TAXI N. ROEPER r^i: "H- .r-* „Everstekoog" w 02226 -30< g,\ V^« «:>iï -w - - v~ J <wx*m. "**- PMi' VERVOLG VAN PAG. 1 Theater Wim Zomer brengt twee toneelstukken Tweede brandje in duingebied snel geblust Gebroken been bij aanrijding Kapsalon verhuisde naar Dorpsstraat „Soundcircus" in 'tasiel Hengelwedstrijd bij Prins Hendrikhotel leuke en vlo trouwreportagi De herhaling! lessen van i E.H.B.0. Alle Horeca slijterij-diplom aangeboden -m-s- M> «T* V- a- «tojïtisw» **.v- Xr-t»- «J» ^5*....., i. .«v.. M>.a «K-W* ,v y*>< y 11 bereikt dat in het recreatiefacetplan als uiterste werd genoemd. Versnelde ontwikkeling De toeristische ontwikkeling op Texel is sinds 1964 in onverwacht snel tempo voortgegaan, een gevolg van de verbe terde veerverbinding. Een andere factor die de laatste jaren zijn invloed heeft doen gelden vormden de steeds zwaar der wordende milieueisen. De natuur gebieden, in de ruimste zin, kwamen veel dichter bij hun maximum draag kracht, zodat de plannenmakers zeer omzichtig tewerk moesten gaan. Al de ze factoren noodzaakten het gemeente bestuur tot herziening van het facet plan. Zolang dit herziene plan niet ge reed was, diende het gemeentebestuur geen onberaden stappen te nemen. Be sloten werd daarom het oorspronkelijke plan Everstekoog-Gerritsland (328 ha) in tweëen te delen en eerst Everstekoog Op 28 en 29 maart is het theater Wim Zomer op Texel om in de Burgemees ter De Koninghal enige voorstellingen te geven.De namen van beide toneel stukken zijn ,,Robbins Speelhuis" ge schreven door Paul van Gent, tevens als medewerker aan dit theater verbonden en „De huistyran", welbekend, evenals zijn geestelijke vader Godfried Bomans. Op 27 maart (de aanvangstijd is nog niet precies bekend) wordt alleen voor de scholieren het fantasiestuk „Robbins speelhuis" op de planken gebracht. Het bijzondere van deze voorstelling is dat de kinderen op verschillende plaatsen de handeling moeten aanvullen en mee spelen. Film, dia's en vloeistofprojecties, liedjes etc. worden hierbij gebruikt om de kinderen bij het theatergebeuren te betrekken. Om dit succesvol te maken heeft de theatergroep besloten om de docenten enigszins wegwijs te maken in deze voor de meesten van hen onbeken de materie. Hiertoe zal 's avonds door het gezelschap voor alle leerkrachten een „workshop" worden gehouden. De klucht „De huistyran" wordt 's middags 28 maart om 14.00 uur voor de leerlingen opgevoerd. Ook 's avonds (20.00 uur) zijn scholieren weer van de partij maar deze voorstelling is ook voor andere bezoekers toegankelijk. De entreeprijs is ƒ3,Dit toneelstuk door Godfried Bomans in de jaren dertig ge schreven, en door hem een „niemen dalletje" genoemd, is met meer van de planken te slaan. Nog maar nauwelijks was de onrust rond de heidebrand van de afgelopen dinsdag geluwd of de brandweer werd opnieuw gealarmeerd wegens brand in de buurt van het duingebied. Doordat het vuur tijdig ontdekt werd en effek- tief bestreden kon het echter snel be dwongen worden en werd weinig scha de aangericht. Het brandje ontstond woensdagmiddag op een stukje bouw grond van de heer Voys, gelegen naast zijn bungalow aan de Watermolenweg (nabij de ponthaven en tegenover hoeve „Zeewijk"). Omdat het gras op het ter- reintje flink hoog stond en bijzonder droog was, had het vuur in een oog wenk de omringende tuinwal bereikt, die al even brandbaar bleek. Rond half twee ontdekten toevallig marinemen sen van het A.O.K. het vuur en gingen ogenblikkelijk tot aktie over. Met be hulp van stukken hout en ander bij de hand zijnd geschikt materiaal waren zij het vuur snel meester. Veiligheidshalve werd hierna de brandweer gealarmeerd, die behoudens wat nablussingswerk weinig meer hoefde uit te richten. De oorzaak