t m i 4% 5% 6% 7% AMRO BANK m w AMRO-spaarders profiteren vanaf 1 juli a.s. van de volgende rentepercentages: BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER (ET DE ZILVEREN LEPEL miss -Jede ^NV1> onderscheiding ,or L. W. van Samheek Pigma-^M derm Wk AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Berenburg? U bedoelt natuurlijk Sonnema Berenburg! de blad 36 jaar actief voetballen, clftal- lissielid en 15 jaar (waarvan 11 ,ls voorzitter) bestuurslid van de Se Boys, heeft Ab van Sambeek jaar zijn bestuursfuncties bij de overgedaan aan de jongere gene- Voor deze uitzonderlijke staat icnst bij de voetbalsport is hij vrij- ,nd, in aanwezigheid van zijn •note, voor de aanvang van de •gadering, door de afgevaardigde Bond, de heer II. J. Rondel, on- ieiden met de zilveren speld van >Dste. jr de heer Van Sambeek was dit iren een grote verrassing, voor de Boys-gemeenschap een bijna van- jreicende zaak. is hij dan geen bestuurslid meer; iuw het voetballen over is, wordt i eer actief om het terrein voor het nde seizoen weer tip-top in orde i ebben Toevalligerwijs vond deze f iging plaats op de oprichtingsdag, jaar geleden, 20 juni. dens de jaarvergadering kwam voren dat de Boys op alle fronten TEXELSE COURANT VRIJDAG 27 JUNI 1969 gezond draait en de beschikking heeft over nog meer zeer actieve mensen; o.a. voor de financiële kant. (Toto- en donatie,) terwijl er voor de op het ogen blik zeer grote jeugdafdeling met 60 pupillen-leden, nog wel enige assisten ten bij kunnen. Liefhebbers, het mogen ook dames zijn, kunnen zich direkt melden. Het bestuur, nu gemiddeld zeer jong, is samengesteld uit de volgende perso nen: P. A. Zegers, voorz.; C. Smit, pen- ningm.; A. Wessels, seer.; comm. C. Maas, C. Timmer, E. Stiekema en P. Ze venhoven. De elftalcommissie bleef hetzelfde met mevrouw Stiekema en de heren J. Hopman en T. van Heerwaarden. Het oefenprogramma voor het ko mende seizoen is al voorbereid. We re kenen op een trip naar Amsterdam, 17 augustus. Jubileumtoernooi O.D.O.S. is 24 augustus. Bezoek van deze vereni ging en 1 september bezoek van de V.V. Tavenu, eveneens uit Amsterdam. Studenten. Willen degenen die aan de vaste wal gaan studeren en niet meer kunnen voetballen dit even aan de se cretaris opgeven? A.W. Bruint met en zónder zon beschermt tegen zonnebrand 223. Aan de rand van de hoofdstad Gravehdreeht verhief zioh Slotberg, waarop de vorsten van het land altijd hun paleis hadden gehad. Van daaruit konden ze uitkijken over de nijvere stad, die zoveel bijdroeg aan de wel vaart van het land. Maar Koning Dag- obert had op ddt ogenblik helemaal geen oog voor de welvaart van zijn land. Hij was alleen geïnteresseerd in het feit, dat zijn sterke leger de patrij zen en hazen, fazanten en konijnen, herten en wilde zwijnen uit de Konink lijke Domeinen verjoeg. Dat had ten minste Ruurd Hagelkorrel gezegd en die kon het wetenEn nu nam Koning Dagobert maatregelenEen van zijn 365 hofauto's voor élke dag één moest voorrijden en daarmee stoof de Koning weg. Hij zou zélf naar het Gravendreühtse Bos en Rijkhuyzen gaan om de oefeningen ende taptoe af te gelasten! Het zal nu wel niemand verbazen, dat de legerafdeling, die zojuist nog een stevig rebbertje had gevochten met de onbegrepen „Boze Jongeren", onthutst opkeek, toen Koning Dagobert daar zo plotseling in hun midden versoheen. De mannen drongen dus angstig bijeen in een Dorpsstraat, waar het bluswater van brandmeester L Zoutzieder nog doorheen siepelde. „Schamen jul'lie je met voor je verfromfraaide unifor men!!" brulde de Koning. En eerlijk ge zegd, hij brulde nog véél meer, maar hij gebruikte zulke gespierde taal, dat we hier onmogelijk kunnen weergeven wat hij precies zei Doch wél zijn we in staat de smade lijke wijze te tekenen, waarop 's Ko- nings Eigen Regiment tegen het vallen van de avond wegtrok uit de bossen. (Wordt vervolgd) Nu tot 7% rente! rente op een AMRO- renteboekje of spaarrekening. m rente op een AMRO-spaarrekening met een opzegtermijn van 3 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening met een opzegtermijn van 6 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening met een opzegtermijn van 12 maanden. rente op een AMRO-spaarrekening met een vaste termijn van 24 maanden. IiIlllllllllllllillllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM!l!