Uitvoering GVO was massale show Hooravond Oudeschild „Duinkanters" voortreffelijk in kinder stuk „Poerlepotje" Veel deelnemers veel publiek Bejaarden lieten zich informeren over 65 plus reizen Uitslag loterij Jac. P. Thijsseschool In memoriam D. van der Werf VERVOLG VAN PAG. 1 GVT-meisjes goed in Sint Maartensvlotbrug Serenade voor gouden bruidspaar Gemeentelijke school voor de Zeevisvaart Den Helder OOSTEREND Bij een gymnastiek- uitvoering kun je streven naar de hoog ste kwaliteit, wat inhoudt dat alleen de beste leden kunnen meedoen maar het is cok mogelijk om iedereen voor het voetlicht te laten komen maar op de al lerhoogste perfektie mag dan niet gere kend worden. De gymnastiekvereniging Oosterend heeft bij haar jaarlijkse uit voering die zaterdagavond in „De Bij enkorf" werd gehouden voor het laatste gekozen. Het werd een massale show, zowel wat het publiek als de deelne mers betreft. Het Bijenkorf-gebouw was daar nauwelijks op berekend. Om de gymnasten (zo'n 200 in getal) de ruimte te geven was van de stichting Cultureel Werk een voorpodium geleend waarmee het bestaande toneel werd vergroot maar daardoor kwam het publiek wel wat krap te zitten. Daarbij kwam dat al die gymnasten en gymnastjes kleed ruimte nodig hadden. Niet alleen een garderobe was doorvoor in gebruik, maar ook de hobbyruimte onder het to neel en zelfs de Dorpskamer. Enfin, het was wat rommelig, warm, maar zeer ge zellig en het publiek, merendeels uit ouders bestaande, was opgetogen. Voorzitter G. de Jong wees in zijn openingswoord op de recente wisseling in de leiding, maar uit de kwaliteit van de uitvoering bleek dat niet in ongun stige zin. Als algemene aanmerking zou gezegd kunnen worden dat de afwer king van verschillende nummers wat slordig was maar vergeleken bij vorig jaar lijken de bewegingen wat soepe ler te worden. Het ietwat krampachtige dat jaren geelden kenmerkend was voor de gymnastiekuitvoeringen op Texel lijkt er helemaal uit te zijn. Het uitvoe ren van de oefeningen gebeurt speelser en veel meer ontspannen. Bij het op treden van zóveel leden is het moeilijk een zekere langdradigheid te voorko men. Wat ons betreft had een num mer als ,,Brug met banken" wel wat in gekort kunnen worden. Na een vertede rende start door de jongste leden (vanaf 4 jaar) kwam een leuk uitgevoerd lange mat-nummer door jongens van 6-8 jaar. Daarna kwamen de kleuters met „Zomaar wat" weer aan bod. Spannend ging het toe bij het balk-nummer door meisjes van 12 - 15 jaar en aardig, doch dat langdurig was het nummer brug met banken door meisjes van 6-7 jaar. Jongens van 9-11 jaar deden het leuk met bok. Rhytmische begeleiding was er bij het nummer klassikaal balk door meisjes van 8-9 jaar. Volksdans Een bijzonder aardig intermezzo werd gevormd door „Troika" een wervelend uitgevoerd volksdans van oost-Europe- se origine. De dans was ingestudeerd onder leiding van mevrouw Y. Kuenen- ger-Stevens, leidster van de rhytmische gymnastiek. Na de pauze kwamen de wat ouderen aan bod: brug ongelijk door meisjes van 12 - 15 jaar; minitramp door meisjes van 10-11 jaar en meisjes en dames voerden „Moment musicale" uit, ook een aardig intermezzo dat op de juiste plaats was ingelast. In nog sterkere ma te was dat het geval met een extraatje dat niet in het programma was ver meld: het optreden van een groep vete ranen in ouderwets gymkostuum. Ze Voor de vrijdagmiddag in „De Oran jeboom" gehouden bejaardenmiddag be stond grote belangstelling. Evenals vo rig jaar hield daar de heer Rasch, ver tegenwoordiger van het reisbureau Hy po een uiteenzetting over de dit jaar te organiseren speciale reizen voor bejaar den. Het betoog werd geïllustreerd met dia's en films en ieder kreeg een reis gids waarin de mogelijkheden nog eens uitvoerig waren toegelicht. Naast rei zen naar Duitsland, Luxemburg, België, Parijs en zelfs zeer nabije doelen als Den Oever zijn in het programma twee nieuwe reizen opgenomen en wel naar Harz (Duitsland) en naar Joegoslavië. Vorig jaar was ook al een Joegoslavië- reis mogelijk maar deze voerde naar de kust. Velen hebben sindsdien de wens geuit om ook eens naar het binnenland tegaan en het gevolg was dat men nu het hart van dit land per vliegtuig of bus kan binnentrekken. De vertoonde films over de verschillende besproken landen werden bijzonder gewaardeerd. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkelen gebruik gemaakt. SHHHHhS Het gedeelte voor de pauze werd beslo ten met het optreden van een 9-tal jeug dige GVO-leden, die een wervelende .Troika" uitvoerden. maakten er een gekke toestand van zo dat de voorstelling historisch gezien wel niet zal hebben geklopt maar het publiek vermaakte zich kostelijk. Jon gens van 12 - 15 jaar deden daarop goed werk op de brug. Vlot werd door meis jes van 12 - 15 jaar een nummer met minitramp en kast uitgevoerd. Een goe de afsluiting werd gevormd door het optreden met muziek van de dames: Coma te quero Een spectaculaire toe gift was het circusachtige nummer waarbij de leden door hoepels sprongen. Die hoepels waren tevoren dicht ge maakt met papier waarop letters waren geschilderd, samen het woord „G. V. Oosterend" vormende. De gymnastiek vereniging Oosterend heeft reden om met enige voldoening op deze avond te rug te zien, in het bijzonder de heer Han Brusselaar die met de leiding was 'belast. Laatstgenoemde kreeg als dank een taart overhandigd, evenals me vrouw Visman-van Zoest, mevrouw Kuenenger en Hans Oosterhof. Laatst genoemde had voor de muziek gezorgd. Leider Brusselaar bracht dank aan zijn voorturnsters, onmisbare helpsters, door hen een geschenkje (met kus!) te overhandigen. De uitslag van de loterij van de J. P. Strijbosschool luidt als volgt. De hoofd prijs, autoplaid, is gevallen op 667 oran je en verder kregen een prijs de num mers (oranje): 17, 62, 82, 160, 161, 194, 220, 278, 129, 327, 357, 390, 398, 443, 444, 486, 607, 609, 649, 680, 700, 801, 814, 817, 882, 920, 930, 952 en 984 en blauw 66, 334, 339, 377, 435, 608, 624, 625, 648, 650, 723, 745, 770, 786, 791, 916. De prijzen zijn af te halen bij mevr. Moens-Dijkshoorn, Wageningseweg C 45 Eierland. Het overlijden van Dirk van der Werf treft alle betrokkenen by de damsport des te meer, daar zijn onwel worden plaatsvond tijdens de binnensport- vijfkamp in Hotel Marinus te De Cocksdorp. Geen groot dammer was hij. Maar wel een trouw clublid van Damclub Texel. Al meer dan vijfen dertig jaar, verknocht aan het damspel. Een sportief lid, een goede verliezer, zoals hij dit het laatst deed blijken op dzc bewuste avond in een partij tegen een vijftienjarige nieuwkomer. Uiteraard gaan onze gedachten meer nog uit naar zijn familie, voor wie dit verlies een enorme slag moet zijn Damclub TexeL is om al de daaruit voortvloeiende hoogteverschillen op te vangen, is ge tracht één coupure te handhaven (want in de praktijk zou dat bij een storm vloed geen probleem zijn) maar „hoger hand" bleef consequent. Het verkeer van en naar de haven moet over de hoge Deltadijk „klimmen" (de deltadijk rond de haven wordt 5,5 meter plus NAP en komt dus nog twee meter boven het muurtje op de huidige dijk) en dat kost het verkeer extra energie. Een van de mensen van Rijkswaterstaat had bere kend, dat dit het autoverkeer 5000 jaar 3,5 miljoen ton extra brandstof kost.... Niettemin zal de haven zo goed mogelijk bereikbaar worden ge maakt; er komen diverse opritten. De bebouwing op de haven hoeft niet te worden gesloopt. Bij Rijkswaterstaat is men niet „wild" van het voornemen om de bestaande haven tot jachthaven te maken. „Te klein" zo luidt daar het oordeel. Overigens heeft Rijkswater staat met de jachthaven (nog) weinig van doen. Het gaat nu om de aanleg van een werkhaven ten behoeve van het materieel dat nodig is om de aan diep water gelegen oostelijke zeewering van Texel op deltahoogte te