Goedkeuring nodig voor pleziertochtjes met passagiers Tinoccfiïo jDHnn Mantje schoenen Mantje schoenen City Theater ELECTRONISlj ORGELS Attentie „Rhewav" Gezondheicls-onderkleding Moeskops voetballer van het jaar op HERMES „R h e w a v" Gezondheids-onderkleding, Héél hun leven gezonde voeteif^Öoor KINDERSCHOENEN metvoetvorm interieur en leder zolen. Legaat voor „Irene" Lampionoptocht Naturistenstrand Vermist maar (02220) 2732 frezen met Lelie frees Vestig me binnenkort op Texel. ZEESCHUIM SI H „Via Mala" Door een wijziging van de Algemene Politie Verordening willen B en W een grotere veiligheid bewerkstelligen voor deelnemers aan pleziertochtjes op de Waddenzee. De laatste jaren valt een belangrijke toename van deze recreatie- vorm te constateren. Drie jaar geleden werd vanuit Oudeschild nog door slechts twee boten gevaren; nu zijn het er zes. De vraag is gerezen of de veilig heid van de passagiers voldoende is ge waarborgd. De regeling voor de veilig heid van passagiers is opgenomen in de Wet Openbare Vervoermiddelen van 1880. Blijkens deze wet is voor de boot een verklaring van goedkeuring van burgemeester en wethouders verplicht indien de boot is ingericht of wordt ge bezigd voor vervoer van tenminste 30 personen buiten de bemanning. Gebrui kelijk is dat B en W jaarlijks keuring door Scheepvaartinspectie verlangen Als alles in orde is, wordt de vergun ning voor ten hoogste een jaar afgege ven. Het varen met minder dan dertig per sonen is echter vrijgelaten en derhalve niet gebonden aan een dergelijke ver klaring. Het gevolg is dat nu meerdere boten vaartochtjes met passagiers on dernemen zonder dat een voorafgaande keuring heeft plaatsgevonden. In Wie- ringen en Harling enwaar het aantal bo ten waarmee pleziertochtjes worden ge maakt nog veel groter is, hebben een eigen regeling ter beveiliging van de passagiers ontworpen en volgens B en W is dat ook op Texel noodzakelijk. Blijkens de voorgestelde regeling, op te nemen in de politieverordening, is het varen met passagiers voortaan al tijd gebonden aan vergunning van B en W, dus ook als met minder dan dertig personen wordt gevaren. De exploitant moet over een verklaring van B en W beschikken dat het vaartuig voor het passagiersvervoer is goedgekeurd. In die verklaring wordt o.a. het aantal passagiers genoemd dat maximaal aan boord mag zijn. Dat aantal moet op het vaartuig op een duidelijk door het pu bliek waar te nemen plaats zijn aange geven. De scheepvaartinspectie adviseert in de verklaring van goedkeuring een aan tal voorwaarden op te nemen, betrek king hebbend op het aantal beman ningsleden, reddingsmiddelen, brand- blusapparaten, navigatielichten en -middelen enz. B en W willen daarnaast de volgende voorwaarden stellen. 1 De dienstdoende schipper moet aan door of vanweege burgemeester en wethouders te stellen eisen van goed gedrag en bekwaamheid voldoen. 2. Ten genoege van burgemeester en wethouders dient de eigenaar of ge bruiker van de boot zulks blijken de uit een inschrijving in het scheeps register, onder vermelding van titel een verzekering te hebben gesloten tegen het risico van de wettelijke aansprakelijkheid jegens derden, wel ke verzekering dekking dient te bie den: a. voor boten met een passagiersca paciteit tot 100 personen tot een bedrag van /I 000.000,all round per gebeurtenis, wegens dood en/of lichamelijk letsel en/of zaakschade aan derden toegebracht; b voor boten met een passagiersca paciteit van 100 tot 200 personen tot een bedrag van ƒ2.000.000, all round per gebeurtenis, wegens dood en/of lichamelijk letsel en/of zaakschade aan derden toege bracht. In de polis van de verzekering dient tens welke zowel verzekerde als verze- een clausule te zijn opgenomen, krach- keraars uitdrukkelijk afstand doen van elk recht van beroep op de wettelijke aansprakelijkheidsbeperkingen in het Wetboek