Cjroen kwarts-J~exeh in het harL, bloemetjes De heer C. P. Laan in de Concert mannenkoren werd eclatant succes DANSEN 300 menseD^ia de kerk DWARSGEBAKKEN Op Texel gebakken dus dagelijks vers Onbevoegde rijder reed kleuter aan Beere Bar Beere goed Iedere dag geopend. duo Heya 54 auto's maakten laatste tocht Lammerenprijzen iets hoger Everplay J AR-DANCING DE TOEKOMST" t - p< rEXELSE™COURANT ave N.V. tJi. Langeveld ft De Root) bits 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 Harry de Graaf, Keeeomlaan 43, Den tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop. Raif- feisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ4,50 p. kw. 50 ct incasso; los 20 cL Advert. 20 ct per mm. exd. 4°/# BTW voer en fifijzen van de afgelopen tier jaar. Resp. j^ar, aanvoer, prijs 1961 1100 68— tot 90 1962 1,400 J 59,— tot f 78,— I 1963. 783 fn$8,— tot 90,— 1964 325 87,— tot ƒ125,— 1965 487' 98,.-!- tot ƒ115,— 1966 570 65,— ,tot 87,50 1967 420 92.50 tqt ƒ112,50 1968 790 ƒ110,tot,, ƒ130,— 1969 245 122,tot 1/142, 1970 355 90,-r-tot ƒ122,50 1971 397 180^ tot ƒ125,— Hemelvaartsdag (donderdag) I king had nauwelijks beter kunnen uit vallen, want op gevaar af van chauvi nisme te worden beschuldigd durven we te beweren dat het Oosterender koor de beste indruk maakte Niet al leen door de kwaliteit van de zang, maar vooral door het afwisselende, tot een breed publiek sprekende repertoire De kwaliteit van dit bijna 60 man tel lende koor verbetert nog steeds. Dat publiek eiste een toegift en andermaal deed Engelands tweede volkslied de muren van de kerk trillen. Het slot van de avond werd gevormd door een enthousiast meegezongen Glory Halleluja. Voorzitter IJlstra: „Wat moet ik er verder nog van zeg gen? Het was goed!" Velen hebben aan het welslagen van dit voor Texel unieke muziekevene ment meegewerkt. De firma Bronsema uit Dordrecht stelde belangeloos een elektronisch kerkorgel beschikbaar. Het bestaande orgel in de r.k. kerk kon niet worden gebruikt wegens grote afstand van de zangers. Een pluim komt ook de heer P. Brouwer toe die het voor hem vreemde orgel vaardig bespeelde. Dank werd gebracht aan het r.k. kerkbestuur voor het gratis beschikbaar stellen van het kerkgebouw. 9 NATUUR WIT, BOERENBRUIN, BOERENROG, PUNTJES EN BOLLEN, KRENTEN-ROZIJNENBROOD, KRENTEN BOLLEN. Goede start Het programma werd geopend door Chr. Mannenkoor uit Oosterend on- r leiding van dirigent A. Kuik. Het d „Komt voorwaarts" werd vlot en thousiast gebracht. Aardig was het t deze keer de melodie werd vertolkt or de baritons. Ook de andere num- Ers werden zeer goed gebracht. Voor t eerst was het nu mogelijk de pres ses van dit „eigen" koor te vergelij- met die van anderen. Die vergelij- Vrijdagmiddag werden in de Wever- aat twee overstekende kinderen aan- reden door de jeugdige scooterrijder dej. uit Eierland. Hierbij werd de 4- rige Tommy Keijser uit Den Burg wond aan zijn hoofd en liep een leuzing aan zijn voet op. Zijn zusje toda (9) kwam er met enkele sdhram- •n af, evenals de bestuurder. De 4- rige kleuter werd onder doktersbe- todeling gesteld. De scooterrijder was jaar en dus niet in het bezit van een bewijs. ^iiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiüiw A.s. donderdag (Hemelvaartsdag) Meer dan 200 zangers verdrongen zich op het priesterkoor van de r.k. kerk voor een indrukwekkende uitvoering van ,,Land of hope and glory" werd vooral duidelijk bij het a capella gezongen „Avondklokken" van F. Abt. Zonder twijfel zeer goed was ook het Haarlems Christelijk Mannnenkoor o.l.v. dirigent Nico Ringels, maar