Nieuwe opgravingen leverden waardevolle gegevens op Maatregelen voor veiligheid van passagiers bij vaartochtjes Het bijbels bruggehoofd van koning Salmanasser rubriek voor I LANDBOUW en VEETEELT Gaat U trouwe Ledenvergader een sprekem papegaai TROUW REPORTAGE Jan de War Te koop aangeboden VERHUISD Vakantie woningruil V« onder numi (02222) 381e BEN VAN DE interessantste archeo logische ontdekkingen in het midden oosten gedurende de laatste jaren heb ben wij te danken aan de Engelsen, die hun werkterrein vooral hebben gevon den in de omgeving van de uitgestrek te ruïnestad Nimrod, gelegen in noord- Irak ongeveer 40 kilometer ten zuid oosten van Mossoel aan de Tigris, waar eens de grote stad Kalchu (bijbels Ka- lach) heeft gelegen. Deze heuvel van ruïnes is het domein van de Britse ar cheologie, sedert de sensationele opgra vingen van Austen H. Layards 120 jaar geleden, die zo'n succes waren, dat er een grote tentoonstelling over het oude Assyrië in Londen kon worden gehou den. In 1949 nam de beroemde archeoloog M. E. L. Mallowan hier het onderzoe kingswerk weer op. Deze reusachtige onderneming staat momenteel onder leiding van de direkteur van de British School of Archeology in Irak, David Oates. KALACH was in de 9de en 8ste eeuw voor Christus, ten tijde van de Assyri- sche koningen Assurnassipal II, Salma- nassar III, Tiglatpileser III en Sargon II, de hoofdstad van dit bijzonder grote en uitgestrekte rijk. Onder Sanherib werd de residentie naar Ninivé verlengd. Uit deze eens zo geweldige, in het jaar 612 voor Chr., tot op de grond toe gelijk gemaakte stad, aan wier ruïnes de Griek Xeno- phon zonder het te merken voorbij trok, komen de bijzonder mooie reliëfs, de gevleugelde stieren, de paleistorens en ivoren kleinodiën, die door Layard en Hormuzd Rassam werden opgegraven en die momenteel een sieraad zijn voor het Britse museum in Londen. De Britten kwamen hier een machti ge militaire nederzetting op het spoor, die door Salmanassar III (858 - 824 v. Chr.) moet zijn opgericht, een fori waarin de wapenmagazijnen, onderko mens van de troepen en residentie in één geheel waren ondergebracht. In de archeologie en geschiedenis wordt deze nederzetting als Fort Sal- mannassar aangeduid. De zwarte obelisken DE EVEN energieke als wrede ko ning Salmannassar III, die Armenië en Syrië veroverde en die om de barbaar se hardheid van zijn oorlogs- en straf- ekpedities bij zijn onderdanen en niet- cnderdanen werd gevreesd, was tevens een groot mecenas. Hij liet niet alleen de bijzonder fraaie bronsreliën van de paleistorens in de plaats Balawat ach ter maar ook de zo bekende „zwarte obelisken", waarop o.a. de in de bijbel genoemde koning Jehu staat afgebeeld, voor Salmannassar deemoedig in 't stof liggend, tijdens een tributen-betaling. Door deze tributen-betalingen, die overal vandaan kwamen, en de zeer rijke oorlogsbuiten was Salmanassar in staat voor zijn hoofdstad Kalach een zeer groot opgezet bouwplan op te stel len en uit te voeren. In de zuid-oost hoek van de stad tegen de buitenmuur liet hij een ongeveer rechthoekige op pervlakte afzetten en hieromheen aan de binnen- en buitenkant een 8 meter hoge muur plaatsen, die was voorzien van vooruitspringende bastions en aan noord- en westkant van een poort. Het gedeelte tussen binnen- en buitenmuur diende als oefenplaats voor de militai ren, kazerneterrein en paradeplaats. Met kroon DE BUITENSTE MUUR was aan de .binnenkant voorzien van lange rijen stallen voor