Lieve zuster Ursula Vieux Plantiac Flits JAN REY-DEN BURG WiKfeur Flitsblokjes UW BMW-DEALER Kantenklare kunsthars vulpasta SMID JE VERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST interieuradviseurs NUTSSPAARBANK K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. etn nj Feest De Wits smederij 4,65 DE GROOTSTE ZAAK HEBBEN WIJ NIET Waalderstraat 15, tel. 02220-2345 PURLIEK VERKOPEN Tweede blad Texelse Courant vrijdag 21 mei 1971 min feuilleton door L. van Schooten 20. „Nummer één in de oranche zijn" •erbeterde Likkens. „Dat is kennelijk de man z'n eerzucht". „Ik weet niet wat ik moet doen" be- cende Ursula. „Nu" antwoordde Likkens stellig „ik :ou het wél weten". „Wat dan?" „Aanpakken". „Denkt u niet om uw eigen toekomst neneer Likkens?" „U zoudt mij en alle collega's een irote dienst bewijzen, juffrouw Leeu wenstein, wanneer u er als een der oorwaarden zoudt willen stellen dat Yan Uzer het personeel overneemt". „Maartens ook?" „Die is met vier maanden aan zijn jensioen toe". Hij kan ze er toch ze weer uitgooien Wat heeft het voor zin?" „Kan hij ook.behalve als ze vol- ioen. En ik zal heus m'n best doen om ie zorgen, dat Leeuwenstein met of zon der Van IJzer, z'n reputatie handhaaft Zoals ik dat" voegde hij er bescheiden aan toe ,tot nog toe steeds heb gedaan". 'Daarvoor ben ik u ook zeer erken telijk" zei Ursula. „En wat uw verzoek aetreft.... ik zou dat zeker als voor waarde willen stellen. Misschien" voeg de ze er neerslachtig aan toe „hebt u 19 aetere perspectieven dan hier. Weer viel de stilte in het kantoor. Ursula keek naar de klok. Nog twintig minuten. )t „Laat mij de punten die Van IJzer heeft genoemd, en uw voorwaarden, ven op papier zetten", stelde Likkens 'oor. „Dan kunt u het overzien.en hij ook. Dan is er ook minder mogelijk heid van misverstand". „Graag" knikte Ursula „uiteindelijk aa'moet ik toch de beslissing nemen". „Ook déze" zei Likkens met een sym- i pathiserende hoofdknik „hoe moeilijk vi] iet ook is. U bent de moeilijkheden ^ajiooit uit de weg gegaan, juffrouw Leeuwenstein, dus ook déze niet...." Ze had willen zeggen, dat ze juist op het punt stond ihet te doen, door het oorsel van Van IJzer te accepteren, maar hij was al weg. Van IJzer was nu precies op tijd. Ursula gaf hem het papier. Hij fronste even het voorhoofd, in formeerde naar de personeelsbezetting .die Likkensis dat een goede ;racht?" en knikte toen kort. „In principe akkoord" verklaarde hij. ,Het lijkt me het beste, dat we deze overdracht vastleggen in een voorlopig contract, waarin de overeenkomst principieel wordt vastgelegd. Later kunnen we dan het definitieve contract •pmaken, wanneer de taxatieprijs be tend is". „Wanneer wilde u dat doen?" infor meerde Ursula en schrok van de uit drukking op zijn gezicht. Hij glimlach te, maar het was een boosaardige glim lach. „Éénmaal, juffrouw Leeuwensein, heb ik u gezegd, dat men zulke dingen beter bespreekt aan de witte tafel. Daarvoor voelde u toen niets. Ik zou mijn uitnodiging nu willen herhalen. Van IJzer". Het was Ursula of een afgrond aan haar voeten gaapte. Opeens zag ze Adolf van IJzer, zoals hij werkelijk was. Niet alleen maar een scherpe zakenman met een dikke huid, o nee, hij had een heel dun huidje! Ze had hem met haar trotse houding van eertijds, en vooral met