het repertoire vonden we niet juist geko zen. Deze latijnse liederen zijn voor mu zikale fijnproevers ongetwijfeld een ge not; een „gewoon" publiek verveelt er zich bij. Er waren meer koren, die voor zaterdagavond dergelijke liederen had den gekozen. Wil men de doorsnee toe hoorders blijven aanspreken, dan is het noodzaak dat het roer wordt omgegooid. Het kan evengoed muzikaal verant woord zijn Na het enthousiast zingende en nog enthousiaster geleide Andijker Mannenkoor, volgde het kleine Sassen- heims Chr. Mannenkoor, dat het zich verre van gemakkelijk had gemaakt. Opvallend waren hier enkele zeer goede stemmen, vooral in de tenorsectie. Het Alkmaars Chr. Mannenkoor o.l.v. de heer E. J Koning, bracht een aan trekkelijk en gevarieerd programma en dat was een welkome verfrissing. De waardering 'hiervoor bleek duidelijk uit de reacties van het publiek. Hoewel iets te snel gezongen, deed het „Vreugde, vreugde, louter vreugde" van Beethoven het bijzonder goed. Ook „De Lofstem" uit Broek op Lan- gedijk bracht een fijn en gevarieerd programma Wie dan toch nog iets wil de aanmerken, zou kunnen zeggen dat in het lied „Twee voerlui" een enkele stem (bas) hinderlijk domineerde. Ove rigens alle lof. De „grappenmaker" die het nodig vond na afloop via de micro foon wat domme geluiden te laten ho ren, zal daarover wel door zijn dirigent zijn onderhouden. Massaal hoogtepunt Een buitengewoon geslaagd slot en hoogtepunt yormde het optreden van alle koren gezamenlijk. Dit geluid van meer dan 200 zangers tezamen overtrof de verwachtingen. Wat een volume en wat ging het goed. Men moet weten dat alle koren de gezamenlijk te brengen liederen voor zich hadden in gestudeerd. Samen repeteren was pas een half uur voor de aanvang van de uitvoering mogelijk. Maar dirigent Kuik bleek de touwtjes goed in handen te hebben. „Land of hope and glory" kwam er klokgaaf en donderend uit. Het publiek was opgetogen, niet in de laatste plaats om de voortreffelijke so liste mevrouw Burger (de aangekon digde mej. E. Koning was verhinderd), die erin slaagde haar geluid glas helder te laten afsteken tegen die zware muur van mannenstemmen. Een lang durig en nadrukkelijk applaudiserend W. van Aalderen, medeonderwijzer aan de landbouwschool. „We hebben u nooit beschouwd als een baas maar als een collega. U bent exact, accuraat maar u hebt daarbij ook gevoel voor uw me demens. Ik heb mij bij de familie Laan altijd als kind aan huis gevoeld". Wèl wakker De heer J. Beumkes, voorzitter van de landbouwschool, stelde dat hij dank zij de steun van de heer Laan nooit veel moeite heeft gehad met zijn funk- tie. Blijkens het interview in de Tex else Courant ligt Laan er niet wakker van dat zijn sbhool binnenkort moet verdwijnen, maar daarvan geloofde de heer Beumkes niets. „U hebt het met de veranderingen van de laatste tijd wèl moeilijk gehad". De heer Beumkes zei in combinatie met de heer Laan al tijd harmonieus te hebben samenge werkt. Hijzelf was geneigd wel eens te hard van stapel te lopen en Laan was dan de man die bedachtzaam afremde, maar als een doordouwer op zijn doel afging. „Wat u deed was méér dan goed". De heer Beumkes overhandigde een geschenk onder couvert, ook ten bate van de inrichting van de nieuwe woning. De jubilaris ging uitvoerig in op al les wat de verschillende sprekers naar voren hadden gebracht. Hij toonde er zich dankbaar voor dat men hem altijd de vrije teugel had gegeven zodat hij naar eigen goeddunken zijn taak kon vervullen. Hij sprak de wens uit dat al het streven erop gericht zal zijn dat het landbouwonderwijs