I f 825,-1 1 art de raadstribune ƒ37,50 l ƒ99,- i i door S. de Waard zijn wij gesloten. P. Bosma PASFOTO'S Fotobedrijf J. de Waal Wethouder Dros Ga naar Prins in Eierland. M. Wieringa BRIDGEN SIER- URSUSGAAS Dirk Witte-Artima 1 Grundig bandrecorder VERZEKERINGEN hooipakhaken hooivorken hooiharken Dirk Witte-Artima blauwe Ziindapp brommer KIKKERT LOONBEDRIJF Suède Hotpants Suède lange broeken Het Korfje" WOONHUIS WOONHUIS WOONHUIS BOSCH „Top Hit" J vaatwasmachine nu voor de speciale prijs van j (j. DE GRAAF EN ZN. VERKOOPSTER 't boeskippehu KIKKERT LOONBEDRIJF een huis kopen of verkopen? Of een taxatie? P. Eelman, beëdigd taxateur, erug van weg geweest, zaten wij Vj dagavond op de tribune tijdens de f isvergadering. Een voor ons won- ijke ervaring om na jarenlang dom de raadstafel te hebben mee- I aan, nu als toeschouwer aan de bui- I iant de gang van zaken te volgen. llereerst een opmerking vooraf. We nen ons indenken dat er wellicht ionen zijn die zeggen als ze ons pro gelezen hebben, waar bemoeit de zich mee, hij heeft z'n tijd gehad. fgezjfen van het feit dat iedere bur- het recht heeft om zich te uiten rent de gang van zaken in de sa- leving waarvan hij of zij deel uit- ikt, zouden wij willen zeggen: Gun zich nog jong van hart voelende W-er deze vorm van vrijetijdsbeste- ls we dan onze gedachten de vrije laten, dan is ons opgevallen de n, eerlijke en objectieve wijze waar de burgemeester de zaken behan- e. Hij wist waar hij over praatte en ich volkomen bewust van zijn ver- yoordelijkheid. De integriteit aide van hem af. Dit is geen mooi- ;erij of stroop. Het is een constate- zonder meer. et is de laatste jaren met eenvou- om als gemeentebestuur bepaalde en van de grond te krijgen. ls de voorzitter van de Ver. van Gemeenten, die we vanwege geza- ilijk bestuurswerk van nabij kennen ïeus geen Rooie Rakker kan worden oemd, als deze voorzitter op het vo- week gehouden congres zijn ver vaardiging uitspreekt over de wijze rop Den Haag zijn financiële ver- itingen nakomt ten opzichte van de leenten. Als de regering tot nu toe met bereid geweest is de sobere ■stellen van de door haar zelf inge- de Raad voor de gemeentefinanciën onoreren. Als de burgemeesters van vier grootste gemeenten te kennen oen gegeven als het niet spoedig indert te overwegen het bijltje er neer te gooien. Dan zegt dat toch iets, dan is het duidelijk dat de eenten in de hoek zitten waar de ipen vallen. et zou eenvoudig zijn een gemeente lesturen, indien het zou zijn, schep en haal meer. Dat is het nooit ge- st en zal het ook nooit worden. Het hierom, dat knappe koppen heb- uitgedokterd dat de verdeling van otale belastingopbrengst niet op de te wijze geschied en de betalingen zover wettelijk of bij beschikking gelegd zodanig vertraagd afkomen van een waanzinnige toestand kan den gesproken. Het enorme rente- daardoor veroorzaakt voor de* ieenten is een extraatje voor het moet derhalve dagelijks enorm boven geknokt worden door de eentebesturen. Van groot belang is •bij natuurlijk hoe de colleges deze •htsinspanning ten uitvoer brengen, r een teamgeest aanwezig welke tot rukking komt in solidariteit on? imenlijk de schouders er onder tfc in? Of probeert men elkaar om te reden dan ook de vliegen af te gen, anders gezegd, het bereiken meerdere glorie voor zichzelf ten- ;e van de ander? Of hebben de wet- ders zich vertrouwd gemaakt met min of meer gezapige houding „de burgemeester knapt het wel oe het hier ligt, we weten het niet :ies. Wel hebben we de indruk dat rgens iets niet helemaal klopt. We ïouden ons vooralsnog van een oor- Dit heeft uiteraard niets te maken het steeds met elkaar eens moeten Alstjeblieft niet. Dat is het niet. gaat om de onderlinge vertrou- ssfeer en het zich willen inzetten de zaak die men op zich nam. e hoofdmoot bij de beraadslagingen dagavond was de bouw van be rdenwoningen in twee of in één Vooropgesteld kan worden dat zo- het gemeentebestuur, de stichting de reclamanten