Naaktstrand in de raad SPORTPROGRAMMA VERVOLG VAN PAG. 1 of nu ook op texel! De Gezinsleesportefeuille T H 15j et toch wel geoorloofd zijn. Het is logelijk aan bepaalde aanstootgevende ingen te wennen. Degenen die zich an een naaktstrand ergeren kunnen an een nevenroute door de duinen ge- ruik maken zodat zij het strandge- eelte onbezwaard kunnen passeren. De ans op sensatie, oneerbaar gedrag en en slechte naam is er, maar laten we at nu niet overdrijven. Sensatie is een aar( aak van korte duur die meestal snel ïwt. Men kan op dit terrein makkelijk poken zien. Stromen van viezeriken ie naar Texel komen? Ik geloof dat .iet. Laten we de praktijk afwachten issel i in l vu inw< unn l vu ige sp n onze ogen open houden. Er zijn mo- AVM IV. +V. .fVI V. ftlf. icht ?e j; rkoi ten Tex ngei r. at elijkheden om in te grijpen als zich ngewenste ontwikkelingen voordoen". Mr. Sprenger zag in een proefperiode een hellend vlak. Als de reacties in periode ongunstig zouden zijn of iet strand zou andere nadelen mte zich jlijken mee te brengen, dan kan de erleende medewerking direkt worden ngetrokken. Het was volgens de voor- itter niet juist bang te zijn voor een lechte naam die alleen kan ontstaan loor roddel. Het is wel zaak waakzaam zijn ten aanzien van de praktijk naar men moet iets willen wagen ten anzien van de verwachtingen. Als laats voor het naaktstrand voelde Mr. .^^Jfcprenger het meest voor het stuk tus- en de palen 26 en 27 (ten noorden van )e Slufter). Het naaktstrand zou geen osten voor de gemeente met zich noeten meebrengen, in ieder geval niet ;edurende de proefperiode. Overigens Jnoet voor de naaktbaders hetzelfde nrorden gedaan als voor de andere toe risten op Texel. Evangelisch „Wij als Anti Revolutionaire fractie lienen ons aan als Evangelische partij ?n dan moet het niet vreemd zijn dat ve een evangelisch geluid laten horen in deze zaak", zo begon de heer C. Tim- ner zijn betoog. „Uit de geschiedenis iran schepping en zondeval, beschreven in Genesis 3, blijkt duidlijk dat het dragen van kleding om de typisch mannelijke en vrouwelijke lichaamsde len te bedekken door God als een be schermend gebod is meegegeven aan de mens. Sinds de zondeval kunnen wij, ook al hebben wij ons nog zo vrijge maakt, niet meer volkomen zuiver den ken en dit moeten wij voor God be kennen. De mens staat van nature schuldig tegenover zijn schepper en dit wordt door het nudisme ontkend. Je moet tegenwoordig niet meer met de Bijbel komen aandragen, want dan ben jt' met meer „in". Maar het is toch het boek waaruit de Evangelistische bood schap klinkt, dat door het geloof in Je zus Christus de ziel wordt gereinigd en niet door een uiterlijk vertoon in de natuur en een teruggaan naar de na tuur zoals we dat konden horen in het slotwoord dat de NFN-voorzitter hield op de voorlichtingsavond en zoals het ook doorklinkt in de lectuur van de fe deratie. Wij wijzen het naturisme af en daarmee ook de gelegenheid waardoor het wordt bevorderd". Blote misdrijven De heer Timmer had ook bedenkin gen tegenover de manieren waarop de naturisten hun levenswijze soms pro pageren. Als ernstige propaganda bleek hij bepaalde berichtjes in het naturis tenblad te hebben opgevat waarin mel ding werd gemaakt van een door de politie gezochte zeeman die onvindbaar was omdat hij zijn kleren overboord gooide en zich onder de bezoekers van een naaktstrand mengde. Ook had een inbreker succesvol kunnen optreden omdat hij zijn ongeoorloofde