Geanimeerde discussie Muziekschool voor de radio Speelgoedshow in hotel De Graaf F1LMNIEUWS LANDBOUW en VEETEELT SPORTPROGRAMMA Woensdagmiddag a.s.: rubriek voor Ondier rt.lnklu- >«n (rr*min<g«»Y) Van de vragen en opmerkingen, die naar aanleiding van de inleiding van Drs. Muntjewerf werden gesteld geven we er een aantal met het antwoord van de inleider door. Hoe zullen de agrariërs, die hun be drijf willen beëindigen financiëel wor den opgevangen De heer Muntjewerf wilde onder scheid maken tussen oudere en jongere boeren. Naar het oordeel van de inlei der is het onmogelijk om agrariërs, die ouder zijn dan 50 jaar om te scholen voor een ander beroep. Zelfs voor 40- jarigen is dit al moeilijk. Zij zullen daarom een financiële schadeloosstel ling moeten ontvangen, die voldoende is voor levensonderhoud. Jongeren moeten omgeschoold wor den voor een beroep, dat hen enigszins ligt. Hoe zal het aan agrariërs, die door gaan financiëel mogelijk worden ge maakt om hun bedrijf te vergroten Hier zijn immers enorme kapitalen voor nodig. De heer Muntjewerf zag dit als één van de moeilijkste vraagstukken. Inleider deed enkele suggesties. Het is van groot belang, dat de mo gelijkheid voor het pachten van grond gehandhaafd blijft. Daarvoor zal het echter nodig zijn om het bezit van grond meer aantrekkelijk te maken dan thans het geval is. Spreker wees op de uitspraak van een deskundige op het gebied van de structuurpolitiek, waarin als remedie voor het gezond maken van de landbouw werd genoemd het verlagen van de prijzen van land bouwproducten en het verhogen van de pachtprijzen. Inleider noemde ook de Grondbank. Een dergelijke bank zou gelden moeten verstrekken voor aankoop van grond zonder aflossingsverplichting. De moei lijkheid is nl. dat aflossing van kapi taal, dat is opgenomen voor de aan koop van grond niet kan gebeuren uit afschrijvingen, omdat op grond niet wordt afgeschreven. De aflossingen moeten geheel uit besparingen komen, d.w.z., uit bedragen, die overblijven na de privé-bestedingen en het betalen van belastingen. De heer Muntjewerf noemde ook nog de mogelijkheid van rentesubsidie voor bedrijven, waar grote investeringen nodig zijn om tot de beoogde bednjfs- grootte te komen. Politiek is dit in de EEG echter moeilijk haalbaar. Inleider sprak de vrees uit, dat de lasten door aflossingen van investerin gen in bepaalde gevallen zo hoog zou den worden, dat het bedrijf ondanks een goede rentabiliteit toch niet leef baar is. In dit verband noemde de heer Muntjewerf de wel trieste uitspraak ,,Arm beginnen - hard werken - rijk sterven". Eén van de vraagstellers deed een scherpe aanval op Dt. Mansholt. Hij had geen enkel vertrouwen in onze vroegere minister van Landbouw, om dat deze de gedane belofte om de agra riërs, die in de eerste jaren na de oor log voor hun producten lage prijzen ontvingen in latere moeilijke jaren te gemoet te komen, niet was nagekomen. Dr. Mansholt had het naar het oordeel van deze vraagsteller volkomen ver keerd gezien en er was geen enkele garantie, dat hij het nu bij het rechte eind zou hebben. De heer Muntjewerf merkte op, dat Dr. Mansholt eerlijk heeft toegegeven, dat het na-oorlogse landbouwbeleid heeft gefaald. Hij heeft nu echter met zijn gedurfd plan bereikt, dat er weer leven in de organisaties komt. Spreker De heer Th. M. Vierbergen, verte genwoordiger van de fa. J. de Leeuw Zoon te Utrecht, dooft het licht en demonstreert een „elektrische jojo". Het dingetje werkt op een batterij en laat bij gebruik een flitsend vonkenspel zien. We zijn in een der zalen van ho tel „De Graaf", waar