AGENDA c fiimmei ws ROTATOR MET DE ZILVEREN LEPEL Droogte geeft lief en leed fixskx m mm m wouJl Sierkgn I abriek voor l -=-!••"» XNDBOUW en VEETEELT C', >an l.wminBcn Pt Sierkan karnemelk, ftle verfrissende slankdrank ^üèmèlk EDE EDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1969 \Jleer dan ooit is het op dit moment I riskante zaak om iets te schrijven er het al of niet wenselijke van ver- dering van het weertype van dit ment. We behoeven dan nog niet us te denken aan de belangen van agrariërs enerzijds en die van de iristen aan de andere kant. De te- ostelling in de wensen voor het •er er op het moment binnen de jDg van de agrariërs zelf. Al houden er ons van overtuigddat het aan- boeren, dat de regen uit de lucht l kijken op ons eiland op dit mo- ?nf aanmerkelijk groter is dan van n, die net als de akkerbouwer, die dinsdag j.l. sprak hoopte, dat het de Igende dag in ieder geval nog oog zou blijven. Dit met het oog op oogst van de zomergerst. Dal is heel goed te begrijpen. Het is :h wel een heel verschil of je het aan kunt oogsten onder omstandig- den, zoals we die de laatste tijd heb- qehad, of dat je het, zoals de laat- jaren meermalen voorkwam bij 'jze van spreken van het land „ste- i" moest. We hebben een aantal dagen geoogst der vrijwel tropische omstandighe- n Dit wordt geïllustreerd door de utengewone lage vochtgehalten van t geoogste graan In enkele gevallen g dit zelfs iets beneden 12%>. Maar chtgehalten van 13% zijn beslist niet Idzaam Voor 'het oogsten is zo'n laag ichtgehalte ideaal, voor de akkeibou- er is het voordeliger om graan met Vo vocht te oogsten, omdat hij dit ater vrijwel zeker ook betaald krijgt. Veeboeren hebben 't moeilijk De voorraad gras is op het moment klein, dat we wel kunnen zeggen, it we voor de veeboeren een flink ntal jaren moeten teruggaan om zo'n igunstige augustusmaand te vinden, e moeten er op rekenen, dat deze oeilijke toestand nog wel even zal ahouden. Heel veel percelen grasland en er „woestijnaohtig" uit en er is iel meer dan een paar lichte buitjes idig om dergelijk grasland weer op ihaal te brengen. We hebben de in tik, dat hiervoor een paar slordige" eken nodig zijn. Het zal duidelijk zijn it de graanoogstende boeren dit nu nst niet wensen. Als we de weiden bekijken, waar op it moment heel veel melkkoeien de •ondstoffen moeten vinden om de da- ilijkse melkplas te produceren dan sta verwonderd hoe de dieren dit klaar rijgen. Intussen is het wel zeker, dat melkgift flink terug zal lopen als iet op andere wijze wordt voorzien in et tekort aan grondstoffen". De hoe- eeheid krachtvoer is op de meeste be- njven al duidelijk hoger dan in voor- laade jaren. Hier en daar wordt ook ooi bijgevoerd, maar we zijn van me- ing, dat dit in meer gevallen nodig is, oewel we heel goed kunnen begrij- dat men 'hiertoe niet gemakkelijk vergaat bij de toch al krappe voorra- en ruwvoer. En tie bouwboeren Het staat wel vast, dat de zomergerst fat de kilo-opbrengst betreft dit jaar •el tot de gunstige gewassen zal be- oren. In de meeste gevallen ligt de opbrengst tussen 4000 en 5000 kg per ha. Voor ons eiland beslist niet ongun stig. In heel veel percelen tarwe komen afwijkingen voor, die de opbrengst na delig zullen beïnvloeden. Heel veel tar we is nl. aangetast door meeldauw, roest en andere afrijpingsziekten. Ver der is door de droogte en hitte op veel percelen de tarwe veel te snel afgerijpt. Dit laatste zal o.i. ook het geval zijn voor diverse percelen haver. De meeste schade door droogte komt op het moment voor in de bieten en aardappelen. Vooral veel percelen bie ten bieden een „hopeloze" aanblik. Het is werkelijk niet overdreven