"De IJsb Flits m 10 Kleur Flitsblokjes City Theater verhaal uit het soldatenleven door L. van Schooten Ons nieuwe feuilleton „De Ijsberg" Burgerlijke stand Bruidsreportages J. DE WAAL HUISHOUDSTER BINELLA Kadobonnen PASFOTO'S Fotobedrljf J. de Waal ^nfkung Feest 4,50 ,,'T IS EEN GEKKE, RARE, DOLLE DWAZE WERELD" 30 t/m 39 34,95 36,95 MANTJE SCHOENEN BEKENDMAKING 45 minuten stereo muziek ELECTROHUIS 2L£1M Hï >de >A]l de bei bei EN rE Hoofdstuk 1 „DE RUSTENDE JAGER" ,Hier is het" zei Kees. ,Niet onaardig" vond Sjoerd. ,Zou je hier een glas melk kunnen jgen" informeerde de reus Geert ulemans onschuldig. ,Jij vast wel" meende Kees „ze zien je neus dat je nooit iets anders nkt." Is er op mijn neus iels te zeggen?" ormeerde Geert, veelbetekenend zijn 71 ere biceps betastend. i nee" haastte zich Kees lachend ze een Miss Neus zouden kiezen, jij gekroond worden." Ik wil maar zeggen" lichte Geert z'n toe „het lijkt me hier zo'n beetje kinderspeeltuin." Hij wees op een j kleine kinderen die stoeiend rond- >en tussen de tafeltjes op het terras De Rustende Jager". ,Als ze jou zien worden ze vanzelf zei Sjoerd geruststellend, ,,'t Is al- tamelijk vol." Maar hier is nog een tafeltje leeg" dekte Geert. „En kijk es wie daar Is dat niet de dochter van De Stip? ,ees had het allang gezien. De blon- haren van Ruth Ackermans glans als goud in de zon. Ze zat rustig een tafeltje achter een glas appel- de slanke benen over elkaar gesla- verdiept in een boek. Nou Kees, jongen, jouw dag is al- r goed." Normaól toch" vermaande Kees „je ze rennen broeder." Miss Stip is voor hem even onber- baar als de dochter van president on" stelde Sjoerd vast. Maar ze is wel een stuk knapper" nikte Geert. „Nou lui, laat je niet rhouden. Of word je te zenuwach- Kees, zo dicht in haar buurt?" ste Vat kletsen jullie toch" zei Kees duldig „d'r zijn meer grieten hier Was helemaal niet toevallig, dat ze zat, Ruth Ackermans, de dochter de adjudant, beter gezegd De Stip. et grote moderne kazernecomplex, r ze vlak bij woonde, lag een dik rtier afstand hier vandaan, en op zonnige terras van De Rustende Ja- zat je heerlijk en het was er gezel- Er stonden altijd auto's en er zaten d mensen, en 's winters kon je bin- zitten, waar een open haardvuur idde. Rustende Jager had ook dit voor dat militairen er met met de nek len aangezien. es heripnerde zich maar al te goed eer dat hij, nog maar kort in dienst jn keurig uitgaansuniform, Hotel bus uwe was binnengestapt om daar topje koffie te drinken en even de t in te zien. Hij snakte, na al die ongezelligheid, die drukte en dat li, er naar zich weer eens burger elc-n, als een gewoon mens in een kkelijke stoel te zitten en zoals hij 0 vaak had gedaan, rustig een kop te drinken in „een goede tent". rlijk toegegeven, ze hadden hem er uitgegooid. Maar het had lang ge- 1 voor hij zijn koffie kreeg. Kees, heel zijn grote mond, had een pa- un huidje en wist bij intuïtie of gens welkom was of niet. Daar- behoefde hij geen kaartje te knj- ,U\v aanwezigheid wordt hier niet •ijs gesteld" en zo grof waren Valouwe ook met. had er over gepraat met zijn va- .Ja jongen" had die gezegd „elke lje heeft zijn keerzijde". Je hebt ie zaken waar zê graag het goede ontvangen en die daar hele- op zijn ingesteld. Een soldaat die eenzaam en netjes zijn kopje kof- te drinken, hindert ze niet, maar n komt hij terug met een stel 1 ga raden en dat moeten ze niet. >teri lar als ik in burger kom, loopt de iet vuur uit zijn sloffen" nijdigde allei drijf !t 2 bo In n dr ijl :al licht