Raadsvergadering Grepen uit de geschiedenis van het Kon. Texels Fanfarekorps Veteranen strijden zondag in Den Hoorn FlI.MmiUWS VERVOLG VAN PAG. 1 S.V. Texel op bezoek bij J.V.C. Burgerlijke stand Grote giften! 1 D,— tuk 1,95 1,79 ct. ct. L,— ct. bi •omngen voor het grijpen". Als wet- louder die o.m. belast is met de woon- uimteverdeling wist hij van welk een etekenis een dergelijke uitbreiding an het woningbestand is. De heer J. Witte vertelde dat in Den leider éénlaagswoningen zijn gebouwd oor 23.700,„Waarom zou dat op 'exel niet kunnen?" Hij pleitte voor et aanhouden van de beslissing en het lternatiefplan aan te besteden zodat nen zelf het prijsverschil kon consta- eren. De heer Westdorp: „Wie bouwt lier nu eigenlijk? De gemeente of Be- aardenzorg? Leg het bestemmingsplan an De Cocksdorp snel ter visie dan iunnen we tot onteigening van de jrond over gaan als het op een andere lianier niet lukt". Waarna Mr. Spren- ;er de discussie sloot en de raad er ich voor uitsprak dat de bouw van vveelaagswoningen in Den Hoorn, De [oog en De Cocksdorp niet wordt te- engegaan. Voor Oudeschild en Ooster- nd was geen uitspraak nodig omdat e tweelaagsplannen daar in overeen- temming met het geldende bestem mingsplan zijn. Kleuterschool Twee keer werd tijdens de raadsver- jadering gesproken over de benarde lituatie waarin zich de kleuterschool •an De Cocksdorp bevindt. Op een des- ietreffende vraag van dhr. Zuidewind ion Mr. Sprenger nog weinig hoop- ols laten horen. De financiering van le nieuwe school is een probleem om- lat het niet mogelijk meer is met een mrgerzinlening iets te doen. Nog moei- ijker ligt het met de verwerving van le benodigde grond. Aan het eind van le vergadering kwam de Pakt-fraktie net een motie, luidende: „De gemeen teraad van Texel in vergadering bijeen Dp 8 juni 1971; volledig geïnformeerd lijnde over de erbarmelijke slechte toe stand waarin het gebouw van de kleu terschool te De Cocksdorp zich bevindt; in aanmerking nemende het grote aan tal kleuters, dat door ruimtegebrek van kleuteronderwijs verstoken moet blij ven, gezien het feit dat deze onverant- Ivoorde toestand reeds jaren slepende is; spreekt zich heden uit voor het ge- van de hoogste prioriteit aan de iouw van een nieuwe kleuterschool te De Cocksdorp en geeft het gemeente bestuur in overweging de benodigde gelden voor de bouw beschikbaar te stellen eventueel ten koste van andere uit te voeren objecten". Mr. Sprenger vond het toch wel griezelig om aan de1- zaak inderdaad de grootste priori teit toe te kennen. Wie beoordeelt of bijv. het verbreden van de Postweg met nóg dringerder is dan het bouwen van een nieuwe kleuterschool? De heer Westdorp had de indruk dat Gedepu teerde Staten onvoldoende op de hoog te zijn van de ernst van de toestand. De voorzitter verzekerde dat alles wordt gedaan om uit de situatie te ko men. De heer Timmer merkte op dat De Cocksdorp het enige dorp op Texel is waar men niet beschikt over een be hoorlijke kleuterschool. Fluor De heer Zuidewind informeerde aan1 het begin van de vergadering of Texel zelf kan beslissen over het al of niet toevoegen van fluor in het drinkwater, of dat men zich moet aanpassen aan het fluorideringsbeleid dat het PWN voor haar hele leveringsgebied laat gelden. Burgemeester Sprenger ver wachtte het laatste hoewel 't op Texel technisch mogelijk is een „eigen" fluor- beleid te volgen. De heer C. Koorn noemde fluoridering een vorm van mi lieuvervuiling. Zijn fraktiegenote mej. Luijsterburg lichtte toe dat dat fluor via omwegen ook in het menselijk li chaam terecht komt (bijvoorbeeld door het consumeren van melk en vlees van koeien die gefluorideerd water hebben gedronken) waardoor wellicht overdo sering ontstaat. De heer Zuidewind was vóór fluor in het water. Hij wees op goede ervaringen in „fluor-gemeen- ten". Mr. Sprenger: De meeste officiële overheidsorganen zijn vóór fluor. Men is van mening dat fluoridering in feite een correctie is op het tekort aan fluor in water. Tuinwallen Het nieuwe voorbereidingsbesluit voor het landelijk gebied van Texel was voor de heer Zuidewind aanleiding om speciale aandacht te vragen voor het tuinwallenprobleem Volgens het nieu we besluit mogen deze niet meer zon der vergunning worden afgegraven, veranderd of beschadigd, maar met het onderhoud van tuinwallen gaan hoge 'kosten gepaard. In deze kosten zou van overheidswege moeten worden bijge dragen Volgens Mr. Sprenger is hier over reeds overleg gaande met rijk en provincie. Desgevraagd vertelde hij la ter, dat de gemeente in een enkel geval al was bijgesprongen om te voorkomen dat een tuinwal verloren ging. Bij de vaststelling van de verschillen de bestemmingsplannen van Den Burg merkte de heer J. Zuidewind op dat het niet erg vlot gaat met de uitgifte van bouwterreinen voor bungalows in Den Burg-oost. Nog 48 terreinen wachten aan de Bernhardlaan op een koper. Men is blijkbaar te optimistisch geweest. De hoogte van de grondprijzen speelt hier een duidelijke rol. Hij vroeg zich af of in het algemeen niet iets aan de grond- kosten kan worden gedaan. Met name de aannemers hebben door de hoge kosten de grootste moeite om de stich- tingskosten van hun huizen op „premie waardig" niveau te houden. Mr. Spren ger zei dat alles wordt gedaan om de grondprijzen geen cent hoger te maken dan nodig is. Men koopt zo scherp mo gelijk in, maar het is onmogelijk de andere kosten die de prijs bepalen te vermijden. Als zou blijken dat de bun galowterreinen onverkocht blijven, dan r.al het bestemmingsplan op de helling noeten. Wat de grondprijzen betreft steekt Texel niet ongunstig af bij an dere gemeenten. Het is reëel te beden ken dat de grondprijzen alleen maar kunnen stijgen. Op dat laatste legde ook de heer P. Smit de nadruk. „De kosten van bouwrijp maken worden ieder jaar hoger, dus ook de verkoopprijs van de grond". De heer Zuidewind zag nog wel £ds in het uitgeven van niet-bouwrijpe grond aan aannemers, die dan zelf stra ten, riolering e.d. tegen een mogelijk lagere prijs kunnen aanleggen, omdat de uitvoering van het hele project dan in één hand is. Smit: ,,'t Kan goedkoper als je een trottoir van drie tegels breed maakt, smalle straatjes en geen groen maar die kant moeten we niet op. Ik vind het verlangen van een lagere bouwgrondprijs irreëel. Iedereen weet toch hoe deze prijs tot stand komt. Het kan eenvoudig niet anders". Kruidenierachtig Volgens de heer Blanken is de kwes tie, dat men voor wonen te weinig geld over heeft. Het getuigt van een „be krompen en kruideniersachtige menta liteit" om de plannen te gaan samen drukken, zodat een lagere grondprijs ontstaat, waarmee dan een aannemer vooruit geholpen kan worden. Met het ongegrond verklaren van het