zij die nog geen aangifte ben gedaan dienen zich per orngaaLjeia in verbinding te stellen met de hee Oostra, Sdhilderweg S 26 b, telei (02220) 2688. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4% B.T.W. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags h pension Visser, Schoon- oordsingel 17, Den Burg. Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Robert Jacobus Wij noemen hem Robbie A. de Vey R. de Vey-Lennox 13 februari 1969, Tijdelijk adres: Lidwinaziekenhuis. Met grote vreugde geven wij u kennis van de ge boorte van ons zoontje Rudie (Rudolf Adriaan) Joke Beerling- Wagemaker Jan Beerling Jac. P. Thijsselaan 39, Den Burg, Texel, 16 februari 1969. Folklore. Gezellige avond op 4 maart a.s. in Casino. Showt je, oude dansen, oud-Texelse voordracht, gezellig zelf dansen, diverse attrac ties. Mis dit toch vooral niet! Vrij entree Gevonden polshorloge terug te bek. tegen adv. kosten. N. C. Rijk, Bur- detstraat 21 De beste en makkelijk ste aardappel is nog al tijd de „Irene". P. Eel- man, Nieuw Leven, Den Burg, telefoon 3038 Gevraagd hulp in de huishouding, zo spoedig mogelijk. Kogerweg K67 De Koog, telefoon 307 Te koop aangeboden Lp.st.z. TV met bedde netten. Kogerweg K 67, De Koog, telefoon 307 Vermist sinds dinsdag 2 februari een grote rode kater, witte bef en 4 wit te pootjes. Luisterd naar de naam Loeki. Inl. Boo- gerd 17, Den Burg, telef. 3109 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Marja Petronclla Wij noemen haar Marja. A. Heerschap I. A. P. Heerschap- Kool Nico Texel, 12 februari 1969, Heemskerckstraat 31, Oudeschild. Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter Cornelia Ma rift (Cora) F. M Vendel de Coninck W. Vendel Texel, 14 februari 1969, Schoonoordsingel 39, Den Burg. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zus je Edda D. S. Bakker D P. Bakker-Westdorp Perry Texel, 16 februari 1969, Kogerstraat 110, Den Burg. Met blijdschap geven (kennis van de geba van onze zoon Arie Cornells Wij noemen hem Arci M. Vonk-v. d. C. D. Vonk Ageeth msti (Vi (V' op (B \v istis nvlc inis' Texel, 17 februari 19( Mi Oost 105. Met. grote blijdschap ven wij u kennis van geboorte van onze dc ter Martinc Ilse Co en Gerda Kooi Texel, 16 februari 191 Burgwal 8, Den Burg. Met grote vreugde ge wij u kennis van de boorte van onze doel en zusje Geerlruida Jacoba Wij noemen haar Gon C. M. Mets-Verst( W. Mets Jolanda De Koog, Texel, 14 februari 1969, Dorpsstraat 12. Na een kortstondige ziekte overleed 16 fe bruari j.l. in de leeftijd van 79 jaar, onze lie ve vader en grootvader Pieter Boon, weduwnaar van Sijtje Backer, Den Burg H. Boon A. Boon-Schaap Buenos Aires N. Rijkelijkhuizen-Boon J. Rijkelijkhuizen en kleinkinderen Den Burg, Texel, 16 februari 1969. Condoleance-adres: „C. E. Gollardsrustoord", De Zes, Den Burg, woensdag 19 februari a. van 19.30 tot 20.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 20 februari a.s. op de Algemene Begraafj plaats te Den Burg, om 14.00 uur. <ooj BT DOpI BT van BT B( Plet behaagde de Here heden tot Zich te ne men mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelisje Dogger-Drijver op de leeftijd van 75 jaar. IJmuiden C. Dogger Engeland D. M. Doggcr-Watson Duren (Gld.) Th. Wildschut-Dogger L. Wildschut AmersfoortJ. C. Dogger T. Dogger-Krotje klein- en achterkleinkinderen IJmuiden, 16 februari 1969, Scheldestraat 32. De rouwdienst zal gehouden worden donder dag 20 februari a.s. om 13.15 uur in de Ned.J Herv. kerk te Oosterend, Texel. Gevolgd door de begrafenis op de Ned. Herv. Begraafplaats aldaar. re e Op oudejaarsdag trouw den in het gemeentehuis te Den Burg, Texel: de heer C. H. van den Berg en mejuffrouw M. A. Witte Het huiwelijk zal worden ingezegend op 28 febru ari 1969, 's morgens om 11 uur in de kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg. Dennenoord, B 155. Schilderend 35, Den Burg. Receptie op Dennenoord van 5-6 uur. Toekomstig adres Schilderend 37, Den Burg, Texel. Wie heeft er ƒ100,ge vonden, Verloren van huis op weg naar Den Hoorn, zaterdag tussen 11.45 en 12.30 uur. Gaar ne terug te bezorgen bij L. Duyzer, Klif 9a, Den Hoorn. Eerlijke vinder wordt goed beloond. Charles Bracelen Flood „Een dode komt thuis" 10,5 (de roman van een soldaat) Nan Maynard „Doodlopende straat" 10,5 Henry Pahle „Anoeska, het meisje uit de toendra" 19»! Barry England „Jacht zonder genade" 12,5 M. C. Escher „Grafiek en tekeningen" 15,9 Ursula Drey er „Kattepraat" (beeldroman van de kat) 24,50 Oswalt Kolle „Het wonder van de liefde" 16,50 (het boek naar de beroemde film) Verkrijgbaar bij

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2