op Texel ook in de toekomst zo goed mogelijk gegeven wordt. De heer R W. Stoepker overhandigt na mens de standsorganisaties het bloem stuk met het geschenk onder couvert Links mevrouw Laan-Kistemaker. Van de gelegenheid om autowrakken gratis te bezorgen op het autokerkhof aan de Pontweg bij Den Burg is op ver heugend grote schaal gebruik gemaakt. Zaterdag werden 54 wrakken bezorgd. Bovendien kreeg exploitant J. Kaan het verzoek er dertig over geheel Texel af te halen. Op het autokerkhof heer ste ongekende drukte. Onder de inge leverde afgedankte auto's waren er meerdere die nog rijdbaar waren en hun laatste tocht dus op eigen kracht konden maken. De heer Kaan zal de wagens van on derdelen met handelswaarde ontdoen en de resten met zijn schip afvoeren naar Amsterdam waar er in een pers pakketten van worden gemaakt die in de Hoogovens te IJmuiden worden ver werkt. Om de nog resterende autowrakken naar het autokerkhof te krijgen heeft de gemeente besloten nóg een gratis in leveringsgelegenheid te bieden en wel op donderdag a.s. (Zie advertentie op pagina 2). De vorig jaar ingezette daling van de lammerenprijzen heeft zich niet door gezet. Dat is althans de indruk van de gisteren gehouden eerste „grote" lam- merenmarkt te Den Burg. Er werden 397 (vorig jaar 355) dieren aangevoerd, die ƒ100,tot ƒ125,per stuk op brachten. De gemiddelde prijs lag te gen de ƒ115,cD notering van vorig jaar was ƒ90,tot ƒ122,50. Er waren enkele beste koppels maar het meren deel van de aangevoerde lammeren was waf te licht. Ter vergelijking hieronder de aan voer en fifijzen van de afgelopen tien -•3aanvoer, prijs 90,— 78 90,— ƒ125 ƒ115,— 87,50 12,50 Hemelvaartsdag uur m.m.v. :ilü; concert van zes Noordhollandse zaterdagavond in de r.k. te Den Burg, is een eclatant suc- De uitvoering stond op peil en de belangstelling van het iek was overweldigend. Inclusief de tr dan tweehonderd zangers waren ruim 1300 mensen in de kerk, zodat flink aantal extra stoelen moest aangesleept om zoveel mogelijk een zitplaatsje te geven. de organisatoren was deze wei avond de best denkbare be- voor hun inspanning. Met het mwendeel van de organisatie was het Mannenkoor uit Oosterend belast, concert ging uit van het Gewest lordholland van de afdeling mannen- •en van de Nederlandse Zang- en 'atoriumvereniging. Vorig jaar werd a dergelijk gezamenlijk concert van ordhollandse mannenkoren voor het rst gegeven te Broek op Langedijk, eneens#met veel succes. Veel van de langstellenden, die zaterdag de kerk Den Burg vulden, waren van het iteland afkomstig. Het feit, dat na oop een extra boot voer, zal daaraan tl niet vreemd zijn geweest. Tot de isteraars behoorde een gezelschap di- nnaten uit o.m. Ierland, Nigeria, S APortugal, Brazilië en de Chinese ilksiepubliek, die op Texel een ex- rsieweekend doorbrachten. Ook het na voltallige college van B. en W was esent. De heer C. P. Laan is zaterdagraid- dag in hotel „Juliana" op bijzonder har telijke wijze gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum als hoofd van de lagere landbouwschool. Honderden per sonen, waaronder vele oud-leerlingen kwamen de heer Laan en zjjn familie gelukwensen. Velen onderstreepten hun dankbaarheid voor hetgeen zij aan de jubilaris te danken hebben met bloe men en andere geschenken. Het was oud-bestuurslid H, Leber die als eerste spreker de verdiensten van de heer Laan uiteenzette. De heer Leb ber bracht de geschiedenis van de landbouwschool, gesticht in 1928, in herinnering en stond ook stil bij het feit dat deze geschiedenis binnenkort ten einde zal