yjjaUÊfc VAKANTIE IN DE E.E.G. Uitgekiend stuk efficiency Texels lammetje in Essen In meeste lidstaten langere vakantie dan bij ons „HILLMANNETTE" VERVOLG VAN PAG. 1 Raadsvergadering C.H.U. gaf haar communiqué uit Eerste kandidatenlijst D '66 Supermarkt Van der Meer n.v. te De Koog: Film over Russenoorlog in première op Texel Duitse sportman traint op Texel HET NATIONALE KWALITEITSMERK VAN WARME RAKKERS PAS IN 1966 kreeg de betaalde va kantie van werknemers in ons land een wettelijke regelingKrachtens de ze regeling heeft ieder die in loon dienst werkzaam is (ook een dikwijls vergeten groep als het huispersoneel) recht op tenminste twee weken vakan tie met behoud vap loon, terwijl dit voor jeugdige arbeiders drie weken minimaal is. In alle landen van de Europese Eco nomische Gemeencshap hebben de v/erknemers recht op vakantie met be houd van loon, maar wat de duur van de vakantie betreft kan men niet zeg gen dat Nederland voorop loopt. Lange vakantie in Frankrijk TERWIJL in Nederland slechts een klein gedeelte van de werknemers vóór 1940 recht op betaalde vakantie' had, bestond er in Frankrijk vanaf 1936 reeds een wettelijke vakantieregeling. Iedere Franse arbeider kreeg toen reeds 12 werkdagen vakantie pe'r jaar. Sinds 1956 heeft iedere Franse werknemer recht op 18 vakantiedagen per jaar. Werknemers, die zeer lang bij de- zelfde werkgever in dienst zijn krijgen al naar gelang hun diensttijd een „toe slag" van 2, 4 of 6 dagen. Jeugdige werknemers hebben recht op 24 dagen vakantie. Maar in de praktijk duren de vakanties van de meeste Franse werk nemers nog langer. In vele collectieve arbeidsovereenkomsten is de vakantie al met één week verlengd. De praktijk van vandaag is dus dat het grootste deel van de Franse werknemers 24 werkdagen vakantie heeft. Het is alle Franse werknemers echter verboden gedurende hun vakantie be taalde arbeid te verrichten. Doet ie mand dit toch, dan is hij Strafbaar en moet een boete betalen. De boete komt ten goede aan het werkeloosheidsfonds. Op die manier worden de werklozen in bescherming genomen. Dat lijkt ons een bijzonder nuttige regeling die in ande re landen navolging zou verdienen. En Duitsland IN WEST-DUITSLAND bestonden reeds lang vakantieregelingen, maar die konden per deelstaat nogal verschil len. Een uniforme regeling ontbrak tot voor kort, maar gelukkig is die er nu wel. De Duitse werknemers van 18 tot 35 jaar hebben krachtens deze vakan tieregeling recht op tenminste 15 werk dagen vakantie per jaar. Werknemers ouder dan 35 jaar genieten 18 vakantie dagen per jaar. Jeugdige werknemers hebben recht op 24 dagen. In de vakantiewet wordt alleen het minimum aantal dagen genoemd, waar op de werknemer in ieder geval recht heeft. In de praktijk hebben talrijke Duitse werknemers aanzienlijk langer vakantie, soms 24 dagen en niet zelden nog meer. Wat vakantiegeld betreft is er geen sprake van een uniforme rege ling. In sommige c.a.o.'s werkt men met percentages van het jaarloon, in andere c.a.o.-bepalingen wordt een be paald bedrag genoemd (zoveel Mark per vakantiedag of zoveel Mark per jaar). België gunstig SINDS DE ZOMER van 1966 hebben de Belgische werknemers 3 weken be taalde vakantie. Jeugdige arbeiders hebben recht op 4 weken. België kent een zeer gunstige vakantiegeldregeling, nl. 8°/o van het brutoloon dat iemand het voorafgaande jaar verdiende. Jeug digen krijgen zelfs 10°/o. Veel minder gunstig is de vakantie regeling voor de Italiaanse werknemer. In de eerste plaats wordt er onder scheid gemaakt tussen arbeiders en kan toorpersoneel