r////////i V///////V Kantoormeubelen SMIDJEjVERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST REVLOJN heelt trosted'FaceGleamer' uitgevonden... Glans voor 'iedereen'! i Met UTD Jumbobiks is varkensfokken dubbel lonend: zie de praktijk Firma A. BAKKER Ant FILMNIEUWS [1 voert tot winst VERKRIJGBAAR BIJ Bouwvergunningen in de afgelopen maand „Holland Noord aan het Woord" n.v. y» langeveld de rooij van der Slikke Parkstraat 20, Den Burg, tel. 2371 Gesprekken met varkensfokkers door het hele land toonden zonder omslag: er zit muziek in de varkens fokkerij en UTD speelt daarbij een sterke rol. Adviezen, stalservice, voorlichting, financiering en tenslotte het kwaliteitsvoer Jumbobiks.Harde praktijk is nog altijd hel beste bewijs; ook voor de varkensfokker! Oudeschild *2? 02228-225 O 02220-2532 02220-2601 H. Kuip, De Koog J. Kuip, Oudeschild - Pakhuis en kantoor - MENGVOEDER In de afgelopen maand verleenden B en W aan de navolgende personen, stichtingen en ondernemingen de daar bij omschreven bouwvergunning. De heer G. Zoetelief, De Koog W 76, voor de bouw van een schuurtje aan het Oude Dijkje; de heer P. A. Oud te Heemstede, voor de verandering van een woonhuis met schuur aan de Veen- sche Lang weg nabij Oudeschild; de heer W. Rüngs te De Koog, voor de uitbrei ding en verandering van een woonhuis aan de Ruijslaan; de heer D. Bakker te De Koog K 85, voor de bouw van een woonhuis aan de Kogerweg nabij De Koog; de heer J. Hogendorp te Amster dam, voor de verandering van een schuur aan de Pontweg nabij De Koog; de Stichting Vakantieverblijven te Am sterdam, voor de uitbreiding van een hotel aan de Kamerstraat; de heer J. D. Bakker te Oudeschild, voor de verande ring van een woonhuis aan de Heems- kerckstraat; de heer H. J. Bakker te Den Hoorn, H 10, voor de uitbreiding van een schuur aan de Hoornderweg; de heer B. Dros te De Cocksdorp, C 49, voor de bouw van een parkeergarage aan de Wageningseweg; de heer A. Steenbergen te Utrecht, voor de bouw van een tenthuisje op het terrein Koger- strand; de heer J. Keijzer te Den Burg, voor de bouw van een schuur aan de Zuidhaffelderweg B 85a; de heer J. Hennink te Arnhem, voor de uitbreiding van vijf kamphuisjes aan de Bosrand- weg te De Koog; de heer J. Witvliet, H 28a, Oudeschild, voor de verandering van een woonhuis aan de Loodssingel; de heer J. Th. de Porto te Den Burg, voor de bouw van een garage aan De Zes; mevrouw J. J. Kunst te Den Burg, voor de verandering van een woonhuis aan de Kogerstraat; de heer P. L. Duin- ker te De Waal W 27, voor de bouw van een broeikas op de hoek Spanger- weg-weg door de Nes; de heer W. Schuijl te Den Hoorn, voor de verande ring en uitbreiding van een woonhuis aan het Klif; de heer H. Maas te Oude schild, voor de verandering van een woonhuis aan Het Buurtje; de heer J. A. Hillen te De Koog, voor de uitbrei ding van z'n cafetaria-ij ssalon tot café- bar; de heer M. Boogaard te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Kogerstraat; de heer P. Drijver te Oos terend, voor de verandering en uitbrei ding van het woonhuis Kotterstraat 4; de heer R. Veenstra te De Koog, voor de uitbreiding van het woonhuis Califor- niëweg K 84b; de heer Th. Witte te Oosterend O 179, voor de bouw van een veestal aan de eerste dwarsweg in 't Noorden; de heer F. Barhorst te Den Burg, B 171a, voor de verplaatsing van een kippenhok aan het Gerritslander- dijkje; dë heer D. Bakker Jzn. te Oude schild, voor de bouw van een dakkapel aan zijn woning De Ruijterstraat 90; de heer F. E. Oldeboom te De Waal, voor de bouw van een zomerwoning aan de Bomendiek; de heer W. Vlas te Oude schild, voor de verandering van een woonhuis