werk naakt uitvoerde waardoor het moeilijk was een signalement te geven. „Moet men met zulke argumenten het naakt propageren?" zo vroeg hij zich af. De heer Timmer vond dat 't gevaar om als naaktloperseiland te worden be stempeld voor Texel extra groot was omdat iemand die nooit op Texel is ge weest zich het eiland als zeer klein voorstelt. Wat het standpunt van Mr. Sprenger betreft vroeg hij zich af: „Moeten wij ons met de zedelijke normen laten lei den door de ontwikkeling? Blote tv- omroepsters hebben misschien met het naturisme niets te maken, maar zouden ook als verandering van het normbesef kunnen worden aangemerkt. Als we dan bij de verandering van het norm besef zijn aangeland, vindt u dan dat we de klok tijdig moeten bijdraaien? De wandelaar die de naakten niet wil zien, wordt innerlijk gedwongen zo'n drie k vier km om te lopen als het naaktstrand tussen de palen 10 en 11 zou komen. De proefperiode zie ik al leen maar als het toestaan van een bruggehoofd. Er is geen weg terug". De heer Timmer zag in de minderheids- nota van de burgemeester geen duide lijk „ja", meer een aarzelende toestem ming. Rekening houdend met een snel groeiend aantal naturisten voorzag de heer Timmer dat één km strand al gauw te klein zou zijn, zodat men zou moeten uitbreiden. Dat brengt voor de gemeente kosten mee. In Denemarken wordt al actie gefvoerd om op alle stranden geheel naakt te mogen ver blijven, een ontwikkeling waarmee men ook op Texel rekening moet houden. Zó belangrijk? „Is dit nu zo'n belangrijke zaak dat we moeten vergaderen in een extra grote zaal met zóveel belangstelling?", zo vroeg de heer J. J. Westdorp (PvdA) zich kennelijk verbaasd af. Er waren volgens hem wel belangrijker zaken voor de gemeente Texel, maar hij had er begrip voor dat de te nemen beslis sing Voor velen zeer ingrijpend zou kunnen zijn. „Welk recht heeft de overheid om in een democratisch be stel een bepaalde minderheid niet te laten leven zoals zij wil? Dat is voor mij het kernpunt". >De heer Westdorp nam het de heer Timmer kwalijk dat hij de kwestie negatief benaderde door aan de hand van de artikeltjes in het naturistenblad de negatieve zin van het naturisme te willen aantonen. „Laat de heer Timmer mij zeggen op welke gronden hij zijn verwachting baseert dat velen van Texel zullen wegblijven als het naaktstrand er komt. De kosten die moeten worden gemaakt als duizen den naturisten naar Texel komen, moe ten uiteraard worden gedragen door de gemeente; als er veel meer mensen naar het textielstrand komen zou dat ook gebeuren; er moet geen onderscheid worden gemaakt. Pijnlijk De heer Westdorp vond het bedenke lijk dat de heer Daalder er zich pijnlijk van bewust is dat niet de hele gemeen teraad zo denkt als hij voor wat be treft het erkennen van de Bijbel als grondslag. „Het is een goed recht dat er verschil van mening is. Dat is niet pijnlijk, in tegendeel". De heer West dorp zag het niet toestaan van het na- turistenstrand als een beperking van vrijheid. Het respecteren van een an dermans opvattingen houdt in een de mocratie in, dat ook een minderheid binnen het kader van de wet aan zijn trekken moet kunnen komen. Volgens de spreker had wethouder Joustra al laten blijken er zich van bzewust te zijn dat het naaktstrand er vroeg of laat toch wel zal komen. Hij zei im mers: begin er nog niet aan. De heer Westdorp wilde de bewering dat een naaktstrand de onzedelijkheid in de hand zou werken, wel eens bewezen