Bedenkelijke volkstellingj [LMNIEUWS Volkstelling (II) •\A./ A mr *\éw -a. I Achtergebleven dorp „Meierblis" Vrouwengilde maakt reisje naar Flevo-hof Aanvullende raadsagenda SPORTPROGRAMMA Damclub Texel 1 Jeugddammen Jeugdschaken Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 29 januari 1971 et. DE 108 llllil angs kwam mij het bericht ter t het op Texel een moeilijke zaak volkstellers te vinden. Deze me ng bracht mij op het illustere im een artiketje aan deze zaak den in dit blad, temeer daar ik ïemng ben dat er in de Tesselaar eel te/ weinig over dit onderwerp chreven. In vele dagbladen is de van zaken reeds toegelicht. Voor idelijkheid vermeld ik deze toch ven. i e gebruiken vragenlijsten bestaanl mskaarten, die tot genummerde •s zijn gebundeld. Op het schut- staan naam, adres, geslacht en tedatum. Ieder van de tellers twee rondgangen. Bij de eerste ct. ang wordt vastgesteld welke per- voor invulling in aanmerking ko- De bijpassende vragenlijsten wor- an achtergelaten. Bij de tweede ang worden deze weer opgehaald j de gemeentesecretarie mgele- waarna het (overigens wèl ge erde) schutblad wordt verwij- emeentebesturen kunnen met be- van deze schutbladen de bevol- egisters verifiëren. Hierna wor- eide verzamelingen naar het cen- buro voor de statistiek gestuurd, informatie komt op nummer op ?etband, behalve die van de I >laden, deze wordt op nummer cerd en gebruikt om eventueel 173 jkende gegevens via de gemeen- uren te kunnen aanvullen. De n zijn ontworpen door IBM, de ikte computers zijn IBM 2660 en s P1400. Voor liefhebbers. k, erdag, zondag en maandag (8 uur) it de inmiddels al een beetje an- ;eworden James Bond (Sean Con- in de film „ThunderbaU" de d van een gruwelijk gevaar. Het ationale syndicaat SPECTRE wil >IATO-landen een bedrag van 0 000 dollar afpersen, door enkele """feteden met een atoombombarde- te bedreigen. De bommen moeten en worden uit een straalvliegtuig. Bplannen wil Largo, chef van de uitvoeren vanuit een gezond- liniek in Zuid-Engeland. Hier lames Bond uit van een zware cht in Frankrijk, tot grote spijt raaf Lippe, een SPECTRE-agent, igingen doet hem te vermoorden, maakt hem echter (tijdelijk) on- ■lijk. Terwijl Bond nadei' kennis met een aantrekkelijke ver ter wordt majoor Derval, leider VATO-oefeningen in het gebied, ord door een geheel in verband Velde man. Deze lijkt sprekend m en neemt zijn plaats in. In de van Lago's jacht zet deze valse het met atoombommen geladen uig in het water en laat het zin- let een duikboot worden de horn aar een onderzeese grot vervoerd, ondense hoofdkwartier van de ne dienst roept met spoed alle n op. Bond wordt op weg hier- achtervolgd door graaf Lippe, die door zijn opdrachtgevers wordt ïineerd omdat hij zijn opdracht poed uitvoert. Een aanwijzing in brengt geheim agent 007 naar land Nassau Hij ontmoet Domino ine Auger) de zuster van de ver- e majoor Derval, en ontdekt, dat argo's maïtresse is. Na enige nutselingen met een achtervolger, met de hulp van een oude col- overmeesterd, besluit Bond het van Emilio Largo van onderen te irl bekijken. ^en kikvorsman wordt "■d en met moeite weet de geheim 1 de handgranaten te ontwijken, ^rèndom hem in het water worden rad De volgende dag zoekt hij per ■pter naar het verdwenen vlieg- $pchter zonder succes. Tijdens