Overkanter" P. van Muyen ging met de Grand Prix strijken Cjrom 2 rwarL-Jexelsin het harL, elangstelling voor Taptoe Texel 6999 was enorm J'Elleboog Politie gaat streng optreden tegen clandestiene kampeerders Diaramagebouw door storm vernield 99 let grootste sortiment leurenTV vindt U bij ELECTR0HUIS CAFE-BAR DANCING Parachutisten oefenen dagelijks op vliegveld Lederen en suede kleding is TOP mode j MANTJE Schoenhandel J organisatoren van dc muzikale lifestatie Taptoe Texel 69 hebben I reden om tevreden te zijn. Het evc- bracht vrijdagavond een nau- fejks gekend aantal belangstellenden been. Minstens 3000 toeschou- i sloegen op de Groeneplaats het juwspel gade. Velen moesten zich [eden stellen met alleen het geluid t men stond 6 a 7 rijen dik achter Houwen. Voor zover het was na te i toonde het publiek zich tevreden het gebodenc en is er dan ook alle i om de Taptoe Texel tot een jaar- 5 weerkerend gebeuren te maken. zijn zelfs stemmen opgegaan om 'aptoe meerdere malen per seizoen ouden, om de 14 dagen of 3 weken. belangstelling is men altijd Bkerd want het zijn telkens anidere sten die komen kijken. Dit is edh- gemakkelijker gezegd dan gedaan, de heer Diok Haiker uit Den Burg, iet leeuwendeel van de organisatie zijn rökening had genomen. Moeilijk m een goede indruk te maken moe de deelnemende korpsen nagenoeg edig aanwezig zijn. Dat is slechts jrende een heel korte periode van seizoen mogelijk. Men heeft te ma- met winkeliers die niet eerder dan en uur 's avonds beschikbaar zijn, mensen uit de horecawereld die in seizoendrukte niet gemist kunnen den, met vakanties en tal van an- oorzaken waardoor velen verhdn- i zijn. In tegenstelling tot vele an- e evenementen die veel minder he istelling genieten zijn de kosten die zo'n taptoe verbonden zijn niet bij der hoog. De taptoe van vrijdag :te ongeveer ƒ300,voor het halen brengen van de muzikanten met obussen, verder werkte ieder belan- «smee. Wiie die ƒ300,moet beta- J weet men nog niet. Hopelijk is de rhting Cultureel Werk Texel bereid voor de verdere toekomst wil men Teso praten. Tenslotte heeft die er belang bij dat de toeristen enig isement wordt geboden. Tekst en uitleg anuit de Binnenlburg marcheerden korpsen en drumbands de Groene»- »ts op waar ze zich opstelden voor nieuwe' raadhuis. Totaal waren er 280 muzikanten, tamboers en majoret- 1es. Op uitstekende wijze gaf de heer J. M. de Vires via de luidspreker tekst en uitleg. Van elk korps werd verteld wanneer het was opgericht, het aantal werkende leden en de naam van dc di rigent, tamboer-maitre en instructeur. Jammer was het dat de korpsen wat dicht tegen de 60 meter lange raadhuis- igevel stonden zodat ze in de enorme ruimte van het plein ervoor een beetje verloren gingen. Die ruimte moest ech ter beschikbaar blijven voor de bewe- gings^how van de drumbands. Het ge brachte programma, dat startte na een fanfaresignaal vanaf het raadhuisdak, was goed en onderhoudend. Er had nog wel wat meer show bijgekund. De or ganisatoren zullen daar voor volgend jaar naar streven. Er zal dan ook één gezamelijk nummer door alle tamboer- korpsen worden gebracht. Na precies een uur werd de Taptoe afgesloten wederom met een trom petsignaal vanaf het raadhuis en marcheerden bands en korpsen door de Parkstraat af. n.j De groothoeklens van onze fotograaf was juist niet groothockig genoeg om vanaf de Raiffei- senbank alle voor het raadhuis opgestelde korpsen en drumbands op de gevoelige plaat te krijgen. (Onze welgemeende excuses aan /Voorwaarts Mars" uit De Koog). Bij alle critiek op het uiterlijk van ons raadhuis inoet worden gezegd dat dc gevel wèl uitstekend vol deed als klankbord voor de musicerende korp sen. Van de zijde van de organisatie ver zocht men ons dank te willen doorge ven aan de vele mensen die belange loos aan deze eerste gezamelijke mani festatie van de Texelse muziekvereni gingen hebben meegewerkt. Het om vangrijke sdhrijf- en belwerk dat nodig was om alle koppen in een zak te krij gen werd uitgevoerd door de heer Frans Zegel. De zuster van het Groene Kruis waren gaarne bereid ruimte af te staan voor de opslajg van koffers e.d. van de korpsen