Groen 'Zwarts- Texelin het Actie Schoon Texel dit jaar eerder -ar; I TAXI trol/! J NO >or 15 april a.s. lies opruimen 2323 Hoorzittingen bestemmingsplannen Everstekoog en Oudeschild (02220) 3132 I VVV Texel vergadert op 23 maart TAXI TOON SMIDT Wilhelminalaan 4 -6, Den Burg innenkort in Vat 69 THINK TANK Kleuterschool De Cocksdorp na Pasen in gebruik Burgerlijke stand Stekelig karwei A.O.T.-reduktie Schietoefeningen Fanfare-D.E.K. concerteert voor bejaardenomroep ƒ500,schade hij aanrijding Noodslachtplaats verkocht 6621 kg. vlees Exploitatie „Het Witte Huis" weer in handen van de familie Visser Geslaagd Technische moeilijkheden in onze drukkerij Met a/s krn Vy wer(< onu °Onr, b Beere Bar Iedere dag geopend. Beere goed 0p Texel gebakken dus dagelijks vers nab: i he me n) ame 'kei tegel j 10 MAART 1972 85e JAARGANG No. 8656 N.V. v.b. Langeveld De Rooty 11 Den Burg, Texel - Tel. 2741 7 de Graaf, Keesomlaan 43, Den 02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop. Rail feisenbank; Aniro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ5,00 p. kw. -f- 50 ct incasso; los 25 ct Advert. 21 ct. per mm. excl. 4">/0 BTW idei il eerder dan in 1971 zal dit jaar ■tie Schoon Texel worden gehou- Toen werd de aktie gehouden on- »t motto: Texel schoon vóór Pink- maar een nadeel van dat tijdstip het gras in de wegbermen en slo- in reeds zo hoog is gegroeid dat i-uil moeilijk is te vinden. Onder tterschap van wethouder J. C. cwamcn dinsdagavond verschillen eden die vorig jaar bij de aktie [ken waren bijeen in het raad- Niet ieder bleek even enthousiast jn over de vorige schoonmaak- rmalen werd geconstateerd dat op ;en waar grote hoeveelheden vuil i opgeruimd korte tijd later weer iel werd neergegooid. Het is niet mogelijk dat de gemeente het op- n van grote vuilhopen voor zijn ing neemt. Dat is te kostbaar. He- het ook moeilijk de eigenaars Ie grond waarop het vuil ligt tot nen te dwingen. Het is wel zaak e naleving van de wettelijke ver- op het storten van afval beter gecontroleerd. Vuilstorters moe- yorden achterhaald en geverbali- Het zou tactisch zijn deze harde gaan volgen na de opruimings van dit jaar zal nu naar gestreefd worden de schoonmaak van Texel" voor 15 te voltooien, dus voor de wandel- ■tstochten die de ANWB op 15 en ril op Texel organiseert en die, ge le gebleken animo, een grote druk- het eiland veroorzaken. Belt open aktie zal worden gehouden op 13 april. De medewerkers kunnen de r. telefoon 02220) dag en nacht Speciaal voor ziekenfonds en verzekering. Cuby and the Blizzards en George Baker selection s. zondagmiddag meer nieuws omtrent de formatie A.s. zaterdag alarmschijf op Veronica. AS JE GOGUM BENT dag kiezen die hen 't beste past. Al-lang tevoren kan ieder beginnen met het op ruimen van rommel in de eigen omge ving. Dat laatste zal worden gestimu leerd door het bieden van gelegenheid om rommel gratis op de belt te bren gen. Op 6, 7 en 8 april zal De Rode Zee daartoe zijn geopend. Het aantal vuilnisemmers en contai ners op Texel zal aanmerkelijk worden uitgebreid. De gemeente is voornemens ze te plaatsen bij belangrijke punten zo als parkeerplaatsen. Overigens hebben al dergelijke voor zieningen weinig zin als de mentaliteit van het publiek niet verandert. De toe nemende ongerustheid over de vervui ling van het milieu in het algemeen schept echter een klimaat waarin die mentaliteit wel eens minder moeilijk kan worden gewijzigd dan veelal wordt aangenomen. Aan de pers is door wet houder Dros het verzoek gedaan hier aan mee te werken door gedurende het hele seizoen regelmatig aandacht aan deze zaak te besteden. Gewezen moet daarbij ook worden op de openingsuren van de vuilnisbelt en op de wettelijke bepalingen. De bespreking van dinsdagavond had een oriënterend karakter. Meer defini tieve spijkers met koppen zullen wor den geslagen op de