.Poel in beroep bij gemeenteraad :hantage nettigheid in college BenW Aandacht voor de voorziening met organische stoffen omerwoning strijdig >t bestemmingsplan? rubriek voor 1 LANDBOUW en VEETEELT ede blad TEXELSE COURANT VRIJDAG 31 JULI 1970 het college van B. en W. bestaat eeldbeid over de vraag of de heer oei achter zijn woning B 192 a (bij Vaalderweg) mag bouwen of niet. [7 april j.l. had het college afwij- beschikt op het verzoek om een i-vergunning omdat men het bouw- in strijd achtte met het bestem- rsplan. Op 14 mei ging de heer Poel i deze beslissing bij de gemeente- in beroep. De meerderheid van het def§c (burgemeester Sprcnger en wet- er Joustra) heeft de gemeenteraad 'iseerd 't beroepsschrift af te wij- wethouder Daalder vindt echter de heer Poel alsnog een bouwver- ng moet krijgen. woning waarbij de zomerwoning moeten komen was oorspronkelijk bouwval, bewoond door een alleen- HlllUfide Het feitelijk onbewoonbare werd in 1967 gekocht door de heer met de bedoeling er een goede ing van te maken waar hij na zijn ionering zou intrekken. Tot die m zou het huis als tweede ng worden benut. In overeenstem- met het advies van de woonruim- nescommissie besloten B. en W., n de kwaliteit van het bouwwerk, 3and hiervoor vrij te geven Voorgeschiedenis 1968 kreeg de heer Poel vergun- om de bouwval op te knappen en met toepassing van een overgangs- iling die luidt: „Bebouwing die niet dit uitbreidingsplan overeenkomt, r ten tijde van de tervisielegging van reeds bestond of waarvoor te tijde reeds bouwvergunning was ?end, mag geheel of gedeeltelijk me len vernieuwd en in beperkte mate r e len veranderd of uitgebreid, mits 'ehele vernieuwing en bij uitbrei de voorgevelrooilijn wordt in acht imen en ook overigens de bestaande jking niet wordt vergroot. Op de le grond werd in september '68 toe- lan bij de woning een garage te iet dig aanvraag om ook nog een zomer ing aan het geheel toe te voegen echter geen genade. Verwijzende de eerder genoemde overgangsre- ïg concludeerden B. en W. dat het ven van een zomerwoning bij de al rootte woning een nieuwe uitbrei- in afwijking van het geldende be- imingsplan is, zodat niet meer kan ie (ei wen van zomerwoningen is hier krach tens bestemmingsplannen niet toege staan. Volgens de seizoenwoonverblij- venverordening kan dus geen bouwver gunning worden verleend. De heren Sprenger en Joustra vinden dat hier niet alleen maar van een formaliteit sprake is; de richting wordt bepaald, door soortgelijke gevallen. Wel formaliteit De heer Daalder vond dit standpunt strikt formeel juist, maar zo bracht hij naar voren, het bouwen van zomerwo ningen is afzonderlijk geregeld. In het bestemmingsplan voor het buitenge bied van Texel is ten aanzien van zo merwoningen geen regeling getroffen. Hoewel er wel eens aan is gedacht, is nooit besloten het bouwen van zomer woningen in het buitengebied aan ban den te leggen. Daarom dient de bepa ling dat zomerwoningen mogen worden gebouwd als het bestemmingsplan dat niet verbiedt, onverkort te worden toe gepast. De vergunning moet dus wor den verleend. De meerderheid stelt derhalve voor het beroepsschrift af te wijzen; de min derheid stelt voor de vergunning te verlenen. De raad beslist dinsdagmid dag 4 augustus. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL vaa 22 tot en met 28 juli 1970 Geboren; Adriana Maria, dv. Gerar- dus C. M. Barhorst en Bernarda J. H. Duyser; Mare Albers Nicolaas, zv. Jan Kil jan en Jantje M. Goënga. Ondertrouwd: Dirk Bakker en Clazi- na E. Langeveld; Martinus J. Smit en Maria H. de Porto. Overleden: Simon Kuijper, oud 85 jaar, wonende te Oudeschild; Daniël 'Hutjes, oud 54 jaar, wonende te Oude schild. