De man die niemand werd" I weede blad Texelse Courant, vrijdag 20 september 1971 Geslaagden zwemexamens Goe Lagere school Diploma A Eveline Post; Marja Vlaming; Freddy Eenhoorn; Jacqueline Schade; Annet van Beek; Jacqueline Wiersma; Dalea Dekker; Jeanette Zuidewind; Niels Pe ter Broekman; Marianne de Kraker; Mark Roel Coutinho; Emila Bijlsma; Yvonne Bruining; Anke Hooyberg; Ar jen Huisman; Nicole Kalk; Saskia de Vey; Petra van der Vis; Anke v. Trigt; Trudy Nowak; Karoline Timmer; Chris Kuip, Marion van Arnhem; Peter Jan Kager; Petra Bakker Wiesje Rijk; Er- vin Kleinveld; Coby Witte; Lia Bar- horst; Angela van Heerwaarden; As- trid Groothuis; Jacqueline Hin; Klasina Blok, Jolanda Daalder; André Schoo; Peter Roy Alkema; Hilde Duinker; Kor- nelia Eelman; Miohiel Gay Balmas; Bea de Boer; Nienke Feikema; Margritta Holtman, Reggie Visser; Carinne Jans sen; Gerda Zijm; Anja Zijm; Manon Grootjen; Kees Jongedijk; Mary Boer- sen; Yvonne Bakker; Marjan Kuip; Ina Bruyn; Miranda Dros; Joost Peter Cou tinho: Edwin Oskam; Henk Jonker; Erik Broekman; Aaldert Polman; Maar ten Bruyn; Otto Jan Goënga; Frans Room; Peter Boon; Dick Rozenboom; Marcel de Beurs; Peter Schoorl; Hanne- te Zegel; Karin Wolse; Edith Swennen; Annita van der Slikke; Karin Zegel; Astrid Dijt; Greetje Dootjes; Ans Doot- Grieteke Visser; Gudy Witte; Jan lacob Rab; Walter Oskam; Lieke Heet- eld;Bettina Rab; Ivonne Zegel; Marja irinkwaard; Martin Kikkert; Edwin pink; Harriëtte Terpstra; Marga van [eerwaarden; Jan Aris Eelman; Leonie [[oogenbosch; Emmy Bakker; Jeannette 5 imit; Els Boogaard; Sjaak Koomen; 'rans Kellner; Henk Rump; Thea Bak er, Liesbeth Witte; Olaf Duin; Kees an Heerwaarden; Carla Brosius; Anny fitte, Paul van Etten; Jacqueline Bak- ;er; Gua Jansen; Magda van Heer- raarden; Angelique Witte; Henny Gro- elaar; Ruud van Heerwaarden; Janine 'ok, Joke Zijm; Han van der Geest; [o Vermue; Jacqueline van Heerwaar- en; Martien Witte; Hans Jas; Kees Jas; Vinne van Tunen;Annelies van Ben- »um; Corry Blom; Ada Nooy; Josi van e Wetering; Ilse van Heerwaarden; ohnny Kleinveld; Engeline Smit; In- nd Bakker; Gemma Kager; André 'eeger, Cora Hoogenbosch; Pauline Ri- ico; Monique Smit; Mariëtte Smit; Ka in Schermer; Lida Bakker; Jan Hop man; Jaap Veenstra: Ans Tuitman; larja Hin; Angelme Hin; Ronny Hin; elma Hooyberg; Johan Tromp; Jacque- ne Stark; Anita Pierik; Greta Pol; eannette Stapersma; Carla Dekker; iepke Hengst; Niels Koorn; Grietha an de Star; Frans Loodsma; Xandra ark; Margreet Bas; Willeke Wendrich; 'erner van der Meer; Annemieke Drij- tr; Martin van Wilsum; Rene Eveleens; an Ellen; Bert van der Berg; Arend rhuitema; Lia Schade, Marieke Bak- •r, Jan Wiering;; Jelly Visser; Henk isser; Mariëtte Drijver; Loes Bakker; artienc Tuinder; Dorien Veldhuizen; sorge Eelman; Peter Veldhuizen; Els oop; Tine Vonk; Jacky van Kooten; iem van der Vis; Nelly Drijver; Joke rtsma; Femmy van der Vis; Piet Vla- ing; Mary Lou van Etten; Ferdinand eijserErik van Etten; Job Blanken igcre school Diploma B rjan Bakker, Rob Riteco; Liselotte ma hermer; Lidia Pastoor; Hans van Et- Marlies Rey; Joke Dros; Peter ons; Robert van Boven; Hans Zijm; "ik van Wilsum; Erna Tuinema; Na- van de Kerkhof; Kees Jan de Haan; s Jan Brouwer; Dilly Wit; Joke Tui- la; Ronnie Blankenvoort; Lex van ilderen; Dirk Zuidewind; Rob Jonge- Erik Hooyberg; Marco van der Vis; •b Kooiman, Guus Veenstra; Evelien sijser; Irne Kleinhuis; Jeanine Vlas; bert van Werken. L.T.S. Diploma A ap Kees Drijver; Eef Bakker; Frans uptit; Theo Witte; Peter van Sikke- as; Cor Trap; Jan Verveer; Nan Ver dien; Jelle van der. Meer; Jaap Zijm; Anton Witte; Rene Backer; Rene Jas; Peter Rozeboom; Jan