Cjroen kwartsJexels in het harL 'aasdrukte was niet verdonderend groot tl WIKOR paasfestival startte met boeiend gitaarrecital door Rob Bakker t uw Geen Texelaars onder deelnemers W iSO vervoerdejj pet. auto's méér Expositie blijft nog op Texel Ueboog Bar Dancing (ker's Ijzerhandel permarkt. WÊm- De heer Westdorp pleit voor bejaardenwoningen Ruimte voor auto's Discotheek „Vat 69" dansen Pension „Tatenhove" wordt vernieuwd 'De Waddenparel' nu ieder weekend geopend n APRIL 1969 82e JAARGANG No. 8358 MP j V. v/h Langeveld De Roojj 1Den Burg, Texel Tel. 2741 de Graaf, Kecsomlaan 43, Den 1220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nedcrl. Middcnstandsbank; Coöp. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,90 p. kw. 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct. per mm. cxcl. 4% BTW >jct er naar uit dat de spectacu- oei van het toeristenbezoek aan urat begint af te nemen. Na de :htingscijfers van het afgelopen ïken ook de vervoerscijfers van het afgelopen Paasweekend t rustiger indruk. Werd met Pa- rig jaar (toen op 14 en 15 april) relijking met Pasen 1967 (26-27 nog een stijging in het autover- i 53,6% geregistreerd, deze keer t „slechts" 586 auto's meer ver- oftewel 9,3°/o. Totaal werden ragens overgezet tegen 6.324 vorig rukte begon vrijdag toen TESO 1 de gehele dag een extra boot ist laten varen om de stroom te nen bijhouden. Er werden toen 12 diensten gemaakt en totaal kwa len 1.060 auto's naar Texel, tijden waren niet van lange duur. el automobilisten hebben een ur geduld moeten hebben en enkele tientallen hadden in de stad een uur oponthoud. Zater- oest de extra boot ook nog drie issisteren, waarna het zondag ard zeer rustig werd. het afvoeren van de terugke- op maandag moesten echter cht extra diensten worden geva- 17 auto's gingen toen terug naar iteland. Lange Paasvakantie róór Goede Vrijdag waren vele op Texel gearriveerd, overwe- luitsers uit Rijnland-Westfalen, de Paasvakantie al op 24 maart ïgonnen. anmerking nemende het zeer weer tot de Paasdagen, waardoor oom toeristen naar de kust onge ld is afgeremd en het feit dat de zowat een maand achterop was, alle reden tot tevredenheid. De ie verhuurders hadden weinig re it klagen. De bungalowbedrijven merendeels volledig bezet als de huisjes tenminste van winterverwar- ming waren voorzien. Met nadruk vroe gen de gasten naar bedrijven met cen trale verwarming. Het Paasbezoek was niet overdonderend groot. De toeristen, die kwamen hadden hun verblijf ge ruime tijd tevoren besproken. Minder logiesbonnen Op de bonnefooi kwamen er weini gen, zodat de VVV belangrijk minder logiesbonnen heeft uitgeschreven als vorig jaar. Het dagbezoek moet echter aanzienlijk zijn geweest. De particu liere logiesverstrekkers hebben belang rijk minder goede zaken gedaan dan vorig jaar. Slechts in enkele gevallen werd van de door hen aangeboden on derkomens gebruik gemaakt. Het strand lokte. Op eerste Paasdag was het daar door de straffe Noord oostenwind nog behoorlijk koud en zelfs op tweede Paasdag toen het aanmerke lijk zachter was, was het alleen op de beschutte plaatsen aangenaam zonne baden. De stranden gaven dan ook niet bepaald een zomerse drukte te zien. I strand was liet goed toeven inaar de zonaanbidders hielden het overhemd „IIET GESCHRIFT