f „De IJsberg fj burgemeester experimenteert met sluitingstijden café's Fï Of NIEUWS Volgende week collecte van Simavi |We gaan naar Texel" op de plaat Reünie ter gelegenheid van 60-jarig bestaan S.V. Texel Zilveren jubilarissen A.O.T. bij Eilandcompetitie gymnastiek Al te gek. rhaal uit het soldatenleven door L van Sohooten ten aanzien van de ontheffing van tingsuren voor café's heeft de bur- eester besloten met ingang van 1 1972 een tweetal proeven te ne- t. aantal bedrijven van horeca-ex- tanten mag voortaan van 20.00 tot D uur geopend zijna Er moet dan zo- voor als na het algemeen sluitings- (in de zomer 1 00 uur) amusement oden worden dat meer inhoudt dan ■uikelijk is in horeca-inrichtingen. zal moeten blijken uit met artiesten éten contracten, opgemaakt door bekend bemiddelings- of theater- •au Een vergunning is maximaal maand geldig. De café's en dancings alleen toegankelijk voor personen 18 jaar en ouder. Een kwartier voor sluitingstijdstip dient de muziek op louden. Er mag geen overlast wor- veroorzaakt door teveel lawaai, slotte moet de exploitant als zijn den hierom vragen kleine etenswa- kunnen serveren. Bonboekjes Wanneer een horeca-exploitant on macht merkt dat het gewenst is dat zijn zaak langer dan gebruikelijk [en houdt, kan hij zelf bepalen of hij fjenging van het sluitingsuur wenst. Irvoor ontvangt hij een bonboekje, Irvan per kwartaal maximaal 13 gebruik kan worden gemaakt. Hij Jet dan een half uur voor het vastge- jde sluitingsuur hiervan telefonisch Inis geven aan de rijkspolitie. Op de- wijze kan het sluitingsuur met hoog- is 1 uur worden verlengd. Dit geldt t bijv. voor dansavonden en er mag Jn gebruik van worden gemaakt als T van te voren ingediende aanvraag voor een verlenging is geweigerd. Wordt van de regeling misbruik ge maakt of worden de gestelde voorwaar den niet nagekomen, dan zal voor een bepaalde periode in het geheel geen verlening van het sluitingsuur worden toegestaan. Beide maatregelen zijn getroffen na overleg met de horeca-exploitanten en de groepscommandant van de rijkspoli tie. Het geheim van het werik van Simavi is hierin gelegen, dat zij reeds 45 jaar trouw vele dokters, verpleegsters, zie kenhuizen en poliklinieken in de tropen terzijde staat in het schenken van me dicijnen, instrumenten, verplegingsarti- kelen, verbandmiddelen en andere noodzakelijke medische goederen. Simavi is geen strovuur, dat eventjes oplaait en eventjes goed helpt. Neen, Simavi helpt elk jaar weer, zodat dok ters en verpleegsters, die onder de meest nijpende omstandigheden hun ze genrijke medische werk doen in tropen- landen, op een betrouwbaar adres kun nen terugvallen en direkt geholpen kunnen worden. Uit allerlei bronnen kunt u weten, hoeveel onkunde, onwetendheid, gebrek aan hygiene, verkeerde gewoonten en opvattingen, groot gebrek aan de meest elementaire goederen door doktoren en verpleegsters overwonnen moeten wor den in hun strijd tegen ziekte en dood. Dit jaar wordt de Simavi-kollekte van 10-15 april gehouden. U kunt uw bijdrage ook overmaken op giro 12 84 87 ten name van Simavi, Haarlem. ka de opname van het radioprogram- I van de Vara „Aan de overkant van Marsdiep" op 18 maart heeft me luw Janny Craanen-Hemelrijk een jat gemaakt van een van de liedjes ze daar zong. Tijdens de repetities rden door twee platenmaatschappijen biedingen gedaan en nog deze and wordt het liedje „We gaan naar Kei" uitgebracht. Ze zingt het nu sa- i met Dries Dekker tweemaal, een r in het