Lingerie hoofdschotel in succesvolle modeshow van modehuis Moerbeek Vergadering VVV VERVOLG VAN PAG. 1 Modehuis Moerbeek N.V. heeit dins dagavond, in samenwerking met de lingeriefabriek „Lovable", onder grote belangstelling een modeshow gepre senteerd. We zagen lingerie, nachtkle ding, foundations en bad-, strand- en vrijetijdskleding. In alle soorten van geshowde kleding zagen we klassieke zowel als meer moderne modellen. De materialen die gebruikt worden zijn zacht en luchtig; meer en meer wordt het idee van „tweede huid" benaderd, wat zich ook uit door huidkleurige nachtkleding en „doorkijk-bh's" Men ziet tegenwoordig steeds meer de ,/bra-slip"; bh en onderjurk aanéén. Het voordeel hierbij is dat er slechts één bandje over de schouder loopt. De kollektie lingerie van Modehuis Moerbeek is omvangrijk; we zagen de meest uiteenlopende modellen, veelal in jeugdige, lichte kleuren. De doorkijk- bh is ook meer en meer in opkomst; het werd genoemd ,,een compromis tussen wel of geen bh". „Saunalaken" Ook werd strandkleding getoond. We zagen één- en tweedelige zwempakjes in de uiteenlopendste kleuren. Vaak was hierbij een bijpassende strandjurk verkrijgbaar. Een ander interessant nieuwtje was het „saunalaken", een enorm badlaken, heerlijk voor gebruik in de sauna, wanneer men op de gloei- endhete planken wil gaan liggen. Naast de lingerie en de strandkleding zagen we tenslotte ook nog de vrije tijdskleding: jurkjes, pantalons en blou ses. Een groot succes was een suède pak bestaande uit een lange pantalon en e'en poncho. Ook de maxi-jurk met het moderne Chester Martin-dessin oogstte allerwege lof. Naast deze modieuze kleding voor de slankere modellen, is dit jaar ook veel aandacht besteed aan de oudere en zwaardere groepen. Voor lingerie heeft men hier licht, maar toch goed corrigerend materiaal gebruikt. De getoonde modellen waren van een goede kwaliteit, terwijl de prij zen overwegend vrij scherp liggen. Op de modeshow werden door de mannequins pruiken en badmutsen ge dragen van drogisterij Van der Slikke. KOERSEN VREEMDE VALUTA Deze week luiden deze koersen als volgt: Duitse Mark (100) ƒ98,80 Franse franc (100) ƒ64, Belgische franc (100) 7,15 Zweedse kroon (100) ƒ69,10 Italiaanse lire (10.000) ƒ56,40 Zwitserse franc (100) ƒ83,40 Engelse pond (1) 8,65 Amerikaanse dollar (1) 3,60 Groot succes was deze geruite poncho met een licht-oranje manchester broek. ON DERWIJSYVENSEN Het kostte mij even moeite om in het D'66-gemeentcprogramma de punten te vinden, die ik zocht. Waar kijkt een schoolmeester immers hel eerst naar? Onderwijs natuurlijk. Deze punten blij ken dan verscholen te zitten tussen het bloedgroeponderzoek en de Algemene Bijstandswet Ik zou bijna denken aan onduidelijkheid Gelukkig staan er dan een aantal bijzonder positieve din gen, waarop mijn commentaar alleen maar kan zijn- schande dat hier niet al lang voor gezorgd is. Wat denkt u van een gedegen onder zoek door de schoolarts van alle leer plichtige kinderen eens per twee jaar? Is een goede sexuele voorlichting, juist op een toeristeneiland, niet nood zakelijk? Is het aanvaardbaar dat „probleem kinderen" minder geschikt onderwijs krijgen, omdat wc de hulp van een schoolpsycholoog missen? De voort gaande onderwijsvernieuwing zal een deskundige psychologische begeleiding zeker steeds noodzakelijker maken. Onze wensen betreffende het school zwemmen voor alle leerlingen van het basis-onderwijs, met door de gemeente verzorgd vervoer, hopen we binnenkort verwezenlijkt te zien. Opvoeden tot vrijetijdsbesteding, cre atieve ruimten. Zonder omwegen noemt ons program ma wat nodig is. Het bovenstaande is daarvan misschien het tiende deel. Vindt u dat we dan wel erg veel wil len? Denkt u dat we het nooit zullen bereiken? Dan deel ik uw pessimisme niet, want het zijn altijd de optimisten, de durvers, die het meeste voor