IN BEELD" T.g.v. het WIKOR-Paasfestival staat in de LTS de expositie „Het geschrift in beeld", tekeningen en schilderijen van Jannes de Vries, opgesteld. De Texelaars, die één van de voorstellingen in het kader van dit festival hebben bijge woond, zullen al van deze op de bijbel geïnspireerde expositie hebben kunnen kennisnemen. De expositie blijft nog gedurende lan gere tijd op Texel, doch zal a.s. maandag overgebracht moeten worden naar het Rijksatheneum. In principe zal ook daar de moge lijkheid bestaan deze expositie ge durende één of meer avonden te bezoeken. Groepen, die een col lectief bezoek aan deze expositie zouden willen brengen of organi seren, worden verzocht hierover contact op te nemen met de admi nistrateur van de Stichting Cul tureel Werk Texel. dagelijks geopend. zaterdag, zondag, m.m.v. Disc-jockey Frans v. Dijk 3EF PRODUKTEN voor een goed onderhoud van Uw tuin: asef stalmest asef gazonmest asef rozenmest asef mosdoder asef turfstrooisel asef potgrond 'n klein- en grootverpakking. KAMPIOENSCHAP VOOR DINA DE KOOG Bij de op tweede Paas dag te Leeuwarden gehouden interna tionale hondententoonstelling werd de Duitse staande jachthond (draadhaar) van de heer L. Daalder te De Koog kampioen in zijn ras en tevens tot beste hond van de tentoonstelling uitgeroe pen. De kampioenshond, een tweejarige leef, draagt de naam Dina vom Oem- burg. MUZIEKSCHOOL TEXEL Wegens ziekte van de heer P. Heer tjes zullen de door hem te geven lessen aan de muziekschool Texel tot maan dag 21 april vervallen. 0WARS6EBAKKEN KATUURWIT-BOERENBRUIII KRENTEN-ROZIJNEHBROOO KRENTENBOLLE* BOERENROG PUNTJES EN BOLLE* i - De Texelse scholieren voelen er blijk baar weinig voor in hun paasvakantie nader in contact te worden gebracht met diverse aspecten van kunst en cul tuur. Die conclusie moet worden ge trokken uit het feit, dat voor het Wikor-festival, dat woensdagmiddag in de Burgemeester De Koning-hal te Den Burg begon, niet één Texelse deelnemer had ingeschreven. Gebrek aan belang stelling was er overigens niet, want 172 scholieren elders uit de provincie gaven wèl acte de presence met een tiental be geleidende docenten. De deelnemers kwamen uit Amsterdam, Haarlem, Zaandam, Hoorn, Enkhuizen, Midden- meer, Alkmaar, Amstelveen en Zuid- Scharwoude. In aanwezigheid van onder meer mevr. W. de Vries, directrice van de stichting Wikor en mede-organisator van het festival, verrichtte burgemees ter W. H. Sprenger woensdagmiddag de officiële opening. Hij zei daarbij onder meer dat bij hem het genoegen over het feit, dat dit festival op Texel wordt ge houden, danig is getemperd, omdat geen enkele Texelse scholier deze kans had aangegrepen. Een schrale troost was dat daarmee ook wordt gedemonstreerd, dat niemand der aanwezigen er tegen zijn zin was. „Dwang en slaafsheid pas sen niet bij cultuur", aldus Mr. Spren ger, die ,een Poolse schrijver citerend, de festivalgangers het motto meegaf: Om bij de bron te komen, moet men tegen de stroom inzwemmen. Succesvolle start Daarop startte het festival-program ma met een recital door de gitarist Rob Bakker. Dit was een groot succes, ge tuige de gespannen aandacht, waarmee de toehoorders de uitstekend ge speelde muziek en de toelichting beluis terden. De heer Bakker legde uit hoe de gitaar op