AGENDA FILMNIEUWS pr lai nT EN SPEL t afgelopen weekend ■ten ve I SPORTPROGRAMMA Wie beweert, dat hij beter drummen kan omdat bij rookt, overdrijft natuurlijkjsierk. Wie echter beweert, dat -Irf? een prima half zware shag is, heeft gelijk! Of u nu zelf drumt of anderen laat drummen, steek er een hij op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! blad TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 APRIL 1969 BEN: j 5 april {Boys a-BKC a |A: m tsdorp a-Texel a I Boys a-Oosterend a 1 a-ZDH a legend b-De Koog b b-Tex. Boys b 4 0 7 apnl hi fse A KNVB el-Egmondm Noordholland 1-RKEDO |antsoog-Tex. Boys do 4-Texel 3 4-ZAP 9 "el-JVC nten ;el a-Tex. Boys a R a-Cocksdorp a 1—4 1—0 6—0 0—1 0—1 0—8 0—1 2—1 1—2 14 3—1 1—0 3—0 5—1 BXEL-EGMONDIA 0—1 n uiterst spannende strijd moest de eer aan Egmondia laten, >de deze ploeg meer kreeg dan elcvvam. Wel namen ze een veld- rheid maar wisten de uitstekend e achterhoede niet open te krij- >k de Texöl-aanval kon gevaar eden. Egmondia probeerde met hoge schoten succes te behalen Charles gaf weinig kans. Wel Texel tot een aantal tegenstoten j vooral onvoldoende vrij spelen uiver plaatsen de kansen verlo den gaan. Na 30 minuten ging J. nekom door de Egmondia-verde- passeerde en trof, gehinderd en verdediger, doel. Het gejuich nde toen de scheidsrechter een doelpunt afkeurde en vervol- ele malen verkeerd om bestrafte, de rust weinig kans voor Eg- Cees en zijn mannen beheer- ie stormlopen. Na 25 minuten Charles een bal te pakken, liet los waarvan Egmondia dankbaar k maakte. Texel bleef proberen jebruikte, door onzuiver aanvals- ïiet de kansen die toch nog wel ig waren. ZDH-RKEDO 2—1 )H heeft voor een verrassing ge- door koploper RKEDO met 21 slaan In het begin zag het er don- it voor ZDH, dat na 5 min. al met ichter kwam te staan. Daarna kon Imeer in de aanval gaan, maar (rlijk kon het niet worden. Na een per spelen leek RKEDO z'n voor- te gaan vergroten, maar de bal tegen de paal en werd wegge- door de ZDH-verdediging. Doel- |n kwamen er in de eerste helft meer. I de rust zagen we een sterk aan- sid RKEDO, maar de ZDH-verde- g zat er goed tussen en bleef mees eer de RKEDO voorwaartsen. Toen min. H. Hin de stand op 11 it, ging ZDH veel vrijer spelen, dan ook vele mooie kansen ople- i. maar op het beslissende doel- moesten we tot 5 min. voor tijd ten. Het was H. Hin, die ZDH de overwinning schoot. J de rust werd D. Drijver van ZDH |W. Bakker vervangen wegens een |ire. Alle spelers hebben zich tot de e minuut voledig gegeven, wat dan fceloond werd met een verdiende ■overwinning. TEXELSE BOYS Boys-adsp. moesten zaterdag zon- spil J. J., met 41 de vlag strijken BKC a. Maandag, tegen Texel a, ver beneden de oude vorm gevoet- Texel won verdiend met 30. CALLANTSOOG-TEX. BOYS 1—2 Het is de Boys gelukt om de beide punten mee te nemen naar huis. Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd met gevaarlijke momenten voor beide doelen. Zo zagen we de linksbin nen van Callantsoog een paar maal doorbreken, maar gelukkig stond Hank op z'n plaats. Aan de andere kant zaten de Boys ook niet stil en wisten ook diverse malen dicht bij een doelpunt te komen. Na ongeveer een half uur werd het 10 voor de Boys. C. Kuip trok op links door en gaf een afgemeten voor zet, die door J. Witte werd omgezet in het eerste doelpunt. 