van de brand is niet bekend. Zaterdagavond in 'tasiel Première van de softrock-opera .Verena' toor SOUNDCIRCUS te ontwikkelen, het gedeelte dat het dichtst bij de bestaande concentratie De Koog is gelegen. Er kwamen wijzigin gen in die zin dat ter wille van de fi nanciële haalbaarheid de geplande op pervlakte bos iets werd teruggebracht en het aantal huisjes per hectare werd vergroot. Dit „uitkleden" van het plan werd gevolgd door pogingen om het zo veel mogelijk weer aan te kleden, zo vertelde de burgemeester die voorts wees op het grote belang van samenwer king van exploitanten. Herhaaldelijk zijn de in Everstekoog geïnteresseer den op dat laatste gewezen, maar naast de drie grotere eenheden bleef toch voor een kwart van de oppervlakte een groep „losse" gegadigden over. Zoveel mogelijk is rekening gehouden met ie ders wensen waarna het nu aan de orde zijnde voorontwerp ontstond. Basisvoorzieningen Essentieel achtten B. en W. dat alvo rens het plan zou worden uitgevoerd, voorzien moet zijn in water, rioolzui vering en elektriciteit. Dat is inmiddels geschied. De rioolzuivering aan de Pontweg (die tot 't plan behoort) is ge reed en het project „Texelstroom" stelt de water- en elektriciteitsvoorziening binnenkort voor jaren veilig. Ook dient het nodige vast te staan omtrent cen trale voorzieningen en de daarop be trekking hebbende contracten met ex ploitanten, alvorens het plan ter visie kan worden gelegd. Diverse diensten die bij het vooroverleg waren betrokken hebben het plan Everstekoog met gun- Overzicht van het gebied Everstekoog, zoals het er nu nog uitziet Rechts de Pontweg, naar boven links afbuigen in de richting De Koog. Op de voorgrond de Californiëweg met de daaraan gelegen huisjesterreinen w.o. ,,So What" en ,,'t Hooge Land". Verderop de Pelikaanweg te zien met vlak bij de bosrand hotel ,,De Pelikaan". Op de achtergrond, uiterst links De Koog. (Luchtfoto J. Nauta) stig advies teruggestuurd. Slechts één aanmerking van betekenis werd ge maakt: niet akkoord ging de provinciale commissie gemeentelijke plannen met de voorgenomen „hoogbouw" (apparte menten in drie lagen) in het zuid-ooste- (zie verder in volgend nummer) Met een gebroken onderbeen moest de 19 jarige Anton Terpstra uit de P.H. Polder gistermiddag naar het zieken huis worden gebracht, na een aanrijding met de Opel personenauto van T.v.d.W. uit Den Burg, om half twee. De jonge man reed op het Schilderend, komende uit de richting Oudeschild en werd ter hoogte van de VTB aangereden door v.d.W., die op het moment dat de brom mer passeerde achteruit de weg opreed vanaf het terrein van de Texelse Auto- centrale. De auto werd licht beschadigd en ook de brommer liep slechts enkele deuken en een kapotte spiegel op. DE KOOG Vanaf dinsdag kunnen de cliënten van Kocky's Kapsalon in De Koog niet meer terecht in de salon aan de Badweg, maar in het veel grotere pand aan de Dorpsstraat, dat Kocky thans huurt van de heer J. B. v.d. Meer. De nieuwe kapsalon is ondergebracht in de winkelruimte, die vorig jaar ge bruikt werd als groentehal en chocola terie. De officiële opening vindt maan dagmiddag plaats. Het is nog geen 8 maanden geleden, dat de nog zeer jeugdige kapster Kocky uit Amstelveen in De Koog met een salon startte. Het zaakje was onderge bracht in een opslagruimte van de heer P. Saai aan de Badweg (achter „Het Galjoen"). In korte tijd wist zij een grote klantenkring op te bouwen en zag haar kapsalon waarvan Kocky zelf in aanvang niet zo veel verwachtte uitgroeien tot een begrip. Het gevolg van de grote toeloop was, dat de bedrijfsruimte al spoedig veel te klein werd. Gestart was met 3 kapsters; momenteel werkt Kocky al met 5 meis jes. Wat is de oorzaak van het onge looflijke succes