en bands uit de buiten- dorpen, leden van de buurtvereniging Kogerstraat - Sahoonoordsingel - Witte Kruiislaan droegen 'n onmisbaar steen tje aan de organisatie ter plaatse bij, de heer G. Caspers van Gemeentewerken slaagde erin alle geparkeerde auto's van de Groeneplaats te krijgen. (Geen kleinigheid; om half zes had men de eigenaars van twintig wagens nog niet gevonden!), de politie zorgde voor de afzetting. Gebleken is dat zich momenteel op Texel vrij veel kampeerders op houden, die hun tent of caravan hebben neergezet buiten de daarvoor aan gewezen terreinen. Tal van particulieren, die bij hun bedrijf of woning een geschikt stukje grond menen te hebben, laten kampeerders toe of nodigen ze zelfs uit, zonder over de vereiste kampeerexploitatievergunning te be schikken. Volgens de gemeentelijke kampeervcrordening is het kamperen zowel als het toelaten dat wordt gekampeerd verboden, tenzij de eigenaar de genoemde vergunning heeft. Men verzocht ons nadrukkelijk op genoemd verbod te wijzen, omdat de politie voornemens is deze week controle uit te oefenen en waar nodig proces verbaal op te maken, zowel tegen de kam peerders als tegen hun gastheren. Als excuus kan niet worden aangevoerd, dat de andere Texelse kampeer terreinen volgeboekt zijn. Veel terreinen bieden nog plaats. De grootste campings kunnen zelfs nog vele honderden kampeerders opnemen. De plotseling opstekende storm heeft gistermiddag omstreeks half drie het gebouw van Diarama Holland op de hoek Pontweg-Californiëwcg vernield. De hevige rukwinden hadden weinig moeite met het lichte, uit hout en plas tic opgetrokken bouwsel. In allerijl slaagde men erin de kost bare projectie-apparatuur in veiligheid te brengen. Stukken hout en plastic woeien over de Pontweg, waardoor voor de passerende auto's, die het door de hevige zijwind toch al moeilijk hadden om op de weg te blijven, een gevaar lijke situatie ontstond. Initiatiefnemer- exploitant H. Horsman uit Den Helder stond de schade mistroostig maar ge laten op te nemen. „Jammer", zei hij, „Het draaide zo lekker. Ik ben niet vol ledig verzekerd en er is geen sprake van dat we de zaak weer opnieuw kunnen beginnen". GESLAAGD Aan de Sociale Academies te Eind hoven slaagde de heer T. Timmer te Den Burg voor het diploma. Advertenties I.M. Philips Grundig Siemens) Aristona ^gelijks geopend, m.m.v. •.The Specials" Kantoorstraat Den Burg Onbetwist Texels meest «eervolle uitgaansgelegenheid OOSTEREND Peter van Muyen (23) uit Callantsoog is zondagmiddag winnaar geworden van de jaarlijkse autocross van dc MAB-club Texel. Hij verdiende die eer ten volle want zijn zege was bepaald niet aan het toeval te danken. Met zijn 8-cylinder Ford (zelf meegenomen uit Callantsoog) leg de hij een uitstekende crosstechnick aan de dag, waarvoor de Texelse favo rieten moesten huigen. Niet iedereen was erover te spreken dat de Grand Prix van dc als „echt Texels" gepro pageerde cross naar de vastewal ging. Weliswaar was Van Muyen (met nóg twee coureurs van de overkant) door een Texelaar, de heer P. Heerschap, in geschreven maar als deze methode op grotere schaal navolging vindt zou dc Texelse autocross de volgende keer wel eens door zeer bedreven nict-Tcxelaars beheerst kunnen worden. Dat zal het publiek een zorg zijn,maar voor de Texelse coureurs is het wel een beetje sneu. Enfin, een troost is dat de tweede en derde prijs wel door Texelse rijders werden veroverd. De tweede prijs ging naar C. J. Pol (ook met een 8-cylinder Ford) en de derde prijs was voor D. Bakker met zijn 6-cylinder Chevrolet. Zoals gewoonlijk was de belangstel ling voor de autocross enorm Het aan tal toeschouwers moet 5000 5200 be dragen hebben. Het weer werkte deze keer veel minder mee. Halverwege de cross begon het te regenen waardoor Peter van Muyen uit Callantsoog (niet de door de firma Kortenhoeven beschikbaar gestelde lauwerkrans oin de nek) neeint beker en feli citaties in ontvangst van de heer C. de Wit, voorzitter van de MAB-club. honderden mensen de fmale niiet af wachtten en huiswaarts keerden. De cross was niet bijzonder sensatio neel. He't aantal buitelingen en botsin gen was veel kleiner