brengen. Kritisch De Oudeschilders hadden de in het raadhuis en bij Frans Zegel geëxposeer de tekeningen van het plan goed be studeerd. O.a. was opgemerkt dat het voor de uitvoering van het plan nodig zal zijn, dat stukken van de achtertui nen van de Loodssingel worden ge bruikt. Dat heeft als consequentie dat de bewoners hun woningen niet meer via de achterzijde kunnen bereiken: waardevermindering derhalve. De heer Mulder zei, dat de diepte van de tuinen in ieder geval 17 meter zal kunnen blijven, maar wist ook zo gauw geen oplossing voor het aan de orde gestelde probleem. De heer Van Leeuwen wees op de verstrekkende gevolgen, die het plan heeft voor de Barendszstraat. De merendeels uit schuren bestaande be bouwing van de Barendszstraat zal plaats moeten maken voor een parkeer- In het kader van het jeugdturnkam- pioenschap van de Turnkring Hollands Noorderkwartier nam een groep van 16 meisjes van de gymnastiekvereniging Texel zondagochtend deel aan een ont moeting met s.s.s. „Dindua" en s.v. „Petten". De meisjes van 9-11 jaar speelden gelijk met „Dundua". Ze lie ten 135,35 punten noteren. De meisejs van 12 - 15 jaar wonnen met 168,85 punten van s.v. Petten. De best geplaat sten bij de groep 9-11 jaar waren Judith Hoogendijk (le met 28,15 pun ten), Meino van Sloten (27 punten) en M. Smit i(26,45 punten). Bij de ouderen waren de best geplaatsten Annie v. d. Star (le met 35,7 punten); Marisca Cou- tinho (35,5 punten) en Janneke Harting (32,8 punten). DEN HOORN Texels Fanfarekorps- DEK bracht vrijdagavond een serenade bij pension „Op Diek". Dat huldeblijk gold het echtpaar M. Kikkert - K. Kik- kert-Hammega dat die dag het 50-jarig huwelijksjubileum vierde. Beide echte lieden zijn toevallig op dezelfde datum geboren; 28 februari 1900. Ze wonen op het Klif en verheugen zich in een uitstekende gezondheid. De heer Kik kert is geboren Hoornder. Mevrouw Kikkert komt uit Amsterdam. Dc Koog Zondagmiddag, 3 uur. brachten „De Duinkanters" uit De Koog het kinderstuk „Poerlepotje" in de „Kaaps-nol" voor een enthousiast kin- derpubliek, dat ondanks het mooie weer en de Tarzanfilm in Den Burg toch in grote getalen kwam opzetten. Het stuk dat zowel voor volwassenen als voor kinderen gespeeld kan worden, werd door „De Duinkanters" serieus gebracht. De kinderen gingen zó in het spel op dat bij een vechtpartij tussen de kleer maker en de smid (de heer A. Schoo, die zodanig werd geraakt dat er zelfs echt bloed vloeide!) dat velen gingen staan, aanmoedigingen riepen en één van hen na afloop aan een speler vroeg of Poer lepotje nou wel héél echt kon tove- Poerlepotje, een tovenaar, brengt de gemoederen in beroering door zijn uit vindingen. Hij geeft de kleermaker Jan Lap een flesje spierbal-olie om hem in staat te stellen de sterke smid Kees Knots te lijf te kunnen als deze weer eens om moeilijkheden zou vragen. En inderdaad komen zij tot een gevecht waarin de smid het onderspit delft, en zo jaloers wordt dat hij zijn vrouw Lotje vraagt het flesje spierbal-olie te stelen. Als het later weer tot een krachtmeting tussen deze twee heren komt smeert de smid te veel wonderolie op zijn armen en na verloren te hebben blijven zijn armen in een krampachtige houding en staan op het punt te knap pen. Na enkele onderhandelingen en niet voordat de smid tot inzicht is geko men dat vriendschap boven kracht gaat geeft de kleermaker hem een tegenmid- terrein naast de weg, die een wat ander beloop gaat krijgen. Dat is dan wel een nare zaak voor de eigenaars van de aan de Barendszstraat staande huizen, vond de heer Van Leeuwen. Oud-wethouder Th. R. Hin wees erop, dat er nog een huis bijkomt, want de heer Van Boven verbouwt een schuur tot woonhuis. Bin nen afzienbare tijd zal dat dus weer ge sloopt moeten worden! Ook constateer de hij dat een dubbel woonhuis aan de Loodssingel moet verdwijnen. Geant woord werd dat het 'bouwplan van de heer Van Boven is beoordeeld