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IUUIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIII FEUILLETON door TOM LODEWIJK iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir 1. „0, je bent dol op haar, maar voor als zakenman bestaat ze niet. Rein- Stok en Zoonen, het is allemaal en wat de klok slaat. Kijk rond hier de streek, al die naamborden. Van veren en Zoonen, Gebroeders van Rijnveld en Zoon, Nieuwenhuis en n, Gebroeders Segers, Segers en it, Gebroeders Bergman, Frijlink en allemaal Zonen en Gebroe- s, Mannen". D'r zijn nog wel 'n paar Co's ook meesmuilde Rein. Weet jij één zaak die de dochters meldde?" Rein schoot in de lach. ïindert Slok Dochter plus Zoo- Zie je ooit een vrouw op de beurs?" We hebben nog es een vrouw op de 44 its gehad ook". Zeker maar kort". Ja. Ach, de meesten trouwen, niet? Mag, je bent een beste vrouw, ar ik vraag me af of er wel ooit een uw geweest is die zin had om in de len te gaan". .Misschien meer dan je weet, maar durfden er zelfs niet aan te denken, neem nou je dochter Nel. Die is net jij- Die heeft werkelijk hart voor de ik". £n Bas dan?" Bas' Wat jij denkt dat hart-voor-de- 'k is, is alleen maar gemakzucht. Je dat hij op jou lijkt, hij lijkt het nst op jou van alle drie je jongens, tos en Herman, goed, ze gingen met de bollen, maar ze gingen hun eigen 8 zo goed als jij, en ze maakten er 1 van, elk op hun manier, zoals jij s van je zaak gemaakt hebt. Bas Igt de weg van de minste weerstand, tot bij pa in de zaak, wordt straks *jteur alléén omdat hij zoon van pa En hij vindt het wel leuk om een etje te reizen en in een grote wagen njden. Maar je zult van een koude thuiskomen. Rein, als je denkt Bas een Reindert Stok de Tweede H*t was aan dit gesprek, lang gele- 1 gevoerd, lang nog voordat hij er gekomen was Nel op zijn eigen kan- *te nemen, dat hij nu moet denken. 1 zat met de brief van zijn goede leud Geldermans voor zich. Gelder mans was wel een concurrent, maar een vriend bovenal. „Beste Rein", schreef Geldermans vanuit zijn hotel in New York, „niet dat ik me met jouw privézaken wil be moeien dat weet je wel, maar ik acht het mijn plicht je toch even te waar schuwen, omdat ïk niet weet of jij van deze situatie op de hoogte bent. Bas is hier verslingerd geraakt aan een ge scheiden vrouwtje, wat wij hier een gold-digger noemen, en die uitsluitend op je centen aast. Ze zit nou in Reno voor een snelle scheiding van haar der de echtvriend, die door z'n neus mag betalen, en ze heeft vast gehoord van steenrijke bollenexporteurs. Bas helpt die indruk wel bevestigen door dure cadeautjes en veel uitgaan, maar ik zie er van komen, dat je straks met een schoondochter zit opgescheept die je zoon en jou als bron van inkomsten be schouwt. Als je er meer van wilt we ten, bel je maar. Verder schrijf ik er niet over, het zijn mijn zaken niet, maar ik wil niet dat je me later ver wijt dat ik je niet gewaarschuwd heb". Goeie Henk, dacht Rein, het moet hem moeite gekost hebben deze brief te schrijven. Hij is doodsbenauwd voor zaken, die hem niet aangaan. Hij dacht na. Hij had veel in Ameri ka gereisd en hij kende de situatie. Ook hij wist van de golddiggers, de vrouwen en meisjes die aasden op je geld. 