Ci AG EN DA ,De IJsberg FII.MIN'IKI'WS PORTPROQRAMMA Burgerlijke stand Veelbelovend volleybal in De Koninghal Reisje Aquariumvereniging nog niet volgeboekt NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Eeij bank Waar je Wijzer Van Wordt diaal uit het soldatenleven door L van Sohooten Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 17 maart 197Z PERDAG 18 MAART eling Noordholland: Oosterend (Z)-Meervogels, 14.30 uur oren: Texel-HRC, 14.30 uur Watervogels 2-Oosterend, 14.30 uur piranten: HCSC b-Texel a, 15.00 uur SRC b-Cocksdorp a, 15.00 uur (vertrek boot 14.00 uur) De Koog a-WGW c, 15.15 uur Tex. Boys a-HRC c, 15.15 uur Kaagvogels b-Oosterend b, 15.00 u. (vertrek boot 14.00 uur) W.Meer c-Texel b, 15.00 uur (terrein DWOW B) (vertrek boot 14.00 uur) Flevo d-Tex. Boys c, 15.15 uur (vertrek boot 14.00 uur) Oosterend c-Texel c, 16.15 uur Tex. Boys b-De Koog b, 14.00 uur illen: ïling A; Oosterend a-Cocksdorp a, 13.30 uur Texel b-ZDH a, 14.30 uur Tex. Boys b-Tex. Boys a, zie kastje eling B: Tex. Boys c-Oosterend c, 13.15 uur De Koog b-ZDH b, 14.15 uur Texel d-Cocksdorp b, 13.45 uur ID AG 19 MAART eling Noordholland: Oosterend-Apollo '68, 14.30 uur Tex. Boys-Oudendijk, 14.30 uur Meervogels Z-De Koog, 14.30 uur ZDH-Con Zelo, 14.30 uur Cocksdorp-Koedijk, 14.30 uur JVC 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 3-DWOW 2, 14.30 uur ZDH 2-Watervogels 4, 12.15 uur Helder 7-Oosterend 2, 14.30 uur Flevo 4-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) W.Waard 5-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 5-BKC 4, 10.15 uur WGW 7-ZDH 3, 14.00 uur Wiron 3-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) ioren: Kaagvogels-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) HDRC 3-Coeksdorp, 12.00 uur WGW 4-ZDH, 12.00 uur piranten: BKC b-Oosterend a, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) HEN REIZEN: JERDAG 18 MAART Texel b en Tex. Boys c Cocksdorp a en Oosterend b. \fDAG 19 MAART De Koog 2 en Oosterend 3. O'end a, Texel 4 en Tex. Boys jun. Texel 2 aparte bus. MEDEDELINGEN fcV. Texel ondag gaat het Texel 2 naar JVC 2 er zal goed moeten worden aange- ft om het nog benodigde puntje te alen, want JVC is op eigen veld nog verslagen. let derde speelt thuis tegen DWOW 2 tan zich veilig stellen door te win- Jls Texel 4 wint dan zijn ze kam- ftn, maar uit tegen Wieringerwaard lat ook nog een kansje heeft, zal het j meevallen ■et vijfde speelt thuis tegen BKC 4 f rijgt het ook nu weer zwaar. i junioren spelen zaterdag hun laat- huiswedstrijd tegen 't sterke HRC 2. Wspiranten a gaat uit naar het ster- HCSC b en de punten zullen daar (duur zijn. Ten C. DJL indagmiddag om half drie wacht het lte weer een zware opgaaf, want dan |t het sterke Con Zelo op bezoek, irvan uit met 32 werd verloren. Het belooft weer een spannende strijd te worden, want beide ploegen mogen geen punten verspelen, maar als ZDH een zelfde wedstrijd speelt als tegen Hauwert, kan het publiek weer een fij ne wedstrijd te zien krijgen. Scheids rechter is de heer H. J. Damman. De stand aan de kop is nu momenteel resp. gesp., gew., gel., verl. pnt., doel- gemiddelde: Meervogels Z 16 11 3 2 25 41—12 Hauwert 15 11 2 2 24 51—16 Con Zelo 17 9 6 2 24 46—21 ZDH 16 11 1 4 23 45—23 Volgende week komt Meervogels op bezoek. Als voorwedstrijd speelt zondag om 12.15 uur het tweede thuis tegen Water vogels 4. Dit is de laatste wedstrijd. Scheidsrechter is de heer G. v. d. Meer. Het derde gaat naar WGW 7 en moet winnen om aan de kop te blijven mee draaien. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter is de heer G. P. Boelen. De stand aan de kop is, resp. gesp., gew., gel., verl., pnt., doelgemiddelde: Watervogels 516 13 2 1 28 7414 Succes 5 17 13 1 3 27 43—15 ZDH 3 16 12 2 2 26 48—18 Volgende week zondag komt Water vogels 5 op bezoek. ZDH junioren uitgesteld. De training gaat vrijdag gewoon door. Vrijdagavond 8 uur in de kantine „De Spil" weer een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. S.V. Oosterend Zaterdag spelen de senioren om 2.30 uur thuis de belangrijke wedstrijd tegen koploper Meervogels Z. Als er gewon nen wordt, zit er theoretisch nog een kans op het kampioenschap in, dus pro beer de punten thuis te houden. De heer Grottzinger is scheidsrechter. De junioren spelen uit en komen om 2.30 uur aan Den Helder in het veld te gen Watervogels 2, dat voor een uiterst lastige tegenstander doorgaat, dus het wordt opnieuw oppassen. Boot 1 uur. Scheidsrechter is de heer A. C. Jonker. Adspiranten b gaan uit naar Kaagvo gels b en kunnen opnieuw beide punten veroveren. Aanvang 3 uur. Adspiranten c spelen om 4.15 uur thuis tegen Texel c, waar we het gezien de resultaten op een puntenverdeling houden. Scheidsrechter is mevrouw M. V eldhuij sen JMuurmans. Voor pupillenwedstrijden, zie het programma elders in dit blad. Zondag speelt het eerste thuis tegen koploper Apollo '68 waarvan uit met 21 verloren werd. Als er nu een punt behaald wordt, zijn we dik tevreden. Aanvang 2.30 uur. Scheidsrechter is de heer Dijkstra. Het tweede speelt uit o.l.v. de heer W. J. Halsema in Den Helder tegen Helder 7. Aanvang 2.30 uur. Boot 1 uur. Het derde speelt opnieuw uit. Ditmaal gaan ze op bezoek bij Flevo 4, wat op nieuw twee punten kan opleveren. Aan vang 2.30 uur. Boot 1 uur. Scheidsrech ter is de heer W. Allaart Adspiranten a spelen ook uit en zijn om 2.30 uur tegenstander van BKC b. Een gelijkspel ligt hier in de lijn der verwachting. Boot 1 uur. Scheidsrechter is de heer J. J. Pijnacker. P.K. Vrijdagavond wordt er opnieuw weer eens een klaverjasdrive gehouden in de kantine. Ook nu rekenen we weer op een grote opkomst. Er wordt gespeeld met vaste maat. Aanvang 8 uur. Tex. Boys Zondag a.s. na lange tijd weer eens een thuiswedstrijd voor het eerste. Op bezoek komt het goed geklasseerde Ou dendijk. Het tweede is vrij. De junioren gaan naar koploper Kaag vogels. We houden het op een goede verrassing voor de Boys. Vertrek boot 1 uur. Zaterdag spelen adspiranten a en b op eigen terrein. Tegenstanders zijn resp. HRC e om 3.15 uur en De Koog b om 2 uur. Adspiranten c gaan met de boot van 2 uur (half 2 bij hotel ,De Zwaan") naar Flevo toe. Voor pupillenwedstrijden zie 't wed strijdprogramma. Voor het eerste is er in het paas weekend een dubbelprogramma. Zater dags komt Westzaan op bezoek en 2de paasdag gaan de Boys naar Westzaan. Zondag 25 maart Tex. Boys-Oosterend. A.W. van 8 tot en met 14 maart 1972 Geboren: Alexander Augustinus, zv. Willem M. M. Bakker en Maria M. Zijm; Dennis, zv. Jacob Mosk en Gerritje Steunebrink; Jessieka Diana, dv. Lam- bertus Bos en Johanna T. Spaans; Ri chard Willem, zv. Reinold J. Eelman en Lize Vos. Ondertrouwd; Willem J. Peeters en Tineke P. Kooij. Overleden: Arie Daalder, oud 79 jaar, wonende te Oosterend. Vrijdagavond worden interessante volleybalwedstrijden gespeeld in de Burgemeester De Koninghal. Het eerste en tweede herenteam van Tevoko bin den de strijd aan tegen de hoogst ge- klasseerden van de laatstgehouden ei landcompetitie, nl. Apollo en HBS. Be gonnen wordt om half zev. De wedstrij den zullen omstreeks half elf zijn afge lopen. Toegang voor belangstellenden is vrij. Het reisje dat de aquariumvereniging op zaterdag 8 april maakt naar de Flo- riade in de Amsterdamse RAI is nog niet volgeboekt. Er is nog plaats in de bus. Vertrokken wordt met de boot van acht uur. Met een bus van Moorman wordt gereisd via Volendam en Marken. Om half elf aan komst bij de iFloriade. Omstreeks half vijf wordt gedineerd waarna de terug tocht begint. Leden betalen voor dit alles ƒ15, ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 19 maart op om 6.45 uur en gaat onder om 18.51 uur; 22 maart op om 6 38 uur en onder om 18.56 uur. Maan: 22 maart E.K.; 29 maart V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 17 mrt. 9.56 en 22.17; 18 mrt. 10.31 en 22.51; 19 mrt. 11.08 en 23.22; 20 mrt 11.44 en 23.57; 21 mrt. 12.22 en 22 mrt. 0.35 en 13.04; 23 mrt 1.29 en 14.06; 24 mrt. 3.00 en 15.46; 25 mrt. 4 41 en 17.19. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Op zaterdag- en zondagavond 20.00 uur draait dn het City theater de film „Little big man" waarin Dustin Hoff man de hoofdrol speelt. Een andere gro te naam is Faye Dunaway, bekend van haar jarenlange verhouding met de Ita liaanse filmster Marcello Mastroianni. Jack Gr abb (Dustin Hoffman) vertelt zijn ongelooflijk levensverhaal aan een journalist. In 1859, als hij tien jaar oud is en zijn ouders vermoord zijn door Pawnee-indianen, worden hij en zijn zusje Caroline opgevoed door Cheyen- nes. Caroline ontvlucht echter zodra zich een mogelijkheid voordoet. Op zijn 16e jaar valt Jack in handen van blanke soldaten en wordt onder voogdij gesteld van dominee Pendrake. Als Jack merkt dat mevrouw Pendrake niet zo'n kuise vrouw is als zij voorgeeft gaat hij weg. Na een baan als assistent van een slan genolie-koopman, trouwt hij met Olga, een Zweeds meisje, en wordt winkelier. Als hij bankroet is, ontmoet hij Gene raal Custer, die hem aanraadt naar het westen te trekken. Onderweg wordt de postkoets door Indianen overvallen en Olga door hen ontvoerd. Vergeefs zoekt Jack haar overal en neemt tenslotte dienst als muilezeldrijver bij Custer. Als ze een Indiaans dorp overvallen weet Jack weg te komen, ontfermt zich over het Indiaanse meisje Zonneschijn, en gaat met haar naar het kamp van de Cheyennes. Met zijn nieuwe vrouw blijft Jack in het kamp van het opper hoofd. Korte tijd nadat Zonneschijn Jack een zoon heeft geschonken, wordt het kamp overvallen door Custers man nen. Alleen Jack en het opperhoofd brengen het er levend af. Jack probeert later Custer te doden. Van verdriet gaat hij drinken en trekt zich terug als klui zenaar in de wildernis. Als hij zich later weer aansluit bij het leger van Custer, maakt hij als verkenner de slag bij Little Big Hom mee. Alle blanken worden in de >pan gehakt, maar Jacks leven wordt gered door het oude opper hoofd. Aldus de inhoud van deze film die gezien mag worden door personen van 14 jaar en ouder. Zondagmiddag, 3 uur, vieren de span ningen ook weer hoogtij in de Tarzan- film „Tarzan tTekt naar India,,. In dit verhaal moet Tarzan dn India een kudde olifanten redden van de verdrinkings dood, die hun lot zal zijn als de in aan bouw zijnde stuwdam voltooid zal zijn, en het oerwoud overspoeld zal worden door het water uit de rivier. Toegang alle leeftijden. Voor Gehoorapparatenservice op Texel ELECTROHUIS Vrijdag 17 maart Den Burg, hotel „De Oranjeboom, 14.30 uur, reisbureau Hippo met kleuren films t.b.v. bejaardenbond. Den Hoorn, „Ons Huis", 20.00 uur, serie wintergesprekken, thema „Het heil waarom het gaat". Den Burg, Doopsgezinde kerk, 20.00 uur serie wintergesprekken, thema „Het heil waarom het gaat". Den Burg, hotel „De Graaf", 19.30 uur, denksporten biljarten. Den Hoorn, sportkantine 'De Spil', 20.00 uur, klaverjasdrive georganiseerd door Z.D.H. Oosterend, kantine sportvereniging S.V. Oosterend, 20.00 uur, klaverjasdrive. Zaterdag 18 maart Den Burg, jubileum-feestavond bestuur- dersbond NW. De Cocksdorp, theehuis, 20.00 uur, 5- kamp denksporten, rest programma klaverjassen, bridgen, dammen en schaken. Oosterend, dorpsftiuis „De Bijenkorf", 19.30 uur, gymnastiekuitvoering GVO. Zondag 19 maart De Koog, „Kaaps-nol", 15.00 uur toneel vereniging „De Duinkanters", kinder uitvoering toneelstuk „Poerle potje". Maandag 20 maart Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst Chr. plattelandsvrouwen. De Cocksdorp, hotel „De Hoop", 20.00 uur, bijeenkomst plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland. Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, klaverjasdrive. Eierland, „Vliegveldhotel", 20.00 uur klaverjasdrive. Donderdag 23 maart Den Burg, kantine LTS, 20.00 uur, bij eenkomst plattelandsvrouwen „Op z'n pasen". Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", 20.00 uur, jaarvergadering WV. Vrijdag 24 maart Den Burg, zaaltje Doopsgezinde kerk, 20.00 uur, bijeenkomst fotoclub „De Kiekendief". Den Burg, N H. kerk, 20.00 uur, pro gramma Stichting Bejaardenomroep Texel. Den Burg, hotel „De Graaf", 20.00 uur, dia-avond over voetbalspelregels. Zaterdag 25 maart Den Burg, Burgemeester De Koning- 'hal, 20.00 uur, uitvoering gymnastiek vereniging Texel. Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11.00 uur bejaar- dengymnastiek Den Burg, Landbouwschool, 15.00 uur, ibej aardenzang. Iedere vrijdagavond Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub Iedere vrijdag en zaterdag De Waal, Wagenmuseum, 14.00 - 17.00 uur open. Iedere zaterdagmiddag De Dennen, „Dennenoord", 15.00 uur, trimmen in de Dennen. 26. Greet Ackermans had flitsen van Ier inzicht. Haar gedachten vlogen punt naar punt. Het kón waar zijn. pan had ze enig vermoeden wie de Pt" was. Dat alléén kon de oplossing j. Ruth ging niet zó maar met iemand ■tap, hij ware soldaat of burger. Zou |tóch Vie was het?" vroeg ze kalm. zekere Bot". l)ie vent uit de Rustende Jager?" Qna had ze hem gezegd „en die van lift" maar dat was immers een ge- ppje tussen Ruth en haar? pezelfde. De dusgenaamde edele rid- Nou, 't is me de ridder wél.als vaar is tenminste. Maar als die jon- me straks thuis komt, zal ik haar leens onder handen nemen", fienk, zeg toch niet zulke dingen, valt er onderhanden te nemen? ls geen kind meer. En je gelooft 1 niet echt, dat ze zich aan de eerste este verslingert?" geloven doe ik het niet, maar Poort tegenwoordig zo veel gekke I Pr Z^n zoveel orders die van 1i kinderen dingen horen, waarin ze |t zouden geloofd hebben". ^eestal", zei Greet, „is er tussen zul- en zulke kinderen weinig wij weten toch wel een beetje we aan Ruth hebben" pa maar die vént!" „Wat wéét je van die vent? Dat hij soldaat is? Die jongen is toch maar een burger in uniform? Over een paar maanden trekt hij zijn pakje uit, dan is hij een gewoon mens. In zo'n garni zoensplaats als hier zijn de jongens ge tekenden. Als een meisje met de soldaat Jansenij uitgaat wordt ze nagewezen, loopt ze met menéér Jansen dan is het heel gewoon". „Je weet hoe die jongens zijn". „Net als alle andere jongens. Er zijn goeien en kwajen onder. Een soldaat is voor mij geen minderwaardig wezen. Als je er jou over hoort praten, lijkt het of het boeven zijn". „Zou jij dan goedvinden, dat ik mijn dochter maar gewoon met soldaten om liet gaan?" Ze lachte hartelijk. „Man, man, wat praat je toch. Er is blijkbaar voor jou maar één mogelijkheid, een meisje dat contact heeft met een burger in uni form, is een slet. Zelfs je dochter. Ze gaat niet met soldaten om, zoals jij dat zegt, daar durf ik m'n hand voor in 't vuur steken, en jij zult over een uur al spijt hebben dat je het gezegd hebt van je eigen dochter. Als of ze een soldaten- griet is, die zijn er, dat weet ik. Maar je weet ook wat voor meiden het zijn, en met welke soort jongens ze omgaan. Je weet hoe gereserveerd Ruth altijd is, en niet alleen tegen de soldaten, ook tegen de officieren. Aan de andere kant acht ik Ruth ook in staat om door een sol datenpak heen te kijken". „Ach", zei haar man, „weet je wat me het meest dwars zit, dat er over dat kind wordt geroddeld, door dat soort lui". „Wie was het? Walvisbeen zeker?" „Hoe raad je het zo?" „Dat is het type, zevenstuiversmanne- tje. Luister es Henk, zou het niet beter zijn dat ik hier eerst eens met Ruth over praatte?" „Ik heb toch zeker als vader het recht. „Natuurlijk heb jij als vader het recht maar dan moet je toch eerst weten waaróver je praat. Je wilt haar toch niet van 't hoogste bordje af de mantel uitvegen? 