op grond van het thans geldende bestemmings plan; men kon de vergunning niet wei geren. De heer B. P. Rab vroeg of op het grote terrein met industriebestemming aan de zeekant van het werkhavenge- bied mogelijkheden biedt voor vestiging van particuliere industrie. Tevens vroeg hij zich af waarom geen woningen ge bouwd kunnen worden aan de op de Heemskerckstraat uitkomende „indus trieweg". De heer Weijdt zei, dat het door de heer Rab bedoelde terrein ter beschikking staat van Rijkswaterstaat, die het voorlopig nodig heeft voor op slag van teelaarde en materiaal, dat nodig is bij de uitvoering van de dijk verhoging. Winkels In het dorp zijn enkele stroken „ge mengde bebouwing" aangewezen, het geen de vestiging van b.v. winkels mo gelijk maakt. De heer F. Schellinger vroeg op hoeveel winkels B. en W. re kenen in een dorp van 1200 inwoners op 4 kilometer afstand van een koopcen trum als Den Burg. De heer Mulder meende dat in ieder geval de mogelijk heden geboden moeten worden. Reke ning moet worden gehouden met het effekt van de jachthaven. Overigens be paalt het bestemmingsplan niet dat de nu in de gemengde bebouwing staande huizen winkels móeten worden. Wat nu woning is, mag woning blijven. De heer Schellinger vond ook dat het be staande industrieterrein van Rab wat dicht bij het dorp, ook bij het nieuw ge projecteerde gedeelte daarvan, is gele gen zeker als daar een installatie zou verrijzen zoals de „stinkfabriek". Stinkfabriek Daarmee doelde de heer Schellinger op de asfaltfabriek, die in de buurt van Oudeschild zal moeten verrijzen omdat de huidige plaats bij De Cocksdorp we gens de lange aan- en afvoerlijnen on gunstig is. Er is een hinderwetproce dure geweest, maar deze heeft niet ge leid tot protesten. Mogelijk is echter niet aan de procedure-voorwaarden vol daan, want toen de heer J. van Hoorn vertelde, dat de omwonende zijn aange schreven, klonk uit de zaal „Niet w< Als de kennisgeving inderdaad aan alle in de wet genoemde betro nen is gezonden, zal de procedure licht opnieuw moeten worden gevi Gezien de aandacht die de kwestie middels heeft gekregen, zullen pp ten dan waarschijnlijk niet uïtblij De gemeente is verplicht de kenn ving op het publikatiebord van raadhuis te hangen en de eigen; gebruikers van de aangrenzende p len te schrijven. Ook moet een kei geving op het terrein zelf worden gebracht. Publikatie via de kranl NIET verplicht. Het feit, dat inzak „stinkfabriek" geen advertentie is plaatst, kan dus geen aanleiding om de gemeente in gebreke te ste De heer Van Hoorn wees er overi op, dat de asfaltfabriek, waar het m gaat een heel wat schonere insta] is dan de op briketten gestookte fa! die eertijds in Oudeschild stond waaraan de omwonenden de meest schrikkelijke herinneringen beware] t 30 i Bom Deze geruststellende woorden ba; weinig. Een der aanwezigen stelde» der meer dat „heel Oudeschild" felK j. gen de installatie is gekant. „Als ding hier komt.... nou ja ik geen bom maken, maar De heer Winter had verteld, Bi grond met riante ligging meer kost^J' minder fraai gelegen percelen. De Jf[etr A. Boom veronderstelde, dat die ligging van korte duur is als het zicht van de betrokken bewoners wordt belemmerd door volgende nit bouw. Burgemeester Sprenger zei, het bestemmingsplan 10 jaar geldt, lang kan dus tenminste op vrij uii gerekend worden. De veronderstelling dat de historis N.H. Kerk wordt „weggestopt" door geprojecteerde nieuwbouw erom he werd door de heer Mulder niet i deeld. De nauwelijks drie meter bungalows zullen de aanblik van kerk niet verstoren. Mevrouw Janssen-van Esch vooi gevaarlijke toestanden in de De Ru; straat, zeker bij toename van het ristisch verkeer. Mevrouw Jai kreeg te horen, dat verkeer in de Ruyterstraat niet wordt toegelai daarvoor is het Bolwerk. Bovendien: de De Ruyterstraat voor autovei ongeschikt worden in verband met „heuvels" die moeten worden aangi ten behoeve van de