Lieve zuster Ursula Drink louter Kabouter Helifrost diepvriezers beslaan niet aan de buitenkant. \h ÏDJE VERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST Wij zouden wel eens willen weten wat de JF landfoouwwagen niét kan i m x (Dan kunnen we ook daarin nog voorzien!) re 18 BAKKERS IJZERHANDEL N.V. U weet dat moeder graag een boek voor moederdag krijgt. CE3ECO Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 7 mei 1971 ïre tel, feuilleton door L. van Schooten 19. Hij tekende zo precies de vrees, die Ursula bevangen hield, sinds de balans en winst- en verliesrekening haar in kille cijfers de werkelijkheid hadden laten zien, dat ze een ogenblik de adem inhield. Van IJzer sloeg haar gespannen ga de, benieuwd naar haar reaktie. ,U ziet de zaak wel erg pessimis- isch in" zei ze tenslotte, maar het idc donk niet overtuigd. „U weet het natuurlijk beter dan ik", zei hij met een insinuerende knipoog, ,of ik de zaak te pessimistisch zie. Mis- Echien gaat het juist heel goed, mis- 'ro' ;chien maakt u grote winsten zonder dat iemand er iets van merkt.zijn toon was nu duidelijk sarcastisch en Ursula verbeet zich, dat ze hem niet kon aftroeven. Want inderdaad.... hij svas goed geïnformeerd, hoe en door wie, dat wist ze niet.... maar hij childerde de situatie zeker niet te pes- iimistisch.die was zeer beslist niet im er over naar huis te schrijven, be lacht ze wrang. „Goed, meneer Van IJzer", hernam Jrsula, „laten we aannemen dat, ten gevolge van verschillende omstandig- llu' ïeden, het bedrijf een moeilijke perio- le doormaakt.vanwaar dan die be- angstelling uwerzijds?" „Dat zal ik u vertellen. Ik ben geen ülantroop, ik ben zakenman. Mijn be- angstelling is puur zakelijk", even zag e iets schitteren in zijn ogen, dat zijn oorden beloog, „en als ik mag, wil ik mjn gezichtspunt in 't kort zó samen vatten: U bent, juffrouw Leeuwenstein, in Ie zaak gestapt om de naam Leeuwen- :ein hoog te houden. Dat blijkt niet uil lemakkelijk, het ziet eT zelfs naar uit, lat het u op de duur niet zal lukken. Er is een spreekwoord dat zegt; als le ene hand de andere wast, worden ze diefeidu schoon. Ik zie een mogelijkheid, le naam Leeuwenstein te bewaren, op ijn vooraanstaande plaats, in onze anche: Wanneer die naam gekoppeld •ordt aan die van en firma die afdoen de bewezen heeft wat ze presteren kan! jlijn collega Molenaar is, zoals u mis- oiy chien wel weet, geretireerd.als we ran IJzer Molenaar eens omzetten Van IJzer en Leeuwenstein. Ursula sloot een ogenblik de ogen. laar naam, die van haar vader, in één dem genoemd met die van de man, die a e in haar hart diep verachtte en die oor haar vader altijd was aangeduid ls een tweederangs-zakenman .Leeuwenstein en Van IJzer desnoods le oudste voorop, ik ben niet krenterig n die dingen" vervolgde Van IJzer die aarzeling wel had opgemerkt en iu als een concessie voorstelde, wat hij igenlijk metéén al had gewild: De uit tekende reputatie van Leeuwenstein 'óóropstellen! „Tot welke prijs?" vroeg Ursula bijna inhoorbaar. „Juffrouw Leeuwenstein.... eerlijk, lezaak zoals ze thans loopt, is me geen ent waard. Die gaat naar de kelder, is et van 't jaar niet, dan volgend jaar. laar het zou me nog een jaar minstens concurreren en verlies-nemen moe- nj m kosten, en trouwens.wat is er ME iee gewonnen, wanneer Leeuwenstein fl erdwijnt? Dat is puur kapitaalsvernie- ging in geld en in goodwill. want it wil ik óók terstond toegeven, juf- ouw Leeuwenstein, de goodwill van eeuwenstein bestaat nog". bum Precies, dach Ursula, en die goodwill zouden jullie hard nodig hebben. Hard op zei ze „Die goodwill, meneer Van IJzer, heeft onze firma zich ook met de jaren moeten verwerven. En die neem je niet zonder meer over. Wanneer die niet in stand wordt gehouden, is ze niets meer waard". „Wij zouden gaarne", verklaarde Adolf van IJzer met enige plechtigheid „de vooruitstrevendheid en onderne mingsgeest van ons bedrijf koppelen aan de degelijkheid en prima service van Leeuwenstein. Daar.nu is het er uit, juffrouw Leeuwenstein. Dat is dus mijn plannetje. En nu de prijs? Taxatie van uw bedrijf door drie des kundigen, twee te benoemen