de speelgoederen en souvenir-importeur De Leeuw mo menteel een expositie houdt. De show toont een bonte verscheidenheid van alle mogelijke artikelen, zoals tassen, tennisrackets, luchtbedden, bootjes, zaklantaarns, tenthamers, schopjes, em mertjes, molentjes enz. enz. Het zwaar tepunt ligt op de strandartikelen, wat logisch is want de Fa. de Leeuw telt onder zijn Texelse klanten vooral veel exploitanten van kampwinkels, strand paviljoens en andere op het toerisme georiënteerde bedrijven. De genoemde elektrische jojo is één der vele getoon de artikelen en met trots verklaart de heer Vierbergen dat zijn firma er de alleenverkoop van: heeft. Met dezelfde trots krijgen we meer bijzonderheden over het bedrijf te horen, om. dat over eigen inkoopkantoren in diverse landen word beschikt, b.v. in Japan. Het is dan ook niet verwonderlijk dat veel van de getoonde artikelen uit het land van de rijzende zon afkomstig zijn. Een groot gedeelte van hetgeen De Leeuw importeert wordt „op aflading" (rechtstreekse doorlevering) aan gros siers verkocht. Op Teacel heeft men vooral te maken met kleinhandel. Dat nu een expositie op Texeti wordt gehou den houdt verband met de vele rela ties die de firma zich de afgelopen ja ren op Texel heeft verworven, zo ver telde -ons de heer Vierbergen. Mede dank zij een schriftelijk voorbereid af sprakensysteem, heeft hij het tot dus ver bijzonder druk gehad. De expositie is nog tot zondagmiddag geopend. duidde dit aan met de volgende woor den: „Er gaat een siddering door de boot". In de organisaties zal gezocht moeten worden naar nieuwe wegen. Spreker sprak in dit verband over het zoelken naar de mogelijkheden om de bouw van bedrijfsgebouwen goedkoper te maken. Een andere vraagsteller was van oor deel, dat Dr. Mansholt met de vergro ting van de bedrijven een verminde ring van de productie wilde 'bereiken, waardoor het overschottenprobleem kleiner zou worden. Eerst heeft men getracht door het geven van subsidies de kleine bedrijven op de been te hou den en te verbeteren. Nu moeten ze verdwijnen. De heer Muntjewerf was het beslist niet met deze vraagsteller eens, dat de producties op grotere bedrijven in het algemeen lager waren dan op kleine bedrijven. In dit verband wees hij op een voorbeeld in de Beemster, waar door samenwerking van negen akker bouwers over alle kanten verbetering is opgetreden. Bij een dergelijke samen werking ontstaat ook de durf om over te gaan tot nieuwe teelten. Het is ook voor grotere bedrijven on mogelijk om de kostenstijging, speciaal als gevolg van de stijging van de lo nen, op te vangen door mechanisatie en rationalisatie, was het oordeel van een volgende opponent. Ook hier zag de heer Muntjewerf de oplossing weer in de richting van meer samenwerking en vergroting van de bedrijven. Hij wees hierbij op een on volledig gebruik van de werktuigen op de landbouwbedrijven. Spreker illu streerde dit met de volgende gegevens. Van het totale werktuigenpark m ons land is twee derde deel in handen van de agrarische ondernemrs en één der de deel is eigendom van loonwerkers. Geblëken is, dat "door de loonwerkers twee derde deel van het werk wordt gedaan. Dit betekent een viermaal zwaardere bezetting van de werktui gen, die in handen van loonwerkers zijn. Uit het antwoord op een andere vraag bleek, dat de heer Muntjewerf een voorstander was van het zoveel mogelijk gescheiden houden van land bouw en recreatie. Naar zijn oordeel zou op de echte landbouwbedrijven het bedrijven van recreatie beperkt moe ten blijven. Spreker was van oordeel dat er een bepaalde afbakening