vast en zeker Autogordels MAB-club Texel organiseert tweede internationale sterrit Onderwijstentoonstelling binnenkort in Raadhuis Cursisten exposeren wandkleden in Raadhuis Kampioenswedstrijden Visclub „Texel" Snelheidsbeperking op drukste punten van de Pontweg Trimuurtje op andere tijd SPORTPROGRAMMA SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Damclub Texel Plattelandsvrouwen hielden lezing over Leeghwater Voetbaltoernooien 60-jarig jubileum S.V. Texel Nieuwe voorraad planten en vissen op visbeurs Hoewel vanuit financieel oogpunt de vcrig jaar ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van de M.A.B.-club „Texel" gehouden internationale Vogcl- sterrit geen succes is geweest, heeft men toch besloten dit jaar opnieuw een der gelijk groots opgezet evenement te or ganiseren. Aanleiding hiertoe zijn de on verdeeld gunstige en in de meeste ge vallen zeer enthousiaste reakties van de zijde der deelnemers. Niet alleen had men alle waardering voor de perfekte organisatie van de rit, maar opgetogen was men vooral over de bijzonder fraaie route. De route was met opzet langs de mooiste plaatsen van Texel gevoerd, omdat men er in de eerste plaats naar streefde, propaganda voor Texels na tuurschoon te maken. De natuurreser vaten en vogelbroedplaatsen kregen in de route dan ook ruime aandacht, maar ook ander facetten van het rijk gevari eerde landschap werden met vergeten. De opzet van de tweede Vogelsterrit zal ongeveer hetzelfde zijn. Het trajekt, dat zich over een afstand van 70 km uitstrekt, zal weer langs de fraaiste punten worden uitgepijld. Een snel- heidsnt wordt het niet, in tegendeel is het de bedoeling, dat de deelnemers al le kans krijgen én benutten om van hun omgeving te genieten. Op verschillende plaatsen zal voor een onderbreking worden gezorgd in de vorm van diver se attracties. Ook zullen weer tal van prijzen beschikbaar worden gesteld, o.a. voor de oudste deelnemer, het oudste voertuig, de grootst deelnemende groep enz. De tweede Vogelsterrit is vastgesteld op zaterdag 6 mei. Evenals vorig jaar kunnen zowel motorrijders, automobi listen als bromfietsers inschrijven. Ge- Van 24 februari tot en met 8 maart zal in de expositieruimte van het raad huis de onderwijstentoonstelling „Euro pese Gemeenschap" worden opgesteld. De tentoonstelling bestaat uit een zestal tafels waarop door o.a. geografische kaarten, fotomateriaal, maquettes en ander informatiemateriaal een over zichtelijk beeld wordt gegeven van de huidige economie in Europa en de ont wikkeling van de Europese samenleving op cultureel, maatschappelijk en tech nisch vlak. De expositie heeft tot doel de jeugd en in het bijzonder de middelbare scho lieren op een duidelijke wijze in contact te brengen met het idee van een ge meenschappelijk Europa. De expositie wordt meestal door de leerkrachten naar eigen inzicht aangewend als leer middel. De Stichting Onderwijstentoonstellin gen heeft om de expositie tot een zo doeltreffend mogelijk hulpmiddel voor het onderwijs te maken voor docenten een brochure samengesteld, aan de hand waarvan de leerlingen kunnen worden voorbereid. Een 40-tal dames, dat in de afgelopen winter heeft deelgenomen aan de cur sus wandkleden maken o.l.v. mevrouw Mast uit Den Burg exposeert vanaf he den tot en met 24 februari in de ten toonstellingsruimte van het raadhuis de gefabriceerde werkstukken. Zowel ei gen fantasieën als naar opdracht ver vaardigde kleden worden getoond. De cursisten zijn door het