een -AValsfeest wordt bovendien zijn lyschone assistente Paula vermoord. Jeen ongelukkige val komt Bond (i zwembad te recht, waar een haai rondzwemt. Ook nu weet hij isnappen. Als Domino verneemt, lar broer vermoord is, neemt zij ch te wreken, Bond in vertrou- wijst hem de bergplaats van de bommen. Helaas wordt Bond her als hij vermomd als een van de TRE-mannen de grot binnen- Aan boord van Largo's jacht de bommen op weg naar Miami, Bond opgesloten zit onder de egel. Zijn collega Leiter pikt het 1 op, van een door James Bond kte radioaktieve pil en bevrijdt De Amerikaanse marine wordt rschuwd en een woest onderwa- echt, waarbij vele slachtoffers volgt. Largo speelt zijn laatste uit. Als zijn jacht in tweëen splijt het voorstuk een supersnelle 5 felboot. Nog juist voordat 't schip riffen exploideert springen Domi- Bond overboord en worden ten- letterlijk in „De zevende hemel" (Toegang boven 14 jaar). VVV dagmiddag (3 uur) beleeft „Mak- de zoon van Rin-Tin-Tin weer mannende avonturen met zijn jon- Een film waar kinderen zowel deren met genoegen naar zullen (Toegang alle leeftijden.) In principe is het mogelijk dat in de tijd dat zowel kaartënboekjes als schut bladen op het CBS zijn beide gegevens verzamelingen kunnen worden gecom bineerd. Zo bestaat het gevaar dat be paalde mensen de persoonlijke gege vens in handen krijgen; iets waartegen u zelf weinig kunt doen. Daar komt nog bij dat het kopiëren van de mag neetbanden, waarop alle informatie is vastgelegd, zeer eenvoudig is. In het verleden is dit waarschijnlijk al eens gebeurd, nl. bij de Postgiro. In feite is er dan sprake van misbruik van per soonsgegevens. De gevolgen hiervan kunnen variëren van zeer ernstig tot onschuldig Denkt u maar eens aan het Jodenopsporingsdrama of het alleen maar lastige bijvoegen van reklamefol- ders bij giroafrekeningen. Ik wil niet twijfelen aan de oprecht heid van hen die verantwoordelijk zijn voor de veiligheid van de volkstelling en persoonsregistratiegegevens. De mo gelijkheid tot misbruik is echter aan wezig Efficiëntiemotieven mogen op geen enkele wijze een balans vormen met de bescherming van de privacy. Het angstaanjagende is, dat niemand u dat garandeert. Het blijft een kwestie van vertrouwen, niet van kontroleren. Maar och, u weet het, u hoeft niet alles in te vullen. W. J. Kooij Eindhoven 4507 NASCHRIFT Dat het op Texel moeilijk zou zijn voldoende volkstellers aan te werven is tot dusver niet gebleken. De laatste zin in het stuk bevat een onjuiste be wering. Men is wel degelijk verplicht alles in te vullen, anders riskeert men een boete van ƒ500,Red. Wederom is De Waal een achtergebleven gebied maar nu nemen we het langer niet! Waarom wij geen hearing met onze Texelse regering Ja wij zijn een klein gebied, maar onze centen stinken niet. Over riolering wordt niet gepraat, maar de rioolkwitantie is nooit te laat. In de zomer met al het vreemde parkeren, kan je je niet wenden of keren. We hebben een sportplaats daar is alles mee gezegd, voordat je kind er is heb je angst dat zij het loodje legt. Je moet eerst een uur preken, voor ze het kruispunt over steken. Wij hebben genoeg grieven om een avond te vullen, of, zijn wij maar nullen? Enige bewoners van De Waal (afzenders bij de redaktie bekend^ NASCHRIFT Het is de bedoeling