verschillende wijzen kan worden gebruikt: als solo-instrument en als begeleidingsinstrument. Hij demon streerde voorts de vele mogelijkheden, die de gitaar biedt en vertelde iets over de geschiedenis van dit instrument. Zo wel op de „gewone" als de elektrische gitaar werden stukken ten gehore ge bracht, waaronder zeer moeilijke. Een langdurig applaus bracht tot uitdruk- Liever geen Oosterender rusthuis Het raadslid de heer J. J. YVestdorp (PvdA) heeft de voorzitter van de ge meenteraad gevraagd in de eerstvol gende raadsvergadering de bejaarden- huisvesting te Oosterend ter discussie te stellen. De heer Westdorp is met het plan voor een ƒ1.200.000,kostend be jaardentehuis met een capaciteit van slechts 30 bedden nl. niet gelukkig. Hij is van mening dat met hetzelfde bedrag meer kan worden gedaan, waar bij hij denkt aan bejaardenwoningen. Daarbij komen aanmerkelijk meer bed den besohikbaar, de bejaarden behou den een grotere mate van zelfstandig heid terwijl de exploitatie van bejaar denwoningen aanmerkelijk voordeliger is. Een 25-tal bejaardenwoningen met beheertlersonderkomen, centrale keu ken, recreatiezaaltje en enkele zieken kamer tj es wordt mogelijk geacht. king hoezeer het gebodene was ge waardeerd. Cabaret Na de pauze volgde vertoning van een aantal films, toegelicht door Nouchka van Brakel. 's Avonds bracht het uit zeven personen bestaande gezelschap van Rients Gratama het cabaretpro gramma „Vingertjes in de pap". Gister ochtend werd van het mooie weer ge profiteerd door een bezoek te brengen aan Texels Museum, het duinpark en het natuurpad en 's middags werd een inleiding gehouden over toneel, gevolgd door groepsgesprekken onder leiding van toneelspelers van de Noorder Com pagnie. Hetzelfde gezelschap bracht gisteravond een drietal éénacters van Tsjechow. Hedenochtend zal de jeugd zelf actief kunnen zijn in een volksdansuur, dat wordt gegeven onder leiding van de heer G. A. Smeenk, om elf uur te vol gen door een marionettenvoorstelling van het theater Bert Brugman. Laatst genoemde voorstelling is ook voor nict- festivalgangers toegankelijk. Geïnteres seerden kunnen toegangskaarten krij gen aan de zaal. Vanmiddag om één uur zal het festi val worden besloten met een gezamen lijke maaltijd in de jeugdherberg „Pa norama", waaraan ook wordt deelgeno men door de deelnemers die in „De Zilvermeeuw" hebben gelogeerd. DAMCLUB TEXEL Uitslagen C. Groenhof-C. Meedendorp 02 P. Bakelaar-P. Jansen 20 W. Bakker-P. Kooiman 11 J. Hooijberg-J Stam 20 G. Dros-J. v. Heerwaarden 02 P. W. KoohH. Bruining 02 C. Meedendonp-H. Bruining 2U J. Schoo-C. Dijker 02 J v. Heerwaarden-W. Bakker 20 J. Stam-J. Hooijberg 02 J Vinke-P. W. Kooi 1—1 C. Vinke-Jb. Koorn 20 H. Bruining-C. Meedendorp 02 J v. Heerwaarden-C. Dijker 2 P. Bakelaar-J. Vinke 20 P. Kooiman-C Groenhof 20 J. Schoo-W. Bakker 11 G. Dros-C. Vinke 02 De eindstand part. pnt. °/o 1. C. Meedendorp 25 42 84,0 2. P. Bakelaar 19 27 71,0 3. C. Dijker 19 26 68,4 4. P. Kooiman 23 30 65,2 5. J. Hooijberg 25 31 62,0 6. J. v. Heerwaarden 24 29 58,3 7. W. Bakker 22 24 54,5 8. C. Vinke 23 25 54,3 9. C. v. d. Werf 21 20 47,6 10. J. Vinke 21 20 47,6 11. J. Schoo 18 17 47,2 12. P. Jansen 18 16 44,4 13. D. v. d. Werf 18 16 44,4 14. Jb. Koorn 25 22 44,0 15. C. Groenhof 24 20 41,7 16. H. Bruining 