zien. Hij dacht dat het schaamtegevoel bij de Texelse bevolking een grote rol speelde bij de stemming ten aanzien van het naaktstrand. Maar schaamte gevoel was volgens hem aangekweekt en dus niet aangeboren. Een kind kent geen schaamte; het wordt hem opge drongen door de ouders en de maat schappij. „Als de raad zou beslissen de politieverordening in de door de NFN gewenste zin aan te vullen zal ik niet roepen: hoera, Van Texel begint de victorie. Maar ik zal er wel uit conclu deren dat deze raad er zich van bewust is van zijn taak in het huidige tijdsbe stek". Deur blijft open De heer F. Standaart (Texels Belang) zei qua levensbeschouwing geen voor stander te zijn, maar hij was bereid ge weest dit persoonlijk standpunt onder geschikt te maken aan zijn ideaal om de mens zoveel mogelijk in zijn doen en laten vrijheid te geven. Hij zag daar om wel wat in het naaktstrand, maar hij wilde ook rekening houden met de gevoelens van mensen die het niet met de naturistische idealen eens zijn. Wat voor de een het verkrijgen van een stuk vrijheid is, is voor die anderen een be perking van de vrijheid. Zeer belang rijk was voor hem de image van Texel. Texel heeft een bijzondere haam op te houden. Niet als mondain vermaaks- oord maar als een rustig en landschap pelijk fraai stuk platteland. Texel heeft een eigen gezicht en is trots op zijn vrije stranden en duinen en die repu tatie dreigt nu een knauw te krijgen. De normen zullen zich wel wijzigen, zo verwachtte de Texels Belang^woord- voerder maar de NFN is wat te vroeg met haar aanvraag gekomen. „Men is er in Nederland nog niet rijp voor; ik zelf ook niet. Maar ik wil de deur wel open laten". Mej. A. G. Luijsterburg (OHU) achtte een naturistenstrand ook niet aan vaardbaar en wel om principiële en morele redenen. Daarnaast was ze bang voor precendenten als tot aanwijzing van een openbaar naaktstrand zou wor den overgegaan. „Het Maartenhuis zou het ook fijn vinden om een eigen stuk strand te hebben waar ze met de kin deren kunnen verblijven. Een groep ho mofielen of bepaalde bedrijven zouden ook een stuk strand kunnen vragen. Dat zouden we dan goed moeten vinden om niet te discrimineren. Al die toe gewezen stukken strand maken een vrije wandeling helemaal onmogelijk". Mej. Luijsterburg had in de afgelo pen maanden veel over het naaktstrand gesproken met allerlei mensen, ook van buiten Texel. Daarbij was haar geble ken dat veel mensen weg zullen blijven als het naturistenstrand er komt; die gaan dan naar andere Waddeneilanden. Mej. Luijsterburg had nog een econo misch argument tegen het strand. In overeenstemming met de meermalen geuite wensen van wijlen burgemeester De Koning hebben de laatste jaren veel ondernemers geld gestoken in winkels, bungalowparken en andere direkt of indirekt van het toerisme afhankelijke voorzieningen. „Ik zou het niet voor mijn verantwoording durven nemen op dit moment een naaktstrand te steunen met alle nadelige publikaties van dien waardoor deze mensen misschien een economische nekslag krijgen". De heer A. Dros (PvdA) zei de nota van Mr. Sprenger te steunen. Hij be greep niet waarom Mr. Sprenger geen iminderheidsvoorstel aan de raad had gedaan. Hij vond dat een officieel open baar naaktstrand een reeds bestaande toestand zou legaliseren. Er lopen nu al vrij veel naakte mensen op de stilste ;Strandgedeelten; hij had dat persoonlijk 'geconstateerd. Hij pleitte voor toleran tie en vond het niet toekennen van het naaktstrand