Nini J'Elleboog Er is heel wat te beleven op Texel! - Zie pagina 7 utsche Auskünfte: Seite 3 und 9 BEREC batterijen gaan langer, 1-a-n-g-e-r mee! Sta op BEREC Ükteldvectnaacd <RANT VOOR TOERISTEN OP TEXEL BAR-DANCING „de Waddcnparel" Internationaal duo Lcu Bnrdan en Freddie Goris Bereikbaar via weg 11 en 16 CAFÉ - BAR DAKICINQ Jaargang nummer 3 12 juli tot 2 aug. PRIJS 10 GENT „(üürootcn &lork" Verder in dit nummer Grasbaanrace op 20 juli Art unsere deutsclien Gaste Zelfbediening wij nog iets vertellen. Hij werd ruim honderd jaar geleden gebouwd Het licht werd op, 1 november 1864 op plechtige wijze ontstoken door Johannes Ludovicus Kikkert, een vooraanstaand Texelaar, die met alleen notaris en griffier bij het kantongerecht was, maar ook nog consul van het koninkrijk Sar dinië en lid van Provinciale Staten. Hij was begaan met het lot van de honder den zeevarenden, die bij stormweer op de gevaarlijke kust van Texel strand den en merendeels omkwamen. Hij te kende daarom een voortreffelijke kaart en ging ijveren voor een vuurtoren, die het nachtelijk passeren van de beruchte Eierlandse gronden tot een minder ris kante gebeurtenis moest maken. De Texelaars uit die dagen, merendeels jutters en niet zulke lekkere jongens, werkten hem tegen. De vuurtoren zou vermindering van inkomsten betekenen. Maar het goede overwon. De vuurtoren kwam er en werd tijdens een uitbundig feest officieel in gebruik genomen. Eén couplet uit de vele op rijm gestelde toespraken, die bij die gelegenheid wer den uitgesproken Zo zwelt thans Uw boezem van zalige vreugd Zo is thans Uw harte meer dan verheugd Nu Kikkert, hetgeen wat door U werd bedacht. Voor zeeliêns behoud, hier tot stand werd gebracht In april 1945 was de vuurtoren het laatste bolwerk van de Georgiërs, die tegen de Duitsers in opstand waren ge komen (zie TEXELtoerist nummer één). De toren werd beschoten, maar enkele jaren later gerestaureerd, waarbij er een nieuwe buitenmantel omheen werd gemetseld. De toren kreeg daardoor het huidige, wat plompe model. Dagelijks geopend, m.m.v. „The Specials" Kantoorstraat Den Burg Onbetwist Texels meest sfeervolle uitgaansgelegenheid Op pagina 9 VVaddcnwijs worden Auskünfte auf Deutsch X Paardensport op Texel landse vuurtoren is ook zo slank niet; ik vind het een heel harmonieus plaatje". En in haar moederdialect voegde ze er geruststellend aan toe: ,,Niet lèègge te pééuwe kiend; os de foto in de krónt kómt ben je immers toch in het bütelónd (Huil maar niet kind, als de foto in de krant komt, ben je immers toch niet op Texel). Dat vond Nini (ze heet eigenlijk Nisina Marietta) toch eigenlijk ook wel en zij gaf de opname vrij voor publikatie, daarmee duizenden toeristen aan zich verplich tend. Bij het ter perse gaan van deze krant is Nini met haar vriend, een atheneum-leraar, naar Joegoslavië ver trokken voor een veertiendaagse va kantie in de hoop dat het daar even zonnig is als op Texel. Die vriend vindt Nini overigens geen grammetje te zwaar. „En het mooie is dat elk gram metje op de juiste plaats zit", zei hij na de opname bestudeerd te hebben met een schijnheilig gezicht alsof hij dat feit al niet lang tevoren had vastge steld. Tussen twee haakjes: Nisina draagt een Linda Lu bikini, model Bounty (maat 42), gekozen uit de enorme collectie van Tcxticlhuis Zegel te Den Burg. Over die Eierlandse vuurtoren, waar het tenslotte om gaat op de foto, moeten LEES OOK DE ADVERTENTIES! gurg iTtxtl IliUIDIIDEZOn Het eiland Texel is een van de droog- plekjes van Nederland. Misschien icht U schamper om deze onwaar- ihijnlijk klinkende bewering, lieve oerist, maar het is toch echt waar. De ijfers spreken duidelijke taal. Uit de oor het K.N.M.I. vergaarde neerslag- n bewolkingsgegevens blijkt dat op 'exel niet alleen belangrijk minder re en valt dan op een gemiddelde plaats Iders in het land, maar ook in verge- jking met andere badplaatsen aan de [ollandse kust. Een