die weigering, zeer diep gekwetst, begreep ze nu. En op de toekomst van Leeuwenstein en Adolf van IJzer was geen man die ver gaf. Veel meer dan zakelijke, had zijn felle concurrentieoorlog persoonlijke motieven gehad. Niet slechts de firma Leeuwenstein en Co, maar vooral die trotse Ursula Leeuwenstein zou het hoofd buigen! Zij, die eens zo fier zijn uitnodiging verwierp, zou die uitnodi ging thans wel móéten aanvaarden. En terwijl hij de gulle gastheer speelde, zou hij genieten van zijn volkomen triomf: de concurrent uitgerangeerd, het meisje dat hem vernederde, op haar beurt vernederd! Hij zag haar verstijven en werd een ogenblik bang, dat die triomf hem zou ontgaan. „Kijk es, juffrouw Leeuwenstein" pleitte hij verzoenend „de mensen pra ten zoveel. Ik zou niet graag willen det deze ehfusie een verkeerde in druk maakte. Veel liever zou ik willen dat iedereen kon zien, dat deze eh. Laten we, na tekening van dit contract, belangengemeenschap tot stand was ge komen in volkomen harmonie tussen beide partijena propos, u zult er wel geen bezwaar tegen hebben, nog met wat aandelen in het bedrijf te blij ven zitten.... puur nominaal, natuur lijk, maar zoals ik zeide goodwill van de naam Leeuwenstein. Ursula sloot de ogen. Haar handen waren ijskoud, een ogenblik dacht ze dat ze zou flauwvallen. Maar ze her stelde zich. Er was maar één alternatief, het uit eindelijke faillissement van Leeuwen stein. Die naam uitgewist, haar eigen kapitaal verdwenen, Maartens zonder pensioen, de mensen op straat.ze was Likkens dankbaar dat hij haar niet alleen om haar, er aten méér men sen van dit bedrijf. „Ik neem uw uitnodiging aan" zei ze als zegde ze 'n van buiten geleerd lesje op. Hij straalde. „Zullen we dan zeggenmorgen avond? Ik kom u om vijf uur met de wagen halen, dan rijden we eerst even naar Mr. Leesberg die het voorlopig contract intussen heeft opgemaakt en dan bestel ik een goed dinertje in Carl tonlaat dat maar aan Adolf van IJzer over! En bij het kopje koffie na.dan tekenen we het contract, en bent u van alle zorgen af!" Hij nam geen enkel risico, bedacht ze. Eén ogenblik had haar een uitvlucht voor ogen gezweefdna het bezoek aan de advocaat zou ze zware hoofdpijn of iets dergelijks kunnen veinzen maar Adolf van IJzer had haar ook die ont snappingsmogelijkheid afgesneden ze vond het zelf trouwens onwaardig. „Het is goed" zei ze toonloos. „Mor genmiddag om vier uur ben ik klaar". „En u zorgt wel, dat u er een beetje feestelijk uitziet?" vroeg hij, maar het klonk als een bevel. „Ik wil graag eer met u inleggen!" voegde hij er lachend aan toe. Ze knikte. „Wilt u me nu verder ver ontschuldigen, meneer Van IJzer, ik ben. „U wilt er nog wel eens rustig over napeinzen" knikte hij ijverig. „Natuur lijk, natuurlijk. Juffrouw Leeuwen stein", hij stak een hand uit die ze met tegenzin aannam, „tot morgen. Au re- voir!" Lang nadat hij weg was, zat Ursula ineengedoken achter haar bureau, het hoofd in de handen. De strijd was ver loren...., morgen werd de overgave een voldongen feit. Morgen zou ze in Carlton zitten, aan een feestelijke ta fel, met de man die ze haatte en ver achtte, Adolf van IJzer, en ze zou samen gaan dineren en het glas heffen vriendelijk en vrolijk moeten zijn, want er was haar en haar mensen te veel aan gelegen, dat