bijeenkomst die voor maandagavond a.s., aanvang zeven uur in het raadhuis is gepland. DE COCKSDORP Na een jaren lange strijd en veel misère is het einde lijk zover. De nieuwe kleuterschool van De Cocksdorp is opgeleverd en wordt direkt na de paasvakantie in gebruik genomen. Op zaterdag 8 april is de of ficiële opening. Nadere gegevens om trent de plechtigheid zijn nog met be kend; men is nog doende met de orga nisatie. Wel is vastgesteld dat ieder gelegen heid krijgt de nieuwe school te bezich tigen. Maandagmiddag 10 april worden tussen half twee en half drie de nu op de lagere scholen van De Cocksdorp en Eierland zittende oud-leerlingen ver wacht als mede de ouders van de kleu ters. Daarna zijn tot ongeveer half vijf andere belangstellenden welkom. Dege nen die overdag door hun werk ver hinderd zijn kunnen 's avonds van half acht tot ongeveer negen uur terecht. van 1 tot en met 7 maart 1972 Geboren: Annemarie Martine, dv. Harry P. Wuis en Josephina ÏM. L. Beau- jean; Sanna, dv. Alex Kaper en Joke Zijlemaker; Yvonne, dv. Willem Eel- man en Helena Hutjes; Irmin, zv. Johan P. Reydon en Eline M. Struijs. Ondertrouwd: Pieter Bruijn en Dia H. Schagen. Overleden: Catharina A. Timmer, oud 32 jaar, wonende te Den Burg. donderdagavond 23 maart houdt VV Texel de algemene jaarverga lg in hotel „De Liindeboom-Texel". igenda vermeldt o.m. de behande- van de begroting 1972-1973 en het litatieoverzicht 1971-1972 (dat een 1 van ƒ4.200,vermeldt). Ook I een voorstel tot verhoging van de fcbutie aan de orde. De volledige da wordt in de Texelse Couranten 14 en 21 maart gepubliceert. De )ting en het exploitatieoverzicht en in extenso opgenomen in het ner van 17 maart; in hetzelfde ner wordt een artikel opgenomen in een en ander wordt toegelicht, drukken van begroting, exploita- kemng en toelichting zullen aan de ïkers van de vergadering worden sreikt. DEN HOORN Bij ZDH hebben ze het karwei geklaard al zijn er heel wat verwensingen bij geslaakt: de tuinwal bij het sportterrein aan de Witteweg is geheel voorzien van duindoorns. Prettig werk was het niet, want ondanks de leren handschoenen, waarmee de doornige tak ken werden gehanteerd, ontstonden toch nog veel verwondingen. Onder een wa kend oogje van oudere rotten en mensen van Staatsbosbeheer kwam het projekt echter volgens plan gereed. Gezien het enorme bedrag dat de tuinwal zelf al heeft gekost, was er geen sprake van dat Staatsbosbeheer ook nog eens het doornsplanten voor zijn rekening kon nemen. Dank zij de gratis hulp van ZDH is de door velen gewenste originele doornwal er nu toch gekomen. Op de foto ziet men hoe het (pijnlijke) werk nog in volle gang is. In de krant van dinsdag (7 maart) noemden wij enkele gelegenheden op, waar de bejaarden, die van de reduktie van de N.V. A.O.T. willen profiteren, de lidmaatschapskaart van de bejaarden- bond kunnen laten afstempelen. Hier aan zijn nog toegevoegd: voor De Cocks dorp e.o. de eerstvolgende soosbijeen- komst op woensdag; op de soos in Den Burg (donderdagmiddag om half drie) en maandagmorgen 13 maart in „De Zwaan" van 11 tot 12 uur. Hierna zal het stempel aan de bodes van de diverse wijken worden meegegeven, zodat de genen die nog geen gelegenheid hadden om hun kaart te laten afstempelen dit toch nog kunnen doen. Op 14 maart (uitwijkdatum 15 maart) in de voor- en namiddag gaat H.M. „Groningen" schieten in sector 045 tot 075 graden rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Haven. Veiligheidsschip aanwe zig. Op 15 maart wordt geschoten te Bree- zanddijk van 11 tot 17 uur met een 155 mm Houwitser, sector 180 graden Afsluitdijk richting Den Oever; diepte 15 km, hoogte 15.000 voet. Op vrijdagavond 24 maart geeft het Koninklijk Texels Fanfarekorps-D.E.K. een uitvoering in de N.H. kerk te Den Burg ten bate van de Stichting Bejaar denomroep Texel. Nadere bijzonderhe den