wandkleden ma ken zo enthousiast geworden over het beoefenen van creatief handwerk, dat men nu ook is overgegaan tot weven van stoffen T.z.t. wil men ook de re sultaten hiervan tentoonstellen. De cursus wandkleden maken was het ge volg van een vorig jaar gehouden expo sitie van het werk van leerlingen van mevrouw Hoogeuwerf-Folmer uit Den Helder. De expositie is (vrij) toegankelijk op de kantooruren van het gemeentehuis. De jaarlijkse kampioenschappen hen gelen voor Texel, georganiseerd door de Visclub „Texel", zullen het komend voorjaar alle gehouden worden bij het Prins Hendrik hotel. Er zullen zes wed strijden plaatsvinden en wel op 25 maart (van 3 tot 5 uur), 15 en 29 april (van 6-8 uur), 13 en 27 mei (van 5-7 uur) en op 10 juni (eveneens van 5-7 uur). Er zullen dit jaar bekers en me dailles worden uitgereikt in plaats van de vrij kostbare prijzen, die voorheen beschikbaar werden gesteld. De Visclub „Texel" is nl. sinds kort aangesloten bij de Nederlandse Hengelaars Bond en heeft om een contributieverhoging in verband hiermee te kunnen omzeilen, besloten bezuiniging op dit punt toe te passen. Door het lidmaatschap van de N.H.B. wordt het mogelijk de winnaars van de plaatselijke wedstrijden uit te zenden naar de Nederlandse kampioen schappen. Waarschijnlijk zal van dit recht reeds dit seizoen gebruik gemaakt worden. start wordt op de haven te Den Helder, waar men na minimaal 50 kilometer te hebben afgelegd de eerste controlepost zal aantreffen. Een bepaling wijkt af van het regle ment van vorig jaar. Texelse deelne mers zijn niet meer verplicht eerst naar Den Helder te reizen voor de eerste con- trolcaantekening maar vinden bij het Havenrestaurant op 't Horntje de eerste vaste post, van waar zij van start mo gen gaan. Gehoopt wordt, dat deze wij ziging een groter aantal Texelaars zal doen besluiten deel te nemen. Vorig jaar lieten er zich slechts twee inschrij ven. Hoewel de Vogelsterritten in principe als toeristisch evenement zijn opgezet, is het zeker niet de bedoeling, dat uitslui tend niet-Texelaars deelnemen. Zoals vermeld was de eerste Vogel sterrit financieel weinig succesvol. Er moest zelfs een flink bedrag op worden toegelegd Oorzaak hiervan wordt voor al gezocht in enkele bijzonder hoge één malige uitgaven i.v.m. de extra feeste lijke entourage van het 25-jarig jubi leum. Dit jaar zal het allemaal veel goedkoper kunnen omdat nog veel over gebleven materiaal gebruikt kan wor den en ook stijgt het aantal inschrijvin gen mogelijk nog enigszins. Inschrijfgelden Het inschrijfgeld is vastgesteld op 25,per persoon voor automobilisten, ƒ15,voor motorrijders en bromfiet sers en voor elke extra passagier (niet verplicht) 7,50. In dit bedrag zijn kos ten voor de overtocht Den Helder-Texel en terug opgenomen. De inschrijfgelden voor de Texelse deelnemers zullen met de bootkosten verlaagd worden. Gega digden kunnen zich wenden tot de M.A.B.-club „Texel", p.a. Wagemaker- straat 6 te Den Burg, telefoon (02220) 3082. Zij krijgen dan een volledige in formatiemap toegezonden. Binnenkort zal een snelheidsbeper- kende maatregel worden ingevoerd, gel dend over een trajekt van 1300 meter van de Pontweg ter hoogte van Den Burg. Dit heeft de minister van Ver keer en Waterstaat bij besluit van 2 februari j.l. bekend gemaakt. De maxi mumsnelheid voor het verkeer in beide richtingen over het gedeelte van de Pontweg vanaf 150 meter ten zuiden van de aansluiting Elemert-Hoornder- weg tot 150 meter ten noorden van de