door beide partijen en één door die twee samen. eerlijker kan het toch niet? en voor die goodwill...." hij noemde een bedrag waarvan Ursula zichzelf moest beken nen, dat het inderdaad royaal was, zo dat, concludeerde ze, het Van IJzer wat waard moest zijn, het Leeuwensteinbe- drijf zonder strijd in handen te krij gen! Het bleef even stil in het kantoor. „Hoe lang mag ik hierover denken?" vroeg Ursula. „Zo lang u wilt" anwoordde Van IJzer „maar als ik hier de deur uitga, moet ik weten of u het doet, ja dan nee". „Ik wou hier toch wel even over spreken met.... een van mijn mede werkers" zei ze, en zegende in gedach ten het feit dat Maartens eT niet was. Ze wist, zonder het te vragen, zijn opi nie, maar wat schoot ze daarmee op? „Ik zal het u gemakkelijk maken" zei Van IJzer joviaal „ik moet nog even naar m'n zaak terug, met een uur ben ik weer hier.... tenzij" voegde hij er met een vals glimlachje aan toe „ik vóór die tijd van gedachten verander". „Daaraan heb ik geen houvast" meen de Ursula scherp. „Het zou ook beter zijn, indien u mijn aanbod nu metéén met beide han den aangreep" verklaarde Van IJzer, „want als u zo'n schrandere jongedame bent, als ik denk dat u bent, heeft u allang uitgerekend, dat geen enkele buitenstaander u ooit 'n dergelijk aan bod voor deze zaak zou doen". Uit deze woorden begreep ze, dat Van IJzer maar niet gegokt had, toen hij de situatie zo zwart afschilderde hij wist! En weer beklemde haar een ogenblik de vraag „Hoe?" Herman Jansen N.V. Schiedam Anno 1777. Van IJzer stond op. „Maak u geen zorgen, juffrouw Leeuwenstein. Over een uur ben ik terug. Zo lang hand haaf ik mijn aanbod. Dat van zoëven was maar.... een grapje". Hij zei het met bijzondere nadruk, en ze wist dat hij zinspeelde op het vorig onderhoud, waarbij ze hem zo hooghartig had be duid dat ze van zijn grapjes niet ge diend was. Ursula slikte de hatelijkheid en het werd haar onbehaaglijk te moe de. Zat er achter die puur-zakelijke re denering van Van IJzer toch nog een ander, meer persoonlijk sentiment? Toen Van IJzer was verdwenen, riep ze Henri Likkens en vertelde hem in korte woorden van Van IJzers voorstel. Toen ze hem de voorwaarden noemde, leek het of zijn ogen uit hun kassen sprongen. „De vent is gek" verklaarde hij. „Zo als we er op het ogenblik voorstaan, is de zaak dat nooit waard!" „Hij scheen heel precies te weten hóé we er voorstaan" stelde Ursula vast en Likkens knipperde even met de ogen. „Dan is dit aanbod.... edelmoedig" zei hij snel. „Ja.... en edelmoedigheid en Van IJzer.... die twee lijken me niet met mekaar te kloppen". „O" zei Likkens stellig „die edelmoe digheid heeft natuurlijk een puur-za- kelijke achtergrond. Er moet hem heel wat aan gelegen zijn, de naam Leeu wenstein te kunnen voerenen dat laat zich denken, juffrouw Leeuwen stein". „Het gaat me tegen alles in" steunde Ursula. „Vanuit een oogpunt van sentiment" antwoordde Likkens voorzichtig „kan ik dat volkomen begrijpen. Maar we moeten dit toch zakelijk bezien. Laten we er rond voor uitkomen, juffrouw, we zitten nu al in 't rood en het ziet er niet naar uit, dat het snel verbeteren zal. Van IJzer heef zelf toegegeven, dat het hem geld heeft gekost, maar hij wil nu eenmaal. „Leeuwenstein er uit hebben" viel Ursula in. (wordt vervolgd) GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Verloren: wit jack met zwarte slip pen; damesportemonnee inh. o.a. enke le Sparbonnen, kleingeld en reserve au tosleuteltje; rechterarm van damesbril kleur rose; damessjaal, blauw, effen; koperkleurige schakelarmband; heren- bril met draadmontuur, gekleurd glas bij licht; zilverkleurige wieldop, sier- ring; zwart gestikte damesportemonnee 2 vakken, inh. o.a. 4 maal 25,reke ningen, briefje van ƒ10,en nog wat kleingeld; sleutelbos van 4 of 5 sleutel tjes w.o. 1 autosleutel en benzinedop sleutel; jongensfiets kleur blauw, merk Gazelle; gouden hangertje ovaal met groen doorschijnend steentje, openge werkt randje; doublé slavenarmband; zilveren halsketting met dito hanger tje rond, sterrebeeld stier; blauwe Par ker ballpoint; geldbedrag t.w. 2x ƒ100,lx ƒ25,en lx ƒ10,kin- derbril met blauw