20 pet. korting m&ofösssmm **KL H Verhuisd Nu pruimen peren en handappelen Klaverjasclub „De Doormars" huur- of koophuis Dokter Elias afwezig chauffeur besteller Handappelen Pruimen Kwaliteit - Lage prijzen Gratis dividendzegels 69 85 89 PóDé Cor de Jong Fa. Lagerveld Onderbreking drinkwatervoorziening op het gehele eiland geheel worden gestaakt. op al onze lederen en suède kleding MANTJE SCHOENEN 1 HERMES 9 I ƒ620,- 1 TE KOOP wegens aanschaf G.V.: Stichting Openbare Bibliotheek Texel AUTOMATISCHE FLITSER I METZ MECABLITZ Brieven van lezers - buiten tegen naaktloperij de voorlichtingsavond van de na- enfederatie werden zoveel vragen eld, dat ik er niet tussen kon komen, jaar het volgende. Ik was tegen- der van het naturistenstrand op en na de voorlichtingsavond en et winnen van inlichtingen bij voor taande Duitsers ben ik nog veel fel- egen. de voorlichtingsavond werd be- d: een naakte mens is een gelukkig Hij heeft het gevoel van schaam- „elegd en beweegt zich vrij. Is dat Wie de films heeft gezien, zag hoe [Pjisen zich gedroegen toen ze naakt u erantwoordelijkheid van de redakt Jen gefilmd. Die mensen bewogen juist helemaal niet zo vrij. Het is :elfbedrog en dat gaf de voorzitter min of meer toe. De kinderen, zo gezegd, zijn dankbare objecten. Je zien hoe die zich kostelijk verma- geheel naakt (kunnen ze dat niet [wembroekje?). Juist die kinderen zo spontaan en zonder een spoor- chaamtegevoel op de film. Dat is ze worden zó opgevoed door hun dat ze straks als ze volwassen ook geen schaamte meer kennen it zijn daar de gevolgen van? In land waar al lang vrije stranden dat al gebleken. In één woord: verwildering, zó erg dat de mens ;ft als een dier. Wie zo willen le- noeten dat zelf weten, zult U mis zeggen. Maar zo is het toch niet. ils ouders zijn verantwoordelijk onze kinderen. En overheidsinstel- i zoals B en W en de gemeenteraad •erantwoordelijk voor het wel en an Texel. Dan vraag ik: ga in deze ver één nacht ijs. Laat U zich goed :hten, niet eenzijdig zoals op de chtingsavond door het forum is is zo erg niet als het gebeurt op en terreinen, verboden voor niet en waar men elkaar goed kent, niet gerookt wordt, waar geen wordt gegeten en waar geen me- che muziek wordt gemaakt. Daar in zekere zin respect voor heb- :aar dat deze geheel naakt moeten is volgens mij geheel tegen de rwet. Als U het filmpje op de hebt gezien, met de mooie na- inamen van bloemen, eenden, een kat e.d. en daarbij die naakte n, dan weet ik niet hoe U daarop ereageerd. Dat naakte van ons, is "Jiu mooi? Vergelijk dat eens met lie vel van die kat en het veren- in die eenden. Nee, wij zijn l bekaaid afgekomen. Maar wij hebben verstand en zijn heer- J® er planten en dieren. Wij kleden "pen weer en wind, ook op het wie in strand. Dat dit soms overdreven wordt is natuurlijk waar en dat die kleine bad pakjes prikkelend zijn ook, maar dat kan geen reden zijn om te zeggen: kle ding is zonde. Net zo min als drank zonde is, drankmisbruik wel. Op de film zagen we hoe ze, in de kampwinkels op buitenlandse terreinen geheel naakt inkopen gaan doen, maar het personeel in de winkels moet om hygiënische redenen wel gekleed zijn Nu, ik vind het ook niet hygiënisch dat de klanten wel naakt door de winkel mogen lopen. Ik vind het onsmakelijk, U niet? Ja, ik weet heel goed: wij gaan die kant op en als we niet oppassen, zullen we het binnen enkele jaren beleven, dat de naakte mensen in de winkels van De Koog lopen. Hoevelen gaan nu al de winkel in met alleen een zwembroekje aan. Mag dat in het openbaar? Volgens