kruising met de Akenbuurtsweg is hier bij vastgesteld op 70 km per uur. Aan leiding tot deze verkeersmaatregel is onder meer de grote verkeersintensiteit als gevolg van het gaande en komende verkeer van de veerpont vooral tijdens het toeristenseizoen en ook het drukke gebruik van de in het genoemde trajekt. liggende kruisingen door fietsers en voetgangers, waaronder schoolgaande jeugd, alsmede het beperkte uitzicht op het tegemoetkomend verkeer op de verhoogd liggende kruising Pontweg- Keesomlaan-Hollewalsweg. De snel heidsbeperking zal met borden worden aangegeven en het gehele jaar van kracht zijn. In verband met de televisie-uitzen dingen van het wereldkampioenschap schaatsen te Oslo is het wekelijkse trimuurtje verschoven van zaterdag middag naar zondagochtend 9.30 uur. ZATERDAG 19 FEBRUARI Junioren Tex. Boys-Oosterend, 13.00 uur ZONDAG 20 FEBRUARI Afdeling Noordholland De Koog 2-ZDH 3, 10.00 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel De competitie ligt dit weekend geheel stil. Er zijn wel enige vriendschappelij ke wedstrijden vastgesteld. Vrijdagavond half zeven, Texel comb, tegen Oosterend Zondag, half elf, Texel comb -Ooster end; ZDH-Texel 2; Texel 3-De Koog. Ten C. S.V. Oosterend I.v.m. de wereldkampioenschappen schaatsen, hebben we komend weekend een heel klein programma, want alleen de junioren komen in het veld. Zater dag (om 1 uur) wordt er op het Boys- veld tegen de Boys-junioren gespeeld. Thuis werd met 91 verloren, zodat er wat valt goed te maken. Doe je best. Scheidsrechter is de heer P. Koopman I. Z.D.1I. Het a.s. weekend één wedstrijd, nl. de derby De Koog 2-ZDH 3. De wedstrijd begint zondagmorgen om 10.00 uur. Thuis won ZDH. Als er niet te vaak in de buitenspelval gestapt wordt, zit er zeker winst in. Zondagmorgen om half elf speelt ZDH 1 een vriendschappelijke oefen wedstrijd tegen Texel 2 (thuis). Denken de adspiranten en senioren om de we kelijkse training, vrijdagavond resp. om 7 en 8 uur? Veel succes en voorts voor iedereen een plezierig schaatsweekend. De P. Tex. Boys In verband met de schaatswedstrijden in het komend weekend, een zeer klein programma. Alleen de junioren komen voor de com petitie in de strijd. Op eigen terrein binden ze de strijd aan tegen Oosterend. Deze zullen belust zijn op revanche, dus volledige inzet is vereist. Aanvang 1 uur. Tex. Boys 1 speelt zondag, half elf, een oefenwedstrijd op het veld van SV Texel. Het is een vroeg tijdstip, maar het carnaval is voorbij dus er hoeft niet uitgeslapen te worden. Volgende week is het eerste weer vrij. Nogmaals attentie voor de pupillen. Zaterdag 10 uur op het veld. Zie het kastjé. A.W. Jun. WGW 3-OOSTEREND 1—1 In een slechte wedstrijd heeft Ooster end het niet verder kunnen brengen dan een 11 gelijk spel. Gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd keek SVO tegen een 10 achterstand aan, maar vlak voor tijd wist Ko Timmer dan eindelijk één van de vele kansen te benutten. Jun. ZDH-HRC 3 3—1 De juniorenwedstrijd ZDH-HRC 3 was het aanzien niet waard. Dat ZDH toch met 31 won was te danken aan het feit dat het de kansen beter wist te be nutten dan HRC 3. Jun. W.VOGELS 2-TEX. BOYS 0—3 De Boys junioren hebben zich door het harde spel van hun tegenstanders niet laten intimideren en namen, met 10 man spelend, met een keurige 3—0 overwinning, revanche op de thuis ge leden nederlaag. In goede samenwer king werd er goed verdedigd en ge vaarlijke aanvallen opgebouwd. F. Schrama was 3 maal de goede