elkaar krijgen. Daarbij hebben wij uiteraard uw hulp wel nodig. Wim Tinholt „TEXTANT" ZOEKT NAAR LEEGSTAANDE WONINGEN Bij het vergeefs zoeken naar een ei gen onderkomen werd het vormings centrum „Textant" herhaaldelijk ge confronteerd met de op Texel heersen de woningnood. Het huis in de Gast huisstraat dat wij wilden betrekken mocht voor dat doel niet beschikbaar worden gesteld; de gemeente wilde het voor woningzoekenden beschikbaar houden. De jongens en meisjes van Textant hebben zich daarbij neergelegd maar ze zijn tot de ontdekking geko men dat op Texel tientallen huizen al lange tijd leeg staan. Om verschillende redenen kan het grootste deel van deze woningen niet aan woningzoekenden ter besohikking worden gesteld en de jongelui vinden dat een misstand. "De woningnood is een der ernstigste pro blemen waarmee Texel worstelt; als al le leegstaande huizen zouden kunnen worden betrokken zou die nood voor een flink deel zijn opgeheven. We vin den dat B. en W. deze zaak veel rigo- reuzer moeten aanpakken en de wonin gen zonodig moet vorderen. Om hen daartoe te inspireren zijn we begon nen met het inventariseren van alle leegstaande huizen. We zijn dagenlang onderkweg geweest om alle lege pan den te noteren en kwamen daarbij tot de volgende lijst: Hoornderweg B 94; Pontweg 14; Ruys- laan K 99 a; Ruyslaan „uit en thuis"; Ruyslaan 3; Ruyslaan 20; Stnjbosstraat 1; huis op de duinen vlakbij „Op Duin"; De Kluut K 34; De Wulp K 36, Ruige- dijkweg K 3; Pijperdijk K 37; Pijper- dijk K 61 b; Pijperdijk K 62; Ruigen- dijkweg naast Tielemans; Mienlerglop K 25; Mientreglop Kruiskoog; Kamer straat 17; Kamerstraat 3; 's Hertogen- boschweg E 120; langs de duinen E 112; rechts van de Slufter; Mienterglop K21; Mienterglop K 22 b; Mienterglop K 23; Mienterglop K 15; Veenselangweg; Hal- lerweg „Vrij en blij"; Tienhoven W 3; Waaldam; Hoofdweg E 21; Hoofdweg E 34 a; Hoofdweg C 2; Hoofdweg C 6; Hollandseweg C 35; Vuurtorenweg C 3; Vuurtorenweg C 83; Vuurtorenweg C75; Vuurtorenweg C 87; Duinweg C 101; (bij) C 103; Postweg C 34 b; bij Madu ra E 77; Postweg E 81; Postweg E 82; „Duin en dal" aan de Duinweg; Vuurto renweg naast hoeve „Buitenzorg"; Joan Hudsonstraat 7; O 152 tegenover het kruispunt: Oor9prongweg en weg door het Noorden; Vliestraat 11; Koetebuurt 15; De Kaay 7 't Noorden; Schilderend 101; Kogerstraat 80; Beatrixlaan 104; Weverstraat 71; Waalderstraat 3; Gast huisstraat 10; Molenstraat 44; Park straat 2 (boven); Klif 19; Klif 10; Diek 42; Diek 34; Pontweg 19; Zuidhaffel B 60; Zuidhaffel B 77; Hoornderweg „De Zon"; Haven 4; Heemskerckstraat; De Ruyterstraat 36, Huis wijlen Ros, Hogeberg; Hogereind. Er zullen heel wat huizen bij zijn die spoedig door nieuwe bewoners zullen worden betrokken, maar zonder twijfel zijn er ook die nog maandenlang zullen blijven leegstaan als geen maatregelen worden getroffen. Mogelijk is de lijst niet volledig. We weten niet alles. Ieder die voelt voor onze actie vragen wij bij deze om tips. Een zo volledig mogelijke lijst kunnen we dan aan het gemeente bestuur aanbieden. Namens de aktiegroep „het lege huis", p.a. Wim Trap, Verlorenkost 14, Oosterend NU OOK „ROTOPAINT" IN DE KOOG DE KOOG „Rotopaint", de attrac tie, waarbij men met behulp van een soort centrifuge de meest kunstzinnige schilderijen kan maken, heeft nu ook een vestiging in De Koog. In een ge bouw aan de Kaapstraat (vroeger het schildersbedrijf Boogaard) hebben de heren J. Kiltz en W. Keijzer (van „Artima") vijf apparaten opgesteld De exploitanten verwachten dat onder de toeristen grote belangstelling voor dit vermaak zal bestaan Deelnemers héb ben vier minuten de tijd om op de rond draaiende schijf papier hun creatieve lusten bot te vieren met verf in allerlei kleuren. De resultaten, ingelijst en voorzien van handtekening, mogen worden meegenomen. Voor dit doel is het gebouwtje opgeknapt en in frisse kleuren geschilderd. Tevens dient het als filiaal voor Artima, voor wat betreft sieraden en kunstnijverheidsprodukten. ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN OP 31 MEI Na jaren zullen op Texel weer atle- tiekkampioenschappen worden gehou den. Dat gebeurt op initiatief van de Stichting Texelse Sportraad, die van mening is dat atletiek, „de moeder van - alle sporten" niet langer op het eiland mag ontbreken. Op 31 mei (zondag) worden in nauwe samenwerking met diverse sportvereni gingen kampioenschappen gehouden, zij het zonder de nummers kogel-, discus- en speerwerpen, omdat daarvoor nog onvoldoende oefengelegenheid is. Gestart wordt om één uur 's mid dags. Ingeschreven kan worden voor de volgende nummers a. stratenloop van 3,5 kilometer door Den Burg. Voor de winnaar is door de heer D. Eelman een wisselbeker beschikbaar gesteld. Deelname staat open voor personen vanaf 16 jaar. Start en finish op het voetbalterrein van de Sportvereniging Texel aan de Slingerweg. b. jeugdkampioenschappen voor 13-, 14- en 15-jangen meisjes 100 en 400 meter hardlopen en hoog- en verspringen. c. seniorenkampioenschappen dames 100 en 400 meter hardlopen en hoog- en verspringen; heren 100 en 800 meter hardlopen plus hoog- en verspringen. d. Zowel dames als heren kunnen deel nemen aan estafettewedstrijden van 4 x 100 meter. Men moet met een viertal inschrijven. Het betreft hier Texelse kampioen schappen. Toeristen mogen buiten me dedinging meedoen. sommige van zijn ideëen niet uitvoer baar zouden zijn omdat er geen geld of personeel voor is, noemde hij een dooddoener. Hij stond verjonging en in krimping van het hoofdbestuur voor. De heer Visser: U als leden kunt ver jonging doorvoeren; er wordt door ons reeds gezocht naar middelen om tot een kleiner, handelbaar bestuur te komen. Ook de heer J. Zuidenwind vond dat er veranderingen moeten komen. Hij stelde voor vanuit de leden 'n commis sie te benoemen die het hoofdbestuur adviseert inzake structuurverandering, een ander roulatiesysteem voor het be stuur (9 tot 10 jaar in het bestuur zit ten is veel te lang) en de functie van de VVV in de toekomst. Hogere bijdrage Hij was voorts van mening dat de Texelse middenstand een veel hogere bijdrage aan de VW moet verstrekken. De middenstanders profiteren nl. enorm van het toerisme en zijn er voor een groot deel zelf van afhankelijk. Hij con stateerde tenslotte dat van de drie can- didaten voor de verkiezing slechts één man (B. Bakker) aanwezig was. De he ren Van dr Kooi en Holtman waren thuisgebleven. Bij de daarop volgende eerste ver kiezing werden 38 stemmen uitgebracht op de heer Van der Kooi, 35 op B. Bak ker en 7 op Holtman. Dat was geen vol strekte meerderheid zodat een tweede stemming nodig was. Deze leverde 35 stemmen op voor de heer Van der Kooi, 41 voor B. Bakker en 4 voor H. Holt man De heer Bakker was dus gekozen. De heer Visser verwelkomde het jonge 'bestuurslid hartelijk, hoopte op pretti ge samenwerking en een langdurige be stuurstijd. De heer Kooman stelde voor voor de volgende keer ook een vrouw candidaat te stellen. De leden machtigden het bestuur tot het aangaan van een geldlening van maximaal ƒ40.000,voor de verbouw van het VW-kantoor te De Koog. Twee bouwplannen werden inmiddels door de welstandcommissie afgewezen; een der de ontwerp wordt mogelijk wel goed gekeurd. Op een vraag van de heer Hennink zei de heer Visser dat de ver bouw niet openbaar zal worden aanbe steed. VVV-leden onder de aannemers genieten de voorkeur. Balgzand Aan het begin van de bijeenkomst werd het onlangs overleden ere-lid, de heer H. Wuis uit De Koog, herdacht. Meegedeeld werd dat de VW te gen een inpoldering van het Balgzand heeft geprotesteerd bij GS en de Kamer van Koophandel. Afschriften van de protestnota zijn gestuurd naar de PPD, B. en W. van Den Helder. De Federatie van \TW's boven het Noordzeekanaal is gevraagd het protest te ondersteunen. De heer Van der Meer verzocht ook een afschrift te zenden naar de industrie commissie van de gemeente Texel. De heer Zuidewind vond het persé laten uitvoeren van de bouw van het VW- kantoor door een der leden getuigen van kliekjesgeest. De aanbesteding moet openbaar zijn. GVT HEEFT PINKSTER VAKANTIE In verband met de pinkstervakantie heeft de gymnastiekvereniging Texel maandag, dinsdag en woensdag geen les. Er komt een wijziging in de lessen van de dames senioren. De les van dins dag van 8-9 uur wordt nu een alge meen gymnastiekuur zonder toesteltur- nen of vast balspel. Wie toch wil blij ven volleyballen kan elke donderdag avond van 8-9 uur terecht. Het is mo gelijk zowel het algemeen gymnastiek- uur als het volleybaluur te bezoeken; extra kosten zijn daaraan niet verbon den. De lessen voor de heren senioren op dinsdagavond worden een kwartier vervroegd; aanvang dus om 9 uur. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN MET PINKSTEREN van zaterdagochtend 8 uur tot dinsdagochtend 8 uur Dokter COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp telefoon (02220) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot dinsdagmiddag 13.00 uur Zr. RIETVELD, Den Burg, telefoon (02220) 2414. DIERENARTSÈN ingaande vrijdagavond 6 uur tot dinsdagochtend 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg, tel. (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode 16 mei tot en met 22 mei 1970, telefoon 2182, b.g.g. telefoon 2406. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: Dokter Van Loon heeft vakantie; dokter Coutinho, woensdag 20 mei, om 15.00 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTE] Eerste Pinksterdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. D. J. Froentje-roc collecte voor de zending De Cocksdorp 10 uur eerw. heer Loerakker, Pinksterzendingscolk Den Hoorn 9.00 uur Kinderdienst 10.30 uur ds. J. P. B. Visser, Pinksterzendingscollecte. De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg Zendingscollecte 10.30 uur Eerw. heer Veldhuis Zendingscollecte De Waal 10 30 uur ds Waardenburg Zendingscollecte Oosterend 9.45 uur ds. C. Rozemond Pinksterzendingscollecte Oudeschild 11.00 uur ds. C. Rozemoj GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00 uur ds. F. L. v.d. Borr van Den He] 10.30 uur ds. F. L. v.d. Bom 19.30 uur ds. J. Dethmers, van Baj24 Oosterend 9.30 uur ds. Kruithof 15.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE in het Gebouw voor Chr. Belarij Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. R. Kuitse Kerkbusje van Den Hoorn. Oosterend 11 15 uur ds. R. Kuitse Tweede Pinksterdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Pinksterdienst sarn met de kinderen van de Zond^ Jn( school o.l.v. de leiding van de Zi dagsschool. De Cocksdorp 10 uur Gezinsdienst n de kinderen van de Zondagsschoo De Koog 10 uur Kinderpinksterfeest Oosterend 10 uur Dienst van de Zcfkir dagsschool; iedereen welkom R.K. KERKDIENSTEN Pinksterweekend 16, 17 en 18 mei 'n] Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10 30 uur De Koog: zaterdag 20.00 uur zondag: 9.00 en 10 30 uur 2e Pinksterdag: 10.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10 00 uur Oosterend zaterdag 19.30 uur zondag: 10.00 uur Oudeschild: zondag: 8.45 en 19 00 uur Den Hoorn zaterdag: 19.30 uur zondag: 9.00 en 10.30 uur TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4°/o B.T.W. Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 Te koop 2 tweepersoons ledikanten met bedstel- lep, stoelen en tafeltjes enz. Geus, Wilhelmina- laan 25 Te koop Goggomobil T 400, met nieuwe banden; bouwjaar '65. Na 6 uur Heemskerckstr. 