AMRO-spaarders profiteren van de volgende rentepercentages: 4% 5% 6% 6U% AMRO BANK t0ude lie ROTATOR I^uho^lac^ ff melk bloembollencultuur Texel tegen verlenging „koprottermijn" AMSTERDAM - ROTTERDAM BANK II De verkwikkende,! ■uk sportieve L hE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 APRIL 1969 41,67% Jandelsreglement voor de Bloem- ,andel vormt de basis waarop ereenkomsten tussen kweker en tot stand komen. Zonder dit ent zou zaken doen, vooral waar voorverkopen betreft, vrijwel on- ik zijn. Het bevat een aantal be- ,n aangaande kwaliteit, leverings- reclametermijnen, enz. Door ver- dc omstandigheden blijkt het ,odig één of meerdere bepalingen Mf&igen. Zulks is evenwel slechts |k niet goedvinden van de meer- van de in de afdelingsvergade- aanwezige leden. het weer zo ver. De afd. Hille- 1 V| net een groot aantal exporteurle- lelt voor om de reclametermijn kalenderdagen voor koprot in ;en te verlengen tot 21 kalender- Volgens deze afdeling neemt mtal klachten wegens koprot de jaren vrij sterk toe en is het pas enige weken na levering tembaar Voor de kweker zou de mg betekenen, dat zijn narcissen ;en na levering nog kunnen wor- 'gekeurd. was daarom dat voorzitter M. in de onlangs gehouden ver- )0\ ng van Texel de beschrij- [rief voor de algemene vergade- houden op 14 april te Haarlem, haar zeer belangrijk noemde, voorlezing der uitgebreide notulen KA secretaris C. Schermer en na be ng van M .Bakker en D. Schilling 'evaardigden te Haarlem, deelde jrzitter mee, dat het bestuur, van g zijnde dat een dergelijke wijzig- an het handelsreglement voor de rs funeste gevolgen zou kunnen n, aan alle 70 zusterafdelingen een chrijven heeft gericht. Hierin vooral naar voren gebracht, dat erkeerd opslaan van de bollen door porteur oorzaak kan zijn van toe- nde koprot, waardoor dan de kwe- le dupe zou worden. Gevraagd daarom het voorstel niet te steu- tje! EU Een tweede voorstel tot wijziging om vat aanvulling van art. 12 met de ver plichting dat een verkoper die zich in geval van gedeeltelijke levering van de verkochte partij verdere levering wil voorbehouden, zulks bij die gedeelte lijke levering kenbaar moet maken. In het kort dus: bij gedeeltelijke levering op de aanvoernota vermelden „rest volgt". Met dit voorstel tot wijziging konden de leden zich wel verenigen. Verkiezing voorzitter De heer Letschert, algemeen voor zitter, stelt zich niet langer herkiesbaar omdat, zoals hij zegt, de vereniging een „full-time" voorzitter nodig heeft, waarvoor hem de tijd ontbreekt. Het hoofdbestuur heeft daarop twee candidaten naar voren gebracht, die zich echter evenmin voor 100% be schikbaar kunnen stellen Dit was voor het als steeds actieve bestuur der afd. Texel de reden om de zusterafdelingen in een rondschrijven er op te wijzen dat dit niet de juiste candidaten kunnen zijn. Gevraagd wordt daarom deze can didaten niet te aanvaarden en het hoofdbestuur te verzoeken in de decem- bervergadering met andere candidaten te komen. Het bestuur zal nog nader contact zoeken met andere afdelingen teneinde op de komende vergadering gezamenlijk te kunnen optreden. In de rondvraag werd er op gewezen, dat het voor de afd Texel noodzakelijk is meer contact op te nemen met andere afdelingen, waar de narcissenteelt