Somy Wasgoed niet op tijd droog? Bakker's Ijzerhandel N.V. Bakkers Ijzerhandel nv O PROPAGAS Met de Somy vector oliehaard zit u er warmpjes bij I 14 dagen gratis op proef een A.E.G., Candy, Erres of Zanker wasdroger. Aanvang winterseizoen PANTYNYLONS Sdir^Mr zes stamboek- pinken Alle inlichtingen over handige huurtankjes voor SHELL PROPAGAS geven wij u gaarne! SCHOUW zaterdag 18 oktober 1969 Voor al uw FOTO-ARTIKELEN Er is f500.000.- nodig om een kinderhuis te bouwen voor spastische en andere gehandicapte kinderen in Noord-Holland boven het IJ Op 14 oktober komen we om uw geld Geef wat u missen kunt Rekreatiebungalows nu ook vooi Texel! C Fa. Stark en Zonen, Oosteren SCHOUW woensdag 29 oktober 1969 v. Sambeek-Schrama mi Firma JAC. DE GRAAF ZO Hier de oplossing van uw droogprobleem Vraagt inlichtingen (tel. 02220 2346) bij KLAVERJASCLUB DE KOOG vrijdag 10 oktober in „De Toekomst". Nieuwe leden welkom. vanaf 2,50 Te koop febr mrt. en april kal vende. Moeders geven hoge produktie. Jan Verhoeve, Toren weg C 70b, De Cocksdorp, tel. (02222) 250. SHELL PROPAGAS- Modern! Handig! Hoog waardig! Efficiënt! Aflevering „naar maat": in flessen van 10Zi of 35 kg, of per tankauto in uw eigen buikopslag. Tegen aantrekkelijke voorwaar den wordt u door Shell een huurtank (tan 1000 tot 8000 liter) ter beschikking gesteld. Vraag ons alle inlichtingen! TELEFOON (02220) 2346 Het dagelijks bestuur van de Polder Waal Burg op Texel maakt aan belanghebbenden befc dat de SCHOUW over alle kavel- en wegslote* de Polder is vastgesteld op Het dagelijks bestuur voornoemd, H. J. Keijser Dzn., voorzitter E. L. J. Lap, secretaris iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin iiiaiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 500.000 gulden: dat is een bedrag dat er niet om liegt Dat is ook zo. En toch is het voor ons doel maar net voldoende. Hier gaat het om: er moet een internaat komen bij de z.g Mytylschool in Bergen (NH) Die Mytylschool zelf gaat eindelijk een feit worden. Over de finan ciering daarvan hoeven wij ons met meer druk te maken: dat doet het Ministerie van Onder wijs wel Maar dat internaat, dat kinderhuis, daar moeten wij ons achter zetten. Dat wordt niet van overheidswege gefinancierd. En niettemin is het broodnodig. Want zonder kinderhuis en aangepast vervoer kén een Mytylschool in deze streek eenvoudigweg niet bestaan. De Mytylschool in Bergen is bestemd voor zo n 60 kinderen - van alle gezindten - uit geheel Noord-Holland boven het IJ. Kinderen uit Limmen en Alkmaar, uit Castricum en Zaandijk, uit Purmerend en Anna Paulowna en misschien wel voor een kind uit uw naaste omgeving. Ongeveer 25 kinderen, voor wie de vervoersafstand niet te groot is, zullen elke dag gehaald en gebracht worden. Daar moeten aangepaste busjes voor komen. De andere kinderen zullen in het kinderhuis gehuisvest worden. Zijn er dan geen scholen dicht bij h'jis? Nee, die zijn er nietl Afgezien van de centrumschool van Heliomare in Wijk aan Zee en een bescheiden Mytylklasje bij een BLO-school in Hoorn, is er voor de meeste lichamelijk gehandicapte kinderen geen onderwijs mogelijk! Op een normale school zullen ze zich alleen maar ongelukkig voelen. Ze kunnen met mee komen. Niet met de lessen, niet met de gymnastiek, niet met de spelletjes, niet met al die fijne dingen die andere kinderen wel kunnen doen. Daar staan ze buiten. Langs de lijnen. Het is erg als een kind niet mee kan doen. Daar kan verbittering uit voortkomen. Wrok. Een agressieve houding Of soms kan zo'n kind hard en cynisch worden. En wie weet hoeveel intens verdriet er achter deze facade schuilgaat. Daarom is het goed dat er speciale scholen voor deze kinderen komen. Waar ze wèl mee kunnen komen. Waar bijzondere aandacht voor ze is. Daar komen