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt op 2 augustus op om 5.02 uur en gaat onder om 20.29 uur; 5 augustus op om 5.07 uur en onder om 20.23 uur. Maan: 2 augustus N.M.; 10 augustus E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 31 juli 7 08 en 19.40; 1 aug. 8.04 en 20.35; 2 aug. 8.52 en 21.20; 3 aug. 9.32 en 21.58; 4 aug. 10 05 en 22.32; 5 aug. 10.34 en 23.02; 6 aug. 11.00 en 23.29; 7 aug. 11.25 en 23.54; 8 aug. 11.49 en Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. AANRIJDING DOOR VERBLINDING In de nacht van maandag omstreeks twee uur schampten op de Westerweg een Volkswagen en een Fiat langs el kaar. M van H. uit Heemstede reed met zijn VW richting Den Hoorn; uit tegengestelde richting kwam de Am sterdammer H.B. De wagens weken on voldoende voor elkaar uit, volgens B. omdat hij door de lichten van Van H was verblind. Volgens Van H. was het juist andersom. De bestuurders werden het niet eens; de politie maakte proces verbaal op. len gesproken uitbreiden". beperkte Oneens 52C|a het indienen van het beroeps- ift door de heer Poel heeft 't colle ct verzoek nog eens bestudeerd, rbij bleek dat de standpunten in W. niet gelijkluidend waren. De rderheid was van mening dat de ee ing in agrarisch gebied staat waar erder alleen voor agrarische doel en bestemde gebouwtjes mogen den neergezet met een oppervlakte ten hoogste 60 m2. Dat toch ver- ïing werd verleend voor het uit- den van de woning en de bouw van garage toont aan dat B. en W. al 600|>nder soepel zijn geweest. Het bou- GEPARKEERDE AUTO AANGEREDEN aandag werd de in de Wittekruis- te Den Burg geparkeerde Opel Re- van de heer J. Jansen uit Biltho- aangereden. De wagen werd be- idigd aan spatbord en portier. Van lader ontbreekt elk spoor. Zoals het er op het moment voor staat, mogen we aannemen, dat de oogst van de granen dit jaar tijdig zal kunnen plaats hebben. Vooral de zo- mergerst op percelen, die vrij ernstig van de droogte hebben geleden van voor een deel wel in de eerste week van augustus gemaaidorst kunnen worden. Dit tijdig oogsten is een voor deel voor de gevallen, waarin men na het graan nog een groenbemestings- gewas of groenvoedergewas wil ver bouwen. Het afgelopen seizoen heeft ons nog weer eens opnieuw duidelijk gemaakt, dat een goede voorziening met orga nische stoffen van zeer groot belang is. Dat begon al in het voorjaar. Perce len, die van organische stoffen zijn voorzien laten zich in de meeste ge vallen eerder bewerken dan percelen, waar aan dit punnt niet veel aandacht is gegeven. Ook in de daarna gevolgde droogte periode is hier en daar duidelijk naar voren gekomen, dat percelen, die regel matig stalmest krijgen of waar de boer er alles op stelt om zoveel mogelijk groenbemestingsgewassen te verbouwen het langer volhouden dan percelen, die in dit opzicht worden verwaarloosd. De verklaring voor dit verschijnsel is niet moeilijk. De hoeveelheid water, die eenzelfde grondsoort kan vasthou den is sterk afhankelijk van de hoeveel heid humus en organische stoffen in die grond Volkomen „kaal" zand kan men door er ruim organische stoffen in te brengen veel beter bestand maken te gen droogteschade. En ook voor een zwaardere grond geldt, dat naarmate die grond beter van organische stoffen is voorzien meer droogteresistent wordt. Welke gewassen Voor een flink gedeelte van de perce len ligt het groenvoeder- of groenbe- mestingsgewas op dit moment al vast. Net als vorige jaren is er speciaal in de polders in een groot gedeelte van het graan direkt Italiaans raaigras ge zaaid. We hebben de indruk, dat in de meeste gevallen de aanslag van dit ge was goed is geweest. In de droge pe riode is de groei van het Italiaans raai gras sterk afgeremd, maar op het mo ment staat het er fris bij en we mogen aannemen, dat na hel; oogsten van het graan dit gras de mogelijkheid heeft om flink aan de groei te gaan. De kans, dat dit ook werkelijk zal