hoofdzaak of belangrijk is. Bij voorko mende gevallen kunnen deze afdelingen dan gezamenlijk de belangen der nar- cissenkwekers behartigen. H. Bruijn BRIDGEN Uitslag parencompetitie groep A en B 55,83% 55,00% 52,50% 47,50% 46,67% 42,50% 14de ronde, gespeeld op 26 maart 1969. Groep A.: 1. Groot j en-Kalwey 57,14% 2. Dam-Dros 55,36% 3 Echtpaar Gilijamse 54,17% 4 Blonk-Zweep 51,79% 5. Kellner-Van Lenten 48,21% 6. Backer-Raven 47,62% 7. Echtpaar Beemsterboer 44,05% 8. Mantje-Veenema Groep B.; 1. Gebr. Van Sambeek 2. Dekker-Groen 3. Chavonnes-Wormser 4. Bos^De Brok 5. Blom-Ran 6. Duin-Duin Uitslag iparencompetitie groep C, 5de ronde, gespeeld op 26 maart 1969. 1. Echtpaar Van Zutphen 65,87% 2. Geus-Huisman 61,90% 3. Dames Geus-Grootjen 57,94%' 4. Mevr. Zeverchoven-Breeuwer 54,76% 5. Dames Breeuwer-Mantje 43,65% 6. Dames Hennink-v.d. Kerkhoven 42,86% 7. Dames Wormser-Van Sambeek 41,27% 8. Lips-Lips 31,75% Einduitslag parencompetitie '68/'69 De parencompetitie is uitgespeeld. In 14 ronden werd het eindresultaat be reikt. Vanaf het begin van de competi tie was het duidelijk dat Grootjen-Kal - wey als eerste zouden eindigen. Blonk- Zweep werden tweede (zij speelden edhter alleen de laatste zes ronden). Voor de overige plaatsen werd met wisselend succes gestreden. Vele paren in deze zone zijn vrijwel gelijkwaardig. Ook de nieuwelingen speelden een competitie van 5 ronden. De dames Geus-Grootjen werden glansrijk num mer één. Zij zullen zeker goed mee kunnen komen in de „hogere" groep. De einduitslag is de volgende: Groep A en B 1. Grootjen-Kalwey 56,96% 2. Blonk-Zweep 56,58% 3. Dam4Dros 51,85% 4. Echtpaar Gilijamse 51,78°/u 5. Mantje-Veenema 50,49% 6. Keliner-Van Lenten 50,34% 7. Backer-Raven 50,00% 8. Gebr. Van Sambeek 49,72% 9. Echtpaar Beemsterboer 49,50% 10. iDuin-Duin 49,32°/»» 11. Chavonnes-Wormser 49,24° 'o 12. Bos-De Brok 49,16% 13. Smits-Dijkstra 48,90% 14. Luyckx-Zegers 48,61% 15. Dekker-Groen 45,28% 16. Blom-Ran 44,88% Groep C 1. Dames Geus-Grootjen 2. Geus-Huisman 3. Echtpaar Zevenhoven 4. Echtpaar Van Zutphen 59,64% 53,42% 52,34% 51,30% 5. Dames Wormser-Van Sambeek 50,34% 6. Mevr. Vroom 49,30% 7. Mej. Lips-heer Lips 46,63% 8. Dames Breeuwer-Mantje 46,58% 9. Dames Hennink-v. d. Kerkhoven 46,28 De einddrive en de prijsuitreiking is op woensdag 16 april a.s. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt op 13 april op om 5 48 uur cn gaat onder om 19.34 uur, 16 april op om 5.42 uur en onder om 19 39 uur. Maan: 16 april N.M.; 24 april E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 11 april 2.07 en 15.07; 12 april 3.55 cn 16.57; 13 april 5.37 en 18.25; 14 april 6.52 en 19.27; 15 april 7.46 en 20.14; 16 april 8.31 en 20.51, 17 april 9.06 en 21.21; 18 april 9.37 en 21.47; 19 april 10.03 en 22.09. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. NOODSLACHTINGEN Voor noodslaohtingen in de periode 12 apriil tot en met 18 april, telefoon 2182, b.g.g. telefoon 2069. WIJZIGINGEN VERENIGINGSGIDS „WIE, WAT, WAAR OP TEXEL" WIJZIGINGEN. Pag. 9: havenkantoor Teso, telefoon (02226) 441; wijkzusters toevoegen Zr Rietveld; pag. 10; zittingstijd RK Stich ting voor charitatief en Maatschappe lijk werk: iédere eerste en derde vrij dag van 10-11 uur in RK kleuter school; Rekreatiestichting: voorzitter M. Bakker, Weverstraat 13, telefoon (02220) 3144; pag. 11: WV-direkteur J. W. Dekker, Waalderstraat 44; pag. 15; ULO-school MAVO-schooi; RHBS Rijks Atheneum; pag. 17: KVP afd. Texel: seor. A. C. C. Luyckx- Bakker, Beatrixlaan 48, telef. (02220) 2405; Socialistische jongerengroep Texel vervangen door Aktiegroep 2000, voorzitter J. M. Koning, Trompstraat 8, Oudeschild, tel (02220) 2211, secretaris C. Schrama, Ada van Hollamdstraat 24, Den Burg. Pag. 19: Winkeliersvereni ging voorzitter B. Bakker, Weverstraat 15, telefoon (02220) 2346. Pag. 23: Alg. Bond van Ambtenaren, voorzitter H. A Beumkes, 't Horn tje, telefoon (02226) 217. Pag. 25: Ooöp. Zuivelfabriek Een dracht G.A. in fusie met Ver. expl. Melkproduktenfabrieken „Noord-Hol land". Texelse bestuursleden W. H. Bakker, Diek 30, Den Hoorn, telefoon <02226) 265, B. v. d. Beek, C 58, telef. (02222) 384; Coöp. Pluimveever. Texel, voorzitter P. Zoetelief, Kikkertstraat 27, De Cooksdorp. Pag. 29: Visclub Texel, secretaris F. J. Halsema. Pag. 37: Stichting bejaardenzorg Texel, waarne mend voorzitter G. Bakker, Weverstr. 15. Pag. 41; bezorgster Het Parool, me vrouw J. Terpstra-v. Weerlee, Beatrix laan 52, Den Burg; VARA afd. Texel, secretaris C. J. Ellen, Oesterstraat 5, Oosterend; Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Texel, secretaresse mevr. T. Plaatsman-Vader, W 52, De Waal. Pag. 44: Ver. oud-leerlingen Lagere Landbouwschool, voorzitter G. Witte, Barentzstraat 12, Oudeschild; Ned. jeugdbond voor natuurstudie, voorzitter K. Letmstra, Burdetstraat 5, Den Burg, secretaris A. Dijksen, De Westen H 91 a; Watersportvereniging, voorzitter J. Th. Boom, De Ruyterstraat 125, telefoon (02220) 2853. Pag. 47: Raad Geref. Kerk Den Burg, scriba P Bremer, Schoon oordsingel 10a. Pag. 51: Tafeltennisclub Tetak voorzitster mej. L. Nauta, We verstraat 76, telefoon (02220) 2294, se cretaris P W. Rijkers, Wagemakerstr. 12. Pag. 55: Vrouwenvereniging van het N.V.V. voorzitster F. Borgman-v. Put ten, Wagemakerstraat 18, Den Burg. Pag. 61: Dorpscommissie Oosterend op geheven; IJsclub Oosterend IJsclub Oost. Pag. 67: Bureau Rijkspolitie, tel. (02228) 235; N.H jongere' zusterkring Oudeschild secretaresse L. Visser-Spaan Pag. 69: Oudercommissie OLS De Koog secretaresse vacant. Pag. 74; De Vro lijke Cowboys opgeheven. Pag. 83: IJs club Eierland secretaris vacant. AANVULLINGEN Pag 21: Metaalbedrijfsbond N.V.V. voorzitter K. v. Veen, Hollewal 3, Den Burg, secrtaris J. van Gogh, Bemhard- laan 1, Den Burg; Werkgroep Agrari sche Werknemers, voorzitter P. Rie- mens, Kotterstraat 12, Oosterend, se cretaris J. de Graaf, Schoonoordsingel, telefoon (02220) 3177. Pag. 29: Vogel vereniging „Op eigen wieken", secreta riaat: A Eelman, Kogerstraat 24, tele foon (02220) 2097. Pag. 43; Duo P. Kok, Wilhelminalaan 3a, Den Burg, telefoon .(02220) 2425. rente op een AMRO renteboekje of yp-i'irr.'l-.'n ir.^. rente op een AMRÖ-spaarrekening met een opzegtermijn van 3 maanden. rente op een AMRÖ- spaarrekening meteen opzegtermijn van 6 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening meteen opzegtermijn van 12 maanden. rente op een AMRÖ-spaarrekening met een vaste termijn van 24 maanden. FEUILLETON door TOM LODEWUK 'De wat gereserveerde uitdrukking Iween van haar gezicht. bent meneer De Waard. Hebt u der geschilderd toe ze nog nog Jntien was? Dat heeft ze verteld", leeft ze dat jou verteld? En kwam u eens kijken of het léék?" 5oeh", zei ze „alsof dat er tegen- rdig op aankomt. Maar ik kwam wel naar kijken. Ik wou zien hoe der was, toen ze een meisje was". Net als jij, Alleen Meer een vrolijke Frans net als Lies- Vie is Liesbeth?" 