afwer- ker. Uitslagen 15 februari P. Kooiman-P. Bakelaar 02 G. Dros-C. Dijker 02 J. Hooijberg-J. van Heerwaarden 11 J. A. v. d. Slikke-D. v. d. Werf 20 P. Jansen-B. Duin 20 C. Vinke-J. Schoo 11 H. Jonker-W. Stam 11 C. Groenhof-C. v. d. Werf 11 Henk Jonker en J. Schoo haalden ter nauwernood remise. Het raffinement van J. van Heerwaarden was net goed voor remise, maar bij het scherpste spel had J. Hooijberg toch kunnen winnen. P. Kooiman werd het slachtoffer van een openingscombinatie. Het stukver lies, dat hij opliep luidde de nederlaag en een minder kansrijke positie op de ranglijst in. De stand is momenteel: part. pnt. °/o 1. P. Bakelaar 17 29 85.29 2. C. Dijker 15 23 76.67 3. P. Kooiman 19 29 76.32 4. J. Hooijberg 17 21 61.67 5. J. A. v. d. Slikke 12 14 58.33 6. J. v. Heerwaarden 19 21 55.27 7. P. Jansen 14 15 53.57 8. G. Dros 16 17 53.13 9. J. P. Hooijberg 17 18 52.94 10. B. Duin 20 20 50 11. D. v. d. Werf 18 18 50 12. C. Vinke 17 17 50 13. J. Vinke 15 15 50 14. W. Bakker 17 16 47.06 15. J. A. van Es 16 15 46.88 16. H. Jonker 16 15 46.88 17. J. Stam 15 14 46.67 18. H. Bruining 13 12 46.15 19. C. Groenhof 21 18 42.86 20. J. Schoo 13 11 42.31 21. A. Kikkert 13 11 42.31 22. C. v. d. Werf 19 16 42.12 23. W. Stam 18 15 41.67 24. G. Blom 18 13 36.11 25. G. J. van Es 19 9 34.52 Voor een goed bezette zaal gaf dins dagavond mevrouw M. van Sluys-Bijl uit Schagen voor de Plattelandsvrou wen, afdeling Texel, een boeiende lezing van de legendarische Nederlandse wa terbouwkundige Jan Adriaenzn. Leegh water, die leefde van 1575 tot 1650. De spreekster had al eerde» voor deze af deling een interessante boekbespreking verzorgd en was dan ook op grond van de zeer succesvolle bijeenkomsten des tijds opnieuw uitgenodigd. Behalve uit het boek „Goud onder de golven" van Jan Mens putte de spreek ster haar informatie ook uit tal van andere bronnen, zodat zij een volledig beeld van de persoonlijkheid en mens Leeghwater kon schetsen. Uitvoerig be lichtte zij de tijd waarin hij leefde en zijn ideaal om de klei van de Beemster in een bloeiende polder te veranderen. De verwezenlijking van dit plan kostte onnoemlijk veel inspanning en ging ge paard met allerlei tegenslagen. Na vijf jaar was de drooglegging voltooid. De opening geschiedde in 1612 door prins Maurits. Later volgden de Purmer, Schermer, Wormer, Heerhugowaard en Wiermgerwaard. Europese vermaardheid kreeg Leegh water met zijn boek „De Haarlemse Meer". Deze drooglegging zou echter pas 200 jaar na zijn dood verwezenlijkt worden. Ter illustratie werden tijdens de lezing een aantal dia's vertoond van de voornaamste bouwwerken die Leegh water ontworpen heeft, van zijn woon plaats en ook van het borstbeeld dat ter nagedachtenis in de Midden-Beemster werd opgericht. De stijlvolle en goed verzorgde lezing werd met grote aandacht gevolgd en le verde een hartelijk applaus na afloop op. In het kader van het 60-jarig bestaan van S.V. Texel zullen door de elftallen van de jubilerende vereniging een aan tal feestelijke tournooien worden ge houden. Het voorlopig programma van deze tournooien is onlangs opgesteld en ziet er als volgt uit: 30 april Texel 2 en 3; 6 en 7 mei pu pillen, 11 mei Texel 1; 27 en 28 mei ad- piranten; 3 juni junioren en op 4 juni Texel 4 en 5. De leden van aquariumvereniging „In Aqua Vita" kunnen het komend week end weer op de visbeurs terecht voor het aanvullen van hun materiaal. Een nieuwe kollektie vissen, planten en an der aquariummateriaal is net gearri