JUTTERSMARKT AUSTIN fILMNIEUWS Nieuwe Polaroid camera ontwikkelt zelf kleuren foto's in één minuut! Slechts f129,- Polaroid Colorpackll Kom snel naar onze zaak en vraag gratis foto! mm id Gaat U trouwen? Te koop 4 zomerbungalows DINSDAG in de Spoorstraat-Koningstraat Den Helder n v. longeveld de rooij De Koog Telefoon 410 RUIM VEILIG SNEL Automobielbedrijf D. NAGY heel ras, I en Uia'f bull«n „rantwoeréaCiUMld ANTEKENINGEN bij een ONGELUK 3r aanleiding van een in uw blad henen bericht m.b.t. een aanrijding ri% een Volkswagen en een Mercedes fcn kruising Westerslagweg-Randweg juni j.l. te plm. 10.15 uur v.m. olgende ben de eigenaar-bestuurder van /ercedes, ik heb uw bericht niet zelf eri| maar hoorde hiervan tijdens 'n iele met mevr. Keijser van de „Pe- "t aan de Pelikaanweg. Ik logeer- met mijn vrouw en kleinzoon in van de vakantiehuisjes van het daarnaast. Verdere informatie ^'betrokken van de Rijkspolitie te Burg, in het bijzonder van Wacht er Ottens, de heer Kaczor, garage ier te Den Burg en tenslotte van de Tj, Vos, onderwijzer te Oosterend, «roede kennis en voormalig collega E€|| mlJ. Hierdoor kon ik mij een duide- jeeld vormen van de eigenlijke oor van deze aanrijding, waardoor alleen onze vakantie geheel werd tjven, maar wat nog veel erger is: jonge mensen tamelijk ernstige ondingen opliepen en hun vakan- anog sterkere mate werd vernield, ijl wij nog in angst hebben ge- over de toestand van hun twee e kinderen. verzoek u dan ook, terwille van ernstige waarschuwing aan allen het aangaat, mijn betoog in uw op te nemen. De materiële schade, joon naar schatting in totaal voor e wagens ongeveer ƒ10 Q00,laat erder buiten beschouwing, jt ik vooropstellen, dat de heer >ff, de Duitse bestuurder van de iswagen, naar mijn overtuiging in mate onvoorzichtig heeft gereden, ivoor hem vreemde weg, zijn ge- de waagschaal heeft gesteld en de estane snelheid verre heeft over- eden. aar, en dit heeft mij buitengewoon jerd en doet het nog: deze heer is, het jeugdig-overmoedig, in de val pen. Een jongeman eigenaar of eerder van een kleine consumplie- jenheid in de nabijheid van het spunt, klaagde tegen mijn vrouw itzettend, dit is nu al de zesde in paar weken". vraag mij dan ook af: onder welke 'estie is de wegbeheerder, waar- jnlijk Staatsbosbeheer, tot de bijna ladige beslissing gekomen om van kruispunt een voorrangskruising te Kood ien, die de berijder van de Wester- »ude weg voorrang toekent. Immers, het is afkeer komende van onderen uit het fgebied, heeft geen vrij zicht op de iing, het verkeer komende van en, van het strand (Westerslag) lit nog minder mogelijkheden, aan- ien rijders in deze richting, vlak de kruising (enige tientallen me- een zwakke helling moeten passe- die juist hoog genoeg is, om een pittende bestuurder voor een nood le verrassing te plaatsen, verkeer over de Randweg wordt off, ars De huis J. S i e« he« de pi r Co; ïding lildei end de drijf VOO! t m M. -rend lerw 3en Ri de in s veri, enen, le dï oom [„o pand Km laterdag 12 juli 23.00 uur (nachtvoor- lling): „Onverzadigde driften" een tische film van Japanse makelij. Het het verhaal van de bokser Eriguchi moet toezien hoe zijn geliefde zich een ander geeft. Als gevolg daarvan irdt hij impotent. Het is Naomi die "lagt hem weer het gevoel te ge- n dat hij een volwaardige man is. egang boven 18 jaar.) tó Zaterdag 12 en zondag 13 juli 20.00 „Shalako" met o.a. Brigitte Bardot Sean Connery. Een gezelschap nota- len organiseert een safari naar het !de westen in 1882. Onder de gidsen hen door het gebied leiden bevindt :h echter 'n doortrapte bandiet, Bosky 