5 minuten daarna werd het 11. Van Slooten, de rechts buiten van Callantsoog was de maker van deze treffer. Na de rust was het eerst een heen en weer getrap zonder dat het gevaarlijk werd. Daarna werd Callantsoog sterker, maar verder dan 'n goed gerichte kopbal, die fraai door Hank via de lat werd gehouden, kwa men zij niet. Tien minuten voor tijd werd het via een snelle uitval, die met een prachtig onhoudbaar schot door J. Witte werd afgesloten, 21 voor de Boys. Callantsoog zette nu alles op alles om nog een gelijk spel te behalen, maar de achterhoede van de Boys met uitblinker J. Zoetelief aan het hoofd, gaf geen krimp. Twee minuten voor tijd ontstond nog een hachelijke situatie voor het Boysdoel. Even buiten het strafschopgebied mocht Callantsoog 'n indirecte vrije trap nemen. Linksbinnen B. Langeveld zette zich achter de bal en zonder dat iemand hem aanraakte, belandde de bal in het Boysdoel. De scheidsrechter keurde deze treffer ech ter terecht af omdat hij ineens inge schoten was. Even daarna floot de scheidsrechter voor de laatste maal. S.V. TEXEL Texêl 3 won met 41 van Vesdo 4 na een 10 achterstand (ze waren zon der keeper) wisten ze toch nog de pun ten mee huistoe te nemen. Texel 4 won van ZAP 9 met 31, 'n prima prestatie. De junioren kwamen nog maar net met de hakken over de sloot. Een ma gere 10 was voldoende om in de run ning te blijven. Adspiranten a won van Tex. Boys a. 30 een mooie overwinning. Texel b verloor van Cocksdorp. De bioscoopbezoekers die de verto ning van de James Bondfilm „Goldfin- ger" hebben gemist, kunnen hun „scha de'' inhalen. Zaterdag-, zondag- en maandagavond draait deze flm ander maal in City-theater. Auric Goldfinger houdt zioh bezig met goudsmokkel op een zo grote sohaal, dat de koers van het pond en de dollar erdoor wordt be dreigd. James Bond wordt erop uitge stuurd om na te gaan wat Goldfinger precies in zijn schild voert. Hij ervaart al gauw dat Goldfinger een schurk is voor wie een mensenleven niet telt. Het meisje Jill, die met Bond in contact komt, wordt dood aangetroffen, over dekt met goudverf en gestorven door huidverstikking. Bond wordt door Goldfinger gevangen genomen en de sohurk kan de verleiding niet weer- MEDEDELINGEN Texelse Boys Het a.s. weekend weer een klein pro gramma. Deze keer zijn de adspiranten en junioren vrij. Het eerste en tweede gaan beide met de boot van 12.00 uur, resp. naar KGB en Kaagvogels. Geen gemakkelijke op gaven, doch zie er elk minstens een punt uit te slepen. A. C. IJ. ZDH Zondag speelt ZDH thuis tegen Win kel. Na de prachtige 21 overwinning op RKEDO heeft ZDH misschien z'n ritme teruggewonnen, zodat er weer vrijer gespeeld zal worden. Maar men zal zich toch weer voor de volle 100% moeten geven. ZDH 2 gaat naar Texel 3 op bezoek. Texel 3 heeft kampioensaspiraties, zodat het wel zeer moeilijk voor ZDH zal worden. staan Bond op de hoogte te brengen van zijn plan om Amerika's goudschat in Fort Knox radio-actief te maken. Hij wil dit doen door de gehele bewaking van 10.000 man bewusteloos te maken en de poort van het fort te openen met een laserstraal. Door een bijzondere list weet Bond dit plan te verijdelen. (In kleuren - toegang 18 jaar). Zondagmiddag een vrolijke film. „A C zwaaien af". A en C zijn Abbott en Costello die we deze keer zien als de thuisvarende militairen Smith en Brown. Teruggekomen in hun vader land krijgen ze met de autoracesport te maken. Het tweetal