Inthousiasme voor iej aarden wonin gen kijkje van op nietwaar, isterend en Oudeschild: i.'k FILMNIEUWS SPORTPROGRAMMA Vooral verheugd \r zelfstandigheid Maandagenda ■KO ei ndeltocht voor de jeugd op 30 april dat nou uitgerekend ik een salarisrekening heb! ga met uw tijd mee ga naar de nmb! [DE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 27 MAART 1970 \)STEREND In de serie bijeen- «en die het bestuur van de „Stich- Eejaaidenzorg Texel" in de Texel- Soipen organiseert teneinde de teeiijke behoefte aan bejaarden es ie peilen, was maandag Oos- j aan de beurt. In het dorpshuis IBijenkorf" kon iedereen die be- 10f interesse had bij de eventuele hndkommg van een aantal be ienwoningen in het tweede dorp Texel" om inlichtingen vragen en Wiet vijf man sterke bestuur dis- [ëren. Ongeveer vijfentwintig van tot 90 bejaarden in Oosterend en hier gebruik van gemaakt. k, Zelfstandigheid bevorderen ?ep, zijn openingswoord merkte voor- M. Bakker op dat Oosterend ver en met de andere dorpen in het leel staat. De grond is namelijk groot probleem meer, daar die al idom is van de gemeente. Realise- van het project zou hier dus het st kunnen geschieden. De grond de woningen gepland zijn ligt aan [ulderstraat, waar eerst het rust- zou komen. Het niet doorgaan van ïsthuis vond voornamelijk zijn o:r- in verandering van ministeriële lijnen m.b.t. de bejaardenhuisves- Deze richtlijnen nouden in dat de van bejaardentehuizen moet wor- gestremd, en de bouw van zelf- lige bejaardenhuizen moet worden derd. Het komt er dus op neer dat t de bejaarden zo lang mogelijk J standig" wil laten blijven, iets wat jjaarde zelf meestal ook wil. Wan de zelfstandigheid dan niet meer dijk is, zou men uitsluitend op me- e indicatie, naar een „tehuis" kun- mtfaan' De telluizen kriJêen dus meer leer de functie van „verpleegtehui- Hierdoor ontstaat een doorstvo- een begrip dat tegenwoordig op iei gebieden nagestreefd wordt. Twee verdiepingen plannen voor Oosterend nu be ft een aantal woningen voor be ien, waarvan er diverse onder één zullen komen en bovendien twee eden boven elkaar. Wat de mrich- betreft zal men zoveel mogelijk de lingen van de woningen aan Den aanhouden. De kosten van een ïlijke woning worden geschat op 200,per maand, maar dit is nu moeilijk te bekijken aangezien men l rekening moet houden met on- achte kostenstijgingen, en de gelegenheid gegeven werd /ragen te stellen en opmerkingen laken hadden de aanwezigen wei bezwaar tegen het tweeverdiepin- 022®ysteem. Maar het bestuur stelde gerust door te zeggen dat iemand ilecht ter been is zelden boven zal 'en te wonen. Wie slecht kan lopen t beneden en iemand die nog vitaal in naar boven. De heer Bakker zei de voornaamste reden om het zo te was dat het veel goedkoper is; in e plaats wat betreft de grond, die maal ontzettend duur is en moei te krijgen en in de tweede plaats betreft de CV-installatie. tsers Centrale keuken >k rees de vraag of het mogelijk SN HOORN Op Koninginnedag 's middags te Den Hoorn een wan- )cht voor de jeugd worden georga- rd, Zo werd besloten op de donder hond gehouden vergadering van de rnder feestcommissie. Wat er in Den n op vijf mei gaat gebeuren staat niet vast. Men wil eerst afwach- wat te Den Burg wordt georgani- Het was de eerste keer dat de tcommissie sinds 1965 bijeen kwam. was zeer weinig belangstelling: en het bestuur slechts drie perso- j de bestuursverkiezing stelde de 1 H. Koorn zich niet herkiesbaar. In plaats hoefde geen ander te worden >emd, omdat de heer J. van Wolfe- destijds zonder meer als voorzitter het reeds