veerd. Openingsuren van de visbeurs: zaterdagmiddag van half vier tot half zes. Enkele spelers zullen moeite moeten doen om de minimale 18 partijen te ha len. Uit de stand blijkt, dat het eerste tiental er wel eens heel anders uit kan gaan zien dan vorig jaar. De volgende uitslagen in de persoon lijke kampioenschappen: Hoofdklasse: P Bakelaar-R. Veenstra 20 J. Hooijberg-H. Veenstra 11 le klasse: J. Koster-C. Vinke 02 2e klasse: E. Groot-G. Dros 20 Jeugd J. P. Hooijberg-W. Dirks 02 A. Kikkert-J. Kiss 02 G. Blom-H. Spaan 02 SCHAKEN Uitslagen 15 februari: F. Eijgenraam-J. Hoogerheide 01 H. Goslinga^H. van Daalen 01 G. v. d Hoek-A. C. Bakker 01 F. Eijgenraam had goede winstkansen, maar de routine van J. Hoogerheide gaf waarschijnlijk de doorslag. Vrijdag 18 februari Den Burg, zaaltje Doopsgezinde 20.00 uur, bijeenkomst fotoclub Kiekendief" met de heer Sweer ,nen Den Helder met eigen foto's. Den Hoorn, „De Waldhoorn", 20.00 uitvoering Fanfare-D.E.K Den Burg, 19.30 uur, jaar verg ad bejaardenbond plus opvoering i n buurtgroep Schoonoordsingel Kruislaan - Kogerstraat. in c gzl wi< er h jen n t Zaterdag 19 februari Den Hoorn, „De Waldhoorn", 20.00 uitvoering Fanfare-D.E.K. Donderdag 24 februari Den Burg, Witte Burcht, 20.30 uur vergadering Zwem- en poloclub 71. Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11 00 uur be dengymnastiek Iedere vrijdagavond Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 bijeenkomst modelbouwclub Iedere vrijdag en zaterdag De Waal, Wagenmuseum, 14.00 uur open. ;eer en wor entf •gel gd iek( of :ha; rbe wel eer ion; elaj va oon o., a or to WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Uitsluitend voor spoedgevallen Dokter J. B. SEEGERS, Den Burg, (02220) 2039. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur to maandagmiddag 13.00 uur Zr. VELEMA, Den Burg, telef. (0 3241. DIERENARTSEN ingaande vrijdagavond 6.00 uur maandagmorgen 8.00 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon (0 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de pen 19 februari tot en met 15 februari telefoon 2182, b.g.g. telefoon 2406. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt worden op het bureau verwacht op tijden, dat hun eigen huisarts zit heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 22 febr om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 23 feb om 13.00 uur; Dokter Coutinho, woensdag 23 feb om 15.00 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 19 en 20 februari 1972 weekend 5 en 6 februari 1972 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9.15 uur. Oosterend: zondag 10.45 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur; zondag: 19 00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTE! Zondag 20 februari 1972 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Mulder De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Loerakker. Den Hoorn 10.00 uur ds. Waardenb De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg gezamenlijke dienst met De Waal De Waal 19.30 uur gezamenlijke di in De Koog. Vervoer is aanwezig Oosterend 9.30 uur Eerw. heer Veldh Oudesohild 11 00 u. Eerw. heer Veldb GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Kruithof, Oosterend, H. Avondmaal 19.00 uur ds. Kruithof, H. Avondm Oosterend 10 uur Cand. Douwes, Den Burg. 17.00 uur Cand. Douwes GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn Oosterend 10.00 uur ds. Kuitse

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2