Nederlands en een keer in Duits. Ze worden begeleid door Pe- Kok op de accordeon. Iet liedje is al ongeveer tien jaar 1. De melodie is van Peter Kok, on- heeft hij er een tekst bij gemaakt ook de opname van de plaat werd ir een deel door hem verzorgd. We gaan naar Texel" is een echte ezinger, die het bij diverse uitvoerin- al bijzonder goed heeft gedaan. In liermonnikoog, in Den Helder en in kantine van „De Sluftervallei", over had het evenveel succes, om nog lar niet te spreken van de reakties ens de opnamen voor de radio. Niet om het geld Mevrouw Craanen is geweldig blij het plaatje. „Het gaat niet om het d", zegt ze, „maar om de eer". Ze gt al ruim dertig jaar liedjes over Kei en al een paar maal kwam ze bij- m aanmerking voor een plaatopna- A1 vindt ze dit lied dan niet het oiste dat ze ooit gezongen heeft, ze er wel van overtuigd dat het bij een sed publiek goed in het gehoor zal gen. )e hoes van de plaat krijgt een echt Oproep aan oud-leden Op zaterdag 13 en zondag 14 mei a.s. viert de sportvereniging Texel het 60- jarig bestaan. Getracht zal worden bij het feest niet alleen de ledenmaar ook zoveel mogelijk oud-leden te be trekken. De viering begint zaterdag 13 mei met een receptie die van 15.30 tot 17.30 uur in hotel „De Lindeboom- Texel" zal worden gehouden. Op zon dagmiddag 14 mei om twee uur wordt voor leden en oud-leden een ontvangst gehouden in de „Kletskeet" op het S.V. Texel-terrein. Om half vier begint een puzzelrit die ongeveer een uur zal du ren. Vanaf zes uur borreluur in „De Lindeboom-Texel" met muziek van het showorkest Koos Huismans. Na het dinerdat om zeven uur aanvangt, wordt een feestavond gehouden. Leden en oud-leden die de viering willen meemaken zijn 15,per per soon verschuldigd ter vergoeding van de kosten. Men kan zich opgeven bij de feestcommissie, t.a.v. de heer J. Cnos- sen, Bernhardlaan 119a te Den Burg. De feestcommissie heeft 350 uitnodi gingen verzonden aan oud-leden waar van de woonadressen bekend zijn. Er is echter ook nog een lange reeks namen van oud-leden waarvan de verblijf plaats niet bekend is. Gehoopt wordt dat een deel van hen bereikt wordt via dit bericht in de krant zodat ook zij op de hoogte zijn en zich door middel van een briefkaartje kunnen opgeven. Ge hoopt wordt dat zij tevens, in ieder ge val vóór 15 april het bedrag van ƒ15, per persoon zullen overmaken op post giro 87548 ten name van de feestcom missie SVT, Raiffeisenbank Texel. Texels uiterlijk: de Slufter zal er op te zien zijn en een boer met lammetjes. Op de achterkant van de hoes wordt de tekst van het liedje gedrukt. De plaat wordt uitgebracht op het label „De drie engelen" uit Den Bosch. Mevrouw Craanen en Dries Dekker worden bege leid door Peter Kok (accordeon), Nauta (bas), en Smit (drums). Mevrouw Craanen op de plaat De heren J. C. Koegelberg en J- Bruin zijn 25 jaar in dienst van de busdienst van de N.V. T.E.S.O., sinds kort A.O.T In verband daarmee zal hen op zater dagmiddag 8 april (morgen) een recep tie worden aangeboden in de „Raads- kelder" van 16.00 tot 18.00 uur. OUDESCHILD Het vervolg van de eilandcompetitie vond vrijdagmorgen 31 maart plaats in het dorpshuis in Ou- deschild, waar de wedstrijd Oudeschild- GVO werd geturnd. Het werd een span nende aangelegenheid, wat wel blijkt uit de uitslag. Meisjes I: GVO 184,4 punten; Oude- schild 183,2 punten. Meisjes II: GVO 188,1 punten; Oude- schild 183,2 punten. Oudeschild verloor maar wordt iede re keer beter. Het scheelde deze keer