Cjro&n ^warL-Jexels in het harL, V Texel moet basiscontributie rigoreus verhogen ier afgelopen jaar nadelig saldo van f5000,- rekteur Dekker: meer propaganda is levensnoodzaak voor Texel FILMNIÉUWS De 7 Provinciën komend jaar tekort in ƒ21.300,dekken 1 de groep Chizzlane Burgerlijke stand Veel belangstelling voor W addenzeeavond De heer W. de Wijn (68) bij ongeluk omgekomen Eerste speelleerklascursus start op 4 maart Bejaardengymnastiek in „Casino" Sint Jozefschool won tv-wedstrijd Pé Dé Corner CARNAVALSFEEST j I Dagelijks nog effe..... groot Carnavalsfeest Alaaf! G 19 FEBRUARI 1971 84e JAARGANG No. 8546 N.V. v.h. Langeveld Dc Rooü 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 ry de Graaf, Kcesomlaan 43, Deu (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Bank: Nedcrl. Middenstandsbank; Coop. Ruif- feisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ4,50 p. kw. 50 ct incasso; los 20 ct Advert. 20 ct per mm. excl. 4<70 BTW ttni t!' l^VVV Texel ziet zich gedwongen isiscontributie aanzienlijk op te i. Het bestaande tarief van zal worden verdubbeld en het ïf van 31,25 zal op 50,worden 'ieli*. Het beddcngeld zal in be- ■en mate worden verhoogd. Het ■ir hoopt dat dc leden met deze figename maar helaas bitter nood- B/fflke maatregel akkoord zullen Dat zal moeten blijken op de irdagavond 4 maart in „De Oran te houden algemene jaarver- ng. De begroting van de VW het komende boekjaar 1970-'71 nt een nadelig saldo van '0,Door de contributieverho- dc begroting nagenoeg slui- tvorden gemaakt. (Voor de begro- extenso verwijzen wij naar het e blad van deze krant). Het ver- JBvcr het afgelopen boekjaar be- zelfs 4.992,87; met welk bedrag "Haiiitaalspositie van de VW wordt Jakt. ^k'ragen VVV-direkteur Jaap Dek- tr de oorzaken van deze nadelige ""Btatiesaldi. Er blijken dan meer- tactoren een rol te spelen „Ook V ontkomt niet aan de gevolgen stijging van lonen en prijzen. is véél meer geld nodig voor anda om Texel op de toeristi- ïarkt te handhaven. Ik kan me vorstellen dat de mensen schrik- Jls ze van zulke tekorten horen, we kunnen eenvoudig niet an- 'et is een kleinigheid om de be- zonder contributieverhoging d te krijgen. We zouden best een Zaterdag, zondag Vrijdag discotheek. Op vee/ tentoonstellingen in binnen- en buitenland wordt Texel door een Texelse Informatrlce verkocht kostbaar maar nodig paar duizend gulden minder aan pro paganda kunnen uitgeven maar dat kunnen we ons absoluut niet veroor loven. We zitten wat de toeristische ontwikkeling van Texel betreft in een kritieke fase waarin we alle zeilen moeten bijzetten. Méér propaganda Het is dringend noodzakelijk dat we alles in het werk stellen om niet al leen in het zomerseizoen maar vooral ook buiten die periode mensen naar Texel te krijgen. Ik ben ervan over tuigd dat de meeste leden er ook zo over denken. Herhaaldelijk hebben ze er bij mij op aangedrongen daarvoor zoveel mogelijk propaganda te maken, liefst nog veel intensiever dan nu al gebeurt. Maar het zal wel duidelijk zijn dat daarmee tienduizenden guldens per jaar zijn gemoeid". In 't komende boekjaar zal ƒ18.000, méér voor propagandistische aktivitei- ten worden uitgegeven. Het gaat om een totaalbedrag van ƒ68.680,Dat men voor dat geld ook wat terug krijgt is reeds overtuigend bewezen. De heer Dekker: „In januari van dit jaar heb ben wc ruim 3000 schriftelijke en 2000 telefonische aanvragen gekregen tegen resp. 2400 en 1250 in januari 1970. Het aantal schriftelijke aanvragen steeg dus met ca 150 per week, het aantal telefonische met 200". De propaganda is steeds meer gericht op de periode buiten het zomerseizoen. Ieviereen zal in de dagbladen wel de kleine advertenties hebben gezien Kies Texel voor een week-weekend wegwezen". Dat zijn zg. ingezonden mededelingen, dus advertenties die niet op de advertentiepagina's staan maar temidden