Groen 2u>arL- Jexels in het harL, -)it weekend op Texel 20.000 kampeerders? tf TAXI oodcamping wordt gereed gehouden Niemand wordt teruggestuurd Engelse correspondentievriendin bij Cor Ellen op bezoek Contact ontstond door flessenpost Evenwichtskunst in drie dorpen 1 (02220) 3132 I :R Misgetast 1 BAR - DANCING „Dc Vergulde Kip" Carel de Vries Ard Schenk met jacht in Oudeschild Burgerlijke stand „Dikkie Dapper" in De Koning-hal Dik Trom treedt op voor de jeugd „Kocky" opent in De Koog kapsalon Beere Bar Bee re goed Iedere dag geopend. I Cafetaria „De 7 Provinciën" Bar „De 7 Provinciën" Bar - Dancing „De 7 Provinciën" 02 a?e N.V. v.h. L&ngeveld ft Dc Root) bus 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 Harry de Graaf, Keeaomlaan 43, Den tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 (AG 9 JULI 1971 §4e JAARGANG No. 8585 Verachtfnt dinsdags en rrtydag» Bank: Nederl. Middenstandabank; Coop. Ratf- feiaeabank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonu. prys ƒ4,50 p. kw. -)- 50 ct incasso; los 20 ct Advert. 20 ct per mm. exd. 4*/« BTW 'Ml i>~. Uicrt kvlUa .•r«ol»oordrfj*«<d da radahla '^C' lijk Voor het komende weekend wordt op xel een enorme kampeerdrukte ver- icht. Op dit moment zijn vrijwel alle ixelse campings nagenoeg volledig zet. Alleen „Loodsmansduin" en „De rim" bieden nog ruimte maar nie- antl twijfelt er aan dat deze laatste ekjes in het komende weekend spoe- zullen zijn ingenomen. Nu is „vol" or een kampeerterrein een betrekkc- begrip. Over het algemeen wordt capaciteit van een camping niet be- lald door oppervlakte of aantal tent- aatsen maar door de sanitaire voor- eningen. De gebruikelijke norm is 25 impeerders per toilet maar van ge- eentewege wordt het door de vingers zien als de verhouding op de druk- dagen 1 45 is, als de toiletten ten- inste intensief worden schoongehou- n en als de verwerking van het riool- ater op de betreffende camping een rgclijke extra bezetting mogelijk taakt. Twee factoren veroorzaken dat het in :t komende weekend drukker kan orden dan ooit tevoren; het mooie eer en de slechte vakantiespreiding an dit jaar. Door het mooie weer zul- cJle nu op Texel verblijvende kam- erders die van plan waren om bijv. njdag of zaterdag huiswaarts te keren tot zondagavond willen „bijteke- en" met het gevolg dat geen plaats rij komt voor de vrijdag en zaterdag rriverende nieuwe „lichting". Bij de ecreatiestichting heeft men dit ver- hij nsel trachten te bezweren door te epalen dat gasten die bij hun inschrij- ing de vrijdag of zaterdag als vertrek- Gedurende juli speelt in van Hotel „De Pelikaan", De Koog - Zijweg 14. Pas terug uit Amerika van de Walt Disney Studio's Hammond-organist/accordeonist (The man from California) Aanbevelend, Harry Salden. datum opgaven, niet een of twee dagen meer mogen boeken tenzij zij een volle week langer blijven. Noodcamping De gemeente rekent erop dat er meer kampeerders komen dan (ook bij het meest soepele beleid) op de officiële campings terecht kunnen. De noodcam ping aan de Waalderweg is gereed ge maakt om 500 kampeerders tijdelijk te kunnen opvangen. B. en W. hebben in hun vergadering van maandag bepaald dat kampeerders in Den Helder in ie der geval niet zal worden geadviseerd terug te gaan, zoals in het verleden wel eens is gebeurd. Niet bij de boer Ook is bepaald dat geen toestemming zal worden gegeven voor kamperen op boerenerven bij wijze van noodmaatre gel. Door het telkens opvragen van be- zettingscijfers van de kampeerterreinen