Portefeuillegerammel begeleidde discussie kampeerprobleem Motie van wantrouwen kreeg alleen steun van PvdA mm Begrip voor bezorgdheid SPORTPROGRAMMA In de marathon-raadsvergadering van dinsdagmiddag en dinsdagavond is langdurig gediscussieerd over het be leid, dat B en W hebben gevoerd ten aanzien van de kampeerders, die in het bouwvakweekend naar Texel kwamen en daar niet meer konden worden opge vangen. Zoals bekend had met name de PvdA-fractie zich afkeurend over dit beleid uitgelaten. B en W hadden zich de waarschuwingen moeten aantrekken en hadden tijdig maatregelen moeten nemen om de stroom op te vangen. Het argument dat het drinkwatertekort een grote opname van kampeerders in de weg stond, werd door de PvdA niet ge accepteerd, want dat was tevoren niet bekend en kon dus geen rol hebben ge speeld bij het besluit geen opvangmoge lijkheden te creëren. Tijdens de bespre kingen in de raad bleef de PvdA-fractie bij dit standpunt. Maar het college trok het boetekleed niet aan, zoals de socia listen graag zouden hebben gezien. Burgemeester Sprenger hield vol dat het gemeentebestuur, gezien de omstan digheden de beste beslissing had geno men. Die omstandigheden waren zo ex treem, dat er tevoren geen rekening mee kon worden gehouden. Door het zeld zaam goede weer besloten veel kam peerders niet zaterdag weg te gaan, maar nog enkele dagen te blijven. Voor de nieuwkomers was er daardoor geen plaats. Veel soepelheid (door overal wat meer kampeerders toe te laten dan met het oog op de sanitaire voorzieningen is toegestaan) kon men niet betrachten in verband met het watertekort. Dat watertekort was een volslagen verras sing. Daarom konden geen particuliere noodcampings worden toegestaan en werd alles in het werk gesteld om de stroom kampeerders naar Texel af te remmen. Dat betekent anti-propaganda maar veel ernstiger afbreuk zou aan de naam van Texel zijn gedaan als men alles had laten komen, waardoor onge twijfeld ernstige toestanden zouden zijn ontstaan. Requisitoir De verdediging van de beklaagden overtuigde de PvdA-fractie niet. De heer Westdorp vervolgde daarom zijn scherpe requisitoir. Hij betreurde dat een der beklaagden, wethouder Daal der, wegens ziekte niet ter zitting kon verschijnen, want het gold hier een aan val op het voltallige college van B en W. „Wij zijn ervan overtuigd dat andere maatregelen genomen hadden kunnen worden Dat is ons ook toegezegd, toen wij in een vorige vergadering op de ko mende drukte attendeerden. Eerder heeft ook de heer Barendregt gewezen op de noodzaak van extra voorzienin gen om een overschot aan kampeerders tijdelijk op te vangen en ook in de laat ste herfstbespreking is erom gevraagd. Nu is gebleken dat het college zich daarvan niets heeft aangetrokken; er is niets gebeurd, althans niet tijdig. Hoe veel mensen zich hebben laten tegen houden of later weer naar het vaste land zijn teruggekeerd, is niet na te gaan In ieder geval heeft het effekt van de verzoeken om niet naar Texel te ko men verder doorgewerkt dan gewenst was" De heer Westdorp liet er overi gens geen twijfel over bestaan dat hij tegen het inrichten van particuliere noodcampings was; de geméénte had voor die paar topdagen voor noodterrei- nen moeten zorgen. Van der Berg was fout „Texel staat economisch niet sterk en moet alles doen om zijn enige indus trie de toeristenindustrie zo gj-ed mogelijk te behartigen. Dat de heer Van der Berg zonder vergunning en ondanks waarschuwingen een noodcam- ping inrichtte, was fout. De heer v.d. Berg ging buiten zijn boekje en het is op zichzelf goed dat maatregelen tegen hem zijn genomen. Maar het is onjuist dat B en W het terrein door de politie hebben laten ontruimen. Daarvan was niet v.d Berg maar waren de kampeer ders het slachtoffer, met als gevolg pu bliciteit, waar Texel niet mee gediend is". Beklaagden en aanklager konden on danks alle gepraat geen