r opseizoen op Texel: Marga I In toclt is er nog lust en stilte J'Elleboog jij - H J |j An unsere deutschen Gaste laargang nr. 4 26 juli tot 16 aug. 1969 Prijs 10 cent Gemengd kamperen volgend jaar legaal? - Pagina 8 RANT VOOR TOERISTEN OP TEXEL VERDER IN DIT NUMMER GOEIE OUWE TIJD IN DEN BURG BAR-DAXCIXG „de Waddenparel" Internationaal duo Lcu Burdau en Freddie Goris Bereikbaar via weg 14 en 16 Getekende humor in „De Worsteltent" BEREC batterijen gaan langer, 1-a-n-g-e-r mee! Sta op BEREC l^eceidi/ecotaacd CAFÉ - BAR DANCING 15.000 KIM It 8000 AUTO'S Met het begin van de bouwvakvakanties heeft de toeristen- drukte op Texel een indrukwekkende top bereikt. Momen teel bevinden zich ongeveer 35.000 vakantiegangers op het eiland. Ook het aantal auto's is formidabelbijna 8000, de wagens van de Texelaars niet meegerekend. zich bovenstaande cijfers reali- lert, kan zich voorstellen, dat heel wat Jensen die het afgelopen weekend naar Ixel kwamen, meerdere uren geduld |bben moeten oefenen alvorens ze aan lord konden gaan van een der af- en Invarende veerboten. ■Des te verbazender is het als blijkt, ook in deze periode van topdrukte Texel uitgestrekte gebieden zijn Pagina 3 (deutsche Seite) Entspannung bei eincm gutcn Buch DeutscheSorgenkinder der Bademeister Evangelische und römisch- katholische Gottesdienste Pagina 5 Evenementenagenda Eb en vloed Filmnicuws Kerkdiensten Weekenddiensten artsen Openstelling postinrichtingen Pagina 7 Als het nodig is: binnen een uur in het ziekenhuis Pagina 8 Straks zedenbederf op Texel? Kennis maken met de Wad denzee Adressen van artsen Pagina 9 (deutsche Seite) Auf Texel wütete ein Russen- kricg Pagina 11 Autocrosssensatie Wandelen door natuurreser vaten Route voor foto-amateurs Zelfbediening Geachte toerist De pagina's van deze TEXELtoerist zijn niet op de juiste wijze in elkaar gevouwen. (Voor een dubbeltje mag je niet alles verwachten). Wilt u dat kar weitje zelf even doen? Dank U waar nog rust heerst, waar men prak tisch geen andere mensen tegenkomt. Kuddedier Het verschijnsel laat zich makkelijk verklaren. De mens is een kuddedier en trekt naar de drukste plaatsen. Ook al zegt hij dat hij verlangt naar stilte; hij bedoelt dat hij alleen maar wat anders wil dan het leven van alle dag. Stilte is voor hem zelfs benauwend, onheil spellend. Wie de proef op de som wil nemen, moet in de komende dagen maar eens gaan kijken in het noorde lijke deel van de uitgestrekte Slufter of op het vier kilometer brede strand van de Hors aan de zuidpunt van Texel en dan eens vergelijken met de op mieren hopen lijkende stranden van De Koog. paal 17 en Westerslag. Op Texel is men wel gelukkig met dit kuddeverschijnsel. Wat zou er van de ongereptheid van het gebied overblijven als allen zich gelijk matig over het hele eiland zouden ver spreiden? De wérkelijke rustzoekers ko men nog ruimschoots aan hun trekken, ook in de bouwvakvakantie van 1969. Medewerking gevraagd Straks keren de duizenden weer huiswaarts. Om hen herhaling van de wacht-ellende te besparen heeft Texels Eigen Stoombootonderneming maatre gelen getroffen om de drWkte enigszins te verspreiden. Zonder medewerking van de betrokkenen is dat echter tot mislukken gedoemd. Evenals zaterdag 26 juli zal de N.V. TESO op de zaterdagen 2 en 9 augustus extra vroege diensten varen. Zaterdag 2 augustus vertrekken boten om 5.00 en 5.30 uur van Texel en van Den Helder om 5.00, 5.30 en 6.00 uur. De extra af vaarten voor 9 augustus staan nog niet definitief vast en zullen te zijner tijd via de VVV-kantoren worden bekend ge maakt. Wie op een der genoemde za terdagen van of naar Texel wil gaan, wordt zeer dringend verzocht zoveel Lees verder op pagina 11 in beit „(Pvootcn sèlortt" gen lïurg Ctxtl Mit der Absicht, diese Touristen- zeitung auch für unsere deutschen Gaste interessant zu machen, beginnen wir in dieser Ausgabe mit der Ver- öffentlichung verschiedcncr Artikel und Berichte in der deutschen Sprache. Wir hoffen, dass unser Beschluss gut aufge- nommen wird, sodass wir den folgenden Jahrgang des „TEXELtoerist" mit