beroepsschrift van de heer J. P. Eelman tegen de weigering van een door hem gevraagde bouwvergunning waren alle raadsleden het eens. De heer Westdorp had weinig waardering voor de insinua ties in het schrijven. „Alleen daarom zou je al geneigd zijn zo'n beroeps schrift opzij te leggen". Mr. Sprenger: „Inderdaad, het is jammer van de tijd en het papier'. Veel meer begrip had men voor "net beroepsschrift van de heer Krijnen, die geen grote schuur achter zijn woning aan de Loodssingel mag bouwen. Op een vraag van de heer Zuidewind of de heer Krijnen op dit moment al naar het industrieterrein te Oudeschild kan wor den verwezen, kon mr. Sprenger niet met zekerheid antwoorden. Het nieuwe bestemmingsplan van Oudeschild voor ziet in ieder geval in de aanleg van een industrieterrein. De heer C. Ellen pleitte toch voor een tegemoetkomende houding jegens Krij nen. Deze visser heeft enkele jaren ge leden al eens een dergelijke vergunning aangevraagd en toen wel toestemming gekregen. Door omstandigheden ging de bouw toen niet door. Tegen een schuur achter een huis in de Loodssingel had Ellen weinig bezwaar; wel als het een der nieuwe wijken van Oudeschild zou zijn. Mr. Sprenger zei dat B. en W. alle mogelijkheden hebben bekeken om de heer Krijnen te helpen, maar het is echt niet mogelijk gebleken zonder niet te overziene konsekwenties. Ook het beroepsschrift van de heer H. Wuis, die op de duinen bij De Koog een bungalow wilde bouwen, werd onge grond verklaard. Interessant is dat Wuis de vergunning wel krijgt als de gemeente er niet in zou slagen tijdig het nieuwe bestemmingsplan ter visie te leggen. Op 4 augustus moet het nieuwe plan er zijn. De heer Wuis mag dus hopen, dat de ambtelijke molens langzaam draaien. Grondtransacties Vervolgens ging de raad met enkele aan- en verkopen van grond akkoord. Van de heer J. Bakker, De Zes 2b te Den Burg, werd voor 609,75 een 271 m2 groot stuk grond gekocht nabij de Tj akkerstraat. De grond is volgens het bestemmingsplan bedoeld voor woning bouw. Van de heer A. Trap te Oosterend werd een bij de Peperstraat gelegen stuk grond van 553 m2 gekocht voor 19.000,Dat laatste wekte bij de raadsleden wel enige verbazing. Waar om zóveel geld? Wethouder Dros cor rigeerde een nalatigheid in het betref fende voorstel; Op de grond staat ook nog een gebouw dat moet worden over genomen. De grond is nodig voor weg en groenaanleg. Met die bestemming was de heer Koorn niet blij. De weg komt nl. vlak langs de school. Aan de fa. A. en W. Trap te Ooster end werd een nabij de Kotterstraat gelegen stuk industrieterrein verkocht voor 18.537,Het terrein is groot 1002 m2; de firma Trap wil er een be drijfsgebouw neerzetten. Tenslotte werd een stuk grond van 475 m2 aan de Parnassiastraat te De Koog verkocht aan de heer J. v.d. Meer te Den Burg voor ƒ20.662,50. Hij wil het als parkeerterrein voor zijn bedrijf ge bruiken. AOT Dc raad ging ermee akkoord dat de ge meente voor ƒ100.000,deelneemt in het kapitaal van de onlangs gestichte N.V. Autobus Onderneming Texel (AOT). Tevens werd besloten voor de jaren 1971 tot en met 1975 garantie te verlenen voor het door de gemeente ieder jaar dragen van het exploitatie tekort van de AOT, telkens verminderd met een bijdrage van 50% door TESO tot een maximum van ƒ45.000,per jaar. Een voorwaarde is dat minimaal de helft van het aantal leden