de trekdieren van oorlogs- en proviandwagens, van barakken, ko ren- en andere voedselopslagplaatsen. Het fort zelf was verdeeld in vijf de len met twee opslagruimten en werk plaatsen met hun gebouwen in het noorden, een zeer uitgestrekte parade plaats met kazernes in het oosten, een magazijn en verschillende kleinere bin nenplaatsen in het westen en het uitge strekte paleis in het zuiden. De wegen die naar de poorten leid den, laten ons ook nu nog duidelijk zien, dat hier dikwijls vele wagens met proviand, oorlogsmateriaal, buit en be lastinggoederen zijn langsgereden. De groots opgezette paradeplaats was voorzien van een podium met daarop een troon uit kalksteen gehouwen, waar bij officiële ontvangsten of inspecties van de troepen de koning zelf stond of zat. Interessante berichten AAN DE NOORDWESTKANT van dit plein lag de dienstwoning van de cornjnandant van de troepenafdeling. Aan de tegenoverliggende zuidzijde be vonden zich twee portalen, die naar de grote troonzaal van het paleis leidden en naar de aangrenzende ontvangst- en woonruimtes van de koning, terwijl aan de westkant de toegangen naar de wapenopslagplaats liepen. Hier bevond zich ook een wijnkelder, zoals bleek uit daar opgegraven kruiken, karaffen en kroezen. Verder werden hier ook resten van opgeslagen wapens en geschubde leren hamassen gevonden. Deze opgravingen geven een tamelijk duidelijk beeld over de levensgewoon ten vooral door de vondst van talrijke spijkerschrifttabletten, hoofdzakelijk uit de tijd van Sargon II, die omstreeks 721 - 705 v. Chr. leefde. Deze tabletten bevatten gegevens over toendertijd gel dende belastingmaatregelen, levens- en voedingsmiddelen, reparatiematerialen, wijnrantsoenen, die aan de leden van het hof, ambtenaren en arbeiders waren uitgereikt. De verschillende soorten wijn waren afkomstig uit Koerdistan. Verder staan op deze tabletten mede delingen omtrent de aflossing van de manschappen en vervanging van uit rustingstukken voor militaire eenheden, en wel in het bijzonder die van het be wakingscorps der koninklijke straatwe gen. Eén tablet noemt bijvoorbeeld 370 paarden voor de bezettingen langs de wegen naar Aarapc'na (Kerkoek) en Ninivé, terwijl een andere tekst een voorraad van niet minder dan 36.242 bogen vermeldt. De snijkunst TOT DE KOSTBAARSTE inhoud van de verschillende magazijnen behoorden zonder enige twijfel de ivoren snijwer ken, die de Assyrische koningen sedert Assurnassipal II met bijzonder veel overgave verzamelden, om daarmee de wanden van hun ontvang- en woonver trekken, meubels en zelfs hun officiële paradeuitrustingen te versieren. Evenals Laward meer dan 100 jaar geleden hebben ook Mallowan en Oates bij de modernere opgravingen opslag plaatsen gevonden, die voor een groot deel met kostbaarheden die uit Phoeni- cië kwamen of in Kalach zelf, hoofd zakelijk door gedeporteerde meesters werden vervaardigd. Het gemeentebestuur heeft de schip pers die zich in het seizoen bezig hou den met vaartochtjes voor passagiers gewezen op de nieuwe veiligheidsvoor schriften waaraan zij dit jaar moeten voldoen. Krachtens de Wet Openbare Ver- Onder rvdaMir >«n Cikmingnr MOET HET NAAR MEER SAMENWERKING We kunnen rustig stellen, dat het be grip „samenwerking" in de landbouw niet zo'n gunstig onthaal vindt. We hebben onlangs ook al eens opgemerkt aat er nog altijd zeer sterk het idee leeft: „Samengoed is armoed". Na de algemene vergadering van de Bedrijfsvereniging is vooral met het oog op de noodzaak