aan de Loodssingel; dhr. P. Bosma te Oosterend, voor de verande ring van een winkelpand aan de Verlo- renkost; de heer J. Zuidewind te Oude schild, voor de uitbreiding van een stal aan de Schilderweg (S 20); het Neder lands Instituut voor Onderzoek der Zee te Den Helder, voor de bouw van een vogelbassin in de polder 't Horntje; de heer J. Witte te De Koog, voor de uit breiding van een woonhuis aan het Ger- ritslanderdijkje; de heer M. Schendstok -te Bloemendaal, voor de bouw van een zomerwoning te De Koog; de heer M. van Exel te De Cocksdorp, voor de uit breiding van een boerderij aan de Post weg in Eierland; de heer P. Kooiman te De Waal, voor de bouw van een door- loopmelkstal aan de Oosterenderweg; de heer L. Witte te De Waal, voor de ver andering en uitbreiding van een woon huis aan de Polderweg; de Bakker-van Maarleveld-stichting te Den Burg, voor de bouw van douche-gelegenheden in de huizen Emmalaan 12 - 14; de heer J. Kooij te Oudeschild, voor de bouw van twee verplaatsbare bergingen aan de Barendzstraat; de heer A. Fortgens te Amsterdam, voor de bouw van een kamphuisje op de camping Kogerstrand te De Koog; de heer R. J. Verhoeve, K 67, De Koog, voor de verandering van een schuur in twee zomerverblijven; de VASTE LIJNDIENST MET HOVERCRAFT ONZEKER Het zes weken durende experiment van een snelle Hovercraftverbinding tussen Harlingen en Terschelling is na een aanvankelijk succes een teleurstel ling geworden. Het is daarom nog onze ker of volgend jaar een lijndienst zal worden ingesteld. Hoewel de totaalcijfers over de ex ploitatie nog niet bekend zijn, is de N- Tours te Zeist, waarin NACO, NBM, NZH, de rederij Koppe en Comar Shipp ing and Trading Company uit Rotter dam samenwerken, weinig enthousiast, aldus het blad Misset's Horeca. Uit de opgaven, die voor het project „Holland Noord aan het Woord" bin nenstromen, blijkt dat er vragen zijn, die we hier in het algemeen willen be antwoorden. De opzet is dat de groepen, die mee praten bijeenkomen in huiskamers. Daarnaast is het uiteraard mogelijk op andere plaatsen samen te komen. Er zijn scholen waar, in het kader van lesuren als maatschappijleer, aardrijkskunde, geschiedenis door een klas wordt mee- gediscussieerd. Uiteraard is een dorps huis ook een plaats waar een groep kan gaan zitten. Er zijn velen, die opgeven dat zij thuis een groep kunnen ontvangen. De bijeenkomst hoeft dus niet steeds bij dezelfde persoon plaats te vinden. De informatie- discussie komt in de vrijdageditie van de krant. Elke groep kan zelf bepalen, wanneer zij in de week erna bijeen wil komen en daarbij ook afspreken hoe lang de bijeenkomst moet duren. In de eerste toelichting is genoemd dat een groep uit tien personen zou moeten bestaan. Dit is een richtlijn, om dat de ervaring leert, dat in een groep van ongeveer 10 personen een gesprek het beste kan verlopen. Voor het doel van het project, het gaat om een meningsvorming over za ken, waar ieder, als bewoner van een streek, een aantal gemeenten samen, di- rekt mee te maken heeft is het wen selijk, maar zeker niet noodzakelijk de groepen naar plaats of dorp gemengd samen te stellen. Op het ogenblik zijn reeds enige honderden individuele aan meldingen binnen, waarvan de meeste via de formulieren in de kranten. Daar naast begint ook de opgave van zelf ge formeerde groepen. Uiteraard vraagt het formeren van een groep tijd. Er zijn al een veertigtal opgaven bin nen van mensen die bereid zijn de ge sprekken te leiden. Voor deze gespreks leiders zullen op 28 (Hoorn e.o.), 29 (Alkmaar e.o.) en 30 oktober (Purmer- end en Den Helder e.o.) bijeenkomsten worden belegd. Op Texel werkt de stichting cultureel werk