van Koophandel, met dien ver stande, dat deze afstandsverklaring niet verder strekt dan tot het beloop der iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHKiiiiiiiHii, ARNHEM Aan alle draagsters en dragers van Rhewav Gezond- heidsonderkleding maken wij gewoonte getrouw bekend dat onze vertegenwoordiger, de heer A. D. Schaafsma (zie foto) in de twee weken, aanvangende op 1 en 8 september het eiland Texel weer hoopt te bezoeken. Er is dan weer gelegenheid met hem event, aanvullin gen, nieuwe bestellingen, nieuwe adressen en reparaties te bespreken. U weet, alle reparatie is gratis, zolang u onze kleding draagt. Wij maken van deze gelegenheid gebruik onze waarde ring uit te spreken voor de prettige ontvangst die onze vertegenwoordiger steeds bij u ten deel valt. Inmiddels hoogachtend, Utrechtsestraat 63, Arnhem, telefoon (08300) 25355 IIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll hiervoor vermelde verzekerde bedra gen. Ter toelichting Als toelichting op deze bepalingen welke ook zullen gelden voor het varen met minder dan 30 personen moge het volgende dienen Tot dusver werden alleen eisen ge steld aan boten en uitrusting, maar het gevaar is niet denkbeeldig dat lieden van twijfelachtige reputatie of onerva ren personen met een boot gaan varen, die overigens aan alle eisen voldoet. In het Wetboek van Koophandel wordt de vervoerder aansprakelijk ge steld voor aan de passagiers toege brachte schade, tenzij hij bewijst dat hij deze redelijkerwijze niet heeft kunnen voorkomen of afwenden, dan wel dat de passagier zelf schuldig is. Het komt voor dat een schipper geen of een on voldoende verzekering heeft gesloten. Daarom is het alleszins aan te bevelen het sluiten van een verzekering als voorwaarde op te nemen, niet alleen in het belang van de passagiers, doch ook van de eigenaar of gebruiker van de boot. Met het oog op het vorenstaande zijn B en W voornemens om bij een aan vrage om een verklaring van goedkeu ring de volgende stukken te laten over leggen 1. een rapport van de Scheepvaart inspectie, houdende goedkeuring van het vaartuig met uitrusting; 2. een polis c.q. schriftelijke verklaring waaruit blijkt dat een verzekering als bovengenoemd is gesloten; 3. een afschrift van een inschrijving in het scheepsregister waaruit de eigen dom of het gebruik moet blijken; 4. een bewijs van goed gedrag ten aan zien van de dienstdoende schipper, afgegeven door de burgemeester van diens woonplaats. Maten 19-28 Wijlen mevrouw E. J. Mets-Dogger heeft aan de gemeente Texel een bedrag van ƒ1000,gelegateerd, bestemd voor de exploitatie van het algemeen be jaardenhuis „Irene". Na overleg met de leiding van „Irene" hebben B. en W. besloten het geld te gebruiken voor aankoop van een grootbeeld tv-toestel. OOSTEREND Zaterdagavond wordt in Oosterend een lampionoptocht gehouden, waaraan wordt meegewerkt door Excelsior met drumband. De op tocht start om acht uur bij het Gebouw voor Chr. Belangen en de deelnemers dienen zich daar dus tijdig op te stellen. Er zijn door de organiserende dorps huiscommissies drie prijsjes voor de mooiste lampions uitgeloofd. Sinds dertien jaar bezoek ik met kinde- ien (tot dusver totaal ca 5000) het voor de jeugd zo aantrekkelijke eiland Texel. De afgelopen vier jaar waren dat schoolkinderen uit Keulen die tij dens hun verblijf in „Modestia", Eier- land, zeer genoten van de mooie omge ving, vooral De Slufter. Ook vele an dere ibezoekers van Texel die van de stilte houden, komen in dat prachtige natuurgebied. In de Texelse Courant van 12 augustus las ik dat misschien het strand ten noorden van De Slufter ter beschikking zal worden gesteld van naturisten. Ik zou dat met het oog op de belangen van de jeugd en ons werk voor de jeugd zeer betreuren. Ik ge loof ook dat de gemeente zidh hiermee grote moeilijkhéden op de hals haalt en goede vrienden