gebeuren hangt vooral af van de stikstofbemes ting. Het is beslist niet overdreven om aan dit gras een bemesting van 400 kg kalkammon per ha te geven. We stellen ons voor, dat in veel ge vallen dit gras zal worden gebruikt Daar is zeker dit jaar alle reden voor. voor de beweiding of de voederwinning. En we mogen aannemen, dat ook al wordt dit gras eenmaal of meerdere ke ren afgeweid of een keer gemaaid voor het winnen van kuilgras Italiaans raai gras nog belangrijk kan bijdragen aan de voorziening met organische stoffen. Percelen, die vroeg vrij komen zijn ook geschikt om nog met Italiaans raai gras of Westerwolds raaigras te worden jngezaaid. Zeker in die gevallen, waar in men zo'n perceel volgend jaar voor de voederwinning wil gebruiken is dit volkomen verantwoord. Een ander gewas, dat in aanmerking komt om als groenbemestingsgewas of groenvoedergewas te worden gezaaid is stoppelknollen. In ieder geval menen we, dat dit zeer aan te bevelen is voor percelen, die vóór 10 augustus vrij ko men. Onder gunstige groeiomstandighe- den kan bij inzaai vóór 10 augustus nog een flink gewas stoppelknollen worden verbouwd. Ook hier moet de stikstof 't voor een groot gedeelte doen. Na een graangewas moeten stoppelknollen op ouder bouwland wel een bemesting met 500 kg kalkammon per bunder hebben. In gevallen, waarin men gebrek heeft aan ruwvoer kunnen de knollen even tueel gebruikt worden voor 'beweiding' in het laatste van de weideperiode, of in de tijd, dat de koeien overdag bui ten en 's nachts in de stal verblijven. Maar dc wortelonkruiden Een rem op de verbouw van groen bemestingsgewassen was in veel geval len de uitbreiding met wortelonkruiden en met name van het gevreesde onkruid kweek. Dit gevaar is er inderdaad. Als na de oogst van graan of andere vroe ge gewassen geen stoppelbewerking kan worden uitgevoerd zit de kans op uit breiding van kweek er beslist in. We zijn van mening, dat dit gevaar op het moment geen reden meer be hoeft te zijn om de teelt van stoppel gewassen achterwege te laten. We den ken hierbij aan de mogelijkheid om kweek chemisch te bestrijden. Als na de oogst Van een groenvoer- of het om ploegen van een groenbemestingsgewas een bespuiting volgt met TCA kunnen we de kweek de baas blijven. We zijn zeer beslist van mening, dat de kosten van een dergelijke bestrijdmg dubbel vergoed worden door de direkte opbrengst van een groenvoergewas en de toekomstige voordelen, die een groenbemesting geeft. Daarom menen we te moeten advise ren: „Laat geen perceel, dat vóór 15 augustus vrij komt ongebruikt liggen!" BESTRIJDING WILDE HAVER IS ZEER MOEILIJK Een paar weken geleden hebben een tiental boeren op ons eiland ondervon den, dat de verordening, die dc bestrij ding van de wilde haver verplicht stelt geen lege formaliteit is. Voor het feit, dat in liet jaar 1969 de wilde haver op hun bedrijf niet voldoende werd bestre den werden boetes uitgedeeld, die naar we vernamen varieerden van 75,tot ƒ200,per geval. Hoewel het direkt geen bedragen zijn, waarvan een goed lopend bedrijf ten gronde gaat zijn het toch bedragen, die men liever op een andere wijze zou be steden. We zijn er van overtuigd, dat een flink gedeelte van dc betrokken boeren deze beboeting ook als onbillijk zullen aanvoelen. We kunnen daarvoor ook wel begrip opbrengen. In een aantal gevallen is de wilde haver een erfenis, die men gekregen heeft bij de herverdeling van de grond door de Ruilverkaveling. Het is dan inderdaad onplezierig om „straf" te krijgen voor een overtreding, waaraan men in eerste instantie niet schuldig is. Wel is het naar onze mening goed om te bedenken, dat de aandrang om een verordening voor de bestrijding van wilde haver op ons eiland in te voeren van boerenzijde is gekomen. Hoe er mee aan We vrezen, dat ook het nu loslopende