„Varend door Nederland" C MfCTHCHUIS BAKKER zonnestralen op het water., AIS Gemeenteraad vergadert Bejaardenwoningen in twee lagen of geen be jaarden woningen Nieuwe V-kaartenregeling alleen voor druktepieken Parachutisten met lelijke eend in de sloot Koersen vreemde valuta Oud-leerlingen naar „Flevohof" Burgerlijke stand De Koog liet zijn drumband niet in de steek Royale giften voor jubileumgeschenk Fanfare Qf> exclusieve boetiek mode Weverstraat 22 - Den Burg - Texel een huis kopen of verkopen? Of een taxatie? P. Eelman, beëdigd taxateur, WOONHUIS WOONHUIS WOONHUIS jravenstraat den Dinsdagavond 8 juni, aanvang half acht, vergadert de gemeenteraad. De agenda voor deze openbare vergadering luidt als volgt I. Notulen. •2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Vaststelling van een voorberei- dingsbesluit ingevolge artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de op een bijbehorende kaart aan"' gegeven natuurgebieden. 4. Vaststelling van de bestemmings plannen Den Burg-Oost, Den Burg- Zuidoost en Den Burg-industrieterrein. 5. Beslissing op een beroepschrift van de heer J. P. Eelman tegen de wei gering van een bouwvergunning. 6. Beslissing op een beroepschrift van de heer D. Krijnen tegen de weigering van een bouwvergunning. 7. Beslissing op een beroepschrift van van de heer H. Wuis tegen de aanhou ding van de beslissing op een aanvraag voor een bouwvergunning. 8. Verlening van eervol ontslag aan mevrouw J. Kaper-Zijlemaker als on derwijzeres aan de openbare lagere' school te Oudeschild. 9. Beslissing op een verzoek van de Stichting Katholiek Onderwijs Texel, waarbij met toepassing van artikel 50 der Kleuteronderwijswet medewerking wordt gevraagd voor het aanschaffen van een radiotoestel ten behoeve van haar kleuterschool. 10. Beslissing op een verzoek van de Vereniging ot stichting en instandhoud ding van Scholen met de Bijbel op Texel, waarin met toepassing van arti kel 72 der Lager-onderwijswet 1920 medewerking wordt gevraagd voor het vervangen van de centrale verwar mingskachel in haar lagere school te Oosterend. II. Aankoop van een strook grond nabij de Bernhardlaan te Den Burg van de heer J. Bakker, wonende al daar. 12. Aankoop van een perceel grond aan de Peperstraat te Oosterend van de heer A. Trap, wonende aldaar. 13. Verkoop van een perceel indu strieterrein nabij de Kotterstraat te Oosterend van de vennootschap onder firma „Fa. A. en W. Trap", gevestigd aldaar. 14. Ingetrokken. 15. Verkoop van een perceel bouw terrein aan de Parnassiastraat te De Koog aan de heer J. W. B. van der Meer, wonende te Den Burg. 16. Machtiging tot sloping van di verse opstallen (woning Zwaanstraat 2, schuur nabij de Beatrixlaan te Den Burg, schuren aan de De Houtman straat te Oudeschild. noodwoning aan de Oesterstraat te Oosterend). 17. Beslissing op het verzoek tot deelneming in het maatschappelijk ka pitaal van de N.V. Autobus Onderne ming Texel i.o. (A.O.T.) tot een bedrag van ƒ100.000,—. 18. Aangaan van een geldlening van ƒ200.000,met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten ter consolidatie van vlottende schuld. 19. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1970. 20. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1970. 21. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1970. 22. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1971. 23. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1971. 24. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1971. 25. Bespreking bouw bejaardenwo ningen in één of twee bouwlagen. Blijkens het verslag in onze krant van 25 mei over het verzet tegen de plannen van de Stichting Bejaarden zorg Texel voor bejaardenwoninen in „hoogbouw" in de buitendorpen, is het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg van mening dat alleen bejaardenwonin gen in twee bouwlagen kunnen worden gerealiseerd binnen de van Rijkswege gestelde maximumprijs om voor de hoogste subsidiëring in aanmerking te komen. De protesterenden zijn 't daar mee niet eens en menen dat bejaarden woningen even goedkoop of zelfs goed koper in één bouwlaag kunnen worden uitgevoerd. Het bestuur van de Stich ting Bejaardenzorg blijft evenwel bij haar standpunt en vindt dat alleen tweelaagswoningen op Texel een haal bare kaart zijn. Eénlaagswoningen zul len blijken te duur te worden en zullen