Lederen tassen f 10,-- Voor u tot 7 rente en voor u keuze uit 6 spaarvormen enjvooru^^ Tijdelijke speciale aanbiedingen MET DE ZILVEREN LEPEL Uw salaris extra lonend maken? Uw spaargeld weer snel beschikbaar? Langere, maar overzienbare termijn? Geld waar u de eerste tijd niet aan hoeft te komen? Kunt u uw geld nog langer actief laten zijn? Kunt u uw geld enkele jaren missen? Nog meer mogelijkheden? de bank waar ook zich thuis voelt Algemene ledenvergadering Groene Kruis Texel MANTJE SCHOENEN jaarlijkse ploegwedstrijd FA. GEBR. SGH00RL, van het op 22 september a.s. des avonds ten 8 uur in het Consultatiebureau te Den Burg. AGENDA Opening Notulen Jaarverslag over 1968 Vaststellen financieel verslag 1968 Vaststellen begroting 1970 Bestuursverkiezing Rondvraag Sluiting. Zolang de voorraad strekt. De Ver. van Oudleerlingen der L.L.S. houdt op zaterdag 27 september haar op het bedrijf van de heer B. v.d. Beek, Mariahoeve (Vuurtorenweg). Aanvang 14.00 uur. Deelnemers kunnen zich voor 25 september opgeven bij de heren C. P. Laan, Kogerstraat 21, en F. Breman, Veldheim O 162. in wasautomaten, o.a. Hilton, Matura, Bendix, Indesit enz. met kortingen tot 35% General Electric vrieskasten en kisten van ƒ1300,- voor ƒ840,- met 5 jaar garantie. Koelkasten alle modellen en merken met de bekende zéér hoge kortingen Broodroosters, licht beschadigd, van ƒ42,50 voor ƒ22,50 Sunbeam scheerapparaten, van ƒ133,50 voor ƒ50,- G.E. koffieperculators van ƒ93,50 voor ƒ45,- en nog vele andere koopjes, zolang de voor raad strekt. Waalderstraat, telefoon (02220) 2550 Thuis kunt u maar op één manier sparen: RENTELOOS! "De aantrekkelijke spaarvoorwaarden en de vele spaarvormen bij de NMB worden bovendien afgerond door uitgebreide voorlichting over üw ideale spaarvorm. Dat is nu persoonlijke service", zegt de Heer J. W. Boulonois, Directeur van het Stadsbijkantoor Noordeinde, 's-Gravenhage. Waarom 6 spaarvormen? Is één niet genoeg? Beslist niet. De NMB heeft voor iedereen een passende spaarvorm. Afgestemd op per soonlijke wensen, mogelijkheden en doeleinden. De een wil snel over zijn geld kunnen beschikken. Een ander kan langer wachten. Bij de NMB staan vele wegen open. U kunt b.v. ook kiezen voor 7J% spaarbrieven. Elke spaarvorm heeft zijn specifieke voordelen. En nog een belangrijk voordeel bij de NMB: de persoonlijke service. Dit blijkt uit ons gedegen advies over sparen, waarvan wij u hier een voorproefje geven! Dat kan. Door een salarisrekening met spaarservice. Een rentevergoeding van 31% over dat deel van het salaris, dat op de rekening blijft staan. De NMB verricht ook betalingen voor u, geeft krediet, ver strekt u betaalcheques, etc. Geld opne men Contant aan de kas, elke werkdag van de week. Oplossing: spaarrekening met opzegter mijn van 1 maand. Zonder opzegging kunt u meteen overt2500,- beschikken. Eerste inleg f 10,-. Rente 4%. Dan adviseren wij u de spaarrekening met een opzegtermijn van drie maanden. Eerste inleg ten minste f 100,-. Rente4J%. Laat uw spaargeld groeien met een rente van 5J% op een spaarrekening met een opzegtermijn van 6 maanden. Echt ge schikt dus voor spaarders die een hoge ~S" rente wensen maar zich toch ook weer niet lang willen binden. Eerste inleg ten minste f 100,-. Bij-stortingen en opna men ten minste f 100,-. Spaarrekening met een opzegtermijn van 12 maanden. Rente 6%. Speciaal voor hen die een hoog en regelmatig in komenvan hun spaargeld willen hebben zonder koersrisico's. Eerste inleg f 100,-. Bij-stortingen en opnamen ten minste f100,-. Een deel van uw geld, dat u gemakkelijker beschikbaar wilt houden, zou u bijvoorbeeld op een spaarrekening met een kortere opzegtermijn kunnen plaatsen. Dan kunnen we u de spaarrekening aan bevelen met een opzegtermijn van 24 maanden. Dat brengt u een rente op van liefst 7%. Eerste inleg ten minste f100,-. Bij-stortingen en opnamen bedragen ten minste f100,-. Jazeker, u kunt ook kiezen voor 7 spaarbrieven van f 1000,-, waarvoor u na 5 jaar f1410,- terugontvangt. Speciaal geschikt voor lange-termijnspaarders of hendiebinnen enkele jaren met pensioen gaan. Want men verschuift zijn inkomen en dat kan in bepaalde gevallen fiscaal voordeel opleveren. Speciaal voor de jongeren zijn er de Zilvervloot-spaar- boekjes. Rente 5% plus een aantrekke lijke premie. Stapt u eens bij ons binnen en vraag üw ideale spaarvorm! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Den Burg: Binnenburg 11. Den Helder: Koningstraat 7. QIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllUlllUllilllllllllllllllljllllllllUUilllllllllilllllinHHIIIIIIIIIIUIIllllllUllllllltllllllülllüllllillUIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllülilllll FEUILLETON door TOM LODE WIJK liiiHIHIIttillllliltnnilllllllllUlllllllllllllillllllNlllllllllliJIIUUIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIUIliilllllllJIIIIUIIUIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllUIIIIIIUiHIUIIUnilllllllllllUIIIIIHIllllllllllllllllllllHUIIIIHII 33. Misschien zullen we verschillende zaken anders moeten regelen, misschien zullen we hun belang bij de zaak moe ten vergroten, daar zit ik al ernstig over te denken, maar we moeten zien dat we de mensen bij elkaar houden". „Maar niet ten koste van alles", zei Nel. „Nee zeker niet, maar ik zie het zo somber niet in. Bas, kerel, kop op! Geef niemand de indruk dat je in de put zit. Dat is levensgevaarlijk in ons bedrijf, de een trekt een konklusie en de ander gooit er een schepje op en ze hebben je al failliet verklaard vóór je er zelf iets van weet". „Je geeft me weer moed, Piet. Als jij er zo over denkt, dan heb ik er ook wel weer fiducie in. Ik ben alleen erg blij dat ik de zorg niet meer alleen hoef te dragen". „Daar hebben we de familie voor, en daar hebben we onze vrouwen voor, wat jij Nel?" „Je moest je glas eens leeg drinken", vond Nel, „en dan zullen we maar eens toosten op de toekomst van Rein Stok, en Zoonen, schoonzonen, dochters en schoondochters". HOOFDSTUK XVI Waarin de balans wordt opgemaakt en nieuwe plannen worden gemaakt. Toen Karei Merkman de volgende dag even het kantoor kwam binnenstuiven om de kopie van een brief in te zien, zag hij tot zijn grote verwondering Piet de Braber in het direktiekantoor zitten, gebogen over de boeken, maar niet zo verdiept of hij zag wie er binnen kwam en zwaaide met een vrolijke groet. „Hé meneer de Braber", zei Karei Merkman verrast. „U hier?" „Ga even zitten meneer Merkman". Zie je dacht de reiziger, menéér Merk man. Karei Merkman was een fijnge voelig mens, het hinderde hem vaak hoe weinig égards golden in het bollenvak, hoe jongens amper van de tuinbouw school al liepen te jijen en te jouen te-| gen veel oudere mensen, eenvoudig om-I dat zij de zonen van de bazen waren. Bij Piet de Braber viel van deze lompheid niets te bespeuren, maar ja, dacht Merk man vermaakt, die was zélf werknemer geweest. „Ja, ik kom eens kijken hoe het er mee staat. Mijn zwager wil dat eens precies weten, en nu kan hij Vermaat wel vragen en die geeft hem de cijfers, maar hij moet dan zelf maar uitzoeken" „Dat kan hij inderdaad beter door u laten doen". Merkman wist wel, welke strijd de Braber indertijd had gevoerd voor een betere kostenbewaking. En hij constateerde en passant dat er tussen de zwagers iets veranderd moest zijn, want nog een paar maanden geleden had Bas Stok liever zijn tong afgebeten, dan bij zwager Piet met zo'n vraag aan te komen. „Ik weet wat u denkt", zei de Braber glimlachend. „Nou meneer Merkman, u bent al zo lang bij de zaak trouwens we zullen nog wel eens met elkaar pra ten ik kan u in vertrouwen wel het een en ander zeggen. Mijn zwager Bas heeft trouwplannen". Daar hoorde Merkman van op. Er gin gen praatjes dat Bas weer een ander grietje had, waarmee hij zelfs al op de zaak was gekomen, maar hij luisterde nooit naar praatjes. „Ja", zei de Braber, „het is serieus. Ik