èn de Raad het eens waren over de stelling dat het bouwen in één laag de voorkeur ver dient. Een belangrijk gegeven voor de toekomst. Uit het verloop van de be sprekingen werd wel duidelijk dat men hetzij door verandering van inzicht, of tewel een ter goeder trouw niet be trachten van de noodzakelijke zorgvul digheid van de initiatiefnemers in sa menwerking met de gemeente, inzake de procedure bij het bouwen in een be stemmingsplan; of een al of niet te mo tiveren angst inzake „aanvaardbare huur", de oorzaak was dat men zich door al deze zaken in een dusdanige positie had gemanoeuvreerd dat men in feite niet anders meer kon. Om een beeld te gebruiken, had het wel iets weg van een auto die men in eerste instantie mooi geparkeerd had. Men was blij dat men het plekje had gevonden. Men heeft niet verwacht en niet gezien dat men kon worden inge klemd. Dit gebeurt echter wel en men probeert op allerlei manieren er uit te komen, met als resultaat dat men on gewild door al dat gemanoeuvreer er he lemaal niet meer uitkomt. De voorbij ganger die in laatste instantie op zijn wijze aanwijzingen tracht te geven kwam te laat en bleek te summier om de oplossing te bewerkstelligen. Het probleem, gemakshalve gezegd, tussen hoogbouw en laagbouw was het begrip „aanvaardbare huur". Men kan de vraag stellen. Wat is aanvaardbare huur. Een zevende of een achtste van het inkomen? Rijksambtenaren betalen maximaal ongeveer een achtste van hun inkomen voor het bewonen van een ambtswoning. Het wil ons voorkomen, gelet op de momenteel geldende bouwprijzen en de geldende subsidieregeling alsmede er van uitgaande dat men bij het toewij zingsbeleid geen onderscheid maakt op welstandsgronden van de toekomstige bewoner, men er niet aan ontkomt, voor velen op andere wijze de volledige huurbetaling mogelijk te maken. Tenzij de stichting die blijkbaar over vrij veel kapitaal beschikt een deel van de ex ploitatielasten voor eigen rekening neemt. Is dit laatste niet het geval, dan zal het uit d^ lengte of de breedte moe ten komen. De zaak moet sluiten. In de gegeven situatie zouden wij er de voorkeur aan geven het is ons bekend dat men elders in den lande dergelijke problemen ook zodanig op lost dat als de lengte van de Rijks subsidie via Volkshuisvesting niet toe reikend is, de breedte gevonden zal moeten worden via de Rijkswet die een redelijk bestaan waaronder het wo nen in een bejaardenwoning mag wor den begrepen voor de bejaarde moet waarborgen. Wil men dit als bestuur der niet, dan is te voorzien dat het grootste deel van de thans levende ge neratie bejaarden inzake het redelijk wonen klem komen te zitten. Als oor zaak zou dan gelden, dat zij zonder er zelfs iets om te hebben kunnen doen, het twijfelachtig genoegen hebben te vroeg te zijn geboren om mede te de len in de vruchten van de in den lande heersende welvaart. Een situatie die elk weldenkend mens zal willen ver werpen. De gedachte van de financiering via de geschetste breedte-lijn is echt geen Sinterklaas spelen met algemene mid delen. Veelal zien wij het omgekeerd. Het doet ons denken aan een eenvoudig Sinterklaasversje waarbij het zorgzame kind iets klaar zet voor het trouwe paardje van de Sint. Het is volkomen verantwoord van de bestuurder indien men deze kinderlijke spontane zorgzame gedachtengang zou volgen via de aangegeven lengte en/of breedtelijn en daardoor passende laag bouw woningen zou klaar zetten voor de trouwe paartjes of alleenstaanden die het heus wel waard zijn. 