montuur. Gevonden: etui waarin 5 sleutels waarvan 1 loper; zilveren halsketting met dito hangertje rond, sterrebeeld ram of steenbok en 1 driehoek sleu teltje, winterjas kleur is grijzig met ruitjes; zwarte linker rubber laars; geldbedrag lx ƒ10,en 1 rijksdaalder; wit shirt maat 36 zonder kraag, lange mouwen; damespolshorloge met schar nierende armband; zilveren armband met hartje; groene badhanddoek Texel en rode zwembroek; trainingsjack, kindermaat kleur blauw met 2 witte strepen over de mouwlengte; zonnebril met donker montuur; kinderbril, don kere glazen, flexibel montuur, rose neussteuntjes in blauw brillenhuis; portemonneetje gehaakt, inh. ca 16 gulden; verrekijker Scoop 7 x 50, Over- field met zwarte draagriem. KOERSEN VREEMDE VALUTA Westduitse mark (100) ƒ98,20 Belgische franc (100) ƒ7,16 Franse franc (100) ƒ64,40 Zwitserse franc (100) ƒ83,05 Amerikaanse dollar (1) ƒ3,55 Engelse pond (1) ƒ8,62 Zweedse kroon (100) ƒ68,90 119. „Juist! Ick ben Vosmaer! En wat dat?" grijnsde de zwarte Kludde als. Doch toen gebeurde er iets, waar de schurk kennelijk niet voorbereid as. „Schavuyt! Rabouw! Schelm!" Kilde de alchimist woest. Met een atachtige sprong zat hij bovenop de ludde en sloeg hij hem de nagels in li costuum. Het scheelde zelfs maar 'ainig of hij had hem de vermomming 'bal afgerukt. Maar de krijgskansen ^rden snel, want de Kludde was vre- üjk sterk. Met een geweldige vuist- ag mokerde hij de oude baas tegen grond en deze bleef verdwaasd zit- tegen de posten van zijn grote hou ten bed. En in een flits verscheen er toen een revolver in de hand van de zwarte Kludde. „Wie met mij wil vech ten moet van goede huize komen", grijnsde hij vals. „En kijk me nu maar niet zo lierend aan, want tegen mijn schietwapen heb je toch geen schijn van kans. Dit is een revolver, zie je. Daarmee kun je 'keurig ronde gaatjes schieten in wat je maar wilt. Kijk maar!" De Kludde mikte op de mooie beker, die naast de alchimist op de grond stond, haalde tweemaal de trekker over en beng, beng...., daar knalden twee felle schoten door het stille vertrek. „Myn beecker!" huilde de alchimist. „Er sitten twee gaetjes in!" „Precies!" lachte de Kludde vals. „En hou nou maar op met dat gejank, an ders schiet ik ook twee van die gaatjes in jou!" Toen staarde hij de alchimist streng in het oog. „Wie heeft jou van avond meegenomen naar dat feest?" vroeg hij bits. „Smidje Verholen soms?" „Hoe weet ghy dat?" stamelde de al chimist. „Nou weet ik genoeg", gromde de Kludde. „Verholen dus. Heeft deze schelm soms afgesproken om nog eens méér te komen?" Het kenmerk van de Helifrost diepvriezer Is z'n „drogewand" constructie. Kenmerkend voor Elektro- Cellos. Die daarmee z'n Helifrost diepvriezers een zeer lange levensduur geeft. (Roest Is nu verleden tijd.) En méér Inhoud. Want de „drogewand" Is ook 'n „dunnewand". Meer van zulke voordelen laten wij u graag zien. (De Helifrost Minor 300E kost bij ons maar ƒ595 Voor parkeren ingang Wilhelminalaan. Planten- en tuinboeken Streekromans Receptenboeken Gezinsboeken Kindervoorleesboeken Moeder is een open boek voor uf Hobby- en handenarbeid- boeken nietwaar DE BOEKHANDEL IN DE PARKSTRAAT HEEFT EEN PRACHT SORTERING OP HET GEBIED VAN Encyclopediën Fijne pockets Puzzelwoordenboeken enz., enz. KOMT U MAAR KIJKEN IN DE PARKSTRAAT BIJ n.v. lange veld de rooij Voor elk gebruik dat ons bekend is hebben v.e uitgekiend toebehoren voor de JF-wagen Zo uitgekiend dat één man alles aan kan. En elk jaar komen er 10.000 JF-wagens bij: daarom weten wij zeker dat z|j gewaardeerd worden. U ook! De JF wagen wordt toegepast voor het transport van bieten, aardappelen, graan, hooi, gras, stro, schoven, groenvoer en voor het strooien van stalmest, kalk, schuimaarde, gier en kunstmest JF-LAND80IWWAGEN/STALMESTSTR00IER Vraag inlichtingen bij de vertegenwoordiger P. Kikkert Waalderstraat 52 Den Burg - tel. 02220-2972 of bij NOORD-HOLLAND technische dienstverlening vestigingen te Binnenwijzend tel. 02286-1232 Den Burg tel. 02220-2752 Hoofddorp tel. 02503-7068 Purmerend tel.02990-3826 Slootdorp tel.02278-377

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3