Drink louter Kabouter |Koger drumband na vijfjaar nog springlevend Trouwe vakbondsleden A.V.G. met zilver gehuldigd gametuwtijdmee-ganaardenmb 00K VOOR HOGE SPAARRENTE m Dringend meer donateurs nodig val |ttelandsvrouwen maakten gtocht naar Amsterdam Broodmaaltijd voor bejaarden Dia-avond bejaardenbond zeer boeiend Boetiek 22: Keus uit hippe kleertjes „Vlootshow" van Modelbouwclub Bejaardengymnastiek een dag later Jeugdkampioenschappen schaken van start Jeugdschaken Schaakkampioenschappen dammen Jeugddammen Damclub Texel Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 23 maart 1971 DE KOOG Het is bekend, dat ook Texel het pad van verenigingen et alléén maar over rozen gaat. Aan- nkelijk is 't voor de initiatiefnemejs iestal niet zo moeilijk de mensen jeen te krijgen, die dan met veel thousiasme een massa werk verzet- Het overwinnen van de eerste Eeilijkheden wordt gevoeld als een zaak. De jonge vereniging gaat een groeiperiode tegemoet, alles voor de wind te gaan. Na verloop tijd gaat bijna onmerkbaar het tij keren en dan blijkt opeens het ortbestaan van de club in gevaar. Mag met het bovenstaande de le- isloop van vele verenigingen ge- letst zijn, in het bijzonder geldt dit voor de Koger drumband „Voor- larts Mars". Deze werd nu alweer m vijf jaar geleden opgericht door heer J. van der Kerkhof. Het be ur werd gevormd door de dames tries en Bruin en de heren Van der khof, Klaassen Bos en Schoo. Door i 15-tal jongens en meisjes werd in oude school onder leiding van J. i der Kerkhof en mevrouw De Wit- ïoo met veel plevier en doorzettings mogen geoefend, hetgeen wel no- was, want vrijwel niemand wist er er van dan van horen en zien elders, uniformen, in de kleuren zwart en werden vervaardigd door ouders bestuur. Het benodigde geld werd iengebracht door de Koger midden- pd, terwijl de Gemeente een lening [strekte. 't Ging goed klles ging goed. Een groot deel van jeugd wilde graag meedoen, zodat Tal spoedig zo'n 35 leden waren. Op concours in Medemblik werd in de jgdafdeling een 2e prijs behaald. i het tweede jaar kon geen gebruik worden gemaakt van het oude bollokaal, zodat een toevlucht moest |den gezocht in de Kleine Verma- en de Schuilhut, waar het echt Ielpen was. Door voortdurend geld- rek was het onmogelijk goede in- imenten aan te schaffen. De animo de jongens begon te tanen, zodat de alleen nog uit meisjes bestond, werd dapper volgehouden, het- wel bleek uit de resultaten op £oursen. waaraan werd deelgeno- In Uitgeest en tweemaal in Den per werden 2e prijzen behaald. Veel kopzorg ar het hier ging om opgroeiende jd is het niet verwonderlijk, dat het jnverloop aan de hoge kant was. Ie- jaar bedankte een deel van de ijes en het was dan geen geringe weer voldoende nieuwe leden [inden, die bereid en in staat waren opleiding te volgen, de zomermaanden was door „het 'en" geen lokaal beschikbaar, zodat iet schoolplein in de open lucht geoefend. Als de herfst aanbrak, ook de Vermaning niet meer be- baar, het lokaal van „Om de d", dat vriendelijk door de fami- elman werd aangeboden, had een [erlijke accoustiek, zodat alleen de ilhut overbleef. De kostbare m- lenten werden 's zomers opgesla- in de schuur van Eelman aan de ;k. ^genover al deze strubbelingen de reis naar Berlijn vorig jaar imber. Deze was wel het hoogte- in het bestaan van de Band. Er een druk, vermoeiend program- fgewerkt, dat veel succes oogstte. n de op 16 maart gehouden excur- an de Nederlandse Bond van Plat- dsvrouwen afdeling Texel, naar lerdam namen 52 dames deel. De