van het nieuws op de voor pagina of op pagina drie. Die zijn veel kostbaarder dan de gebruikelijke an nonces maar de resultaten zijn daar ook naar. De eerste plaatsing had hon derden reacties tot gevolg. Vijf van dergelijke advertenties in de landelijke bladen betekent voor de WV een uit gaven van ƒ6000, Door het Nationaal Bureau voor Toerisme werd een kustbrochure ge maakt in een oplaag van 350.000 ex emplaren die alleen in Duitsland ver spreid worden. De VW Texel heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om in deze brochure een advertentie te zetten: ƒ5000,werd uitgegeven voor een hele pagina waarin in woord en (kleurig) beeld over het aantrekkelijke Texel wordt verteld. Uit de reacties blijkt dat die ƒ5000,welbesteed geld is. De VW adverteert ook in de bro chure van de Federatie van VW's in Noordholland. De reacties op al deze propaganda be tekenen: meer werk voor de mforrna- trices, uitbreiding van het personeels bestand, dus veel meer personeelskos ten. Ondanks de overstelpende hoe veelheden werk heeft de VW Texel het toch verantwoord gevonden om voor diverse tentoonstellingen een in- formatrice „uit te lenen". Dat gebeur- het zal ook gebeuren tijdens de zg. de op de caravan-rai te Amsterdam en Texelweek die door de VW Rotterdam wordt georganiseerd. Verder zal de VVV federatie weer vertegenwoordigd zijn in Essen waar ook een Texelse in- formatrice «haar wervende werk zal doen. Tijdelijke krachten moeten intus sen voorkomen dat het werk op het kantoor in Den Burg zich niet al te zeer ophoopt. Resultaat De bevordering van het toerisme tussen 15 september en mei geeft be moedigende resultaten te zien. De heer ■Dekker; „In 1969 zijn we met all-in reizen voor hotels en pensions gestart. Het eerste jaar leverde dat 9000 over nachtingen op. Omdat we nu dergelij ke arrangementen bieden is Texel op genomen in een speciaal nummer van de ANWB-kampioen met een oplaag van 100.000 exemplaren waarin het binnenlands toerisme wordt gepropa geerd. Eén dag na het verschijnen van de Kampioen hadden we al de eerste boekingen binnen. In oktober vorig jaar zijn we ook begonnen met weak en weekendarrangementen voor bunga lows. Ondanks de korte voorberei dingstijd was het resultaat dat gedu rende de kerst- en nieuwjaarsvakantie ongeveer 150 arrangementen werden geboekt, terwijl ook voor de hotel/pen- sionarragementen weer veel belang stelling bestond". Concurrentie De gunstige ontwikkeling van het wintertoerisme naar Texel heeft ook de aandacht van onze zuiderburen ge trokken getuige een artikel in het Bel gische blad „Nieuwsblad voor de Kust" met de kop: Winterse invasie op de Waddeneilanden", waarin gewag werd gemaakt van het feit dat tijdens de kerstperiode 30% meer auto's naar Texel werden vervoerd en waarin men spijtig constateert dat e'en dergelijke trek naar de kust ook in België op gang zou moeten worden gebracht. „Het komt ons voor dat men bij ons de mogelijkheden van het wintertoerisme nog niet ten volle heeft uitgebaat. Waarom aan onze kust geen gezamen lijke propaganda rond speciale verhu ringsarrangementen? Waarom geen speciaal feestprogramma om aan te to nen dat er aan de kust in de winter heel wat te beleven is? Kan voor vol gend jaar geen aktie op touw worden gezet in samenwerking met de hande laars?" De concurrentie kondigt zich dus al aan! Het is zaak dat Texel zijn voor sprong op dit gebied vergroot. Wat ook tot nadenken stemt is het bericht dat een dezer dagen in de dagbladpers ver- sccheen: „Voor 86,een weekendje Mallorca". De Britten kunnen in de ko mende winter voor dat bedrag een weekend doorbrengen op Mallorca. In die prijs zijn inbegrepen logies met ontbijt van vrijdagavond tot zondag avond. De ontwikkeling gaat dus snel en het zal echt niet zo lang meer du ren dat het voor de gemiddelde vakan tieganger een haalbare kaart is gewor den