verdrijft. Texel moet jeugdparadijs blijven en geen na turistenparadijs worden! Pastoor Hieronymi, Keulen De belangstelling van de naturisten gaat uit naar De Hors aan de zuidpunt van Texel, juist met het oog op de be langen als die waarover pastoor Hie ronymi schrijft. Men vraagt van die Hors bovendien slechts een klein ge deelte. Texel wordt daardoor beslist geen naturistenparadijs Red. Ballet, ritm. gymnastiek en bejaardengym DANSGROEP „TEXELEIN" WEER ACTIEF Op vrijdag 5 september begint in de Woelige Hoek te Den Burg om half vijf 's middags „Texeleinweer met de re petities van „De Notenkraker", ballet op muziek van Tsjaikowsky. In juni 1970 wordt dit gedanste verhaal opge voerd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de groep. Het vorige cur susjaar is uitgebreid kennis gemaakt met de muziek. De leerlingen hebben er op geïmproviseerd, er zijn een aan tal rollen toegezegd, maar er kunnen nog meisjes (en jongens) toegevoegd worden. Kinderen vanaf ca 3 jaar kun nen in de groep opgenomen worden en ook tieners zijn welkom, benevens elke leeftijdsgroep daartussen. In het spel doen mee: de notenkraker (betoverde prins) Natasja (het meisje), Ilja (de broer), de lalkei en het kamermeisje, de burgemeester en zijn vrouw plus de gasten, oom Wanja (een rare figuur), kerstboomlichten, snoepjes, de suiker fee en nog veel meer figuren. Daarnaast heeft Texelein ook een da- mesgroep voor ritm. gymnastiek en be weging. Om 8 uur vrijdagsavonds zijn deze present. Bejaardengymnastiek wordt gehouden vrijdagmiddag half drie op de zolder van „St. Jan", voor iedere bejaarde toegankelijk. S.V.O.-NIEUWS Vrijdag a.s. heeft S.V.O. dan de grote jaarvergadering in Jatry. Aanvang half negen. Het is zaak, dat ieder lid komt. Ook belangstellenden voor het zaterdagvoetbal worden dan weer ver wacht. Training. I.v.m. de jaarvergadering begint de training vrijdagavond om 7 uur. Uit de oefenwedstrijd van afgelopen zondag is wel gebleken, dat er hier en daar nog heel wat aan mankeert, dus zorg dat een ieder present is, ook het tweede en derde heeft heus nog wel wat training nodig. Zondag a.s. komt Z.D.H. naar Oos terend voor een oefenwedstrijd. Waar schijnlijk met twee elftallen. Het twee de speelt dan om 12 uur, terwijl het eerste dan om 2 uur in het veld komt. P.K. TEXEL-ALKM. VICTR 3—4 In een nuttige oefenwedstrijd bleef Alkm. Texel juist een punt voor. Allan, speelde een goed sluitende partij. Goe de combinaties met snelle, gevaarlijke uitvallen. Spoedig na het begin maakte een Texel-speler hands binnen het strafsdhopgebied waardoor Alkm. de leildinjg nam. Texel stelde zidh daar met goede combinaties tegenover, waardoor het spel aantrekkelijk heen en weer golfde. Door goed aanspelen van Thijs Molenaar, Jan Medendorp, Peter en Henk Groen, die goed ingre pen kon Akkie Bakker, Wim Koorn steeds weer goede openingen maken terwijl Rob v. d. Kooi en Hans Geus elkaar dikwijls konden vinden. We vin den het jammer dat de binnenspelers te weinig de ruimte zochten. Vrij spoe dig nadat Alkm. de leiding had geno men kwam Texel gevaarlijk opzetten en werd de bal met de hand bewerkt door een Alkm.-verdediger. De straf schop werd door Akkie benut: 11. Weer nam Alkm. de leiding waarbij Charles, die er zondag niet best het oog op had 12. Maar Texel kwam te rug. Goed werd de bal opgebracht en van rechts voor 'het doel gebracht waaruit Wim Koorn met een snelle reactie de keeper geheel verraste 22. Nog voor de rust wisten de gasten op 24 te komen. De 2e helft was Texel dikwijls sterker en kwam het tot vele goede aanvallen maar de sledhte af werking en het te lange combineren stond succes in de weg. Eenmaal kwam Texel tot een treffer van Akkie Bakker In het laatste kwartier miste Texel enkel goede kansen door te lang treu zelen. Het was een nuttige wedstrijd diie toch wel goede beloften inhoud voor de competitie. De wedstrijd werd uitstekend geleid. Texel 2 comb, kon het tegen Ooster end niet bolwerken het werd 31 voor de thuisclub. TEXELAABTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel te bevr. (niet eerder dan méér ƒ0,50. Onder adres 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4°/# B.T.W. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon- oordsingel 17. Den Burg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon f022251 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. Rijwielverhuur Kievit, Kogerstraat Pontweg. Verhuur van le klas ma teriaal. Puikbeste aardappelen. Doré en Eigenheimer. P. Wuis, Oosterend, tel. 334 en 461 Handperen en hand appelen verkrijgbaar. H J. Keijser, fruitbedrijf, Molenbuurt Te koop tegen elk aan nemelijk bod prima on derhouden brommer, merk Batavus. Blazerstr. 5, Oosterend, tel. (02223) 230 Gevraagd een gebruik te olieconvector met grote capaciteit of eventueel met meer-kamer ver war ming. Niek Dros, Ooster- end, tel. (02223) 383 Te koop in goede staat zijnde Fobrux oliehaard met thermostaat. J. Vla ming, Boodtlaan 40, De Koog, tel. (02228) 465 Te koop i.p.st.z. brom fiets „Typhoon", super sport, tegen elk aanneme lijk bod. Te bevragen T. v. Lingen, W. v. Beierstr. 48, Den Burg Wij zijn bijzonder ge lukkig met de geboorte van onze zoon en mijn broertje Robin Patricks R. H. Blom M. Blom-Bonneveld Esther-Desirée 23 augustus 1969, Kogerstraat 65, Den Burg Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en ons broertje Peter Jan Antonius A. G. H. Wijtten H. J. M. Wijtten-Ruiter Marcel Yvonne ,,Rio Grande", Postweg C 33, De Cocksdorp, Texel, 22 augustus 1969. ZEND S.V.P. VROEGTIJDIG UW ADVERTENTIES IN Heden is van ons heengegaan onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder Neeltje Pereboom, weduwe van Cornelis Moojen, in de leeftijd van 81 jaar. W. C. van der Kooi- Moojen C. J. van der Kooi G. C. van der Kooi J. M. van der Kooi- Heymans Nely Marth Marguerite Kees Jaap Den Burg, Texel, 23 augustus 1969. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 27 augustus 14.00 uur in het Clazi- na Emelie Gollards Rustoord, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Algeme ne begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot con doleren dinsdag 26 augustus van 19 30 tot 20.30 uur in het Cla- zina Emelie Gollards Rustoord. rode, jonge kater, v snuit en pootjes. Dij leren halsband met q| Pjotter. Boogerd 17, tel. 3109, Burg. Het telefoonnummer van slagerij F. v. Hintum is niet 3732 Biedt zich aan voor en graszaadzaaicn. A. Wuis, 't Noorden telefoon 338 Verzorg boekhoudingen. Ook adviezen op belas tingtechnisch en econo misch gebied. Brieven onder no. 259 aan bur. Texelse Courant. Te koop gevraag ieder kwantum Moeten droge en stukken zijn. Aanbiedingen aan Engelhart, Trompst; 92, IJmuiden, tel. (02; 14146. Keuze uit o.a. Hammel Eminent 500, Ri.i Solina, Viscount-Faii] Crediet service ƒ22,- maand. Bel of schrijf ons vrijbi vend, de gratis fold< liggen voor u klaar. MUZIEKHUIS Piano's - Orgels Westerhaven 16, Medemblik telefoon (02274) 425 Om u een reis overzee besparen, hebben wij meest gangbare modeli op Texel geplaatst. Indien u belangstelt heeft, kunt u vrijblijve een afspraak maken c J. Visser - musicui Warmoesstraat 8, Den Burg, telefoon (02220) 242) Telef. 2027 WOENSDAG 8 UUR Gert Fröbe, Joachim Hansen, Christine Kaufmann en Christian Wolff in John Knittels' beroemde roman op meesterlijk wijze verfilmd. Een diep ontroerend verhaal op groot se wijze verfilmd in het majestueuze berglandschap der Zwitserse Roffla- ravijn. TOEGANG 18 JAAR. CRUIJFF nnïTiiïi UllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllVIC' Wat een fijne schrijfmachines vindt U bij iiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiii*'

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2