als we zeggen, dat je door diverse percelen bieten, die er een maand geleden zeer hoopvol voor stonden, nu heen kunt fietsen. Het blad houdt je met tegen, want het ligt al weken op de grond. We „lopen" lang genoeg mee om te weten, dat deze percelen er over een paar weken weer heel anders kunnen uitzien, maar het lijkt ons niet moge lijk, dat dit e'en volledig herstel zal kunnen geven. Dit laatste lijkt ons niet mogelijk voor veel percelen aardappelen. In die gevallen, waarin het loof is gestreken door gebrek aan water zal regen maar heel weinig goed meer kunnen doen. Een direkt gevolg van hernieuwde groei zal hier zijn het ontstaan van „doorwas". Daar kan weinig goeds uit voortkomen. De diepbewerkte percelen Schade door droogte blijft een flink risico voor de Texelse agrariërs. En u zult begrijpen, dat we de laatste weken met buitengewoon veel aandacht de groei op de diepbewerke percelen heb ben gevolgd. De drukte op de bedrijven laat niet toe om een excursie te organiseren naar enkele van deze percelen, maar het zou wel leerzaam zijn. De beste bewijzen van het nut van een diep- grondbewerking zijn op het moment te zien op het bedrijf ,,'s HertogenbosCh", waar in de bieten op het diepbewerkte gedeelte praktisch nog geen enkel be wijs van droog teschade is te vinden, terwijl op de niet bewerkte grond de planten al weken de groei hebben ge staakt. Het zelfde is te zien op het be drijf „Wageningen", terwijl hier ook 'n perceel, dat op het moment in gras ligt duidelijk illustreert, dat bij een goede opbouw van de grond er praktisch nooit sprake behoeft te zijn van schade door droogte. Een zeer duidelijke illustratie ligt er ook op het bedrijf „Noordwijk" in pol der het Noorden. Hier is de wintertar we op het diepbewerkte deel zeker 10 - 15 om langer dan op de niet gewoelde grond. Op het laatste deel is duidelijk sprake van noodrijpheid. Dit zijn met de enige gunstige geval len, maar op het moment zijn de ge noemde gevallen het meest sprekend. Daarnaast zijn er de percelen, waai de diepbewerking weinig of geen resul taat heeft gehad. We kunnen dit min der goede resultaat vrijwel altijd ver klaren. Het gaat er bij de diepbewer king om contact te maken tussen de grondlaag, waarin de planten wortelen en het grondwater. Blijft er tussen be- wortelingslaag en het grondwater een onbewerkte laag zitten, dan bereiken we mogelijk wel iets, maar voor een werkelijk droge periode beslist te wei nig. Daarom menen we, dat in heel veel gevallen alleen een bewerking tot minimaal één meter diep een echte ver betering zal geven. IEDEREEN OP ZIJN MANIER Een paar weken geleden kwamen de bedrijfseconomische uitkomsten van de eerste twee Texelse bedrijven over het boekjaar 1 mei 1968 tot 30 april 1969 uit. Het zou onmogelijk zijn om aan de hand van deze eerste overzichten een oordeel uit te spreken over de bedrijfs resultaten over bedoeld jaar. Bij kennisname van het resultaat van het ene bedrijf zou je n'l- geneigd zijn om te gaan denken, dat 1968 voor de boeren een goed jaar is geweest. Als het tweede geval de algemene toestand aangeeft zou er eerder reden zijn om te zeggen, dat het weer tijd wordt voor een „ruik aan de bel". Hoewel de bedrijven wat de samen stelling betreft nog al iets verschillen, omdat het ene bedrijf een gemengd ka rakter heeft en het andere een zuiver weidebedrijf is, is het toch wel moge lijk een paar vergelijkingen te trekken. Dit doen we door het zuivere weidebe drijf op enkele punten te vergelijken met het graslandgedeelte van het ge mengde bedrijf. Grote verschillen Een eerste vergelijking betreft de veebezetting. Het aantal koeien is prak tisch gelijk, maar op het