Bouwvak- vakantie Veel spanning in bedrijfsvoetbal Met geleende de sloot auto m Auto's flink beschadigd LANDBOUW en VEETEELT Z gs ff. KWALITEIT - LAGE PRIJZEN GRATIS Groeiend Geld-zegels 98 1,39 89 79 Ilauw 5,30 6,25 PE DE Gor de Jong M. Wieringa Raiffeisenbank ÜHi De spanning op het front van het be drijfsvoetbal blijft. Wie zullen de fi nalepoule halen? Er is op dit moment einig van te zeggen. Er zijn diverse :anshebbers. Uitslagen tot dusver Schoo-Teso 42 Teso-<Jempo 03 J'elleboog^Drijver 20 Wigeke^De Zwaan 31 Love Buggers-PTT 10 CVT-J'elleboog 11 Wigeko-F.C. Saniki 3—1 Jonge Agrariërs-PTT 30 Drijver-Teso 00 Gempo-J'elleboog 42 Schoo-CVT 2—2 F.C. Saniki-Love Buggers 22 De Zwaan-Jonge Agrariërs 22 Standen na vier gespeelde wedstrij- len, resp. gesp., gew., gelijk, verl., pnt.: Poule 1 Jempo 4 3 0 1 6 Ichoo 4 2 2 0 6 'elleboog 4 2 115 Jrijver 4 12 14 :VT 4 0 2 1 2 'eso 4 0 13 1 Poule 2 Vigeko 4 3 0 1 6 onge Agrariërs 4 2 2 0 6 )e Zwaan 4 2 115 '.C. Saniki 4 0 3 1 3 ,ove Buggers 4 112 3 TT 4 0 13 1 De organisatie ontving een welkome iljdrage van een onbekende gever; *100,—. DE WAAL Het is niet bekend, wie vrijdagavond de bestelauto van rijwiel handel Zegel heeft meegenomen. De auto stond geparkeerd in de Parkstraat tegenover het pand van de Fa. Zegel en was niet afgesloten. De volgende mor gen werd de wagen teruggevonden in een sloot, bij de kruising Langwaalder- weg-Oosterenderweg bij De Waal. De schade was beperkt tot enkele deuken. Men vermoedt dat de onbekende ge bruikers Texelaars zijn geweest. Zij zouden vrijdagavond bij de heer K. Zoetelief hulp gevraagd hebben om de auto uit de sloot te halen. Deze voelde er echter weing voor, in het holst van de nacht voor een minder dringende dienstverlening uit zijn bed te komen en kon daarom achteraf weinig over de identiteit van de jongelui vertellen. Twee personenauto's liepen ernstige beschadigingen op, toen zondagmiddag de heer R.W. uit Haarlem met zijn Triumph een onverwachte manoeuvre maakte op het kruispunt Wilhelmina- laan-Jac. P. Thijsselaan. W. wilde op de kruising draaien om de Wilhelmi- nalaan op te rijden in de richting Schil derend en heeft waarschijnlijk de ach ter hem rijdende Peugeot van J. Boer uit Zwartsluis niet opgemerkt. Bij de botsing die volgde raakte zowel W. als een inzittende van de Peugeot licht ge wond. Dokter Siebinga verleende eer ste hulp aan de chauffeur, die een beenwond opliep. rubriek voor Oiulcr rcihklic he. NET EEN DAG TE LAAT Als een bewerking in het hooi wordt ergezeld van een grote stofwolk, dan je er zeker van zijn, dat er iets iet ;n orde is. Op één van de laatste agen was ik op zo'n bedrijf, waar de laats, waar het hooi een schudbewer- onderging aangeduid werd door massa stof. Toen ik hierover een opmerking aakte was de reaktie van deze vee- auder: „Ja, ik was net een dag te Ik stel me voor, dat er op dit mo- ent nog een aantal veehouders zijn, dit deze veehouder na kunnen zeg- Juist op de dag, dat het hooi in de lal zou gaan begon het te regenen. In 't geval, dat ik hiervoor beschreef het hooi op het moment dat ik op bedrijf kwam al drie weken op het ;ld. Dat was het hooi aan te zien. De [anke kleur van goed hooi was hele- aal verdwenen en het lijkt me uitge- aten, dat aan dit materiaal nog reuk smaak zal komen. Het is natuurlijk altijd een verdrie- zaak voor een veehouder als zoiets overkomt. Naar ik meen moet dat oral het geval zijn als je bedenkt, dat een mogelijkheid is om in bepaalde vallen 't risico van mislukking klei- te maken. Veldperiode korter maken vo. urea t wor zwaa Na ens voor rziet dat iet ige iddel eelt dat iniet c te Dat die mogelijkheid er is wordt ook jaar weer bewezen. Op een aantal drijven, waar het gras op dezelfde g en in diverse gevallen nog enkele |en later werd gemaaid dan op het Irijt van