Vennik; Klaas Kikkert; Bert Schagen; Anne de Vries; Werner Dros; Ad Noorlander; Menno Eelman; Jos van der Kamp; Derek Wit te; Martin Jongejan; Dick van Liere. R.S.G. Diploma A Karin Daalder; Horst Hawatsjek; An neke Terpstra; Christie Slot; Karin du Porto; Nelly Kager; Marion van de We tering ;Marteke Schoo; Silvia Dogger; Anneke Bremer; Anneke Schrama; Greetje van Maldegem; Jenny Vlaming; Kees Avenhoven; Gerrit Janssen; André Smit; Piet Langeveld; Thijs Witte; Henk de Lugt; Jenny van Kooten; Reja Waayer; Dorien Kager; Frida Hoogen bosch; Kees Blom; Rudy Wilner; Wim van Heerwaarden; Alma Mulder; Hen- nie Boon; Vera van Heerwaarden; Loes Timmerman; Lia van Heerwaar- den; Joke Bakker; Annie Zijm; Anita Bakker; Carla Commandeur; Frans Stark; Ria Zwanenburg; Leny Bakker; Marloes Bakker; Deborah van de Kerk hof; FennyHopman; EvelienKeijser; Wil Stark, Ciska Hoogenbosch; Heieen Jor- na; Peter van Heerwaarden; Wilfried Bakker; Edo Rutten; Jan Rijk; Jacob Eelman; Tonny Bakker; Jan Nieuwen- huis; Marian Bakker. L.T.S. Diploma B Maarten Drijver; Edwin van de Kerk hof; Bert Wit; Hans Bakker; Peter Ri teco; Maarten Koorn; Hans van Tok; Henk Jan Klok; Anton Schoenmaker; Hans Hoogenbosch; Sieb Schellinger; Marcel Legierse; Carlo Witte; Aris Eel man; Peter Tromp; Rob Smidt. Huishoudschool Diploma B Riek Visser; Karin Boon; Gia Vlas; An neke van der Laan; José Vermuë; Ma rian Klippel; Sjannie Trap; Janny Noor lander, Saskia Veldwisch, Elja Dros; Hilian Koning; Corrinne Combert; Tilly Zuidema; Gerda Duinker; Joke Bakker; Loes Witte; Rika van der Berg; Anneke de Visser; Dea Brouwer; Sietske Smits; Inge Timmerman; Christa Betsema. Rijksscholengemeenschap Diploma B Corien van der Linden; Gerard Rump; Mona Coutinho; Mies Schellinger; Kla- rina Combé; Margreth van Tunen; Jacqueline Zegel; Carla Nagy; Marcel Broekman; Tonny van der Slikke; Ar jan Verseput; Arjan Barhorst; Theo Eelman; Roel Blanken; Roel Heerschap; Anno Cupido; Ron Bakker; Hans van Boven; Bart Bakker; Sibo Plaatsman; Georg Barhorst; KeesJan KrijnenjJoke Kuik; Peter Haak; Frits Jan Maas; Mar garet Vermuë; Carla Venneman; Mar griet Hottentot; Christy Neijens; Piëta Drijver; Tineke Huisman; Anja van Op stal; Paula van der Berg; Yvonne Kem penaar; André Boon; Han Pastoor; Men no van der Wal; Jan de Lugt; Nancy Koorn; Dorothé Slot; Liesbeth Rijk; Ti neke Huysman; Marleen Ellen; Beatries Bakker; Karin Gaasbeek; Els Koorn; Lenie Tuinema; Roelien van Aanderen; Anita Swaerts; Jeannette Schoorl; Jan- neke Harting; Els Witte; Sonja Kuip; Hanneke Kamstra; Harma Polman; Paul van Arnhem; Gerard van Es; Coby Bremer; Els Bas; Joke Hoogenbosch; Ina Hin; Ans Roeper; Marga Wuis, D. Jorna; Gonnie Bas; Cor Schrama; Pie- ter Duin; March Heijnen; Hanny Os kam; Mary Timmerman; Rosy Kuip; Nelly Witte; Eric van Heerwaarden; Coby Harkema; B. Visser. Huishoudschool Diploma A José de Porto; Astrid Hennink; Elly Bakker; Ina Visser; Nelleke Visser; Thea Witte; Thea Visser Anneke van der Werve; Jenny Kok; Joke Roeper; Lida Huizinga; Catharina Witte; Annemiek Boon; Mar- jo Huisman; Corry Kuip; Gerda van der Meer; Trudie Tuitman; Dieuwke Vonk; Annie de Vries; Ans Witte; Ti neke Witte; Janie Troost; Tineke Kalis; Joke Grisnigt Annie Veeger, Marja Wit te; Ceciel Bakker; Arno Bakker; Anne ke Hoogenbosch; Monique Pastoor; Het ty van der Werve; Greetje van der Brink; Jetje Trap; Ineke Zijm; Anja Zijm; Kes Keijser. Rijksscholengemeenschap Diploma A Femmy Hopman; Jolanda Vlaming; Jitty Schotanus; Elly Veldman; Yvonne Nat; Joesca Gay Balmas; Carla Boersen; Siem Pieter de Porto; Hans de Beurs; Paul van Heerwaarden; Johan Hillen; Erwin Witte; Ina van Heerwaarden; Magda Bakker; Henny Dekker; Nan Eelman; Joost Hooijberg; Marica Ka ger; Nel Verberne; Jan Jorna; Christy Bosma; Lia Rijkers. Visserijschool Den Helder Diploma A Marcel Bakker. Laat ons de zorg over uw verzekeringen. Rillllillliiiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilliillllllllllll Feuilleton door Tom Lodewijk Rlllllllll!ll!llllllllllllllllllll|||l|||||[|||||||||||||||||||]|||||||||||[|||||||||||||||||||||||||!