Cjroen ^wartsjexels in het karL, olkloreprogramma 1969 maakte teer geslaagde start Bij Seven Up kijken ze niet op een dubbeltje... w, sssm- f J'Elleboog ;0EIE OUWE TIJD HERLEEFDE IN DE KRAKELING I Taverne „Riche" dansen Het Broadway Kwartet CERES-AFFAIRE i ggr. De nieuwste en de langste T CAFE-BAR DANCING 82e JAARGANG No. 8381 AG 4 JULI 1969 CBf orcwoensdagen al bij voorbaat ge- ,agd. De zeer degelijke voorbereidin- n van de afgelopen maanden hebben in eerste vruchten afgeworpen. Des iddags al was een bezoek aan Den irg zeer de moeite waard. Duizenden ïristen hebben dat ervaren; 't was ge- llig druk, vooral in de straten van ffl de krakeling" waar velen zich ver- ongen rond de stalletjes en de de- instraties oude ambachten. Veel men- i die van plan waren „even" naar de tiviteiten in de krakeling te gaan kij- moesten achteraf constateren dat zich uren hadden laten zoethouden. uk voor de neringdoenden onder de illctjesexploitanten was het dat er goede zaken werden gedaan. Alle beschikbare Texelse costuums irden gedragen en „geshowd" door innen en vrouwen die genoeglijk <keu- lenid door de krakeling kuierden op t speciale „praatbankie'' uitweidden er de herhaaldelijke vertragingen n de deli of over de gouden kap die are N.V. v/h Langcveld De Rood Ibus 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den lel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middcnstandsbank; Coop. Raif- fcisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ3,90 p. kw. -f 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct. per mm. excl. 4°/o BTW Als een goed begin het halve werk zijn vier van de acht zomerse fol- _^advertentie_ I.M.) Zaterdag- en zondagavond o.l.v. Catrien Zijm wel gekocht maar nog steeds met betaald had. Nu mag de nuchtere Texelaar van vandaag opmer ken dat „die hele vertoning" flauwe kul is, uitsluitend bedoeld om de be langen van het toerisme te dienen, maar een feit is dat het gros van de vakantiegangers bijzonder van „dde vertoning" geniet. Er werden woensdagmiddag duizen den foto's gemaakt; op ziohzelf al een aanwijzing dat men in de roos had ge schoten. (Wie wil weten wat Texels meest gewaardeerde attracties zijn, moet maar eens kijken welke opnamen bij de Texelse fotohandelaars ter ont wikkeling worden aangeboden. Wat men waardeert, wordt gefotografeerd.) Oliebollen In het Waaggebouw op de Vismarkt werden weer oliebollen gebakken. De ze keer hielden vijf leden van de Her vormde vrouwenvereniging er zich mee bezig. Bakker Timmer had voor zes emmers beslag gezorgd en de da mes slaagden erin er een maximaal aantal oliebollen van te maken die vlot van de hand gingen, nog steeds ten bate van het Texelse zwembad. Om de pro ductiekosten zo laag mogelijk te hou den ontvangt men van goede gevers graag rozijnen en olie. Het meest gedemonstreerde oude am bacht was het wolspinnen Op meer dere punten van de krakeling kon men zien hoe dat in z'n werk ging. Aan de Binnenburg werden oude boeken verkooht ten bate van de 'be- jaardendisootheek. De discotheek, een initiatief van de heren Noorlander en Arentsman, is gevestigd in de Hc'rv. kerk Hier worden elke maandag verzoek platen gedraaid die dan via de geluids- lijn in de drie» bejaardenhuizen te be luisteren zijn. Uit de opbrengst van de boeken woeden nieuwe platen bekos tigd. (Wie grammofoonplaten voor dit doel wil afstaan, kan terecht op het adres Thijsselaan 97.) Ada van Holland Bij het poortje van hotel „Texel" liet Ada van Holland ziöh door de omstan ders bewonderen, terwijl een stukje verderop druk gewogen werd me't de wohvcegschaal. Een aardige nieuwe attractie vorm den de ponywagentjes waarmee rondjes door de krakeling konden worden ge- maat. Op het podium op de Groene- plaats trok het schapenscheren veel be kijks. Op de Stenenplaats werden o.a. kap pen gemaakt, door mevrouw Van Sam- beek-Schrama. In de Weverstraat werd door meisjes van Bakkerij Kikkert vanuit een ouder wetse bakkerskar, die na een verblijf mmentaar. Da! de strijd om het poldert je Ceres g lang niet is gestreden, zoals wij de krant van vrijdag schreven, jkt bij het doorbladeren van deze anf waarin weer twee ingezonden