om een vliegvakantie naar Hawaii te maken, zoals direkteur J. W. Dekker in zijn vorige jaarverslag opperde. Onjuiste werkwijze In datzelfde jaarverslag vroeg Dek ker zich af of de huidige werkwijze van de VW Texel nog wel de juiste is, gelet op de grote concurrentie van het buitenland door diverse reisbu reaus. Men kan tegenwoordig reizen boeken bij de Raiffeisenbank, Shell, Albert Heijn, postorderbedrijven en zelfs bij een bakkerij organisatie. Het enige wat men behoeft te doen is het (zie vervolg pagina 2) van 10 tot en met 16 februari 1971 Overleden: Pieter L. Bakker, oud 69 jaar, wonende te De Cocksdorp. Voor de discussieavond over de Wad denzee die op vrijdag 26 februari in „De Oranjeboom" wordt gehouden, be staat veel belangstelling. Er zijn reeds 130 gratis toegangskaarten aan geïnte resseerden uitgereikt. Wie er bij wil zijn moet zich dus wel haasten. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de VW Texel. DEN HELDER Woensdagochtend tegen half negen deed zich op de Rijks weg vlak bij de bebouwde kom van Den Helder bij dichte mist en gladheid een gecompliceerd verkeersongeluk voor waarbij de 68-jarige heer W. de Wijn uit Den Burg om het leven kwam. Drie personen werden gewond, waar- ivan twee ernstig. Bij de aanrijding wa ren totaal zes auto's betrokken. Een Fiat 600 uit de richting Alkmaar bestuurd door de 19-jarige mej. A.B. slipte en kwam op de linkerweghelft. Een frontale botsing yolgde met de juist van de boot gekomen Ford 15M, bestuurd door de 21-jarige A. de Wijn en als medeinzittende zijn 68-jarige va der. Die botsing was op zichzelf niet bijzonder ernstig. De situatie waarin de twee op elkaar gebotste wagens zich bevonden was levensgevaarlijk voor de inzittenden want het was bijzonder druk op de weg. De heer A. de Wijn (die een gebroken arm had opgelopen) vluchtte uit de wagen en dat deed ook zijn vader. Wat daarna is gebeurd heeft de politie nog niet met zekerheid kunnen reconstrueren. Feit is dat de heer De Wijn sr die toen waarschijn lijk al gewond was op de weg bleef liggen. Op ongeveer hetzelfde moment botste een Volkswagen Variant, be stuurd door een in Amstelveen woon achtige Amerikaan op de Fiat. De inzit tenden van de Fiat, twee meisjes, wer den ernstig gewond aan hoofd en lede maten en werden later naar het zieken huis vervoerd. Ook de Amerikaan ver liet zijn wagen en trachtte het snel na derende verkeer te waarschuwen. Ver geefs want kort daarop raakten nog een Renault bestelwagen en een Ford bij de botsing betrokken. In ieder ge val werd de auto van De Wijn nog een keer geramd door een uit de richting Den Helder komende Fiat 1800. Een of meer van de betrokken wagens is voor de op de weg liggende heer De Wijn noodlottig geworden. Met ernstig letsel aan hoofd en benen werd hij naar het ziekenhuis gebracht; onderweg over leed hij. Op 4, 5 en 6 maart zal in „De Woeli ge Hoek" te Den Burg de eerste speel leerklascursus worden gehouden. De cursus wordt gegeven door docenten van de pedagogische academie van Den Helder. Er wordt deelgenomen door 25 mensen uit het onderwijs. De tweede cursus, ook voor 25 personen, zal wor den gehouden in april, in de school van De Koog. Vrijdag 19 februari Den Hoorn, dorpshuis „De Waldhoorn", 20.00 uur, uitvoering Fanfare-DEK. Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst Texelse Modelbouwclub. Zaterdag 20 februari Den Burg, hotel De Oranjeboom, 20.00 uur, carnavalsuitvoering „St. Jan" met „We komen niet uit met ons pensioen". Den Hoorn, dorpshuis „De Waldhoorn", 20.00 uur, uitvoering Fanfare-DEK De Waal, dorpshuis „De Wielewaal", 20.00 uur, uitvoering ,,'t Amateurtje". Oudeschild, 15.00 uur, overhandiging stadssleutel aan prins Carnaval. Oudeschild, 16.30 uur, dropping para chutisten op sportterrein. Oudeschild, dorpshuis ,,'t Skiltje", 20.00 uur carnavalsviering. Zondag 21 februari De