de betreffende veehouder het hooi veilig onderdak. )at is in de eerste plaats een zaak herhaaldelijk schudden geweest, veel bedrijven is men nog onvol- mde overtuigd van het grote belang het telkens los maken van het voor bestemde gras. Het tempo van aarb wordt er enorm door bevor- Voc dsbi Us na een aantal dagen het schud eens wordt afgewisseld door het ken van kleine wiersen, dan wordt droging nog versneld. Dit vele aaludden kan die ene dag, dat men idsgi Iers te laat is royaal goed maken. Het kunnen ook wel eens twee of drie dagen zijn. Een tweede mogelijkheid om de veld periode korter te maken is het ventile ren van het hooi als het ingeschuurd is. Vooral als het hooi los in het vak komt kan die ene dag, dat men anders te laat is er zeker uitkomen. Ook hier zijn we geneigd om te stellen, dat het ook wel eens twee of drie dagen kun nen zijn. Ook als men het hooi beslist in pak ken wil hebben geeft een goed ventila tiesysteem de mogelijkheid om hooi één dag eerder in te schuren dan in geval len zonder ventilatiemogelijkheid. D1EPGRONDBEWERKING GAAT VRIJ ZEKER NIET DOOR Onze dringende oproep om gegadig den voor diepgrondbewerking heeft een onvoldoende resultaat gehad. De opper vlakte van 30 ha, die vereist was om de mengrotor naar Texel te laten komen is lang niet gehaald. Vooral na de royale regenbuien, die we de laatste weken hebben gekregen verwondert ons dit niet. Het is in het verleden telkens gebleken, dat de schroom om over de hoge kosten van deze bewerking heen te komen alleen overwonnen wordt in een periode, waarin de tastbare bewijzen van droog- teschade aanwezig zijn. Zo bekeken hadden we voor onze oproep de wind niet mee. Het ziet er overigens naar uit, dat het systeem [van diepgrondbewerking met de mengrotor van de Ned. Heide- mij een tijdelijke zaak zal zijn. De kos ten voor het ontwerpen van deze ma chine en de onderhoudskosten zijn nl. zo hoog dat het er naar uitziet, dat er nooit een tweede machine gemaakt zal worden. Daar het er niet naar uitziet, dat de mengrotor, die men nu heeft het nog veel jaren zal volhouden is de kans, dat deze machine nu nog eens op Texel zal komen erg klein. Natuurlijk zijn er ook andere mogelijkheden voor diepgrond bewerking. We hebben echter de in druk, dat van de werktuigen, waarmee tot nu toe op ons eiland gewerkt is de mengrotor de beste resultaten geeft. arbe TEXELAARTJES regels ƒ1,65; elke re- meer ƒ0,55 Texelaar- dienen bij vooruitbe- te worden voldaan, der adres te bevr. (niet der dan 11 uur in de ïkhandel) en onder er ƒ1,meer. Alles lusief 4°/o B.T.W. nm. iusi Pracht Duitse herder (reu), weg. omst. in goede handen af te geven. Tel. (02220) 3171 Te koop een kippen hok of bergplaats, groot of klein. Keuze uit zeven. Keijser, Gravenstr. 20, Den Burg, tel. 2165 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- 'iipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon- oordsingel 17, Den Burg. iort et meli i we at weigl gevs pa^ erzeï tOEKJES nofiaar keus G.G.-zegel GRATIS 1 G.G.-zegel GRATIS 8 VENZ REPEN lij 2 pakken pudding laar keus literblik ANANAS 1 G.G.-zegel GRATIS 2 rollen BESCHUIT zak •OBBELMAN de an 15 nu -eage; G.G.-zegel GRATIS :eage. n we 1 fles goudmerk SLAOLIE 1,49 1 G.G.-zegel GRATIS 1 pot le soort HUISHOUD J AM per pot nu 1,19 I G.G.-zegel GRATIS 2 liter HERSCHI UP 1,19 1 G.G.-zegel GRATIS I pak POPLA CLOSET van 1,20 nu 1,08 1 G.G.