Cjrocu Twartsjexeh in het harL, Vl AB-clul) organiseert nationale sterrit Toeristenkrant krijgt grotere omvang ARP: geen normen aan anderen opdringen f.1 )p zaterdag 8 mei DJ. KING VAT 69 Glaasje op laat je rijden Bel Martien tel. (02220) 3132 Zaterdag Solistenfestival in „Casino" Beere Bar Beere goed Iedere dag geopend. Beroepsschrift te laat ingediend Inbraken in vijf gebouwen leverden minder dan ƒ500,op Mr. v.d. Mark op verkiezingsbijeenkomst Gemeenteambtenaar verduisterde ƒ1400. BAR GEEN PARKEER- l PROBLEEM! De 7 Provinciën VRIJDAG 23 APRIL 1971 (gave N.V. v.h. Lange veld De Roo(j istbus 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Keeeomlaan 43, Den tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 84e JAARGANG No. 8563 Verschijnt dinsdags cn vrijdags Bank: Ncderl. Middenstandsbont; Coop. Raif- feiscnbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ4,50 p. kw. 50 ct incasso; los 20 ct Advert. 20 ct per mm. excl. 4°/e BTW In het teken van het 25-jarig jubi- l\| ium organiseert de MAB-club Texel p 8 mei een groots opgezette „vogel- lerrit". De ongeveer 70 km lange ster- it is een toeristisch evenement en be- oeld om de deelnemers een zo volle- ig mogelijke indruk te geven van wat exel zoal te bieden heeft. Dit houdt chter niet in, dat de tocht voor Tejse- lars niet interessant zou zijn. Integen- eel, de route voert langs de mooiste atuurgebieden en belangrijkste be- ienswaardigheden van Texel en is dus )0 en goede gelegenheid om het eiland le ens met heel andere ogen te bekijken, telnemers van Texel moeten er ech- •r rekening mee houden, dat zij eerst aar Den Helder zullen moeten over keken, waar de eerste vaste controle De sterrit kan in alle delen van het nd worden gestart. Een voorwaarde Kc ,dat voor het bereiken van de contro- de post op het haventerrein minimaal 50 m is afgelegd. Dit moet blijken uit een laatsstempel op de deelnemerskaart, eze plaatsstempels zijn verkrijgbaar o.a. N.S.stations, politiebureaus en tnzinepompstations. De deelnemers kunnen uitsluitend t Den Helder vertrekken met de srboot van 9.30, 10.30, 11.30, 12.30 of 1.30 uur. De vaste controle op de ha- in is geopend van 9.00 tot 13.00 uur, irwijl de finisch sluit om 17.00 uur. Men kan dus nog op dezelfde dag exel verlaten en huiswaarts keren. De begint bij de haven op 't Horntje en opt via de meest rustieke wegen en eggetjes langs bijna alle Texelse dor- ;n. Bijzondere aandacht wordt gege- aan de natuurreservaten en vogel- idplaatsen. De meeste controlepun- zijn in deze gebieden opgesteld om deelnemers nog eens extra de tijd te 'en van de omgeving te genieten. In schuur nabij de Slufter zullen de iele dag dia's worden vertoond van ;els die op Texel leven. Natuurlijk imt men ook langs het Russenkerk- )f, het Doolhof en de vuurtoren. Tij de rit worden diverse attrakties ngeboden. De finisch is bij hotel los en Duin" in de Dennen, waar ïe- i re inschrijver een fraaie plaquette itvangt. Bovendien krijgt elke deelne- ?r hier tot besluit nog een „hartige va p" aangeboden. De snelheid waarmee P^ien het trajekt wil afleggen kan men lf bepalen, daar de sterrit beslist én snelheidswedstrijd is. Natuurlijk ent men wel de verkeersregels en iximum snelheid in acht te nemen. Inschrijven |Het inschrijfgeld voor een auto met •tuurder is 25,voor een motor it bestuurder ƒ20,en voor een fiets met bestuurder moet 15, rol A.s. zondagmiddag een van Amsterdams top-deejees tevens ex Z.Z. Maskers Niemand minder dan alias Jaap de Groot Komt dat zien Komt dat zien Tevens sensationele