einer besonderen Beilage in Deutsch erschei- nen lassen können. Es ist wohl anzunehmen, dass unsere deutschen Gaste bcim Lesen der Uber- sicht „Waarheen op Texel?" (zu deutsch („Wohin auf Texel?") auf Seite 5, dem wichtigsten Teil dieser Zeitung, keine Schwierigkeiten haben werden. Für Anregungen und Bemerkungen sind wir aufnahmebereit und dankbar. Die Redaktion TEXELtoerist In Den Burg zet men op de woens dagen in juli en augustus de klok 100 jaar terug. Georganiseerd door de stich ting Texels Folklore worden daar oude ambachten uitgeoefend, demonstraties gegeven, oliebollen gebakken, poppen kast gespeeld en wordt aan volksdan sen en ringrijden gedaan. Door vele in- een 23-jarige bruingebrande Haarlemse, poseerde voor TEXELtoerist in een bij Jac. W. Lut N.V. te De Koog gekochte Heinzelmann bikini, model Carlton, maat 42, prijs 52, Marga Zuurhout volgde het voorbeeld van veel meisjes door op Texel wer ken en vakantievieren te combine ren. Sinds 1 mei is zij de ene helft van de dag actief in het om zijn hotel- comfort en bungalowvrijheid vermaar de „Bosch en Zee" te De Koog en de andere helft van de dag is zij passief op het door zijn gezellige drukte vermaar de strand van De Koog. Een avontuur lijk bestaan, vindt Marga, die na eerst een aantal andere eilanden bezocht te hebben met Texel kennis maakte tij dens een weekend. C.f R. en M. De kennismaking beviel uitstekend en geen wonder, want Marga heeft, even- woners cn inwoonsters van Den Burg wordt bij die gelegenheid Texelse kle derdracht gedragen. Op woensdag 30 juli begint het pro gramma om twee uur 's middags met een kindertractatie. Vanaf dat ogenblik zijn in bepaalde straten van het dorps centrum demonstraties oude ambachten te bewonderen. Op de foto ziet men een Texelse dame bezig met kantklossen, maar er worden ook wanten gestropt, stoelen gemat, klompen gemaakt, scha pen geschoren, paarden beslagen enz. Poppenkast Om drie uur begint in het „hofje" van de Weverstraat een poppenkastvoorstel ling voor kinderen en om vier uur treedt op de Groeneplaats de kinder dansgroep op. Om zeven uur 's avonds geeft de drumband Voorwaarts Mars uit De Koog een show en om half acht begint een ringrijderij in klederdracht, ook op de Groeneplaats. Daarna volgen een optreden van de volksdansgroep en de boerenkapel en vanaf 21.03 uur is er vrij dansen in hotel „De Lindeboom- Texel", opgeluisterd met een Miss, Mister en echtpaar Folklore-verkiezing. Strooppot Woensdag 6 augustus wordt een soortgelijk programma afgewerkt, maar dan wordt de Texelse legende „De Strooppot" door de toneelvereniging ÜDI opgevoerd en wordt vanaf half tien gedanst in „Casino" Het programma van woensdag 13 augustus vermeldt o.m. de viering van een boerenbruiloft (met echt bruidspaar) van 13.45 tot 20.00 uur. Om half negen zingt mevrouw J. Craanen-Hemelrijk Texelse liedjes, ook op de Groeneplaats. Foldertjes met volledige vermelding van het woens dagprogramma zijn o.a. af te halen bij de VVV-kantoren. als haar vóórnaamgenote, onze popu laire vrouwelijke C.R.M.-minister, een diepgaande interesse voor cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. Zij is echter vooral gespecialiseerd in recrea tie. Recreatie op Texel, wel te verstaan, want welk vakantieoord biedt méér mogelijkheden en waar kun je rekenen op zoveel zon en zo weinig regen? Door het langdurig verblijf op Texel heeft Marga zowel de lente, voorzomer als het topseizoen meegemaakt. Elke periode heeft zijn eigen charmes, vindt Lees verder op pagina 11 Dit is een tekening van de Texelse cartonist Harry Tielemans uit De Koog. Deze en honderden andere cartoons worden momenteel tentoongesteld in „De Worsteltent", een tot hotel-café restaurant verbouwde oude boerderij aan de rand van de dennenbossen. (Wes- termient B 141). De expositie is alle dagen gratis te bezichtigen. IMP. L. E. TELS CO'S HANDELMIJ. N.V. A DAM Dagelijks geopend, m.m.v. „The Specials" Kantoorstraat Den Burg Onbetwist Texels meest sfeervolle uitgaansgelegenheid

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 7