31, Oude schild Directie Peugeot 404, inj. '63, blauw, hoezen etc. in z.g.st. 76.000 km. ƒ1500,contant. Inl. tel. (02228) 244 Te koop gevraagd mo tormaaier, in ^bruikbare staat, H. Reurik, De Koog K 6, tel. (02228) 244 Voor Uw verhuizingen van Koningsbruggen, Nieuweweg 13, Den Hel der, tel. (02235) 587. Wij verzorgen Uw declaratie. Alle verzek. en financ. J. Dekker, Kogerstr. 33, Den Burg, (02220) 2833 Nu volop hand- en moesappelen. M. Huis man, „De Veen", tel. 2203 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon- oordsingel 17, Den Burg. Bloembollengaasbakken te koop. Schilderweg B 42 Den Burg, telef. (02220) 2729 Te k. aangeb. d.bl. skai kinderw. Zevenhuizen O 125, tel. 02223 - 292 Eieren, groot, bruin en vers. Waalderstraat 16 Te k. z.g.a.n. caravan Sprijte Alphino, geheel compl. Tel. (02220) 3237. Alleen werkdagen 's mor gens Jan van Bennekora en Gré Boeyen hebben de eer U, me namens wederziji ouders, kennis te gev van hun voorgenom huwelijk, waarvan voltrekking zal plaatsvi den op vrijdag 22 1970 om 15.00 uur in h gemeentehuis te Burg. 's-Hertogenboschweg 11 Eierland, Haffelderweg 11, Den Burg. Receptie van 17.00 18.30 uur. in Hotel „I iei Graaf" te Den Burg Toekomstig adres: Haffelderweg 11, Burg, Texel, Leen van den Berg Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Voor een verplaatsbare vuilniszak-houder. Gebr. Bruining, De Koog, tel. 482, Plevierstraat 23 Merkbenzine voor witte prijs Dros' Smederij, Eierland C 42 Jezus geeft leven en overvloed Te koop z.g.a.n. hoge wandelwagen met deken- zak ƒ90,en commode 'ƒ35,—. Tel. (02220) 2114 Te koop aangeb. 1-pers. Engels ledikant met bed- stel; 1 grote tafel, eiken. Beatrixlaan 142. Na 18.00 Te koop z.g.a n. kinder wagen, merk Van Werven Meppel. Warmoesstraat 66. Tel. (02220) 3059 Te koop een prima Vespa scooter, 150 c.c. J. Nauta, Weverstraat Goed tehuis gezocht voor een hondje van 9 weken. H. Reurik, De Koog, Ruygedijksweg K 6 tel. (02228) 244 50 gaasbakken te koop. Schoorl, Ruigedijk E 139, De Koog Aangeb. Van Delfts kinderwagen, bl. velour. D. A. Zegel, Parkstr. 28 Met grote blijdschap en dank aan God, geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en Carolina's zusje Elly Jolanda Wij noemen haar Jolanda E. van Lenten-Eelman R. van Lenten Loodssingel 32, Oudeschild, Texel, 11 mei 1970. Geboren op 9 mei 1970 Simon Jan Sebastiaan David (Sieme-Jan) zoon van Annie Smit-Zijm en Gerard Smit Van Galenstraat 51, Den Helder. Tijdelijk adres St. Lidwinaziekenhuis. Joke Weijers geven U, mede name wederzijdse ouders, k( nis van hun voorgenom huwelijk, waarvan i voltrekking zal plai ^er vinden op vrijdag 22 a.s. des morgens om 10 uur in het stadhuis Haarlem. De kerkelijke bevestigii zal plaats vinden 11.00 uur in de Go< Herderkerk door de We den eerwaarde Heer Ds. Ba|rda ten te Haarlem. Haarlem, mei 1970, Spruitenbosstraat 13 Orionweg 86. Gelegenheid tot feliciti ren maandag 2de pin) def sterdag 18 mei van 8C r*n tot 9.30 uur des avonds het „Gebouw voor Ch et Belangen" te Oosterem Texel. en vrijdag 22 mei 4.00 tot 6.00 uur in h „Militair Tehuis", Jan straat 34 te Haarlem Toekomstig adres: Sprui 'J tenbosstraat 13, Haarlen Ize lijk Leo Baltus en Hetty Reuvers hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 12 juni 1970 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Wikkestraat 47, Arnhem Langeveldstraat 57, De Cocksdorp, Texel. Receptie van 16.30 tot 18.30 uur in hotel „Bosch en Duin", De Dennen. Op 18 mei hopen onz ouders en grootouders J. Koopman en J. Koopman-Godek de dag te herdenken, d; ze 25 jaar geleden in he huwelijk zijn getreden. Dat ze nog lang in oc ;e midden mogen blijven, de wens van P. Koopman A L. Koopman- Keirsgiete J. Bruin C. M Bruin-Koopmz Robby en Johnny José De Ruyterstraat 17, Oudeschild. Receptie 23 mei n m. va: 16.30 - 18.00 uur ir Skiltje te Oudeschild. dii hi ke me Ai n zed A, D ie aar Fa i DSl tsv de Ne Dfïu> esc T' UI R beg in Is 7.; ge slaa

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2