graslandbe- dnjf worden naast de melkkoeien nog een aantal schapen gehouden. Op het gemengde bedrijf is er naast de melk koeien een ruime jongveebezetting plus wat mestvee. Op het gemengde bedrijf loopt het vee aanzienlijk „dikker" dan op het zuivere graslandbedrijf. Gaan we alle vee omrekenen op grootvee, dan blijkt op het eerste bedrijf de bezetting ruim twee grootvee-eeniheden (g v.e.) per ha grasland te zijn, op het tweede bedrijf is dit nog iets lager dan 1,6 g.v.e. De dikkere bezetting op het eerste bedrijf is geen gevolg van een betere kwaliteit van de grond, maar is vooral te danken aan een betere kwaliteit van het grasland en een veel zwaardere stilkstofbemesting. Terwijl de boer op het graslandbedrijf maar iets meer dan 100 kg zuivere stikstof per ha geeft, is dit bij z'n collega's op het gemengde bedrijf zeker driemaal zo hoog. De melkgift per koe ligt op het ge mengde bedrijf 800 kg hoger dan op het graslandbedrijf, terwijl het vetgehalte ongeveer een kwart procent hoger is. Een direkt gevolg hiervan is, dat op het eerste bedrijf met melkgeld per koe bijna ƒ400,hoger is dan op het andere bedrijf. In het eerste geval nl. bijna ƒ1800,— per koe, in het andere geval bijna ƒ1400, Deze hogere melkgift is niet bereikt met meer krachtvoer, want op het be drijf met de hoogste melkgift per koe en bovendien een belangrijk zwaardere veebezetting zijn de voerkosten per koe een kleine veertig gulden lager dan op heet tweede bedrijf. Ze zijn respectie velijk ƒ475,— en 513,— per melkkoe. Vooral als we in aanmerking nemen, dat in het eerste geval het aantal stuks jongvee en mestvee belangrijk groter is dan op het tweede bedrijf spreekt dit zeer sterk. In het bedrag voor voer voor de melkkoeien is nl. ook het voer voor het jonigvee opgenomen. In wer kelijkheid zijn de verschillen dus veel groter. De gevolgen van het voorgaande Als we de totale opbrengsten per bunder van het graslandgedeelte van het gemengde bedrijf vergelijken met die van het zuivere graslandbedrijf, dan blijkt het volgende. De eerste boer scheept" per bunder voor een bedrag van plm. 3.250,— af. Op het tweede bedrijf is dit ƒ2.350,—Deihalve een verschil van 900,per ha. Nu zeggen hoge opbrengsten per bunder op zichzelf niets. Uiteindelijk gaat het om het verschil tussen op brengsten en kosten per ha. Maar tel kens blijkt todh weer, dat een hoge op brengst per bunder wel één van de voorwaarden is om tot een goed resul taat te komen. Nog al te veel wordt er naar onze mening vergeten, dat er een aantal kosten zijn, die weinig be ïnvloed worden door de opbrengst per bunder. De pacht van de grond stijgt geen cent als de opbrengst van ƒ1500, huisje badmeester. Vrijdag 15 augustus Den Hoorn, 14.00 uur, strandspelen bij paal 9, leeftijd 7-14 jaar. Aanmelden bi] per ha op ƒ3.000,per toa wordt ge bracht. En 'io zijn er nog wel een aan tal lasten te noemen, die niet beïnvloed worden door hogere of lagere opbreng sten. Wat het uiteindelijk resultaat van de twee hier bedoelde bedrijven betreft is het als volgt. Als loon voor de onder nemer wordt op .het moment een be drag van ƒ14.000,per jaar in reke ning gebradht Wil het bedrijf dus ren dabel zijn, dan zal in ieder geval dit bedrag na aftrek van alle andere kos ten uit het bedrijf moeten komen. Op het gemengde bedrijf is dit ook royaal het geval. Naast de vergoeding voor de eigen arbeid staat er in het overzicht een flink bedrag dat we als winst zouden kunnen aanduiden. In het tweede geval laat de rest van de kos ten niet toe, dat de ƒ14.000,als ver goeding voor de arbeid van de onder nemer er uit komt. Er moet van het be drag van ƒ14.000,nl. een bedrag af, dat we als verlies