bekendma kingen zondagmiddag en in de courant van a.s. dinsdag. worden betaald. Iedere passagier be taalt ƒ10,Zo op het eerste gezicht zijn dit geen kleine bedragen, maar men moet er rekening mee houden dat hierbij ook de overtocht per veerboot Den Helder-Texel v.v. voor voertuig en inzittenden is ingecalculeerd. Inschrij vingen moeten gericht worden aan MAB-club Texel, secretariaat „Vogel- sterrit", Wagemakerstraat 6 te Den Burg. Hier kan men iedere gewenste inlichting krijgen. Deélnemers ontvan gen een uitgebreide informatiemap, waarin niet alleen een handige route kaart en beschrijving van authentieke bezienswaardigheden, maar ook de no dige informatie over hotel- en pension- arrangementen. Dit met het oog op mensen, die aan de sterrit een weekend Texel willen koppelen. Ook krijgt men een kleurige sticker, speciaal voor deze rit vervaardigd. De MAB-club heeft al veel reklame gemaakt en daarom ook al tientallen inschrijvers genoteerd. Be langstellenden in het bezit van een auto, motor of bromfiets worden ver zocht zich zo spoedig mogelijk op te geven. Zaterdagmiddag en -avond wordt in „Casino" te DCn Burg een solistenfesti val gehouden, een voortzetting van de solistenkonkoersen van de afgelopen jaren. De organisatie berust bij het Contactorgaan voor Zang en Muziek en er wordt aan deelgenomen door totaal 22 personen van het Hoornder muziek korps DEK, het Kon. Texels Fanfare korps en de Chr. muziekvereniging „Eexcelsior" uit Oosterend. Gezien het grote aantal deelnemers kon niet worden volstaan met alleen een avond zoals vorig jaar in Den Hoorn. Op enkele tamboers na zijn al le deelnemers blazers. Ze hebben een stuk ingestudeerd van een voorgeschre ven moeilijkheidsgraad. De jury be staat uit de heer Westerdijk (direkteur van de muziekschool te Den Helder), de heer P. Heertjes (dirigent Kon. Texels Fanfare en direkteur muziekschool Texel) en de heer A. Kuik, dirigent van „Excelsior". 's Middags wordt begonnen om drie uur, dus niet om half drie zoals aan vankelijk de bedoeling was. Dertien solisten zullen zich dan presenteren. Voor de avond, aanvang acht uur, staan negen solisten op het programma. Natuurlijk is publiek welkom. Entree ƒ2,- per persoon; voor scholieren ƒ!,-. Ook dit jaar zal het nieuwsblad voor toeristen „TEXELtoerist" worden uit gegeven. Het eerste nummer van jaar gang drie veschijnt op de vrijdag voor Pinksteren. De voorbereidingen zijn in volle gang. Samenstelling en technische uitvoering zijn weer in handen van de Texelse Courant; uitgave geschiedt on der auspiciën van de adviescommissie voor het zomerrecreatiewerk. Het blad beoogt alle informatie te bieden die voor de op Texel verblijvende toeristen nuttig kan zijn, het is derhalve een overzicht van alle aktiviteiten in de pe riode waarvoor het betrokken nummer geldt. Daarnaast wordt in woord en beeld uitvoerig verteld over Texelse bezienswaardigheden en wetenswaar digheden. In de vorige seizoenen was het blad een eclatant succes. Elk num mer was snel uitverkocht en werd door de toeristen gedurende de gehele va kantie als een onmisbare vraagbaak be waard. TEXELtoerist 1971 zal er iets anders uitzien dan de vorige jaargangen. Een aanmerkelijk groter gedeelte van de in houd zal gedurende het gehele seizoen onveranderd blijven. De krant wordt daarom aanmerkelijk dikker, ook al omdat vrijwel al deze „vaste" artikelen van een Duitse vertaling worden voor zien. Bij deze opzet werden de produk- tiekosten echter hoger, zodat besloten is de verkoopprijs van een dubbeltje op twintig cent te