'STEÉlton. Hij is er op uit de bezittingen n de rijke aristocraten te veroveren, s Gravin Irina wordt aangevallen ar Apachen, verschijnt kolonel Carlin, jenaamd Shalako, ten tonele en redt iar het leven. Hij moet de Apachen hier beloven dat de vreemdelingen de ilgende dag het gebied zullen hebben ieten verlaten. Maar het jachtgezel- hap weigert en dat leidt tot een bloed- ■d Daaruit komen tenslotte Irina en ilako ongedeerd te voorschijn en zij duiten het avontuurlijke leven voor- lan te delen (In kleuren - toegang bo- in 14 jaar.) Vrijdag 11, dinsdag 15 en woensdag 'juli 20.00 uur alsmede zondag 13 juli 00 uur: „Doctor Dolittle", het verhaal de Engelse dokter die al zijn pa- flten verliest omdat zijn huis wemelt m ringslangen, muizen en duiven. Air. mensen weg zijn wijdt Dolittle zich leen nog aan de dieren en houdt zich men met zijn assistent Matthew bezig Ni! iet bestuderen van de dierentaal at is het begin van een reeks fantas- tohe avonturen, die eindigen als de igelse autoriteiten Dolittle in genade illen ontvangen zodat hij van zijn ver reizen per maanvlinder kan terugke- (Alle leeftijden) Maanda0 14 juli 20.00 uur: „Een dok- vcrtelt", een rolprent die wordt aan- ekondigd als een voorlichtingsfilm die iet een stukje goedkope sex is, verpakt oen wetenschappelijk omhulseltje, aar een eerlijk document waarin alle 'cetten van het geslachtleven volledig 'orden belicht Het is een documentaire le in de vorm van een speelfilm is ge- oten met als centrale figuur de gynae- oloog Dr Maurer die in zijn kliniek te 'unch kinderen ter wereld helpt bren- |en. De bevolkingstoename komt ter Prake. de maatregelen die ertegen ge- tomen dienen te worden, de gevaren ran abortus provocatus enz. (Toegang •oven 18 jaar). gewaarschuwd voor de voorrangskrui sing: de driehoek en de haaientanden. Dit verkeer heeft wel geen belangrijke en gevaarlijke hellingen vóór zich, maar heeft, evenals de Westerslagweg te ma ken met een aan alle vier zijden vol strekt onoverzichtelijke kruising. Wanneer ik nu memoreer, dat dit jaar vóór de aanvang van het seizoen, volgens de Rijkspolitie op dit „vakan- tie"-eiland reeds 5 verkeersdoden te betreuren zijn, om van de vele zwaar gewonden maar te zwijgen, vind ik het een zaak van algemeen belang, om met klem te protesteren tegen deze toe stand, temeer daar deze terwille van de toeristenindustrie door overheids maatregelen wordt gesanctioneerd, fei telijk wordt bevorderd. Wat de zaak betreft: wanneer men van de prachtige Staatsbossen en even mooie duincomplexen toeristisch wil genieten, moet men b.v. op de Randweg uiterst langzaam rijden, bij elke bocht kort signaal geven om een eventuele tegenligger te waarschuwen, want alle bei de wagens kunnen alleen via de zachte berm passeren en moeten dus feitelijk van de weg af. Ik reed dan ook in de 2e versnelling. Dit is voor een Mercedes-Diesel met 4 versnellingen werkelijk langzaam. Ik mag als bekend veronderstellen, dat een dergelijke wagen voor zg. „sportief" rijden totaal ongeschikt is, daar is hij te zwaar en te lui voor. Wanneer nu mijn tegenpartij even bedaard had gereden als ik, was er niet gebeurd. Zou ik dezelfde onverantwooPde snel heid hebben gehad als de heer AlUhoff, dan zouden er, naar mijn stellige over tuiging, door de grotere stootkracht van mijn wagen, zeker in de Volkswagen doden zijn gevallen. Het beroep op voorrang van de heer Althoff was om verschillende redenen niet acceptabel. Ten eerste: Voorrang moet worden verleend (in dit geval aan de Duitse Volkswagen rijdend op de Westerslag weg), wanneer men „gelijktijdig of na genoeg