ikken zijn opgenomen van tegen- mders van het plan. Aanleidinq is artikel van vrijdag dat bedoeld is om recht te doen aan de gemeen- aad die vóórstander is van de ho- bouw op grond van argumenten die men niet in de krant hadden ge- ran. De lezers waren daardoor een- dig voorgelicht en dat diende te nden rechtgezet. In het begin van artikel lieten wij de heer Breeuwer n het woord. Gevraagd naar zijn ining over de protestactie op het ei- ad, gaf hij een antwoord waarop de nijvers van de ingezonden stukken dit nummer weer hun critiek heb- Volgens afzender C. van Dijk den wij zeer kwalijk hebben ge adeld door van de heer Breeuwer en bewijzen en argumenten te ver- ïgen. We hadden het insinuerende iakter van de opmerkingen moeten derkennen, ja ja meneer Van Dijk en andere jezonden stukkenschrijvers, de xelse Courant neemt ten aanzien n het Ceres-vraagstuk een volstrekt ufracri standpunt in (we durven dat weer te zegqen) en dat kan niet ter tot uitipg komen dan door arqu- 'nlen van vóór èn tegenstanders uit- erig te vermelden. Als de heer eeuwer zegt dat hij van mening is veel handtekeningen zijn gezet uil g einteresseerdheid of uit weiwil dheid jegens diegenen die aan de ur kwamen, heeft hij daarop het Isle recht. Ook de tegenstanders die ggen dat de voorstanders alleen 'ar oog hebben voor het economi- ie voordeel dat het Ceres-hotel zal "den, mogen dat in de krant schrijven j willen de meningen van vóór- en lenstanders tot zijn recht laten ko- n door ze simpel tegenover elkaar zetten. Wat de redacteur er zelf van flirt doet er in dit geval waarbij ar ealen van veelal subjectieve aard lenover elkaar moeten worden afge- en, niets toe. |Het bovenstaande betekent niet dat [doorgaan met het telkens plaatsen i ingezonden stukken van voor- en (en standers. Wie nieuwe argu- >nten naar voren wil brengen heeft {arvoor de komende week nog de genheid; dan zetten we er (voor- Jigl een punt achter. De afgelopen week waren ze weer op Texel: de sales promotion-mensen van de bekende frisdrankenindustrie Seven Up. Ze werden verwelkomd als goede bekenden, want vorig jaar had den de Seven Up-mannen een zeer goede indruk achtergelaten. Met het doel de consumptie van deze elke dorst lessende drank te bevorderen worden onder de toeristen nl. propa- ganda-akties van allerlei aard georga niseerd, zoals bingospelen en schat graafwedstrijden waarbij niet te ver smaden prijzen worden uitgeloofd. Seven Up werkt samen met bestaan de organisaties, zoals de Folklorestich- ting en het zomerrecreatiewerk van de heer J. M. de Vries. Dinsdagmiddag werd op het strand van De Koog een schatgraafwedstrijd gehouden waarvoor enorme belangstel ling bestond. Ongeveer 800 kinderen namen deel en groeven alsof hun leven er vanaf hing naar de 150 in het zand verstopte Seven Up flesjes. Er werden op deze wijze niet alleen flesjes fris drank veroverd; sommige flesjes be vatten een knikker en die gaf recht op een veel kostbaarder prijs. Er werden veertig voetballen „opgegraven", een c'tui kleurpotloden, een badmintonset, een opblaasbare boot, een luxe badmin tonset, een wigwamtent en (als hoofd prijs) een vouwfiets. De trotse winna res van de hoofdprijs werd Annelies Aben uit Hilversum. Ze nam de fiets Ier plaatse in ontvangst, mèt de felici taties van Marijke Philips (bekend van radio en tv) die» dit jaar van het Sales Promotion-team deel uitmaakt. Woensdagochtend werd een soortge lijke sdhatgraafwedstrijd gehouden op het strand van De Cocksdorp en woens- I Iet strand van Dc koog leek dinsdagmiddag con mierenhoop. Honderden kinderen woelden al' mollen in liet zand om de door Seven Up verstopte schatten aan de oppervlakte te bren- gen. dagmiddag op het strand Westerslag. Ook in de cantine van De Sluftervallei hield Seven Up de mensen bezig en woensdagavond werd op genoeglijke wijze Bingo gespeeld in het kader van het folklore-programma, waarbij Ma rijke Philips als gastvrouwe optrad. Ook daarbij werden vele medespelen den met fraaie prijzen gelukkig ge maakt. Het foliklorebestuur wreef zich in de handen want al het inschrijfgeld een bedrag van ƒ318,vloeide in de folklorekas. j» iTT «ftiMj- van jaren op een