wel heel weinig! Beste meisjes in groep I: Marinka v. Dijk, GVO, 31,8 pnt., Miranda Dros, Ou deschild 31,8 pnt. Beste meisjes in groep II: Femmie v. d. Vis, GVO, 33,6 pnt.; Mary Boersen, Oudeschild, 31,4 pnt De wedstrijd SVC tegen ZDH werd tot een later tijdstip uitgesteld. De stand in groep I: gesp. gew. pnt. GVT 2 2 4 SVC 2 2 4 GVO 2 1 2 ZDH 1 0 0 Oudeschild 3 0 0 De stand in groep II: gesp. gew. pnt. GVT 2 2 4 GVO 2 2 4 SVC 2 1 2 ZDH 1 0 0 Oudeschild 3 0 0 Volgende ronde 15 april: ZDH tegen GVO in Den Hoorn en GVT tegen SVC in Den Burg. Oudeschild is vrij. Het moet niet gekker worden. Sinds kort zijn t-shirts in de handel met af beeldingen die zijn geïnspireerd door de Texel-rally en het paracentrum Texel en er zijn zelfs fotomodellen te vinden (in dit geval Henk van Sambeek en Janny Grisnigt) die het bestaan om daarmee te poseren tegen een achter grond van boeten, tuunwallen en scha pen in het landschapsreservaat de Ho- geberg. De shirts worden in de handel gebracht door Modehuis Moerbeek n.v. die de tekeningen liet vervaardigen door Harry Tielemans. De shirtjes, ver krijgbaar in vele maten en kleuren, gaan vlot van de hand. IIOGE OPBRENGST KONINGINNEDAGKOLLEKTE De kollekte ten bate van de viering van koninginnedag te Den Burg heeft ƒ2.412,05 opgebracht, een verheugend groot bedrag. Vorig jaar was de op brengst ƒ1.800,De dorpscommissie verzocht ons de gevers en kollektanten te danken voor hun medewerking. Er is nu voldoende geld om het geplande feestprogramma te kunnen uitvoeren en er blijft zelfs wat over voor het re servefonds. Ieder die een bijdrage voor het feest heeft gegeven heeft een programma boekje ontvangen. Ter korrektie op het geen in dit boekje staat vermeld: de Kogerstraat behoort in zijn geheel (dus niet alleen de oneven nummers) tot wijk 4 en de Burgwal hoort tot wijk 2. In het City theater draait zondagmid dag 3 uur de film 'Sloompie, de olifant'. Een echtpaar, Virginia McKenna en Bill Travers, over wie al eerder een film in Afrika gemaakt is („Bom Free") komt er op toevallige wijze terug voor een verblijf van vier weken. Ze beleven van alles met de oerwouddieren, waaronder drie leeuwen en drie olifanten. Als ze proberen deze zes dieren onder te brengen ontmoeten ze ook nog dieren als buffels, rinocerossen en wilde hon den. (Alle leeftijden). Zaterdag- en zondagavond 8 uur wordt de film „Barqucro" met o.a. Lee van Cleef en Warren Oates vertoond. Een echte western, waarin een bende huurlingen al het mogelijke doet om een veerboot in handen te krijgen. De bandieten hebben een gijzelaar, die ze kwijtraken door een manouvre van de veerman Travis (Lee van Cleef). Hun plan om met vlotten de rivier over te steken en de veerman en de inwoners van de nederzetting te vermoorden mis lukt oök. In een langdurig en bloedig vuurgevecht worden bijna alle bandie ten gedood. De leider delft in een per soonlijk duel met de veerman het on derspit. De film is goedgekeurd voor kijkers vanaf 14 jaar. 19. „Dat weet ik niet, maar het kwam r op neer, dat ik moest zorgen om ït uur in hotel „De Valouwe" te zijn, [netjes uit te zien zodat hij eer met zou inleggen en we onze ware aard goed mogelijk konden verbergen dat schreef de schooier! omdat hij s daar te eten wou hebben en een el belangrijke zaak met ons wou be lten". ,Heb jij een idee?" Ik met. Hij zal toch geen ennevee- oer-firma willen oprichten met z'n leen7" ets?