't Liep natuurlijk altijd mis, maar ze zorgden er wel voor, dat als ze de eis tot echtscheiding indienden, hetzij wegens ontrouw, of wegens geestelijke wreedheid, of welke andere smoes ook, manlief aan het kortste eind trok en alimentatie kon betalen voor het vrouwtje en soms nog voor een (onge wilde) baby. Hij walgde van zulke praktijken, zou er met Magda niet eens over willen praten. Maar een jongen als Bas, die kon daar lekker inluizen, dacht hij. Bas. ach, het was geen onaardige vent. Kon vlot met mensen opschieten, zich aardig voordoen. Had het een beet je hoog in het hoofd. Wou niet voor een doodgewone bollenjongen aange zien worden. Had al heel wat meisjes versleten, nooit een waarin Reindert 'n goede vrouw voor hem gezien had, kan toormeisjes, of winkelmeisjes uit de stad, een halfblanke mannequin, een meisje van een ballettroep, soms kinde ren die al verdronken waren vóór ze water hadden gezien, soms vrouwen ouder dan hij, er was zelfs een affaire met een getrouwd vrouwtje waar hij, Rein, een eind aan had gemaakt om dat er brokken van dreigden te komen. En nu dit. Amerika was ver. Zo'n jon gen had vooral in de weekends te veel lege tijd. De verleidingen waren groot, meisjes en vrouwen zat, met heel vrije opvat tingen, maar toch ook vaak met een goed hoofd voor cijfers. Reindert zal een vol kwartier met het hoofd in de handen. Toen pakte hij ïesoluut de dienstregeling van de K.L.M. snuffelde er wat in en belde zijn reisbureau op. Mrs. Maybelle Saunders was thuis en kon hem ontvangen. Reindert monster de zich zélf voor hij binnentrad. Hij zag er niet zo bar florissant uit. Zijn pak was gekreukeld en zijn overhemd niet smetteloos. Hij was zo van Kennedy- airport doorgegaan naar de flat in Long Beach Maar dat hinderde niet, in dit geval hinderde het beslist niet. Ze kwam hem tegemoet, een plaatje uit een advertentie van Helena Rubinstein, zilveren 'haren, paarse lippen, zilveren nagels, en de rest navenant. Zijn scher pe logen zagen door het Vernis van schoonheidsmiddelen heen. Zeker der tig op z'n minst. En ze wekte de indruk alsof ze nooit beter had geweten, dan dat dé ooievaar de kindertjes bracht. Ze was verrukt Mr. Stok te leren kennen. Bas had haar zoveel over zijn vader verteld! Ja, dat zal wel, dacht Rein grimmig, en merkte dat de on schuldige ogen hem hard taxerend op namen. Wist Bas dat hij hier was, had hij Bas al gesproken? Nee! Dat was he lemaal een verrassing? O juist ja. Rein dert bezondigde zich aan fantasiën, maar het doel, dacht hij, heiligde de middelen. O zeker, Bas had hem ge schreven over Maybelle, hij was zo ge lukkig en had zulke toekomstdromen. „Misschien kan ik een huisje voor hem kopen" vertrouwde Reindert haar toe, „het is niet veel, twee kamers be neden. drie boven, met een stukje tuin erachter en nog een lap moestuin Houdt u van tuinieren?" Maybelle verklaarde heel voorzichtig dat ze van bloemen hield. Er stonden rozen en Reindert vermoedde van wie ze 'kwamen. Rékening: R. Stok Zoo nen. Onkosten: diner met zakenrelatie natuurtijk. Je 'kon er een goed diner voor hebben, want die Baccara s zouden hier geen kwartje 't stuk kosten, om de drommel niet. „Mijn vrouw", fantaseerde Reindert „is gelukkig een goeie tuinierster. Ze teelt groenten en aardappels, spruitjes en kool. We eten er goed van", eindigde hij en streek voldaan over zijn buik, alsof hij niet pas in het vliegtuig een half kippetje had verschalkt. „Eet u uit uw eigen tuin"? infor meerde Maybelle belangstellend, maar haar blik was iets minder enthousiast „Ja my dear, dat moet wel. Anders komen we niet rond. En het zou toch zonde zijn zo'n kosteiijke lap grond on gebruikt te laten, 't Is 't eerste ver diend". „En werkt uw vrouw zelf in de tuin?" „O ja, als ze tijd heeft". „Doet ze dat in haar vrije tijd?" „Wanneer heeft in Holland en huis vrouw vrije tijd, zuchtte Reindert, dé ogen mélancholiék naar de zoldering slaande, als ze ook nog de meubels moet boenen, de was doen, de straat schrobben, u weet, dat doen de vrou wen bij ons elke dag". (wordt vervolgd) J Sorvnem.- de echte Dockumer sinds 1860, getrokken van meer dan twintig heilzame kruiden, volgens oeroud familierecept, pittig en opwekkend. Distilleerderij F.J. Sonnema Dokkum

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 5