die representatief voor het totale beeld zijn, houdt men bij de gemeente de si tuatie voortdurend in de gaten. Wie mocht hopen dat storm en regen het wijze uit de wereld zullen helpen, moet probleem op wrede doch effektieve weten dat de weersvooruitzichten deze keer bijzonder gunstig zijn ook op langere termijn. OUDESCHILD Dinsdagmiddag meerde de beroemde schaatskampioen Ard Schenk met zijn kleine, rode zeil jacht „Artege" af in de haven van Ou deschild. Hij bracht er de nacht door en vertrok de volgende morgen rond tien uur Het is niet bekend met welk doel hij Texel heeft bezocht. Vermoed wordt dat de schaatser zijn vakantie op het water doorbrengt en Oudeschild aan deed als dichtstbijzijnde ligplaats op 'n tocht over de Waddenzee. In uw raadsverslag, als opgenomen in de T.C. van 2 juli j.l. worden ook en kele woorden aan het overlijden van Prof. Wieger Bruin gewijd. Ondanks alle waardering, die men voor de over leden architect kan hebben: ik blijf van mening dat Wieger Bruin in de lande lijke situatie van Den Burg volstrekt heeft misgetast met zijn steedse visie. Zijn invloed op het centrum van Den Burg heeft hetzelfde effect gehad als de bommen op Rotterdam; het hart is er voor een groot deel uit. Het is onbegrij pelijk dat in een tijd, waarin de aan dacht voor landsohaps- en natuurschoon als voortdurend groeiende was, Wieger Bruin zijn visie aan Den Burg heeft kunnen opleggen. Een enkele blik op een oude prentbriefkaart van de Groe- neplaats bewijst dat verloren is gegaan wat een „beschermd dorpsgezicht" van hoge waarde had kunnen zijn. Het is eveneens een raadsel dat de tot tegen spel geroepenen, m.n. de gemeenteraad, dit niet heeft weten te voorkomen. In hun aandacht zij aanbevolen de verdere afbraak van Texels landschapsschoon (bijv. bij Ceres) volstrekt te verhinde ren. Misschien dat we dan gespaard blijven voor verdere wanprodukten als het nieuwe raadhuis, hoezeer dat som migen dan ook met trots mag vervullen, en dat zonder bezwaar ook ergens an ders had kunnen staan. G. v.d. Kooi, theol. drs. Kerkbuurt 23, Westzaan van 30 juni t/m 6 juli 1971 Geboren: Susan, dv. Cornelis Koop man en Annaliesje Blom; Erik Peter, zv. Feikke H. Spanjer en Ingrid Brink; Claudia, dv. Jacob Chattellon en Maria A. J. Korver; Marco Franciscus Johan nes, zv. Frans Witte en Guusje C. M. Glasbergen; Miranda Jolanda Marijke, dv. Anthonie C. Boon en Wilhelmina J. M. van der Meer. Overleden: Jacoba Schot, wv. Boon, oud 78 jaar; Jacob Schaatsenberg, oud 83 jaar. Ondertrouwd: Jacob W. van der Gracht en Johanna W. M. Bakker. liet Stichts Jeugdtoneel onder leiding an de heer G. G. Goudriaan uit Utrecht op maandag 12 juli n.m. 2 uur in de urgemeester De Koninghal aan de Immalaan te Den Burg een toneelvoor- (telling verzorgen van ongeveer 2 uur. )eze voorstelling is niet alleen geschikt oor de jeugd; ook ouderen kunnen er- 'an genieten. Het geheel wordt non- top opgevoerd en het voldoet aan alle lisen, die men aan een dergelijk ont- pannend jeugdprogramma kan stellen. Dikkie Dapper beleeft met zijn tante ilarion en de clown Doppie in deze oorstelling verschillende dwaze avon- :uren. Als hij op vakantie gaat, is tante vlarion vooral het mikpunt van zijn itreken. De clown Doppie, een rasechte :ircusclown, zal na de pauze iedereen erbazen met zijn vaardigheid in het [oochelen en met het bespelen van di- erse rare instrumenten. De entree bedraagt zowel voor kin deren als voor begeleidende ouders ƒ1,50 per persoon. De voorstelling wordt georganiseerd