ww ai k amm wov :m Nogmaals: De volkstelling FILMNIEUWS Vlot door ii, is vlot voor ons! II ktie ï«SÏ M >p< Burgerlijke stand SPORTPROGRAMMA u. -fï° - iJ&V Brieven van lezers - buiten verantwoordelijkheid van de redaktie nJ inb i de Texelse Courant van 5 februari geeft de heer G. Pansier een uiteen- ing over de a.s. volkstelling. Dit naar aanleiding van een contrage- itje van mijn hand. heer Pansier, belast met de lei— van de volkstelling op Texel meet Voordelen van een dergelijke tel- hierin breed uit. Voor een goed •ringsbeleid t.a.v. gehandicapten, larden, werkende jongeren zou een dichting van ons volk in deze zin onmisbaar zijn. Recreatiebeleid, lingmarktplanning, industrialisatie, ceersplanning hangen, als we de Pansier geloven mogen in grote van de uitkomst van deze telling Om dit te kunnen realiseren moet iegonnen worden met een uitgebrei- ragenlijst, waarbij iedere Nederlan- verplicht is de vragen, die zich in persoonlijke vlak uitstrekken, te ïtwoorden. et is dan ook hier dat de eerste rstand ontstaat en daarmee gepaard erste vragen t.a.v. deze doorlich- njzen. Ten eerste: Is de privacy onze antwoorden voor 100%> ge- rborgd? De heer Pansier geeft toe dit, althans theoretisch, niet hele- 1 mogelijk is. jn deze bijeengebrachte gegevens een prachtig doelwit voor een ituele bezetter of een eventueel itoriaal regime, „de Duitsers deden ilthans niet", zegt de heer Pansier, it deze gegevens worden, in tegen- ng tot het bevolkingsregister, niet houden". Hierbij wordt het ren- ent van deze indringende telling wel zeer op losse schroeven gezet, ers, hoe moet een regering plannen ange termijn maken op gegevens op een bepaalde datum betrouw- zijn, maar in onze snel verande- e maatschappij misschien met een jaar weer waardeloos zijn gewor- Dit in tegenstelling met de ge ge- van bevolkingsregisters, statistie- van bedrijfstakken enz. die gere- bijgehouden worden en waarvan net de vragenlijsten geregeld ge- onteer d worden. Met dit laatste ik aangekomen bij het direkte nentaar op mijn gedichtje. „Nega- noemt de heer Pansier de in- ervan. Als hij bedoelt negatief de a.s. volkstelling, dan is het Als hij bedoelt „negatief in alge zin", dan verbaast het me dat hij ch wel enigszins door op hol slaat, ij vraagt of het mijn gewoonte is te sporen tot dienstweigering, be- igontduiking enz. ;r die mijn gedichtje gelezen zal begrepen hebben dat ik met lapieren die onder in de prulle- behoren" de bij de volkstelling ende vragenlijsten bedoel. Tevens we nu bij een punt aangekomen graag wat uitvoeriger wil be- n: de mening nl. die hier en daar postgevat (zelfs tot in de gemeen- d) dat de tegenstanders van de telling mensen zouden zijn die ge- tegetrouw overal tegen zijn en 1 tegen ageren: kortom de eeuwi1- ankeraars" waarheid ligt heel anders. We le- n wat we tegenwoordig „de wel- inljsstaat" noemen, een groot woord, r daar toch wel algemeen bekend t deze welvaart voor de meeste ons lang niet vanzelf komt. Ik hier aan de zelfstandigen zowel m de werknemers. Hoge investe- concurrentiestrijd, hoge rente- 22(1 loonproblematiek, bedrijfsvergro- i, omscholing, moderniseringen, belastingdruk, enz., enz. j zc ig niet iedereen komt er met een nge werkweek en niemand krijgt elvaart cadeau. Boven al deze w(fcimeringen heeft men te maken e~ ad met een papierwinkel die jaarlijks nog in omvang toeneemt. Het zijn juist deze mensen die men toch moeilijk tot de eeuwige kankeraars kan rekenen, die het meest geprikkeld worden. Naast de zorgen voor bedrijf of werkkring zijn er de belastingaangiften en de bedrijfs- statistieken. Akkoord. Denkt u eens aan de extra drukte die bijv. de invoering van de btw, voor middenstanders, hore- camensen, enz. met zich mee bracht. Geen protest. Straks worden de recre anten onbezoldigde belastingheffers t.a.v. de toeristenbelasting, weer met de nodige papierdrukte erbij. Zo kan ik nog wel even