omtrent programma e.d. publiceren wij te zijner tijd. De Bejaardenomroep heeft extra in komsten nodig voor investeringen die in de naaste toekomst gedaan moeten worden. Mocht de aanvraag om een zendvergunning worden ingewilligd dan zal een kostbare fm-zender moeten worden aangeschaft maar ook als het zover niet komt is veel geld nodig voor het doen aansluiten van de bejaarden woningen van „Starkenburgh", Bakker- Van Maarleveldstiohting en Jan Dirksz- oord. De boeken van de Stichting Be jaardenomroep Texel over 1971 zijn overigens nagenoeg sluitend. Uit die zelfde boeken blijkt dat de omroep mo menteel over bijna 9.000,aan mate riaal beschikt in de vorm van bandre corders, microfoons, draaitafels, ver sterkers, meubilair, geluidsbanden en grammofoonplaten. Wat de grammo foonplaten betreft beschikt de omroep momenteel over een kollektie van 1145 exemplaren. Meer dan de helft bestaat uit 78-toerenplaten waarvan er ca 500 zijn opgelegd. Alleen al de waarde van de platen is bepaald op ƒ2.800,Uit de rekening van baten en lasten blijkt dat de drie bejaardenhuizen ieder met een bedrag van ƒ250,in de exploitatie hebben bijgedragen. Van particulieren kwam ƒ77,aan bijdragen binnen, van de Stichting Bejaardenzorg Texel ƒ350,- en van de N.H. kerk ƒ100,Belangrij ke uitgaven waren: afschrijving van de installatie ƒ296,94; reis- en vergader- kosten ƒ230,20; verzekering ƒ110, huur studio ƒ187,50. Een personenauto liep voor ca ƒ500, schade op bij een aanrijding op het kruispunt Schilderend-Keesomlaan, dinsdagmiddag kort na het middaguur. J.S. uit Drachten, die met een dieplader van forse afmetingen kwam uit de rich ting Oudeschild (van werkzaamheden op het terrein van de in aanbouw zijnde waterfabriek) en de Keesomlaan wilde oprijden, kon de bocht niet in één keer nemen en reed om de transportwagen in de juiste richting te manouvreren achteruit. Kennelijk vergat de chauf- feur hierbij op 'het achteropkomend ver keer te letten en ramde de achter hem rijdende personenauto van de heer Ge- rards uit Ubach over Worms. De per sonenauto werd aan de voorzijde flink ingedeukt. Niemand liep verwondingen op. De Vereniging Texel tot verwekking van uit nood geslachte en gestorven dieren heeft in het afgelopen jaar to taal 6621 kg vlees verkocht. De bruto opbrengst hiervan was ƒ45.762,48. Uit betaald werd ƒ33.214,66. Het nadelig saldo bedroeg ƒ176,30. Het kapitaal van de vereniging bedroeg per 31 december ƒ573,05. Aan kadavers en slachtafvallen werden verzameld 143.564 kg. In totaal werden in 1971 bij de nood- slachtplaats aangevoerd aan noodslaCh- tingen en afgehaald aan kadavers: 2991 lammeren, 1071 schapen, 400 nuka's, 38 graskalveren, 60 runderen, 263 biggen, 65 varkens, 6 veulens, 3 paarden, 4 po ny's, 28 geiten, 41 honden en 6 katten. Hiervan werden goedgekeurd: 42 lammeren, 47 schapen, 4 nuka's, 6 gras- kalveren, 15 runderen, 1 big, 2 varkens, 1 paard en 4 geiten. Goedgekeurd onder voorwaarde van sterilisatie: 2 runderen. Goedgekeurd onder voorwaarde voor de verkoop in het klein onder toezicht, (Vrijbank): 20 lammeren, 90 schapen, 4 nuka's, 7 graskalveren, 23 runderen, 9 varkens, 1 veulen, 1 pony en 2 geiten. Het gemeentebestuur organiseert vol gende week twee openbare hoorzittin gen. Dinsdagavond 14 maart, aanvang acht uur wordt in de Kaaps-nol te De Koog aandacht besteed aan het ont- werp-bestemmingsplan Everstekoog. Dit plan heeft betrekking op het gebied, ge legen tussen Californiëweg, Pontweg, Schumakersweg en Bosrandweg. Voor ieder bestaat gelegenheid op genoemde zitting vragen te stellen en opmerkin gen te maken. Een kaart van het ge noemde gebied hangt vanaf heden voor het raam van de Raiffeisenbank te De Koog. Zoals bekend biedt het bestem mingsplan Everstekoog uitgebreide mo gelij khden voor recrcatiebouw. Donderdagavond 16 maart komt in 't Skiltje te Oudeschild het