begrip voor eikaars standpunt opbrengen. Aankla ger Westdorp constateerde tenslotte moedeloos, dat hij en zijn medestanders er niet in waren geslaagd het college tot inkeer te brengen. De heer F. Standaart (Texels Belang) die tot hilariteit van raadsleden en publiek opmerkte dat hij niet namens de hele Texels Belang- fractie sprak, zei het in grote trekken met Westdorp eens te zijn. „In een re creatiegemeente als Texel dient men op een calamiteit als een niet normaal op te vangen plotselinge toeristenstroom voorbereid te zijn. Men dient te zorgen voor noodterreinen, net zo goed als een land er een leger op nahoudt voor het geval er oorlog komt. Elke afremming van de toeristenstroom betekent een verlies voor het bedrijfsleven, dat het gezien het zeer korte seizoen toch al vaak niet makkelijk heeft. Volgend jaar zal de zaak in ieder geval anders moeten worden aangepakt; daartoe moet nü al worden besloten. Tijdige voorzieningen moeten ook ten aanzien van andere sei zoenmoeilijkheden worden genomen. Men zal zich bijv moeten verzekeren van meer mankracht bij de politie. An ders moet Texel maar gemeentepolitie krijgen, dan hebben we het zelf in de hand". Dankbaarheid Doelende op de mededeling van B en W dat de ca. 60 personen, die „met grote dankbaarheid" van de te elfder ure be schikbaar gestelde noodcamping ge bruik hadden gemaakt, vroeg de heer Standaart zich af hoeveel dankbaarheid verloren is gegaan door het aanvanke lijk niet willen opvangen van de kam peerders. Reactie daarop van Mr. Sprenger: „Hoeveel ondankbaarheid is door B en W voorkomen?" Mej. A. G. Luijsterburg (CHU) wilde de handelwijze van B en W uitsluitend beoordelen „op het moment van de ramp" en kwam daardoor tot een veel gunstiger oordeel. „Wat zouden de kam peerders gezegd hebben als al het water was opgeraakt; die kans zat er in". Met het oog op het watertekort waren de noodvoorzieningen van de Recreatie stichting niet volledig bezet. Er had volgens mej. Luijsterburg nog wel wat meer kunnen worden toegelaten als de stichting voor tankauto's met drinkwa ter had gezorgd. De heer P. Smit (KVP) was het met de PvdA-fractie eens dat tijdig wat had moeten gebeuren. Hij vroeg zich af waarom over het inrichten van nood campings geen overleg is geweest met de Recreatiestichting en Staatsbosbe heer. Er moest volgens hem altijd ruim te genoeg zijn om kampeerders te ont vangen. „Beter een hectare óver dan te kort". Partijpolitiek Wethouder Joustra twijfelde eraan of het de heer Westdorp met zijn, ook via de krant geuite, kritiek op het gemeen tebestuur uitsluitend te doen is geweest om het beleid in de toekomst te be- invloeden. Hij vermoedde partijpolitieke bedoelingen. Dat de recreatie zo goed mogelijk moet worden behartigd was Mr. Spren ger met Westdorp eens. „Daar ligt nu juist de kern van het probleem. Hoever kun je gaan met noodvoorzieningen? De situatie zoals die zich tijdens het bouwvakweekend voordeed was niet te voorzien. We hebben beslissingen moe ten nemen om te voorkomen dat men sen op Texel onwaardig zouden wor den ontvangen: overvolle terreinen, vervuiling en watertekort. Toen B en W tenslotte toch gedwongen waren een noodcamping voor één nacht in te rich ten, wilde men dat in eigen hand hou den. De publiciteit over de bouwvak moeilijkheden is scheefgetrokken door het geval v.d. Berg. Zonder deze ge ruchtmakende affaire zou het tekort aan kampeerplaatsen op Texel waarschijn lijk niet de aandacht van de landelijke pers hebben getrokken. Wèl wat gedaan Op langere termijn gezien hebben B en W wel degelijk wat gedaan om de opvangcapaciteit te vergroten. Alles is in het werk gesteld om uitbreiding van centrale voorzieningen tijdig goedge keurd te krijgen. De Recreatiestichting had misschien met tankwagens kunnen werken, maar daar was men evenzeer verrast door het watertekort dat zich uitgerekend op zaterdag voor het eerst