daarom NIET kunnen worden ge bouwd. Laatstgenoemde stelling vatten wij in 't verslag samen als volgt: „Het bestuur van de Stichting Bejaarden zorg stelt: bejaardenwoningen in twee lagen of géén bejaardenwoningen". Dat klonk nogal dictatoriaal maar het was niets meer dan een conclusie die men op dat moment meende te moeten trek ken aan de hand van de met de bejaajr- denwoningenbouw te Den Burg opge dane ervaringen en de beschikbare gegevens van overheidszijde. Als dat met hetzelfde comfort en voor dezelfde prijs mogelijk is, wil Bejaardenzorg best éénlaagswoningen bouwen, maar men ziet de mogelijkheid daartoe een voudig niet. Het bovenstaande moge ter verduidelijking dienen van de zin snede in de krant. Naar aanleiding van deze zinsnede hadden de Stichting Gemeenschap Ei- erland, het Aktiecomité Eierland, het Overkoepelend Orgaan van Vrouwen organisaties Texel en de Plattelands vrouwen afdeling De Cocksdorp-Eier- land het bestuur van Bejaardenzorg om opheldering gevraagd. n.v. v/k langeveld de rooij KROONCIRKEL is een kombinatie van een landelijke groep geselekteerde elektrotechnische bedrijven Zij beoogt kwaliteits-werken te leveren voor redelijke prijs II met de best mogelijke Jj §8t service. De nieuwe regeling die Teso onlangs afkondigde ten aanzien van de voor- rangskaarten is niet voortdurend van toepassing. De beperking van maxi maal 30 voorrangsauto's per boot geldt alleen voor druktepieken, dus door gaans op de zondagavonden bij plotse ling zeer groot aanbod van terugreizen de automobilisten. Automobilisten die voor hun werk van en naar Texel gaan, zullen dus niet zo gauw door de beper king worden „getroffen". EIERLAND In de nacht van maan dag op dinsdag, omstreeks één uur, maakten enkele leerlingparachutisten een onvrijwillige en ongebruikelijke landing in een sloot aan de Postweg. Na een avondje „chinezen" in Den Burg keerden zij in hun zeer bejaarde lelijke eend terug naar hun camping in Eierland, toen ongeveer ter hoogte van het vliegveld plotseling een der wielen losraakte en zijn tocht op eigen gelegenheid vervolgde. De onbestuur baar geworden eend schoot de sloot in en veranderde in een nauwelijks her kenbare verwrongen massa. De para chutisten zelf liepen slechts wat schram metjes en builen op, wat volgens hen te danken was aan de valbreekoefemn- gen die van hun lesprogramma deel uitmaken. 'Westduitse mark (100) ƒ98,90 Belgische franc (100) 7,03 Franse franc (100) ƒ63,40 Zwitserse franc (100) fS5,90 Amerikaanse dollar (1) 3,46 Engelse pond (1) ƒ8,48 Zweedse kroon (100) 66,90 Op donderdag 17 juni 1971 houdt de Vereniging van Oudleerlingen een ex cursie naar de Flevohof in Oostelijk Flevoland. Kosten ƒ15,per persoon. Vertrek met de boot van 8 uur van Texel. Terug met de boot van 19.30 uur uit Den Helder. Iedereen die belang stelling heeft voor deze excursie kan zich opgeven. Opgave voor deelname bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21 te Den Burg, telefoon (02220) 2126. Er zijn nog acht plaatsen vrij in de bus die de leden van het katholiek vrouwengilde op zondag 6 juni naar „Flevohof" brengt. Wie nog meewil (kosten ongeveer 14,50 p.p.) kan zich opgeven bij mej. J. Witte, „Bloemwijk", telefoon (02220) 2163. van 26 mei tot en met 1 juni 1971 Geboren: Robert Franciscus Jacobus, zv. Cornelis Witte en Theodora Witte; Martinus Geert, zv. Jan G. Beerling en Johanna M. Wagemaker; Helmi, dv. Robert Mutter en Ida W. v. d. Horst; Yvo Dik, zv. Gerardus A. de Porto en Elisabeth M. A. Witte; Linda Christina dv. Willem S. Keijser en J. P. Kooi man; Marianne Martine, dv. Cornelis G. A. Poelje en Marianne Vlas; Tim, zv. Harm Vukkink en W. C. Huigen; Anthonie Jacobus, zv. Barend J. Staal en C. S. v. d. Vis. Ondertrouwd: Jan Duinker en Marion I. C. Meier. Overleden: Olaf H. K. Kammel, oud 4 jaar, wonende te Duitsland. DE KOOG Het voortbestaan van de drumband „Voorwaarts mars" blijkt veel inwoners van De Koog ter harte te gaan. De aktie om donateurs te win nen werd een groot succes: vrijwel ie dereen gaf zich op. Het bestuur kreeg van de direktie van hotel „Juliana" en van hotel „Op Duin" bericht, dat zij de kosten van aanschaf van een trommel voor hun rekening nemen. De huur voor het repetitielokaal „De Schuilhut" werd aanmerkelijk ver laagd. Intussen zijn ook de nieuwe bazui nen in gebruik genomen. De eerste reakties op de brief die