groeiseizoen weer een aantal processen- verbaal zal opleveren. Ook dit jaar zijn er nl. weer percelen bouwland, waar op dit moment nog wilde haver is te vinden. Voor een deel als gevolg van het niet serieus aanpakken van de be strijding. Voor een gedeelte ook, on danks een uitgevoerde chemische be strijding, eventueel gevolgd door na- plukken. De chemische middelen om wilde ha ver te bestrijden zullen in de toekomst zeker beter worden, maar ik vrees, dat het praktisch onmogelijk zal zijn een middel te fabriceren, dat een 100 pro- centig resultaat geeft In gevallen, waarin de bezetting met wilde haver zeer zwaar is kan het goed naplukken dan nog een zeer zware opgave zijn. We zijn daarom van mening, dat in gevallen, waarin percelen zeer zwaar bezet zijn met wilde haver een andere weg moet worden gekozen. We denken hierbij aan het gebruik van de percelen. Er is in ieder geval een mogelijkheid van gebruik, waarbij de wilde haver geen probleem is. We bedoelen hierbij gebruik als grasland. Betreft het perce len, die in de loop van de maand au gustus of begin september vrij komen, dan kan de inzaai nog dit najaar ge beuren. Zolang het grasland blijft bent u in ieder geval van het probleem wilde haver af. Eventueel zou na een paar jaar de graslandperiode nog eens on- VÉRGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op dinsdag 4 augustus 1970, n.m. 2.30 uur ten gemeentehuize. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 2a. Toelating van raadsleden. 3. Verlening van eervol ontslag aan mevrouw A. Tiessen-Spaans als onder wijzeres aan de openbare lagere school te Den Burg. 4. Verlening van eervol ontslag aan de heer A. Studulski als hoofd van de openbare lagere school te Midden Eier- land. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school te Den Burg. Voorgedragen worden: 1. de heer W. G .Rienks te Texel; 2. de heer B. Pellegrom te Eindhoven; 3. de heer T. van Haeften te Apeldoorn. 6. Bespreking brief minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning inzake huurliberalisatie. 7 Behandeling van het beroepschrift van de heer A. Poel te Den Burg tegen de weigering van een bouwvergunning. 8. Verklaring inzake art. 21, le lid van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: Den Burg-Oost; Den Burg-Industrieterrein; Den Burg-Noord -West; De Koog; Oosterend-Oost; De Cocksdorp; De Waal; Den Hoorn-Zuid; Oudeschild-West; Midden-Eierland; De Krim en Everstekoog-Gerritsland - Noordelijke gedeelte. 9. Beslissing op de ingediende be zwaarschriften en vaststelling van het bestemmingsplan „Oudeschild, elektri- citeits- en watercentrale". 10. Besluit om ingevolge art. 29 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be roep in te stellen bij de Kroon n.a.v. de» onthouding van goedkeuring door Ge deputeerde Staten aan het bestem mingsplan „7e wijziging uitbreidings- plan-in-hoofdzaak, plan Ceres". 11. Aangaan van een geldlening van 483.000.met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten, ter financiering van de uitbreiding van de riolering en de aanleg van een rioolwaterzuiverings installatie te De Koog. 12. Aanvragen en aanvaarden van rijksvoorschotten ten behoeve van de woningbouwvereniging Texel voor on- derhouds- en verbeteringswerkzaamhe- den aan 11 woningwetwoningen (zgn. Nutswoningen) aan het Schilderend te Den Burg. 13. Overname van de toren van de Ned. Hervormde kerk te Oudeschild. 14. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1969. 15. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1970. 16. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1970. 17. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1970. 18. Aankoop perceel grond aan de Boodtlaan te De Koog van de heer H. Kuip, wonende aldaar. 