zou moeten zijn van echte recreatiegebie den. In die situatie zag de heer Munt jewerf zeker mogelijkheden voor boe renzoons om een volledig recreatiebe- drijf op te bouwen. IJSCLUB OUDESCHILD HIELD WEDSTRIJDEN OUDESCHILD In Oudcschild heeft de ijsclub, toen het ijs „houwcs" was, geen ogenblik gewacht met het uit schrijven van wedstrijden. Er werd maandagmiddag door de jeugd fel en sportief gestreden. Van de organisato ren ontvingen wij de volgende uitsla gen. Meisjes 5-6 jaar: 1 Trudie Grootjen 10,3 sec.; 2 Ajis Sohellimger 12 sec.; 3 Lia van der Meer 15 sec. Meisjes 7-8 jaar: 1 Mary Boersen 6,4 sec.; 2 Yvonne Bakker 7,1 sec.; 3 Anja Zijm 7,6 sec. Jongens 6-7-8 jaar: 1 Cas van der Kerkhof 6,9 sec.; 2 Reg Visser 7,9 sec 3 Piet Bruijn 9 sec. Meisjes 9-10 jaar: 1 Nies Schellinger 8,4 sec.; 2 Marjan Bruijn 9,1 sec.; 3 Car- la Boersen 9,8 sec. Jongens 9-10 jaar: 1 Jaap Zijm 10,3 sec.; 2 Hans Visser 11,3 sec.; 3 Gerrie Grootjen 11,4 sec. Meisjes 11 - 12 jaar: 1 Joke Schraag 9,6 sec.; 2 Gerda van der Meer 9,7 sec.; 3 Cora Boekei 10,5 sec Jongens 11 - 12 jaar: 1 Jack Dekker 9,2 sec.; 2 Kees den Brok 9,7 sec.; 3 Piet Zandee 10,3 sec. Meisjes 13 - 14 jaar; 1 Erna van der Vis 0,56,9; 2 Jolanda Dootjes 1,06,9, 3 Lia Witte 1,07,4. Jongens 13 - 14 jaar: 1 Theo Boom 1,29,6; 2 Bauke Visser 1,30,6; 3 Jan de Vries 1,34,7. Jongens 15 jaar en ouder: 1 K. D. Koorn 1,16,9; 2 Peter Groen 1,17,2; 3 Hans Koorn 1,20,8; 4 Joop Koning 1,21,2. frfru» ww www* ww w- jstt&r Uur. bull.n 4. rW.k1l.-~C', STOP THÉ SEALHUNT Op 7 maart a.s. begint weer de jacht op zeehonden-baby's in Canada. U kunt medehelpen deze afschuwelijke SPORT te doen eindigen door het volgende briefje te zenden aan de heer Trudeau: „Please, Mr. Trudeau, stop the seal- hunt". De brief moet geadresseerd worden aan: The Rigt Honourable P. E. Trudeau, Prime Minister of Canada, Prime Minister's Office, OTTAWA (Ontario) CANADA. De porto bedraagt slechts 0,45. Namens alle dierenbeschermers har telijk dank. M. Triebels-van Pellecom, districts-commissaresse van de Anti-Viv isectie-St ich ting, Corn, de Wittlaan 45, Den Haag. De ex-bokskampioen Superargo krijgt opdracht uit te vinden waar het uranium is gebleven dat de laatste maanden is verdwenen van zes koop vaardijschepen. Superargo weet via 'n onderzeese tunnel door te dringen in een grot waar hij wordt gevangen ge nomen door Diabolious, een misdadige geleerde die vertelt het uranium ge stolen te hebben in verband met zijn plannen om een isotoop van goud te produceren.' Het heeft dezelfde eigen schappen als gewoon goud en de be doeling is hiermee de wereldmarkt te beheersen en aldus de mensheid tot on derwerping te dwingen. Aldus het ge geven van „Superargo" een film die zaterdagavond en zondagmiddag in City-theater wordt gedraaid. Diaboli- cus slaagt er niet in van Superargo te weten wat hij in de grot komt doen. Na een wild gevecht met Diabolicus' handlangers lukt het Superago te ont snappen. Maar om hem te dwingen laat Diabolious zijn verloofde ontvoeren. Andermaal komt Superargo naar het eiland van de bende, nu per parachute en gewapend met vlammenwerper. Ly- dia wordt bevrijd. De misdadige ge leerde beseft dat zijn spel uit is. Een poging om met een raket te ontsnap pen alvorens zijn eiland met 'n H-bom in de lucht vliegt wordt verijdeld. (Toegang boven 14 jaar). Liefhebbers van een „harde" Western kunnen zondag- en maandagavond in het City-theater terecht, want daar wordt dan „Django, dc man zonder ge nade" vertoond. Tom Corbett, een avontuurlijke goudzoeker, krijgt bij te rugkomst in zijn geboortestad te ma ken