van schaalvergro ting het woord samenwerking nog weer eens gevallen. En ook bij het bestuur van het Ontwikkelings- en Sanerings fonds leeft de gedachte, dat bij de landbouwbedrijven de samenwerking tussen twee of meer bedrijven een rol kan spelen. Enige tijd geleden heeft dit bestuur nl. een regeling geschapen waarbij aan bedrijven, die overgaan tot een innige vorm van samenwerking een aankooppremie kan worden gegeven. De vorm, die men hierbij op het oog heeft beperkt zich niet tot samenwer king bij één of meer onderdelen van het bedrijf, bijv. een gezamenlijk ge bruik van landbouwwerktuigen, maar men denkt hierbij aan een volledige samenwerking. In welke vorm Persoonlijk moet ik regelmatig den ken aan de uitspraak van een zeer praktische Texelaar, nl. deze: „ik be grijp niet, dat er geen veehouders zijn, die tot het besluit kunnen komen om een stal te bouwen, waar het vee van twee, drie of vier veehouders bij el kaar wordt ondergebracht". Deze uit spraak is al een jaar of vier oud en tot op dit moment moeten we vaststellen, dat het er niet van gekomen is. Toch durf ik te stellen, dat het geen uit spraak is van iemand, die niet met bei de voeten op de grond staat. Als het met gebeurt, dan is de eerste reden wel, dat men weet, dat bij iedere vorm van samenwerking een stukje van de vrijheid en de zelfstandigheid wordt prijsgegeven. Een tweede reden is naar mijn me ning echter ook, dat men de voordelen van samenwerking onvoldoende inziet. Men doorziet nog niet voldoende, dat een samenwerking grote voordelen geeft op het gebied van de kapitaals behoefte en de benodigde arbeid. De kapitaalsbehoefte neemt af door een be langrijk lagere investering in werktui gen en gebouwen. Wat de gebouwen •betreft denk ik hierbij bijv. aan de kos ten per stallingseenheid bij een lig- boxenstal van bijv. 35 of 70 koeien. In het laatste geval liggen de kosten met inbegrip van een doorloopmelkstal met melkmachine wel ƒ400,tot ƒ500, per koe lager dan in het eerste geval. De voordelen van een tweemansbedrijf Het grote voordeel van samenwer king is wel, dat de gebondenheid aan het bedrijf en de kwetsbaarheid van het bedrijf veel minder wordt. Vrijwel algemeen is men overtuigd dat de fei telijke onmogelijkheid van het een mansbedrijf. Weliswaar kan bij ziekte in bepaalde gevallen de boerenhulpver- leningsdienst gedeeltelijk uitkomst brengen. Maar met het vasthouden van de gedachte, dat de toekomstige boer het alleen volhouden zal als hij met hart en ziel boer is meen ik toch te mogen stellen, dat niemand het op de duur volhoudt om week in week uit 14 maal de koeien te melken en al het overige werk te doen, dat de veestapel meebrengt. Het ziet er niet naar uit, dat zonder samenwerking het aantal bedrijven, waar het economisch verantwoord is om twee werkkrachten aan te houden erg groot zal zijn. En met dit feit in ge dachten menen we toch te moeten stel len, dat vooral jongere boeren de ge dachte aan samenwerking niet direkt opzij moeten schuiven. WAT ER AAN BLOEMBOLLEN DE GROND INGING Traditiegetrouw publiceren wij weer het overzicht van wat er aan bolgewas sen op Texel is geplant. De cijfers wer den ons verstrekt door de controleurs van de bloembollen keuringsdienst. De genoemde oppervlakten zijn aangege ven in R.R.; tussen haakjes de opper vlakte van vorig jaar. Narcissen: Gele Trompetten 45.764 (46 860); Bicolor Trompetten 2.139 (2.433); Witte Trompetten 968 <(1.025); Groot kronige 21.356 (22.511); Kledn kronige 