door gaan: een enquette naar het woningbestand 'n ipaar maan den geleden, nu één om eventueel fall out te kunnen bestrijden enz., enz. Het komt er op neer dat men uitge perst is wat gegevens omtrent woning, bedrijf en privé-omstandigheden be treft. Nu dan, als klapstuk deze volks telling: alles wat men tot nog toe ver zamelde is nog met genoeg, dit moet er beslist nog bij. Is het een wonder dat er in brede kring een weerstand ont staat? Wat de heer Pansier ziet als de grote noodzaak, wordt door heel wat mensen ervaren als de druppel die de emmer doet overlopen, de maat is opeens vol, de kruik begint barsten te vertonen. Volgens de heer Pansier is dit onde mocratisch, de overgrote meerderheid van de politieke partijen stemde im mers voor? Dat is waar, maar welke partij, regering of oppositie heeft ooit deze telling in zijn verkiezingsprogram ma naar voren gebracht7 Men kijkt wel uit! We weten allemaal dat er in de ver kiezingsstrijd gouden bergen worden beloofd en onaangename beslissingen worden verzwegen. Later komt dan vanzelf de waarheid aan het licht. Nu weet ik wel dat geen enkele partij al zijn beloften kan verwezenlijken en dat er ook wel onaangename beslissingen moeten worden genomen, maar er blijft toch een soort volksverlakkerij bestaan dat door een groeiend aantal mensen wordt gesignaleerd. Hierdoor ontstaat een vervreemding tussen volk en volks vertegenwoordiging. Hoe groot die ver vreemding als is kwam tot uiting bij de laatst gehouden gemeenteraadsver kiezingen, toen ruim 30°/o van de kie zers verstek liet gaan. De mening van de heer Pansier dat mijn geschrijf een gevaar voor de de mocratie behelst berust op een misvat ting. Een dictoriaal regime moet het heb ben van een kleurloze, ongeïnteresseer de massa, een massa die het wel ge looft. Een dictoriaal regime heeft niets op met mensen die links en rechts af en toe speldenprikken uitdelen, maar gedijdt het best tussen eeuwige ja broers. In dat licht bezien is de grote apathie t.a.v. de verkiezingen veel on rustbarender dan de aversie tegen de volkstelling. Het moet voor de regering een onple zierige gedachte zijn dat het de drei ging van een hoge boete (ƒ500,wel zal wezen die de meeste Nederlanders zuchtend doet besluiten de zoveelste ambtenaar met zijn zoveelste vragen lijst ter wille te zijn. W. J. Kikkert, „De Mient" NASCHRIFT De heer Kikkert hoeft mij niet te ge loven als ik stel, dat de volkstelling tal van gegevens moet verschaffen, die noodzakelijk zijn om het toekomstige beleid te bepalen. Er zijn gezaghebben der personen die met veel meer des kundigheid dan ik hetzelfde zeggen. In een tv-uitzending van de Vara deze week over het voor en tegen van de volkstelling viel het op, dat in feite alle politieke figuren het belang hier van onderschrijven. Ik heb gesteld, dat ondanks alle voorzorgsmaatregelen doeltreffender en uitgebreider dan in welk ander land ook theoretisch nooit 100% zeker heid kan worden gegeven over het vol komen waarborgen van onze privacy. Maar ik heb er aan toegevoegd: Waar om dit wantrouwen? Het CBS heeft na tuurlijk geen enkele interesse voor per soonlijke feiten maar gaat alle gege vens groeperen om daarvan een totaal beeld van het Nederlandse volk op te stellen. Overigens wil ik er op wijzen, dat in dezelfde tv-uitzending tot uit drukking kwam, dat er talloze parti culiere bedrijven zijn, die samen mis schien nog wel meer van ons weten dan de overheid, zonder zich erg druk te maken over de vraag, of die gege vens wel voldoende beveiligd zijn. Een kwaadwillige derde bezetter, kolonelsregering heeft geen belang bij de volkstellingsgegevens, omdat wij zigingen niet worden bijgehouden, dit in tegenstelling met de bevolkingsre gisters. Dat door de mutaties het ren dement van de telling op losse schroe ven wordt gezet is niet juist. Als in woner X direkt na de volkstelling ver huist en van beroep verandert, heeft