visei [aan la ,vat /an ng llljV' et vi arbel] etek van van kost hiller het tapel stikst kkeli irin :nt cstof vergi stiks kg nog el kstof r ai ital n zal - pet ste ien ginj men Is veesti en" irm iet v rhoui c i ift. n we ng bi; eden doet geen ene ober vandaag-de- ïeer. Maar Kees, als ik op je ei- rhalen afga, dan zijn jullie een ijk luidruchtig stel, en jullie taal as een apart taaltje. Bepaald niet altijd even beschaafd." glimlachte. Die soldatentaal, ja, le huiskamer. En ze deden het al- de officieren ook, en als de aal dominee goed op dreef waren ge en ze ook van die woorden die ze een geld op de preekstoel zouden en. Dat leek er nu eenmaal bij „Je snapt wel" zei vader lat een hotelier die een gerenom- zaak met vaste klantjes heeft rnwd, niet graag ziet dat zijn n wegblijven omdat de militairen entoon gaan voeren. Dan wordt n „soldatentent" en aan soldaten i kopje koffie of een biertje drin- rdien je bij lange na met zoveel een deftige heer, die met zijn en komt dineren. Je moet het za- zien, en niet meteen voelen als ;nJiinatie." gaf zijn vader in zijn hart ge- aar het deed zijn sympathie voor ïform niet toenemen, zat je dan op het terras van De de Jager. Goed, hier kon je gaan ze kwamen hier altijd, en nog kele anderen ook. De jongens r kwamen waren de herriema- n iet. die zaten liever in De Witte of bij Keesje Droog in 't dorp. stonden de biljarts en daar ze eens 'n kaartje leggen, en je stem verheffen en soldatentaal en. daar zat nu ook Ruth Acker- Door oceanen van hem geschei- hj was dienstplichtig soldaat ot en zij was dochter van de ad- Ruth, net van de hbs, die nu lekker vakantie nam. Zijn eigen zuster Loes had verleden jaar eindexamen hbs gedaan, en met haar vriendinnen ging hij heel normaal om. Hij gaf Inge de Loor een lift en ging een avondje uit met Truus Leeracker, wier vader majoor bij de grenadiers was, maar de dochter van een doodgewone adjudant was voor hem onbereikbaar ver. Tussen hen stond het uniform. Hij was een doodgewone soldaat, en na tuurlijk gaf de dochter van de Stip zich niet met soldaten af. Ze kon trouwens niet anders. Veron derstel dat ze het wel deed! Dat was immers het ongeluk- dat uniform maakte ze allemaal gelijk. De domineeszoon, de kanebraaier van de Zeedijk, de schilleboer en de student, ze waren allemaal onder een pet te van gen. De ongunstigste elementen staken uit als een zwerende vinger, en daar naar werd vaak de rest beoordeeld. Onlangs had hij in Den Haag 's avonds een vier, vijf van die jongens zien lopen, met hun ziel onder de arm slenterend, luide opmerkingen makend, fluitend en roepend naar een meisje dat zich haastig voortrepte om hun onge wenste aandacht te ontgaan. Soldaten! Ja, en met zulk volk werd je op één hoop gesmeten! Als Ruth Ackermans, die knappe slanke blonde meid, een enkele keer door de poort kwam om haar vader iets te vragen of te brengen, dan wist ze dat honderden ogen haar volgden. In deze mannenmaatschappij werd een vrouw een bezienswaardigheid, vooral als ze zo knap was als Ruth. Ze zag nooit iemand, groette nooit, liep altijd recht door. Vandaar dat ze de naam had, een ijsberg te zijn. Maar veronder stel, dacht Kees met een billijkheid die hij speciaal ten opzichte van Ruth liet gelden, dat ze énders deed! Ze kon wel aan de gang blijven! Op de kamer stond vast, dat de man die er in slaagde Ruthje van De Stip te „versieren" de Militaire Willemsorde zou verdienen. Want „versieren" daar van was de praat, iedere keer weer. fwordt vervolgd) TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,65; elke