met een zekere Scott, een man waarvoor iedereen siddert. Er is iets geheimzinnigs aan de hand. Als Toms vriend Carradine het hem wil uitleg gen, wordt hij door Scotts zoon, bekend om zijn wrede praktijken, doodgescho ten. Scott junior probeert ook Toms pleegmoeder uit de weg te ruimen, een incident dat Tom zich doet voornemen de Scotts klein te krijgen. Daarin slaagt hij na veel wederwaardigheden. (In kleur Toegang boven 18 jaar). ZATERDAG 22 FEBRUARI 1969: Junioren: Cocksdorp-Wieringermeer, 15.45 u. Tex. Boys-Vesdo, 15.45 uur De Koog-HCSC t4, 15.45 uur Adspiranten: Oosterend a-Texel b, 15.00 uur ZDH a-Oosterend b, 15.00 uur ZONDAG 23 FEBRUARI 1969: 4de klas A KNVB: LSW-Texel, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Afdeling Noordholland Uitgeest-ZDH, 14.30 uur (boot 12.00 uur) Kreileroord-Ooslerend, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Wieringerwaard 2-Texel 2, 14.30 u. (boot 13.00 uur) De Koog-Schagen 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-Flevo 3, 14.30 uur Cocksdorp-SRC 3, 14.30 uur Oudesluis 3-De Koog 2, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Oosterend 2-Oudesluis 4, 14 30 uur Texel 3-SRC 4, 14.30 uur ZDH 2-Vesdo 4, 14.30 uur Texel 4-Oudesluis 5, 12.15 uur ZAP 8-Oosterend 3, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Junioren Zeemacht-Texel, 14 30 uur Adspiranten Tex. Boys a-Texel a, 12 00 uur Woensdag tussen twee en drie uur 's middags zullen vele Texelaars met meer dan normale belangstelling naar de radio luisteren. In het VARA-pro- gramma treedt dan onder leiding van Lo v. d. Werf de Texelse Muziekschool op. Vorige week werden de opnamen gemaakt. De opname werd geopend door een groepje koperblazers (trompet: Joop Hillen en Gerrit van Strien; bugel: Ne- ly Trap, Peter Rijk, Douwe Medema, Femmie Kuik, Betty Bakker, Rudie Timmer, Kees Keijser en Jan Brouwer; althoorn: Jan van Heerwaarden) met een mars uit Scipio van Handel, be werkt door leraar P. Heertjes. Voorts de koorklas, samengesteld uit kinderen van Den Burg en Oosterend. Zij zongen „Waar is toah de kabeljauw" (muziek H. Nieland; tekst Annie M. G. Schmidt) en „Waar is Cornelia de muis", ge schreven doorAnnie M. G. Schmidt en op muziek gezet door de heer J. Klein Bog, leraar aan de Texelse muziek school. Laatstgenoemd liedje viel bij de heer Lo v. d. Werf zo in de smaak dat hij het met zijn eigen radiokoor ,,De Merels" wil opnemen, dus ook op muziek van de heer Klein Bog. Ge streefd wordt naar een opname van 'n selectie van Annie M. G. Schmidt-lied- jes. Voor de radio werd een piano-solo gespeeld door Tine Schoorl, een „Rui- terstukje" van Jozef Eisenberger. Tus sen de bedrijven door had de heer v.d. Werf een vraaggesprek je met Tine. Op verzoek van de heer v.d. Werf werd vervolgens een compositie van de heer J. R. Heuckeroth van Hessen opgeno men; een divertimento voor dwarsfluit, viool en gitaar. Joke Barhorst fungeer de als omroepster. Tenslotte liet een blokfluitgroep, onder leiding van de heer J. Visser, zich horen. Medewer kenden; Mariska Coutinho, Joke Tui- nema, Annet Harting, Jozien Veld- wisch, Carla Bakker, Henk Schrama, Anita Bakker en Kees Geense. WIJZIGING „WIE, WAT, WAAR" De onlangs gepubliceerde reeks wij zigingen in het gidsje „Wie, wat, waar op Texel" was niet volledig. Verzuimd werd te vermelden dat mej. E. Dijt zich heeft teruggetrokken uit het bestuur van de Stichting Agrarisch Bedrijf tbv. het Natuurbehoud Texel (Sabena). In de vacature is nog niet voorzien. DRUK WEEKEND VOOR TETAK Zaterdag spelen het eerste en tweede herenteam van Tetak thuis. (Aanvang 14.30 