DE OGEN I form top-form... enorm TIMMER'S BAKKERIJ top Raadsvergadering Successen voor Kotex-leden Nog niet op alle scholen vakleerkrachten jonge honden Verzekerings portefeuilles Ledenvergadering HALVE PRIJS D. van Peursem zal afwezig zijn TQ"Q Het Topform-meubelboek ligt ir voor u klaar. Gratis! rgadering van de raad der ge- ite Texel op dinsdag 15 december n.m. 2.30 uur ten gemeentehuize. Notulen. Ingekomen stukken en mededelin- Verlening van eervol ontslag aan eer L. Broere als onderwijzer aan jenbare lagere school te iDen Burg. Benoeming bestuurslid Stichting isch Texel. Aanbevolen worden heer J. A. Witte; 2. de heer M. ;er Pzn. Vaststelling van straatnamen voor -edeelte Den Burg zuid-oost. Vaststelling nieuwe regelen voor rdeling van woonruimte Bespreking situatie beatschuur :ani. Beslissing op een verzoek van de ma ting kleuterschool De Cocksdorp- and te De Cocksdorp, waarin met issing van artikel 50 der Kleuter- rwijswet medewerking wordt ge geid voor de bouw van een twee- ige kleuterschool, bestaande uit speelwerklokalen c a. te De Cocks- als huisvesting van zijn kleuter- rcjd Zulks in afwijking van 't raads- it van 27 mei 1960, nr 6, waarbij werking werd verleend voor de van een kleuterschool, bestaande ich jn leslokaal en één speellokaal c.a. 2e Coi ij gaan, met toestemming van onze ouders, donderdag 17 december n.m. 14.30 en 15 uur trouwen. kunt ons feliciteren van 17.00- 18.30 uur „De Raadskelder" te Den Burg - Texel, oorlopig gaan wij wonen, bungalowpark brf eewaard", Belkmerweg 83 te St. Maartens- otbrug. lakker en Mieke Graaf reind 10, Hogerstraat 9, /aal - Texel Den Burg - Texel H. eieren Graven- 0. Altijd vers _2 goedkoper sta leiding voor al uw wijzen en ook voor 1 nging van rijbewij- Rij school Groot, eig. Boon. Vamor ge- tel. (02230) 13252. rieles met films en endia's vrijdags In on Visser, Schoon- ;ingel 17, Den Burg. t g n k sbi e. d 5 de ;ee< 't s it s 1 lerf 9. Beslissing op verzoeken van de be sturen van bijzondere scholen, waarin met toepassing van artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 medewerking wordt gevraagd voor het aanschaffen van een televisietoestel met toebehoren ten behoeve van hun lagere scholen, t.w. van: a. de Vereniging voor Chris telijk Volksonderwijs te Den Burg; b. de Stichting Katholiek Onderwijs Texel; c. de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de bij bel op Texel te Oosterend. 10. Aangaan van een geldlening van ƒ500.000,met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten, ter vervanging van een per 2 januari 1971 af te lossen viertal fixe-leningen tot een totaalbe drag van 592.020, 11. Verkoop van twee percelen bouw terrein nabij de Trompstraat te Oude- schild aan de heer W. J. M. Koorn te Den Burg. 12. Verkoop van een perceel grond nabij de Plevierstraat te De Koog aan de heer H. Schuttevaer te Voorschoten. 13. Aankoop van een perceel grond nabij de De Houtmanstraat te Oude- schild van de heer G. J. ten Cate te Den Burg. 14. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1970. 15. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1970. Op de landelijke tentoonstelling van de SAVOA voor Hoenders, Sierduiven, Konijnen en Vogels, die in de R.A.I. te Amsterdam werd gehouden met een deelname van ruim 2500 dieren, behaal den leden van KOTEX opmerkelijke successen. De heer W Kalk, Den Burg, won, evenals vorig jaar, met een Brun- ner Kropper. zwart - duivin, beide wis selbekers. De ene wisselbeker, die 2 16. Wijziging van de gemeentebegro- ttng voor 1970. 17. Vaststelling van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1971. 18. Vaststelling van de begroting van de sociale dienst voor 1971. 19. Vaststelling van de begroting van het grondbedrijf voor 1971. 20. Vaststelling van de gemeentebe groting voor 1971. 21. Vaststelling van de le wijziging van de gemeentebegroting voor 1971. 22. Bespreking van het aangeboden vijfjarenplan 1971 tot en met 1975. 