19. Verkoop bouwterrein aan de Epe- laan te De Koog aan de N.V. Onroeren de Goed- en Ontwikkelings Mij „Gooi en Vechtstreek", gevestigd te Laren. 20. Aankoop perceel grond nabij de Joan Hodshonstraat te De Cocksdorp van de heer P J. Zoetelief, wonende al daar. 21. Aankoop perceel grond nabij de Joan Hodshonstraat te De Cocksdorp van de heer W. van 't Noordende, wo nende aldaar. derbroken kunnen worden voor ver bouw van aardappelen of bieten. Ver bouw van granen blijft in ieder geval de eerste tien jaar ongewenst. Attent tegen gevaar van uitbreiding Nu de oogst weer voor de deur staat willen we er nog weer eens met nadruk op wijzen, dat het de taak van akker bouwers en loonwerkers is om uitbrei ding van wilde haver zoveel mogelijk tegen te gaan. De maaidorser is een groot gevaar voor verspreiding van dit zeer schadelijke onkruid. Besteed aan het schoonmaken van de maaidorser na het oogsten van een perceel, dat be smet is met wilde haver zoveel moge lijk zorg. ng ren Bemnga had, behalve geluk, ook ijzeren doorzettingsvermogen. Hij net een terrier. Beet hij zich een- 1 in een zaak vast, dan liet hij zich met een kluitje in 't riet sturen, t even door wie. Het had hem vele :n gekost, vóór hij er precies achter hoe de zaken in het Broekland ge- l waren. i toen had hij ook ontdekt, dat de en: Geutjens, in een bepaald tijdsbe- en na een bepaalde datum, aan het dkopen was gegaan, stelselmatig, i had hij ontdekt, dat als de ge- w nte in het Broekland iets wou be- en, zij bij alles op Geutjens stoten dt ;nmga was een zonderling, maar gek. Hij kende de gedachtengang in' college van B. en W. Hij had al va- horen praten over de aanleg van villapark. Hij had toen wethouder er$man wel horen zeggen, dat het zou zijn als de gemeente dan die sci 'den in erfpacht uitgaf. Die kans nu verkeken tenzij de gemeente de 'den aankocht. En dat zou een hele méér kosten, nu Geutjens de zaak anden had. Geutjens zómaar, op een ïnge- M| tot die manoeuvre besloten had, "wilde de ijzeren kop van Beninga in. Er moet ergens een lek geweest En hij besloot uit t'a vinden waar, 'oest het tien jaar duren, ïhalve volharding had Beninga, als FEUILLETON door TOM LODEWIJK gezegd, ook geluk. En hij vond het maar een geluk, dat hij, wandelend langs de „Drie Eiken", en-passant de hoogte der winkel-markiezen, een auto zag staan met het woord Pers achter de voorruit. Er stond nog eens onder: „Press". Om de zaak gewichtiger te maken. Beninga, op goed geluk de gelagka mer binnenstappend, zag meteen de vreemde eend in de bijt. En de vreem de eend zag Beninga. Met journalistieke intuïtie wist hij, dat hij hier met een merkwaardige inwoner van Terwerve te maken had. Beninga behoefde niet eens een smoesje te verzinnen om aan te pappen, de journalist vond zélf wel een smoesje. Weldra wist hij, dat de heer Beninga lid van de raad was en zeker niet het minste raadslid. Een vrije onafhanke lijke. Dat soort lui vertelden je altijd veel meer dan degenen, die vast aan een partij zaten. En zo kreeg de journalist van het grote landelijke ochtendblad, dat niet wars was van een beetje sensatie, al lerlei „plaatselijke kleur" uit de eerste hand. Straks moest hij bij de burge meester op bezoek. Hij zou een grote reportage schrijven over de groei van Terwerve. „Van heidedorp tot indu striecentrum" of zoiets. Wat een mee valler! Die burgemeester zou opkijken geheel en al blanco was. Er kon nog best een borreltje voor de heer Benin ga op overschieten. „Plannen?", vroeg Beninga. „Onge- als hij merkte, dat zijn bezoeker niet twijfeld zijn deze er. Maar het college van B. en W. is niet zo bijster toeschie telijk met mededelingen. Het stelt de raad gaarne voor een voldongen feit". De journalist knikte vriendelijk. Hij begreep er alles van. „Neem nu bijvoorbeeld" sprak de heer Beninga die zijn tweede borreltje in het keelgat