manifesteerde. Contacten met Recrea tiestichting en Staatsbosbeheer over het aanwijzen van terreinen zouden in een vroeg stadium niets hebben uitgehaald. De heer Standaart drong er in ieder geval op aan, dat de Recreatiestichting er voortaan voor zorgt dat de mensen niet langer op de terreinen blijven dan de periode, die zij bij aankomst hebben opgegeven. Veel problemen ontstonden door mensen, die in verband met het mooie weer „bijtekenden" waardoor voor de anderen geen plaats ontstond. maatregelen B en W in petto hadden om de stroom op te vangen. Na een lang durig gesprek had de burgemeester ten slotte gezegd, dat hij „iets in het achter hoofd" had. Toen Westdorp daarna de wethouder van recreatie (Joustra) bel de, bleek deze van niets te weten. Mr. Sprenger: „Er zijn méér achter hoofden in B en W. Tijdens het tele foongesprek werd gedoeld op het feit, dat zonodig een noodcamping zou wor den ingericht; daaraan is nl. wel ge dacht". Dat de gasten op het terrein v.d. Berg de dupe zijn geworden van een maatregel van het gemeentebestuur, ontkende Mr. Sprenger ten stelligste. „Ze zijn de dupe geworden van de ex ploitant, die geen camping mocht in richten en het toch deed". PWN-plicht De heer J. Witte (KVP) vond het niet juist telkens het watergebrek als de boosdoener aan te wijzen. Zo goed als er voor de waterleiding een aansluitplicht bestaat, zo goed is het de plicht van het PWN om ook bij extreme vakantie- drukte te zorgen dat op Texel vol doende water aanwezig is. PWN heeft water naar Texel laten brengen, maar men had kunnen verlangen dat het op veel grotere schaal zou gebeuren, waar door alle kampeerders opgevangen had den kunnen worden. Boerenerven De heer Slandaart bleek in zoverre met de heer Westdorp van mening te verschillen, dat hij er geen kwaad in zag om in geval van nood kampeerders op boerenerven toe te laten. De discussie bracht geen verandering in de standpunten. De heer Westdorp vond het daarom maar het beste de raad een oordeel over het beleid van B en W te laten uitspreken. Hij bracht daarvoor de volgende mo tie in stemming: „De raad van de ge meente Texel, in vergadering bijeen op dinsdag 2 september 1969, behandelen de punt 3 van de agenda; gehoord heb bende de discussie in de raad; gehoord hebbende het standpunt van het college van Burgemeester en Wethouders; spreekt als zijn mening uit dat het col lege in deze niet heeft gedaan wat van haar verlangd mocht worden in het be lang van Texel als recreatiegemeente". Dat was harde taal. Zó hard, dat de meeste raadsleden ervan schrokken, ook degenen die het beleid van B en W in het bouwvakweekend kritiseerden. Ze vonden kritiek op zijn plaats, maar een dergelijke motie van wantrouwen hoef de nu ook weer niet.Wethouder Joustra zag in de motie een veroorde ling van zijn beleid als recreatiewet houder en liet weten dat hij zijn con sequenties zou trekken als de raad de motie aannam. De heer Westdorp haastte zich daarop te verzekeren dat de afkeuring alleen betrekking had op het beleid ten opzichte van de moeilijkhe den in de bouwvak. Op verzoek werd de raad even geschorst om de fracties gelegenheid te geven zich te beraden. Bij de stemming kreeg de motie alleen de steun van mevrouw Koning-Bruin, de heren J. Westdorp, A. Dros en C. H. Roeper en werd derhalve verworpen. Aanleiding voor de burgemeester om de raad te danken voor het vertrouwen dat kennelijk in het college werd ge steld. Protest daartegen van de heer Westdorp: „U stelt het algemeen; het gaat alléén om deze kwestie". Terreinen genoeg jee nou ^ócht Bram stoik? Mevrouw Koning-Bruin vond het wenselijk het aantal erkende campings niet sterk uit te breiden. Voor het op vangen van de kortdurende top kunnen door de gemeente beter noodterreinen met provisorische accommodatie worden aangewezen. Meer erkende terreinen zouden de spoeling alleen maar dunner maken. Mevrouw