Dennen, „Catharinahoeve", 13.30 - 14.00 uur, start wandeltocht. D enBurg, „Casino", 14.00 - 18.00 uur, carnavalsmiddag voor de jeugd van 13 - 17 jaar. Woensdag 24 februari Eierland, Vliegveldhotel, 02.00 uur, le zing door mevrouw Van der Eijk over haar reis naar Azië voor Platte landsvrouwen De Cocksdorp-Eier- land. Donderdag 25 februari Den Burg, hotel 'De Lindeboom-Texel', 20.00 uur, Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, optreden mej. N. Karst Amsterdam, solotoneel met „Vrou wen in 't spel". Wegens de snelle groei van de nu 35 leden tellende Gymnastiekvereniging voor bejaarden zullen de lessen niet meer in het gebouwtje van de Doops gezinde Gemeente aan de Kogerstraat worden gegeven. Vanaf volgende week kunnen de deelnemers, die in leeftijd van 55 - 82 jaar variëren voor de les sen terecht in „Casino". Er wordt om 10.45 uur begonnen, op donderdag in plaats van woensdagmorgen. De zesde klas van de Sint Jozefschool is woensdagmiddag winnaar geworden van de in Dronten opgenomen televi siewedstrijd tegen twee andere scholen. Vermoedelijk in april komen de Texel se scholieren andermaal voor de beeld buis, in de halve finale. Hoe het woens dag is verlopen kan men zaterdagmid dag (morgen) zien via Nederland I om vier uur. In „De held van de rodeo" doet cow boy Michael Littlebear, mee aan paar denrennen tijdens een grote kermis, om geld te verdienen voor de bouw van een nieuwe kerk in zijn dorp. Het in schrijfgeld voor de wedstrijd wordt be taald door pater Phelan, die naar het dorp is gekomen om zijn zieke collega te assisteren. De twee paters gaan een weddenschap aan om $550,met cow boy Rex Allen, die niet gelooft dat Mike de race zal winnen. Als dit wel het geval is, ontdekt Allen dat de win naar, Pueblo, eigenlijk een van zijn paarden is: een nakomeling van een merrie die van zijn ranch verdwaalde. Mike geeft toe, het paard als gewond veulen te hebben gevonden en verlaat beschaamd de stad op zoek naar een oord waar hij genoeg geld kan verdie nen om Pueblo te kopen. Uitgeput en wanhopig wordt hij teruggevonden en dan neemt Rex hem als zijn „partner" aan. Het geld van komende overwin ningen zullen zij samen delen en de prijs van de afgelopen race wordt aan de bouw van een nieuwe kerk besteed. Al deze gebeurtenissen zijn zondagmid dag (3 uur) in het City theater te vol gen. (Toegang alle leeftijden). Zaterdag, zondag en maandag (8 uur) draait „Twee legendarische spits(e)boe- vcn", een verfilming van de laatste avonturen van Butch Cassidy en scherpschutter Sundance Kid, die om streeks 1890 met overvallen en bank- berovingen aan de kost proberen te ko men. De direkteur van de Union-Paci- fic Spoorweg zendt een groep super- speurders uit om de bandieten in te rekenen. Dit mislukt echter op het laatste nippertje, doordat Butch en Sundance Kid een geslaagde doden sprong wagen vanaf een hoge rots in een bruisende rivier. Daarna beproeft het tweetal zijn geluk in Bolivia, ech ter met weinig succes. Teneinde raad begeven zij zich op het eerlijke pad, door een baan aan te nemen als bewa kers van het geldvervoer van een mijn. Als hun superieur door plaatselijke bandieten wordt vermoord, vallen ze weer in hun oude beroep terug. Ook de Boliviaanse autoriteiten krijgen ge noeg van de bankovervallen en bero vingen en het tweetal moet het onder spit delven als het bij toeval ontdekt wordt door een legerafdeling. Daarmee komt een einde aan Butch Cassidy, Sundance Kid en de film. (Toegang bo ven 14 jaar). (advertenties I.M.) MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM A.s. zaterdag H met dc gezusters Hamster. M M Till 3 o'clock in the morning. §j Pé Dé Corner - Oudeschild Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii AS JE GOGUM BENT. doet ook mee Zaterdag a.s. door Sjonnie Sjampanjer

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1