ook in De Waal een hearing te houden al zal men nog wel enig geduld moeten hebben. Aan het ontwerp voor het bestemmingsplan voor Texels kleinste dorp wordt nl. nog gewerkt. Overigens zijn er ook andere manieren om opmerkingen over be paalde (wan)toestanden ter kennis van 't gemeentebestuur te brengen Red. Acht en twintig februari ha!, dat wordt de grote dag! Dan gaat Beernink op safari dan slaat mensen 't is geen lari - ambt'lijk Nederland zijn slag Alles wat maar mee kan jagen wordt er dan op los gestuurd Honderd indiscrete vragen die uw privacy belagen worden op u afgevuurd. Als u alles in uw woning hebt verteerd als zoete koek, degradeert u als bekroning van die heilloze vertoning tot een nummer in een boek. Zo te zien duurt het maar even eer we d'advertentie zien ,,Door de goedheid Gods gegeven schonk mijn vrouw het prille leven aan tweeduizend zeventien". Niemand kan het echter laken, 't maakt een eind aan veel krakeel, 't werpt een licht in vele zaken Het gezegd' ,,een nummertje maken" wordt nu eindelijk officieel. Letterlijk kan het dan tevens dat men heel nauwkeurig met al die heldere gegevens over zoveel privé levens op zijn nummer wordt gezet. Laten wij hier goed om denken voor we bij de buitendeur onze ziel op Beerniks wenken klakkeloos staan weg te schenken rijp voor elke willekeur. Als hier iemand zou verrijzen als zon Griekse kolonel, de computer zou 't hem wijzen. De naïven zou hij prijzen: ,,Dank je jongens, dank je wel!" Laat een ieder hier op letten als men eerdaags wordt bezocht, laten wij bij deez' enguête voor ons huis een bordje zetten ,,Aan de deur wordt niet verkocht". Geef diegeen' de wind van voren houdt het recht in eigen hand die uw huisvree' komt verstoren Gooi papieren waar ze horen onder in de prullemand. Als de heren dan gaan tellen hoop ik dat ze zonder pijn aan de hand van de tabellen enkel vast weten te stellen hoeveel lummels of er zijn. W. J. Kikkert, ,,De Mient" Mag ik het gemeentebestuur er op attent maken, nu B. en W. toch van plan zijn „orde op zaken te stellen", dat zich momenteel een meierblis aan het vormen is? Dat is in Den Burg en wel op het terrein aan de Hollewal, daar waar de schuur van de LTB ge staan heeft. Of de beheerder er toe stemming voor gegeven heeft, is mij niet bekend, maar het is nu niet be paald een fraai beeld, en het geeft voor de „buren" nogal wat overlast. Mis schien, dat er straks met de politie verordening iets aan kan worden ge daan. A. J. Huisman, Den Burg Het katholiek vrouwengilde is voor nemens op zondag 6 juni een reisje te maken naar het in Oostelijk Flevoland gelegen Flevohof. Flevohof is gelegen tegenover Elburg in de nabijheid van stranden en bossen en is nog volop in aanleg. Het is een recreatiepark dat vanaf 1 juni permanent zal zijn open gesteld, het hele jaar door. In de Fle vohof maakt men op boeiende wijze kennis met de akkerbouw en veeteelt. Men ziet er de Nederlandse landbouw in vol bedrijf. Men kan de kassen en stallen vrij binnenlopen en kan zelf boter karnen maar ook saté roosteren. Verder is het mogelijk op het 140 ha grote terrein een ritje met een paar- dentractietrein te maken. Kinderen afdeling. Er is een paviljoen voor de allerkleinsten en de groteren kunnen kunnen zich vermaken in een speciale zich creatief bezighouden met bouwen en breken, ponyrijden en ringsteken. In het bos verscholen is een indianendorp ingericht met alles wat er bijhoort. Da mes die meewillen worden verzocht zich nu alvast op te geven bij het be stuur. Ook de heren mogen mee. 22. Aankoop van de panden Burgwal 12 en 14 te Den Burg van de stichting „Stichting Bejaardenzorg Texel", ge vestigd te Den Burg op Texel. 