||||||||||||||||||[|||||||||||||||y||||l|||||[|||||||||||||||||||||||||[||||||||||[|[||||||||||[|||||||||||||||||| 3 „Dan is ze in ieder geval geen tuinjaagster" stelde Gerard lachend t Heeft een mens wel ooit genoeg?" eg Sir Edward en even kreeg Ge- een onbehaaglijk gevoel. Het was iï een onpersoonlijke, algemene op ging, maar wat hém betrof, precies ie roos. ieder geval de avond van mor- beloofde gezellig te worden, en *>ien méér erard de Rheede prikte als een au- aat met z'n plastic vorkje in de Ire hapjes, die de stewardess op in vakjes verdeelde lunchblad hem voorgeschoven. Hij keek niet uit kleine vliegtuigraam, dat trouwens "in uitzicht bood op een mijlenver istrekte wattendeken, beschenen een stralende zon, die daar bene- nelemaal verstek liet gaan. In gedachten waren bij Sue van en. [t was nog eens een vrouw, dacht bij werd onrustig bij de herin hij ongetwijfeld) nog maar nauwelijks van middelbare leeftijd, en met genoeg geld, die als hij wilde heel charmant kon zijn, was dat ook zo'n kunst niet. Bij Sue was het anders. Ze had indruk op hem gemaakt, om dat hij haar in geen enkel opzicht als zijn mindere kon beschouwen. Van za ken wist ze alles af, daarover kon je met haar praten als met een man. Maar daarbij was ze op en top vrouw, een vrouw waarvoor een man doorlopend zijn best moest doen. Ze was een veel begeerde partij, mannen omzwermden haar, was het niet om haar mooie ogen dan om haar miljoenen en misschien wel vanwege allebei. Wanneer Sue van Zuylen één bepaalde man haar bijzon dere opmerkzaamheid bewees, gaf dat zo'n man een idee van uitverkoren-zijn en dat bepaalde zijn houding. Zélfs de houding van Gerard de Rheede Eens, in zijn jonge jaren, had hij en kele regels gelezen van een arbeiders strijdlied. De laatste regel was „Be geerte heeft ons aangeraakt" en die re gel had hij niet vergeten. Ook hém had de begeerte aangeraakt, de begeerte naar een leven, een bestaan in de krin gen waar men te leven wist, waar men leven kon omdat men over alles be schikte wat dat leven veraangenamen kon. Hij was, had hij met voldoening vastgesteld, een goed eind op weg, me de dank zijn huwelijk met Yvonne. Z'n teleurstelling in dit huwelijk was ge weest, dat hij er niet voor had hoeven te vechten. Yvonne was van het begin af „weg" van hem geweest, ook al had ze aanvankelijk een „moeilijk te krij gen" houding aangenomen. Toen hij eenmaal met haar getrouwd was, was het pleit beslecht, hij had zijn doel be reikt en dat was ontmoedigend voor een man, die nimmer tevreden was, een man die was aangeraakt door de be geerte, die altijd iets moest hebben om nog verder te streven, nog meer te be reiken, nog hoger te klimmen. De ontmoeting met Sue van Zuylen had hem met een schok doen beseffen, dat hij tot nog toe de zaken te eenzij dig gezien had de zaken. Hij had zijn plannen om straks helemaal heer en meester te zijn in het bedrijf, en vanuit die positie verder te manoeu vreren. Wat kon hij zo bereiken? Het zelfde als wijlen zijn schoonvader, in allerlei potjes een vinger, algemeen ge acht, een ridderorde, en verder? Had de oude heer Lazare echt gelééfd? En nu, bedacht Gerard, terwijl hij bedachtzaam dronk van zijn jus d'oran- ge-uit-blik, had zijn streven een nieu we dimensie gekregen. Het ging