moeten aanduiden. U zult het met ons eens zijn, dat in dit tweede geval er alle reden is om de diagnose te stellen en zo mogelijk „ge neesmiddelen" ter verbetering aan te geven. Zaterdag 16 en woensdag 20 augus tus 20.00 uur „Wedren met de ooievaar" (The Thrill of it All), een niet zo heel serieus verhaal over het echtpaar Fra- leigh, dat na een huwelijk van 29 jaar eindelijk bezoek zal krijgen van de ooievaar. De gyneacoloog, die hét advies gaf, wordt op een feestje uitgenodigd, maar de vrouw van de gynaecoloog wordt ten huize van de familie Fraleigh (zeepfabrikanten) ontdekt als een ideale presentatrice voor de reclametelevisie. Waar dat allemaal op uitdraait, kan men het beste zelf gaan zien. Met Doris Day en James Garner. (In kleuren toegang boven 14 jaar). Zondag 17 en dinsdag 19 augustus 20.00 uur: „Griek zoekt Griekse". Archi- lochos, een slecht betaalde onderboek houder, beleeft de ommekeer in zijn leven als hij via een huwelijksadverten tie kennis maakt met een zeer mooi meisje, dat bereid is met hem in het hu welijk te treden. Op de dag van het huwelijk wordt het jonge paar overla den met geschenken van allerlei nota belen, maar dan blijkt dat deze eigen lijk bedoeld zijn als afscheidscadeau voor zijn vrouw, die een bekende cour tisane was. Het geval is voor Archilo- chos aanleiding om zich bij een revo lutionaire beweging aan te sluiten met het doel de president te liquideren In de hoofdrol Heinz Rühmann. (In kleuren toegang boven 14 jaar). Vrijdag 15 en maandag 18 augustus 20.00 uur: Oswalt Kolles „Het wonder van de liefde". Een film, die de strijd aanbindt tegen vooroordelen, misstan den en misverstanden, die bestaan op het gebied van de sexualiteit. (Toegang boven 18 jaar). Zaterdag 16 augustus 23.00 uur (nachtvoorstelling): „Dracula, Prins der Duisternis". Het gruwelijke verhaal van Dracula, die door het bloed van mensen uit de dood wordt opgewekt en als gevolg van zijn niet te stillen bloeddorst nog meer mensen aanvalt. De slacht offers veranderen in vampiers, die op hun beurt weer naar slachtoffers zoe ken. Slechts zonlicht, een kruis en stro mend water kan hen bedwingen. Zondag 17 augustus 15.00 uur: „Geef 'm de sporen" (Ride 'm cowboy), een dwaze film met Abbott en Costello in de hoofdrollen. bare klaverjasdrive. Aanvang 20.00 uur. Oudeschild, Dorpshuis 't Skiltje, open- Zaterdag 16 augustus Oosterend, 14.00 uur, Rommeltjesmarkt in de Blazerstraat. Dinsdag 19 augustus De Koog, Speurtocht vanaf de speel weide; leeftijd 7-14 jaar. Aanmelden op speelweide 10.00 uur. De Koog, 14.00 uur, strandspelen einde Badweg, leeftijd 7-14 jaar. Aanmelden huisje badmeesters. De Koog, 19.00 uur, volleybal en volks dansen op voetbalveld; leeftijd 16 jaar en ouder. Aanmelden op het veld. Woensdag 20 augustus Den Burg, Folklore, 14.00 uur, oude am bachten, poppenkast, kinderdansgroep; 19 00 uur optocht met fanfarekorps; 19 45 uur kinderen met lampionnen; volksdansgroep, drumbandshow met 5 drumbands, dansen in „De Oranjeboom" Donderdag 21 augustus De Cocksdorp, 10.00 uur, kinderspelen terrein Sluftervallei, leeftijd 7-14 jaar. Aanmelden op het terrein. De Cocksdorp, 14.00 uur, strandspelen bij de vuurtoren, leeftijd 7-14 jaar. Aan melden bij strandpaviljoen. Vrijdag 22 augustus Den Hoorn, 14.00 uur, strandspelen bij paal 9, leeftijd 7-14 jaar. Aanmelden bij huisje badmeester. 