gelijktijdig" het kruispunt na dert. Bij een voorrang^kruispunt dus aan verkeer van links en redhts, ook aan langzaam verkeer. Ten tweede: De toestand bedoeld aid 1 is uitsluitend gebonden aan visuele waarneming, dit houdt in, dat wanneer ik voorzichtig nader, eerst links, daarna rechts van mij op de te passeren krui sing geen verkeer zie, ik gerechtigd ben dit kruispunt over te steken. Het geen dan ook mijn bedoeling was Ten derde; Gezien de omstandighe den dat de heer Althoff mij en ik hem niet kon zien, voordat het te laat was om hoe dan ook te manoevreren, is hem, naar mijn gevoel alleen te ver wijten, dat hij te snel heeft gereden. Immers, aangezien de ideale chauffeur die nooit fouten maakt niet bestaat, krijgt alleen de beheerste rijder kans om eigen en andermans fouten, ten minste voor een deel te corrigeren. Waarmee ik bepaald niet bedoel te pleiten voor de chauffeurs, die zonder noodzaak voortdurend iedereen in de weg zat. Hoewel ik mij er wel van bewust ben, voor een deel althans pleiter te zijn in eigen zaak, wil ik nadrukkelijk uw aandadht vestigen op het volgende. Ik weet m.i. waarover ik schrijf, ik beschik over ruim 30 jaar wegervaring (A en BE), woon in Haarlem dus in de Randstad Ik forens ongeveer 18 jaar tussen Haarlem en Amsterdam en maak elke dag de spitsen mee. Rondom ons kantoorgebouw, waar dagelijks 3000 mensen werken, parkeren 600 lot 800 collega's, die elke dag binnen één kwartier vertrokken zijn. Ik ben nog nooit tegen een mens aangereden en deze eerste maal zit mij zeer hoog. Temeer daar ik ervan overtuigd ben dat de heer Althoff absoluut niet de enige schuldige is. Ik woon 10 minuten rijden van Zandvoort, waar ziah op mooie dagen, gecombineerd met races op het circuit aldaar, zöker 50.000 tot 80.000 mensen, soms nog meer, bevin den. Wij komen er regelmatig en ik moet zeggen, in verhouding tot de verkeers dichtheid in het gebied Zandvoort - Haarlem - IJmond - Amsterdam maakt uw eiland Texel, wat de verkeersdruk te betreft een buitengewoon slecht fi guur. Een 50 km-limiet voor de recreatie gebieden is beslist te hoog en levens gevaarlijk, vooral op die trajecten waarvan geen sprake is van een aan grenzend rijwiel- of fietspad. Men is toöh met valkan tie? Of zijn we alleen maar bussiness-objecten? Wat zoek ik als Randstad^bewoner op de Wadden? Rust! Wat ik er gevonden heb, zal ik maar niet onder woorden brengen, maar is gemakkelijk te raden uit bovenstaande. Rust zonder veiligheid (althans opti male veiligheid) is ondenkbaar. Tot slot nog dit. Deze ruime en rusti ge wagen rijd ik hoofdzakelijk ten be hoeve van mijn kleinzoon, die als spas tisch patient, 4 jaar, niet kan lopen. Hij zit dan naast mij in een speciaal stoel tje met speciale bevestiging en bevei liging. „Pittig" bochtenwerk en stevig remmen is er niet bij, want dan klapt ihij toch nog naar voren of opzij, hij wordt dan ook van achteren door de achter hem zittende passagier in de regel vastgehouden Ik kan in dit ver band dan oOk nooit alleen met hem rij den. Vandaar dat er van „op de rem staan" geen sprake was, ik had de keus abrupt remmen, waardoor mijn klein zoon misschien met het hoofd op het dashboard zou slaan, of: vertrouwen op de stevige constructie van de Mercedes. De keus was voor mij niet moeilijk, dat ik bij het wegsturen nog een boom ont moette beneden in de zachte berm, was alleen materiële pech en heeft met de zaak weinig te maken Trouwens er was overigens geen enkele reden om te remmen, gedurende de enkele onderde len van seconden was ik bezig de krui sing geheel volgens de voarschriften te passeren. Dat