brengt samen met hun strijdmakkers het geld bijeen om de ontwerper van een kleine maar supersnelle racewagen uit de schulden te halen en het deelnemen aan een grote race mogelijk te maken. Door omstandigheden komt Brown achter 't stuur van de superwagen terecht in plaats van de coureur. Het wordt een dolle rit, waarbij de wagen ver buiten de racebaan komt, maar de kwaliteiten van het vehikel worden nochtans be wezen, zodat automagnaat Appleby geld in de productie wil steken (Zwart wit - alle leeftijden). Dinsdagavond tenslotte „De Prooi", het verhaal van de jonge Canadese Renée die niet gelukkig is getrouwd met de zakenman Saccard. Saccards zoon evenwel koestert liefde voor de jonge vrouw. Er bloeit een romance op, wat voor vader Saccard aanleiding is om het verderf van de jonge vrouw te bewerkstellingen. Hij weet te bereiken dat zijn zoon zich verlooft met de rijke Anne Sernet, zodat hij de moeilijkheden in zijn zaken teboven kan komen. Sac card zet zijn zoon onder hevige druk als Renée in Zwitserland is. Dan be sluit de zoon vaders bankroet te voor komen. Als Renée terugkeert is 't ver lovingsfeest in volle gang. (In kleuren - toegang boven 18 jaar). Vrydag 11 april Den Burg. Dorpshuis, 20.00 uur, clubavond „De Kiekendief". Den Burg, „Casino", kindcrfeestvoorstelling Maandag 14 april Oudeschild. Zusterkring Doopsgezinden. Dinsdag 15 april Den Burg, Folklore stickertjes-tocht. Den Burg. „Casino", 14.00 uur, Nationale biertapwedstrijd. Den Burg, Ouderkring Doopsgezinde Ge meente. Woensdag 16 april Den Burg, Jongerenkring Doopsgezinde Ge meente. Oosterend. Zusterkring Doopsgezinde Ge- meenet. De Koog. Zusterkring Doopsgezinde Ge meente. Donderdag 17 april Den Burg, „De Zwaan", R. K. Gilde mode show van zelf gemaakte kleding, tevens ten toonstelling. Den Burg, Rode Kruisgebouw, 14.00 - 16.30 uur. Overkoepeling Texelse Vrouwenorganisa ties, cursusk leine cadeautjes. Den Burg, „De Oranjeboom" 21.30 uur, dans club Folklore met „oude dansen". Den Burg. 20 00 uur ledenvergadering Doops gezinde Gemeente. Vrijdag 18 april DcnBurg, Dorpshuis, 20.00 uur clubavond Fotoclub „De Kiekendief'. INGEKOMEN PERSONEN Jantje F. van der Maar, ev. Diephuis, van Kloosterburen, Hornhuizen, Tam- mingastraat 67 naar Den Burg, P. van Cuyckstraat 12; Gerard J. Blondeau, van Zijpe, Blaauboerstraat 13 naar Den Burg, Jac. P. Thijsselaan 56; Johanna S. Ooijkaas, van Heemskerk, Jan Ligt- hartstraat 349 naar De Koog K 67. Brieven van lezers - buiten verantwoordelijkheid van de reda ZATERDAG 12 APRIL Junioren Cocksdorp-Texel, 15.00 uur Adspiranten: Texel b-Oosterend a, 15.00 uur Oosterend b-Cocksdorp a, 15.00 uur Pupillen: Afdeling A: Oosterend a-Cocksdorp a, 14.15 uur Texel a-Tex. Boys a, 14.15 uur ZDH a-De Koog a, 15.00 uur Afdeling B: Tex. Boys c-Texel b, 15.00 uur Tex. Boys b-Texel d, 14.15 uur ZDH b- De Koog b, 14.15 uur ZONDAG 13 APRIL 4de klasse A KNVB Texel-Limmen, 14.30 uur Afdeling Noordholland ZDH-Winkel, 14.30 uur KGB-Tex. Boys, 14.30 uur (boot 12.00 uur) Oosterend-Kaagvogels, 14.30 uur WGW 2-Texel 2, 14.30 uur Kaagvogels 2-Tex. Boys 2, 14.30 u. (boot 12.00 uur) De Koog-HRC 5, 14.30 uur JVC 2-Cocksdorp, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Succes 5-Oosterend 2, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Texel 3-ZDH 2, 12.00 uur Oosterend 3-BKC 4, 12.15 uur G. Zwart 5-Texel 4, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Junioren: Watervogels 3-ZDH, 14.30 uur Adspiranten: BKC a-Texel a, 10.00 uur (boot 9.00 uur) IN WELKE TIJD LEVEN WIJ? Ik zeg u open Gods woord, lees en merk op Was het eerder in deze krant dat ik wees op de zevenduizend jaar tussen de schepping vanaf Adam tot aan de nieuwe hemel en de nieuwe aarde, thans wil ik allereerst wijzen op de in die tijd voorkomende bedelingen, welke ook zeven in getal doch van on gelijke tijdsduur zijn. De oude verta ling geeft dit duidelijk weer bv. Ephe- ziërs 1 vers 10 volheid der tijden, Eph. 2 2, Eph. 3 5, Eph. 6 12. Het Griekse woord spreekt van asioon en zo schrijft Paulus aan Titus in hoofdstuk 1 1 over de kennis der waarheden die naar de Godzaligheid is in de hoop des eeu wigen levens welke God die niet liegen kan beloofd heeft. Vóór de tijden der eeuwen (aioonen), maar geopenbaard heeft te zijner tijd. In de bijbel zijn deze perioden geken merkt door 'n verandering in Gods wij ze van handelen met de mensen, of met een gedeelte van de mensheid, en wel in betrekking tot de beide vraag stukken zonde en van 's mensen ver antwoordelijkheid. Elke bedeling kan worden gezien als een nieuwe toetsteen voor de natuurlijke mens, en elke be deling eindigt in oordeel hetgeen des mensen volkomen falen en onmacht laat zien. Vijf van deze bedelingen zijn al ge weest. Nu leven wij in de zesde bede ling, en heel waarsohijnlijk aan het einde daarvan. Hierna komt nog de ze vende, het Duizendjarig Rijk. 1. Onschuld Deze bedeling duurt van de schep ping van Adam (Gen. 2 7) tot de ver drijving uit de Hof van Eden. Adam werd geschapen in onschuld. Met Eva zijn vrouw, leefde hij in de Hof van Eden en werd hij verantwoordelijk ge steld om niet te eten van de vrucht van de boom der kennis van goed en kwaad De bedeling van de onschuld eindigde met het eerste en 'in zijn verstrekken de gevolgen het ongelukkigste falen van de natuurlijke mens. Deze bedeling werd afgesloten met het oordeel: „Al zo dreef Hij de mens uit". De staat van de mens Gen. 1 26 - 30; De verant woordelijkheid Gen. 2 16 - 17; Het fa len van de mens Gen. 3:6; Het oordeel Gen. 3 24; De gevolgen Gen 3 14 - 19, Rom. 5 12,18,19. 2. Geweten Deze bedeling duurde van de val van Adam tot aan de zondvloed. Door de val verkregen Adam en Eva kennis van goed en kwaad en zij brachten dit over op hun nakomelingen. Het gewe ten kreeg hierdoor een basis, moreel oordeel. Daarom kwam het mensenras onder deze maatstaf van verantwoor delijkheid, om goed te doen en geen kwaad. De staat van de imens Gen. 3 22; De verantwoordelijkheid Gen. 4:7; Het falen van de mens Gen. 6 5,11,12; Het oordeel Gen. 7 11, 12, 13. 3. Menselijk bestuur God redde 8 .personen uit het ver schrikkelijke oordeel van de zondvloed Nadat de wateren opgedroogd waren gaf Hij aan hen de gereinigde aarde met voldoende macht om deze te be sturen. Noach en zijn nakomelingen hadden de verantwoordelijkheid om dit te doen. 'Deze bedeling duurde van de zondvloed tot aan de spraakverwarring van Babel. De staat van de mens Gen. 7:1; De verantwoordelijkheid Gen. 9:1-7; Het falen van de mens Gen. 11:1-4; Het oordeel Gen. 11 5 - 9. 