van de raad van commissarissen in de n.v. AOT bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeente. Het door de gemeente in te brengen kapitaal zal worden gebruikt voor de gedeeltelijke financiering van twee te vervangen autobussen. Door hun kapitaalsinbreng en vertegenwoor diging in het bestuur menen B. en W. voldoende invloed in de nieuwe onder neming te hebben verworven om een goed functionerend openbaar vervoer op Texel in stand te kunnen houden. De gemeente heeft het bedrag niet direct hoeven volstorten. De onderhandelin gen zijn in goede sfeer gevoerd. Naar aanleiding van enkele begro tingswijzigingen (o.a. werd geld uitge trokken voor het opknappen van de woning Warmoesstraat 26, Den Burg en O 62) wees de heer C. Ellen op de erbarmelijke toestand waarin het pand De Ruyterstraat 104 (bewoond door C. Witte) te Oudeschild zich bevindt. Nog lang niet rond is de financiering van de Postwegverbreding. Het ziet er nu naar uit dat de Postweg voor 2/3 voor rekening komt van het wegen fonds en voor 1/3 ten laste van de ge meente. De totale verbredingskosten zullen ƒ3.131.600,bedragen. De voorzitter zei dat het laatste woord over deze kostenverdeling nog niet is gespro ken. Zoals het er nu voorstaat, wordt het voor de gemeente een zeer zware financiële dobber. Een bedrag van rond een miljoen is tenslotte geen kleinig heid. De heer Westdorp zag de goed keuring nog niet afkomen. Voor het ko mende seizoen zal de weg nog wel van een slijtlaag worden voorzien. Zondag a.s. komen de veteranen van VZV ('t Veld), WGW (Den Helder), Hel der (Den Helder), Tex. Boys (Den Burg) en ZDH (Den Hoorn) naar Den Hoorn. Het belooft een interessant toernooi te worden, zodat het voor spelers en pu bliek een leuke dag kan worden. Het programma ziet er als volgt uit: 10.30 uur opening 10.45 - 11.20 uur Helder-VZV 11.25 - 12.00 uur ZDH-Tex. Boys 12.05 - 12.40 uur WGW-Helder 12.45 - 13.20 uur VZV-ZDH 13.25 - 14.00 uur Tex. Boys-WGW 14.05 - 14.40 uur Helder-ZDH 14.45 - 15.20 uur VZV-Tex. Boys 15.25 - 16.00 uur ZDH-WGW 16.05 - 16.40 uur Tex. Boys-Helder 16.45 - 17.20 uur WGW-VZV 17.30 uur prijsuitreiking De wedstrijden duren 2 x 15 minuten zonder rust. SCHIETOEFENINGEN Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 21 tot en met 25 juni 1971 zullen, op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, van bovenge noemd terrein schietoefeningen worden gehouden met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 m. „Sexy Suzanne heeft ook een nicht" is de titel van een vrolijk verhaal vol gekke en pikante belevenissen van een klein reizend toneelgezelschap, dat op weg naar Parijs strandt in een schijn baar verlaten kasteeltje. Dit is het be gin van vele moeilijkheden. Het begint met de ontdekking van een baby in het oude slot en een bestorming door sol daten van Napoleon. De acteur Ferdi nand, geliefde van Suzanne, wordt hierbij gearresteerd, omdat men hem aanziet voor de kasteelheer jonker Adrian van Ambras, die verdacht wordt van samenzwering tegen de kei zer. Een bezoek van de voor deze gele genheid extra verleidelijk uitgedoste Suzanne aan Napoleon om hem te be vrijden heeft aanvankelijk weinig re sultaat. De vorst heeft andere zorgen. Zijn plan om een politiek belangrijk huwelijk te sluiten dreigt te misluk ken, doordat algemeen bekend is, dat Napoleon blijkbaar niet in staat is een