deze voorschriften daar ter plaatse verkeerd werden en worden toegepast is mijn zaak niet, deze ver antwoordelijkheid valt terug op de wegbeheerder. Mijn voorruit bleef heel, alle portie ren sloten correct, zelfs mijn claxon vooraan onder werkte nog. De voorruit van mijn „opponent" lag ongeveer 15 meter verder over ons heen in gruize lementen, van snelheid gesproken. Ik heb de indruk, dat men terwille van de commercie, de Duitse gasten vooral al te zeer naar de ogen kijkt, de ruimte geeft en teveel tegemoet komt aan hun snelheidsdrang en „breitmachen". Het is nl. bekend dat zij gemiddeld veel sneller en vooral brutaler rijden dan wij, ik generaliseer met opzet. Wanneer dit streven op Texel, dat 1940-1945 toch wel in herin nering zal hebben, dan nog wordt ge ïllustreerd door het feit dat men oor logsherdenkingen, terwille van de Duit se gasten gewoon achterwege laat, moe)1 ik zeggen, dat op Texel de zaken toch wel heel eng scheef zijn komen te lig gen. Wat mijn wagen betreft, deze staat nu bij de leverancier te Kolhorn, het eerste wat wij door de telefoon hoorden was: „Verdomd, zeker een Duitser?". Doet zeer onprettig aan, 't is bescha mend. Ik overweeg nog de wenselijkheid deze zaak door te spelen naar een van mijn broers, Raadslid van Haarlem, te vens Statenlid van NoordhoHand. Hoogachtend, J. P. C. C. Pielage, Haarlem TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4°/# B.T.W. Te koop geheel uit- neembare kinderwagen, donkerblauw. Gevraagd wandelwagen, in goede staat. J de Ridder, De Cocksdorp 56 Te koop 2 complete wielen met nw. banden, 500-16. Hogeberg B 53 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Naar het buitenland met vakantie? Reisverz ƒ0,50 p.p.p.d. Per auto? Kent U alle verkeersre gels daar? Onbeperkte rechtsk.bijst.verz ƒ0,40 p.d. per auto. U neemt Uw polis meteen mee. J Dekker, Kogerstr. 33, tel (02220) 2833 Komt met vrouw en dochter a.s. woensdag in Casino" en geniet eens van een fijne avond. Kunt U in 't pak komen, zoveel te beter, want U allen maakt dan kans op een van de mooie prijzen van de Folklore Te koop geit met 2 geitjes. K. de Ridder, De Cocksdorp 56 Te koop tegen elk aann. bod een goed lopende N.S.U. Prinz Te bevr. P. Witte, J. P. Thijsselaan 78 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook vooj verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17. Don Burg Te koop aangeb. 4-pers. bungalowtent 4x4 m, 2 slaapcabines, 3 weken ge bruikt. Tevens aangeb kinderwagen met matras je en reiswieg. Alles goed onderhouden. J. de Kra ker, Slingerweg 11, t.o. sportveld SV. Texel, Den Burg Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Te koop nieuwe aard appelen. J. Hopman, Gasthuisstr 16, tel. 2460. Er wordt bezorgd Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Lompen- e* metalen- handel Cob us Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. Rijwielverhuur Kievit, Kogerstraat Pontweg. Verhuur van le klas ma teriaal. Nu volop aardbeien. M. Huisman, De Veen, te lefoon 2203 Staatsloterij. Loten af halen maandag 14 juli. D Hemelrijk, de Ruyter- straat 110, Oudeschild Gevraagd jongens om bollen te rapen. N. C. Rijk Burdetstraat 21 Te koop een Goggo- mobiel. M. Roeper, De Fenne Gevraagd 2 grote rug zakken Dros, Keesom- laan 20, Den Burg Te koop nieuwe aard appelen. Dorees. K. Lap, Klif 37, Den Hoorn, tel. (02226) 282 Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje Daniclla Clasina Petronella Dcsirée P. M. Koorn- Wijgergangs H. Th. Koorn Constantijn Den Hoorn „De Hoefslag" Texel, 8 juli 1969. Piet Bakker, H 129, Den Hoorn, en Ilanna