nu niet meer om cijfers, speculaties, koer sen, beursmanoeuvres. Het ging om een vrouw, die door een glans meer kon worden verblind en die niemand nodig had. Die op een gans andere manier moest worden gewonnen. Voor wie je niet alleen een zakenman, maar boven al man moest zijn, zonder dat je enige zekerheid had, dat je bij haar je doel bereiken zou, omdat cijfers en zelfs fei ten niets uitmaakten. Hij was niet verliefd, hij had niet lief, maar hij zag de uitdaging en kon die niet weerstaan, zonder zichzelf een minderwaardigheidsgevoel te bezorgen. Als je zó'n vrouw wist te winnen, was je verder tot al het andere in staat. Ook materieel, bedacht hij. Met zo'n vrouw, met haar geld en haar zaken- hoofd, kon je je een machtpositie bou wen, waarbij vergeleken de hele n.v. Montferlant en Lazare een komenijs- winkeltje was. Sue had hem tijdens hun gesprekken (het was niet bij die dinner-party gebleven) een panora ma laten zien van de ongekende moge lijkheden in het land van de dollar. Dóór haar en mét haar zouden die bin nen zijn bereik komen. Maar tegelijk was hem overduidelijk geworden, dat Sue eigenlijk precies was als hij. Haar belangstelling ging alleen uit naar de sterken en hun pres taties. Ze was in haar diverse huwelij ken telkens een trapje hoger geklom men, ook haar had de begeerte aange raakt. En nu had ze kennis gemaakt met die Hollander, jong en aan het hoofd van een oud en eerbiedwaardig bedrijf, een man van geld en die geld wist te verdienen, een man met vaart en visie en daarboven een man die ze, dat bemerkte ze heel goed, wist te fas cineren juist door ergens onbereikbaar te blijven. Laat ze maar op hun tenen staan!, had ze eens lachend gezegd. Het was de kunst, ze zo te houden, te meer naarmate je ouder werd. Want, vond Sue, wat een vrouw beneden de dertig had, dankte ze haar Schepper, daarna moest ze voor zichzelf zorgen en dan te slagen in het streven altijd aantrek kelijk en het middelpunt te zijn, dat was je eigen verdienste. Ook tijdens de cocktailparty op de club was ze dat weer geweest en het had haar een pla gende voldoening gegeven, bijzondere aandacht te besteden aan deze toevalli ge gast, deze Hollander, terwijl ze wist dat minstens een half dozijn gentlemen dolgraag in zijn schoenen hadden ge staan! Ze had daarboven de wetenschap, dat ze hem ook als vrouw onweer staanbaar boeide, en begreep dat dit alleen zo kon blijven wanneer hij nooit ofte nimmer de indruk kon krijgen, dat hij haar bezat, dat hij met haar zijn doel had bereikt. Dan, zo voelde ze met haar onfeilbare intuitie, was het voor hem een bekeken zaak en zou zijn onrustige blik alweer op zoek zijn naar nieuwe veroveringen, ook op het ge bied, wat ze, een beetje cynisch glim lachend, de „liefde" noemde. Liefde was voor haar het spel van aantrekken en afstoten, zelf altijd meester blijven van het terrein, en dat was een buiten gewoon opwindende sport die nimmer verveelde, aldus Sue van Zuylen die met diepe voldoening hoorde vertellen dat ze zo hier en daar gold als „een gevaarlijke vrouw". Toen ze zo argeloos-weg had gezegd, dat hij haar eens moest opzoeken als hij in de States kwam, had hij wel ge weten dat Amerikanen dat altijd zeg gen. Ze menen het ook nog, want ze laten je niet op de mat staan als je aan hun uitnodiging gehoor geeft, zelfs al weten ze niet zo dadelijk wie je ook weer bent. Sue kon het gezegd hebben als de cliché-beleefdheid, maar hij voel de dat, wanneer hij haar te eniger tijd aan haar woord hield, ze nog drommels goed zou weten wie hij was, en ook zou begrijpen, dat hij niet alleen maar een beleefdheidsvisite zou brengen. '(wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 3