lopen omdat zelfstandig voortbestaan niet meer mogelijk is. De bedoeling is nu de school met de LTS en de huishoudschool samen te brengen in een scholengemeenschap. „De boe renstand heeft veel aan u te danken", aldus de heer Leber, die wees op de bijzonder tactvolle en indringende ma nier waarop de heer Laan zijn leerlin gen benaderde en hen daardoor voor zich won. Laan zei altijd: wat jullie la ter ook zult doen, doe dat goed. Hij heeft het voorbeeld gegeven want hij heeft getracht een goed mens te zijn. Ook mevrouw Laan kreeg lof toege zwaaid. Zij leefde en werkte mee; velen hebben haar leren kennen als een goe de gastvrouw. Hart en ziel De heer Riemersma, inspecteur van het landbouwonderwijs in Noordholland gaf 'n overzicht van de ontwikkelingen in de landbouw sinds de oorlog en wees op de rol die het landbouwonderwijs daarbij speelde. Hij had geconstateerd dat de heer Laan zijn taak op voorbeel dige wijze had verricht. „Het is een ga ve om te kunnen omgaan met jongelui in deze tijd. U hebt het met hart en ziel gedaan". Burgemeester Sprenger vroeg zich af hoe lang de heer Laan het na de eerste 25 jaar nog zou volhouden en: „Nemen ze u nog?" De burgemeester zei de heer Laan meerdere malen te hebben mee gemaakt, o.a. als discussieleider. Hij durfde daarom zonder twijfelen te be vestigen dat Laan nog lang niet afge daan heeft bij jong en oud. „Ze nemen u nog, zelfs als u tegen de stroom op roeit. U komt recht voor uw mening uit, u praat en doet met overtuiging u bent iemand van de goede oude stem pel". Het jubileum noemde de burge meester een feestelijke erkenning van verdienste voor 25 jaar opvoederschap. De minder gunstige ontwikkeling die de school nu doormaakt doet daaraan niets af. Laan is trouwens nooit bang geweest om nieuwe wegen te bewande len. Het zou een passende blijk van waardering zijn als ooit eens eerl weg naar de heer Laan zou worden ge noemd. Maar dat zou dan een Laanlaan worden want een Laanweg is er al. In ieder geval hoopte Mr Sprenger dat men de heer Laan voor het agrarisch onderwijs op Texel zou kunnen behou den. „Dat is een plicht jegens de over blijvende agrariërs die landbouwonder^ wijs meer dan ooit nodig hebben maar ook een plicht jegens het eiland Texel". Waarop de burgemeester een dronk uit bracht. De landbouwschool is destijds opge richt door de standsorganisaties. Na mens die standsorganisaties (inclusief Bloembollencultuur) bood de heer R. W. Stoepker zijn gelukwensen aan. „Onze dankbaarheid is intens" aldus de heer Stoepker die als geschenk een plant aanbood waaraan diverse minia tuur meubelstukjes bevestigd bleken te zijn. Er was een enveloppe bij met vol doende inhoud om die meubelstukjes op ware grootte te kunnen aankopen, bestemd voor de nieuwe woning die de familie Laan volgend jaar hoopt te be trekken. Omdat voorzitter G. Timmer ziek was, kwam vice-voorzitter P. Witvliet namens de oud-leerlingenvereniging zijn felicitaties aanbieden. De oud-leer lingen hadden „meester" Laan leren waarderen als begeleider en inspirator van hun vereniging. Mede dank zij de bemoeiingen van de heer Laan werden de ploegwedstrijden, toneelavonden en excursies meestal een groot succes. De heer Witvliet zei te hopen dat de op handen zijnde fusie met de LTS niet de ondergang van de oud-leerlingen- vereniging zou betekenen. Als blijk van dank hadden de oud-leerlingen de fa milie Laan een diner aangeboden. „Een 25-jarig jubileum komt vanzelf; voor de manier waarop past in dit ge val alle waardering" aldus de heer B.

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1