eigen dynastie te stichten. Suzanne reikt hem de helpende hand, door op een ogenblik, dat een groot gezelschap in het paleis is verzameld met de ge vonden baby binnen te stappen en het kind als onwettige zoon van de keizer te presenteren. Even lijkt de situatie gered, maar de plotselinge aankomst van de echte vader van het kind, jon ker Adrian van Ambras zaait nieuwe paniek. Ook de dreiging om een schan daal te zullen ontketenen door de zus ter van Napoleon en een Russische ge zant, die achter de waarheid zijn geko men en het belangrijke huwelijk van de vorst willen voorkomen, lijken roet in het eten te gooien. Dankzij de mede werking van de jonker en het geraffi neerde toneelspel van Suzanne loopt 't tenslotte voor alle partijen goed af. De film draait vrijdag- en zondagavond om 8 uur. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag- en maandagavond (8 uur) en zondagmiddag (3 uur) wordt wel op een heel bijzondere wijze oorlog ge voerd door een Amerikaanse miljonair en zijn gevolg in de film „Te gek om los te lopen", een van de vele successen van de komiek Jerry Lewis. De schat rijke Brendan Byers II (Jerry Lewis) krijgt in 1943 een oproep voor militai re dienst, maar wordt tot zijn spijt af gekeurd. Zijn vaderlandslievende gevoe lens doen hem beslissen een eigen leger te formeren uit zijn personeelsstaf. Zijn landgoed wordt veranderd in een opleidingskamp en als instructeurs huurt hij een ex-gangster en een vroe gere kapitein van het Japanse leger. In een jacht, volgeladen met kaviaar, drank en meisjes vertrekt het „leger" voor de grote opdracht: de Amerika nen in Europa te helpen in hun strijd tegen de Nazi's. Zij gaan in Napels aan wal, vanwaar zij, inmiddels gehuld in Duitse uniformen naar het hoofdkwar tier van maarschalk Van Kesselring, een van Hitiers bevelhebbers trekken. Brendan lijkt sprekend op de maar schalk en neemt al spoedig diens plaats in. Zijn functie verplicht hem enkele „ijzeren kruizen" uit te delen en de liefde van een Italiaanse schone te doorstaan en stelt hem in staat hel, Duitse leger terug te laten trekken. Als de geallieerden oprukken wil de dap pere plaatsvervanger zijn vermomming echter laten vallen. Helaas loopt hij nog in Nazi-uniform als het Ameri kaanse leger arriveert. Dat was 't eind van Brendans verhaal geweest, als hij niet korte tijd later op het Commando kantoor van de Japanse strijdkrachten was opgedoken in het uniform van een zekere admiraal NagumaToegang alle leeftijden. Zaterdag, 12 juni a.s. nemen de pu pillen van S.V. Texel deel aan het toer nooi van JVC, Julianadorp. Het ver trek is gesteld op 9.30 uur van hotel „De Graaf". De volgende spelers wor den hiervoor uitgenodigd: Pupillen a: J. Zijm, W. Bosma, P. Langeveld, P. Kikkert, M. v. d. Vis, J. Verdoorn, J. de Beurs, A. Cupido, G. Grootjen, B. Wit, G. Hoep, H. van Wil- sum en R. Maasdam. Pupillen c: O. Goënga, Jan Duinker, Hans Zijm, Koos Tjepkema, D. de Lugt, J. Feenstra, P. Smits, M. Bruijn, Jan Eelman, J. van Kranenburg en G. Rijk. Pupillen d: B. v. d. Berg, J. Grisnigt, W. Oudes, E. Oskam, M. Siemeling, P. A. Schoorl, H. Kikkert, L. van Aalde ren, D. Zuidewind, P. Krugers, S. Dob, P. Brons en D. Plaatsman. Zondag, 13 juni wordt het adspiran- ten- en juniorentoernooi van dezelfde vereniging bezocht. De overtocht wordt gemaakt met de boot van 11 uur. Hier voor worden