vrijheidsbeperking. Om die paar kilometer strand zal Texel geen naaktloperseiland worden, zo verwacht te hij. „Een oord des verderfs wordt het zeker niet want naturisme heeft niets met sex te maken. De naaktheid is niet prikkelend, in tegendeel. Wij moeten vooruit om de snelle veranderingen in het normbesef bij te kunnen houden". De heer P. Smit (KVP) wilde zich geen oordeel aanmeten over de naturis ten. Bezwaren tegen het strand had hij vooral ontmoet bij grote aantallen ei landbewoners, mensen die de raad ge kozen hebben en waarvoor ,de raad moet opkomen. „Voor mij weegt het zwaarst het vertrouwen dat de ge meentenaren in ons hebben gesteld. Ik voel er niets voor om tegen de zin van een groot aantal Texelaars mee te wer ken aan het toestaan van het naakt strand". De bezorgdheid van mej. Luij sterburg voor de mensen die toeristi sche investeringen hebben gedaan, deelde hij niet. Economische argumen ten speelden bij hem geen rol. Volgens hem deed het niet terzake waarom de Texelaars tegen het naaktstrand zijn; het is een feit zonder meer en daarmee dient rekening gehouden te worden. Niet nodig De heer S. Keijser (WD) had geen principiële bezwaren maar deelde veel van de praktische bezwaren die door de andere sprekers naar voren ge bracht. „Hebben wij zo'n strand nodig? Vraagt de Texelaar daarom? Beslist niet. Texel heeft zoveel andere aan trekkelijkheden. I'k stem tegen". Mevrouw J. Koning-Bruin (PvdA) zei de meeste ingekomen stukken en andere reakties zeer vluchtig te hebben gelezen. Ook zonder kennisgeving daar van had zij haar standpunt kunnen in nemen. „In een democratische maat schappij zoals de onze heet te zijn, moet het toch mogelijk zijn deze groep natu risten aan zijn trekken te laten komen, ook al zijn de ideeen van die groep niet de onze. Als ik meneer Jongeling in de Tweede Kamer hoor spreken ben ik het helemaal niet met hem eens, maar ik zou toch persé niet willen dat zijn kleine groep de mond zou worden gesnoerd. (De naturisten vragen heel bescheiden 1/32 deel van het Texelse strand. Mensen die zich aan hen storen hóéven daar niet te komen en als ze juist in die omgeving een strandwande ling zouden willen maken, dan zouden ze toch de naastenliefde kunnen op brengen door het te mijden. Het gaat er mij alleen maar om; hoeveel levens vrijheid gun ik mijn naaste?" Zij ci teerde vervolgens drs. L. M. Thomas, docent aan de r.k. sociale academie te Amsterdam die n.a.v. de jeugdproble matiek opmerkte: Overal waar men zijn aandacht geeft aan de openbare orde, zal men er niet aan kunnen ont komen dat men een inhaalproces moet toepassen, dat de opgelopen achterstand wordt gecorrigeerd. De openbare orde moet een weerspiegeling zijn van de feitelijke samenleving en niet van die van de vorige eeuw. In onze samenle ving is pluriformiteit op cultureel, le vensbeschouwelijk en politiek terrein. In de openbare orde moet dan ook ruimte komen voor de diverse, soms te genstrijdige standpunten en meningen die door de mensen worden ingenomen. Met afwijkend gedrag moeten we ver trouwd leren worden en de oplossing ligt niet langer in het onderdrukken of het camoufleren daarvan. Voor- en tegenstanders kwamen in geen enkel opzicht tot elkaar. Wethou der Daalder wilde best tolerant zijn, maar vond dat de overheid uitwassen in de samenleving moet bestrijden. On der het motto dat elke minderheids groepering een kans moet hebben is alles goed te keuren. Dat het schaam tegevoel aan mensen