werd gevuld met een aantal bij- sr interessante bezoeken. Het ge- aap was na afloop dan ook zeer den over het uitstapje. Het eerste ngste programmapunt was het be- aan de school voor banketbakkers de Wibautstraat. Door de leerlin- verd koffie en (buitengewoon sma- f) gebak aangeboden, waarna de Jeur een korte inleiding hield over Jijze waarop de cursisten het vak t bijgebracht. Tijdens de 6-jarige ping wordt naast uitgebreide vak- ook veel aandacht besteed aan ichappehjke vorming, als tegen- voor de steeds toenemende indu- isatie. Ook werd het gebouw be id. Vooral de enorme „keukens" prkplaatsen, die de leerlingen ter Ikking staan werden met belang- 'g door de huisvrouwen bekeken, ging het gezelschap naar het historisch museum, een uni- n Europa. Alleen de enorme bi- jfiek vond men een bezoek al meer aard. Vaklieden mogen de hier lelde kennis raadplegen, het mu is elke woensdagmiddag voor pu- opengesteld. lunch gebruikte men in het bij useum horende restaurant „De Tenslotte werd nog een kijkje op de expositie „Het leven PdenOok van dit stuk Joodse [edenis werd met belangstelling genomen. Ook de genoten gastvrijheid maakte deze reis tot een belevenis van de eer ste orde. Betaalde kracht In de plaats van de heer J. van der Kerkhof kwam in 1969 een betaalde instrukteur voor de tamboers, de lei ding en de les aan de bazuinen is sinds het bestaan in handen gebleven van mevrouw De Wit die dit werk belan geloos verricht. Vorig jaar november is een nieuw bestuur samengesteld, dat nu bestaat uit de dames Nat, Schoo en Dekker en de heren Stoer en Klaassen Bos. Dat ondanks alle tegenslagen de drumband springlevend is kan wel blijken uit het feit, dat nu 45 leden, waaronder weer verscheidene jongens, worden geteld. Drie1 meisjes zijn lid vanaf de oprich ting. RST-kantine Nu het ernaar uitziet dat binnenkort gebruik kan worden gemaakt van de nieuwe kantine van de Recreatiestich ting voor de repetities, blijft alleen nog het nijpend geldgebrek als hinderpaal over. Om een paar voorbeelden te noe men: er zijn 6 bazuinen nodig, die ƒ116,per stuk kosten en nieuwe trommels van 275,deelname aan het concours in Medemblik vergt zo'n 250 gulden, terwijl de kleding voor de jongens ook veel kosten meebrengt. Binnenkort zal iedere bewoner van De Koog in de gelegenheid worden ge steld donateur te worden van de drum band „Voorwaarts Mars", voor slechts ƒ3,per jaar. Aangezien iedereen de band een goed hart toedraagt, zal dit ongetwijfeld een succes worden! Ook dit jaar zal weer een broodmaal tijd voor bejaarden gehouden worden en wel op 27 april in de Burgemeester De Koning-hal. De organisatie berust deze keer bij het bestuur van de Stich ting .Folklore. De maaltijd begint om half vier en zal rond negen uur beëin digd worden. Bejaarden uit Den Burg en omgeving, die 'hiervoor belangstel ling hebben, kunnen zich opgeven bij mevrouw J. Wassenaar-Wilnink, Wil lem van Beierenstraat 34 te Den Burg, telefoon (02220) 2181. Vervoer kan eventueel verzorgd worden. Nadere in lichtingen hierover eveneens bij me vrouw Wassenaar. OOSTEREND Woensdagavond hebben de bejaarden van de afdeling Oosterend van de Bejaardenbond met belangstelling ruim 300 dia's bekeken over Rusland en Polen. De dia's wer den getoond door de heer B. de Smit ('t Noorden), die door genoemde landen een veertiendaagse reis maakte van niet minder dan 6000 km. Tevens werd op de bijeenkomst in „Jatry" het be stuur uitgebreid met de heer A. v. d. Slikke uit Oosterend. In het bestuur hadden reeds zitting de