uitgenodigd de spelers: Adspiranten b: R. Vink, A. Keijser, Jan de Lugt, N. de Graaf, F. J. Maas, P. Bruijn, R. van Hoorn, Jos Slikker, H. van Boven, B. Schagen, W. P. v. d. Vis, Jac. Slikker en J. A. Eelman. Junioren; C. Boeijen, E. de Bruijn, H. Groen, Hans Witte, W. Dootjes, M. Maat, A. v. d. Slikke, R. Caspers, C. Dijksen, P. Grisnigt, A. Zijm, R. Haak en W. Jas. Hopelijk zal S.V. Texel bij deze gro te toernooien een goed figuur slaan. Mededelingen Per 1 juni 1971 is benoemd tot secre taris van S.V. Texel, de heer W. J. M. Koorn, Wilhelminalaan 54, Den Burg, telefoon 2384; tot jeugdsekretaris, de heer M. Bruijn, Weverstraat 35, Den Burg, telefoon 2267. Nieuwe leden kun nen zich alleen opgeven bij de heer G. ten Cate, R. Keijserstraat 6, Den Burg, telefoon 2233. Willen de leden, die hun contributie nog niet betaald hebben, dit p.o. doen bij de penningmeester de heer F. Rood- lieb, Kogerstraat 112, Den Burg of door overschrijving op postgiro 34 56 98, t.n.v. de penningmeester S.V. Texel, Den Burg. 1 juli begint het nieuwe ver enigingsjaar. Leden die willen bedan ken worden verzocht, dit schriftelijk te doen bij de heer G. ten Cate. Na 1 juli worden geen bedankjes meer aangeno men. van 2 tot en met 8 juni 1971 Geboren: Annemieke Wendeline, dv. Pieter C. Plug en Wilhelmina Varke- visser; Aphrodite Wishita, dv. Willem J. Boon en Monika Vetter; Constantijn, zv. Gerrit Bruin en Grietje Koopman; Monique, dv. Poulus Verhagen en J. Schuurman. Ondertrouwd: Johan H. J. Schlepers en Fenna de Jong. Overleden; August Bóhm, oud 66 jaar, wonende te Duitsland; Laurina A. Koopman, ev. Roorda, oud 67 jaar, wo nende te De Cocksdorp; Lourens Witte, oud 16 jaar, wonende te De Waal; Ant- je Vlas, wv. Pool, oud 82 jaar, wonende te Den Burg. Het is boeiend om in de oude versla gen van het Texels Fanfarecorps het wel en wee na te gaan vooral het eer ste jaarverslag is belangrijk. De secre taris schrijft daar dat de wens om aan Den Burg een muziekcorps te hebben al jaren bestond. Ernstige pogingen bleven echter uit. En geen wonder want voor de oprichting van een mu ziekvereniging is goede wil en ijver niet voldoende, er moeten ook geldelij ke offers worden gebracht. De meer ernstige poging om tot oprichting te komen noemt de secretaris de muziek uitvoering die door een gezelschap uit De Waal op zondag 24 mei (1891) „des vorige jaars" voor hotel „Den Burg" werd gegeven. Dat was voor de Bur gers blijkbaar toch wel erg zwaar te verteren want reeds op donderdag 4 juni werd in café „Parkzicht" een bij eenkomst gehouden om oprichting voor te bereiden. Dit had geen direkt resul taat maar op 20 augustus was er weer een bijeenkomst nu in de Vergulde Kikkert. Nu werd het ernst. Werkende leden bleken voldoende beschikbaar al leen de financiële kant bleef over. Een commissie bestaande uit de heren Stam, Dikkers en De Rooij kregen opdracht om bij de burgerij de nodige gelden te verkrijgen. Op 7 september was 't dan eindelijk zover. Een bestuur werd ge kozen bestaande uit de heren Stam, Dikkers, De Rooij, S. Keijser Jzn. en R. Moojen. De heer Borstlap uit Schagen werd tot direkteur benoemd en een re glement werd samengesteld. Texels Fanfarecorps was geboren. Op dinsdag 13 oktober werden de instrumenten uit gereikt en vanaf die tijd werd 2 keer in de week gerepeteerd. Het eerste op treden in het openbaar was op