dit geen praktische invloed op hert to taalbeeld. Natuurlijk zullen die veran deringen in de loop van de jaren in aantal toenemen, tot de volkstelling op een gegeven moment nog nauwelijks een goed beeld geeft. Dat is dan ook de reden, waarom er elke 10 jaar opnieuw een telling wordt gehouden. Mijn vraag of de heer Kikkert ook aanspoorde tot belastingontduiking, dienstweigering, e.d. was natuurlijk min of meer sarcastisch bedoeld. Ik heb daarmee willen aantonen, dat het toch wel erg ver gaat te adviseren tot wetsovertreding door de vragenlijsten in de prullemand te gooien, terwijl men er nooit over zou denken soortgelijke adviezen te geven over andere zaken, die minstens zo sterk ingrijpen in on ze privacy. Het gevaar zit er wel in, dat we die privacy tot een stokpaardje gaan ma ken. In de al tweemaal genoemde tv- uitzending bijv. protesteerde de voor zitter van een aktiegroep vooral tegen de vraag, of men invalide is en daar door is aangewezen op de hulp van an deren of op speciale hulpmiddelen. De voorzitter van de bond van invaliden, die even later in beeld kwam, was er erg blij mee, dat deze vraag is opge nomen, omdat men nu eindelijk een in zicht kan krijgen in het aantal invali den. Met die cijfers als basis kan men dan gaan aandringen op bijzondere voorzieningen voor invaliden, zoals ge- makelijke bereikbaarheid van openbare gebouwen, de mogelijkheid om een rol stoel met trein, tram of bus mee te ne men, enz. Dat ik het gedicht van de heer Kik kert negatief noemde vond zijn oorzaak in het feit, dat hij geen enkele poging had gedaan om zich te verdiepen in het hoe en waarom van de telling, ter wijl de opgesomde bezwaren nauwelijks geargumenteerd waren. Die argumen ten noemt hij nu wel en ik kan ze wel begrijpen. Inderdaad, we worden over stroomd met formulieren, enquettes, en noemt u maar op. Ik denk dat dit een gevolg is van het feit, dat Nedeland e'en van de dichtst bevolkte landen ter wereld is en dat, wil het geen chaos worden, maatregelen op elk gebied no dig zijn. Dat is dan ook wel de reden waarom ook politieke partijen die heus geen overheidsinmenging op elk gebied propageren de VVD bijv. zich noodgedwongen bij al deze zaken neer leggen, gewoon omdat het nu eenmaal niet anders kan. Tot dusver, aldus de heer Kikkert, heeft geen enkele politieke partij in zijn programa de volkstelling genoemd. Zou dat niet komen, omdat men meen de dat iedereen van het belang hiervan overtuigd was? We moeten niet verge ten, dat nu voor het eerst bezwaar wordt gemaakt maar dat in het verle den niemand zich ooit openlijk kritisch tegenover de volkstelling heeft opge steld. En de volkstelling 1971 is zo als ik de vorige maal al gezegd heb heus niet de eerste; het is zelfs al de 14e die in Nederland wordt gehouden. Inderdaad vind ik het ondemocra tisch op te roepen tot het weigeren van medewerking aan de uitvoering van 'n wet, die door een overgrote meerder heid van de Tweede Kamer is aange nomen. Natuurlijk mogen we bezwaar maken en trachten zo'n wet gewijzigd te krijgen, maar dan op de enige ma nier, die logisch voortvloeit uit het feit, dat we een parlementaire democratie hebben; door direkt of indirekt de ver tegenwoordigers in de Tweede Kamer te bewerken, er hen van te overtuigen, dat ze een onjuiste beslissing hebben genomen. We brengen die democratie in ge vaar als we de spelregels niet in acht nemen door aan te spoi^n tot wets overtreding. Dit kan zulke vormen aannemen, dat men begint te roepen om „een sterke man", een kreet, die nu al wel eens gehoord wordt als het gaat om jongelui, die op allerlei manieren de orde verstoren. Een hoogstgevaar- lijke wens, want de geschiedenis heeft ons wel geleerd dat „sterke mannen" kunnen uitgroeien tot dictators. Ook als ik de macht daartoe had zou ik van niemand willen eisen zich te scharen bij de groep van eenwige ja broers. Een democratie is er juist mee gebaat als we intens meeleven en onze mening duidelijk kenbaar maken. Maar dan natuurlijk wel volgens de demo cratische regels. Hoewel dit weinig te doen heeft met de volkstelling wil ik toch wel zeggen, dat het woord „Volksverlakkerij" wel erg sterk is. 