goot, want het was voor de ganzen niet gebrouwen „neem nu bijvoorbeeld het Broekland. Dat is ook een gedeelte van deze gemeente. Ik ben er geheel van overtuigd dat B. en W. met dit gedeelte bepaalde plannen heb ben. Maar ik ben er ook van overtuigd mijnheer van de pers, dat die plannen gedwarsboomd worden, en wel door enen speculant, die zich van de gronden verzekerd heeft, voor de gemeente def- zelve kon aankopen". De journalist hoorde op. Hier zat ko pij in. Beninga zag hem ophoren. Hij had wel twee borrels op, maar er was méér voor nodig om Beninga van de stoel te krijgen. „Dat kunt u niet in de krant zetten", corrigeerde hij meteen, „want daarvoor ontbreken mij nog de bewijzen". „Maar met een aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheidhielp de journalist. „Zo zoude ik het zeer zeker uitge drukt hebben", knikte het raadslid. „Nochthans, jongeman, zijn zekerheden en waarschijnlijkheden twee gans ver schillende zaken". Nu, dat begreep de journalist opper best. Had meneer Beninga enig idee, wie „Wat ik heb uitgevonden, kan ieder een uitvinden", zei hij, „wanneer men slechts genoegzaam moeite geeft. Het is de heer H. A. Geutjens, wonende al hier, die sinds een korte spanne tijds de meeste gronden in het Broekland zich in eigendom verworven heeft". De journalist keek op zijn horloge. Zijn tijd was om. Hij werd op het raad huis' verwacht. „U denkt er wel om, dat ik uw zegs man niet ben", zei de wakkere Beninga. Natuurlijk, dat begreep de journalist. Ze scheidden recht hartelijk. „Misschien spreken we elkaar nog wel eens, als u wat méér weet", zei de man van het ochtendblad. „Wij zijn niet bang om ie mand tegen de schenen te schoppen. als het algemeen belang dat eist", voeg de hij er deugdzaam bij. Burgemeester Bosanquet schuifelde ongeduldig heen en weer op zijn zetel. Je moest natuurlijk erg vereerd zijn dat zo'n groot landelijk blad aandacht schonk aan de ontwikkeling van Ter werve. Maar aan de andere kant wist je nooit vooruit, wat die lui ervan maakten. Je kon toch moeilijk vragen of ze 't eerst door hem lieten controle ren, hoewel hij het graag gedaan zou hebben! Hij had Buisman er maar bij gevraagd, dat was een handige vent, en met je tweeën zat je wat makkelijker. De burgemeester had liever te maken met zijn eigen plaatselijke krant. Die zou geen kop-over-bol histories publi ceren. Daarmee wist hij altijd waar hij aan toe was, en aan redakteur Eckhardt kon je ook gerust eens iets vertellen dat beter niet in de krant kwam, die was discreet genoeg. Maar zo'n vreemde snoeshaan kon het wat schelen, al dweilde hij de vloer met je aan. Zo peinsde de burgemeester, terwijl hij hoffelijk zijn gast vuur gaf met de grote tafelaansteker. Maar het gesprek viel mee. De jour nalist had zich blijkbaar tevoren op de hoogte gesteld en men behoefde hem niet alles voor te kauwen. Langzamer hand ging de burgemeester zich ver zoenen met de gedachte» aan een hele pagina over Terwerve in een groot och tendblad. 't Kon wel es een trekpleis ter zijn. Wethouder Buisman zat er bij, zoog bedachtzaam aan zijn sigaar, plaatste af en toe een toelichtende opmerking en keek waakzaam. Men naderde het woningprobleem. Ja daar zat Terwerve natuurlijk ook mee. De woonruimte hield geen gelijke tred met de snelle toeneming der bevolking. Maar burgemeester Bosanquet had over de medewerking van Den Haag niet te klagen. Geen wonder, dacht Buisman, hij zat er vast een dag per week! En de woningbouw in de vrije sec tor? De journalist stond op en bekeek aandachtig de plattegrond van Terwer ve, die aan de wand van 's burgemees ters kamer hing. „Dit groengekleurde stuk", zei hij en las moeizaam ,,'t Broekland".... heeft dat al een bestemming?" Bosanquet en Buisman keken elkaar aan. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5