voltallige bestuur werd evoegd. De feestcommissie werd nu weer terechtgebracht tot 11 leden, •st kwam te staan dat op vrijdag 11 aterdag 12 september het Hoornder 4 wordt gehouden. Verder zal op de 'd van Koninginnedag de Meierblis 'den, maar het is de bedoeling daar- een speciale ophaalaktie te orga- ren Dit om een wekenlang durende I mei te voorkomen. Gehoopt wordt I de blis weer op de „rommehveel" er het dorp kan worden aangelegd. ZON, MAAN EN HOOG WATER zon komt op 29 maart op om 6.23 uur aat onder om 19.08 uur; 1 april op om nnr cn onder om 19.13 uur. 30 maart L.K.; 6 april N.M water ter rede van Oudeschild 10.54 en 23.13; 28 mrt. 11.20 cn 23.42; 11.51 en 30 mrt. 0.13 en 12.28; frt. 0.57 en 13.31; 1 apr. 2.09 en 15.07; 3.58 en 16.59; 3 apr. 5.42 en 18.33; 7 03 en 19.41. het strand is het ongeveer een uur hoog water. bli) Boog gin. lm. x zou zijn om een centrale keuken te bou wen. Dit was voor het bestuur moeilijk te beantwoorden. Het bouwen van een centrale keuken wordt namelijk door het rijk sterk afgeraden omdat in de praktijk gebleken is dat er weinig be langstelling voor bestaat en de exploi tatie ervan hoge bedragen vereist. Men wees hier op Den Burg, waar he't Jan Dirkszoord vlak achter de Gollards- stichting ligt en de mogelijkheid is om de Jan Dirkszoord-bewoners van de keuken van het rusthuis gebruik te la ten maken. Er is nu één man van de vijfenveertig die dagelijks een maaltijd laat komen. In Oosterend kan men een ter geen maaltijden uit Den Burg laten komen zodat men bij het verlenen van deze service verplicht zou zijn er een apart gebouw voor neer te zetten. Om dit rendabel te maken zouden minstens twintig bejaarden hiervan dagelijks ge bruik moeten maken en het bestuur verwacht niet dat dit aantal gehaald zal worden. Hij wees hier op het be lang van het open bejaardenwerk. Wel- licht ligt daarvoor hier een taak. Hoeveel 9 Op de vraag hoeveel woningen men nu van plan is in Oosterend te bouwen, antwoordde de heer Bakker dat dat af hankelijk is van het aantal aanmeldin gen, maar hij verwachtte da't men toch wel op een stuk of vierentwintig kan rekenen. Een andere vraagstelster vroeg of het ook mogelijk was voor oud-Texelaars uit Oosterend om in de bejaardenwoningen te komen De heer Bakker antwoordde dat dit naet zonder meer mogelijk is, aangezien men dan kans had om in een mum van tijd vol te zitten met niet-Texelaars en dat was met de opzet. De woningen zullen be schikbaar zijn voor iedereen die min stens één jaar op Texel woont. Een pro bleem, dat daarmee samenhangt is dat van de inwonende kinderen. Wanneer bijvoorbeeld een moeder met haar dochter in een bejaardenhuis woont en de moeder komt te overlijden, dan zai het van de leeftijd van de dochter af hangen of die erin mag blijven. Wan neer de dochter bijvoorbeeld zestig jaar is, zal het geen probleem opleveren, maar is zij pas veertig, dan zal zij toch naar een andere woning moeten om zien, daar zij toch nog niet tot de be jaarden gerekend kan worden. Opvallend was maandagavond dat geen afgevaardigden van de stichting Gemeenschapscentrum Oosterend aan wezig waren; daarentegen was er wel mevrouw G. Roeper-Kei jser, leidster van de Oosterender SOOS. OUDESCHILD Dinsdag heeft het het bestuur zich georiënteerd in Oude schild. In ,,'t Skiltje" waren hier even eens vijfentwintig personen bij elkaar gekomen. Het ligt voor de hand dat de vragen die hier gesteld werden onge veer dezelfde strekking hadden als die in Oosterend. Ook in Oudeschild wil men woningen met iwee verdiepingen gaan bouwen; men heeft hiervoor zijn oog