en bovendien spelen de dienstjaren een grote rol. In elk geval hebben de Italiaanse arbeiders recht op een minimum-vakantie van 12 dagen, de beambten op minimaal 15 dagen In tegenstelling tot België, Duitsland en Nederland bestaat er geen officiële va kantieregeling. En tenslotte Luxemburg, de dwerg onder de E.E.G -landen. In het groot hertogdom wordt de duur van de va kantie afhankelijk gesteld van de leef tijd van de werknemer. De minimum vakantieduur in dit land bedraagt 18 werkdagen. Maar is een werknemer 30 jaar geworden, dat heeft hij recht op 21 dagen, bij achtendertigjarige leeftijd zelfs op 24 dagen. Minder-valide per sonen krijgen nog zes dagen vakantie méér. Dat laatste is in Nederland wel een beetje anders, waar talrijke invali den werken in de zogenaamde sociale lste Texelse HILLMAN leesportefeuille Al deze volgende bladen kunt ook U van ons iedere week ontvangen voor een prijs van ƒ1,05 (bezorging inbegrepen) Margriet - Eva - Libelle - Pano rama - Donald Duck - Avond- lectuur - Detectiveroman - Sjors - Pep - Lach of Post naar keuze. Binnenkort met Nieuwe Revu en Accent. En één keer in de maand Burda (modeblad). Brieven zonder postzegel (die betalen wij voor U) aan HILLMANNETTE, Postbus 45, Schoonhoven. werkvoorzieningen en met 15 dagen worden afgescheept. Feestdagen HET AANTAL vrije dagen wordt overigens niet alleen bepaald door het aantal vakantiedagen, maar ook door het aantal erkende feestdagen. Zo heb ben de Italianen 15 erkende feesdagen, Nederland kent er slechts zeven. In Frankrijk bestaat de merkwaardige re geling dat alle arbeiders op 1 mei vrij af kunnen krijgen met behoud van loon. Zo gaat dat in een land met een res pectabel aantal communisten en socia listen. Wanneer we bovenstaand overzicht overzien moet worden gezegd dat de gemiddelde vakantieduur in Nederland lager ligt dan die in Frankrijk, België, Luxemburg en Duitsland. Bovendien hebben we de pech dat we slechts wei nig erkende feestdagen hebben. Er zal in Nederland nog wel wat moeten ver anderen op dit gebied om het zelfde vakantieniveau als dat van de meeste lidstaten te bereiken. Onze indruk is niet dat daar hard aan wordt gewerkt. gevoerd. Waarop de heer C. Timmer opmerkte dat de heer Roeper dan best eens had kunnen informeren. Noodcamping De raad ging akkoord met een begro tingswijziging waardoor de aanleg van een noodkampeererrein mogelijk wordt. Het is een investering van 13 500, terwijl de exploitatielasten worden ge raamd op ƒ2.863,na aftrek van de geraamde opbrengst aan kampeergeld van ƒ1.500.De plaats waar het ter rein komt, staat nog niet vast. Het zal wel een gemeentelijk stuk grond woi- den. De voorzieningen bestaan onder meer uit een afrastering, toiletwagen (ƒ7.500,provisorische toegangspoort en mogelijkheden voor de opvang van huisvuil. De heer Westdorp wilde wel dat de camping alleen wordt gebruikt als op de andere terreinen geen plaats meer is. De voorzitter zei dat het de bedoeling is het verblijf op het terrein te beperken tot tweemaal 24 uur en bo vendien zal het kampgeld hoger zijn dan op particuliere terreinen Op verzoek van de voorzitter werd afgezien van de rondvraag. UITSLAGEN EILANDCOMPETITIE VOLLEYBAL Heren: DOK-Amro Tebovo 2-GVT MOK-Tebovo 1 HBS 2-Systeem H Tevoko 3-Smash '68 1 Apollo-HBS 1 Badminton-Smash '68 2 MOK-HBS 2 Dames: GVT-Smash '68 Badminton-WGD 2 HBS-Tevoko 4 2—0 0—2 0—2 0—2 2'1 0—2 2—1 0—2 0—2 2—1 2—0 Vrijdag heeft de CHU-kieskring tij dens een ledenvergadering te Oosterend een communiqué samengesteld. De in houd van dit communiqué luidt als volgt: Het bestuur van de C.H.