heren D. Bies- boer (voorzitter), M. Breman als secre- taris-pennigmeester en de heer Kuiper en mevrouw Mosk. GESLAAGD Op 18 maart slaagden voor het diplo ma Ziekenverpleging A met kraamaan- tekening Trudy de Jong uit De Koog en Martha Bakker uit Den Burg. Beiden volgden de opleiding in ziekenhuis „Parkzicht" te Den Helder. De jaarvergadering van de afdeling Texel van de A.V.G.donderdagavond in hotel „De Zwaan" werd slechts door 7 personen bezocht, waaruit de voorzitter C. Lexmond met spijt con stateerde dat de belangstelling ieder jaar afneemt. Vooral de jongeren la ten het afweten. Spijtig ook omdat op de bijeenkomst vijf vakbondsleden ge huldigd werden met hun 25-jarig lid maatschap. Zelfs deze jubilarissen waren niet allen aanwezig. Van hen lieten de heren J. Kiljan (Den Hoorn), D. Zijm en F. Zijm zich, wegens ziekte en familieomstandigheden veront schuldigen. De heren C. Lexmond en D. Witte kregen uit dank voor hun trouwe steun aan de vakbond het be kende zilveren bondsinsigne wèl per soonlijk opgespeld. Dit werd gedaan door hoofdbestuurder S. P. Groen uit Sinds gistermiddag is de keuze voor liefhebbers van „hippe" kleding uit gebreid met de opening van Boetiek 22 in de Weverstraat. De boetiek wordt beheerd door mejuffrouw M. G. en de heer J. P. Groen uit Oude Nie- dorp. Het opzetten van een dergelijke onderneming is voor beiden nieuw. De heer Groen was voorheen als admini stratieve kracht aan een textielbedrijf in Hoorn verbonden en zal dit werk ook in de toekomst nog blijven voort zetten. Daarnaast zal hij de admini stratie van de boetiek bijhouden. Zijn zuster gaat het bedrijf exploiteren. Enige ervaring in deze branche heeft zij opgedaan tijdens een verblijf in Zwitserland. De boetiek heeft zowel binnen aks buiten zichtbare veranderingen onder gaan. De voorgevel kreeg felle, tame lijk opvallende kleuren. Vooral door het oranje raamwerk springt het pand nogal in het oog. Het is dan ook verras send bij betreding van de boetiek een stemmig, vrij donker interieur aan te treffen. Op de felpaarse schoorsteen na is het vertrek aangekleed met zwart en donkergroen. De kleding en kleedhok jes zijn ondergebracht in met rieten luifels overdekte nissen langs de wan den, die grotendeels met ruw vuren hout betimmerd zijn. Een gelukkige combinatie hiermee vormt de uit rie ten blokken bestaande vloerbedekking. Het gebruik van ruwe en natuurlijke materialen geeft het vertrek een heel eigen sfeer, passend bij de eigentijdse en een tikkeltje opvallende kleding. Naast kleding zullen ook allerlei ac cessoires te koop zijn als leren cein tuurs, riemen en sieraden. Men is voor namelijk gericht op het jeugdige .pu bliek. De inrichting van de boetiek werd door de exploitanten zelf ontwor pen en met medewerking van kennis sen uitgevoerd. Het pand heeft enkele jaren leegge- staan voordat het enige tijd geleden gekocht werd door de Gebr. Wekker man (uit Eindhoven en Amsterdam), die er een koffiehuis, restaurant of iets in die geest wildeji beginnen. Van deze plannen werd echter afgezien, toen bleek dat het gebouw niet aan de brandveiligheidseisen voldeed. Voor een exploitatie, waarbij minder zware veiligheidseisen gesteld worden voelden zij weinig, zodat het pand aan de hui dige eigenaars verkocht werd. Alkmaar. In een eenvoudig huldi gingswoord liet hij blijken hoe belang rijk het voor de vakorganisaties is, zich gesteund te weten door een (ui teraard liefst zo groot mogelijk) aan tal trouwe leden. Het bestuur van de plaatselijke afdeling bood de jubila