Koning wist wel een geschikt stuk land voor dat doel: bij het dorpshuis van Oudeschild. De heer C. Koorn: „Het is niet gebrek aan ruimte geweest, waardoor de moei lijkheden werden veroorzaakt; het wa ter heeft ons de das om gedaan". De heer Westdorp verweet zichzelf in de vorige raadsvergadering niet met nóg meer klem op noodvoorzieningen te hebben aangedrongen. Joustra's op merking, dat hij met zijn openbare kri tiek op het college in de eerste plaats partijpolitieke belangen zou willen die nen, was voor hem geen aanleiding voor commentaar. Wel wees hij op zijn goed recht om dergelijke kritische be schouwing aan de krant door te geven; 't is bovendien niet ongebruikelijk. De heer Westdorp vertelde dat hij kort voor de bouwvakdrukte de burge meester had opgebeld en had gepoogd er achter te komen welke voorzorg- BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 27 aug. tot en met 2 sept. 1969 Geboren: Esther, dv. Hendrik J. Boon en Theresia M. Dijt; Maurice Vincent Hugo, zv. Johannes C. Bakker en Ca- tharina P. Hopman; Sabina, dv Inse Daalder en Marja Mosk; Peter Marcel, zv. Dirk J. Keijser en Elisabeth W. C. Liedermooij; Robert Jan, zv. Reijer C Huijsman en Antje Schouwstra. Ondertrouwd; Franciscus J. Witte en Tetje J. Rozendaal; Jan Wessels en Jo hanna H. Rijk; Cornells N. Bakker en Renetta A. Langeveld; Reijer L. Gorter en Margaretha M. Boom; Antonie C. G. Gieles en Catharma M. M. Spigt; Pieter C. Oosterom en Maria Bezuijen. Overleden: Heinz Hubreciht, oud 58 jaar, wonende te Gottingen, Duitsland; Petrus J. Verberne, oud 76 jaar, wo nende te Den Burg. EVANGELISATIESAMENKOMST Gonnie Pothof, zendelinge in Zuid- Ameriika, uitgezonden door het zen dingswerk „De Middemachtsroep", zal maandagavond, 8 september, om 8 uur, met vertoon van dia's, vertellen van 't werk, dat ze de laatste jaren deed in Panama. Deze avond wordt gehouden in „De Witte Burcht", Molenstraat 19, Den Burg. Toegang voor ieder -vrij. De aanvraag van de Nederlandse fe deratie van naturistenverenigingen tot het ter beschikking stellen van een stuk strand voor haar doeleinden op het ei land Texel, met name werd daar ge dacht aan een stuk strand dat tot op heden in de praktijk nauwelijks of niet wordt gebruikt nl. een deel van de Horsplaat, heeft de discussie op het ei land Texel op gang gebracht. Weliswaar hebben wij via naschrif ten de gelegenheid gehad daarop te reageren, maar wij willen op dit ogen blik toch even onze grote waardering tot uitdrukking brengen voor het feit, dat men zijn mening niet onder stoelen of banken heeft gestoken, waarbij wij nu speciaal duiden op de ingezonden stukken in de Texelse Courant van 29 augustus van de heer A. L. van Brug gen te JBilthoven en de heer S. de Waard uit Warffum. Uit beide artike len blijkt de bewogenheid van de schrijvers met de toekomst van het ei land, waaraan zij zich zo zeer gebonden voelen en dit is een goed ding, dachten wij. Tegelijkertijd echter komt het ons voor, dat de zorg omtrent een te grote publiciteit, die Texel ten deel zou val len bij een nouveauté in Nederland, zoals dit bij het goedkeuren van onze aanvraag bestaat, beslist niet zo nood zakelijk is, omdat het niet lang zal du ren vooraleer hier een groot aantal Ne derlandse naturistenstranden zal func tioneren. Wij vinden dat men niet aan de reali teit van de ontwikkeling van de tijd voorbij mag gaan. Vooral ook moeten wij 2 dingen niet met elkaar verwar ren, nl. de huidige tendens in zijn al gemeenheid naar bloot (zie adverten ties, films in de bioscopen, boeken, stripverhalen, weekbladen, etc., etc.) en het werkelijke levende naturisme. Het eerste is inderdaad een zeer jong ver schijnsel, ontstaan door een doorslaan de frustratie van de maatschappij, zo als deze eeuwenlang op onze schouders heeft gedrukt. De naturisten zien in hun ideaal niet een naar de verkeerde kant van de ba lans doorslaande