175 (289); Dubbele Variëteiten 12.199 (13.365); Triandus Variëteiten 942 (538); Poetaz Variëteiten 407 (426). Totaal 83.951 <87.447). De belangrijkste soorten: Dutch Mas ter 9.952 (8.234); Golden Harvest 24.519 (25.917); King Alfred 375 (396); Rem brandt 8.827 (10.334); Unsurpassable 977 (645); Magnet 1.500 (1.415); Carlton 18.767 i(19 803); Von Sion 10.419 (12.105). Hyacinthen: Anne Marie 600 (598); Bismarck 70 (60); Carnegie 55 (40); City of Haarlem 16 (15); Jan Bos 56 (35); L'lnnocence (15); Pink Pearl 87 (38); Ostara (62). Totaal 884 (863). Irissen: H. C. v. Vliet 260 (144); Royal Yellow 480 (200); Royal Gold (84); Imperator 632 (789), Wedgwood (154); Golden Harvest 191 (107); Ideal 30 (78); Prof. Blaauw 240 (56); White Excelsior (8). Totaal 1.833 (1.620) Krokussen blauw: Remembrance 540 (445); Early Perfection 145 (88); Purpe ren Grandiflora 6 (154); Sky Blue 35 Victor Hugo 200 (40); Div. blauw 10 (28); Bont: Glory of Sassenheim 9 (18); Pick Wick 250 (195). Wit: Jeanne d'Arc 803 (777); Peter Pan 1 (14) Gccl: 24.093 (23.843. Totaal 26.092 (25;602). Resumé: Narcissen 83.951 (87.447); Hyacinten 884 (863); Irissen 1.833 (1.620); Krokussen 26.092 (25.602); Mus- cari 430 Scilla's 43 Totaal 113.233 (115.532). voermiddelen is Ivoor vaartuigen die passagiers vervoeren een verklaring van goedkeuring van burgemeester en wethouders verplicht, indien zij zijn ingericht of worden gebezigd voor ver voer van tenminste 30 personen. De gebruikelijke gang van zaken is dat door B. en W. een jaarlijkse keu ring van het vaartuig wordt verlangd door de Scheepvaartinspectie. Indien schip en uitrusting zich in goede staat blijken te bevinden, wordt een verkla ring van goedkeuring afgegeven, gel dig voor ten hoogste een jaar. In verband met het gevaar voor pas sagiers, indien vaartuigen zonder voor afgaande keuring vaartochtjes onder nemen, heeft de gemeenteraad in zijn vergadering van 2 september 1969 be paald, dat thans ook het varen met minder dan 30 personen verboden is, indien de eigenaar of gebruiker niet in het bezit is van een geldige schriftelij ke verklaring waaruit blijkt dat burge meester en wethouders het vaartuig voor passagiersvervoer hebben goedge keurd. Verder is bepaald dat de eigenaar of gebruiker verplicht is op het vaartuig, op voor het .publiek waarneembare wij ze, het aantal passagiers te vermelden dat krachtens de hiervoor genoemde verklaring ten hoogste op het vaartuig aanwezig mag zijn. B. en W. zullen de afgifte van de verklaring van goedkeuring voor alle vaartuigen die met passagiers plezier tochtjes ondernemen, voorts nog te binden aan de volgende voorwaarden: 1. de dienstdoende schipper moet aan door of vanwege burgemeester en wethouders te stellen eisen van goed gedrag en bekwaamheid voldoen; 2. ten genoege van burgemeester en wethouders dient de eigenaar of ge bruiker van de boot een verzekering te hebben gesloten tegen het risico van de wettelijke aansprakelijkheid jegens derden, welke verzekering dekking dient te bieden: a. voor boten met een passagiersca paciteit tot 100 personen tot een bedrag van ƒ1.000.000,all round per gebeurtenis, wegens dood en/of lichamelijk letsel en/of zaakschade aan derden toege bracht; b. voor boten met een passagiersca paciteit van 100 tot 200 personen tot een bedrag van ƒ2.000.000, all round per gebeurtenis, wegens door en/of lichamelijk letsel en/of zaakschade aan derden toege bracht. In de polis van de verzekering dient een clausule te zijn opgenomen, krach tens welke zowel verzekerde als ver zekeraars uitdrukkelijk afstand doen van elk recht van beroep op de wette lijke aansprakelijkheidbeperking in het Wetboek van Koophandel, met dien verstande, dat deze afstandsverklaring niet verder strekt dan tot het beloop der hiervoor vermelde verzekerde be dragen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: dokter Van Loon, woensdag 11 februari om 13.00 uur. dokter Coutinho, woensdag 11 februari om 15.00 uur. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN: van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp telefoon (02220) 234. DIERENARTSEN L. F. DEN HOUTER, Den Burg, tel. (02220) 2527. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 8 februari 1970 DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur gezinsdienst voor alle wijken. Kerkbusje Den Hoorn. Oosterend 20.00 uur Oecumenische jeugddienst in de Rooms-Katho- lieke kerk. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 9.30 uur ds. Visser Den Hoorn 11.00 uur ds. Visser De Koog 10.00 uur ds. Waardenbur De Waal 19.30 uur ds. Waardenbur Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond Oudeschild 11 uur Eerw. heer Veld GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Dienst 16 30 uur ds. F. L. v.d. Bom van Den He Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 15.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTl Oostarend 10.00 en 16.00 uur Dien in bet Gebouw voor Chr. Belaj NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de pei 7 februari t/m 13 februari, tele 2182, b.g.g. telefoon 2406 TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4°/o B.T.W. Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, 'lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28. Den Burg, tel. (02220) 2470 Voor Uw verhuizingen van Koningsbruggen, Nieuweweg 13, Den Hel der, tel. (02235) 587. Wij verzorgen Uw declaratie. Alle verzek. en financ. J. Dekker, Kogerstr. 33, Den Burg, (02220) 2833 Nu volop hand- en moesappelen. M. Huis man, „De Veen", tel. 2203 WIJ LATEN HET ZIEN. Kwastreyli dicht ramen, goten, muren, balcons, iaken direct en jaren lang. Voor doehetzelvers proefbus 5 kg. v. 5 m2 dak ƒ14,95 eob. of gratis folder. DEJOBO, Sloten NH - 020-128427 Grote partij kolencon- vectors, alle merken, welke nog maar een half Jaar gebrand hebben, v.a. 50,door inruil van gaskachels. Nieuwe kolenconvectors, nog in originele fabrieksverpak- king. Jaarsma van ƒ490,— nu 200,—. Bec kers van ƒ469,nu ƒ235,Enorme sortering bij Verkoophal Koersen, Nieuweweg 12, Delfzijl, tel. (05961) 3355. De ge hele week geopend. Kunt U overdag niet komen, maak dan een afspraak voor 's avonds Hotel-Rest. „Tubantia" Voor Uw recepties, diners, vergaderingen Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon- oordsingel 17. Den Burg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Te koop 2 graskuilen 7 ha, melasse toege voegd); 2-wielige wagen. Mevr. Keijser-Stammes, De Waal. Inlichtingen tel. (02220) 2516 Wie wil mij in zijn vrije tijd helpen met een paar lichtpunten aan te leg gen? Br. onder no. 306 bur. van dit blad. Te koop z.g.a.n auto radio met slede en an tenne, na 6 uur. Waal- derstraat 20. Den Burg Denk aan U.D.I. Te koop prima c sumptie-aardappelen. Bakker, ,,De Instuif" Te koop aangeboden een trouwjapon, maat 38- 40. Brieven onder no. 302 bur. Texelse Courant. „Hij leidde mij uit in de ruimte". Maakt U een probleem van uw vuilniszakken? Denk aan uw zomer gasten. Bel