laten vallen op een stuk land naast de garage van de heer Van Liere en de kans dat he't daar door zal kunnen gaan is vrij reëel. Gehoopt wordt binnen drie jaar de eerste huizen te hebben staan. Zowel de bejaarden van Oosterend als die van Oudeschild toonden zich zeer enthousiast over de plannen, tot grote blijdschap van het bestuur, want bij voldoende deelname zal pas werkelijk begonnen kunnen worden. In Oosterend gaven zich alle vijfentwintig aanwezi gen op en in Oudeschild zeventien. Agenda van de Stichting Cultureel Werk Texel voor de maanden april, mei en juni en belangrijke data zomerseizoen April Vrijdag 3 april Den Burg, fotoclub „De Kiekendief", clubavond. Zaterdag 11 april Den Burg, „J'elleboog", dansavond Den Burg, schoolvoetbaltoernooi. Woensdag 15 april Den Burg, lezing Plattelandsvrouwen Vrijdag 17 april Den Burg, fotoclub „De Kiekendief", clubavond. Den Burg, „J'elleboog", dansavond Zaterdag 18 april Den Burg, „J'elleboog", dansavond Zondag 19 april Den Burg, „J'elleboog", dansavond Maandag 20 april Eierland, plattelandsvrouwen Eierland- De Cocksdorp, bijeenkomst Donderdag 23 april Den Burg, postzegelruilbeurs Zaterdag 25 april Den Burg, solistenconcours Den Burg, Rotary-club Den Burg, filmpremière Russenoorlog Donderdag 30 april T Koninginnedag Mei Dinsdag 5 mei Herdenking bevrijding Den Burg, „J'elleboog", dansavond Vrijdag 8 mei Den Burg, fotoclub „De Kiekendief", clubavond. Vrijdag 15 mei Den Burg, „J'elleboog", dansavond Zaterdag 16 mei Den Burg, „J'elleboog", dansavond Zondag 16 mei Den Burg, „J'elleboog", dansavond Juni Maandag 8 juni Avondvierdaagse Dinsdag 9 juni Avondvierdaagse Woensdag 10 juni Avondvierdaagse Donderdag 11 juni Avondvierdaagse Belangrijke data 1 tot en met 4 juli kermis 5 juli en 2 augustus autocross 16 ,17 en 18 juli: Polder Paraat 18 juli paardesportdag 20 juni tot en met 15 augustus iedere zaterdag in Oosterend rommeltjesmarkt 15 juli tot 15 augustus poppententoon- stelling H.M. de Koningin in dorps huis „De Bijenkorf" te Oosterend. 8, 15, 22 en 29 juli en 5, 12, 19 en 26 augustus folklore Den Burg. 22 of 23 juli en 6 of 7 augustus strand feesten Den Hoorn. 14 juli tot en met 4 augustus elke dins dagavond strijden om de man en de vrouw in Den Hoorn. Donderdagsavonds zomerseizoen voet balwedstrijden tussen ZDH en gasten. Woensdagavonden N.H. kerk zangdien sten. Bovenstaand treft U een opgave aan van de tot op heden bekende data van uitvoeringen etc. voor de komende maanden. Verenigingsbesturen en orga nisatoren worden verzocht bij het be leggen van nieuwe data met de reeds vaststaande uitvoeringen zo veel moge lijk rekening te houden. Het is van groot belang dat ieder die bepaalde uit voeringen etc. in het winterseizoen wil organiseren, de vastgelegde data zo spoedig mogelijk doorgeeft aan het bu reau Culturele Zaken, p/a Raadhuis, tel. (02220) 3041. DAMCLUB TEXEL Dinsdag na Pasen wordt er niet ge damd. We spelen dan op vrijdag 3 april Vervolgens weer op dinsdag, terwijl we op zondag 12 april met een vijftien tal dienen aan te treden tegen HDC Den Helder vanwege hun 60-jarig ju bileum. We mogen dan geen verstek laten gaan. Uitslagen C. Dijker-J. Vinke 1—1 C. Meedendorp-J. v. Heerwaarden 11 P. Kooiman-Jb. Koorn 20 G. Dros-W. Bakker 11 J. Schoo-J. Hooijberg 11 H. Bruining-C. Groenhof 11 C. Dijker-G. Dros 20 P. Bakelaar-C. Meedendorp 11 J. Hooijberg-P. Kooiman 20 J. v. Heerwaarden-C. Vinke 11 C. Groenhof-J. Stam 02 P. Jansen-Jb. Koorn 20 Goede prestaties van J. Vinke en J. van Heerwaarden, hoewel de laatste iets te snel remise kreeg van