rissen een geschenk onder couvert aan, om haar waardering en dank baarheid uit te drukken. Na het uitbrengen van een kort ver slag over de gunstige financiële positie en de aktiviteiten in het afgelopen jaar werd uitvoerig gesproken over de werkzaamheden in de vakorganisaties. Er staan nog diverse wensen op het verlanglijstje, bleek uit het relaas van afgevaardigde Groen. Maar men is vol optimisme. Veel bij de oprichting ge stelde idealen zijn al verwezenlijkt, zo dat zelfs gezegd wordt dat de vakbond zichzelf overleefd heeft, een bewering die door de heer Groen met klem be streden werd. Er zijn altijd weer nieu we verbeteringen nodig! Tenslotte wer den nog diverse interne zaken afgehan deld. In het bestuur kwam geen wijzi ging: de voorzitter, die aftredend was, werd bij akklamatie opnieuw benoemd. Volgende week wordt door de Tex else Modelbouwclub een show gehou den van op de vereniging gemaakte miniaturen. Onder de tentoongestelde modellen zijn auto's, boten en vlieg tuigen. Twee voor radiobesturing toe geruste auto's zullen tijdens de show doorlopend gedemonstreerd worden. Als er geen praktische bezwaren zijn, zal dit eveneens gebeuren met enkele boten. De show wordt vrijdagavond 26 maart om 8 uur geopend in de grote zaal van „Casino" en is zaterdag 27 maart van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds te bezoeken. De entree is gratis. Herman Jansen N.V. Schiedam Anno 1777. De lessen voor de bejaardengymna stiekvereniging in „Casino" zullen de komende week donderdg (25 maart) ge houden worden in plaats van woens dag. De lesuren blijven ongewijzigd: dus van kwart vóór elf tot half twaalf 's morgens. Afgelopen dinsdagmiddag in de LTS- kantine begonnen 29 jongens en meis jes aan wedstrijden met als inzet de jeugdtitel schaken van Texel. Er wor den voorrondes gespeeld in 3 groepen van resp. 9, 10 en 10 deelnemers. Van elke groep gaan de drie beste over naar de finalepoule. Het belooft 'n spannen de strijd te worden met diverse gega digden. De eerste uitslagen zijn Groep A le ronde E. Rutten-F. Kellner 01 J. Maas-P. Witte 01 C. Vermue-H. Witte 10 G. Kruithof-S. Koomen 10 2e ronde H. Witte-G. Kruithof 0—1 P. Witte-C. Vermue 01 F. Kellner-J. Maas 10 P. Brons-E. Rutten 01 Drie spelers begonnen met 2 over winningen. Dat zijn Co Vermue, Ge rard Kruithof en Frans Kellner. Groep B le ronde M. Witte-P. Riteco 0 J. Hooijberg-R. Bakker 10 J. Klein Bog-H. v. Heerwaarden 01 E. Bakker-W. Bakker 01 N. Zoetelief-J. Smit 10 2e ronde P. Riteco-J. Smit 01 W. Bakker-N.Zoetelief 10 H. v. Heerwaarden-E. Bakker 01 R. Bakker-J. Klein Bog 01 M. Witte-J. Hooijberg 01 Joost Hooijberg en Wilfried Bakker wonnen hun beide partijen. Peter Rite» co daarentegen stelde teleur. Groep C le ronde H. Rump-R. Riteco 01 W. Brons-H. Hopman 01 T. Bakker-E. Boogaard 10 C. Zoetelief-F. Bos 01 P. Bakker-W. Jas 01 2e ronde R. Riteco-W. Jas 10 F. Bos-P. Bakker 10 E. Boogaard-C. Zoetelief 01 H. Hopman-T. Bakker 10 H. Rump-W. Brons 10 Piet Bakker en Tony Bakker begon nen min of meer teleurstellend. Aan de leiding gaan Frans Bos, Rob Riteco en Hans Hopman met 2 punten. Uitslagen van 16 maart F. van Sambeek-J. Groot 01 R. Bakker-F. de Grave 01 A. Smit-T. Bakker (2) 10 F. de Grave-W. Brons 10 E. Boogaard-R. Riteco 01 P. Brons-J. Smit 10 J. Maas-F. de Grave 01 E. Bakker-F. van Sambeek 10 F. Kellner-W. Brons 10 R. Bakker-J. Klein Bog 10 F. de Grave-F. van Sambeek 10 Frank de Grave ging een stuk om hoog op de ranglijst. F. van Sambeek verloor zijn eerste partijen. W. Brons valt verder terug na zijn goede start. Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voeltl 2—0 2—0 0—2 2—0 2—0 0—2 0—2 1—1 2—0 2—0 0—2 2—0 Dinsdag 16 maart werden de eerste ronden gespeeld. Er zijn 18 deelnemers welke zijn verdeeld in twee groepen. Van elke groep komen de drie besten in de finale. In groep A staan na twee ronden Gerrit Blom en Eddy van de Wetering bovenaan. De laatste won o.a. van fa voriet Piet Duin. De uitslagen van deze groep zijn: le ronde A. Kikkert-R. Vink G. Blom-J. v. d. Slikke N. Zoetelief-E. v. d. Wetering P. Duin-W. Bakker 2e ronde E. v. d. Wetering-P. Duin J. v. d. Slikke-N. Zoetelief R. Vink-G. Blom C. Zoetelief-A. Kikkert In groep B leiden Bert Duin en Joost Hooijberg. Bert Duin kon maar moei lijk winnen van Hans de Beurs. Gerard van Es staat hier kansrijk als derde. Uitslagen le ronde G. van Es-D. Zuidewind B. Duin-H. de Beurs R. Venneman-J. Hooijberg F. Bos-P. Witte 2e ronde J. Hooijberg-F. Bos 20 'H. de Beurs-R. Venneman 20 D. Zuidewind-B. Duin 02 H. Jonkér-G. van Es 11 Uitslagen van dinsdag j.l. C. Zoetelief-E. v. d. Wetering 02 N. Zoetelief-F. van Sambeek 11 R. Jurnier-J. Veenbaas 20 P. van Beek-F. Bos 02 E. v. d. Wetering-D. Zuidewind 20 R. Gaasbeek-G. Blom 02 F. van Sambeek-R. Gaasbeek 20 R. Venneman-G. Blom 02 J. Veenbaas-D. Zuidewind 02 J. v. d. Slikke-B. Duin 02 R. Venneman-H. Jonker 02 C. Zoetelief-F. van Sambeek 20 P. Bakker-F. Bos 02 P. Witte-C. Zoetelief 20 Het is de bedoeling, dat het jeugd dammen dinsdagsmiddags in de LTS- kantine gewoon doorgaat ondanks de jeugdkampioenschappen schaken. Ook het jeugdschaken gaat gewoon door. SCHAAKKAMPIOENSCHAPPEN Uitslagen 3de ronde J. Piersma-J. Drijver 10 C. Joustra-C. Marinus 10 A. Terpstra-P. Eelman 01 P. Bakelaar-F. Blom 10 J. Piersma, C. Joustra en P. Bake- laar hadden niet zoveel moeite met hun tegenstanders. P. Eelman kon door een fout van A. Terpstra een stuk win nen tegen een pion en voerde daarna zijn partij goed tot winst. Aan de leiding gaan J. Hoogerheide, J. Piersma, C. Joustra en P. Bakelaar. Allen met 2 punten uit 2 partijen. P. Eelman is vijfde met 1 punt uit 1 par tij. A. Terpstra heeft 1 uit 3 en stelt tot dusver teleur. Maar er komen nog 6 ronden. Uitslagen van 16 maart P. Kooiman-C. Dijker 11 J. Stam-J. Schoo 02 W. Bakker-C. Vinke 02 H. Bruining-P. W. Kooi 11 J. Stam-P. Jansen 02 J. Hooijberg-J. Vinke 20 W. Stam-J. van Heerwaarden 11 P. Bakelaar-J. Schoo 20 P. Kooiman en C. Dijker konden geen van beiden winnend voordeel berei ken. J. Schoo speelde een sterke .partij tegen J. Stam. C. Vinke buitte zijn voordeel goed uit tegen de zich altijd taai verdedigende W. Bakker. W. Stam had een stuk meer in het middenspel, maar kon remise toch niet vermijden. J. Stam wilde een slagzetje uitvoeren tegen P. Jansen, maar het werd ge woon 2 stukken weggeven en dan ui teraard ook de punten. Op 27 maart is de traditionele dam- dag in Andijk. Opgeven tot en met ui terlijk 23 maart. Juniorenafdeling J. Boerhorst-J. Hooijberg 02 J. v. d. Slikke-B. Duin 02 W. Bakelaar-R. Vink 20 J. Boerhorst-J. v. d. Slikke 20 W. Bakelaar-J. Boerhorst 02 Piet Duin gaat hier aan kop, gevolgd door Hans van Es en Arie Kikkert. On danks de jeugdkampioenschappen dam men gaat de juniorenafdeling evengoed zo veel mogelijk door. Elke dinsdag om half acht ongeveer. Nieuwe spelers kunnen nog steeds geheel vrijblijvend kennismaken met het dammen door in deze afdeling op proef mee te spelen. Het is in hotel „De Graaf".

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3