in samenwerking met de provinciale organisatie „Tour-In". Zij is uiteraard zowel voor Texelse kinderen als voor kinderen van gasten toeganke lijk. i OOSTEREND De heer Cor Ellen gemeenteraadslid en enthousiast jut ter, kreeg vorige week bezoek van me vrouw June Goodwin uit Leire (bij Lei- cester), Engeland. June bracht haar echtgenoot Ron, haar twee kinderen en haar ouders mee. Acht dagen zijn zij bij de familie Ellen op bezoek ge weest en hebben op Texel genoten van een fijne vakantie. Het boven staande zou zo bijzonder niet zijn als het contact tussen de families Ellen en Goodwin niet op heel bijzondere wijze tot stand was gekomen. Dertien jaar geleden gooide June toen nog niet gehuwd, op het kanaalei land Jersey een fles met een briefje in zee. In de buurt van paal 23 spoelde de boodschap op Texel aan en bleef niet verborgen voor het speurend jut- tersoog van Cor Ellen. Ellen liet de verre afzendster weten dat hij het briefje had gevonden en dat hij een Martin Vinjee's Jeugdamusement zal op maandag 26 juli a.s. om 2 uur n.m. in dc Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan te Den Burg een toneel voorstelling verzorgen, waarin wordt opgevoerd „Dik Trom en zijn Dorps genoten". Dit toneelstuk, waarin Dik Trom met zijn heerlijke avonturen de hoofdrol speelt, is geschikt voor de leeftijd van 6-14 jaar. Het gezelschap dat in het gehele land veel voorstellingen heeft vertoond houdt de kinderen op boeiende wijze bezig. De entree bedraagt zowel voor kinde ren als voor begeleidende ouders ƒ1,50 per persoon. De voorstelling wordt ge organiseerd in samenwerking met de provinciale órganisatie „Tour-In". Zij is uiteraard zowel voor Texelse kinderen als voor kinderen van gasten toeganke lijk. ondernemers - akti viteiten voortgezet contact op prijs zou stellen. Prompt kwam er antwoord en sinds dien hielden June en Cor regelmatig schriftelijk contact. Ellen en zijn vrouw gingen tot twee keer toe in op een uit nodiging van de familie Goodwin om in Leire op bezoek te komen en vorige week volgde dan het tegenbezoek aan Texel. Ron en June Goodwin toonden zich zeer opgetogen over het eiland. Zo'n verscheidenheid aan landschappen op zo'n klein eiland hadden ze niet ver wacht. Onze fotograaf knipte de familie Goodwin bij het fraaie strandje achter hoeve „Ruysdaal". DE KOOG Vrijdag (heden) opent mevrouw K. Bruin-Penha haar dames kapsalon aan de Badweg te De Koog. Het bedrijfje is ondergebracht in een voormalige opslagruimte achter de bar ,,'t Galjoen". Door wat eenvoudige ver beteringen, met eigen krachten uitge voerd, is hier een sfeervol salonnetje ontstaan waar zo'n zeven dames tege lijk onder het mes kunnen. Overigens hoopt Kocky, die gehuwd is met Ever- play-basgitarist Henk Bruin, dat haar klantenkring niet uitsluitend tot dames beperk zal blijven. Zij heeft zich nl. ook gespecialiseerd in het modieus be werken van langharig jongenskapsel en ook heren die hun minder weelderige haardos op meer klassieke wijze willen laten fatsoeneren zullen niet worden teleurgesteld. De veelzijdigheid van Ko- ckys kaptalent blijkt ook uit de inge lijste diploma's die tegen een der wan den van de salon zijn aangebracht. Een bedrijvig rondwandelend stuk reklame voor Kockys salon is Frits Langeveld van „De Toekomst" die de familie Bruin terzijde heeft gestaan bij het op zetten van hun bedrijf en bij wijze van tegenprestatie zijn aan melkboerenhon den herinnerende hoofdhaar op zoda nige wijze liet verbouwen dat hij nu ook uiterlijk de