C. Vinke. J. Hooijberg moest een veer laten aan J. Schoo, maar de overwinning op P. Kooiman lijkt beslissend voor de vierde plaats. P. Jansen belandde in een slechte stand tegen Jb. Koorn, won ten slotte toch en blijft met C. Vinke, J. Vinke, J. Schoo, W. Bakker en G. Dros candidaat voor het eerste tiental. De vorige eeuw speelde zich tegen het decor van de oo:rlog tussen de noordelijke en zuidelijke Amerikanen een liefdesgeschiedenis af, die nu nog steeds miljoenen mensen boeit. Het is het verhaal van Scarlett O'Hara, ver liefd op de gevoelige en romantische dromersfiguur Ashley Weilkes, maar waarmee zij niet zal kunnen huwen daar hij al een vrouw heeft. En zo zal het haar hele leven blijven: de mannen van wie zij houdt, zijn onbereikbaar voor haar, en de man met wie zij trouwt, doet haar niets. Sinds 1939 heeft „Gejaagd door de wind" zijn zegetocht over de wereld ge maakt, en heeft sindsdien al 10 Oscars ontvangen. Zaterdag-, zondag-, maan dag- en dinsdagavond 8 uur; toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur de film „Het raadsel van de spookplaneet". Het is het verhaal van professor Who, die een tijdmachine heeft uitgevonden. Samen met een paar vrienden gaat hij experi menteren. Zij komen hierbij onder meer bij de Thals en de Daieks, twee vijan dige stammen, en bovendien belanden ze op een gegeven moment nog bij de Romeinen. Het zal hun heel wat vin dingrijkheid kosten om in de tegen woordige tijd terug te keren (In kleur; toegang alle leeftijden). Maandagmiddag 3 uur een avontuur van de grote kindervriend, de dolfijn „Flipper". Op een klein eilandje in de Stille Oceaan dreigt de bevolking uit te sterven wegens gebrek aan voedsel. Op zekere dag vangt de jonge visser Porter Ricks een dolfijn. Hij neemt het dier mee naar huis en laat hem in het bassin van zijn vader. Samen slui ten ze grote vriendschap. Maar als va der het ziet, zegt hij dat de dolfijn weg moet, want hij heeft het bassin nodig voor zijn vis. Porter en Flipper gaan nu de zee op en Flipper brengt hem op een plaats waar veel vis zit. Porter vangt de vis en neemt ze mee naar het bassin. Iedereen is blij dat er nu weer te eten is, tot de volgende morgen, wanneer zij zien dat Fipper al de vis in het bassin opgegeten heeft.Vader dreigt Flip per te doden, als hij en Parter niet voor de avond een nieuw bassin met vis ge vangen hebben.... (toegang alle leef tijden). Zeker, ik was daar nooit zo voor, een salarisrekening. Ik wou geld in het handje. Maar toen het er toch doorkwam en ik klant bij de NMB werd, bleek dat eigen lijk alleen maar prettige kanten te hebben. Als er wat op mijn rekening blijft staan (en dat ge beurt ook nog gek genoeg) krijg ik er 3'/2% rente over. Toch mee genomen. Wil ik meer rente dan zet ik het op een spaarrekening. De rente voor gewoon spaargeld is al 41/2<>/o en je kunt tot 7%. Als de nood aan de man komt, kan ik een maand extra salaris aan vragen als gezinskrediet. Om het niet eens te hebben over die handige betaalcheques, reke ningen betalen per bankgiro, per soonlijke leningen,... Bovendien: je kunt elke werkdag terecht bij de NMB om geld te halen. Dus wat maakt het uit? Je salaris levert gewoon voordelen op, geen enkel nadeel. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl ZATERDAG 28 MAART 1970 Afdeling Noordholland Cocksdorp-Kaagvogels, 16.30 uur Junioren: Texel-HCSC 2, 16.15 uur Vesdo-Oosterend, 16.15 uur Adspiranten Oosterend b-Tex. Boys a, 15.00 uur Texel a-Cocksdorp a, 15.00 uur ZDH a-De Koog a, 15.00 uur Pupillen Afdeling A Texel a-Texel c, 14.00 uur ZDH a-Tex. Boys a. 14.15 uur Oosterend a-Tex. Boys b, 14.15 uur Afdeling B De Koog b-ZDH b, 15.00 uur Oosterend b-Oosterend c, 13.30 uur MAANDAG 30 MAART (2e paasdag) 4de klasse A KNVB Texel-LSVV, 14.30 uur Afdeling Noordholland Succes 3-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) ZAP 5-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Petten 3-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 4-Vesdo 5, 10.15 uur KBC 7-De Koog 2, 14.30 uur Junioren W.meer-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) HRC 3-De Koog, 14.30 uur W. waard-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Adspiranten Oosterend a-Tex. Boys a, 12.00 uur JVC a-Tex el b, 10 15 uur vertrek boot 9.00 uur) Tex. Boys b-Succes d, 12.15 uur MEDEDELINGEN S. V. Texel Paasmaandag alweer een thuiswed strijd voor Texel 1 en wel tegen LSW, dat zaterdag ook al speelt. Al zijn we dan meestal wat voor met het aantal gespeelde wedstrijden, het is toch een voordeel niet met dergelijke toestanden te maken te hebben. Gezien de positie van LSW zien we nog lang geen twee punten op Texel blijven. Het tweede speelt een belangrijke wedstrijd tegen Succes 3. Hier móet ge wonnen worden. Ook het derde gaat uit naar ZAP 5 en kan winnen. Texel 4 speelt tegen Vesdo 5 onder leiding van een prima scheidsrechter en wint dus ook. Ons b-elftal gaat 's morgens naar JVC a, dat tegenwoordig goede uitsla gen maakt Oppassen dus. Zaterdag speelt Texel a tegen Cocks dorp a, nier liggen de punten weer te wachten In deze laatste competitie is het ons een volslagen raadsel hoe Boys a ooit nog eens zijn achterstallige wedstrijden wil inhalen. Ze zijn er nog steeds 6 achter en over acht weken moet de competitie een einde hebben. Het be leid van de oppergoden in Alkmaar is soms niet te volgen. F.S. Tex. Boys Op het Boys-terrein is het tijdens het paasweekend zeer rustig. Het eerste en het tweede zijn vrij. De junioren gaan 2de paasdag naar Wieringermeer en proberen een stuntje uit te halen. Ver trek boot 13.00 uur. De adspiranten a komen tweemaal in aktie. Beide keren in Oosterend. Zater dag tegen Oosterend b (15.00 uur) en 2de paasdag tegen Oosterend a (12.00 uur). B speelt 2de paasdag op eigen terrein tegen Succes d, aanvang 12.15 uur. Pro beer weer eens een paar punten binnen te halen. Van de pupillen speelt a zaterdag uit tegen ZDH a om 14.15 uur en b op de zelfde tijd in Oosterend tegen Ooster end a. Twee zware tegenstanders. C is vrij. SuccesA.W. Z.D.H. Een beperkt programma voor ZDH in het paasweekend. Het eerste is vrij en kan zich voorbereiden op de topper te gen nummer twee, Hugo Boys, die zon dag over een week op bezoek komt. Het tweede elftal speelt in Petten te gen Petten 3. Probeer de punten mee te nemen, aangezien bij een nederlaag degradatie naar de vijfde klasse zeer groot is. Scheidsrechter is de heer H. Klaver. De stand onderaan is als volgt: Oudesluis 15 3 2 10 8 Z.D.H. 14 3 1 10 7 W.G.W. 14 2 3 9 7 ZDH 2 speelt hierna nog één wed strijd en wel tegen de kampioen Water vogels 5 thuis. De adspiranten spelen zaterdag om 15.00 uur thuis tegen De Koog a. We rekenen op de punten. Als scheidsrech ter is mej. H. Vlas aangewezen. De pupillen a spelen thuis tegen Tex. Boys a, als jullie het niet te gemakke lijk opnemen kan er gewonnen worden. Pupillen b spelen om 15.00 uur aan De Koog tegen De Koog b. Een onbe kende tegenstander die zijn eerste wed strijd met 30 van het sterke Boys c verloor. Alle spelers veel succes en orettige paasdagen. F.Z. BRANDMELDING Bij brand alüjd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 13