ze tot hun recht. Daar ontplooien ze zich tot mensen die zich goed kunnen redden in deze maatschappij. Weliswaar met hun gebrek, maar zonder wrok en zonder cynisme. Daarom is dit kinderhuis een prachtig ideaal. Waard om door ons allen verwezenlijkt te worden. Dat huis in Holland moet er komen 1 Weer gaat de bel. Weer wordt er een beroep op u gedaan. Wij rekenen nu al op uw milde hand Op uw sympathie voor uw kleine medemensen. Vera, 8 jaar Vera is een ernstlg-spastisch meisje. Haar vader is grond werker. Vera is hulpbehoevend en eist voortdurende aandacht van haar moeder. Er zijn echter nóg twee kinderen die hun moeder nodig hebben. Naar school gaan is er voor Vera niet bij: want welke school is in gesteld op zo'n handicap? Er is nu maar één oplossing: naar een Mytylschool „ergens" in Nederland. Maar die zijn vrijwel altijd vol. Dus maar niet naar school? Kees, 12 jaar Kees heeft kinderverlamming gehad en moet zich nu in zijn rolstoel zien te redden. Een leuke jongen, die goed kan leren, maar dan moet er wel aan dacht aan zijn lichamelijke toestand besteed worden tijdens de lesuren. Dat kan alleen op een Mytylschool. Die is er (nog) niet. Dus zit Kees thuis, wordt behandeld door een heilgymnast- masseur, maar leert niet. Straks gaat de Mytylschool in Bergen open Zal er dan voor Kees aangepast vervoer zijn? Job, 13 jaar Job is geboren met een open rug Hij is verlamd aan beide benen Met enorme inspanning heeft hij de lagere school doorlopen Maar voortgezet onderwijs aan een normale school is niet meer mogelijk. Daarom zal voortgezet Mytyl- onderwijs in Bergen voor hem de enige oplossing betekenen. Iedere dag op en neer? Nee, dat kunnen we niet van hem vergen. Voor hem zal dat kinderhuis er moeten komen! .aktie bouw internaat provinciale mytylschool bergen De aktie „In Holland komt een huis" staat onder auspiciën van het Prinses Beatrix Fonds voor polio-patienten, spastici, lijders aan spina bifida, multiple sclerose, spierdystrophie en andere verlammingsziekten en de Dr Winthrop M Phelps- stichtmg voor spastische kin deren. 1. In één dag geplaatst en gereed vooi bewoning. 2. Voldoet aan de hoogste eisen va: kwaliteit, vormgeving, materiaalkeus en indeling. 3. Leverbaar in verschillende modelleü 4. De prijs? Een voorbeeld model 12a: zeer ruime zitkamer; slaapkamers; keuken; douche, toile enz., oppervlakte 52 m2. Prijs ƒ17.050, excl. B.T.W (fei 38' /lp eel Maak een afspraak voor bezichtiging vasfre onze model-bungalow op Texel. Agent voor Texel telefoon (02223) 661 of 391 >lg« Het dagelijks bestuur van het waterschap deioav meenschappelijke Polders op Texel maakt aan langhebbenden bekend, dat de SCHOUW over kavel- en wegsloten in het waterschap zal woi gehouden op wor tl Al Belanghebbenden wordt erop gewezen, dati voldoen aan het bepaalde volgens art. 7 en 28 Keur van het waterschap als een overtreding wc ef beschouwd en gestraft kan worden met een to cho van ten hoogste ƒ50, Het dagelijks bestuur voornoemd, M. Roeper Pzn, voorzitter E. L. J. Lap, secretaris RD »g ind ore en et gediplomeerd corsetière Wéér zo'n succesrijke haard van Somy. De Somyvector 'UD0 Zelfs verkrijgbaar met twee branders. Om nog zuiniger te stoke in voor-en najaar. Over zuinigheid: Somy haarden branden o? huisbrandolie 1, Goedkoper kan nauwelijks. Fijne kleurcombinatie en verchroomde deur. Leverbaar in 6.000 kcal/u (model PAlMA); 8.000,12.500 en 13.500 kcal/u (model Somyvector UDOJ Vraag uw kachelleverancler om Inlichtingen of kleurenfolder of andaft bij Somy Haardenfabriek N.V Jan Vermeorloan 253, Roosendaal. Tel 01650 - 34205 Somy wordt verkocht, gefabriceerd on geasses- bleerd In 8 Europose landen. Julianastraat 2 - 4, Den Burg, Texel, telefoon 3151

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 8