uur. De dames zijn vrij, maar zullen zon dag hun uiterste best moeten doen om er te'gen Treffers I minimaal een gelijk spel uit te halen. Het eerste herenteam speelt eveneens zondag (aanvang 11.15 uur) tegen 2 teams van dezelfde vereniging. Tetak 2 is vrij. DAMCLUB TEXEL Uitslagen C. Meed.endorp-J, Vinke Jo Schoo-J. Stam Jn Stam-Jo Schoo P. Bakelaar-P. Kooiman C Vinke-J. Hooijberg W. Bakker-J. v. Heerwaarden H. Bruimng-Jb Koorn P. W. Kooi-P. Jansen C. Meedendorp-J. Schoo Jb. Koorn-J. Vinke P. W. Koqi-G. Dros D. v. d. Werf-C. v. d. Werf H. Visser-H. Bruining P. Bakelaar-C. Vinke J Hooijberg-H. Bruining G. Dros-P. W. Kooi Goede resultaten alweer van P. Kooi man tegen P. Bakelaar, P. W. Kooi te gen P. Jansen en C. Vinke tegen J. Hooijberg. Ook het verlies van J. van Heerwaarden kan verrassend worden genoemd. Het team van de damclub voor de binnensportavond te houden op vrijdag 14 maart, luidt: dammen, C. Dijker; schaken, P. Bakelaar; biljarten, J. Hooijberg; bridgen, G. Dros-J. v. Heer- waarden; klaverjassen, C. Meedendorp- P. Kooiman. Van Damlust uit Noord-Scharwoude ontving Texel een uitnodiging om met een twintigtal deel te nemen aan een nederlaag-wedstrijd ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan. Over de da tum kan worden overlegd. REISJE „OVERKOEPELING" Met betrekkinq tot het reisje van de Overkoepelingwaarover wij reeds eerder schreven kregen wij van mej. Joh. Witte, die de reis ook deze keer organiseert, nog de navolgende gege vens. De tiip wordt gemaakt op 6, 7 en 8 mei. Het reisdoel is Valkenburg, waar gelogeerd wordt in het (luxe) Parkhotel Roding. Greisd wordt met een Teso-bus via een route die door een mooie omgeving voert. In Naar- den wordt gestopt voor een koffiepau ze en wel in hotel Jan Tabak. Ge luncht wordt in Nijmegen. Na aan komst in Valkenburg wordt 's avonds een bezoek gebracht aan een kaarsen fabriek in Gulpen, de enige fabriek in Nederland waar kaarsen nog met de hand worden gemaakt. De tweede dag gaat het gezelschap Duitsland in. Eerst naar Aken, waar de Dom wordt bezichtigd. Het is een machtig bouwwerk, onder meer bekend door de schatkamers. Daarna wordt 'n trip gemaakt door de Eifel. Een bezoek aan Monchau, een mooi plaatsje in een dal van de Eifel, blijft niet ach terwege. De derde dag wordt terugge reisd naar Texel, natuurlijk met enke le aangename onderbrekingen. Diverse dames hebben zich al voor de reis (kosten ƒ100,p.p. alles in begrepen) laten inschrijven. Andere be langstellenden worden verzocht hun voorbeeld te volgen, graag vóór 8 maart a.s. in verband met het bespre ken van de hotelruimte. Er kunnen maximaal 40 personen mee. De deel neemsters dienen voor dezelfde datum 30,van de totaal verschuldigde reissom te betalen, hetgeen dus ook geldt voor degenen die zich reeds heb ben opgegeven. Opgave is mogelijk bij een der on derstaande' adressen: mevrouw A. Tim- mer-Witte, Beatrixlaan 98, Den Burg; mevrouw v. d. Knaap, Witte Kruislaan 22, Den Burg, telefoon (02220) 2536; mej. Joh. Witte, „Bloemwijk", telefoon (02220) 2163. SCHIETOEFENINGEN 25 februari wordt geschoten te Bree- zanddijk van 10.30 tot 18 00 uur met 120 mm. mortier. Sector noordelijke grens vanuit haven Breezanddijk de afsluitdijk richting Den Oever. Een zuidelijke grens: een lijn door haven Breezanddijk met een kaarthoek van 180°. Onveilige sector wordt begrensd door een cirkelboog van zuidelijk naar noordelijk met een straal van 12 km., hoogte 5.000 meter. Op 25 februari van 9.00 - 17.00 uur zal H.M. Tjerk Hiddesz schieten vanuit de haven te Den Helder in sector 045° - 075° rechtwijzend