hij zijn woord gestand deed Maar de slaap wilde die nacht niet komen. HOOFDSTUK XI „Meneer Jonkers voor u!" „O" zei Henkie verbaasd, en vergat in de verbouwereerdheid zijn beroemde saluut te maken, „wat bent u mooi!" Ursula glimlachte witjes. Ze zag er inderdaad voortreffelijk uit in dit een voudige, maar door zijn coupe opval lende grijze avondjurkje, een snoer pa rels om de blanke hals en een zware, antiek-zilveren armband om de pols. (wordt vervolgd) JEUGDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN 3de ronde G. Kruithof-J. Hooijberg Vz 5de ronde W. Bakker-P. Bakker 01 W. Jas-F. Bos 10 J. Hooijberg-C. Vermuë 10 N. Zoetelief-R. Riteco 01 G. Kruithof-F. Kellner 10 6de ronde F. Kellner-W. Bakker 01 C. Vermuë-N. Zoetelief 10 F. Bos-J. Hooijberg 01 P. Bakker-W. Jas 10 7de ronde F. Bos-^G. Kruithof 01 De strijd verloopt uitermate boeiend. Piet Bakker is de grote verrassing. Hij presteerde het om in de le ronde favo riet Gerard Kruithof te verslaan en later andere kanshebbers als Wim Jas en Wilfried Bakker. Uit onderstaande stand blijkt dat er diverse spelers nog voor de eerste plaats in aanmerking komen. Verrassend is dat Gerard Kruithof vrijwel uitgescha keld is. gesp. pnt 1. Joost Hooijberg 6 5% 2. Piet Bakker 6 5 3. Wim Jas 6 5 4. Wilfried Bakker 6 4 5. Rob Riteco 5 4 6. Gerard Kruithof 5 2Vfc 7. Co Vermuë 6 2 8. Frans Kellner 6 1 9. Nico Zoetelief 5 0 10. Frans Bos 7 0 Wat slecht te repareren lijkt.lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/ STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen ver lies van resten, onbeperkt houdbaar. Onmisbaar bij elk klusje. Hecht op alles; op jMÉMMÉMÉwmetaal, naar 'ge als voel ge ondergrond. Onschadelijk hout steen, beton, meta; tegels, glas, noem maar c en zowel op droge als vochti- voorde handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. In f 8.55. 2 kg f29.95, bij: emmertjes van 1 kg f 15.30, 5 kg De moeite waard om wat extra blokjes in huis te nemen. Telefoon (02220) 3 3 4 1 Wij hebben te koop 1 rolblok 2,50 m. 1 kunstmeststrooier voor 3-punts hefinrichting. Den Hoorn, telefoon 357 tijdelijk van 5,85 nu Uw fotohandel in de Parkstraat Toch zijn er dingen, waarin een kleine zaak groot kan zijn. Ons vakmanschap is daar een voorbeeld van. 'n goed idee, voor vakwerk naar arri= WILHELMINALAAN 30 Notaris J. R. van Wijland te Texel zal op donderdag 27 mei 1971 te 3 uur n.m. in hotel „De Zwaan", te Den Burg, Texel, 1. ten verzoeke van het R.K. Kerkbestuur van Den Burg, Texel: De riante woning met garage, onder en bijgelegen grond aan de Beatrixlaan 50 te Den Burg, Texel, groot ongeveer 3 aren 67 centiaren. Het woonhuis is als volgt ingedeeld: royale hall met toilet en kelderkast. Grote woonkamer met 2 vaste kastèn, stu deerkamer, woonkeuken met stookgelegenheid en toegang naar voor- en achtertuin en garage, ruime garage met wa terleiding en afvoer. Fraaie trapopgang naar boven, ruime overloop met kast, douche met vaste wastafel en toegang naar plat dak, 3 slaapkamers voorzien van veel kastruimte, 1 slaapkamer voorzien van vaste wastafel. Grote begaanbare zolder met mogelijkheid voor meerdere slaapkamers. 