'lijn oudste zuster, dat is me er een- En als ze soms van moeder op d'r krijgt zegt ze: mams, je bent vroe- n®t zó geweest. Ja, en dan kan ze zeggen, dus is het vast wel zo". bet was Lot. Op en top. En toch •rs. Een lief kind. Een reuzelief Karakter, dat zag je zo. En ze had zelfde ongerepte, maar niet die 'ger naar het ongekende, onbeleefde. •U hebt 'r goed gekend vroeger, hè? ze zó?" ze knikte naar het schil- lk heb haar heel goed gekend vroe- 'i anders had ik haar niet geschil- d', zei Kees de Waard nadenkend. ~t stond hij hier te praten met dit 'd, dat hem zo sterk aan Lieselotje tonerde, en hem tegelijk zo onzeker akte? Heb je de andere schilderijen al ge- nee, nog lang niet allemaal". Ga mee, Lydia, dan zal ik je ze laten 0 maar", zei ze verschrikt, „dat kan toch niet. U hebt het toch veel te druk, om met mij met mij langs de ten toonstelling te gaan". „Dat dacht je maar. Ik vind het juist leuk om es te horen hoe jij het vindt". Hij zag haar aan en wist: zij zal niet vleien en niet doen alsof. En zo ging Lydia met Kees de Waard over de tentoonstelling. Het bejaarde echtpaar zag hen gaan. „Snap je het nóg niet", zei de oude mevrouw, „kijk es goed, Charles. Het meisje van het portret". ,Dat kan niet", zei Charles nuchter. „Dat is een jeugdwerk". „Dan is het de dubbelgangster óf de dochter van het meisje van het portret", wist de oude mevrouw. „Vandaór die haast. We moesten hem maar excuseren, Charles", glimlachte ze. „Je bent onverbeterlijk romantisch, Alice", meende Charles, maar ook hij lachte. De spanning viel van Lydia af, toen ze met de schilder langs zijn werk ging. Hij praatte zo gewoon. En ze moest zeg gen wat ze er van vond, zij! Och, hoe kon ze daarover een oordeel geven? Voorzichtig, tastend, probeerde ze. Zei soms rondweg dat ze het niet verstond en dan vertelde hij. De zaal liep lang zaam leeg. „O maar" ,zei Lydia, „ziet u es, er is bijna niemand meer. Ik houd u maar op". „Je houdt mij niet op. Misschien ik jou?" „Ja of nee, toch niet. Ik zou in de stad blijven, ik wou vanavond die film gaan zien, Grazige Weiden, die draaien ze weer es in de Uitkijk". „Ga dan met mij eten, Lydia" Weer zag ze hem verbaasd aan. Zij eten met de beroemde Kees de Waard „Je doet me er echt een plezier mee. En dan kun je me wat van je moeder vertellen". Alsof dat nodig was. „U hebt haar toch gezien?" „Ja, maar ik weet nog maar weinig. Het is al zo lang geleden dik twintig jaar". Hij koos een rustig restaurant en be sloot het niet te dik te doen. Niet dit kind overdonderen, dan raakte ze haar onbevangenheid kwijt. Hier zat hij nu met een dochter van Lot. Ik krijg beslist vaderlijke allures, spotte hij met zich zelf. Maar een blik in die onvertroebel de ogen maakte het weer goed. Het was bijna of hij het verleden weer overdeed. Zijn gezellige gemoedelijkheid stelde Lydia helemaal op haar gemak. Ze vond hem aardig, héél aardig. Ze