-kiesvereni ging Texel, meent bij de presentatie van haar candidatenlijst in samen spraak met haar ledenvergadering het volgende te moeten publiceren: De CJLU. betreurt te moeten beken nen: dat ze in haar optimisme t.a.v. één can didatenlijst samen met de K.V.P. en de A.R.P., ondanks verregaande concessies van haar zijde, is teleurgesteld; dat een gezamenlijk programma zonder een gezamenlijke candidatenlijst de zaak voor de kiezer ondoorzich tig en minder sympathiek maakt, b de bestrijders van de confessionele politiek een wapen in handen geeft; dat aan haar kant de mening blijft be staan, dat confessionele politiek alleen nog toekomst heeft, als de uitdragers daarvan zich als één groep presenteren; dat ze de samenwerking, zoals die in het verleden heeft plaatsgevonden, ook binnen de fracties, op hoge prijs stelt, ter wille' van de bestuurbaarheid van de gemeente. Candidatenlijst: 1. mej. Luijsterburg, De Koog; 2. C Koorn, Den Burg; 3. J. Wieten, Den Burg; 4. A. S. Lap, Den Hoorn; 5. J. v. d. Vis Azn., Oosterend; D. Lap, Den Burg; 7. G. Bakker, Den Burg, 8 J. Huisman, Kogerweg; 9. R. Barendregt, Eierland; 10 A. Witvliet, Oudeschild. Op de bijeenkomst die D '66 dinsdag avond in hotel „De Lindeboom-Texel" belegd heeft, zijn achttien personen aanwezig geweest. Het voornaamste doel van de avond was in de eerste plaats het al of niet aanvaarden van het gemeentelijk concept-program en in de tweede plaats het samenstellen van de lijst met kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen van 3 juni aanstaan de. Het concept-program is praktisch zonder wijzigingen aanvaard. Zoals be kend is D '66 tegen het vestigen van in dustrie op of in de buurt van een re creatieoord als Texel. Met name heeft zij zich gekant tegen het Balgzand-pro- ject. Ook zou men de gemeente een be tere grondpolitiek willen zien voeren met betrekking tot de woningbouw. Een ander punt in het program is het tot stand brengen van openbare vervoers diensten eventueel in samenwerking met de Teso naar de diverse strandsla- gen, teneinde het parkeerprobleem op te lossen D '66 Texel zal bij de verkiezingen in juni met een eigen lijst uitkomen. Als nummer 1 daarop staat de heer J. A. M. Visser Verder staan daarop me vrouw A. Mulder-Retsema, de heren J. W. de Blok, W J. Tinholt, J. G. H. Hennink, mevrouw A. Hennink-Zut- phen en de heer J. Zwan. REPETITIE MANNENKOOR OOSTEREND In het vorige num mer werd de tijd waarop het Ooster- ender Mannenkoor repeteert verkeerd vermeld. Het moet zijn: iedere zondag van half twaalf tot één uur in de Gere formeerde kerk. DE KOOG Wie door de nu vrijwel gereed gekomen supermarkt van Van der Meer n.v. te De Koog wandelt moet zich wel verbaasd afvragen hoe zoiets kolossaals (naar Texelse begrippen) hier levensvatbaar kan zijn. Bij de jongste verbouwing heeft het „Hollandia"-pand een zo ingrijpende metamorfose onder gaan dat een totaal nieuw geheel is ontstaan. Achter de stijlvolle etalage pui zijn in feite vijf bedrijven onder gebracht: de supermarkt, een chocolate rie, een veertig bedden tellend hotel, een speciaalzaak voor groenten en fruit en een drogisterij-parfumerie. Alles wordt geëxploiteerd door Van der Meer n.v. behalve de drogisterij die het filiaal is van A. van der Slikke te Den Burg. Men mag zich overigens af- •viagen of hier nog wel van een filiaal gesproken kan worden want de drogis terij wordt aanmerkelijk groter dan het bedrijf in Den Burg. Dat geldt ook voor de onderdelen die Van der Meer voor zijn rekening neemt. Bij de verbouwing is de