wordt opgedron gen bestreed hij ten stelligste. Volgens hem was schaamtegevoel aangeboren. Ook de dochter van een naturistenge zin doet de douche-deur op slot als ze in de puberteidsleeftijd komt. Mr. Sprenger vond dat hij ver genoeg was gegaan door met een minderheids nota te komen en niet met een minder- heidsvoorstel. „Ik heb getracht u zo veel mogelijk voor te lichten". De ver onderstelling van mej. Luijsterburg dat ook andere groeperingen stukken strand zouden kunnen vragen weer legde Mr. Sprenger door op te merken dat de NFN om strand heeft gevraagd waar een bepaalde regel niet geldt, maar dat overigens openbaar blijft. Het werkelijk in pacht of eigendom toewij zen van een stuk strand is ondenkbaar. Wethouder Joustra noemde de uit drukking van de heer Dros dat het ging om legaliseren van een bestaande toestand sterk overdreven. Hoewel hij Legalisering het niet persoonlijk had gecontroleerd meende hij toch dat het naaktbaden nog niet op zo'n grote schaal wordt be dreven. met de volgende tijdschriften Panorama, Nieuwe Revu, Post, Margriet, Avondiectuur, Mimosa, Hostes, Jerry Cotton, Pep en De Lach. Bovendien iedere maand een Pocket cadeau. Als U zich nu opgeeft, krijgt U nog eens VIER pockets extra. Deze leesportefeuille reeds vanaf ƒ1,10 per week bij U thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend, De Gezinsleesportefeuille J. J. Reijne, v.d. Vijzellaan 12. St. Pancras, telefoon (02267) 2910 Traditie Mr. Sprenger wees op de traditie van Texel dat minderheidsstromingen er altijd verdraagzaam werden geac cepteerd, met o.a. het gevolg dat de wederdopers die elders werden ver volgd, hier met rust werden gelaten. Het zou in de traditie zijn om ook de naturisten de gevraagde medewerking te geven. De mening van de bevolking, zoals die nu is gepeild, mag geen mo tief zijn tot afwijzing. Anders zou het liggen als de bevolking in meerderheid het naturisme in principe had afgewe zen. „Angst, niets anders dan angst", zo kenmerkte de heer Westdorp alle niet- principiële bezwaren tegen het naakt strand. Dat de naaktzwemmers Texel 'n economische nekslag zouden toebrengen geloofde hij allerminst. Dat zou wel eens het gevolg kunnen zijn van de toeristenbelasting en daar maakt men zich veel minder druk om. Hij toonde er zich verbaasd over dat de heer S Keijser die toch de liberale gedachte zegt te huldigen, de naturisten geen vrij strand gunt. Omdat verschillende raadsleden economische overwegingen in het geding hadden gebracht, wilde de heer Westdorp niet achterblijven. Hij deelde mee dat er plannen klaar liggen voor geregelde luehtverbindin- gen (tweemaal per week) met Duitsland als het naturistenstrand er inderdaad komt. Dat de Texelaars zoveel be zwaar hebben geloofde de heer West dorp niet. Hij beweerde dat een hand- tekeningenaktie ten gunste van het naaktstrand veel steun zou ondervin den. Hij verwachtte zelfs dat 40°/o va|n. degenen die nu tekenden, dan voor zul len zijn. Het hangt er maar vanaf hoe de zaak wordt voorgesteld. Straks wel De heer C. Koorn bleek aan het na turisme niet zo zwaar te tillen. Hij was weliswaar tegen het naaktstrand maar vooral omdat daar nu nog teveel sensationele publiciteit aan wordt ver bonden. „Misschien zijn we er straks wel aan toe, als we in rustiger vaar water zijn". De heer Westdorp wees erop dat de gevolgen van een naaktstrand niet be ter kunnen worden beoordeeld dan door er een proef mee te nemen. Hij wilde dat graag bevorderen, op