kon het be grijpen dat moeder hem vroeger ook aardig gevonden had. En ze vertelde •van Huis. Van Peter en Liesbeth. En van haar vader. „Is je vader geschikt?" „Vader is een reuzevent". „Waarom?" Ze zag hem verwonderd aan. „Hij is altijd zo aandachtig, voor ons. En zo sportief. Nooit van: ik ben je vader. En hij is nog altijd zo stapel op moeder". Zozo Nog altijd stapel. Lot was voor hém dus wel hét meisje geweest. Hij had haar in ieder geval uit liefde ge trouwd. En zij hem? Wat was ze kwaad geworden toen hij zei, dat ze van twee kwaden het beste gekozen had. Was dat omdat hij in de roos geschoten had? Zijn ijdelheid zei: ja. De ogen van het meisje tegenover hem brachten hem aan het twijfelen. „Wat ga je later doen, Liese. Lydia?" Bijna had hij zich versproken, De werkelijkheid was ook zo onwerke lijk. „Ik wil in de verpleging", zei ze be slist. „Hoe, dat weet ik nog niet. Maar ik wil graag mensen helpen die in de narigheid zitten". „Heb je al zo veel narigheid gezien?" „Nee", zei ze, „ik niet. Bij ons is alles fijn. Maar ik weet daarom wel dat het er is. Alleen als je je kop in 't zand steekt, denk je van niet". „Er is veel narigheid, Lydia". „U hebt er zeker veel van gezien?" Hij dacht aan de clochards in Parijs. Hij dacht aan de ellende in de Oosterse landen, de bedelaars, de zieken, de mismaakten, de mensen die stierven op straat. En hij vertelde, omzichtig. Hij zag haar ogen groot op hem gericht. „Heeft u dót nooit geschilderd?" „Nee", bekende hij, „ik heb altijd naar de mooie dingen gezocht". Ze knikte. Ze begreep. „Maar," zei hij, als tegen zijn zin, „als mensen in die narigheid gaan helpen, dat is misschien een nog mooier iets". „Dat kun je niet schilderen", lachte ze. „Nee", zei hij, „dat moet je dóen. Als jij zoiets gaat doen, beteken je méér dan een schilder van mooie dingen, weet je dat?" „Dat is niet waar", antwoordde ze, „we helpen allebei op onze eigen manier het leven mooi maken". Kees de Waard schaamde zich. Dat kind zag méér in hem dan er was. Had hij het leven zo mooi gemaakt? Zijn eigen leven, misschien. Maar de levens van anderen? Van Lieselotje? En zélfs van Annabelle, die hij als een voorde lige transactie had beschouwd? En van al die anderen die hij, als een vlinder fladderend van bloem tot bloem, had gekend, bezeten en weer vergeten? Wat drommel, hij werd sentimenteel. En dat kwam allemaal door dit kind, die verjongde editie van zijn Lieselotje. „Hoe vindt je moeder het, dat je dit werk wilt gaan doen?" vroeg hij zijns ondanks. En toen kreeg Kees de Waard een blik in hét leven van Lot. Toen begon hij iets te begrijpen van de vrouw, die hij enkele dagen tevoren weer had ont moet. Van de moeder. Want Lydia, in een ongekende vertrouwelijkheid tegen over deze vreemde man, die ze opeens zo graag mocht, vertelde van haar moe der. Kees de Waard luisterde verlegen. Dat was Lieselotje voor dit kind, voor haar dochter. Hij had haar nooit anders kunnen zien dan als de geliefde, de vrouw voor hém alleen. Zo had hij haar nu nóg willen zien die laatste keer. Maar ze was veel meer. Alleen, niet meer voor hém. Ze behoorde nu aan die anderen. Aan dit kind, voor wie de moeder nog alles was. En zijn gedach ten gingen op de vlucht. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 5