met een straal van 9 mijl, vanuit het lage geleidelicht Nieuwe haven. Veiligheidsschip aan wezig. BINGO-DANSAVOND TEV< Zaterdagavond wordt in „Cat hoeve" een bingo-dansavond ge voor leden en donateurs van •bodei Kaarten zijn verkrijgbaar bij ty iappe mandeur en ook zaterdagavond l Saai tharinahoeve". Vóór deze feestelijke avond m j terdagmiddag echter worden g in de Burgemeester De Koning-} 14.30 uur dames le klas Tevo Tevoko 1 15,30 uur dames Tevoko 3 - Seahawks 2; 16.30 mes 2e klas Tevoko 4 - Seahawli Bak 28) 21 J >op e ureau ist. •end essen CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de zijn, worden op het bureau ven op de tijden dat hun eigen hu zitting heeft. Deze tijden zijn als dokter Van Loon, woensdag 26 feb om 13.00 uur; dokter Coutinho, woensdag 26 feb van 15.00 tot 16.30 uur. lote |rogi: Pai koop -er hi ,gan Jurg, Vrijdag 21 februari Den Burg, Dorpshuis, beginnerscursus van De Kiekendief. Oosterend, dorpshuis „De Bijenkort 20k gr, muziekuitvoering Excelsior. Larj Zaterdag 22 februari Midden-Eierland, 20.00 uur, opvoeri de klucht „Moderne Jeugd" in „De kan den ibru K lel. door de Buurtver. Midden-Eierland. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN zondag 23 februari 1969 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Rozcmond Dc Cocksdorp 10.00 uur eerw. heer Veil jeugddienst, maandcollccte kerkvoogdij] Den Hoorn 10 uur ds. Visser De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg 10.30 uur Jcugdkapel Dc Waal 10.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 10.00 uur ds. Froentjes collecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 11.00 uur ds. Froentjes GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. H. Langcburg van Broek op Langedijk 16.45 uur ds. H. Langeburg Oosterend 10.00 en 15.00 uur ds. Kruit GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen| DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Koopmans dienst voor alle wijken, Kerkbusje Den|i Hoorn; aansluiting rusthuizen R.K. KERKDIENSTEN weekend 22 en 23 februari 1969 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag; 8.30 en 10.30 uur. De Koog zondag 10.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 uur Oosterend: zondag 10.00 en 19.30 uu Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag 10.30 uur Den Hoorn: zondag 9.00 en 19.00 uu GEREFORMEERDE GEMEENTE I iKc E. pap Vrijdagavond 7.00 uur kerkdienst het Gebouw voor Chr. Belangen Oosterend. Voorganger ds. Suyker, diening H. Doop. ie NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periol 22 februari tot en met 28 februari, 2182, b.g.g. tel. 2406. WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur. Dokter COUTINHO, Den Burg, tfl (02220) 2023. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en i maandag 13.00 uur Zr. RIETVELD, Den Burg, telefcxfl (02220) 2414. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér 0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4% B.T.W. Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Doe het zelf eens. Re pareer zaterdags zelf uw auto bij Garage Dros n.v. Eierland C 49 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg tel. (02220) 2470 Lompen- en metalea handel Cobus Spigt, Eiej land, telefoon (02225) Opleiding voor al u| rijbewijzen en ook verlenging van rijbew zen. Rijschool Groot, ei| K. H. Boon Vamor dipl., tel. (02230) 13252| Theorieles met films kleurendia's vrijdags pension Visser, Schooi oordsingel 17, Den Buij Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (0222® 311

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2