Texel mee om gespreksgroepen te formeren. De Texelse Courant zal het project mede begeleiden. Eenzelfde initiatief bestaat ook in Oterleek, in de Heerhugowaard, in Medemblik, in Hoorn, bij een bestaande jongeren-ge spreksgroeporganisatie in de Wieringer- meer en in Alkmaar. De levensschool uit Hoorn doet met verschillende groe pen mee. Het begin van de opgaven is binnen en er zijn een groot aantal toe- zeggginen dat men een groep zal vor men. De mogelijkheden om deel te ne men zijn echter niet uitgeput, zoals deelname in schoolverband (LTS, MAVO, MLS, MTS, Lyceum enz.), bin nen een bejaardencentrum en in jonge- rensocieteiten. In verschillende radioprogramma's is aan het projekt aandacht besteed. NAAM ERONDER S.V.P. De laatste tijd ontvangt de redaktie vrij veel ingezonden stukken en tips voor „Onder de pomp" zonder dat naam en adres zijn vermeld. Van deze bijdragen kunnen wij geen gebruik ma ken, zolang de afzenders niet bekend zijn. heer A. Ellen te Oosterend, voor de uit breiding van een woonhuis aan de Kot terstraat; de heer S. v.d. Knaap te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis aan de Hallerweg, en de fa. v/h J. Koorn Mzn., voor de bouw van een dubbel woonhuis aan de Epelaan te De Koog. Boomkorvisserij GEEN VERDERE WETTELIJKE VOORZIENINGEN Er is geen aanleiding tot een ander standpunt als reeds indertijd in de Me morie van Antwoord aan de Eerste Ka mer op de Visserijbegroting 1969 mede gedeeld, waarbij de regering afziet van nadere wettelijke maatregelen ter voor koming van ramp met boomkorvisserij- vaartuigen. Dit blijkt uit het antwoord van de minister van landbouw en vis serij op onlangs door 't Eerste Kamer lid, de heer Van Wijk, mondeling ge stelde vragen. In deze memorie zei minister P. J Lardinois naar aanleiding van een be paalde uitspraak van de Raad voor de Scheepvaart onder meer, dat schippers goed zeemanschap moeten betrachten en hun beslissingen mede op de weerbe richten moeten afstemmen. Zij alleen zijn verantwoordelijk voor hun hande len en het is duidelijk, dat deze mentale instelling niet door een wettelijke rege ling kan worden bereikt. Bovendien zou de naleving in de praktijk niet con troleerbaar zijn. De vraag, of een deugdelijk hanteer bare wettelijke regeling wel mogelijk is, hebben de ministers Lardinois en drs. J. A. Bakker (verkeer en waterstaat) nog maals bezien, met vorenvermeld resul taat. Daarbij echter wijst minister Lar dinois op het intensief contact, dat beide departementen over de veiligheidspro blemen van vissersschepen op zee voe ren. Dit contact heeft immers geleid tot herziening van de technische voorzie ningen en veiligheidsmaatregelen voor de boomkorvisserij, als omschreven in de op 11 juni 1969 door het hoofd van de scheepvaartinspectie uitgevaardigde zogenaamde Bekendmaking aan de Scheepvaart (no. 591969). ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt op 12 oktober op om 6.59 uur en gaat onder om 17.53 uur; 15 oktober op om 7.04 uur en onder om 17.46 uur. Maan: 18 oktober E.K.; 25 oktober V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 10 okt. 7.53 en 20.33; 11 okt 8 37 en 21.11; 12 okt. 9.15 en 21.45; 13 okt. 9.52 en 22.18; 14 okt. 10.27 en 22.47; 15 okt. 10.59 en 23.17 16 okt. 11.29 en 23 49; 17 okt. 12.00 en 18 okt 0.27 en 12.35. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. De sluwe en mysterieuze gangster Fantomas is de hoofdfiguur in de thril ler „Fantomas, genie der misdaad" waaraan de bioscoopbezoekers zater dagavond en zondagmiddag ihet hart kunnen ophalen. Fantomas terrori seert Parijs; commissaris Juve moet de in paniek geraakte bevolking zelfs via de tv kalmeren. Juve heeft geen ge makkelijke tegenstander aan de gang ster, die er zelfs niet tegenop ziet om de schijn te wekken dat zijn misdaden door anderen zijn gepleegd. Die ande ren worden dan ook gegrepen, waaron der Juve zelf! Gelukkig is men uitein delijk tooh de> juiste man op het spoor maar op het laatste moment weet de sluwe misdadiger aan de lange arm der wet te ontsnappen.