bestemmings plan Oudeschild aan de orde. Ook hier heeft iedere geïnteresseerde gelegenheid vragen te stellen en opmerkingen te maken, niet alleen over het ontwerp- bestemmingsplan maar ook over andere zaken het gemeentelijk beleid betreffen de. Zowel voor Oudeschild als Everste- DE KOOG De exploitatie van „Het Witte Huis" te De Koog is weer in han den van de heer W. A. Visser en zijn echtgenote („Bill en Jopie"). De zaak is enige tijd als bar-dancing verpacht ge weest aan de heer J. Goudsblom maar dit is niet volgens verwachtingen ge gaan zodat er een punt achter werd ge zet. Omdat ook verkoop geen eenvoudi ge kwestie bleek, besloot het echtpaar Visser de oude draad weer op te nemen en het bedrijf zelf te gaan exploiteren als hotel, café en restaurant. Ook de in richting zal weer in de oude staat wor den teruggebracht. Hiermee is enige tijd gemoeid zodat het bedrijf pas na Pasen zijn deuren zal heropenen. Argumenten die de familie Visser er destijds toe brachten de exploitatie in andere handen te geven waren de toe nemende onrust dn de Dorpsstraat zodat een bedrijf van enige klasse er zich niet meer kon handhaven en de vorderende leeftijd van het echtpaar Visser. De om standigheden zijn inmiddels in zoverre gewijzigd dat het in de Dorpsstraat aan merkelijk rustiger is geworden als ge volg van de verkeersbeperkende maat regelen van de gemeente. De heer Vis ser zou dan ook graag zien dat tot to tale afsluiting zou worden overgegaan. Hij meent te weten dat de ervaringen tot dusver gunstig zijn. De financiële resultaten van de aan de Dorpsstraat gelegen bedrijven zouden althans niet merkbaar hebben geleden. Mede daar door heeft de heer Visser weer welge moed de handen uit de mouwen gesto ken al ziet hij wel in dat dit niet vele jaren zal kunnen voortduren. Het hotel blijft derhalve te koop en ook een even tuele gegadigde die het bedrijf wil pachten wordt niet bij voorbaat afge wezen. Zoals bekend is de 'heer Goudsblom voornemens de voormalige boerderij W 42 in Molenbuurt als cafébedrijf te exploiteren. B. en W. hebben de ver eiste vergunning echter geweigerd om dat ze er niet voor voelen dat in het landelijke gebied dergelijke bedrijven worden gesticht. De heer Goudsblom is inmiddels tegen deze beslissing in be roep gegaan bij de gemeenteraad. koog geldt dat het niet de bedoeling is <in te gaan op privébelangen; de vragen moeten een algemene strekking hebben. Het bestemmingsplan Oudeschild omvat onder meer een uitbreiding van het dorp met 57 woningen, 10 garageboxen en 16 appartementen. Ook wordt voor zien in uitbreiding van industrieterrein en parkeerruimte. Een zevental candidaten slaagden on langs voor het diploma machineschrij- ven bij de Vereniging voor Staatsgedi- plomeerde Leraren in Machineschrijven. Voor het basisdiploma: J. M. A. Boersen te Den Burg en N. C. Kuip uit De Wes ten. Praktijkdiploma 165; M. M. A. Bakker te Den Hoorn; A. E. Maas te Oudeschild en T. van Es te Den Burg. Praktijkdiploma 200: D. Jas en W. B. C. Jas te Den Burg. Allen werden opgeleid door de heer A. C. Peetoom. Als gevolg van een defekt is de pers, waarop de Texelse Courant wordt ge drukt woensdagmiddag uitgevallen. Gisteren is men de hele dag met de reparatie doende geweest. Als gevolg daarvan is bij het drukken vertraging opgetreden en hebben we noodge dwongen een hoeveelheid nieuws moe ten laten overstaan, omdat de krant die tenslotte kon worden geproduceerd te klein was om alles te kunnen bevatten. Voor dat laatste en voor het bij een deel der abonnees later dan gewoonlijk bezorgen van de krant, hopen wij op Uw begrip. Direktie en redaktie Texelse Courant zijn mooie r soorten. eo onverder, Z.. IIM 2 290 Martien van de Wetering Ook voor ziekenfonds en verz. j§ Jiiuiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiyiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 1