brengen. Het adverten tietarief kon daarom ongewijzigd blij ven. TEXELtoerist zal om de veertien dagen uitkomen. Het variabele deel van de inhoud heeft telkens betrekking op de drie komende weken. Er komen zes nummers uit, mogelijk nog gevolgd door een speciale „wintereditie" die zal dienen als service voor de buiten het seizoen op Texel verblijvende toeris ten. De totale oplage is 30.000 exempla ren. De verspreiding geschiedt vanuit winkels, WV-kantoren, campings, ho tels, enz. terwijl in de weekenden de krant ook aan de in Den Helder wach tende automobilisten zal worden ver kocht. Het aantal verkooppunten zal nog worden uitgebreid waardoor een i(nog) betere dekking dan vorig jaar wordt verkregen. Hoteliers, bungalow exploitanten en andere logiesverstrek- kers geven TEXELtoerist dikwijls aan hun gasten cadeau bij wijze van ser vice. Als zij zich hiervoor opgeven wordt telkens een pakket kranten bij hen bezorgd. Ook degenen die geïnte- ressant zijn in verkoop van TEXELtoe rist (interessante winstmarge) kunnen alvast contact met ons opnemen. Hetzelfde geldt uiteraard voor de ad verteerders die wij gaarne in overwe ging geven om bij hun advertentietekst ook een Duitse vertaling te laten ma ken. Dat kan een verdubbeling van het rendement betekenen. Verder doen wij een beroep op allen die op een of andere manier bij het or ganiseren van evenementen voor toe risten betrokken zijn: houd ons op de ijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim miuiniuiiiiiuuBumiiiiiUHMihimK hoogte! Elke klaverjasdrive, demon stratie, voetbalwedstrijd, tentoonstel ling, strandfeest, bingospel, dansavon den, enz.,enz. wordt gratis in de agenda van TEXELtoerist vermeld. Als het on derwerp er zich voor leent wordt er ook een artikel, eventueel met foto's aan besteed. Nog te vaak moet men zich behelpen met foldertjes, aanplak biljetten of luidsprekcrwagens waar een publicatie in TEXELtoerist effek- ticver cn minder storend zou zijn ge weest. Gaarne rekenen wij op ieders mede werking om TEXELtoerist ook dit jaar weer tot een succes te maken. De samenstellers De heer C. P. G. Swarthof te Den Burg wil een aan het Achterom gelegen schuur verbouwen tot kantoorruimte. De bouwvergunning werd echter door B. en W. geweigerd. De heer Swarthof is tegen deze weigering in beroep ge gaan bij de gemeenteraad maar hij deed dat niet binnen de voorgeschre ven termijn. B. en VV. hebben de ge meenteraad daarom voorgesteld het be roepsschrift niet ontvankelijk te ver klaren. B. en W. zonden hun afwijzende be schikking op 6 januari aan de heer Swarthof. Daarin stond onder me?er vermeld dat hij binnen één maand te gen het besluit in beroep kon gaan bij de gemeenteraad. Dat beroepsschrift kwam echter pas op 4 maart. B. en W. achten het bezwaar daarom niet ont vankelijk. „Wij kunnen ons voorstellen dat een dergelijke formele juridische benadering het rechtsgevoel niet ge heel bevredigt. Niet uit het oog mag worden verloren dat deze termijnen niet voor niets zijn gesteld en dat, wan neer in hoogste instantie blijkt dat een van de partijen zich hieraan niet ge houden heteft, een bestreden beslissing alleen daarom reeds kan worden ver nietigd". B. en W. vinden het daarom overbodig uit te leggen waarom zij de heer Swarthof de vergunning hebben geweigerd. AANVULLENDE RAADSAGENDA Aan de agende voor de dinsdagavond aanvang half acht, te houden raadsver gadering zijn twee punten aan de agen da toegevoegd; Bespreking strandreini- ging en ruiling van grond met uitgifte in erfpacht van grond aan de heer S. J. Witte