Zoetelief, W 60a, De Waal, hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 18 juli a.s. om 13.45 uur in het Gemeentehuis te Den Burg. Do kerkelijke inzegening zal plaats hebben om 14.30 uur in de R.K. Kerk te Den Burg. Receptie van 16.30 tot 18.00 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". Toekomstig adres: Zuid Haffel B 72, Den Burg. Heden overleed zacht en kalm, mijn innig geliefde, zorgzame echtgenote en onze moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Klaartje Witte, echtgenote van Willem J. Reuvers, in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam W. J. Reuvers Texel, 8 juli 1969, Dorpzicht C 63, De Cocksdorp. De crematie zal plaats vinden op vrijdag 11 juli a.s. v.m. 11.00 uur le Driehuis-Westerveld Liever geen bezoek. Aan allen, die op enige wijze hun medeleven en deelneming hebben laten blijken bij het overlijden van onze lieve Moeder en Oma ENGELTJE DE PORTO BAKKER, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Namens de fam. De Porto Hogereind 20, De Waal, Texel. Laat dan eens een bruids fotoreportage maken door de Wieringer foto grafen. U krijgt dan ge garandeerd een kollektie foto's anders dan anders. U kunt kiezen in zwart/ wit of kleur of gecombi neerd. U kunt ons ontbieden over geheel Texel. FOTO BOERSEN EN ZONEN Koningstraat 3640, Hippolytushoef, telefoon (02279) 482 Hierbij betuigen wij mede namens onze ouders, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. H. Boks B. Boks-de Jong Kerkstraat 3, Oosterend juli 1969. ZEND S.V.P. VROEGTIJDIG UW ADVERTENTIES IN Onze hartelijke dank aan allen, die door hun belangstelling, bloemen en felicitaties ons 35-jarig huwelijksfeest tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt. Fam. W. Kiewiet Ons huwelijk is uitge steld tot 31 juli n.m. 2.30 uur. Receptie Doopsgezinde Vergaderzaal van 3.30 tot 5 uur. Peter Ellen en Nettie Lagerveld Tot onze grote droefheid overleed onver wachts mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader Klaas Troost, echtgenoot van Adriana van Harn, in de leeftijd van 76 jaar. Velp - Grave A. Troost-van Harn Grave H. Troost H. Troost-Roeders Marianne Louise Hans Hamme (Big.): J Troost M. Troost-Stapert Corr.-adres: Velp-Grave, Bronkhorstweg 23. 9 juli 1969. De rouwdienst zal plaats vinden maandag 14 juli a.s. om 14.00 uur in de Hervormde Kerk, Begijnenstraat 3 te Grave, waarna begrafenis op de Algemene Begraafplaats te Grave. Gelegenheid tot condoleren na de uitvaart. De overledene staat opgebaard in de rouw kapel van het St. Radboudziekenhuis te Nij megen, waar gelegenheid tot afscheidsbezoek zondag 13 juli van 17.00 tot 17.30 uur. 2 onder één kap, 1000 m2 eigen grond, Geheel luxe gemeubileerd. Ieder huis 2 slaapkamers, douche, toilet enz. enz. Op een rustig gedeelte van het eiland. 2 huizen mogen permanent bewoond worden Alle huizen ook voorzien van winterverwar- ming. Alles in prima staat. Koopsom ƒ150.000,totaal Dit is ƒ37.500, per woning gemeubileerd.. Hoge hypotheek verkrijgbaar. Brieven onder no. 240 aan bureau van dit blad kant en klare kleurenfoto's in één minuut zwart/witfoto's in 15 seconden altijd juiste belichting door electrisch oog aansluiting voor flitsblokjes zeer eenvoudige filminleg Den Burg Telefoon 2741 1100 topsnelheid 133 km. per uur 1300 topsnelheid 141 km. per uur 1300 Special topsnelheid 156 km. per uur ONVERWOESTBAAR - COMFORTABEL - REPRESENTATIEF Uit voorraad leverbaar in diverse kleuren. Neem een vrijblijvende proefrit bij DE KOOG, TEL. (02228) 420 DEN BURG, TEL. (022203 2243

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 3