doorbraken het Bolwerk. (Zie vervolg volgend nummer)| TOTO ZDH Deze week wordt de toto in Hoorn weer op dinsdag (hedenav; opgehaald. Dit i.v.m. de voetbah strijd Arsenal-Ajax, woensdag op de levisie. del dat hij tegelijk met de spierbalolie van Poerlepotje heeft gekregen. Inderdaad, een stuk waar heel wat van te maken valt en waar de spelers zich dan ook niet onbetuigd in hebben gelaten. De heer P. Decnop als Poerle potje, de heer A. Schoo als kleermaker Jan Lap en de heer K. Bonne als de smid Kees Knots speelden de hoofdrol len. Hun spel was ruim en de tekst zat er behoorlijk in. Duidelijk werd dat re gisseur A. D. Blok van der Velden zijn spelers goed had geïnstrueerd. Een extra pluim is hier zeker op zijn plaats voor mevrouw A. van Splunter-Kiewiet die slechts twee dagen de tijd had om haar rol te leren als Freule van Teuteren. Zij had deze rol overgenomen van me vrouw J. van Egmond-van Tatenhove die een week voor de voorstelling ziek werd en nog het bed moest houden. Achter in de zaal was zij moeilijk te verstaan maar verder kon zij goed overweg met deze „bejaarde jongejuf frouw". Verder was ook mevrouw D, Bakker-Buysman weer van de partij. Zij is één van de leden die in vrijwel ieder stuk zal kunnen spelen. Van planken koorts viel weinig te bespeuren bij de heer K. Veldman als Sabel de veld wachter, mej. J. Groenhof als Geertrui het dienstmeisje en mevrouw I. Boswin kel-van Midden als Lotje de vrouw van de smid. Jammer is het dat het stuk slechts éénmaal op de planken is gekomen en dat er van een herhaling niets kan ko men i.v.m. de afwezigheid van een vast toneel in de „Kaaps-nol". Men acteerde nu op een provisorisch toneel. TEXELAARTJES Voor een goed rij on derricht en een lesprijs van ƒ13,Vamor rij school J. P. Janse, Hun- zestraat 13, Den Helder, tel. (02230) 16130 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij Eierland C 42 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Volop handappels. M. Huisman, „De Veen", tel. (02220) 2203 Te koop prima gebruikt hout: planken, balken en ribhout. Betontegels, for maat 30x30, 40x60; ge wassen grindtegels 40x 60. Fa. Barhorst, tel. 3055 en 2684 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Voor eieren Graves 20. Altijd vers all goedkoop Te koop Kleine 1 weldenaar motorcarr t.e.a.b Tel. (02220) 27? Wegens overcome! te koop: 2 rotanstoelet een rotan bankstel keukengerei, 2 slaap! merstoelen en een stap ledikant met bedden, pers. ledikant met bed een stroommeter. Henstra, Plevierstr. De Koog, tel. 287 Handappels Gol Delicious, v.a. ƒ3,50 kist. M. Huisman, Veen, tel. 2203 GEMEENTE DEN HELDER Administratie: Ankerpark 27, Den Helder, telefoon (02230) 13568 3-jarige opleiding tot stuurman Zeevisvaart (le gedeelte); 3- of 2-jarige opleiding voor het diploma motordrijver. Het eerste jaar van de 3-jarige cursus is een brugklas; na afloop I hiervan is overgang naar een andere soort beroepsonderwijs moge-1 lijk. TOELATINGSEIS VOOR lagere school ook na beëindigen brugklas elders I Brugklas 2e studiejaar 3e studiejaar a. v.w.b. stuurliedenopleiding einddiploma MAVO-3 b. v.w.b. motordrijversopleiding einddiploma LTS De leerlingen, die de visserij school bezoeken, komen voor renteloze I voorschotten in aanmerking, welke door het Visserijschap worden verstrekt. Deze studievoorsohotten hebben niet alleen betrekking op de ziektekostenverzekering, maar OOK op pension- en reis kosten. Daarnaast worden nog andere premies verstrekt. Deze voorschotten worden na 3 jaar varen bij de Zeevisvaart kwijtge- scholden. Inlichtingen betreffende de beurzen kunt U krijgen bij de admini stratie van de school. BON Belangstelling voor de opleiding tot stuurman zeevisvaart motordrijver zeevisvaart Naam Woonplaats Straatno Telefoon Vooropleiding Dit strookje zenden aan: gemeentelijke school voor de zeevisvaart, p/a Ankerpark 27, Den Helder.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2