22 18 40,9 17. J. Stam 20 16 40,0 18. G. Dros 20 16 40,0 19. P. W. Kooi 23 17 36,9 Bij het strand van Paal 17 is aanne mer P. Daalder N.V. momenteel druk doende met de aanleg van een groot parkeerterrein. Met de bulldozer wor den rechts van de strandweg, op veili ge afstand van de nog jaarlijks afkal vende waterkant, de duinen vlakge- maakt zodat een terrein van ongeveer 100 bij 60 meter beschikbaar komt. Het zal worden afgedekt met asfalt en er ongeveer hetzelfde gaan uitzien als het iets grotere parkeerterrein bij Wester slag. Ongeveer driehonderd auto's zullen er met gemak een plaatsje kunnen vin den, zodat de hier in de zomer zeer ihoog gestegen parkeernood voorlopig zal zijn gelenigd. Op drukke dagen was de bestaande parkeerplaats bij lange na niet toereikend zodat de auto's aan beide zijden van de gehele strandweg moesten worden gezet. Het nieuwe par keerterrein wordt aangelegd voor re kening van Staatsbosbeheer, in nauwe samenwerking met Rijkswaterstaat dat zich met ontwerp en toezicht heeft be last. Ook bij Paal 9 zijn de voorberei dende werkzaamheden voor een soort gelijk parkeerterrein uitgevoerd. Bin nenkort gebeurt hetzelfde bij De Krim. Het is de bedoeling de geasfalteerde terreinen ruim voor de grote toeristen- drukte op te leveren. De foto toont een overzicht van de in aanleg zijnde parkeerplaats bij Paal 17. Het terrein is enigszins hellend gelegen waardoor het in het duinlandschap nauwelijks zal disharmonieren. 't weekend Toegang 18 jaar. C. Dijker werd de laatste clubavond nog van de tweede plaats verdrongen. Verder waren er geen ingrijpende ver anderingen. Dinsdag 15 april wordt de slotavond gehouden en kunnen de krachten wor den gemeten met de nieuwe kampioen C. Meedendorp, Ook huisdammers zijn welkom. Tenslotte wordt op 20 april tegen 't jubilerende Damlust gespeeld, waarbij het zaak is zo volledig mogelijk uit te komen. Met negen spelers werd de damdag te Andijk bezocht. Alleen Jb. Koorn bracht de volle winst thuis. DE KOOG Pension Tatenhove aan de Bosrandweg bij De Koog ondergaat momenteel een verbouwing, die niet voorziet in een uitbreiding van het aantal kamers maar in verruiming en modernisering. Aan de achterzijde van het gebouw is een nieuwe vleugel ge maakt waarin zich naast het woonver blijf voor beheerder P. Schuil de nieu we 2-persoons kamers bevinden Elke kamer is 4 x 2,50 meter en geeft een fraai uitzicht op het nog onbebouwde land in de richting van de Ruysweg. Het geheel wordt van centrale ver warming voorzien want het is de be doeling voortaan het gehele jaar ge opend te zijn. Er wordt dan ook deel genomen aan de speciale propaganda- actie van de VVV ter bevordering van het wintertoerisme. Ook de recreatie eetzaal wordt aanmerkelijk uitgebreid, met ongeveer 70 m2. De sanitaire voor zieningen zijn luxueus uitgevoerd. De verbouw nadert zijn voltooiing. Het is de bedoeling uiterlijk met He melvaartsdag te openen. Hte werk wordt uitgevoerd door Fa. H. Daalder Zonen te De Cocksdorp. Schilder is J. C. Graaf, ook uit De Cocksdorp. Ver der werken mee: Electrohuis Bakker, Loodgietersbedrijf Oele, cv-installateur J. Schoo en de stoffeerders Moerbeek en Lunter. De uitbreiding werd ont worpen door architect C. R. Alk erna. 9 9

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1