van een kapperszaakje, dat toch echt niet op een overmatige ondernemers- akti viteiten luxe inrichting kan bogen en de cliën ten door de kleine behuizing weinig comfort kan bieden? Volgens Kocky is de belangrijkste reden wel het feit, dat zij niet volgens afspraak werkt. „Men kan ieder moment van de dag komen binnenvallen en dankzij de personeels bezetting hoeft niemand lang te wach ten voor hij aan de beurt is". Natuur lijk zijn ook de seizoendrukte (en de gunstige ligging van de kapsalon aan de Badweg) en het feit dat De Koog slechts één andere kapper rijk is, debet aan de snelle groei van Kocky's zaak. Maar niet alleen in de zomermaanden de klanten moesten toen soms buiten zitten wachten heeft Kocky het druk. Gedurende het hele jaar neemt zij vele Texelaars, zowel jong als oud en van over heel het eiland afkomstig onder handen. Een niet gering deel van de klanten bestond uit heren. Het knippen en kappen van leden van het manne lijk geslacht moest Kocky echter on langs staken, daar zij niet het vereiste diploma bezit voor deze aktiviteiten. Zij denkt erover dit diploma in de toe komst alsnog te gaan behalen. Gemoedelijk sfeer Een verklaring voor de populariteit van Kocky's Kapsalon is stellig ook de gemoedelijke sfeer, die zij met allerlei attente kleinigheden heeft opgebouwd. Zo (krijgen de klanten gedurende de hele dag koffie aangeboden en is er al tijd een rokertje aanwezig. In de nieu we zaak is aan het opvangen van de wachtende klanten nog meer aandacht besteed. Men kan er de tijd doden in De muzikale formatie van Texelse origine „Soundcirous" geeft zaterdag avond in 'tasiel een uitvoering van de softrockopera „Verena". Tekst en mu ziek zijn van Jaap Dros. De band be staat uit Jaap Dros zelf (gitaar en zang) alsmede Henk v. d. Geest (bas-zang), Kees Geense (fluit-gitaar) en Piet Tui- nema (gitaar). Prijs gesteld wordt op een „luisterend" publiek. De toegang is gratis. Zondag a.s. zal van acht tot tien uur 's morgens een hengelwedstrijd worden gehouden bij het Prins Hendrikhotel. Het is de eerste kampioenswedstrijd van de sportvissersclub Texel. Ook niet- leden kunnen meedoen. Voor pieren wordt gezorgd. De prijzen bestaan uit artikelen op sportvisserijgebied. INTERKERKELIJKE PASSIEDIENST Op zondag 19 maart is er in De Cocksdorp een interkerkelijke Passie- dienst. Deze wordt gehouden in de katholieke kerk om 10.30 uur. Het the ma van deze dienst is: het koningschap van Jezus Christus. De voorgangers zijn ds. Loerakker en pastor Loos. Naast verschillende ande ren, die deze helpen verzorgen, zal ook de gemengde zangvereniging haar me dewerking verlenen. U bent allen van harte welkom. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Uitsluitend voor spoedgevallen Dokter COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. VELEMA, Den Burg, telef. (02220) 3241. DIERENARTSEN ingaande vrijdagavond 6.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noojlslachtingen in de pen 18 maart tot en met 24 maart telefoon 2182, b.g.g. telefoon 2406. CONSULTATIEBUREAU VOOl ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt worden op het bureau verwacht oj tijden, dat hun eigen huisarts zitj heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 21 om 14.00 uur. Dokter Van Loon, woensdag 22 mi om 13.00 uur; Dokter Coutinho, woensdag 22 om 15.00 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 18 en 19 maart Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 10.30 uur, interkerkej lijdensdienst Oosterend: zondag 9.15 uur Oudesöhild: zaterdag 19.00 uur; zondag: 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENST! Zondag 19 maart 1972 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Mulder jr. De Cocksdorp 10.30 uur ds. Loerai en