gevaar af zijn zetel in de raad te verliezen. Hij wees op Sylt waar de gemeente Wes- terland jaarlijks vier miljoen overnach tingen boekt. Maar de helft van het totale strandbezit van dit eiland is dan ook naaktstrandMej. Luijsterburg protesteerde tegen deze vergelijking. „We moeten Texel Texel laten". (Hoe groot het gevaar van negatieve publiciteit voor Texel is toonde de heer Daalder aan door „Het Stadsblad" uit Utrecht (een gratis verspreid adverten tieblad) met een kop waarin de Texel se WV-direkteur de woorden in de mond worden gelegd: Naaktlopers zul len toeristische attractie zijn. Voorstel De heer Westdonp diende een voor stel in om de algemene politieverorde ning aan te vullen met een bepaling waardoor het naakt verblijven op een nader te bepalen stukje strand wordt toegestaan. Burgemeester Sprenger oordeelde dat dit in vergelijking met het voorstel van B. en W. om de poli tieverordening ongewijzigd te laten, het meest verstrekkend was en derhalve het eerst in stemming moest worden gebracht. Hij deed echter eerst een voorstel van orde door de raad te vra gen of zij zich eerst wilde uitspreken over de principiële toelaatbaarheid van een naaktstrand. Dat lokte bezwaren uit, o.a. van wethouder Joustra. „Er is een voorstel van de meerderheid van het college, déar moet over worden ge stemd". Mr. Sprenger echter vond dat het goed was dat de raad duidelijk laat blijken hoe het over het vraagstuk denkt, vooral in verband met de publi citeit. „Als we dat niet doen, laten we de grond van de weigering in het mid den". Wethouder Joustra constateerde dat de raadsleden dan alleen hun privé- mening te kennen moesten geven; hij voelde daar weinig voor hoewel zijn mening geen geheim meer was. Ook mej. Luijsterburg en wethouder Daal der sputterden tegen. Met 11 tegen 4 stemmen ging de raad echter met het geven van de principe-uitspraak ak koord. De heren standaart, Joustra, Zijm en mej. Luijsterburg waren tegen. Over de vraag of de wijziging van de politieverordening in principe was te overwegen was de stemmingsuitslag 8 voor en 7 tegen. De raadsleden die het naaktstrand in principe niet aanvaardbaar vonden wa ren mej. Luijsterburg, en de heren Standaart, Koorn, Daalder, Zijm, Tim mer en Smit. Toen kwam het voorstel van de heer Westdorp aan de orde, dat ongeveer overeenstemde met hetgeen Mr. Spren ger in zijn minderhiedsnota had be pleit. Dat werd met 11 tegen 4 stem men verworpen zoalsbekend alleen de PvdA-stemmen vóór. De bespreking had toen ruim drie uur geduurd. Na afloop gaf NFN-voorzitter A. Stolk een persconferentie in „De Lin- deboom-Texel'' waarbij hij vertelde dat de Federatie niet bij de pakken zal gaan neerzetten. Nieuwe aanvragen voor )een naaktstrand zullen worden ingediend bij een achttal andere kust- gemeenten, o.a. Terschelling. ZATERDAG 6 DECEMBER 1969: Junioren Tex. Boys-HCSC 2, 2,30 uur Adspiranten Tex. Boys a-Cocksdorp a, 13.15 uur Tex. Boys-HCSC 2, 14.30 uur ZONDAG 7 DECEMBER 1969: 4de klasse A KNVB DTS-Texel, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Afdeling Noordholland Tex. Boys-VZV, 14.30 uur ZDH-Hauwert, 14.30 uur Cocksdorp-Uitgeest, 14.30 uur De Koog-Oosterend, 14.30 uur Texel 2-BKC 2, 14.30 uur Texel 3-VZV 3, 12.15 uur Oudesluis 4-ZDH 2, 14.30 uur (boot 13.00 uur) Wieringerwaard 4-Oosterend 3, 14.30 uur, (boot 13.00 uur) Texel 4-ZAP 8, 14.30 uur HRC 7-De Koog 2, 14 30 uur HRC 7-De Koog 2, 14.30 uur Junioren Texel-Geel Zwart, 12.15 uur De Koog-HRC 3, 