beweging, doch het tot normale proporties terugbrengen van de mens in zijn recreatieve vrije tijdsbesteding. Nimmer zal het eiland Texel als „nu- disteneiland" (naar woord; naturisten eiland zou prettiger klinken) worden betiteld. Eerder zal de aanwezigheid van een naturistenstrand op Texel tot het gevolg hebben, dat van Texel een roep uit zal gaan van levensblijheid en ordening van het leven aldaar; van eerlijke bejegening der mensen ten op zichte van hun medemensen. Bovenal zal de tendens naar mondamiteit dei- badplaatsen met daaraan verbonden de ons bekende aanstootgevende heupwie- gerij en vakantie-excessen van elders (uitzonderingen bevestigen altijd de re gel) op het eiland Texel vreemd zijn. Vraagt u het een Texelaar of wellicht niet nu al Texel een bekendheid heeft naturisteneiland te zijn. Texel heeft nü al enige bekendheid als naturistenei land. Wandelt u in de zomer door die prachtige duinen (nabij paal 27 en paal 8) en u zult op een mooie dag tiental len families in de duinen zien zonnen op een wijze, zoals de schepper hun heeft geschapen. Zegt u niet. Nu, dan is een gereserveerd strandgedeelte ten behoeve van het naturisme toch niet meer nodig!; nee, de weinigen, die tot op heden op het eiland Texel hun body in zijn geheel bruin lieten branden, ontbeerden de rust, die nodig is, want wij stellen ons voor, dat men toch al tijd met een scheef oog naar de volgen de duintop keek uit zorg en angst voor verbaliserende overheidsambtenaren. De begaandheid waarover wij in het begin van ons artikel spraken, is be grijpelijk. Immers, voor de een is de activiteit aan de naturistische gedachte de meest normale gang van zaken, voor de ander echter is het idee moeilijk verwerkbaar en wij moeten dit van el kander accepteren. Dit ook is de reden waarom de Ne derlandse federatie van naturisterwer- enigingen op 12 september a.s. in de zaal van hotel „De Lindeboom-Texel" een oriënterings- en discussie-avond or ganiseert. Alle autoriteiten, die direkt of indirekt met onze aanvraag tot het verkrijgen van een stuk strand te ma ken hebben, zijn door onze federatie persoonlijk uitgenodigd aan deze avond deel te nemen. Niet alleen de voorstan ders, maar ook degenen, die zich niet kunnen verenigen, dat op het eiland Texel als eerste in Nederland een natu ristenstrand ontstaat, zijn welkom. Het ligt in de bedoeling van onze fe deratie op 12 september in de eerste plaats door dia's en films te tonen en er over te discussiëren, wat het natu risme betekent. Daaraan verbonden zal zeker onze prognose komen omtrent de toekomst van Texel, zoals het in het verleden was en zoals het in de toe komst incl.' een klein stukje naturisten- strand zal zijn. Uiteraard hoopt onze federatie, dat het inzicht op die avond verkregen er toe zal bijdragen, dat in ons democra tisch bestel de meerderheid van stem men ten gunste van het door ons ge dachte naturistenstrand is, maar even zo als de federatie hoopt, dat de meer derheid van stemmen voor ons plan is, hoopt zij ook, dat de tegenstemmers van nu later het inzicht zullen krijgen, dat het geluk van de mensen, die van dat strandgedeelte gebruik maken, zeer wordt gediend, om op dit ogenblik van economische voordelen ten behoeve van het eiland in de toekomst verder nog maar niet te spreken. Natuurlijk is aan de aanvraag over het eventueel verkrijgen van een stuk strand een niet onbeduidende publici teit verbonden, maar u weet hoe dat gaat: het nieuws van vandaag is, wan neer het geen nieuws meer is, door hen die nieuwsgierig zijn, snel vergeten. De Nederlandse Federatie van Naturistenverenigingen A. Stolk, voorzitter ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1969 Junioren Oosterend-DWOW 2, 16.15 uur HCSC 4- ZDH, 16.15 uur Adspiranten Cocksdorp a-Texel a, 15.00 uur Oosterend b-Oosterend a, 15.00 uur ZDH a^De Koog a, 15.00 uur Pupillen Afdeling A Cocksdorp a-Texel a, 14 