2 ten verzoeke van de heer A. Maas te Den Burg, Texel, huize St. Jan, kamer 112. Een woonhuis met onder en bijgelegen grond aan de Zwaan straat 1 te Den Burg, Texel, groot 66 centiaren. Omvattende: gang met trapopgang en kelderkast, juime woonkamer, keuken met 50 liter Daalderop warmwaterboi- Ier, keukenkast, bijkeuken met toilet en gelegenheid voor het maken van een douche, erf met fietsen- en kolenhok. Boven: gang met toegang naar 3 slaapkamers, waarvan 2 met vaste wastafel, 1 slaapkamer geeft toegang tot plat dak. Vliso-trap naar grote zolder met mogelijkheid tot het maken van slaapkamers. Al de vloerbedekking, gordijnen, vitrage, gordijnroeden zoals aanwezig in het pand zijn bij de ver koop inbegrepen. 3. ten verzoeke van de erven P. J. Bremer te Texel: Een perceel land, gelegen aan de Pontweg in de Everstc- koog op Texel, geschikt voor bloembollencultuur, groot 1.53.40 ha. Verpacht tot 20 maart 1973 voor 270,per jaar aan de heer J. G. Roeper te Akenbuurt, Texel. Beide woonhuizen zijn te bezichtigen op zaterdag 15 en 22 mei a.s. van 3 tot 5 uur n.m. verder na afspraak. Sleutel van het huis sub 1 verkrijgbaar ten kantore van de notaris en het huis sub 2 bij de heer A. Maas, voornoemd. De woonhuizen wor den verkocht vrij van huur en gebruik, met vrije vestiging voor permanente bewoning. Betaling van de koopsommen voor of uiterlijk op 7 juli 1971. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoem de notaris, telefoon (02220) 2564 - 3110. a 120. We kunnen het de oude alchi- ,|ij jnist werkelijk niet kwalijk nemen, dat ;t alles verklapte. Hij was zo ge schrokken van de vuistslag en die re volverschoten, dat hij stamelend zei: 1 Jaemyn macker Verholen komt iS borgen weeromme. Hy komt vaeck 's aevonds laet hier om my te besoecken". „En wat draagt hij dan?" wilde de Kludde weten. „Een maskeradepak of fen vermomming?" „Neestamelde de alchimist. •Hy draegt altydt een bolvormig hoed- ten ende een grote kneevel. Daerne- vens oock nog een roodgestreept truyt- ten ofte boezeroentjen. -Ach zodie beschrijving past Precies op de knecht van Sterke Stef", dompelde de Kludde. „Zacharias Ze melmans is dus niemand minder dan smidje Verholen. Jammer dat ik toen die flitspuit achterin de auto had lig gen. Die heeft hij natuurlijk gezien, toen hij die Engelse sleutel uit de bak haalde. Nou ja, geen nood. Ik krijg hem wel!" „Ghy kryght hem nóóit!" riep de al chimist dapper. "Verholen heeft u he lemaal in de snotjen! Hy sal u te pac- ken nemen ende U overgeeven aen de schout en syn rackers!" „Er valt niet veel te pakken te ne men", grijnsde de Kludde. „Ik laat jul lie allebei spoorloos verdwijnen. Er zal geen haan meer naar jullie kraaien! Sta om te beginnen maar eens op en ga mee!" De revolver van de Kludde zette er de nodige dwang bij en zo moest de oude alchimist natuurlijk wel met zijn overweldiger meegaan. Treurig sjokte hij voor hem uit, bibberend in zijn dun ne nachtjaponnetje. En waar kwam hij tenslotte terecht? In dezelfde cel, waar in ook smidje Verholen al eens een keer opgesloten had gezeten. En daar bond de Kludde de arme, oude baas stevig vast met touwen en kettingen en bovendien duwde hij hem een prop in de mond. Vervolgens verdween hij uit de cel, doch deze maal vergat hij niet de deur stevig af te sluiten. En terwijl dit allemaal in het oude slot gebeurde lag smidje Verholen op een oor en wist van niets. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3