12.15 uur MEDEDELINGEN Texelse Boys Na het door afkeuringen voetballoze weekend, weer een beperkt programma. Zaterdag op eigen terrein om 1.15 uur adsp. a tegen Cocksdorp, gevolgd door de junioren wedstrijd Tex. Boys-HCSC. Het is weer een hele sterke, dus zal er alles gegeven moeten worden. Terreindienst: P v Sambeek en D. Lexmond. Zondag om half drie Boys 1 tegen VZV. De punten tellen in deze afdeling dubbel, zie dat ze binnen komen. Terreindienst' H. Witte, Marcus, en H. Witte Dzn. Het 2de en adsp. b. zijn vrij. ZDH Zondag speelt het eerste elftal van ZDH thuis tegen Hauwert. In de uit wedstrijd won Hauwert met 70. ZDH, dat htuis z'n beste wedstrijden speelt, zal proberen te laten zien dat dit een vergissing geweest is, maar ook Hau wert zal voor een overwinning spelen, want bij een nederlaag verliest het con tact met de kopgroep. Het belooft dus een zeer spannende wedstrijd te wor den in Den Hoorn. De wedstrijd wordt geleid door de heer Van Willigen en vangt om 2.30 uur aan. ZDH 2 speelt om 2.30 uur in Oude sluis tegen Oudesluis 4. Thuis werd een krappe 21 overwinning geboekt. We rekenen nu minstens op één punt, maar dan zal er tot de laatste minuut door alle elf enthousiast gespeeld moeten worden. Scheidsrechter is hier A. v. Eis. De junioren en adsp. zijn vrij en kunnen zich alvast voorbereiden op het volgende weekend als er resp. tegen Schagen 2 en Oosterend a gespeeld wordt. Voor de welpen ligt de competitie voorlopig stil. Blijf echter de training trouw bezoeken, zodat jullie goed voor bereid aan de tweede helft van de com petitie kunt beginnen. de P. DAMCLUB TEXEL Damclub Texel moest de eer aan Schagen laten, zij het met het kleinst mogelijke verschil. Opnieuw was het bij Texel P. Kooiman, die niet damde naar dat hij capaciteiten heeft. Voor Schagen betekende dit al gauw een 20 voorsprong. Toch bleef het een zeer spannende match, waarbij Scha gen niet onfortuinlijk was toen P. Jan sen een damslag overzag. Bij de stand 810 stond de uitslag nog niet vast, daar C. Meedendorp de betere stand had, evenwel juist niet voldoende voor de winst. Texel-Schagen C. Meedendorp-M. Veenstra 1- 1 P. Bakelaar-A. Veenstra 2- 0 C. Dijker-H. Veenstra 1- 1 P. Kooiman-W. Tesselaar 0-2 J. Hooijberg-P. Bleeker 2- 0 J. van Heerwaarden-J. Pronk 0- 2 W. Bakker-P. Blaauboer 0- 2 P. JansenjD. Kossen 1-1 J. Schoo^D. Feyen 0- 2 C. Vinke-J. v. d. Wal 2- 0 9-11 Uitslagen clubcompetitie C. Dijker-P. Bakelaar 1-1 W. Bakker-P. Kooiman 1-1 C. Meedendorp-J. Hooijberg 2-0 J. van Heerwaarden-J. Stam 2-0 Jb. Koorn-J. Schoo 0-2 G. Dros^H. Bruining 0-2 C. v. d. Werf-P. W. Kooi 2-0 D. v. d. Werf-C. Groenhof 1-1 P. Kooiman en J- Hooijberg lieten beiden ëen punt zitten. Een uitslag van vorige week behoeft een correctie. Jn. Stam won nl. van C. Groenhof, terwijl vermeld werd dat ze de punten deelden Uitslagen P. Jansen-C. Dijker 11 P. Kooiman-P. Bakelaar 11 J. Hooijberg-J. v. Heerwaarden 20 D. v.d. Werf-J. Stam 0—2 P. W. Kooi-C. v.d Werf 0—2 C. Groenhof-G. Dros 20 Jb. Koonr-H. Bruining 20 P. Jansen speelde weer uitstekend en ook de partij P. Kooiman-P. Bakelaar was van goed gehalte. J. Hooijberg buit te een schijf meer goed uit, wat van D. v.d. Werf niet gezegd kan worden. P. W. Kooi en C. v.d Werf borduurden aan een afschuwelijke stand waaruit dan meestal toch een winnaar komt. C. Groenhof was goed op dreef, terwijl H. Bruining zich weer eens liet verschal ken.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 7