re gel meer /0,55. Texelaar- tjes dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,meer. Alles inclusief 4°/o B.T.W. Voor judo zaterdag morgens naar het Dorps huis in Oosterend. Telef. inl. (02223) 227 Alle verzek. en financ. J. Dekker, Bernhardlaan 89, Den Burg, (02220) 2833 Voor een verplaatsbare vuilniszak-houder. Gebr Bruining, De Koog, tel. 482, Plevierstraat 23 Laat u door ons naai uw vakantiebestemming brengen (eventueel taxi met aanhanger voor uw fietsen en bagage). Te vens verzorgen wij het vervoeren van uw cara van door heel Nederland Witte pomp en taxibedijf A. M. van Boven, Oude- schild, tel. (02220) 2721 H.H. Klaverjassers houdt woensdag 24 no- vember vrij de n.v.sJh. wil geen bepaalde levens- wijze opd ringen, maar helpen een maat schappij van vrije mensen op te bouwen Vanavond avond UDI - en morgen- Te koop z.g.a.n. Torna do schrapmachine ƒ40, Kogestraat 2 Te koop aangeb. kunst schaatsen maat 40. Te be vragen bij W. Maas, Wil- helminalaan 3a, Den Burg, tel. 2425 Te koop Chevrolet Im pala '64, mooie wagen. B. Klippel, Trompstraat 1 Oudeschild Tegelzetter. Mulder, Kotterstr. terend, tel. 666 Fokko 9, Oos- De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Telef (02279) 1482. Postbus 12 U kunt nu reeds uw poters van de rassen Doré, Irene, enz. bestel len bij G. Jansen, Post weg E 54, tel. (02225) 257 A.H.V. diepvriesvlees voor hond en kat. Depot houder T. Ellen, Zwaan straat 10a. Afw. ma., do. vr. 9 - 3 uur Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d. Maden, Kogerstr. 65, tel. (02220) 3320 Verhaal uit het soldatenleven door L. van Schooten. Onoverbrugbaar is de kloof, die de dienstplichtig soldaat Kees Bot scheidt van de dochter van zijn adjudant, bijgenaamd „De Stip". En al is Kees in het maatschap pelijk leven zeker niet de min dere van Ruth Ackermans, zolang hij gewoon soldaat is, is ze voor hem onbereikbaar. Onder al de wederwaardighe den van het soldatenleven samen met zijn makkers, de rustige Sjoerd en Geert met zijn handen als kolenschoppen, geplaagd door de dienstklopperige sergeant Wal visbeen, bijgenaamd Willem Ba- rendsz, onder het gestreng oog van kapitein De Mol oftewel Het Kruis, onder het vaderlijk gezag van overste van Haren en boven al wantrouwend gadegeslagen door adjudant Ackermans, peinst hij op middelen om in contact te komen met het blonde meisje, dat de eerste keer, dat hij haar zag, zijn hart sneller heeft doen klop pen. Het lot komt hem te hulp als hij haar van dienst kan zijn, al kost hem dat acht dagen arrest, maar ze blijven gescheiden door het uniform. Kees z'n moeder, die het 'n beetje hoog in 't hoofd heeft, hoopt dat hij zijn hart zal verliezen aan de elegante Terry, wier vader notabene overste is, terwijl de dochter van „méar een adjudant" voor Kees onbereik baar ver is. Wanneer adjudant Ackermans er lucht van krijgt, dat een van zijn dienstplichtigen zijn ogen heeft durven opheffen tot zijn dochter, onweert het ook in het adjudantshuis. De grenzen van de diverse „standen" lopen grillig dooréén. Maar Kees is vastbesloten, dat hij als gewoon soldaat het meisje van zijn hart zal winnen, haar, die als „De IJsberg" in de leger plaats bekend staat. Hoe de „IJs berg" tenslotte smelt, vertelt dit verhaal, waarvan men de eerste aflevering 'hierbij aantreft. Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Volop handappels. M Huisman, „De Veen", tel. (02220) 2203 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voot verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig K. H Boon. Vamor ge- dipltel (02230) 13252 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Goed idee.voor uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goed koopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange Bont mantels, bonthoeden, -colliers tegen zeer aan trekkelijke lage.... be taalbare prijzen!! Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-jarig schriftelijk garantie-cer tificaat is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewensl zeer soepele kredietser vice. De Bontkoning, Voorstreek 71, Leeuwar den, tel. 05100 - 20713 Komt U per bus, trein of eigen auto, bij koop alge hele reiskostenvergoeding voor 2 personen Te koop grammofoon platen, talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans. Ge heel compleet per cursus ƒ30,franko huis. Tel 070-652405 of 111097 van 10 tot en met 16 november 1971 Rudi, zv. Martinus A. de Ridder en Maria G. van der Star; Arnoud Chris- tiaan, Lzv Pieter C. Oarelse en Petro- nella C. van Hamburg; Niels Peter, zv. Cornells Kossen en Margaretha J. Tim mer, Ivette Marjon, dv. Hedda J de Ruyter en Grietje Goenga; Johan Henk, zv. Ferdinand J. Gieles en Lieske G. van Reeuwijk. Ondertrouwd; Willem J. Steegstra en Carolina E. M. Bakker; Comelis van Eis en Dieuke J. van der Wal. Overleden: Catharina Witte wv. Eel- man, oud 82 jaar; Herman Boekei, oud 53 jaar. 26 en 27 november a.s „De Vriendenkring" met „Sil de strandjutter" Wegens inruil te koop: 1 Ford Cortina '67; 1 NSU 1000 '66; Austin 7 '67 Austin Cooper '66; Mer cedes 190 '63; 1 3-scharige Howard wentelploeg; 1 2-soharige Howard wen telploeg; 1 Rumpstadt wentelploeg. Garage Nagy, De Koog, tel. 420 en 567, Den Burg 2243 Te koop een gebruikte dames- en herenfiets; 2 jongensfietsjes, lft. 4 tot 6 jaar en een meisjesfiets. Pontweg B 103, Den Burg Sigarenplanken: Gratis kunnen wij U niet aan bieden, wel voor een zeer lage prijs. Geef zo'n plank als present van de goede Sint. Te bevragen bij Lieuwstraat 26 en 28, Den Burg Woningruil aangeboden nieuw huis met centrale verwarming. Te ruilen met een goede woning, liefst te Den Burg. Brie ven onder no. 505 aan bur. van dit blad Te koop: hand-, en motor-grasmaaier; eiken kast, stoelen, compl. Doka met Practica Nova en Opemus Ila vergroter enz. O 118, tel. (02223) 421 Te koop Batavus brom fiets. Boogerd 19, Den Burg Behalve Cox en Doyen- né nu ook „Ingrid Marie" In kleur en smaak on overtroffen. Fruitbedrijf H. J. Keijser, Molenbuurt Te koop vouwfiets, als nieuw 75,1 straal- kachel ƒ15,1 butagas kachel ƒ15,1 Acme handwringer ƒ10,1 16-els bouclé karpet, bei ge-bruin 25,Alles in prima staat. Schilderend 8, tel. 2529 Te koop B. herder pups teefjes „Groenendaelérs", 9 weken m. stamboom. Hallerweg 4, Den Burg, tel. (02220) 3102 Te koop aangeb. prach tige langharige zwarte en blauwe poes en lichtrode kater, 6 mnd. tel. (02220) 3274 Koopje. 3-zits zwarte Skai bank, in goede staat, ƒ100,—. Tel. (02220) 2250 Te koop modern kol- bert, geruit aubergine; lederen jack, bont ge voerd. C. A. Witte, 't Noorden O 138, tel. (02223) 318 H.H Klaverjassers houdt woensdag 24 no- vember vrij Te koop gezaagd brand hout voor open haard. A. Zielman, tel. (02220) 2552 Te koop Fiat 850, kleur geel met zwart. De Ruy- terstraat 78, Oudeschild, tel. (02220) 2210 Jan Buis, Burgerhoutstraat 12, Den Burg, en Guur Wuis, 't Noorden O 166, Oosterend, geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag, 26 no vember 1971 om 16.15 uur het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Receptie