15 uur ZDH a-De Koog a, 14.15 uur Tex. Boys a-Oosterend a, 15.00 uur Texel b-Tex. Boys b, 15.00 uur Afdeling B Tex. Boys c-Texel c, 14.15 uur ZONDAG 7 SEPTEMBER 1969 Afdeling Noordholland Tex. Boys-SDOB, 14.30 uur Sporting S-Oosterend, 14.00 uur Vertrek boot 12.00 uur Texel 2-RKAFC 6, 12.15 uur VZV 3-Texel 3, 14.30 uur Vertrek boot 13.00 uur G.Zwart 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur Vertrek boot 13.00 uur Oosterend 2-Helder 7, 14.30 uur ZDH 2-SRC 4, 14.30 uur Oosterend 3-W. Waard 4, 12.15 uur Junioren Texel^Helder 2, 14.30 uur ZAP 2-Tex. Boys, 14.30 uur Vertrek boot 13.00 uur Cooksdorp-Watervogels 2, 14.30 u. De Koog-WIG W 3, 14.30 uur Adspiranten Watervogels a-Tex. Boys a, 12.00 u. Zeemacht c-Texel b, 10 00 uur Tex. Boys b-Geelzwart b, 12.15 uur Z.D.H.-NIEUWS A.s. weekend wordt weer een begin met de competitie gemaakt. ZDH 1 is nog vrij maar speelt een oefenwed strijd tegen De Cocksdorp. ZDH 2 speelt thuis tegen SRC 4 uit Schagen. Probeer de competitie goed te beginnen. Zaterdag spelen welpen a om 14.15 uur thuis tegen De Koog a, terwijl de adspiranten om 15.00 uur thuis ook te gen De Koog spelen. De junioren gaan met de boot van 15.00 uur naar Den Helder om HCSC 4 daar te ontmoeten. Wie zaterdag om 13.30 uur wil hel pen het veld in orde te maken (lijnen zetten enz.) is welkom De P. TEX. BOYS Op de eerste competitiedag moeten alle Boys-elftallen het strijdiperk in. We hopen dat alles volledig het veld in kan en verwachten enthousiast voet bal. Het eerste ontvangt om half drie SDOB uit Broek in Waterland. Van sterkte is nog niets te zeggen, maar wacht het niet af, doch graag direkt op volle toeren. Terreindienst Hank Witte en H. Wit te Dzn. Het tweede gaat naar Geelzwart 3 met de boot van 1 uur en met dezelfde boot gaan de junioren naar ZAP 2. De adspiranten A spelen om 12 uur in Den Helder tegen Watervogels a, vertrek half elf bij „De Zwaan". Adspiranten B spelen zondag om 12.15 uur op eigen terrein tegen Geel zwart b. De eerste klap is een daalder waard, zie ze binnen te halen. Succes. A.W. SVO-NIEUWS Afgelopen weekend heeft SVO weer een nuttig oefenprogramma afgwerkt tegen ZDH. Het eerste trad tegen ZDH 1 aan en wist een verdiende 40 zege te behalen in een wedstrijd, waar in SVO vaak tot leuke combinaties wist te komen. Aanwinst v. d. Kerkhof was met een gave hattrick de grote man bij SVO, terwijl rechtsbuiten Schaatseniberg het uit een mooi opge zette aanval no. 4 voor zijn rekening nam. Ook de SVO-verdediging had er goed het oog in deze middag en gaf heel weinig kansen weg. Het tweede wilde niet voor het eer ste onderdoen en stuurde ZDH 2 met een 41 nederlaag terug. Inse Daalder en Jan Plaatsman zorgden met de rust voor een 20 voorsprong, waaraan Harry v. d. Wetering en Ton Zeegers na rust nog twee treffers wisten toe te voegen alvorens ZDH er vlak voor tijd in slaagde de eer te redden. De junioren speelden met 44 gelijk. Na een 3il ruststand wist SVO na rust tot 4'1 uit te lopen. Toen pakte ZDH de zaken wat energieker aan en wist, mede door het uitvallen van spil Dros tot 44 gelijk te komen. Co Tim mer zorgde voor een hattrick, terwijl Jan de Vries'de vierde voor zijn reke ning nam. De adspiranten boekten een 10 zege een stand, die bij de rust al bereikt was door een doelpunt van Dilk Seit- sma. De uitblinker was hier toch wel keeper Andre Witte, die de gelijkmaker in de weg stond. Training Door de grote opkomst tijdens de training wordt het van nu af aan nood zakelijk de senioren en de junioren te splitsen. De junioren trainen nu op vrijdagavond van 7 tot 8 uur, waarna de senioren van 8 tot 9.15 uur. Zorg, dat het zo blijft, jongens. De adspiran- tentraining is vastgesteld op dinsdags van half zeven tot half acht o.l.v. J. Koning, terwijl de pupillen van half 6 tot half 7 trainen o.l.v. G. Terwindt. P.K.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 9