'Deze beeldspraak verder volgend zouden zij die dit klaar maken de dankbaarheid van de oudjes als een ga ve van de Goedheiligman kunnen be schouwen. dinsdag 8 juni 1971 's avonds om 5 min. half 8 onze zoon ge- met een gewicht 3180 gram en een te van 50 cm. jan maarten bob en nina dros nstede 168, telveen. TEXELAARTJES 11e verzek. en financ. Jekker, Bernhardlaan Den Burg, (02220) 2833 oor oud ijzer, lom metalen en bruik- ijzer. J. W. Schagen, [emakerstraat 28, Den g, tel. (02220) 2470 aat u door ons naar vakantiebestemming ïgen (eventueel taxi aanhanger voor uw ;en en bagage). Te- verzorgen wij het roeren van uw cara- door heel Nederland, te pomp en taxibedrijf VI. van Boven, Oude- ld, tel. (02220) 2721 oor alle types auto hangers? Dros Smede- tel. (02225) 229 Voor Uw verhuizingen van Koningsbruggen, Nieuweweg 13, Den Hel der, tel. (02235) 587. Wij verzorgen Uw declaratie. Koop nu zonwering. Vraag vrijblijvend prijs opgave. Vlotte levertijd, 5 jaar garantie. B. C. van Veen, Jac. P. Thijsselaan 29, tel. 3304 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon- oordsingel 17. Den Burg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Trouwreportages. De Wieringer fotografep. Foto Boersen en Zonén, Hippolytushoef, telefoon (02279) 1482. Postbus 12 Voor een verplaatsbare vuilniszak-houder. Gebr. Bruining, De Koog, tel. 482, Plevierstraat 23 de n.v.s.h. wil voor- Q lichting geven zon- der zich op te drin gen. Lidmaatschap ƒ12,50 p.j. incl. Sextant Te koop i.g.st.z. cara van, prima verlichting en verwarming. Tel. (02228) 481 Te koop voor hooi V* ha. Italiaans raaigras. Tel. 3329 Verhuisd van Thijsse laan 42 naar Kogerstraat 2A.. Corry Verseput, Yvonne Te koop aangeb. radia tor met thermostaat voor bij verwarming. W. van Beierenstr. 4, Den Burg Condooms 36 st. Blau- siegel ƒ12,50, per gros ƒ42,50 of 50 st. Durex ƒ10,per gros ƒ27,50. Condor, Postbus 194, Leeuwarden. Geen voor- uitbetaliing Te koop Vespa scooter, in pr. st aat. L. C. Witte, Wilhelm inalaan 10, Den Burg Bolbegonia's, gera niums en tuinplantjes voor bak en tuin. Vita Nova, Kogerstraat 55, tel. 3453 Goggomobil T 300, 23.000 km gereden; zeer billijke prijs. H. J. v d Geest, Gravenstraat 17 Den Burg Te koop Lambretta scooter, motor in goede staat, rest voor sloop. Paul Witte, Waalderstr 16, tel. (02220) 2626 Wie heeft ons kleine poesje gezien? Hij heeft drie kleuren, zw. - w. -br. P. Heijnen, Ada v. Hol- landstr. 13, Den Burg, tel (02220) 2592 Op donderdag 17 juni a.s. hopen onze lieve Ouders en Grootouders C. C. Barhorst en H. Barhorst-Halsema hun 50-jarig huwelijks feest te vieren. Gelegenheid tot felici teren in Café-Restaurant ,De Instuif", Californië- weg, De Koog, van 3 tot 5 uur. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achter kleinkind Simon Dorgelo, Beneluxlaan 23, Beverwijk, en Hilda de Visser, P.H. Polder H 36, Texel, geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk. De voltrekking zal plaats vinden op donderdag, 24 juni a.s. om 15.00 uur in het Stadhuis te Bever wijk. De kerkelijke bevestiging om 15.30 uur, in de Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152. Gelegenheid tot felicite ren op zaterdag, 19 juni a.s., na 14.00 uur, P.H. Polder H 36 Toekomstig adres: Ker- velstraat 164, Krommenie Willem Moor, Wilhelminalaan 86, en Greet Kauffman, Plantsoenlaan 135, Zwanenburg, gaan trouwen op 18 juni om 14.30 uur in het ge meentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 15.15 uur in de R.K. Kerk te Den Burg. Toekomstig adres: War moesstraat 24, Den Burg. Receptie van 17.00-18.30 uur in Hotel ,,De Zwaan" Maandag 14 en dinsdag 15 juni Ons atelier is biervoor open van 9 v.m. tot 9 n.m. Binnenburg 23, Den Burg Langs deze weg willen wij graag iedereen be danken voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk onder vonden. Simon en Anneke Hamstra, Hippolytushoef, Koningsweg 70. is wegens vakantie verhinderd op 15 juni a.s. spreekuur te houden. Voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij ons 45- jarig huwelijksfeest, zeg gen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. Fam. D. Witte Thzn. Den Burg, Zwaanstraat Mensen, tob niet langer met slechte aardappels. Die heeft tenminste nog goeie. Onvoorstelbaar lekker 't Eind uit en. niet goed, geld terug. Zolang de voorraad strekt. Wij wilden graag langs deze weg onze oude en nieuwe vrienden harte lijk danken voor de uiter mate plezierige