23. Verkoop van een perceel bouw terrein aan de Strijbosstraat te De Koog aan de heer H. E. Gottschal, wo nende aldaar. 24. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1970. 25. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1971. 26. Instelling van een toeristenbelas ting. 27. Garantieverlening ten behoeve van een door de Stichting Texels Mu seum te sluiten geldlening ad ƒ75000, 28. Beslissing op een verzoek van de Stichting Texels Museum tot verho ging van het maximum van het door de gemeente in rekening-courant ver strekte crediet. 29 Beslissing op een verzoek van de Stichting Katholiek Onderwijs Texel, waarin met toepassing van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 medewer king wordt gëvraagd voor het aan- sohaffen van twee televisietoestellen met toebehoren en enig meubilair ten behoeve van haar lagere school. Vrijdag 29 januari Oosterend, dorpshuis „De Bijenkorf", 20.00 uur gymuitvoering GVO. Den Burg, hotel 'De Lindeboom-Texel', 20.30 uur, MAB-club jaarvergade1- ring. Zaterdag 30 januari Den Burg, hotel „De Oranjeboom", 20.00 uur, toneeluitvoering Ver. van Oudleerlingen Landbouwschool met „Vader gaat op stap". Zondag 31 januari Den Burg, Catharine-hoeve winterwan- deltocht, start tussen 13.30 en 14.00 uur. Dinsdag 2 februari Den Burg, hotel 'De Lindeboom-Texel', 20.00 uur, filmavond folklore Texel- film. Vrijdag 5 februari Den Burg, Burgemeester De Koning hal, 20.00 uur, optreden cabaretgroep Ivo de Wijs. Zaterdag 6 februari Den Burg, hotel 'De Oranjeboom', 20.00 uur Ver. Oud leerlingen Landbouw school met toneeluitvoering „Vader gaat op stap". Tot en met 11 februari Den Burg, raadhuis, tentoonstelling „Wonen is meer", geopend op werk dagen van 9 - 12 en van 13.30 - 17.00 uur. Vaststaande data voor de komende maanden. Dinsdag 9 februari Den Burg, hotel „De Oranjeboom" hea ring. Woensdag 10 februari Den Burg filmvoorstelling bejaarden reisbureau „HYPO". Donderdag 11 februari Den Burg, postzegelruilbeurs Vrijdag 12 februari Den Burg, fotoclub De Kiekendief. Zaterdag 13 februari Den Burg, Casino, uitvoering Fanfare. De Koog, vijf kamp denksport. Oudeschild, toneeluitvoering „Nieuw Leven". De Waal, toneeluitvoering 't Amateur tje. Den Burg, optreden Janny Craanen met revuegroep (14 30 uur). Zondag 14 februari Den Burg, wandeltocht winterserie. Donderdag 18 februari Den Burg, R.K. Gilde N.K.V. Vrijdag 19 februari Den Hoorn, uitvoering Fanfare DEK. Zaterdag 20 februari Den Burg, toneeluitvpering „St. Jan". Den Hoorn, uitvoering Fanfare DEK. De Waal, toneeluitvoering 't Amateur tje. Woensdag 24 februari De Cocksdorp, bijeenkomst plattelands vrouwen. Donderdag 25 februari Den Burg, solotoneel georganiseerd door 't Nut. Vrijdag 26 februari Den Burg, fotoclub De Kiekendief. Zaterdag 27 februari Oosterend, uitvoering Excelsior. Oudeschild, toneeluitvoering „Nieuw Leven". Maandag 1 maart Den Burg, optreden Noorder Compag