Voorstellen statutenwijziging en wijziging huishoudelijk reglement VVV Texel AGENDA Veranderingen in personeelsstaf Rijk sscholengemeenschap Opbrengst Anjer-aktie 1971 Restant loten Fanfarekorps Uitslag kaatswedstrijd zaterdag 21 augustus Een commissie uit het bestuur der lyW Texel heeft zich in een aantal vergaderingen beraden over aan te krengen wijzigingen in de statuten en ket huishoudelijk reglement van de [vereniging. Voor zover de artikelen ge wijzigd werden (of delen ervan) geven wij hieronder de oorspronkelijke tekst, volgd door de voorgestelde wijzigin gen. Wij verzoeken onze leden, even tuele op- of aanmerkingen schriftelijk Lan de WV Texel te willen doorgeven, kroor het geval u de beschikking zoudt [villen hebben over de thans van gracht zijnde statuten en het huishou- lelijk reglement, gelieve u onderstaan- bon aan de VVV Texel, Groene- ^laats 9, Den Burg op te zenden. Algemeen In alle artikelen van de statuten en let huishoudelijk reglement is het Jvoord „hoofdbestuur" vervangen door (bestuur". Van de statuten NAAM, ZETEL, DOEL Artikel 2 dïB Bij het verstrijken van de tijd, waar- |oor de vereniging is aangegaan, t.w. mei 1981, wordt de vereniging op- lieuw aangegaan voor de tijd van 11 |aren, derhalve eindigende 5 mei 1992. Wijziging Bij het verstrijken van de tijd, waar- ^oor de vereniging is aangegaan, t.w. mei 1992, wordt de vereniging op- iieuw aangegaan voor de tijd van 9 ren, derhalve eindigende 5 mei 2001. Artikel 5 I lid e wordt lid f. I Toegevoegd wordt een nieuw lid e, lïidende als volgt: I het bemiddelen bij err reserveren van eizen naar Texel met inbegrip van al- J daarmede direkt en indirekt verband jDudende aktiviteiten zoals deze door fcn reisbureau plegen te worden ver- (cht. RELEDEN, LEDEN en DONATEURS I Artikel 6 llid 3; Gewone leden zijn; wordt ge- lijzigd in: Leden zijn: lüe rest van dit lid blijft ongewijzigd. n| Artikel 8 lid 1 Voor toetreding als lid is schriftelij- J aanmelding vereist bij de secretaris, ■dien hierop binnen drie maanden net afwijzend is beschikt, wordt de be- nkkene overeenkomstig zijn aanmel- Jig ingeschreven. Van een afwijzende [schikking van het dagelijks bestuur lat binnen een maand na de dagteke- ïg van de brief waarbij deze afwij- ide beschikking aan de betrokkene medegedeeld, beroep open op het ifdbestuur, dat zo spoedig mogelijk dit beroep beslist, na de belangheb- gelegenheid te hebben ge viel van zijn zienswijze te doen blij- i 411 uul (wijziging lid 1 Voor toetreding als lid is schriftelij- I aanmelding vereist bij de secretaris, pop wordt binnen drie maanden be- bikt Betrokkene wordt als lid inge dreven, tenzij zijn bedrijf niet aan lelijke eisen voldoet, afhankelijk van I categorie waartoe het bedrijf geacht |rdt te behoren. Van een afwijzende Ichikking van het dagelijks bestuur iat binnen een maand na de dagteke- van de brief waarbij deze afwij- fde beschikking aan de betrokkene nedegedeeld, beroep open op het be- lur, dat zo spoedig mogelijk op dit loep beslist, na de belanghebbende j de gelegenheid te hebben gesteld i zijn zienswijze te doen blijken. WIJZE VAN BESTUUR Irtikel 12 lid b [e vaststelling van de begroting voor komende of lopende jaar, die door hoofdbestuur is opgesteld; Hjziging lid b (e vaststelling van de begroting voor I komende of lopende jaar, die door bestuur is opgesteld; daarbij geldt uitgangspunt, dat overschrijding ontvangstposten te allen tijde is lestaan, terwijl met betrekking tot (aaide uitgaafposten machtiging tot yschrijding kan worden verleend. |jd d wordt lid e; e wordt lid f; f wordt lid g; g wordt lid h; evoegd wordt een nieuw lid d, lui- le als volgt: >enoenung van de voorzitter uit de u van het bestuur, waartoe de al- vergadering een keuze doet uit voordracht van twee personen, door het bestuur is opgemaakt; 1 h (voormalig lid g): 1 verlenen van machtiging aan het dbestuur tot 't kopen, vervreemden ezwaren van onroerende goederen, het aangaan van geldleningen of uitlenen van gelden, welke machti- echter slechts vereist is indien het handeling betreft, waarmede meer dan ƒ5.000,(vijfduizend