pastor Loos, gezamenlijke in de R.K. Kerk. Medewerking Zangkoor. Aanvang zondagsschool ook 10.30 uur. Den Hoorn 9.45 uur ds. De Gier De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10.00 uur ds. Waardenburi Gezinsdienst Oosterend 17.00 uur ds. De Gier Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier bevestiging Ambtsdragers GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur Cand. Douwes 19.00 uur Cand. Douwes Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 19.30 uur ds. Kuitse, mi dameskoor o.l.v. de heer J. Vu Kerkbusje Den Hoorn. Oosterend 10.00 uur ds. Kuitse E een knus ingericht hoekje met een kleine koffiebar. Hoewel geen ingrij pende verbouwingen werden verricht, heeft de voormalige groentehal een complete metamorfose ondergaan. De wanden zijn deels met een paars-lila- bruin gebloemd behangetje bekleed en deels donkerbruin effen gehouden. De kaptafels en een groot deel van het overige meubilair werden door Kocky's vriend en huisgenoot Henk (vroeger lid van de band Ever Play) vervaardigd. Overigens werd al 'het werk met eigen kracht verricht. De capaciteit van de nieuwe kap salon is maar weinig vergroot, er komt slechts één droogkap met kaptafel bij, d.w.z. dat er dan met totaal 6 plaatsen gewerkt wordt, maar als het nodig mocht blijken kan het aantal eenvou dig uitgebreid worden. De voornaamste verbetering is wel de grotere wacht ruimte in de oude- kapsalon bestond deze uit drie krukjes ergens in de hoek gedrukt en ook de veel royalere op stelling van de kaptafels. De kapsters hoeven elkaar niet meer voor de be nen te lopen en hebben meer armslag. Paar artikelen Nieuw is een bescheiden verkoop standje bij de entree van de salon. Kocky heeft nog wel even in dubio ge staan omtrent het al of niet aanschaffen hiervan, want De Koog bezit reeds en kele zeer goed voorziene parfumerie zaken. Zij heeft zich dan ook beperkt tot enkele voor de hand liggende arti kelen als haarlak, hairspray, nagellak e.d. Helemaal in haar schik is Kocky met haar nieuwe woonruimte boven de kapsalon, zodat zij op rustige ogenblik ken gauw even naar boven kan glip pen. Koóky wil vanaf half mei 6 in plaats van 5 dagen per week gaan draaien. Momenteel is zij in tegenstel ling tot de overige Texelse kappers niet op dinsdag maar op maandag gesloten. De uren van 9 tot 6 uur blijven ongewijzigd, maar kom je een kwartier eerder, dan is dat geen bezwaar. Niet alleen colega's, klanten en kennissen, maar iedereen die belangsteling heeft is maandagmiddag hartelijk welkom op de openingsreceptie van 5 tot 8 uur in de namiddag. Om de opening een extra feestelijk tintje te geven zullen een drietal para chutisten van het Paracentrum Texel - Spa tussen 5 en 6 uur op het weiland voor de kapsalon of het iets verder ge legen grasveld bij het parkeerterrein neerstrijken. Waarschijnlijk zullen zij de sleutel aanbieden, waarmee Kocky een nieuwe periode in haar kappers- carrière gaat openen. Uiteraard hangt de doorgang van dit evenement af van de weersomstandigheden. Kocky hoopt dat de weergoden haar gunstig gezind zijn, want zij had al bij de opening van de kapsalon aan de Badweg pogingen ondernomen een para-demonstratie te organiseren, maar kreeg daar toen we gens het drukke tijdstip (midden in de zomer) en de plaats geen toestemming TEXELAARTJES Te koop 2 stand-door- loopmelkstallen; ver plaatsbaar met Alfa- Laval melkmachine en 300 pak goed hooi. J. Duinker, „De Zuidwes ter", Nieuweschilderweg, Oosterend, tel. (02223) 402 Alle verzek. en financ. J. Dekker, Bernhardlaan 89, Den Burg, (02220) 2833 Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9, Oos terend, tel. 666 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Telef. (02279) 1482. Postbus 12 Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d. Maden, Kogerstr. 