stoffige zolder keurig was gerestaureerd, Texelse koek in di verse soorten verkocht. Bij Electrohuis werden wanten gestropt en werd tapijt geknoopt uit ruwe schapenwol. Schapenkaas Het „Koetshuis" van Bakkers Ijzer handel bood onderdak aan het weefge touw en spinnewiel en een stukje ver derop zat mevrouw Albers ijverig te kantklossen. Op de stoep bij Geus werd de emailleerkunst bedreven. Veel belangstelling trok ook het ont- rornen van schapenmelk met een oude Alfa Laval-ontromer. In het hofje van de Weverstraat, een der mooiste hoek jes van de krakeling, werd geschilderd en kon men voor een dubbeltje de naam raden van een in klederdaoht ge stoken pop, met de kans daardoor eige naar van die pop te worden. Een mooi stalletje was ingericht voor de verkoop van Texelse schapenkaas. De kaas wondt gefabriceerd op het be drijf van de heer C. Commandeur en hoe clat in zijn werk gaat werd aan de hand van foto's en e»en op linnen ge schilderd werksohema getoond. De kaasjes kostten ƒ7,50 en waren zowel mèt als zonder comijn leverbaar. De kunst van het stoelen matten kan men afkijken op de stoep bij Frans Ze gel in de Parkstraat. Wie een deel van de krakeling wilde overslaan (ib.v. om tijdig bij het volks dansen te zijn) kon gebruik maken van de taxi, en oude» A-ford. Kinderboerderij In een stalletje tegenover het bedrijf van Dirk Witte in de Gravenstraat hield de heer S. W. Taag zich nijver bezig met het maken van klompen. Wat verderop, op een terreintje van de fa. Ooelt', was een soort kinderboerde rij ingericht waar geiten, konijnen, kal koenen, marmotten, een schaap en 'hamsters waren te zien. Op het hoekje bij slager Visser zorgde het orgel van Jan Zwan voor het nodige muzikale vertier en op de stoep bij Artima in de Gravenstraat was een pottenbakster aktdef. De poppenkastvoorstelling in 't hofje kon wegens ziekte van de speler niet doorgaan. Verder werd het program ma volgens plan uitgevoerd. Het optre den van de kinderdansgroep werd een vertederende gebeurtenis. Tegen acht uur begon op de Groeneplaats het Bin go-spel waaraan werd meegewerkt door de sales promotion-ploeg van Se ven Up. Het folklorefeest vond een uitbundi ge voortzetting in ,yDe Oranjeboom". Dc gelukkige winnares, Annelies Aben uit Hil versum, neemt felicitaties en vouwfiets in ont. vangst van Marijke Philips. Dit is de nieuwste aanwinst van de Texelse kottervloot: de 29,20 meter lange TX 2 „Wil lem", gebouwd bij de Scheepswerf Van Goor te Monnickcndam in opdracht van de beer C. Vonk te Oost. Het is de langste Texelse kotter. Het schip, dat op>alt door zgn fraaie lijn en stijlvolle opbouw (het oog wil ook wat!), is uitgerust met een motor van 800 pk. Dc „Willem" is de afgelopen week voor het eerst ter visserij gegaan. VANAVOND: „TAPTOE TEXEL 69" Gaarne herinneren we nog even aan de vanavond te houiden „Taptoe Texel 69" een muzikaal evenement op de Groeneplaats te Den Burg, waaraan door alle Texelse muziekkorpsen en drumbands wordt meegewerkt Vanaf half acht stellen de korpsen en bands zich op; de eigenlijke taptoe begint om acht uur na een trompetsignaal dat vanaf het raadhuis wordt gegeven. De taptoe duurt ruim een uur. RUBRIEK INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN MOET VERVALLEN Ingevolge een besluit van de» Bevol kingsboekhouding is het de gemeente Texel niet langer toegestaan gegevens omtrent ingekomen en vertrokken per sonen aan de pers door te geven. De ru briek ingekomen en vertrokken perso nen in onze krant moot daarom verval len. Op grond van hetzelfde besluit is het de gemeente ook niet meer toege staan een adresboek uit te geven. MEDEDELING VOOR ONZE ABONNEES OP IIET VASTELAND Binnenkort ontvangt u een ac cept girokaart voor het overma ken van het abonnementsgeld. Wilt u zoveel mogelijk van deze kaart gebruik maken en dus nog even wachten met uw beta ling? Hartelijk dank voor uw mede werking. Administatie Texelse Courant Advertenties I.M. LEKKERE BROODJES ONDERWEG BOLLEN EN PUNTJES Dagelijks geopend, m.m.v. „The Specials" Kantoorstraat Den Burg Onbetwist Texels meest sfeervolle uitgaansgelegenheid i«r v

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1