de wet niet. Het is een strafbaar feit, maar er wordt meer niet op gelet. Nog één duwtje en we zitten in een zedelijke verwildering. Willen we dit? Dan is er één weg: alles vrijgeven, het gehele Texelse strand. Dan weten we over twee jaar wat er van Texel is geworden, maar de weg terug is dan wel moeilijk. Ook is het mogelijk een stuk strand vrij te geven voor naturisten. Daar ko men dan zoveel Duitsers, dat het niet te keren is, waardoor de grenzen telkens moeten worden verlegd en het ver schijnsel zich als een olievlek over alle Texelse stranden uitbreidt. Dat zal wat langer duren dan twee jaar. Nee, laten wij als Texelaars, Texel mooi houden en de zelfdiscipline hooghouden. Laat Texel niet de schandvlek van Nederland worden. Nu\ de zakelijke kant van het naturistenstrand: als B en W instemmen en een stuk open strand geven, wat zijn daarvan de gevolgen? Volgens mij dat zeer veel gezinnen niet meer naar Texel komen, vooral de Nederlanders niet. Texel zal worden overspoeld door jeugd uit grote steden. Om de sensatie die het Texelse naaktstrand biedt! Kan en wil de Texelse gemeenschap dit opvangen? Is het politiekorps groot genoeg om de orde te bewaren? En welke kosten brengt dit mee? Welke voordelen bren gen de naaktlopers voor Texel? Ik zie persoonlijk geen voordelen, al zijn er misschien bepaalde bedrijven, die er wel bij varen. De een z'n dood is de an der z'n brood. Voor het moreel zie ik het als een ramp voor Texel en ik hoop met mij zeer velen. F. R. Haarsma, De Koog HANDELSREGISTER In „Handelsbelangen" staat vermeld onder „nieuwe inschrijvingen" in het Handelsregister Fa Jac. Keijzer en Zoon, Texel, Zuid- haffel, Wijk B 85a. Bloembollenbedrijf i.d.r.z. Venn.: J. Keijzer, S. Keijzer (b.b.) KELAARTJES u ƒ1,60; elke regel ,eJ r. (niet eerder dan lUJfO,50. Onder adres in de Boekh.) en nummer ƒ0,50 Alles inclusief 4°/» ïkaartjes? Uw rij met vakman- N.V. v.h. Lange- de Rooij ding voor al uw ^zen en ook voor ing van rijbewij- school Groot, eig. Boon Vamor ge- d. (02230) 13252. met films en lia's vrijdags in Visser, Schoon- Zel 17. Den Burg. b wnmaakbedrijf »t Spigt, tel. (02223) gebruikte en on- Ie meubelen. J. tJ; ik, Schilderend 60 2D) 2777. en- en metalen- Cobus Spigt, Eier- jefoon (02225) 207 op olop handappelen de nen. M. Huisman, in", telefoon 2203. «pier? Uw druk st vakmanschap 'Langeveld de i 2741 advertentiekosten een bankstel se kussens. Nog schikt voor in zo- kg o.i d. Arens- cmalaan 19, Den 2253 °P gevraagd 1- |It 'klapbed. Evt. te tor 1-pers. divan- ensman, Emma- Den Burg, tel. et -I pil i: aangeb. aqua- krnhardlaan 141, DP z.g.a.n. comb. 5ncleiwagen Te bevr. War- H fat 63 spa /al ürt) S.V.P. Jk DEC TIJDIG ml vertenties in Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Monique J. J. Eelman- J. G. Eelman- Kamminga Yvonne Brinkzicht, De Koog, 14 september 1969. Tijdelijk: Boodtlaan 4. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje Monique Johanna Bertina J. R. H. Kalk-Bakelaar W. Kalk Nicole W. van Beierenstraat 11, Den Burg, Texel, 15 september 1969. Bij ons vertrek van het eiland Texel willen we gaarne allen hartelijk groeten en het beste voor de toekomst wensen. In het bijzonder de dienst gemeentewerken voor hun hulp op velerlei gebied en de verenigin gen en particulieren, die de ontspanning voor onze bejaarden verzorgden. Fam. Hoeksma, Rusthuis „Irene", Den Burg. Vol vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje Anja R. Zoetelief van Tongelen J. Zoetelief Ronnie Texel, 10 september 1969, Kogerstraat 46, Den Burg Heden