4. Belofte Uit de verstrooide nakomelingen van de bouwers van de toren van Babel roept God nu één man met wie hij een verbond maakt. Sommigen van de be- loften aan Abraham en zijn zaad waren zuiver gegrond op genade en waren dus onvoorwaardelijk. Andere beloften hingen af van de getrouwheid en de gehoorzaamheid van de Israëlieten. Elk van deze voorwaarden, en de bedeling van de Belofte had daarom een volko men falen van Israël tot gevolg en ein digde in het oordeel van de slavernij in Egypte. De staat van de mens Gen. 12:1-3, 13 14 - 17, 15 5; De verant woordelijkheid Gen. 26 2, 3; Het falen van de mens Gen. 47 1Het oordeel Ex. 1 8 - 14. 5. De Wet De genade van God komt de hulpe loze mens opnieuw te hulp en verloste het uitverkoren volk uit de macht van de verdrukker. In de woestijn stelde God hun het verbond van de wet voor. Inplaats dat Israël God nederig smeekt om de toestand van genade te laten voortduren antwoorden zij onmiddelijk „Al wat de Here gesproken heeft zul len wij doen". De geschiedenis van Israël in de woestijn en in het land Kanaan is een lange opsomming van schendingen van de wet. Na herhaalde waarschuwingen maakte God een einde aan de beproe ving van de mens onder de wet. Eerst werd Israël en daarna Juda uit het land verdreven in ballingschap. Een klein overblijfsel keerde onder Erza en Nahemia terug en hieruit werd in de volheid des tijds Christus geboren: „Ge worden uit een vrouw, geworden onder de wet" (Galatiers 4 4. Hij werd door joden en heidenen beide gekruisigd. Zie; De staat van de mens Ex. 19.1-4; De verantwoordelijkheid Ex. 19 5, 6, Rom. 10 5; Het falen van de mens 2 Kon. 17 7 - 17, Hand. 2 22, 23; Het oordeel 2 Kon. 17:1 -6, 20, 25:1 - 11, Lucas 21 20 - 24. 6. Genade Joh. 1 17: „want de wet is door Mo- zes gegeven de genade en waarheid is door Jezus Christus geworden O.V." Het verzoenend sterven van de Here Jezus Christus was het begin van de bedeling der genade d.i.: onverdiende gunst, of m.a.w. God geeft rechtvaar digheid, inplaats van rechtvaardigheid te eisen zoals onder de wet. En het is nu in deze bedeling der genade waarin wij leven dat aan Jood en heiden Volkomen en eeuwige zalig heid om niet wordt aangeboden op één voorwaarde nl.: Geloof. Geloof aangaande de blijde bood schap die God heeft, aangaande Zijn Zoon Jezus Christus onze Here. (Rom 1:1-7; 1 Cor. 1 1 - 9; De staat van de mens Rom. 3:19- 23; Schuldig voor God; De voorspelde val van de mens Math. 24 37 - 39, Lucas 19 12 - 14 Lucas 18:8; De verantwoordelijkheid Joh. 1 11 - 13, Joh. 3 36, Het oordeel 2 Thess. 2 7 - 12. De eerste gebeurtenis aan het einde van deze bedeling zal zijn 1 Thess. 4 16 en 17, de opname van de gemeente. 7. Het duizendjarig rijk Deze bedeling wordt ingeluid door 'n reeks gebeurtenissen, die vrijwel on middelijk volgen op de opname van de Gemeente. Zij geschieden in de zeven tigste jaarweek van de profetie van Daniël en zij worden volledig beschre ven in het boek der Openbaring. De climax van deze periode wordt ge noemd: „de grote verdrukking". In de- ze tijd zal de „Gemeente" bij „den Heer" zijn, 1 Thess. 4 17, maar de aar de zal in die tijd door verschrikkelijke oordelen gaan. Is het wonder dat men onwetende van de „Opname der gelo vigen" mij wei eens de vraag stelt, bent u niet be-angst voor de ernstige tijd die komt? En als ik dan de weder vraag stel, zou Noach toen hij op Gods bevel aan de ark bouwde, wetende van de zondvloed die zou komen, ook be angst zijn geweest. Dan komt het ant woord. ja maar die wist als de ark klaar was ging hij er in! Juist, en ook voor allen die geloven in Jezus Chris tus als heiland en verlosser is Hij de Ark des behouds. Daarom schrijft Pau lus aan de Corint „Wij dan wetende de schrik des Heren bewegen de mensen tot het geloof'. Het is dan in die grote verdrukking dat een overblijfsel Joden en een ontel bare schare van heidenen tot de Heer bekeerd worden en redding vinden, hoewel zij niet de bijzondere voorrech ten van de Gemeente zullen bezitten Openb. 