't Wil ef bij mij niet in, dat de volksvertegenwoordigers mensen zijn, die ons bewust onjuist voorlichten en bewust het verkeerde willen. We moeten er wel aan denken, dat het voor een buitenstaander, die niet ge hinderd wordt door deskundigheid en inzicht in de achtergronden, verdraaid makkelijk is kritiek uit te oefenen. We moeten dus bereid zijn ons in de vraagstukken van onze maatschappij te verdiepen. Dat er vervreemding ontstaat tussen volk en volksvertegenwoordiging moet ik toegeven. Maar zou dat niet aan bei de .partijen te wijten zijn? Een politi cus mag niet volstaan met zich slechts eenmaal per 4 jaar iets aan te trekken van de kiezers. Ik dacht, dat er overi gens toch wel van een kentering sprake was. Maar we moeten ook de fout bij onszelf durven zoeken. Het aantal le den van politieke partijen bijv. is be droevend klein in vergelijking met het aantal kiezers, en toch zijn het juist die partijen, die het beleid kunnen om buigen. Het bezoek aan een bijeen komst waar een politicus zijn visie geeft is minimaal, en toch is dat de ge legenheid om onze eigen opinie naar voren te brengen. Verslagen van ver gaderingen van de Tweede Kamer worden weinig gelezen, en toch kan men hieruit opmaken op welke wijze de vertegenwoordigers hun taak vervul len. Tot slot nog dit: Het valt op, dat de heer Kikkert mijn argumenten vóór de volkstelling nauwelijks aanvalt maar andere punten aanvoert, die met deze aangelegenheid slechts zijdelings iets te maken hebben. Ik hoop dan ook, dat hij van de noodzaak van de volkstel ling overtuigd is en met alle inwoners van Texel hieraan zal meewerken, niet uit angst voor boete, maar omdat het hier gaat om een duidelijk belang voor alle Nederlanders, dus ook voor de Texelaars. Texel, 10 februari 1971. G. Pansier NASCHRIFT REDAKTIE De datum van de volkstelling nadert snel. Ingezonden stukken over dit on derwerp kunnen uiterlijk nog tot 18 fe bruari bij ons worden ingediend. Plaat sing volgt alleen als nieuwe argumen ten pro of contra worden aangevoerd. Eventueel commentaar op de stukken van de zijde van gemeente wordt er di rekt aan toegevoegd, dus niet in het volgende nummer. Uit het bovenstaan de volgt dat de krant van disdag 23 fe bruari de laatste is waarin nog over dit onderwerp kan worden gediscus sieerd Red. Ja beste mensen, wie schetst onze aangename verbazing. Het feit dat eni ge folklore-begunstigers (bijdrage-ge- vers) uit eigen beweging hun bijdrage over 1971 al aan ons overmaakten, is daarvoor dan ook de reden! Bijzonder fijn is het als bestuur van een stichting te mogen merken, dat de „aangeslotenen" (medewerkers-sters), zoals dat bij een stichting heet, zich ook werkelijk met die stichting bezig houden. Als bestuur van zo'n Stichting Fol klore, waarvan men hetzij óf mede werker-ster is en/of begunstiger kent géén verplichte bijdrage. De bedelstaf is dan een soort immage wat zo'n stichting met zich draagt. Ui termate pïrettig is het dan om te ont vangen, voordat men heeft gevraagd! Met enige ervaring als „bedelaars" kennen wij dan ook diverse adressen van begunstigers waar wij altijd wel kom zijn. Welnu, zou het een gekke gedachte van ons zijn als wij mochten rekenen op nog meer van die uit-zich-zelf-ge- vende en bijzonder vlugge begunsti gers? Het is zakelijk gezien dan: Vlot door U, is vlot voor ons! En de vaart dienen wij er dan ook in te houden. Wat een hoop werk zou men de men sen, die het „vuile werk" alle jaren op knappen, uit handen nemen! Hartstik ke dankbaar zijn wij die enkelen, die ons nu alweer steunden! Zulke mensen moeten we in ere houden, want zij stellen de daad boven de