gulden) is gemoeid. wijziging lid h (voormalig lid g); het verlenen van machtiging aan het bestuur tot het kopen, vervreemden of bezwaren van onroerende goederen, tot het aangaan van geldleningen of het uitlenen van gelden, welke machti ging echter slechts vereist is indien het een handeling betreft, waarmede meer dan een bij het huishoudelijk regle ment te bepalen bedrag is gemoeid. Artikel 13: lid 1: het hoofdbestuur der vereniging, te benoemen uit de leden, telt tenminste 15 leden. Het bestaat uit een voorziter, een vice-voorzitter, een secretaris, een penningmeester en een door het hoofd bestuur te bepalen aantal andere leden. wijziging lid 1: het bestuur der vereniging, te benoe men uit de leden, telt tenminste 9 en ten hoogste 13 leden. Het bestaat uit een voorzitter, een vice-voorzitter, een secretaris, een penningmeester en een door het bestuur te bepalen aantal an dere leden. Lid 2: De in het vorige lid genoemde funk- ties van secretaris en penningmeester kunnen door één persoon worden be kleed. wijziging lid 2: De in het vorige lid genoemde funk- ties van vice-voorzitter en penning meester of die van secretaris en pen- nigmeester kunnen door één persoon worden bekleed. lid 4: Van elke afdeling als bedoeld in ar tikel 21 hebben zitting in het hoofdbe stuur de voorzitter en een afgevaar digde, welke door de ledenvergadering der betreffende afdeling voor de tijd van 3 jaren uit de leden der afdeling wordt aangewezen. wijziging lid 4: dit lid komt geheel te vervallen, lid 5: wordt lid 4 lid 5 (thans lid 4): De niet op grond van het bepaalde in het derde en vierde lid van dit ar tikel benoemde hoofdbestuursleden heb ben zitting voor de tijd van 3 jaren. Ie der jaar treedt zoveel mogelijk één derde van het aantal daarvoor in aan merking komende hoofdbestuursleden af, volgens een door het hoofdbestuur op te maken rooster van aftreding. Tussentijds benoemden treden af op het tijdstip, waarop degenen in wier plaats zij benoemd zijn, zouden hebben moeten aftreden. De aftredenden zijn terstond opnieuw benoembaar. wijziging lid 5 (thans lid 4): De niet op grond van het bepaalde in het derde lid benoemde bestuursle den hebben zitting voor de tijd van 3 jaren. Ieder jaar treedt zoveel moge lijk één derde van het aantal daarvoor in aanmerking komende bestuursleden af, volgens een door het bestuur op te maken rooster van aftreding. Tussentijds benoemden treden af op het tijdstip, waarop degenen in wier plaats zij benoemd zijn, zouden hebben moeten aftreden. De aftredenden zijn terstond opnieuw benoembaar. lid 6: wordt lid 5 lid 6: Alles wat verder de verkiezing en het aftreden van de hoofdbestuursleden aangaat, wordt nader bij huishoudelijk reglement geregeld. wijziging lid 6 (thans lid 5): Alles wat verder de verkiezing en het aftreden van de bestuursleden aan gaat, wordt nader bij huishoudelijk re glement geregeld. Het bestuur kan be sluiten bepaalde taken voor een be paalde tijd dan wel tot wederopzegging aan het dagelijks bestuur te delege ren. artikel 15: lid 1: De voorzitter, de vice-voorzitter, de secretaris, de penningmeeser en in het geval bedoeld in het tweede lid van artikel 13 de secretaris-penning meester worden door het hoofdbestuur uit zijn midden aangewezen. De aldus aangewezen personen vormen tezamen het dagelijks bestuur, hetwelk is belast met de leiding der dagelijkse zaken. wijziging lid 1: De vice-voorzitter, de secretaris, de penningmeester en in het geval be doeld in het tweede lid van artikel 13 de vice-voorzitter-penningmeester of de secretaris-penningmeester worden door 't bestuur uit zijn midden aange wezen. De aldus aangewezen personen vormen tezamen met de voorzitter het dagelijks bestuur, hetwelk is belast met de leiding der dagelijkse zaken, alsme de met de taken, welke door het be stuur aan het dagelijks bestuur zijn ge delegeerd. lid 2: Het hoofdbestuur is bevoegd uit zijn midden plaatsvervangers voor de se cretaris, de penningmeester, dan wel de secretaris-penningmeester, aan te wijzen. wijziging lid 2: Het bestuur is bevoegd uit zijn mid den plaatsvervangers voor