wijze, waarop ze ons verblijf Dp ons Gouden Boltje on vergetelijk hebben ge maakt. In het bijzonder meester Van Wolferen het verdere onderwijzend personeel en de leerlingen van de O.L.S. in Den Hoorn. Bert, Gabriella, Ninette Rotgans 5 Maryvale Road, Athelstone 5076, South Australia. In verband met het aftreden wegens pen sionering, van de heer als lid van de Hoofddirectie van de coöpera tieve vereniging tot exploitatie van melk- productenfabneken g.a. „NOORDHOLLAND" zal op donderdagavond 24 juni a.s. van 7.30 - 10.00 uur een receptie worden gehouden in Hotel „De Lindeboom-Texel", Groeneplaats 14 te Den Burg. Tot deze gelegenheid, welke speciaal is be doeld voor bewoners van het eiland Texel, worden allen die hun belangstelling willen tonen bij het afscheid van de heer Wieringa, gaarne uitgenodigd. Opmeer, juni 1971. N. Hoornsman, voorzitter P Veer, secretaris Vanaf dinsdag 15 juni t/m 17 augustus elke week bridgen in Hotel „De Lindeboom-Texel". Aanvang 8.15 uur precies Inleggeld ƒ5,per paar. groen en geel, per rol van 25 meter, hoogte 0,90 ƒ71,70 hoogte 0,65 ƒ56,80 hoogte 0,40 ƒ46,25 Gedurende 10 dagen 20% korting telefoon 2424 Wegens aanschaf van nieuw opnamemateriaal heeft de stichting be- jaardenomroep Texel te koop TK 120 a ƒ150,— 1 Grundig bandrecorder TK 121 a ƒ175, Beide zijn compleet met microfoon, standaard en spoel. Te bevragen J. P. Thijsse laan 136, Den Burg, tus sen 18.00 en 19.00 uur. Voor al uw Algemeen Assurantiekantoor DE WIJN Kogerstr. 34 - Den Burg tel. (02220) 2315 VOOR: tel. 2424 Wie heeft mijn gezien? Zondagavond meegenomen bij „De Ze ven Provinciën". Sjef Boom, tel. (02220) 2853 voor maaikneuzen en hakselen met opraapwagen Stenenplaats DEN BURG, SCHILDEREND No. 88 met CV en 3 slaapkamers. DEN BURG, SCHOONOORDSINGEL No. 17 met 3 te verhuren zomerhuisjes en grote schuur, ondergrond en erf 884 m2. DEN BURG, WEVERSTRAAT No. 71 met CV en een zomerhuisje, met garage. Te bevragen bij P. Eelman beëdigd Taxateur te De Koog, Texel. 1IIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW met waterontharder universeel programma voor elke afwas. voorspoelprogramma capaciteit 12 standaard- couverts. j Normaal 1098, Julianastraat 2-4 - Den Burg - Texel 1 iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiil Wij vragen een TEXTIELHUIS ZEGEL - Weverstraat WEVERSTRAAT 55 DEN BURG voor maaien met 2 st. schudden met 2 st. persen met 3 st. WILT U Wendt U dan tot een vertrouwd adres. Geen kosten vooruit. Wij hebben nog van alles aan te bieden BUNGALOWS vanaf ƒ38.000,tot ƒ125.000, Gebouwd en nog te bouwen. Den Hoorn Herenstraat No. 55 Groot winkelpand, 6 st. slaapkamers voor velerlei doeleinden geschikt. De verbouwde boerderij „De Gouden Reaal", Diek 34, ong. 1300 m2 grond Den Burg Woonhuis met ondergrond. Weverstraat No. 61. Schuur, achter Weverstraat No. 53, groot 11 x 11 meter. Aan de J. P. Thijsselaan nog enige garages. Woonhuis met 2 zomerhuisjes, ondergrond en erf. Waalderstraat no. 25. Rozendijk No. B 141a Woonhuis met 1120 m2 grond. En nog meerdere woningen in aan bouw en nog te bouwen. OOSTEREND Diverse bungalows incl. grond v.a. 38.000, Koetcbuurt No. 7. Woonhuis, erf en tuin, 224 m2. Oudeschild. Bouwterrein, groot 12 br. en 30 diep. Heemskerckstraat naast No. 17. Een woonhuis Buurtje no. 5 en 3. De Koog. Hotel „Lyda" 17 st. slaapkamers, complete be- drijfsinventaris. Voorzien van C.V. Epelaan No. 4 Bungalow met ong. 550 m2 grond. Bungalow met CV en garage, onge veer 660 m2 grond. Epelaan No. 8. Woning met zomerwoning en schuur tje. Kamerstraat No. 11. Woonhuis met grote schuur, waarin 6 st. appartementen, en ong. 842 m2 grond. Kaapstraat No. 3. Woonhuis met zomerwoning. Ruijslaan No. 15. Woonhuis met grote garage. Ruijslaan No. 3. Californiëweg diverse bungalows. Te koop gevraagd waar ook op Texel Vakantiebungalows of bouwterreinen daarvoor. Epelaan 29 te De Koog, Telefoon (02228) 318

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 2