7 14. Math. 24 21, 22. Daniël 12 1. Daarna 'komt de persoonlijke en heerlijke verschijning van Christus op de aarde met Zijn heiligen en de heili ge engelen. Math. 24 29 en 30 onmiddelijk na de verdrukking Judas 14, 15 „De Here komt met tienduizenden van zijn heii- ligen". Zach. 14 4, 5; Satan is gebon den: Openb. 20 1, 2; Dan oordeelt de Heer de levende naties met als maa:- staf, de wijze waarop ze zijn „broeders" i(de Joden van Openb. 7) behandeld heb ben. Math. 25 31 -46. Dan begint de Zevende bedeling. De Heer regeert gedurende duizend jaren over het herstelde Israël en de heiden se volken. De zetel van Zijn 'bestuur zal in Jeruzalem zijn, en de heiligen van deze bedeling (d.i. de Gemeente) zullen met Hem heersen. Openb. 20 4 - 6; Jes. 2:2-4; Jer. 23 5 - 8; Lukas 21 30; Jes. 11 10 - 12. Maar wanneer aan het einde van het duizendjarig rijk de satan voor een kleine tijd „ontbonden" zal worden vindt hij het natuurlijk hart nog even afkerig als voorheen. Daarom zal hij de volkeren verzamelen tot de strijd tegen de Heer en Zijn heiligen. Deze bede ling eindigt avenals alle anderen in oordeel. De grote witte troon wordt op gesteld, de ongelovige gestorvenen wor den opgewekt, en definitief geoordeeld en dan komt de „nieuwe hemel en een nieuwe aarde". De eeuwigheid begint Openib. 20 3, 7 - 15. Openb. 21 en 22. En geliefde lezers, als wij dan zo aan de hand van de 'bijbel „Gods woord" 'n antwoord hebben gevonden op de vra gen: „In welke tijd leven wij nu" en: „Waar gaat het heen?" laten we elkan der dan diep in de ogen kijken wan neer we elkaar de vraag van ons leven stellen in deze Paastijd: „Is Hij die eenmaal aan het kruis op Golgotha het uitriep „Mijn God, mijn God, waar om hebt gij mij verlaten", degene van wie gij zeggen kunt: Hij is mijn verlos ser en zaligmaker, Hij is gestorven voor mijn zonden, en opgewekt tot mijn rechtvaardigmaking, of wijst gij Hem af en wordt Hij uw rechter? Wij bidden u van Christuswege laat u met God verzoenen, want Hem die geen zonde gekend heeft, heeft Hij tot zonde ge maakt, opdat wij zouden worden ge rechtigheid Gods in Hem. Indien ie mand in Christus is, die is een nieuwe schepping: het oude is voorbij gegaan, zie het nieuwe is gekomen. Wanneer wij de wereld inblikken dan denken wij aan het woord van de Heer uit Lucas 21 24 en van Paulus uit Rom. 11 25 waarin gewezen wordt op de dingen die „Israël aangaan en die vervuld zullen worden wanneer te „tijden der heidenen" vol zijn. Alles wijst in die richting. „De onrust, de onvrede, de onzeker heid, en niet te vergeten de ontucht die over de wereld komt leert ons dat haar volheid nabij is". Gen. 6 13. Gen 15:15. Gen. 19:4. Rom. 1:18-32. Laat het zo zijn dat gij met een oprecht hart kunt instemmen: Jezus, naam, Gij Levenszonne Gij des vaders Heerlijkheid Gij zijt ook mijn vreugdebronnen Nu, en tot in eeuwigheid Gij vernieuwt de schepping Heer U zij enig, eeuwig d'eer. N. Eelman

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 9