voorbeeld: De zomer van het aar 1967 was bijzonder nat. In de naanden juni, juli en augustus werd in 'aaldwijk 129 mm regenwater afgetapt ïin Vlissingen 163 mm. Texel daaren- ;gen kwam in genoemde periode niet oger dan 80 mm. U ziet het: het gaat us niet om een in de praktijk onmerk- aar verschil; het scheelt soms de elft! Ook over het aantal zonuren zouden re voor toeristen op Texel verblijdende ijfers kunnen noemen. In mei en juni lalt op Texel vrijwel geen regen. He- aas zijn er in die tijd maar zeer weinig 'akantiegangers om van die omstandig- leid te profiteren. De afgelopen maand juni was op (Bpjpppp"" Texel buitengewoon droog, zó droog dat de Texelse boeren steen en been klaag den omdat hun gewas ten gronde dreigde te gaan. Pas in de week van 6-13 juli zijn flinke buien gevallen, maar die waren dan ook zo talrijk en hevig (vooral op maandag 7 juli toen een verschrikkelijk noodweer woedde, dat vele kamperende toeristen voortij dig huiswaarts joeg) dat dit artikel door velen wel niet serieus genomen zal worden. Men kan zich echter troos ten: hoe slecht het weer op Texel ook zou zijn, vast staat dat het praktisch overal elders in het land nóg slechter is. Vele Texelaars zijn boos op het KNMI, dat wel altijd meldt dat de temperatuur op de Waddeneilanden en kele graden lager is en dat het er har der waait, maar er nooit bijzegt dat het er veel droger en zonniger is. Menig weerbericht wordt zo een stukje anti reclame voor Texel. Enfin, U weet nu beter. Brui» worden op Texel is geen kunst, vooral niet in juni, want Texel is i.v.m. de rest van liet land droog en zonnig. Natuurlijk is bet in Zuid-Europese landen nóg zonniger, maar daar is liet voor de gemiddelde Nederlander \cel te heet. Blijf dus maar gerust bier. een 19-jarige welgeschapen Texelse siert de cover van deze TEXELtoerist. Nini zelf zet achter dat „siert" een groot vraagteken. „Veel te dik!" luidde aan vankelijk haar vernietigend commen taar, toen onze fotograaf haar de op name ter goedkeuring aanbood. Daar was Nini's moeder (mevrouw J. Craa- nen-Hemelrijk, die U woensdagavond, 16 juli om half negen zelfgemaakte Texelse liedjes kunt horen zingen op de Groencplaats te Den Burg) het niet mee eens. „Juist góed!" vond ze. „Die Eier- Op pagina 3 Zo onstond de Slufter 9000 Büchcr zur Auswahl 0p pagina 5 Popnieuws Sarasani Texel vogelrijkdom 0p pagina 7 Evenementenagenda Kerkdiensten Bioscoopnieuws Weekenddiensten artsen Eb en vloed Openstelling postkantoren II. Gebbcn (nummer 94) uit Rouvecn en L. Paulusma (nummer 57) uit De Wilgen zijn de twee favorieten in de seniorenklasse van de grasbaanrace voor lichte motoren, die zondagmiddag om twee uur begint op een terrein in „Harkebuurt" bij Oosterend. De race wordt georganiseerd door de grasbaan racevereniging Gorredijk in samenwer king met de auto-, motor- en bromfiets club Texel. Er komen ca. 50 renners naar Texel. In de pauze wordt bij vol doende deelname een speciale manche voor Texelse racers gehouden. Mit dem Fortschreiten der Sommer- saison kommen stcts mehr Gaste auf unsere schone Insel. Wir fühlcn uns dahcr verpflichtet, in unserer Zeitung auch mehr Artikel in deutscher Sprache crschcinen zu lassen. Leider konntcn wir in dieser Ausgabe nur wenig in Deutsch wegen Platz- mangels aufnehmen. Jedoch steht in der nachsten Nummer der Zeitung mehr Platz zur Verfügung. Den wichtigsten Teil /Ier Tocristen- zeitung, den Terminkalcnder, eine Vor- schau auf die Ereignisse auf Texel in den bevorstehenden 3 Wochen, in hol- landischer Sprache, werden Sie hoffent- lich mühelos lesen können. In Zweifels- fallen wird Ihnen Ihr Hotelier oder Wirt gern Auskunft geben. Die Redaktion TEXELTOERIST Geachte toerist! De pagina's van deze TEXELtoerist zijn niet in el kaar gevouwen. (Voor een dubbel tje mag je niet alles verwachten). Wilt u dat karweitje zelf even doen? Dank u!

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 7