even Brui ning, De Koog 482, of Oosterend 683. Nu een geheel nieuw verplaats baar staand model zak- kenhouder. Ook indien u geen vuilnisemmer bezit. H. Bruning, Plevierstraat 23, De Koog, tel. 482 Gijs Goorhuis en Alie Kievviet hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 20 fe bruari 1970 om 14 00 uur in het Polderhuis te Den Burg, Texel. Receptie op de trouwdag van 16.30 tot 18.30 uur in Hotel De Graaf te Den Burg, Texel. Essenerweg 134, Kootwijkerbroek (Gld.) Schilderend 65, Den Burg, Texel. Tijdelijk adres: Essener weg 134, Kootwijker broek (Gld.) René Smeets en Cora Kassenaar hebben het genoegen U, mede namens wederzijd se ouders, kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op donderdag 12 februari a.s. om 13 uur, in het Polderhuis te Den Burg, Texel. De kerkelijke bevesti ging vindt plaats om 14 uur in de Doopsgezinde Kerk te Den Burg door de Weleerwaarde Heer Ds. L. Koopmans, Doops gezind predikant te Haar lem en de Weleerwaarde Heer P. Bollerman, ka pelaan te Haarlem. Receptie op de trouwdag van 16.30 tot 18.00 uur in de Vergaderzaal van de Doopsgezinde Kerk, Ko- gerstraat, Den Burg. Toekomstig adres: 2de Oosterparkstraat 154 bis, Amsterdam-O. Adrie Eclman en Othilde Evers geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op woensdag 11 februari des namiddags 3.00 uur in het Polderhuis te Den Burg, Texel. Dorpsstraat 10, De Koog Achterom 2, Den Burg. Receptie op de trouwdag van 16.00 tot 17.30 uur in hotel „De Oranjeboom" te Den Burg. Dankbaar zijn we U allen voor Uw medele ven en steun betoond bij het onverwachts overlij den van mijn lieve Vrouw en onze zorgzame Moeder CATHARINA AGNES VLAS-HULSKRAMER G. Fh. Vlas Peter Karin Den Burg, februari 1970. Voor de vele blijken van deelneming, die we van U mochten ontvan gen na het heengaan van onze lieve vader en opa TOBIAS HARTLOOPER betuigen wij U onze op rechte dank. Fam. Bakker- Hartlooper Wilhelminalaan, Den Burg. Voor Uw hartelijk medeleven tijdens haar ziekte en voor de zeer vele blijken van deelne ming ons betoond na het overlijden van mijn ge liefde vrouw en onze lieve moeder en oma WILLEMKE MAAS VISSER, betuig ik U, mede namens mijn kinderen en familie, mijn welgemeende dank. W. C. Maas, Wilhelminalaan 3a, Den Burg, febr. 1970. Laat dan eens een bru fotoreportage o.v door de Wieringer grafen. U krijgt dan garandeerd een kolle foto's anders dan am U kunt kiezen in wit of kleur of geco neerd. U kunt ons ontbi over geheel Texel. FOTO BOERSEb EN ZONEN Koningstraat 36- Hippolytushoef, telefoon (02279) 41 WV afd. Den Hi op donderdag 12 febi 1970 in „Loodsmans varen", aanvang 20J Agenda 1. Notulen vorige v< dering. 2. Mededelingen'inge men stukken 3. Jaarverslag. 4. Financieel verslag 5. Bestuursverkiezing 6. Inleiding direktem 7. Rondvraag Te koop (Geelkop amazon Beatrixlaan 19, tel. Fotobedrijf I Binnenburg 23j Den Burg - Texel Telefoon (02220) Renault 4 19® Renault 4 1! Renault 16 l! Renault 16 1! Fiat 500 1! Citroen 2 CV 1! GARAG DROS) 7FXft Eierland C 49,1 tel. (02225) 233J Jac. Roeper Johr, van „De Fenne" B Den Burg, naaig „Spang" W 32, De jj telefoon (02223) I M. Roeper Jaczi van zomerwoning EI naar „De Fenne" B Den Burg, tel. (02220) 233: FO ..ffljllli Aangeb. Haarlem tussenhuis met tuin, 7 slaappl., vo( huis op Texel 4 m plaatsen minimaal® riode 19 juli-3 au» Tel. (023) 26 5J Telefonisch aangeslotei J. van Heerwaarijjiun Vuurtorenweg C De Cocksdorp

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2