't Is geen straatmeid, en 't is ook geen kind meer. En wat weet je van die jongen? Wat doet hij voor de kost?" „Hij staat vermeld als monteur. Kan van alles zijn. Desnoods nagelenpieper". „Is het een behoorlijke vent?" „Tja, wat moet ik je daarvan zeggen. Hoe kun je dat bekijken bij een soldaat? Je maakt ze alleen mee in de dienst, en daar wordt je niet wijs uit. Ze werken niet maar ze drukken zich, ze praten niet maar ze schreeuwen, ze gebruiken een taaltje van wat ben je me, en je snapt niet dat grote ketels zo flauw kunnen zijn". „Maar ze zijn ook helemaal uit hun normale doen, Henk. 't Is een totaal andere maatschappij met totaal andere normen. Ik weet zeker dat jij in de le gerplaats anders bent, anders praat dan hier". Hij lachte. „Ach, je moet ze soms wel eens in hun eigen taal toespreken". „Het is hun eigen taal niet. Je hebt gelijk, je kunt het eenvoudig niet bekij ken. Maar je moet je er ook niet op verkijken. Behandel dit met verstand, Henk. Denk om de goeie naam van je dochter". „Ik hoop, dat zij daar ook aan denkt". „Dat moet je niet hopen, daarop moet je vertrouwen. Onze Ruth is niet goed koop. Laat mij eerst maar es vissen, dan weten we wat meer". „De waarde van een goede vrouw gaat die van robijnen te boven" citeerde de adjudant. „Nou, ziezo, de stoom is af geblazen, en laat me nou es in een bak koffie blazen". Greet Ackermans glimlachte. Het was een sport, met een man om te springen. HOOFDSTUK X De kat uit de zak „Hoe staat het met je ridder?" Greet Ackermans stelde zo langs haar neus weg de vraag aan haar blonde dochter Ruth, maar haar ogen peilden scherp de reaktie en ze zag hoe Ruth opeens fel kleurde. Ze keerde haar ge zicht af, haalde met overdreven lang zame zorgvuldigheid een pluisje van haar rok, om zich op een antwoord voor te bereiden. „Tijd gewonnen is veel gewonnen", zei haar moeder glimlachend. „Voor je een smoes meent te moeten verzinnen, lieve kind, waarom zou je niet openhartig zijn tegenover je moeder?" Ruth zette zich gelaten neer. „Och lieve help", zei ze, „op de een of andere manier is de kat uit de zak". „Moch ik niets weten?" vroeg haar moeder. „Natuurlijk, u mag weten en u moet weten, alles.maar ik kies daar graag zelf het ogenblik voor uit". „Kan ik me voorstellen, en gelijk heb je, maar geloof mij nu maar es, dit is het beste moment. De kat is, zoals jij zegt, inderdaad uit de zak, en is niet al leen bij mij, maar ook bij je vader op schoot geklommen. Zelfs éérst bij hem". Ruth zag haar moeder aan en begon opeens te lachen. „Nou, dat is een mooi geval. Maar ei genlijk bespaart me dat een hoop werk, niet? Er is ook helemaal geen geheim bij, maar het is nog zo kersvers, moeder, ik liep nog altijd te zoeken hoe ik het je moest vertellen". „Och, dat vind je vanzelf wel. Hier, heerlijke verse thee. En laten wij nu eens, zoals dat heet, een bakje zetten". Ruth vertelde haar moeder het ver haal van haar ontmoetingen met Kees, en van die zaterdagmiddag, toen ze ei genlijk voor het eerst echt samen uit waren gegaan enhet eens gewor den. Greet Ackermans luisterde zonder te interrumperen. „Lieve kind, wat wéét je van die jon gen?" „Echt niet zoveel, moeder. Alleen dat ik van hem hou". „En hij van jou". „Hij? Och heden, hij houdt véél meer van mij dan ik van hem. Ik geloof ik geloof haast dat ik van hem ben gaan houden door de manier, waarop hij van mij houdt". ,,'t Kan verliefdheid zijn". „Dat komt er wel bij, gelukkig. Het is niet zoals in die ouwe romans; vóór al les acht ik hem hóóg, moeder, zo sprak de jonkvrouw". „Een beetje achting kan geen kwaad". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5