te Den Burg. Het punt Strand- reiniging is op verzoek van de heer J. Zuidewind toegevoegd. In de loop van de vorige weck en in het afgelopen weekend is in vijf gebou wen in Den Burg ingebroken. De dader bracht vorige weck een bezoek aan de r.k. kleuterschool aan de Gasthuis straat, het gebouw van de scholenge meenschap aan de Elemert en aan de technische school. In het weekend volg den de kantine van S.V. Texel en de openbare bibliotheek. Veel resultaat heeft deze omslachtige inbraakaktie voor de dader niet opgeleverd. Alleen uit de bibliotheek wordt een bedrag vermist van ƒ450,a 475, De inbreker verschafte zich in ge noemde gebouwen toegang door eten ruit te verwijderen. In de bibliotheek kon hij binnendringen door via een openstaand bovenlicht met een haak het spanjolet van het raam open te trekken. Uit de SVT-kantine werd wat snoepgoed vermist, uit de LTS werden enkele guldens uit een busje gehaald, bij de scholengemeenschap verdween een projectorlens. Bij de kleuterschool werd niets vermist; hier liet de dader enig geld ongemoeid. Pogingen tot in braak werden ook geconstateerd bij de Thijsseschool en de Sint Jozefschool. Maar hier is de dader blijkbaar in zijn werk gestoord. Naarstig speurwerk in de afgelopen week is niet zonder resultaat gebleven. De politie heeft de dader op het oog maar wil zijn naam niet noemen om dat rnen nog doende is met het verga ren van aanvullend bewijsmateriaal. Zijn vingerafdrukken zijn echter her kend. Al direkt had men een vermoe den omdat men de werkwijze van de betrokkene herkende. OOSTEREND „De anti-revolutio naire partij wil geen zedenmeester zijn. We leven in een pluriforme maatschap pij waarin ieder zijn eigen normen moet vinden. Het opdringen van nor men is verwerpelijk!" Dat zei drs. A. v. d. Mark, voor de ARP lid van de Pro vinciale Staten van Noordholland tij dens de voordracht die hij vorige week in het Gebouw voor Chr. Belangen te Oosterend hield. Het was een geluid dat men van deze als progressief be kend staande ARP-er kon verwachten maar wellicht was het voor sommigen nieuw dat in deze „gereformeerde" partij niet alleen maar lieden zitten die hun medemensen alleen maar accepta bel vinden als zij rechtzinnig naar de letter van de Schrift leven. Christen zijn houdt onder meer in: het beminnen van de naast, ook al houdt hij er andere wellicht verwerpelijke denkbeelden op na. Wat natuurlijk niet betekent dat die denkbeelden dan ook maar moeten worden ondersteund, in tegendeel. Deze problematiek noodt tot discus sieren en dat wordt binnen de ARP dan ook hevig gedaan, soms zo hevig dat een scheuring dreigde maar ook in het afgelopen jaar heeft men de pluri forme koppen toch in een zak kunnen houden. De heer v. d. Mark wees on der meer op de affaire Verhuijl. Pro fessor Verkuijl heeft zoals bekend ge adviseerd op de PPR te stemmen, maar bleef zelf lid van de ARP, wat niet zo konsekwent werd gevonden. Ook het oorlog-vre'de vraagstuk was bij de ARP aanleiding tot diepgaand beraad maar het probleem bevindt zich nog in dis cussiestadium. „We moeten altijd be seffen dat we het met mensen te doen hebben. Een dialoog is beter dan het smijten x met bommen. Ondanks alle verschillen moeten we elkaar vasthou den, niet verketteren". Ook bij de vraagstukken op het gebied van de ze delijkheid (abortus, pornografie, voor behoedsmiddelen e.d.) streeft men naar normen die men echter niet aan ande ren wil opdringen. Milieuhygiëne Wat betreft het probleem van de mi lieuhygiëne zei Mr. v. d. Mark dat er groeperingen zijn die