nie. Zaterdag 6 maart De Koog, toneeluitvoering De Duinkan- ters. Vrijdag 12 maart Den Burg, fotoclub De Kiekendief. Woensdag 17 maart Den Burg, N.K.V. Donderdag 18 maart Den Burg, R.K. Gilde. Den Burg, postzegelruilbeurs Vrijdag 26 maart Den Burg, fotoclub De Kiekendief. Donderdag 1 april Den Burg, R.K. Gilde N.K.V. Donderdag 15 april Den Burg, postzegelruilbeurs Vrijdag 23 april Den Burg, fotoclub De Kiekendief. Donderdag 13 mei Den Burg, postzegelruilbeurs Dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 8, 9, 10 cn 11 juni Avondvierdaagse. Uit bovenstaand overzicht blijkt dat sems toch nog vrij veel evenementen op één avond worden gehouden. De be trokken verenigingen zijn daarvan op de hoogte maar zijn van mening dat de avonden elkaar geen concurrentie aan doen. ZONDAG 31 JANUARI 1971 4de klase A KNVB ZAP-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Afdeling Noordholland Tex. Boys-Seanden, 14.30 uur Oosterend-Zaanse Boys, 14.30 uur ZDH-Sporting S, 14 30 uur De Koog-Koedijk, 14.30 uur Apollo '68-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) Texel 2-W.Waard 2, 14.30 uur W.Vogels 3-Texel 3, 12.00 uur (vertrek boot 11.00 uur) MEDEDELINGEN S.V. Texel Zondag gaat Texel 1 naar ZAP, dat een goed veld heeft. Vermoedelijk gaat het dus wel door. Hopelijk heeft het eerste goed overwinterd en gaan ze er geweldig op los. Het is echt nodig zo langzamerhand, knok er samen voor, dan moet het kunnen. Na de surprise van zondag, één punt bij Watervogels, moet het tweede nu tegen Wieringerwaard We doen het nu niet voor minder dan een overwin ning. Texel 3 speelt uit tegen Watervogels 3 en komt ook met twee punten thuis. Volgende week draait het voetbal- circus weer volledig, kom dus wel te trainen deze week. F.S. ZDH Zondag speelt het eerste thuis tegen het sterke Sporting S. Er zal met een volledige inzet gespeeld moeten worden willen we de punten thuis houden. Ho pelijk is de voorhoede weer eens pro- duktief, terwijl de achterhoede goed gesloten zal moeten opereren. Aanvang 14.30 uur. Voor zaterdag is er een oefenpro gramma in samenwerking met SVO vastgesteld. De junioren spelen om 15.00 uur aan Oosterend tegen Ooster end junioren. De adspiranten spelen thuis en wel adspiranten b om 14 00 uur tegen SVO b en adspiranten a om 15.15 uur tegen Oosterend a. De P. Tex. Boys Zondag a.s. de wedstrijd Tex. Boys- Seanden. Aanvang half drie. Zet alles op alles om er zoveel mogelijk uit te halen. Twee winstpunten zullen een goed ruggesteuntje zijn bij de afwik keling van deze competitie. Terreindienst: C. Kuip en C. Lex- mond. Het volgend weekend wordt de com petitie voor de andere elftallen weer voortgezet. Het eerste is dan vrij. W. S.V. Oosterend Zondag speelt SVO 1 thuis tegen Zaanse Boys, waarvan (uit) ongelukkig werd verloren. Als er met wat meer overleg wordt gevoetbald en iedereen zich voor 100% inzet kunnen wij toch wel op 1 puntje rekenen. Zaterdag spelen de junioren een oe fenwedstrijd tegen ZDH. Thuis, aan vang 3 uur. Adspiranten a en b gaan op bezoek naar Den Hoorn, om ook hel; ritme weer een beetje te krijgen. B speelt om 2 uur, terwijl de a-tjes om 3.15 uur het strijdperk betreden. Voor opstelling en vertrektijden zie het kastje. A.s. vrijdag wordt er op het veld ge traind, daar er in het dorpshuis de