(in kleur - toe gang boven 14 jaar). Een film van Zweedse makelij is „Inge, jaik wil". De belevenissen van een 35-jarige vrouw die sinds de dood van haar man in intieme verhou ding leeft met een jonge student. Harts tochtelijke avontuurtjes en wilde fees ten compenseren de leegte in haar be staan. Een andere man biedt haar een geborgen leven vol zekerheid maar Greta twijfelt. Dan verschijnt Inge ten tonele. Zij stookt ongewild onrust en komt er te laat achter dat Greta dubbel spel speelt. Dat berouwt haar als zij ziet dat de student haar heeft verlaten en met Inge een nieuw leven is be gonnen. De film draait zondag- en maandag avond. (Toegang boven 18 jaar). SCHIETOEFENINGEN Op 15 oktober wordt geschoten te Breezanddijk van 10.00 - 18.00 uur met de 120 mm mortier. Uitgezette sector vanuit Breezanddijk begrensd door de richting 180° en de Afsluitdijk richting Den Oever. Afstand 10 km. Hoogte 10.000 voet. Alleen verkrijgbaar bij Drogisterij - Parfumerie - Schoonheidssalon ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|[lllllllllllllllllllllllll|lllll|||||||[|||l|||l|]||||||||||||||||||||||]||||||||||||||||||[|||||||!||||||||||||||||[|||||||||||||l|||||[|[|||||||l|||||||||| Oók als U alleen maar iets wilt weten of Uw flitsbatterij wilt doormeten, ook dan bent U welkom bij Uw fotohandel in de Parkstraat oiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin 10. „Kom mee naar mijn studeerkamer!" nodigde professor Nosco zijn late gast uit. „Het is er wel een beetje rommelig, maar komaan, ik leg al die geleerde boeken uit deze stoel. Zie zomaak het je gemakkelijk! Een kopje koffie is ook gauw gezet! Sla maar geen acht op al die rommel hier, want ik houd mij uit liefhebberij ook zo'n beetje met de chemie of scheikunde bezig, begrijpt ge wel? Het is altijd verkwikkend te zien hoe de verschillende stoffen zich door middel van allerlei geleerde bewerkin gen samenvoegen of splitsen tot nieuwe. Ja ja, er is in het leven weinig indruk- wekkenders dan de wetenschap". Zo pratend wees de professor op al die dingen, die hij in zijn studeerkamer had staan, doch plotseling viel zijn oog op de geweldige buil, die zich gevormd had op smidje Verholen' schedeldak. „Lieve help! Wat zie ik nu!?" vervolgde hij vol medelijden. „Zijt ge gewond? Ge ziet zo bleek als een doek! Laat mij U helpen, waarde vriend. Ik zal U iets anders inschenken, dat beter helpt dan koffie. Een moment Even later was de professor al handig in de weer met een kom water, een spons, zalf, pleisters en verbandgaas. Smidje Verholen vertelde hem alles, wat er gebeurd was en de professor luisterde glimlachend toe. „Dus de Zwarte Kludde zou U op het hoofd geslagen hebben?" vroeg hij ten slotte. „En gij zoudt dit spooksel ge zien hebben? Kom, kom, och, och, och, wat kan de verbeelding iemand toch parten spelen. Doch laat mij U eerst een van mijn disparoltabletten geven. Daarmee verdwijnt elke pijn ogenblik kelijk". Hij deed een tabletje in het glas van smidje Verholen en dit loste onmiddel lijk op. „Drink maar, mijn waarde", sprak de professor hem bemoedigend toe „En zeg me dan maar eens hoe U zich voelt". De smid dronk schielijk zijn glas leeg en zei toen verbaasd: „U heeft gelijk! De pijn is spoorloos verdwenen!"

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 7