23. Bespreking van de beleidslijnen voor 1971 24. Vaststelling van een doorstro mingsregeling. maal achtereen gewonnen moest wor den, mag hij hierdoor definitief in bezit houden. De zelfde duivin behaalde het predikaat Z.Z.G. en won behalve beide wisselbekers ook nog een „N.B.S." prijs, een „A" prijs en een „N.M." prijs. Een andere duivin - Brunner Kropper - zwart, van de heer W. Kalk, verwierf eveneens Z.Z.G.beneven een .,A" prijs. De heer K. van der Veen, Den Burg, be haalde met zijn Nederlandse Schoon heidspostduif - blauw - doffer, ook het predikaat Z.Z.G., benevens een „N.B.S." en „A" prijs. Bij de Konijnen verwierf de heer S. H. Witte, Eierland, twee maal het pre dikaat Z.Z.G. en wel met een Gele van Bourgondië - ram - oud, en een idem voedster - jong. en behaalde hiermede de clubprijs van de Ned. Bourgondië Club. Bij de Fazanten won de heer Jac. Dijker, Den Hoorn, de eerste prijs met een Goudfazant - haan (predikaat Z.Z.G.) en werd winnaar van de SAVOA-medaille, Enige kleurkanaries van deze inzender behaalden ook be hoorlijke punten. Ook voor de Landelijke tentoonstel ling van de Friesche Sierduiven Club te Leeuwarden, werd door enige Kotex- leden voor deelname ingeschreven. Hier behaalde de heer S. D. Wijngaarden, Den Hoorn, met zijn Gentse Kropper - wit - doffer, het predikaat Z.Z.G. be nevens een „F" prijs. De inzending van de heer M. de Waard, De Cocksdorp, vier Vinkduiven - zwart vleugel, werd uitgeroepen tot het mooiste viertal van één ras van de tentoonstelling met ZZG en verwierf hiervoor een beker. De heer J. van Beusekom. Oudeschild, behaalde L met zijn Duitse Baardtuimelaars - zwart - 2 maal het predikaat Z.Z.G., en wel met een doffer - oud, en een doffer - jong, welke duif tevens als mooiste bui ten de provincie Friesland werd aange wezen en hiervoor werd beloond met beker. Burgemeester en wethouders zijn het ermee eens, dat op alle lagere scholen vakleerkrachten zouden moeten zijn, waardoor de leerkrachten meer tijd be schikbaar zouden krijgen voor leerlin gen, die dat nodig hebben. Gezien de financiële gevolgen is dit echter nog niet mogelijk. Wel is de minister van onderwijs voornemens ingaand 1971 de taak van de schoolhoofden op bepaalde wijze wat te gaan verlichten en het is niet uitgesloten dat dan wat betere be geleidingsmogelijkheden ontstaan voor kinderen met bepaalde leermoeilijkhe den. EXELAARTJES egels ƒ1,60; elke re- ïeer ƒ0,50. Texelaar- lienen bij vooruitbe- l te worden voldaan, r adres te bevr. (niet dan 11 uur in de handel) en onder ner ƒ1,meer. Alles sief 4°/o B.T.W. onmaakbedrijf Spigt, tel. (02228) mpen- en metalen- el Cobus Spigt, Eier- telefoon (02225) 297 or gebruikte en on- elde meubelen J. idijk, Schilderend 60 0222Q) 2777 rkbenzine voor witte Dros' Smederij, and C 42 on tali volop handperen andappels. Huisman, een, telefoon 2203 privé-sauna staat de Keesomlaan. een afspraak ma- telefoon (02220) 2403 ok met hoogtezon or reparatie- en on- mdswerk. Telefoon 6) 319 idee.... voor Uw in ieder geval kij- sur bij de grootste en ;esl coopste bontzaak rste federland. Duizen- corte en lange Bont els tegen zeer aan rsp elijke lage betaal- prijzen. Bont kopen n zaak van vertrou- Een 3-jarig schrifte- jarantiecertificaat is vertrouwen waard, waarborg voor bont. ewenst zeer soepele etservice. De Bont- Dg, Voorstreek 71, warden, tel. (05100) 13. Bushalte voor de Als u van buiten de komt, krijgt u bij reisgeld terug. koop 1 elektromotor 1400 t. ,220 volt; 1 romotor Vi pk 1450 t. uyterstraat 122, Ou- ild t meisje zoekt werk huishouding. Liefst ■n Burg. Tel. 2133 koop kinderfiets meisjes van 8 Tevens te koop eet- nfc ten. Timmerman, Polder H 40 eds in vooraad pri- ■onsumptieaardappe- 1 Dros, Kadijksweg, Burg, tel, (02220) ïtn e heeft mijn zwarte handschoen gevon- Gaande van De •e naar Den Burg. Zielman, De Laag- 1. 2552 efpapier? Uw druk- met vakmanschap v.h Langeveld de tel. 2741 Voor bestellingen op Texel van het boek „Texelse Geslachten" kunt U zich richten tot J. S. Dijt, Westergeest B 63, Den Burg, tel. (02220) 2854 Voor koeienscheren en klauwverzorging. F Koorn, De Krim, tel. (02222) 317 Cor Barends en Ina Schaatsenberg geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op vrij dag, 18 december 1970, om 16.00 uur in het ge meentehuis te Den Burg, Texel. Witte Kruislaan 1, P Thijsselaan 43, Den Burg, Texel. Receptie op de trouwdag van 17.00 tot 19.00 uur in de Raadskelder te Den Burg, Texel. Toekomstig adres: J. P. Thijsselaan 43, Den Burg. Ane Anema én Lena v. d. Hoek hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvin den op maandag 14 de cember 1970 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 14.45 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, Texel. Ada van Hollandstraat 6, Den Burg, Texel. Receptie van 20.00 tot 23 00 uur in „Hotel de Graaf" te Den Burg. Toekomstig adres: Dorpsstraat 7, De Koog, Texel. Jaap van Groenigen en Ina Hemelrijk trouwen op 16 december 1970 in het stadhuis te Den Burg om 14.30 uur. Een kerkdienst zal in de Gereformeerde Kerk te Den Burg worden gehou den door de Weleerw. heer ds. K. de Pee uit Tzummarum (Fr.) 15.00 uur. P.H. Polder H 42a, De Ruyterstraat 59, Oudeschild, Texel. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag van 16.45 tot 18.15 uur in Ho tel „Havenzicht" te Oude schild. Toekomstig adres Heemskerckstraat 4. Oudeschild. Zeer getroffen door Uw medeleven tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefde vrouw en onze moeder MARIA WITTE-TROMP betuigen we U langs deze weg onze dank. J. Witte Piet Mieke en Kees Ada van Hollandstraat 25 december 1970. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Jan Nico Jan v.d. Tini v.d Ploeg Ploeg-Kuyper Kogerstraat 112a. 7 december 1970. Tijdelijk: Jac. P. Thijsse laan 45. Den Burg, Texel Voor de blijken van be langstelling, welke wij van U mochten ontvan gen ter gelegenheid van ons 45-jarig huwelijks feest, waardoor deze dag voor ons tot een onver getelijke werd, zeggen wij U recht hartelijk dank. K. Groenhof-Bakelaar C. Groenhof De Koog, Texel, dec. 1970 Ons Gouden huwelijks feest is voor ons onverge telijk geworden. De belangstelling was overweldigend; daar om willen wij langs deze weg allen, die deze d voor ons zo mooi hebben gemaakt, heel, heel har telijk danken. W. Barhorst C. Barhorst-Bakker Voor de vele overwel digende blijken van be langstelling in welke vorm dan ook, tijdens het verblijf in het ziekenhuis en met de geboorte van onze zoon Niels, willen we ieder langs deze weg heel hartelijk danken. Gré Zoetelief-Witte Cor Zoetelief Hiermede geven wij U kennis, dat heden, nog onverwachts, in het Lidwi na-zieken huis van ons is wegge nomen mijn lieve man, mijn zorgzame vader en onze broer en zwa ger Jacob Bakker, echtgenoot van L. M. de Jong, op de leeftijd van 67 jaar. L. M. Bakker- de Jong Minke Amsterdam N. Flens-Bakker Den Burg C. Koorn-Bakker P. J. Koorn Den Burg, Texel, 3 december 1970, Kogerstraat 73. De begrafenis heeft heden plaatsgehad. TE KOOP nog enkele lieve en mooie (8 weken) Harry de Graaf, Keesomlaan 43, tel. (02220) 2403 te koop of in beheer gevraagd. J. DEKKER, Kogerstraat 33, Den Burg, telefoon 02220) 2833. VVV afd. Den Hoorn op donderdag, 17 decem ber 1970, in Hotel „Loods manswelvaren", aanvang 20.00 uur. AGENDA 1. Notulen vorige ver gadering; 2. Jaarverslag. 3. Financieel verslag. 4. Mededelingen/ ingekomen stukken 5. Verslag informatrice 6. Bestuursverkiezing aftredend en herkies baar: C. P. Drijver en A. Boon. 7. Inleiding direkteur. 8. Rondvraag. Voor stipte levering kunt u vertrouwen op Telefoon (02220) 3 3 4 1 Bij elke opdracht het tweede (laagst ge prijsde) artikel voor de halve prijs. Deze aanbieding geldt alleen voor het reini gen van kleding, be halve suède. Agentschap Palthe Geldig t/m 21 dec. Heden ging naar het Vaderhuis, na een moedig, geduldig ge dragen lijden onze lie ve Zuster, Behuwd zuster en Tante Cornelia Ebrina Wester, geb. Van Tatcnhove in de ouderdom van 59 jaar. Joh. 14 vers 2a. Namens de gehele fam. van Tatenhove P. van Tatenhove Texel, 30 november '70 psychiater 18 dec. - 2 jan. van Uw Echte Bakker zijn echt niet groter dan uw maag. Als zijn winkel dus uitpuilt van dat glanzende, geurige brood, wil dat zeggen, dat ongelooflijk veel mensen mét u de ontdekking hebben gedaan: de Echte Bakker gooit de hoogste ogen met zijn kwaliteit en zijn assortiment. Elke dag won deren van smakelijkheid. Ook voor deze lekkernij IRt de Top-Form koUektie.... i'-l-.-i,-;' -r Eiken wandnieubel 'Ravenna' biedt een zee van ruimte, o.a. bar en t.v.-berging. Afgebeeld 2,23 m breed compleet f 845.- Gecapitonneerd-bankstei 'Victoria', bekleed met prachtige Dralon-velours. Losse zit- en rugkussens, 3-zits bankstel compleet ca. f 1.295.- Ook leverbaar 2-zitsbank ca. 1585.- klerca SPOORSTRAAT 30 TELEFOON 02230-14541*

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 3