65, tel. (02220) 3320 Nu nog uitsluitend Doré poters te koop. G. Jansen, Postweg E 54, tel. (02225) 257 Van Wijngaarden tele visie-service. Tijdelijk 2666 Voor een goed rijon- derricht en een lesprijs van ƒ13,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel. (02230) 16130 Merkbcnzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Volop handappels. M. Huisman, „De Veen", tel. (02220) 2203 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl- tel (02230) 13252. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Te koop oliekachel 50,2-pits gasstel ƒ20,— Tel. (02228) 500 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Te koop een Peugeot, goed onderhouden, met nieuw verzekeringsplaat je erbij. Te bevragen bij Jannie Eelman, Boodtl. 20, tel. (02228) 260 Wie heeft voor mij een losse douchecel te koop? Schoonoordsingel 11, Den Bufg, tel. 2530 Te koop 1 beste lig stoel met matras (4 stan den). Te bevragen tel (02223) 632 Wie heeft uit 't dorps huis in Den Hoorn zater dagavond mijn helm, be schilderd met de vlag v.d. USA gezien of per abuis meegenomen? Bart Witte, Dorpsstr. 13, De Koog Te koop nieuw gas fornuis (voor caravan) met oven en grill. S. Witte, „De Luwe Bos- hoek", De Koog, tel. (02228) 506. Na 18.30 uur Te koop ölachtkippen. Gravenstraat 20 Aangeb. een AEG was machine met verwarming en bijp. wringer. Molen- str. 28, tel. (02220) 2485 Te k. pr. Juncker gey ser. W. van Veen, Bem- hardlaan 13, Den Burg Te koop lastrafo's, ga- ragecricks, aanhangwa- gentjes en een Daf land- bouwwagen. E. D. Keijser tel. (02220) 2415 Prima voeraardappelen a 6 cent. P. Eelman, „Nieuw Leven", tel. 3038 Voor gebruikte en on- geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60, tel. (02220) 2777 Te koop prima onderh. dubbelloops jachtgeweer kal. 12 (Hammerless). Te bevr. G. Troost, De Cocksdorp Te koop smeedijzeren wieg, kinderstoel, kinder- ledikantje, box, elektr. wiegdekentje, jongens jasje mt. 104, driewiel- fietsje, teakhouten salon tafel, grote huishoudtrap. P. J. Kuiter, Heemskerck- str. 16, Oudeschild Te koop gevraagd strandhuisje o.i.d. Wage- makerstraat 9, Den Burg Voor doe het zeiver: te koop defekte Citroën i.d. t.e.a.b. Tel. (02226) 203 Voor lekkere grote aardappels naar D. Prins, „Duinoord" E 92a; ook Schilderend 28 Te koop prima gebruikt hout: planken, balken en ribhout. Betontegels, for maat 30x30, 40x60; ge wassen grindtegels 40x 60. Fa. Barhorst, tel. 3055 en 2684 Gratis af te halen jonge hondjes. T. Kampstra, 't Noorden O 157 Gezellig uit U.D.I. Te koop z.g.a.n. maho nie bergmeubel. J. Hoo- gerheide, Boogerd 18, Den Burg Te koop aangeb. z.g.a.n. Riemersma kinderwagen. Tel. (02220) 2795, tussen 5 en 7 uur Te koop z.g.a.n.: 1 vrieskast 460 ltr.; 2 strandhuisjes, 1 koelkast, 1 aanrecht r.v.s., blad lengte 170 cm. A. J. van Hoogen, Dorpsstr. 13, De Koog Te koop gevr. kuü veren. Gebr. HoecB- Tel. (02225) 274 - 471 Met blijdschap g* H wij kennis van de boorte van onze zoon Owen William A. Keijser-O'Gon C. J. Keijser D. i 13 maart 1972, London 24, dpt. 406, 1150 Adelaidestreet N Ontario Canada Hiermede willen iedereen, die met meegeleefd heeft, na overlijden van onze t zuster en tante JACOBA DEKKEi PRINS hartelijk bedanken. Uit aller naam J. Prins Julianastraat 75, Egmond aan Zee. Wanneer U trouwen wilt U natuurlijke* Komt U dan eens pn met Rookartikelen Fotohandel Vakfotografie Weverstraat 94, Den E] tel. (02220) 2288 beginnen dinsdag, maart om 19.30 uurii Rode Kruisgebouw. De kosten voor niet-k van de R.K.K. zijn met of zonder mede! king. Brieven onder nuifi 539 aan bur v.d. blad Ook voor ziekenfonds en verzekeringl

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2