op de trouwdag van 19.00 tot 20.30 uur in „De Oranjeboom" te Den Burg. Toekomstig adres: Gast huisstraat 34b, Den Burg. Onze hartelijke dank aan allen, die 16 oktober tot een onvergetelijke dag voor ons hebben ge maakt. M. C. Veeger F. Veeger-Winter Fonteinsweg H 91b. God verblijdde ons met de voorspoedige geboorte van een dochtertje zusje Astrid Marjan H. J. Douwes M. J. J. Douwcs- Noord Mark Den Burg, 17 nov. 1971 Keesomlaan 18. Dankbaar en blij geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en mijn broertje Johan Henk L. G. Gieles- van Reeuwijk F. J. Gieles Annelies Den Burg - Texel, 15 november 1971, Jac. P. Thijsselaan 33. Heel gelukkig zijn we met de geboorte van een lieve dochter en zusje. We noemen haar Ivette Marjon (Ivette) Iet de Ruyter-Goenga Henk de Ruyter Lorzen Den Hoorn - Texel, Naalrand 11, 15 november 1971. Nico Ooyevaar en Els de Ridder geven U hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, dat zal plaats vinden op vrijdag 26 no vember 1971 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. De kerkelijke bevestiging zal plaatsvinden om 14.30 uur door ds. E Loerakker in de Ned. Hervormde kerk te De Cocksdorp. Postweg E 91, Midden-Eierland, Texel. Gelegenheid tot felicite ren van 18.30 tot 20 00 uur in hotel „De Hoop" De Cocksdorp. Toekomstig adres Schoonoordsingel 3, Den Burg. in kleur en zwart-wit FOTOBEDRIJF Binnenburg 12 en 23 Weduwnaar, 36 jaar, met 5 kinderen (5 - 12 jaar) zoekt Tel. (02226) 426 wetenschappelijke huidverzorging van ieder bedrag. Een geliefd geschenk. Schoonheidssalon Tine Beemsterboer Keesomlaan 16, Den Burg, tel. (02220) 2275 Ons atelier is hiervoor open van 9 v.m. tot 9 n.m. Binnenburg 23, Den Burg De moeite waard om wat extra blokjes in huis te nemen. tijdelijk van 5,85 nu Uw fotohandel in de Parkstraat Hèèw jee 't gróóte nuws ól hóórd? Ninnet, kiend, wöt is er dón beurt? Frits Bonne en Nel Bruin magge trouwe fón d'r ouwe leu. Op 23 november om ellef uur 's mórregens móet 't beure. Ze komme te weune in de Burdetstréét nóm- mer 17. Telef 2027 ZATERDAG, ZONDAG 8 UUR EN ZONDAGMIDDAG 3 UUR (It's a mad, mad, mad, mad world) Een film van Stanley Kramer. Ga genieten van de grootste komedie ooit verfilmd. Een keur van artiesten laat U 2 uur ouderwets lachen. Grootbeeld en kleuren. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Voor deze film gelden niet de middagprijzen. 40 t/m 46 Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij overwegen ingevolge artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening jo art. 50 lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de heer G. Timmer, wonende H 27, Oudeschild, tot het bou wen van een woonhuis nabij de Pontweg, kada straal bekend gemeente Texel, sectie P nr. 229. Voor dit gebied is een voorbereidingsbesluit van kracht, zodat de vergunning alleen kan worden verleend, wanneer vrijstelling wordt verleend van de voorschriften van het thans ter plaatse gelden de bestemmingsplan Het bouwplan ligt vanaf heden gedurende 14 da gen voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie (kamer 209). Eventuele bezwaarschriften tegen deze plannen kunnen gedurende bovengenoemde termijn schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden in gediend. Texel, 19 november 1971. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. W. H. Sprenger De secretaris, P. Beemsterboer. Liesbeth List „Ncurenbcrgerdroom" Pink Floyd „Meddle" De Poppy's met o.a. „Non non rien n'a changé

Texelsche Courant | 1971 | | pagina 2