bedrijfsruim te van de supermarkt ongeveer ver drievoudigd. Er is nu een volledig le vensmiddelenpakket te koop van vries- vers vlees tot groenten, brood en zui- velprodukten. De heer J. W. B. van der Meer die ons een dezer dagen door het nieuwe bedrijf leidde heeft hier zijn in Amerika opgedane zakelijke inspiratie toegepast Dat komt tot uitdrukking bij de kassa's (v. d. Meer spreekt van cheok-outs) waarvan er vier zijn en die zodanig functioneren dat de klanten uiterst snel geholpen kunnen worden en waarbij de lichamelijke inspanning van de caissière tot een minimum be perkt kan blijven. De met een wagentje aangevoerde artikelen worden op een rolband gezet en de caissière zet ze na ze op de kassa te hebben verwerkt in een ander wagentje. Hiermee rijdt de klant naar een paktafel achter de kassa bij de uitgang waar hij op zijn gemak de boel kan inpakken en overladen in tassen. Door het weglaten van drem pels en het creeëren van parkeerruimte kan men met het karretje ook naar buiten rijden om de artikelen direkt in de auto te laden. Opvallend breed zijn de looppaden tussen de rekken met le vensmiddelen. De opstelling van die le vensmiddelen is geschiedt volgens een „uitgekiend" systeem. Het aanvullen door het .personeel kan steeds per ll/2 doos geschieden, wat in de praktijk enorm arbeidsbesparend werkt. Ver gaande arbeidsbesparing is dan ook het gedeeltelijke antwoord op de vraag die aan het begin van dit artikel werd ge steld. Een typisch staaltje daarvan is de frisdrankenafdeling waar de klant de flessen pakt uit de kratten waarin ze door de groothandel werden neergezet zoals in een cash-and-carry. Het be drijf heeft voor toelevering en ten be hoeve van de hotelgasten aan de ach terzijde een wegverbinding gekregen met de Parnassiastraat. Wat dat hotel betreft: De kamers zullen straks gere kend moeten worden tot de categorie drie, wat betekent dat ook daar heel wat is veranderd. O.a. zijn op alle ka mers douches aangebracht. De speciaalzaak voor groenten en fruit is 80 m2 groot. De chocolaterie is 50 m2 en wordt waarschijnlijk het kost baarst ingerichte onderdeel van het complex. Maar de aangren zende drogisterij zal er weinig voor onder mogen doen. Er komt een binnenhuisarchitect aan te pas en er is een winkelinrichting op komst die dit bedrijfsonderdeel in zijn soort tot het neusje van de zalm zal maken. Het bedrijf krijgt een winterbezetting van vijf personeelsleden; In de zomer zijn het er vijftien. Op de bovenverdie ping zijn ten behoeve van de heer T. Gieles (chef supermarkt) en J. Smit (chef groente en fruit) fraaie flatjes in gericht. Met het algemeen beheer van het totale bedrijf is de heer v. d. Meer senior belast. Het bedrijf is voor Pasen gedeeltelijk in gebruik. Op 28 april is alles gereed en dan kan de officiële opening, die een extra feestelijk tintje krijgt, worden gehouden. 25 april gaat in het City-theater een Russische speelfilm in première; „Het gekruisde eiland". Het is het verhaal van de opstand der gevangengenomen Georgiërs op Texel, die samen met de verzetsstrijders de strijd aanbinden te gen de Duitse Nazi's. In het raam van de feestelijkheden rond de 25-jarige bevrijding heeft de regisseur, de heer Tabbucaschvili, zelf Georgiër, speciaal ons eiland uitgeko zen om de première te laten plaatsheb ben. De federatie van WV's van Noord holland boven het Noordzeekanaal or ganiseren dit jaar voor de vierde keer een tentoonstelling in de Duitse stad Essen, onder het motto Camping Es sen". Diverse landen, waaronder Span je, Oostenrijk, Zwitserland en Joegosla vië