'ƒ>—*- Itwn W»IU« •ar*Btv*«rd«9M4 4* radatl li'Stf. KAN DE GEMEENTE DIT TOELATEN Naar aanleiding van „Wat ik zeggen wou" van j.l. dinsdag 12 augustus („Stank voor dan'k") vraag ik mij af of voor de gemeentelijke instanties en het bestuur van een grote vereniging als de Landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee geen voldoende bewijs is dat hier onkundige mensen zonder papieren en met ondeugdelijke appara tuur en todh met een groot aantal pas sagiers de Waddenzee bevaren. Een visser uit Oudesühild A. A. Blom PAARDENSPORTVERENIGING NAAR JUBILEUM CONCOURS HIPPIQUE Op zaterdag 23 augustus brengt de Vereniging voor Vrienden van het Paard een bezoelk aan het jubileumcon cours hippique van het Fries Paarden stamboek te Leeuwarden. Het gezelschap vertrekt 's morgens met de boot van acht uur om zoveel mogelijk te zien .van de keuringen die 's morgens worden gehouden. Wie mee wil moet zich voor woens dag 20 augustus opgeven bij de heer P C. Hin, Spang W24, telefoon (02223) 465. imuiiiiimmiiiiuiiiiiiimiuiiuiiiiMiiiiiiiiiiiiHiiuiHiiuHuiiuuuiiiiiiiiuiiuuiiiiiiiiiuiii Uil HllllUUIUIUIUUIIUIIIIIIIimilllllllMHIllllUUIWIIIUWIUIIIUIUIIUlIl FEUILLETON door TOM LODE WIJK IIIUillUUIIIIIilUIUIIUUIUIIHiliiUUIIllllUUlHIliUlllilUliUIIIIIIUIIHIIIIIUUilllUUUillllUIIIIIII 25. Maar vier dagen later moest Bas ieer naar Rotterdam en kocht in een peelgoedwinke'l een haLf dozijn auto modellen voor zijn sladhtoffer. Japie at rechtop in bed en zijn ogen glin- 1 terden. „Een mens most vaker ange- eeje worde" vond hij opgewekt. „Nou", zei Bas, „je doet je best taar" maar zijn ogen spiedden de zaal 1 naar de zuster. Hij durfde er Japie 'iet naar te vragen, de jongen kéék té waakzaam uit zijn ogen. Hij zou vies c de gaten lopen bij deze jongeheer! Ze disputeerden nog wat over de erdiensten van diverse merken en toen iep het bezoekuur af. Bas stond op. „Nou Jaap tot ziens maar weer" zei ij wat mat. Op de gang „Héla!" liep M#i] zowat tegen een verpleegster op. «Foei meneer Stok" zei ze, ,,U zou e bijna verpletteren!!" en ze keek op egen zijn zware gestalte. Hij stond er als een kleine jongen naar zijn hart sloeg wel twee keer mver. Daar was ze toch nog. „Hebt u Jacob weer eens opgezocht?1 „Ach ja, die jongen ligt daar maar". „Hebt u zelf kinderen?" „Nee zuster, ik ben niet getrouwd". „Durfde u niet", vroeg ze lachend. „De anderen durfden niet", gaf hij erug. „Bent u zo'n eh.monster?" „Misschien". „Daar ziet u helemaal niet naar uit neneer Stok". „Blij dat u zo'n goeie opinie over me Mffebt". ,0, ik heb maar een oppervlakkige ndruk". „Tja, dat kan niet anders. Ik zal ook maar es onder een auto moe ten raken, dan kunt u me wat beter observeren". „En dan op de jongenszaal, zeker. Nee hoor, dan komt u bij zuster Rog geveen, en dat is...." ze zweeg dis creet. „Een huzaar, veronderstel ik". „Ze is prima voor haar werk", cor rigeerde zuster Vermeulen ernstig. „Zie je, dacht Bas dat had je altijd met vrouwen. Ze lokten het zelf uit en jij kreeg de tik op je vingers. „Dat bent u todh óók zeker?" zei hij. „Dus ik ben geen huzaar. Dank u" Benieuwd bij welk onderdeel ik dan in gedeeld wordt. Meneer Stok, het beste, ik héb het druk". „Dag zuster". Als een kwajongen weggestuurd door dat.dat nést. Maar een week later stond hij weer voor Dijikzidht, met een klein transis- tortje voor Japie en een bos vuurrode tulpen. De portier stelde hem teleur. „Jacob Rotgans", keek hij na, ge neer die is eergister ontslagen. Is weer thuis". Daar stond hij met zijn bos bloemen. „Eh, zuster Vermeulen, is die er ook?" De portier zag hem argwanend aan, raadpleegde de lijst. „Geen dienst vandaag, heeft d'r vrije dag, meneer". Als je een goede vriend van haar was, zou je dat wel weten, las Bas uit zijn blik vol leedvermaak. Nijdig beende hij naar zijn auto te rug. Wat moest hij nu? Voor geen goud ging hij wéér es naar dat ziekenhuis. En hij móest zuster Vermeulen nog een keer spreken. Waarom? Dat wou hij zichzelf niet eens