belofte! Te vens gaven zij, die uit-zichzelf tot ak- tie kwamen, ons het idee dit aan u door te geven. Ook u kunt hun voorbeeld volgen! Het duurt dan ook niet zo lang meer voordat wij u weer komen bezoeken. Van het allergrootste belang is nl. te weten, als je een programma gaat ma ken, hoe is de nering? Als het aantal begunstigers hetzelfde blijft, denken we zelfs met een vermin derd streefbedrag (nu ƒ150,een ge lijkwaardig zomerprogramma waar te maken. Natuurlijk hebben we het slechts over de financiële zijde Van zo'n programma. Zonder echte mede werkers-sters zijn we ook nergens. Ech ter zoals gezegd, eerst het financiële rond. De medewerkers-sters zijn er reeds in getale, alhoewel ook hier nog wensen zijn. Dit is bijv. ook het geval bij de volks dansgroep, waar een schrijnend gebrek is aan mannelijke krachten. Heren, hier ligt ook een heerlijk stuk inspannende ontspanning! Laten we weer terugkeren naar de bijdragen. Wanneer u straks dan een van onze medewerkers-ster op bezoek krijgt, geeft hun dan (wij vragen het vast voor hen) ook uw duidelijke daad óf wensen en/of voorstellen. Bedenk, dat zij graag voor de Folklore als „bedelaar-ster" rond gaan en daar veel, héél veel tijd in steken. Laten we allen deze „bedeltocht" kort houden door duidelijkheid. Dan weten zij en wij waar we aan toe zijn. Het kwam in de voorgaande jaren nog al eens voor, dat wij verschillende be loftes te vaak moesten nagaan en her inneringen oprakelen. Zie dit schrijven dus niet negatief, want zoals reeds ge zegd, we moeten de vaart er in hou den. Het is ook belangrijk, juist nu het zo goed gaat met de Folklore, niet te verslappen. Als bestuur zijn wij dan ook erg blij met de steeds betere mede werking die wij van alle kanten onder vinden. Natuurlijk staan wij open voor opbouwende kritiek en zijn steeds be reid om een ieder die ons wat vraagt een antwoord te geven. Veel dingen staan ons nog te doen en vele wensen zijn nog niet vervuld. En willen wij onze aandacht op nog méér evenemen ten vestigen, vragen wij u op onze beurt dan ook: aarzel niet en wees dui delijk als wij om uw bijdrage vragen, Laat de Folklore zijn vaart er in hou den en bedenk: vlot door u is vlot voor ons! Het Folklorebestuur SJ rijdag 12 februari lurg, LTS-kantine, 20.00 uur, fo- hb De Kiekendief, beginnerscur ies 36. aterdag 13 februari *urg. „Casino", 20.00 uur uitvoe- Fanfare. urg, hotel 'De Oranjeboom', 14.30 optreden buurtvereniging met we revue m.m.v. Janny Craanen. child, ,,'t Skiltje", 20.00 uur, to- vereniging „Nieuw Leven" met n vrouw verlangt salaris". >og, hotel „Het Witte Huis" en 1 „De Toekomst", 19.30 uur, 5- P voor denksporters. aal, dorpshuis „De Wielewaal", uur, toneelvereniging ,,'t Ama- tje" met „De verzekering dekt chade". oensdag 17 februari urg, LTS-kantine, 20.00 uur, le- voor de plattelandsvrouwen door eer G. C. Cadée over „De rijke denzee". •nderdag 18 februari irg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur g met dia's door de heer M. tje voor leden van R.K. Gilde en V. ijdag 19 februari >orn, dorpshuis „De Waldhoorn", uur, uitvoering Fanfare-UEK. Oosterend, dorpshuis „De Bijenkorf", 20.00 uur, voorlichtingsavond over verdovende middelen door de heer K. Brinkman en de heer Pool. Zaterdag 20 februari Den Burg, hotel 'De Oranjeboom', 20.00 uur, carnavalsopvoering „St. Jan" met „We komen niet uit met ons pensioen" Den Hoorn, dorpshuis „De Waldhoorn", 20.00 uur, uitvoering Fanfare-DEK. De Waal, dorpshuis „De Wielewaal", 20.00 uur, toneelvereniging ,,'t Ama teurtje" met „De verzekering dekt de schade". Zondag 21 februari De Dennen, „Catharinahoeve", 13.30 - 14.00 uur, wandeltocht. Geboren; Marcus Cornelis Maria, zv. Cornells H. van den Burg en Maria A. Witte; Stado Ralph, zv. Rudolf H. Ha mer en Nely A. Sok; Anna Clasina, dv. Jacob P. G. Schraag en Maria J. Zijm; Natascha Magdalena Suzanna, dv. Wil helmus J. J. Witte