zijn op deze tentoonstelling verte genwoordigd. De stand van de afvaar diging uit Noordholland beslaat onge veer 100 m2, waarop o.m ruim tiendui zend bolbloemen staan, zoals tulpen, narcissen etc. Tijdens de tentoonstelling zullen bloemen, Nederlandse kaas en proef- flesjes genever uitgedeeld worden. Op 4 april, wanneer de officiële ope ning plaats heeft, zal aan enkele hoog waardigheidsbekleders een Texels lam worden aangeboden ten bate van de daargelegen kinderboerderij. Enige ja ren geleden is dit ook al gebeurd, maar dat lam is inmiddels tot een flink schaap uitgegroeid, zodat het idee Texels „lammetje" niet meer geheel op zijn plaats was. De tentoonstelling wordt gehouden in de Gruga-Hallen in Essen, en zal du ren van 4 tot en met 12 april. W êk" BiIbmb MB Icitra bwlltn vwialttcrM^Md di ridiku» 'Afé? Iedereen die de Texelse Courant van vrijdag 13 maart gelezen heeft, die heeft misschien toch een stukje over geslagen. Ik doel hier op de vergade ring die de sportvereniging Oosterend uitgeschreven had, en waarin iedereen die belangstelling had voor zaterdag voetbal voor senioren de kans werd ge geven die belangstelling te tonen. Helaas kon ik zelf door ziekte niet aanwezig zijn. Maar wel kon ik mijn 'blijk van belangstelling doorgeven aan iemand anders, die wel heen geweest is, en dit is het nu wat ik zeggen wou. Dat was ook de enige belangstellende. En dat vind ik vreemd. Overal hoor je stemmen van. „Als er maar een zater dag Voetbalclub is, dan zou je wat zien". Nou ik heb het gezien. Met maar twee belangstellenden komen we er echt met hoor! Kom Texelaars laten wc deze unieke kans niet weggooien. Dus geen woorden meer maar daden! Dat daden houdt in dat je je opgeeft voor zaterdag-voetbal. Het zij bij mij of bij iemand van het bestuur van SVO. Als een ieder die belangstelling heeft dat doet en er komen er genoeg dan zit de kans er in dat we zaterdag voetbal krij gen Sieb van der Zen?, Peperstraat 38, Oosterend Dat Texel in het oog van de Duitsers niet alleen geschikt is voor het houden van vakantie maar ook als sportoefenterrein zijn kwaliteiten heeft is het oordeel van de jonge Duitse atle- tiekbeoefenaar Detlef Uhlemann. Deze eenentwintigjarige, in Duitsland beken de sportfiguur komt nu voor de tweede keer hier om te trainen voor het ko mende atletiekseizoen. Volgens hem biedt Texel optimale trainmgsgelegen- heid in de duinen, bossen en velden. Vooral voor de tak waarin hij uit blinkt, het hardlopen, zijn hier goede mogelijkheden om iemands uithoudings vermogen te testen, aldus de heer Uhle mann. Verleden jaar behaalde hij bij de juniorenkampioenschappen in Duitsland de volgende tijden: op de 3000 m.: 8.25.8; op de 5000 m.: 14.47.0 en op de 10.000 m.: 31.13.8. Deze tijden zijn naar Hollands begrip vrij goed, en in Duits land was hij zelfs met zijn tijd op de 10.000 m de beste junior. Van 21 maart lot 12 april is hij met zijn familie op Texel om te trainen voor de op 19 april in Duimen te houden „Deuschen Waldlaufmeisterschaft", een evenement, waarbij hij verleden jaar als vierde uit de bus kwam. De heer Uhlemann wordt getraind door zijn va der. RECTIFICATIE In het stukje „De kerk op zijn kop zetten" van dinsdag 24 maart j.l. is misschien het misverstand ontstaan dat na ds. W. A. Soesan geen opvolger be noemd zou worden. Dit is echter wel het geval. De opvolger is de heer Loer akker, hulppredikant. Hij zal in dienst treden op 5 april a.s. WEEKENDDIENSTEN ARTSJ vpn zaterdagochtend 8 uu dinsdagochtend 8 uur Dokter BARNARD, Oostere (02223) 234. Dokter A. VAN LOON, De? telefoon (02220) 2016. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24.00 uit dinsdag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) Zr. MANNESSEN, Den fit (02220) 2414. DIERENARTSEN Beide dierenartsen hebben diet NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de 28 maart t/m 3 april 1970, 2182, b.g.g. telefoon 2069. CONSULTATIEBUREAU ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan c zijn, worden op het bureau op de tijden dat hun eigen zitting heeft. Deze tijden zijn dokter Siebinga dinsdag afwe dokter Barnard, woensdag 1 a 13.00 uur; dokter Elias, woensdag 1 ap 15.00 uur. NED. HERV. ZONDAGSSC1 DE KOOG Tweede Paasdag wordt er een dienst voor ouders en kindi houden in het kerkje van D Welkom zijn ook kinderen, die de* Zondgasschool zijn, bijv. g; deren. Er zullen na afloop voorjaarsbloemen worden gebn zieken en bejaarden. Takjes men (bijv. katjes, snèeuwklo narcissen) kunnen a s. zaterda tot half 3 worden gebracht Schuilhut", naast de kerk PAASKINDERDIENST TE DES Tweede Paasdag 's morgens uur zal in de Ned. Herv. keri Burg een speciale dienst voor 1 gehouden worden Kinderen n ouders worden door de Zondaj leiding van harte uitgenodigd. PROTESTANTSE KERKDID Goede Vrijdag, 27 maart 1 HERVORMDE GEMEEN! Den Burg 10.00 uur ds. Froentj 19.30 u. ds. Froentjes, H Avi De Cocksdorp 19.00 u. ds. Waar H. Avondmaal Den Hoorn 10.00 uur ds. Visser ge 19.30 uur ds. Visser, H Avon De Koog 20.30 uur ds. Waarde: H. Avondmaal De Waal 10.00 uur ds. Waarde! H. Avondmaal Oosterend 9.45 uur ds. Rozemon Viering H. Avondmaal Oudeschild 19.30 uur ds. Rozen Viering van het H. Avonds GEREFORMEERDE KEi Den Burg 19.15 uur ds W F. K Den Helder, Viering H. Avi DOOPSGEZINDE GEMEE Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse gezamenlijke dienst voor ken, Avondmaal (Kerkbu Hoorn) Zondag, eerste Paasdag HERVORMDE GEMEEN! Den Burg 10 00 uur ds. Froent Medewerking van Dames! twee trompettisten. Paascd) De Cocksdorp tien uur Een Veldhuis, Paascollecte Den Hoorn 10.00 uur ds. Vissei Dienst voor het hele gezin] collecte. De Koog 11 00 uur ds. Waarden! Paascollecte voor N.H Kei De Waal 9.30 uur ds. Waardenbn Paascollecte voor N H. Kei Oosterend 9.30 uur ds. Rozemc^ Medewerking van het 1 „Soli Deo Gloria". Paascollf Oudeschild 11 00 uur ds. Rozeroj Bediening van de H. Doop GEREFORMEERDE KER Den Burg 10 uur ds. R v.d. Bi van Dei 16.30 uur ds. R. v.d. Berg Oosterend 9.30 uur ds. Kruithof 15.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEE Oosterend 10.00 en 16.00 uur D in het Gebouw voor Chr. E_ DOOPSGEZINDE GEMEE® Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse (kerktyisje Den Hoorn) Oosterend 11.15 uur ds. Kuitse Maandag, tweede Paasd j HERVORMDE GEMEEND Den Burg 10 uur Paasdienst y kinderen o.l.v de leiding Zondagsschool De Koog 10 uur Paasfeest 1 kinderen Oosterend 9 45 uur Dienst vanf dagsschool nl ta R.K. kerkdiensten! Goede Vrijdag, 27 maarf| Den Burg 15.00 en 20.00 uur De Cocksdorp 20.00 uur Den Hoorn 20.00 uur Oosterend 20.00 uur Oudeschild 20.00 uur. Paaszaterdag, 28 maart] Den Burg 20.30 uur De Cocksdorp 20.30 uur. Den Hoorn 20.00 uur. De Koog 22.00 uur. Oosterend 20.30 uur Oudeschild 20.30 uur Paaszondag 29 maart Den Burg 8.30 en 10.30 uur. De Cocksdorp 9.00 uur Den Hoorn 10.30 uur. De Koog 9.00 en 10.30 uur. Oosterend 10.30 uur. Oudeschild 10.30 uur. Paasmaandag 30 maart] Den Burg 8.30 en 10.30 uur. De Cocksdorp 10.00 uur. Den Hoorn 10.00 uur. De Koog 10 00 uur. Oosterend 10.00 uur. Oudeschild 9.00 uur. Lf

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2