bekennen. Hij zette de wagen op het grote par keerterrein naast de Lijnbaan, slenter de doelloos langs de winkels, ging zit ten op een terras tegenover het stad huis. Vele mensen gingen hem voorbij, meisjes, vrouwen. Hij zat een uur achter koud gewor den koffie, bestelde nog een glas bier. Allemaal lieve meisjes, aardige vrou wen, maar in een stad als Rotterdam kon je niet gaan zitten wachten, totdat misschien toevallig óók es een keer. Opeens verstijfde hij. Hoe was het mogelijk! Hij sprong op, drong tussen de terrasstoelen door. De ober keek versdhrikt. Oaar ging er een zonder te betalen! Maar hij kende de mensen. Deze kwam wel terug. En berustend haalde hij de schouders op. „Zuster!" Ze keek om. „Hé, meneer Stok. U in de stad? „Ik kwam voor Japie", zei hij met nadruk „maar die is al naar huis' „Ja nou, dat is goed afgelopen he", zei ze en keök naar de vluchtheuvel, de tramhalte. „Hebt u haast?" „Ik ben op weg naar huis". „Moet u horen, ik had e'en mooie bos tulpen voor u meegenomen en u was er niet. En nu liggen ze in mijn auto". „Ach", zei Greet Vermeulen, „had u die voor mij meegenomen? Zomaar?" „Vanwege de huzaar", zei hij la chend, om zijn gespannenheid te ver bergen. „Dat is jammer, zei ze, en ik hou zo van tulpen". „Als u nou niet zo'n dringende haast hebt," pleitte hij, „drink dan even mée een kopje koffie. Ik zat daar, op het terras, en zag u opeens. En dan halen we de tulpen en dan kan i'k u wel thuisbrengen". Ze kéék hem peilend aan. Dan weet je meteen waar ik woon, dacht ze, ik ken dat kunstje. Bas, gedachtig aan zijn vroegere avonturen ook hij kende het spelletje voelde dat hij rood werd in zijn hals. Van hóór kon hij het nu juist niet hebben dat ze daaraan dacht. Greet Vermeulen kende de mensen, de mannenZe was vier en dertig. Ze had op mannenzalen gewerkt, met dokters die ook wel hielden van een flirt van een knappe verpleegster, en ze had ze allemaal op armslengte ge houden. Deze vent, die blijkmaar goed verdiende, zeker veertig, ongetrouwd, och die had ook wel iets meegemaakt, dat was geen „onschuld van het land". En toch was er iets in zijn houding dat haar weerstand brak. Hij was zo hele maal niet de vrouwenveroveraar, nu. „Zou ik het doen?" vroeg ze glim lachend. „Alstublieft", antwoordde Bas uit de grond van zijn hart. En hij vermaande zich zelf wat ben jij voor een vent? Je lijkt we'l een schooljongen. Je bent anders handig genoeg om zoiets in het vat te gieten! Maar niet met hóór. Was zij het type niet voor. iDe kelner grinnikte, toen hij tzijn voortvluchtige klant zag terug komen. Hij had het weer goed geraden. „Jij dacht zeker; daar gaat ie!" ze«i Bas lachend. „Nee meneer, ik dacht, die laat me niet zitten, ik ken m'n mensen zo lang zamerhand", zei de kelner, die ook wel wist aan welke kant zijn brood gebo terd was en Bas graag hielp om een goeie indruk te maken op die knappe dame naast hem. Bas kon het bijna niet geloven. Tien minuten geleden zat hij hier als een beeld der wanhoop, en nu zat zij nóóst hem. „Het is een wonder", zei hij zacht. „Wat?" vroeg ze. „Dat u hier zit. Nét dacht ik nog, ge loof maar niet dat je tussen die hon derdduizenden Rotterdammers net dit' éne ziet. En daar kwam u". „Zat u naar me uit te kijken?" wHet is zot", zei Bas, „maar het is zo". „Op hoop tegen hoop". „Ja". „Ja, dan is het ook haast een won der". „Het moest zo zijn", zei Bas. „Blijkbaar, ja". Ze nam hem van terzijde scherp op. Hij zag er jongensachtig gelukkig uit. Wat was dit voor een man? Nee, 'be paald geen groentje, bepaald geen we reldvreemdeling. Zou dat nu alleen zijn om hóór? Zou hij werkelijk (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 5