slechts uit zijn op het opwekken van onlustgevoelens bij het publiek zonder oplossingen te geven. De ARP staat evenwel een ra tionele aanpak voor. Meetapparatuur voor het voortdurend controleren van de luchtvervuiling achtte de spreker noodzakelijk. Dat de vervuiler moet be talen stond voor hem niet altijd vast. „We zullen met z'n allen moeten beta len want de producent berekent de kosten door in de produkten". Spreker toonde zich verheugd met de resultaten van de bespreking van de achttien. Het gemeenschappelijk urgen- ALKMAAR De bij de Sociale Dienst Texel werkzame ambtenaar J.N. (46) uit Den Burg stond dinsdagochtend voor de Alkmaarse rechtbank wegens verduistering van totaal bijna ƒ1400, Het was geld dat hij in zijn funktie ontving en aan zijn dienst had moeten afdragen. Hij kon de verleiding om het geld bij zich te houden niet weerstaan omdat hij in zijn gezin voor onoverko melijk hoge uitgaven was komen te staan. Deze omstandigheden bleken uit het reclasseringsrapport en golden als verzachtend. De officier van justitie Mr. M. P. Wooldrik eiste daarom vier maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk, waarmee advocaat mr. A. Smal het eens was. Uitspraak over 14 dagen. tiegrogramma zal straks bij eventuele1 onderhandelingen met andere partijen veel gewicht in de schaal leggen. Voorts liet de heer v. d. Mark tal van dringende aktuele zaken de revue pas seren. Hij vond het onjuist alleen mi nister Schut de schuld te geven van het feit dat te weinig woningen zijn ge bouwd en krotten opgeruimd. „Het is een gemeenschappelijke schuld want we vinden allerlei andere zaken be langrijker". Meer belasting Een hoge prioriteit geeft de ARP aan het bejaarden- en gehandicapten-A beleid. De ontwikkelingshulp moet worden opgevoerd „want onze naaste woont ook in de ontwikkelingslanden". Elk jaar een gift voor één of andere aktie is voldoende. Vergeten groepen zijn onder meer te vinden in de land- tuinbouw en de middenstand. Wat be treft het onderwijs: de leerlingenschaal moet worden verlaagd en aangepaste vormen van onderwijs zijn nodig voor de werkende jongeren. Het stimuleren van een regionaal beleid is nodig. De drie christelijke partijen willen voor de konsekwenties van hun verlangens niet uit de weg gaan: de belastingdruk zal met een half procent moeten toenemen. Drs. v. d. Mark besloot zijn voordracht met de oproep om op 28 april op lijst 4 te stemmen. Na de pauze werd nog geruime tijd over allerlei problemen gediscussierd. Het was dan ook bijna 11 uur toen de ca 35 aanwezigen huiswaarts keerden. HOORNDER BEJAARDEN NAAR BURGEMEESTER DE KONING-HAL DEN HOORN De bejaarden van Den Hoorn en wijk H die dinsdag 27 apirl naar de bejaardenmiddag in de Burgemeester De Koning-hal willen kunnen zich daarvoor tot maandag op geven bij mevrouw Lap-Schrier (Klif) of mevrouw Zwanenburg-Troost (Naal- rand, telefoon 272). Zoals bekend wordt de middag verzorgd door de Stichting Folklore Texel onder leiding van de heer J. M. de Vries. Aanvang vier uur. 's Avonds is er een broodmaaltijd. De genen die vervoer willen aanbieden worden verzocht contact op te nemen met dezelfde dames. De bejaarden wor den dan omstreeks half vier van huis gehaald, Disco - dancing „De Vergulde Kip", De Koog, Zijweg 14 RUSTIG EN GEZELLIG. r Bij ons MODEHUIS MOERBEEK ingang Warmoesstraat iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Stemt goed, stemt Voor een gezellige eigen sfeer IiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiI

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1