en Olga A. C. Keij- zer; Benjamin, zv. Willem J. van Heer- waarde en Anna E. W. Groen. Ondertrouwd; Jozephus A. Z. M. Brügemann en Maria J. Ran; Jacobus H. Hoffman en Anna M. T. Witte. Overleden: Jacob D. Kooiman, oud 69 jaar, wonende te De Koog; Pieter DaaJder, oud 72 jaar, wonende te Oos terend; Dieuwertje Schaap, wv. Huizin- ga, oud 84 jaar, wonende te Den Burg. Een bizarre wereld ontmoet men in de film „Terugkeer naar de apenpla- neet", die zaterdag, zondag en maan dag (8 uur) gedraaid wordt. Een astro naut, Taylor, is door het Bureau voor Ruimteonderzoek der Verenigde Staten uitgezonden en op mysterieuze wijze verdwenen. Astronaut Brent krijgt de opdracht hem op te sporen en naar de aarde terug te brengen. Kort na Brents vertrek worden de Verenigde Staten vernietig door kernaanvallen, waarbij o.a. New York onder het aardopper vlak bedolven wordt. Taylor heeft een doodlanding moeten maken en is door zwaarbewapende gorilla-soldaten ge vangen genomen. Hij weet te ontvluch ten en ontdekt in zijn omzwervingen door uitgestrekte woesternijen onder grondse overblijfselen van de stad New York. Ook het emdpunt van Brents ruimtevlucht is deze onderaardse stad, die geregeerd wordt door verstomde mensen. Bij deze mensen, die ver schrikkelijke wapens ontwikkelen voor psychologische oorlogsvoering, maken de astronauten in gevangenschap ken nis met Nova, een van de weinige vriendelijke bewoners. Een verbeten strijd tussen de Gorilla-maatschappij en de stomme mensen vormt de basis voor een serie gebeurtenissen, die uitgroeit tot een dringende oproep tot de gehele mensheid. (Toegang boven 14 jaar). Wie van lachen houdt, kan zondag middag (3 uur) aan zijn trekken komen. Het City theater vertoond dan „Het ko ninkrijk der humor", een film, die ge maakt werd in de laatste periode van de „stomme" film. Bijna alle groten uit dat tijdperk zijn te zien. In de 7 frag menten, waaruit de film is samenge steld, ziet men o.a. Charlie Chase, die met zijn gezin een buurttheater bezoekt een stukje van de goede oude tijd bij Keystone, waarin Charlie Chaplin nog aan het begin van zijn carrière staat; een romance tussen het dwaze duo Mable Normand en Fatty Arbuckle en maakt men kennis met Buster Keaton, „de man die nooit lachte". Ben Turpin, als verdwaalde goudzoeker en Billy Be- van raken weer in dolkomische situa ties verzeild. Natuurlijk ontbreken Lau rel en Hardy niet, met het nodige gooi en smijtwerk. (Toegang alle leeftijden). ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 14 februari op om 7.59 uur en gaat onder om 17.51 uur; 17 februari op om 7.53 uur en onder om 17.56 uur Maan: 18 fébr. L.K.; 25 febr. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 12 febr. 10.02 en 22.09; 13 febr. 10.32 en 22.35; 14 febr. 10.59 en 22.59; 15 febr. 11.21 en 23.22; 16 febr. 11.41 en 23.44; 17 febr. 12.01 en—.—; 18 febr. 0.11 en 12.25; 19 febr. 0.43 en 13.05; 20 febr. 1.36 en 14.10. Aan het stiand is het ongeveer een uur eer der hoog water. ZATERDAG 13 FEBRUARI Pupillen Afdeling A Tex. Boys a-Tex. Boys b, 11.00 uur Afdeling B Texel d-Tex. Boys c, 11.00 uur Oosterend c-Cocksdorp b, 11.00 uur ZONDAG 14 FEBRUARI Oudendijk-De Koog, 14.30 uur Wiron 2-Oosterend 2, 10.00 uur (vertrek boot 9.00 uur) Texel 5JDe Koog 2, 10.00 uur Texel 4-WGW 8, 10.15 uur MEDEDELINGEN Tex. Boys Zondag voor alle elftallen, nu in verband met de W.K. schaatsen, weer een rustdag. Het volgend weekend wacht het eer ste de ze£r belangrijke wedstrijd te gen DWOW. We verwachten vrijdag een groot aantal spelers op de training, want ook de spelers van het 2e en 3e zullen wel ontdekt hebben dat ze in beweging moeten blijven. Ook voor het 2e en 3e volgende week zondag uitwedstrijden; resp. tegen Geelzwart en HRC. Voor de pupillen zijn zaterdag a.s. wel wedstrijden. Zie het sportprogram ma of het kastje. W.

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 4