-zegel GRATIS 24 flessen Bavaria Pils DBN BURG OOSTEREND Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Lompen- en metalen handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk, Schilderend 6< tel. (02220) 2777 Merkbcnzine voor wittt prijs Dros' Smederij Eierland C 42 Bolbegonia's, gera niums en tuinplantjes, voor bak en tuin. Vita Nova, Kogerstraat 55, tel. 3453 Voor alle types auto aanhangers? Dros Smede- rij, tel. (02225) 229 Te koop Gazelle brom fiets. G. J. Witte, 't Noor den O 144b Meisje, 16 jr., zoekt' seizoenwerk. Lief§t win kel. Brieven onder no. 455 bureau v.d. blad Nu volop aardbeien. M. Huisman, De Veen, Tel. 2203 Wij zijn dankbaar en blij met de geboorte van onze zoon en mijn broer tje Gerrit Jan Wij noemen hem Gert-Jan Jan en Lyda Vlaming van Groenigen Martin Kerkstraat 4, Oosterend, Texel, 18 juni 1971. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Stephan Harmen H. Kalis-van Eyk C. A. Kalis Mulderstraat 13, Oosterend, Texel, 21 juni 1971. Goed tehuis gezocht voor jong hondje, 8 we ken oud. J. Kooger, Oos terend O 22, tel. (02223) 379 Blij en dankbaar geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon Ronald Bij het H. Doopsel zal hij de namen ontvangen Ronald Cornells Julianus M. C. Timmer- Huisman S. G. Timmer Trompstraat 16, Oudeschild, Texel, 17 juni 1971. Te koop in prima staat zijnde Vespa scooter en een Goggo scooter. C. P. van Heerwaarden, Wage- makerstr. 14 Goed tehuis gezocht voor jong poesje. E. Bar- horst, Gerritsland B 171 Te ikoop aangeb. gave wagenwielen Brieven onder no. 454 aan bureau van dit blad Te koop aangeb. i.p.st.z, Heinkel scooter (nieuwste model). Te bevr. Wever- straat 60, Den Burg -- Wie heeft mijn brom mer gezien? Kleur: rood/ zwart, merk Puch. S. v.d Vliet, tel. (02220) 2735 Gevraagd voor direkt flinke jongen voor va kantiewerk in de bloem bollen. H. van der Ster, Hallerweg B 8, tel. (02220) 2892 Johan Schlepers en Fenna de Jong Mede namens wederzijd se ouders geven wij U kennis van ons voorge nomen huwelijk, dat zal plaatsvinden op donder dag 1 juli 1971 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Witmansweg 30, Slagharen, De Ruyterstraat 122, Oudeschild. Receptie van 15.30 tot 17.30 uur in de vergader zaal van de Doopsgezinde Kerk te Den Burg. Tijdelijk adres: De Ruy terstraat 122, Oudeschild, Texel. In verband met het aftreden wegens pen sionering, van de heer als lid van de Hoofddirectie van de coöpera tieve vereniging tot exploitatie van melk- productenfabri^ken g.a. „NOORDHOLLAND" zal op donderdagavond 24 juni a s. van 7.30 - 10.00 uur een receptie worden gehouden in Hotel „De Lindeboom-Texel", Groeneplaats 14 te Den Burg. Tot deze gelegenheid, welke speciaal is be doeld voor bewoners van het eiland Texel, worden allen die hun belangstelling willen tonen bij het afscheid van de heer Wieringa, gaarne uitgenodigd. Opmeer, juni 1971. N. Hoornsman, voorzitter P. Veer, secretaris Wij danken U allen, familie, vrienden en be kenden, voor de grote belangstelling bij ons 25-jarig huwelijksfeest. C. Roeper A. Roeper-Koopman Voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest op 13 juni 1971, zeggen wij ook na mens onze kinderen, har telijk dank. Fam. H. Gomes, Gladiolenstraat 16, Den Helder. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven, dat na een langdurige ziekte, vrij onverwachts van ons is heengegaan, nog gesterkt door het H. Sacrament der zieken, onze lieve Broer, Zwager, Oom en Huisgenoot Machiel Wilhelmus Bakker, in de leeftijd van 56 jaar. Namens de familie Th. A. Bakker Den Burg, 21 juni 1971, Gasthuisstraat 30. De H. Eucharistie-viering zal plaats heb ben vrijdag, 25 juni, om 10.30 uur in de Pa rochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Den Burg. Condoleren in Huize ,,St. Jan" donderdag avond, 24 juni van 7.30 tot 8.30 uur, alwaar de overledene ook is opgebaard. In deze periode kunnen wij nog een TOURINGCAR-REIS voor U verzorgen: o.a.: 5 dagen Parijs ƒ177,50 8 dagen Duitsland ƒ282,50 10 dagen Oostenrijk ƒ390, 12 dagen Italië ƒ395, Groeneplaats 11, Den Burg, en bijkantoren. ZwaresharndEHS hebben een nieuwe liefde: Orca •^1. fj .'Johicct'

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 2