ben erg blij voor hem". „Ik ook", zei Merkman, „dit leven is op den duur niks voor hem en als hij een goeie vrouw krijgt". „Dat krijgt hij, zou ik zo denken. Een vrouw waar hij steun aan heeft. Die .merkte hoe hij liep te tobben. Zo is hij |bij mij gekomen en samen hebben we lerover gepraat. U weet het net zo geod als ik, meneer Merkman, er moet iets veranderen, want als we zo doorgaan redden we het niet. Mijn zwager ziet dit zelf ook heel goed in". Dat is een winstpunt, dacht Merkman, en ik ben maar blij dat we het nemen van definitieve stappen maar even heb ben uitgesteld. Ik ben heel benieuwd wat er van directie-zijde gaat gebeuren, en dat kunnen we beter eerst maar es afwachten. „Nu moeten we eerst maar es kijken waar de knelpunten zitten. Vermaat heeft zijn zaakjes keurig voor elkaar, duidelijk en overzichtelijk, maar ja, cij fers zijn niet om te hebben maar om er mee te werken, conclusies uit te trek ken, te helpen je beleid bepalen. En dat ben ik nu min of meer aan het doen". „Ben ik blij om, meneer De Braber. Ja, natuurlijk, je ziet zelf ook wel dat er iets veranderen moet, maar wij zien het ook maar van één kant, als reizi gers. Het apparaat is gezond, maar we moeten op een andere stroomsterkte overschakelen". „Het is niet alleen een directiebe- 1 mg", ging de Braber voort, „er moeten ioveel monden eten van dit bedrijf. Daar hebben we óók verantwoordelijk- ïeid voor". Merkman ging recht zitten. Dit was taal naar zijn hart. „Dat is een gezond en goed uitgangspunt, meneer de Bra ber. Blij dat u er zo over denkt. Als u daarvan uitgaat, kan ik u wel verzeke ren dat, mocht u mogelijk mijn mede werking ergens voor nodig hebben, dat u daarop kunt rekenen". „Ik zit te lang in dit bedrijf, dan dat ik het naar de maan zou willen zien gaan, en dat gun ik zeker meneer Rein niet. Tussen haakjes, weet die er van?" „Die weet er nog niets van en die moet er in dit stadium ook niets van weten. Is heel niet gezond voor hem. Als we de zaak onder de duim hebben en kunnen zeggen: dét en dét moet gebeu ren, dan is het nog tijd genoeg". „Ik kan u wel vertellen", zei Merk man voorzichtig, „dat mijn collega's verre van tevreden zijn. Als het zo door gaat komen er brokken, hoe dan ook; ik waarschuw maar". De Braber begreep dat Merkman het achterste van zijn tong niet liet zien, en niet van plan was vertrouwelijke ge sprekken met zijn collega's aan de grote klok te hangen. Maar de tip was hem genoeg. „Dat betekent dat we moeten opschie ten", zei hij, „en het is beter te voorko men dan te genezen. U bent de oudste, meneer Merkman, en het langst aan de zaak verbonden. Ik geloof dat hel! goed zou zijn wanneer u, mijn zff en ik eens een praatje met elkaar ffi ten, zodra ik over de nodige gegever schik". „Ik ben tot uw dienst. Heel Nou, dat geeft een mens weer ntf Met een opgeruimd gezicht stond M „Ik wens u succes, meneer de Brate aan mij zal het niet liggen". Sjonge, dacht hij, terwijl hij naai auto liep, wat gelukkig dat we mei gens toe verbonden heb. Nu sta ii; volkomen vrij. Nu hebben we temt kans dat we de zaak redden. Fluitend stapte hij in zijn wag® ging opeens met veel meer plezier, de beurs. Henk Koopman keek een beetje wonderd, toen Bas Stok hem vroa het zou schikken, zaterdagmorgen men met de andere vertegenwoorrt een gesprek te hebben. Hij heeft lont geroken, dacht hi; wil het initiatief in handen hebbes houden. Hij voelt er niet voor door op het matje geroepen te wordeaJ om het even, we zullen hem de lew lezen Ook hij wist wel, dat De Brabfc' kantoor bezig was. Maar dat ver rustte hem niet. Dan zou vriend eens kunnen zien hoe het erbij stort dat de wensen van de vertegenwrt gers tenvolle gerechtvaardigd dat het zo langer niet kon. Merkman knikte maar eens. J* had er van gehoord, hij had al me! neer De Braber gesproken, Blij» begreep men ook van die kant, d& iets gebeuren moest. (Wordt vervol!

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 6