jaarlijkse gymuitvoering wordt gege ven. Voor de jongens die eens aan Piet Plaatsman een kaartje willen sturen volgt hier zijn adres; P. Plaatsman, Centraal Ziekenhuis, C 1 Zaal 110, Alk maar. P.K. Tegen Heemstede 2 moest het tiental de eerste nederlaag lijden. Het werd na veel spanning uiteindelijk 119 voor Heemstede. Naderhand werd bekend, dat ook mede-concurrent Schagen een nederlaag had geleden, en wel tegen DCY 2 met 128. Dus er blijft hoop op een goede klassering. De uitslag was J. v. d. Loo-C. Dijker 11 J. Oorthuds-P. Bakelaar 11 R. Knoppen-C. Meedendorp 02 F. Langeveld-J. Hooijberg 20 H. Willemse-P. Kooiman 20 J. Warmerdam-J. Schoo 1—1 3. J. Hooijberg 15 22 73.33 H. Luif-J. v. Heerwaarden 2—0 4. H. Jonker 13 18 69.23 W. Roest-C. Vinke 1—1 5. H. de Beurs 23 31 67.39 Th. Winkelaar-W. Bakker 1—1 6. E. v. d- Wetering 18 23 63.89 J. Weyers-P. Jansen <M O 7. ,F. Bos 22 28 63.64 8. G. Blom 23 29 63.04 11—9 9. P Witte (B) 12 15 62.50 Texel en Schagen hebben nu beiden 10. P. Witte (N) 19 23 60.53 9 punten uit 6 wedstrijden. Zaterdag a.s. wordt thuis om 1 uur gespeeld tegen Heemstede 3. E. v. d. Wetering-W. Bakker 2—0 R. Gaasbeek-J. Veenbaas 0—2 P. van Beek-J. Bakker 2—0 H. de Beurs-G. Blom 1—1 C. Mozes-R. Jurnier 1—1 E. Rutten^K. Ie Noble 0—2 K. le Noble-D. Zuidewind 1—1 P. Bakker-P. Witte (N) 0—2 B. Duin-H. Jonker 2—0 A. Kikkert-K. le Noble 2—0 J. v. d. Slikke-C. Mozes 2—0 E. Rutten-J. Veenbaas 2—0 P. Bakker-R. Gaasbeek 2—0 E. v. d. Wetering-P. Witte (N) 2—0 D. Zuidewind-A. Kikkert 1—1 J. Bakker-R. Jurnier 0—2 K. le Noble-D. Trap 2—0 J. Hooijberg-P Bakker 2—0 E. Rutten-R. Gaasbeek 1—1 W. Bakker-P. van Beek 2—0 J. v. d. Slikke-G. Blom 2—0 C. Zoetelief-H. de Beurs 0—2 T. Bakker-F. Bos 0—2 R. Gaasbeek-U. Trap 0—2 P. Bakker-D. Zuidewind 0—2 P. van Beek-A. Kikkert 0—2 D. Trap-J. Bakker 1—1 G. Blom-R. Jurnier 2—0 J v d. Slikke-H. de Beurs 2—0 C. Zoetelief-H. Jonker 1—1 A. Kikkert-B. Duin 0—2 J. Bakker-P. Witte(N) 0—2 P. van Beek-E. v. d. Wetering 0—2 A. Kikkert-P. Bakker 0—2 P Witte (N)-H. Jonker 0—2 B. Duin-C. Zoetelief 2—0 De eerste tien staan er zo voor gesp. pnt °/o 1. B. Duin 21 39 92.85 2. F. Commandeur 15 22 73.33 Op 19 januari werden partijen gespeeld W. Jas-J Groot G. Kruithof-E. Rutten C. Zoetelief-F. Bos J. Groot-A. Verseput W. Jas-N. Zoetelief J. Komen-F. Kellner M. Witte-R. Riteco P. Bakker-E. Rutten R. Riteco-T. Bakker M. Witte-F Kellner G Kruithof-P. Witte (N) J, Groot-W. Bakker A. Verseput-E. Rutten N. Zoetelief-W. Jas F. Bos-F. Kellner P. Witte (N)-M. Witte J. Komen-R. Riteco F. Kellner-T. Bakker F. Bos-A. Verseput W. Jas-J. Komen R. Riteco-G. Kruithof J. Hooijberg-P. Witte (N) N. Zoetelief-E. Rutten T. Bakker-W. Jas W Bakker-P. Bakker W. Jas-M. Witte T. Bakker-J. Komen R. Riteco-W. Jas M. Witte-J. Komen de volgende 0—1 1—0 0—1 0—1 1—0 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 1—0 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 0—1 De opkomst was verheugend. De St. Jozefschool is nu ook met 4 man mee gaan doen. Gerard Kruithof en Wil- fried Bakker gingen door met winnen, hoewel Tonnie Bakker een gevaarlijke concurrent kan worden. Achtereenvolgens hebben zij: resp. gespeeld en punten G. Kruithof 11 lOVz W. Bakker 8 7 Ms T. Bakker 4 4

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3