dan de vorige ja- ien. Er kwam zelfs met één wagen in de sloot terecht, hoewel het vaak een haartje scheelde. Tot de finale was de cross een nogal tamme vertoning. De coureurs maakten een bijzonder voor zichtige indruk, blijkbaar bang voor krassen in de lak van hun wagens. De aansporingen via de luidsprekers van commentator J. M. de Vries „om er wat harder aan te trekken" baatten niet veel. Van de 39 coureurs bereikten de vol gende negen de finale: C. J Pol; P. Dam; Th. Dijt, D. Bakker; J. Veldman; P. van Muyden; P. v. d. Noort; N. van Hof en S. Dijit. Hoewel zich geen spectaculaire bot singen voortdeden, werden toch vrij veel auto's zodanig beschadigd dat ze niet verder konden meedoen en moesten worden weggesleept. Hannes van der Meer Ibv. werd uitgeschakeld toen hij een wiel verloor. De Ford van T. Jan sen moest al gauw als total! loss wor den aangemerkt. Ook de Opel van J. Zeeman werd dwaar gehavend na een koprol. Andere wagens bleken verbluf fend taai. De Fond van Jaap Halsema bleef rijden, ondanks een radiateur waar het water uit wegstroomde en 'n 'buiteling. Dat sommige coureurs niet op een dubbeltje kijken als het om crossen gaat demonstreerde J. Veldman die vorig jaar een nog goede Mercedes personenauto kocht voor 3250,maar er niet tegenop zag er een crossauto van te maken waarmee hij overigens met glans de finale haalde. De eerste prijs bestond uit een bedrag van ƒ300,tweede prijs ƒ200,en de derde prijs ƒ100,Verder kwamen de prijswinnaars, meest strijd- lustigen, grootste pechvogels enz. enz. in aanmerking voor vele premies die door allerlei bedrijven waren uitge loofd. De finale, waarin negen wagens uitkwamen, bood liet publiek de spanning waarop het uren had gewacht. Velen hadden zich echter door de regen laten verjagen zodat de tribune-dijk overwegend werd bezet door toeschouwers die zich met parapluus en regenkleding hadden ge wapend. Onverwachte toeristische attractie De „Skydivingclub The Flying Dutch man" uit Rotterdam houdt momenteel een springkamp op Texel. De groep parachutisten, bestaande uit zowel be ginnende als gevorderde springers, is bij goed weer dagelijks aktief op het vliegveld Texel waar ze een bijzondere attractie vormen. Zaterdag avond werden de eerste sprongen uitgevoerd en zondag en gis teren werd bijna voortdurend geoefend. De groep staat onder leiding van in structeur Boyen Rieniks die met Texel kennis maakte toen hij ter gelegenheid van het feest Oosterend Present demon- stratiesprangen uitvoerde. Het vlieg veld Texel werd gekozen omdat het er betrekkelijk rustig is, waardoor para chutisten en gewoon luchtverkeer het elkaar niet lastig hoeven te maken. Vooral de gevorderde springers zijn in staat met een verbluffende precisie op het tevoren gemarkeerde punt neer te komen. Dat punt bevindt zich juist voor het terras van het vliegveldre- staurant, wat tot gevolg heeft dat de drukte op dit terras veel groter is dan gewoonlijk, tot vreugde van de exploi tant. De Skydivingclub blijft tot a.s. zater dag op Texel. SCHIETOEFENINGEN Op 9 en 10 (en 11 als uitwijlkdatum) wordt geschoten te Oude Zeug van 9 tot 18 uur met de 25 mm minutie, Sector vanuit Oude Zeug lichting Den Oever. Onveilige sector vanuit Oude Zeug uit gezet, een sector begrensd door de rich tingen 330 en 0°. Diepte 4 km. Hoogte 1000 voet. Op 11 juli wordt geschoten te Bree zanddijk van 10.30 - 18.00 uur, met de 105 lang 30 pra. De Noordelijke grens vanuit Breezanddijk, de Afsluitdijk richting Den Oever. De zuidelijke grens vanuit Breezanddijk een lijn van 180 afstand 12 km. Hoogte 12.000 voet. Advertentie I.M. U vindt bij l een uigebreide kollektie rokjes, j J hesjes, pakjes, tuniekpakjes, over- igooiers, mantels, jasjes en petten. i JULI 1969 82e JAARGANG No. 8382 j N.V. v/b Langeveld De Rooj) l 11 Den Burg, Texel Tel. 2741 de Graaf, Keesonilaan 43, Den I, (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nedcrl. Middenstandsbank; Coop Raif- fcisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ3,90 p. kw. 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct. per ram. excl. 4°/0 BTW'

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1