zaterdag 30 januari 1892 ter gelegenheid van de inhuldiging van de Jonkheer Strik van Linschoten als burgemeester van Texel. Woensdag 23 maart werd een openbare repetitie gehouden „uitsluitend toegan- baar" voor kunstlievende leden met hunne dames. Deze openbare repetitie was tevens het afscheid van de direk teur, de heer Borstlap, die wegens ver andering van betrekking moest bedan ken, waardoor het corps voor grote moeilijkheden werd geplaatst. Begin april werd de heer Gijswijk uit Den Helder als direkteur benoemd. Onder diens leiding werd op maandag 27 mei een uitvoering gegeven en op donder dag 29 september een tweede. Daar wil de secretaris niet verder over uitwei den. De „recentiën" kunnen ons te vol le bevredigen. De secretaris was blijk baar ook penningmeester want hij ver volgd met het financiële verslag. De bedoeling was een bezetting van 8 in strumenten maar de toeloop waarvoor nodig was een bedrag van ƒ200,was echter zo groot dat tot een bezetting van 14 instrumenten werd besloten waardoor het bedrag werd verhoogd tot 375,Waar haalde men dat for midabele bedrag vandaan? Besloten werd tot uitgifte van renteloze aande len groot ƒ5,Daarvan werden er echter maar 49 geplaatst zodat de con tributie van de kunstlievende lieden zijnde ƒ80,ook moest worden ge bruikt voor de betaling van de instru menten en moest het resterende tekort worden gedekt door preferente aande len. En thans mijne heren, schrijft de se cretaris aan het eind van zijn verslag, staat onze vereniging voor een schul denlast van ƒ370,Die last is zeer groot maar niet zo groot om ons te la ten ontmoedigen omdat wij .al veel steun van de burgerij hebben onder vonden en wij vertrouwen erop dat wij in de toekomst op deze steun mogen blijven rekenen. Hij besluit dan met de wens dat het corps van Den Burg moge groeien en bloeien, tal van jaren der Burgerij tot genoegen en Texel tot eer. Veel, zeer veel is in die 80 jaar ver anderd. Wat niet is veranderd dat is het vertrouwen in de steun van de bur gerij. Dat had de eerstè secretaris al en dat vertrouwen heeft ook het comité van aanbeveling, bestaande uit burge meester Sprenger, pastor Van Schie, dominee Kuitse, wethouder J. Daalder en de heer A. van der Meulen en na tuurlijk ook het Jubileumcomité 80 jaar Fanfare. Heeft u uw bijdrage al gestort op de Raiffeisenbank? Wij rekenen ook op u. J. Schrama, voorzitter Jubileumcomité De aktie voor het Kon. Texels Fanfare verloopt bevredigend. Regebnatig komen grote en klei ne geldbedragen binnen. Wat de grote bijdragen betreft noemen wij de Amro-bank met ƒ300, Meubelhuis Moerbeek ƒ100, J. C. Rab ƒ100,notaris Van Wijland ƒ100,Dorpscommissie Den Burg 100,Herv. zuster vereniging Dorcas ƒ100,Ver enigde Schilderscoöperatie ƒ100,- en J. W. B. v. d. Meer n.v. ƒ100,-. Verder kwamen diverse bedragen binnen van ƒ80,ƒ25,en ƒ10,Een bescheiden maar even welkome bijdrage (ƒ5, kwam van dc klanten van een kapper te Den Burg die vooraf gaande aan de jongste Ajax-wed- strijd een „toto" hadden gehouden maar geen van allen de uitslag hadden geraden. Het geld bleef dus in de pot en de kapper gaf het door aan het jubileumfonds. Vermeldenswaard is ook de bij drage die cv-installateur Schoo leverde. Op de door hem in het oefengebouw geplaatste installa tie gaf hij een korting van ƒ635,-.

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 4