het jubileumcomité van het Kon. Texels Fanfare aan allerlei ondernemingen en verenigingen op Texel heeft gestuurd, zijn bijzonder verheugend. Al direkt werd 'n achttal giften overgemaakt, sa men voor 700,Ook werden ver schillende toezeggingen gedaan. Nog maar enkele reakties zijn gekomen van verenigingen. Voor zover het voor hen bezwaarlijk is een rechtstreekse finan ciële bijdrage te geven, wordt gehoopt dat zij evenementen zullen organiseren waarvan de baten ten goede komen aan het jubileumfonds. Over 10 dagen gaat de loterij van het fanfare van start. De loten, die bij al lerlei gelegenheiden zullen worden aan geboden kosten ƒ1,p. st. De eerste prijs is een filmprojector; de tweede prijs een rijwiel; de derde prijs een ca mera; de vierde prijs een werphengel enz. Wie een gift voor het jubileumfonds beschikbaar wil stellen kan zijn bijdra ge het beste storten op rekening 34624 van de Coöp. Raiffeisenbank ten name van „Jubileumcomité Kon. Texels Fan fare". Als het woord WATERSPORT U ook maar iets doet, dan is het nieuwe „Boek van de maand" een boek dat u hebben MOET. door Jaap Kramer, Wim de Burgh Theo Kampa. Het meest complete boek over de bevaarbare wateren van ons land. 97 foto's, waarvan 24 in kleur onder strepen de tekst overtuigend. Gestoeld op een gedegen boten-, vaar- en waterkennis, geschreven met het meeslepende enthousiasme van de watersporter. Met detail- en overzichtskaarten. Tot 27 juni prijs ƒ11,50. Daarna ƒ23,50. Doet Uw voordeel met dit meesterlijke boek bij Uw boekhandel in de Parkstraat. tel. (02220) 2741 WILT U Wendt U dan tot een vertrouwd adres. Geen kosten vooruit. Wij hebben nog van alles aan te bieden BUNGALOWS vanaf ƒ38.000,— tot ƒ125.000,—. Gebouwd en nog te bouwen. Den Hoorn Herenstraat No. 55 Groot winkelpand, 6 st. slaapkamers voor velerlei doeleinden gescfhikt. De verbouwde boerderij „De Gouden Reaal", Diek 34, ong. 1300 m2 grond Den Burg Weverstraat No. 71 Woning met zomerhuisje. Goed onderhouden boerderij met on geveer 4500 m2 grond en een zomer huisje. Zuidhaffel B 85. Schuur, achter Weverstraat No. 53, groot 11 x 11 meter. Aan de J. P. Thijsselaan nog enige garages. Woonhuis met 2 zomerhuisjes, ondergrond en erf. Waalderstraat no. 25. Rozendijk No. B 141a Woonhuis met 1120 m2 grond. En nog meerdere woningen in aan bouw en nog te bouwen. OOSTEREND Diverse bungalows incl. grond v.a. 38.000, Koetebuurt No. 7. Woonhuis, erf en tuin, 224 m2. Oudeschild. Bouwterrein, groot 12 br. en 30 diep. Heemskerckstraat naast No. 17. Een woonhuis Buurtje No. 5 De Koog. Hotel „Lyda" 17 st. slaapkamers, complete be- drijfsinventaris. Voorzien van C.V. Epelaan No. 4 Bungalow met ong. 550 m2 grond. Bungalow met CV en garage, onge veer 660 m2 grond. Epelaan No. 8. Woning met zomerwoning en schuur tje. Kamerstraat No. 11. Woonhuis met grote schuur, waarin 6 st. appartementen, en ong. 842 m2 grond. Kaapstraat No. 3. Woonhuis met zomerwoning. Ruijslaan No. 15. Woonhuis met grote garage. Ruijslaan No. 3. Californiëweg diverse bungalows. De Cocksdorp, Kikkertstraat No. 86. Woning met zomerwoning en kam- peerhuisje, ong. 1800 m2 grond. Te koop gevraagd waar ook op Texel Vakantiebungalows of bouwterreinen daarvoor. Epelaan 29 te De Koog, Telefoon (02228) 318 DEN BURG, SCHILDEREND No. 88 met CV en 3 slaapkamers. DEN BURG, ZWAANSTRAAT No. 1 met 3 slaapkamers. DEN BURG, WEVERSTRAAT No. 71 met CV en een zomerhuisje, met garage. Te bevragen bij P. Eelman beëdigd Taxateur te De Koog, Texel. X Als het gaat om de eenvoudigste of de meest gekompliseerde moderne elektrotechnische installatie. Wij leveren niet alleen alle regelapparatuur en armaturen. Wij hebben bovendien specialisten met alle know-how van projektontwikkeling, installatie, onderhoud en uitbreiding. Zij geven gaarne adviezen en zijn u behulpzaam bij de ontwikkeling van uw plannen. Dit alles voor: o.a. woningen, winkels, kantoren, fabrieken, scholen, kerken, bejaardencentra en ziekenhuizen. Door ons te bellen legt u het snelst het eerste kontakt. WEVERSTRAAT 11-13 - DEN BURG/TEXEL - TEL. 3144 Bikini met vrolijke Hawaiiaanse bloemmotieven. Zonnige tinten met 'n kleine witte garnering om Bikini, I ivatcrvlug I dessin in sprankelende kleuren. Pittig klein b.h.tje, kittig broekje f 22.50 extra bruin te lijken, f 21.95 fwf TBOETJE

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 4