de secreta ris, de penningmeester, dan wel de vi ce-voorzitter-penningmeester of de se cretaris-penningmeester, aan te wijzen. GELDMIDDELEN Artikel 20 lid b wordt lid c; lid c wordt lid d; lid d wordt lid e; toegevoegd wordt een nieuw lid b, luidende als volgt: inkomsten als gevolg van eigen aktivi teiten; AFDELINGEN De artikelen 21 tot en met 25, be handelende de afdelingen, komen ge heel te vervallen. HUISHOUDELIJK REGLEMENT Artikel 26 wordt 21. WIJZIGING STATUTEN EN ONTBINDING Artikel 27 wordt artikel 22. Artikel 28 wordt artikel 23. OVERGANGSBEPALINGEN Artikel 29 wordt artikel 24. Artikel 29 (thans artikel 24): Zij, die op het tijdstip van de inwer kingtreding van deze statuten waren ingeschreven als lid of donateur van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer Texel (Mooi Texel) worden geacht zich overeenkomstig de bepalingen de zer statuten te hebben aangemeld als lid of donateur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Texel. wijziging artikel 29 (thans artikel 24): Bij inwerkingtreding van deze statu tenwijziging blijven de zitting hebben de bestuursleden belast met het uitoe fenen van het bestuur, tot daarin vol gens de nieuwe statuten is voorzien. Artikel 30, vermeldende de namen van de be stuursleden bij de statutenwijziging van *1964, vervalt. Artikel 31, betreffende de inwerkingtreding van de statuten, vervalt. Van het huishoudelijk reglement ALGEMENE VERGADERING Artikel 5: lid 2: De stemmingen over zaken geschie den in de regel mondeling en over per sonen schriftelijk. Bij geschil hierover beslist de voorzitter. Blanco stemmen en stemmen, welke naar het oordeel van de voorzitter der vergadering niet duidelijk zijn, Worden geacht niet te zijn uitgebracht. wijziging lid 2: De stemmingen over zaken geschie den in de regel mondeling, het bestuur kan echter besluiten over bepaalde za ken schriftelijk te doen stemmen. Stemmingen over personen geschieden schriftelijk. Blanco stemmen en stemmen, welke naar het oordeel van de voorzitter der vergadering niet duidelijk zijn, worden geacht niet te zijn uitgebracht. lid 3: In het geval bij stemmingen over za ken de stemmen staken wordt het voorstel geacht te zijn verworpen. wijziging lid 3: In het geval bij stemmingen over za ken de stemmen staken beslist de stem van de voorzitter. lid 4: Bij stemmingen over personen doet de vergadering een keuze uit een door het hoofdbestuur opgemaakte voor dracht van tenminste drie leden. wijziging lid 4: Bij de benoeming van bestuursleden doet de vergadering een keuze uit door het bestuur opgemaakte voordrachten van tenminste twee leden, welke voor drachten zodanig zijn samengesteld, dat zoveel mogelijk uit de belangrijkste toeristische gebieden van het eiland een lid zitting ial krijgen in het be stuur. dragen. Voor verschillende vakatures dienen steeds andere leden te worden voorgedragen. De voorgedragen leden worden in de opgegeven volgorde toe gevoegd achter de door het bestuur voor de desbetreffende vakature opge maakte voordracht. Verzoekschriften als bedoeld in dit lid dienen uiterlijk 48 uur vóór het tijdstip waarop de al gemene vergadering bijeen is geroepen bij de secretaris te zijn binnengekomen. Verzoekschriften, welke niet aan alle in dit lid gestelde voorwaarden voldoen zijn van rechtswege nietig en blijven buiten behandeling. BESTUUR EN DAGELIJKS BESTUUR Artikel 8: De vergaderingen van het hoofdbe stuur en van het dagelijks bestuur zijn slechts bevoegd tot het nemen van be sluiten en het verkiezen van personen, indien tenminste de helft der leden van die bestuurscolleges aanwezig is. wijziging artikel 8: De vergaderingen van het bestuur en van het dagelijks bestuur zijn slechts bevoegd tot het nemen van besluiten en het verkiezen van personen, indien ten minste tweederden der leden van die bestuurscolleges aanwezig zijn. artikel 14: De door het hoofdbestuur vastgestel de algemene contributie-regeling wordt aan de algemene vergadering medege deeld. Dit artikel vervalt in zijn geheel. Artikel 15 wordt artikel 14. Toegevoegd worden de volgende ar tikelen: artikel 15: Het in artikel 12 sub h der statuten bedoelde bedrag wordt bepaald op ƒ10.000,—. artikel 15a: Maximaal éénmaal per jaar geeft de direkteur, tenzij het bestuur anders be sluit, gevolg aan een verzoek van ten minste 25 leden uit ieder der belang rijkste toeristische gebieden van het ei land tot het beleggen van een contact bijeenkomst met de leden in het betref fende gebied. Dergelijke bijeenkomsten zijn in de eerste plaats bestemd ter be spreking van praktische vraagstukken, het vreemdelingenverkeer betreffende. FUNCTIONARISSEN artikel 19: De artikelen 17, 18 en 21 vinden overeenkomstige toepassing in geval de funkties van secretaris en penningmees ter in één persoon verenigd zijn. wijziging artikel 19: De artikelen 17, 18 en 21 vinden overeenkomstige toepassing in geval de funkties van vice-voorzitter en pen ningmeester of van secretaris en pen ningmeester in één persoon verenigd zijn. artikel 20: lid 1: De leden van het dagelijks bestuur hebben te allen tijde het recht van toe gang tot alle vergaderingen en bijeen komsten van de afdelingen en van eventuele ingestelde commissiën en kunnen daarin het woord voeren. Zij hebben eveneens te allen tijde het recht van toegang tot de bureaus der vereniging of der afdelingen, wijziging lid 1: De leden van het bestuur hebben te allen tijde het recht van toegang tot al le contact- en andere bijeenkomsten van leden en van eventueel ingestelde commissiën en kunnen daarin het woord voeren. Zij hebben eveneens te allen tijde het recht van toegang tot de bureaus der vereniging, lid 2: Op hun eerste aanvrage wordt aan de leden van het dagelijks bestuur in zage verstrekt van alle bescheiden van de vereniging, van de afdelingen, com missiën, bureaus, direkteur, overige personeelsleden en andere functionaris sen. wijziging lid 2: Op hun eerste aanvrage wordt aan de leden van het dagelijks bestuur in zage verstrekt van alle bescheiden van de vereniging, commissiën, bureaus, di rekteur, overige personeelsleden en an dere functionarissen. BEHEER GELDMIDDELEtN artikel 21: lid 2: Hij draagt zorg, dat een zodanige re geling wordt getroffen dat een, uit con trole-oogpunt bezien, verantwoorde scheiding tussen kasbeheer en boek houding in acht wordt genomen en dat eventuele nader door het hoofdbestuur gestelde regels eveneens in acht wor den genomen. In de personeelsbezetting van de Rijksscholengemeenschap zijn enige wijzigingen gekomen: Zoals bekend verlaat de heer J. Hennephof met in gang van 1 september a.s. het eiland en is per die datum benoemd als do cent taalbeheersing aan de Stichting Opleiding Leraren te Utrecht. Zijn funktie als conrector wordt overgeno men door de heer H. Heetveld. De heer De Winter is om gezond heidsredenen tijdelijk ontheven van zijn taak als conrector. Deze funktie wordt voorlopig waargenomen door de heer J. Wieten. De mogelijkheid is groot, dat de lessen van de heer De Winter voorlopig niet gegeven worden. Zijn afwezigheid zal niet makkelijk op te vangen zijn, daar de overige leraren al een volledig lesprogramma hebben. De heer Sikkens (aardrijkskunde Atheneum) heeft twee maanden studie verlof gekregen. Zijn werk wordt tij delijk gedaan door de heer Groenestein uit Groningen. Tenslotte zijn enkele nieuwe leer krachten aangetrokken voor het Athe neum. Mevrouw Studulski, die voor heen gedurende lange tijd les gaf op de Openbare Lagere School Midden-Eier- land en hier ook enige tijd waarne mend hoofd is geweest zal Nederlands gaan onderwijzen. Voor de vakken bio logie en economie zijn resp. aangesteld de heer Bakker (voorheen werkzaam op de r.k. MAVO te Twello) en de heer Van Asten, die tot voor kort verbon den was aan het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest. Als amanuensis (eveneens voor het Atheneum) is aangenomen de heer M. Tromp. Maandag 6 september Den Burg, Groeneplaats, schapenfok- dag. Tot 3 september Den Burg, expositieruimte raadhuis, olieverven en pentekeningen van Art hur Kempenaar. Openingstijden van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 De Anjer-aktie heeft dit jaar een to taalbedrag opgeleverd van ƒ768,39, waarvan ƒ199,10 uit De Koog (en om geving), ƒ94,80 uit Oudeschild, ƒ20,03 uit De Waal, ƒ133,85 uit Oosterend, 62,76 uit Den Hoorn en uit Den Burg 257,85. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 29 aug. op om 5.46 uur en gaat onder om 19.36 uur; 1 sept. op om 5.51 uur en onder om 19.29 uur. Maan: 29 aug. E.K.; 5 sept. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 27 aug. 11.48 en 28 aug. 0.10 en 12.13; 29 aug. 0.32 en 12.40; 30 aug. 1.01 en 13.20; 31 aug. 1.59 en 14.37; 1 sept. 3.31 en 16.12; 2 sept. 5.12 en 17.49; 3 sept. 6.45 en 19.11; 4 sept. 7.58 en 20.15. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Gaarne herinneren wij nog even aan de laatste aktie van het jubileumco mité van het Koninklijk Texels .Fanfa rekorps betreffende de verkoop van 't restant loten. Vrijdag in de loop van de dag hoapt men alles kwijt te raken, 's Avonds om acht uur zal het korps een mars door Den Burg lopen. Het co mité rekent ook nu weer op de welwil lendheid en steun van de bevolking. De kaatswedstrijd tussen de Helderse en de Texelaars in de A klasse was een grote overwinning voor de Helderse parturen. Het winnende partuur wist alle 3 te spelen wedstrijden te winnen en wel van de beide Texelse parturen en ook van het Helderse, ze haalden het maximum aan punten: 21 punten. De eerste prijs ging dan ook naar het partuur: M. Dijkstra, P. Bos en D. Stienstra, de heer P. Bos werd koning van het partuur en kreeg de wisselbe ker mee naar huis. Lid 5 Een door het hoofdbestuur opge maakte voordracht kan met één of meer andere leden worden aangevuld indien tenminste 25 leden daartoe een ondertekend verzoekschrift indienen. Een dergelijk verzoekschrift vermeldt voor de vervulling van welke vakature de daarop vermelde leden worden voorgedragen. Voor verschillende va katures dienen steeds andere leden te worden voorgedragen. De voorgedragen leden worden in de opgegeven volgor de toegevoegd achter de door het wijziging lid 2: hoofdbestuur voor de desbetreffende Hij draagt zorg, dat een zodanige re- vakature opgemaakte voordracht. Ver- geling wordt getroffen, dat, voor zoveel zoekschriften als bedoeld in dit lid praktisch mogelijk een, uit controle dienen uiterlijk 48 uur vóór het tijd- oogpunt bezien, verantwoorde schei- stip waarop de algemene vergadering ding tussen kasbeheer en boekhouding bijeen is geroepen bij de secretaris te in acht wordt genomen en dat eventu- zijn binnengekomen. Verzoekschriften, ele nader door het bestuur gestelde re- TO^nvaard'en^oWo^r^zijn van^rechts- -ht worden ge_ deze wedstrijden kunnen de wege nietig en bli3ven buiten behande- AFDELINGEN IZi^TZeZ" ïEJTMÏÏ De artikelen 28 tot en met 32 komen aan het tussenspel. Het niet talrijke wijziging lid 5 geheel te vervallen. publiek zal zeker genoten hebben van Een door het bestuur opgemaakte de verschillende spannende partijen, voordracht kan, behalve wanneer hetdaar veel eersten gewonnen werden op betreft een voordracht ter benoeming 6 gelijk. van de voorzitter, met één of meer an- De ondergetekende Nadat voorzitter A. de Haan de prij- dere leden worden aangevuld indien zen had uitgereikt en een Helderse spe- tenminste 25 leden daartoe een onder- adres Ier dankte voor de goede ontvangst en tekend verzoekschrift indienen. Een de uitstekende leiding van scheidsrech- dergelijk verzoekschrift vermeldt voor verzoekt om toezending van de volle- ter J. Visser, ging ieder voldaan naar de vervulling van welke vakature de dige, thans van kracht zijnde statuten huis, terug ziende op een zeer geslaag- daarop vermelde leden worden voorge- en het huishoudelijk reglement. de wedstrijd. De tweede prijs was voor het Helder se partuur; R. Bos, K. Roedema en M. de Haan met 18 punten. In de B-klasse waren de partijen spannender. Hier was de eerste prijs voor C. Hofman en B. de Haan Den Helder en L. v. d. Zee, Tefxel met een totaal ook van 21 punten uit de 3 wed strijden. De tweede prijs was voor L. Keizer en G. Bruinsma uit Den Helder en J. Stapersma van Texel met 19 punten.

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 4