manager-playboy is die men al in hem vermoedde. Kocky Bruin heeft in diverse kapsa lons elders veel ervaring opgedaan. Ze werkte onder meer in Amsterdam, Am stelveen en Aalsmeer. Een bijzonder heid is dat zij haar kapsalon in De Koog het gehele jaar geopend zal hou den en dat het niet nodig is tevoren een afspraak te maken. Men kan dus zó binnenlopen een systeem dat op het vasteland algemeen is maar dat men op Texel nog niet kent. Het inrichten van het bedrijfje is erg snel gegaan. De plannen bestonden al lang maar 't was moeilijk om in De Koog geschikte ruimte te vinden. Toen het lukte van het Galjoen de bergruimte te huren, was het een kwestie van een paar da gen. Kocky heeft daarom nog geen tele foon ten behoeve van de klanten die wèl op afspraak willen komen. Ter gelegenheid van de opening wordt vanavond van 18.00 - 19.30 uur receptie gegeven. Het is de bedoeling dat hieraan omstreeks zeven uur een spectaculair tintje wordt gegeven door een landing van twee parachutisten op het terrein naast de Badweg, een stunt die ongetwijfeld veel toeristisch pu bliek zal trekken. Bij 't ter perse gaan van de krant was nog niet bekend of de politie voor deze para-landing bij het centrum van De Koog toestemming zal geven. min De „Traber Truppe", een befaamde Duitse groep evenwichtskunstenaars, komt naar Texel. Op donderdagavond 15 juli treden de Trabers op te Den Burg op de speelweide, op vrijdag 16 juli op de speelweide te De Koog en op zaterdag 17 juli op het sportveld van De Cocksdorp aanvang steeds oin acht uur. Het optreden bestaat onder meer uit het geblindoekt lopen over een dunne staaldraad op grote hoogte; het werken aan een 52 meter hoge mast en het rijden met een motor, waarop drie per sonen allerlei acrobatische toeren uit halen, over een hooggespannen draad. De Trabers deinsden er niet voor terug om op 3000 meter hoogte en over een 350 meter lange kabel de afstand van Höllental tussen Duitsland en Oos tenrijk over te steken. Henry Traber, de oudste van de zoons, reed al eens op een motor naar het topje van de tele- visiemast in Dortmund. Met zijn vader en broers overschreed hij de woeste Niagarawaterval; ook de Victoria wa terval staken zij dansend over op een staaldraad. De oudste van het gezelschap is vader Alfredo, die enige jaren geleden af scheid nam als evenwichtskunstenaar. Maar zijn ruime ervaring en routine zijn niet verloren gegaan voor de Duitse artiesten, die hij nog steeds instructies geeft voor de adembenemende stunts. Zelf viel hij talloze malen, maar tel kens bleef hij in leven, want Alfredo heeft een perfecte valtechniek. Zoon Henry heeft in zijn loopbaan als kunstenaar 2 jaren in een ziekenhuis doorgebracht. In Moskou stortte hij naar beneden en brak liefst 20 been deren. Zijn jongere broer Alfons Traber is al een evengroot artiest, die in Ame rika een gouden medaille won tijdens wedstrijden voor internationale arties ten. Hij is de man ,die aan de zwiepen de, 52 meter hoge mast zijn kunsten vertoond. fliiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiuiiiiiuiiiiuiiniiiiuiiiini m» 0 Martien van de Wetering H Ook voor ziekenfonds en verz. IllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllliiÜ Heerlijk eten X voor weinig geld Diverse Plate-servicc-maaltijden Ook meenemen Volop gezelligheid in eigen persoonlijke sfeer. Dagelijks geopend van 's avonds 7.00 tot 12.45 uur. Zaterdagavond a.s. SFEERVOL DANSEN in m.m.v. Amusemcntsgroup MAKINTOS.

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 1