overleed plotse ling onze moeder, groot- en overgroot moeder Leentje Dros, weduwe van Jacob Mantje, in de ouderdom van 87 jaar. 15 september 1969, Witte weg H 78, Den Hoorn, Texel Namens de familie N. Bruijn-Mantje De rouwdienst zal worden gehouden vrij dag 19 september 1969, n.m. 1.30 uur in de Vergaderzaal van de Doopsgezinde Kerk, waarna de begrafenis op de Algemene be graafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot con doleren woensdag avond van 7.00 tot 8.00 uur in de Vergaderzaal van de Doopsgezinde Kerk te Den Burg. Al onze kennissen, die wij door de drukte ver geten zijn persoonlijk een kaart te sturen, willen wij langs deze weg vertellen, dat wij vanaf 24 september elkanders lief en leed gaan delen. Op 22 september geven wij elkaar ons ja-woord in het stadhuis van Texel, waarna op 24 september pastor Van Mierlo ons huwelijk kerkelijk zal be vestigen. Indien U ons wilt komen feliciteren, ontvangen wij U graag op maandag 22 september van vijf tot half zeven in het gebouw van de Doopsgezinde Kerk te Den Burg en op woensdag 24 september van half vijf tot zes in het Bogermanhuis, Ash. van Wijckskade 25 te Utrecht. Eddy Stiekema en Adry van Maarseveen Toekomstig adres: Kogerstraat 112a, Den Burg. Na een welbesteed leven, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, is heden van ons heengegaan, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader en mijn lieve broer Jullc Stiekema, weduwnaar van Elisabeth Zijm, in de ouderdom van 85 jaar. Den Burg B. Stiekema Badhoevedorp: T. Koolbergen-Stiekema A. Koolbergen Durgerdam A. Swartsenburg-Stiekema D. Swartsenburg Heemstede L. Stiekema M. Stiekema-Snoek Den Burg L. Stiekema klein- en achterklein kinderen Den Burg, Texel, 12 september 1969, Molenstraat 59. De uitvaart en begrafenis hebben heden middag plaats gehad. Heden overleed tot onze grote droefheid, onze lieve en zorgzame vrouw, moeder, oma en zuster Pietje Drijver, op de leeftijd van 66 jaar. „Veilig in Jezus armen" Oosterend Dokkum Maasbracht Hippolytushoef: Wezep Beverwijk Den Burg J. v. Bekkum J. W. Tromp-v. Bekkum J. v. Bekkum A. v. Bekkum-Moerbeek L. v. Bekkum J. C. v. Bekkum-Dekker T. v. Bekkum G. J. v. Bekkum-Scholten en kleinkinderen W. Drijver P. L. Drijver-Voorburg T. Drijver H. Drijver Oosterend, Texel, 13 september 1969, Botterstraat^ 5. De rouwdienst zal gehouden worden in de Geref. Kerk te Oosterend op woensdag, 17 september a.s„ om 13.30 uur, waarna de be grafenis zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag avond, 16 september, van 19.00 tot 20.30 uur in de Geref. Kerk te Oosterend. van Kogerstraat 90 naar De Zes 31. J. J. van der Vlies, telefoon 2757. ook voor jam en bowl, Voordelige moesappelen. Fruitbedrijf A. ZIELMAN Telefoon (02220) 2552 Voor buiten- en binnenzonwering TEXELAARS, er hangen al honderden aluminium jaloezieën van Bakker Zadeits uit Purmerend op uw eiland en niet voor niets. Ze zijn n.l.: voordeliger, ■fr in alle uitv. leverbaar ze worden door de fabriek gemonteerd, •fa en 5 jaar schriftelijk gegarandeerd. Vraag vrijblijvend prijs opgave aan B. VAN VEEN, Jac. P. Thijsselaan 29, Voor telef. prijsopgave fam. Raven, (02220) 2882 Heden is geheel on verwacht van ons heengegaan, mijn lieve zorgzame man en onze lieve vader en groot vader Abram Blom, echtgenoot van Martje Knol, in de leeftijd van 57 jaar. M. Blom-Knol P. Blom T. Blom-Goebel G. de Veij-Blom L. de Veij A. Koopman-Blom K. Koopman A. Blom H. Blom en kleinkinderen Texel, 13 sept. 1969, Pieter v. Cuyckstraat 4, Den Burg. De crematie zal plaats vinden op woensdag 17 september, n.m. 2.50 uur, in het Cremato rium te Westerveld. Gelegenheid tot condo leren dinsdagavond (heden) van 7.30 tot 8.30 uur in de verga derzaal der Doopsge zinde Kerk. Na een ernstige ziekte nam de Here uit ons midden weg ons trouw medelid, mevrouw P. v. Bekkum-Drijver, op de leeftijd van 66 jaar. Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. Geref. Vrouwenver. „Eunice" Oosterend, Texel 13 september 1969. OUDESCHILD Aanvang van de CLUBAVONDEN vrijdag 19 september. Nieuwe leden van harte welkom Langs deze weg zeggen wij U allen hartelijk dank, die onze 25-jarige huwelijksdag tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt. Fam. J. T. Schagen- Keuning Alle leerkrachten van de Sint Josefschool te Den Burg zeggen wij hierbij dank voor het on derwijs, begrip en zeer goede begeleiding be toond aan onze zoon Roberto. Fam. Hoeksma Gevraagd per begin 1970 of eerder of omgeving Den Burg of Oudeschild. Brieven onder no. 266 aan bur. Tex. Courant. donderdag 18 september Gevraagd Fa. A. KIEVIT ZN. telefoon 2525 of 2497 Benoni, James Grieve Reine Victoria FRUITBEDRIJF H. J. KEYSER, Molenbuurt W 39a, Oos terend. 1 pak KOEKJES naar keus vanaf QQ 10 zegels w Bij 1 pak Goudboon koffie een groot pak AHO SPECULAAS van 1,20 nu 83 Bij 1 pak thee 1 doos GEM. TOFFEEMELANGE van 1,40 nu 1 IQ 10 zegels ■m*' PANTYS prima kwaliteit 2§95 50 zegels 1 pak KOKOSKOEKEN 10 zegels NIEUW SMITHS OE WAFELCHIPS 10 zegels 100 LEVERTRAAN CAPSULES 50 zegels 150 gram BONBONS 89 10 zegels 1000 VITAMINE C 4,75 100 zegels 1 kg FIJNE BISKWIE ^98 3 flessen GAZEUSE 89 1 gr(3te zak FABELTJESDROP 2 flessen HERSCHI SINAS I literblik SPERCIEBONEN 59 Oen Burg Oesterend Elerland In verband met wijzigingen aan de in stallaties nabij het pompstation van het P.W.N. te Den Burg zal op WOENSDAG 17 SEPTEMBER a.s. des avonds om 23.00 uur de drinkvvaterlevering Donderdag 18 september zal de levering worden hervat om ongeveer 6.00 uur des morgens. Wij verzoeken alle bewoners van Texel van het bovenstaande goede nota te nemen. De directie van het P.W.N. iliiiiiiiiiiNiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi^ een schrijfmachine, die jarenlang het zwaarste typewerk het best verzorgd. Verkrijgbaar met wagens van breedten met Jtopzettabulator vanaf I Natuurlijk bij Uw HERMES LEVERANCIER n.v. 'A langeveld de rooij iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin^ ELEKTRISCHE RADIATORS (olie- gevuld) met thermostaat, in verschil lende maten voor de halve nieuwprijs. Inlichtingen bij Electrohuis Bakker. 1 OLIESTOOKKACHEL merk Efel, 1 OLIESTOOKKACHEL merk Somy, beide z.g.a.n., kunnen worden gestookt met gasolie. Inlichtingen bij Fa. Jac. de Graaf, Julianastraat. HOTEL DEN BURG, Emmalaan 2.. Het bestuur van bovengenoemde stichting maakt bekend, dat de uitleenpost in het dorpshuis te Ooster end voortaan op woensdag is geopend. De openingstijden zijn: 15.00 - 15.30 uur be jaarden; 15.30 - 17.00 uur jeugd en van 19.00 - 21.00 uur volwassenen. nilllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllIhlIlHllllllllUHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinU De beste amateurflitser, die zelf de juiste lichthoeveelheid bepaald en afgeeft. Ook niet-automatisch te gebruiken (richtgetal 20). Opladen via het lichtnet. U flitst raak Vraag maar raak bij iiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiuiiiiHiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuiujiiiiiiiuiiiinniiiiiiiiiiiuiiifi

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 3