^ *n autokneusjes of Ik weet het niet, ik denk dat er iets 'ter zit. Maar waarom juist in De Va- IVrv ^aarom niet *n zijn eigen Haag- in Utrecht, daar zitten we alle ie even ver van af? kin ieder geval zal het leuk zijn weer fis met z'n drieën te zijn. Je raakt me- ar anders zo kwijt". >Doe je toch, als de dienst eenmaal [elopen is". -Mischien wel, misschien niet. Maar komt het boemeltje. Laten we ar vast gaan zitten. Ik zeg altijd 'ar met het versje van de Speeltuin aarom gaan we vroeg, want dan zijn ^niet zo laat". ot hun grote verbazing stapte er bij f station een chauffeur op hen af. JJent u de heren die naar hotel De ouwe moeten, voor meneer Bot?" at klopt maat", zei Geert, „maar - weet je dat wij dat zijn?" „Meneer Bot had gezegd", grinnikte de chauffeur, „als je iemand ziet die op de reus Goliath lijkt, klamp je die maar aan". „Zozo", zei Geert niet weinig gevleid, „nou David, rij maar an". ,,'t Lijkt wel een spionagefilm", zei hij in de auto tot Sjoerd. „Straks krijgen we het geheime herkenningsteken, an ders mogen we er niet in". „Als we erin kunnen", zei Sjoerd be denkelijk, „moet je dat parkeerterrein es zien, hardstikke vol. Kees heeft wel een goeie middag uitgezocht voor een vertrouwelijk onderhoud. Dat zullen we wel op het toilet moeten houden". Bij de ingang bleven de twee wapen broeders, anders voor geen kleintje ver vaard, bedremmeld staan. „D'r is hier een feest aan de gang", ontdekte Geert. „Dat heeft Kees na tuurlijk niet geweten". „En wat voor een feest", Sjoerd stoot te hem aan. „Wat ziet mijn loddrend oog? Onze bloedeigen overste, met zijn vrouw. Zie je 'm ook? 't Lijkt wel een ouderdag!" Geert, met zijn reuzengestalte, pro beerde over de hoofden heen te kijken. „Sjoerd, jongen", fluisterde hij, „zul je vooral niet schrikken? Je krijgt de sc?hok van je leven". Maar Geert kon vanwege zijn lengte niet alles goed zien, hij werd ook ge zien. Opeens weken de feestgangers op zij, toen een jongeman in jaquet zich een weg baande naar de nieuw aange- komenen, met uitgestoken hand. „Nee maar," kreet Sjoerd, „daar is Kees! En helemaal in rouwkleding! Ke rel, Kees, wat is er met jou aan de hand? Wat ben je mooi!" „Kom mee", beval Kees, zijn slapie bij de hand nemend en door de volte heen- sturend. „Kom mee en val niet om!" En toen stond Sjoe,rd oog in oog met een blonde jonkvrouw in feestgewaad, die hij meteen zou herkend hebben, ook wanneer de rijzige heer naast haar niet duidelijk De Stip geweest was. „Dit is Sjoerd en dit is Geert", zei Kees stralend. „Nou is het feest vol maakt jongens. Ruth, dit zijn mijn ere gasten". „Zo heren", lachte Ruth, „daar heb ik naar verlangd! U ken ik al wel", zei ze tot Geert, „mijn postillon d'amour. Au!" ze maakte kennis met Geerts rechter- kolenschop. „En dat is dan natuurlijk Sjoerd". „Juffrouw", zei Geert, „die jongeman daar naast u, dat is een stiekemerd". „Ja", stemde Sjoerd toe, „h.ij plaatst ons voor een voldongen feit". „Als ik me niet vergis", hoorden ze een maar al te bekende, gezaghebbende stem, „zijn de dienstplichtigen Geule mans G. en Koopmans S. ook op het appèl". Kees bracht een soort saluut. „Ja adjudant, we kregen een dienst order. Vier uur in De Valouwe met vol ledige marsbepakking. Maar h-et doel van de tocht was ons verder niet be kend". „Hoe hebt u het góed kunnen vinden" grinnikte Sjoerd. „Waarom bent u niet bij ons om inlichtingen, gekomen?" „Bij de duivel te biecht zeker. Greet", wendde hij zich naar zijn vrouw die naast hem zat in een makkelijke stoel, met die aanstaande schoonzoon van je, zie je hier het me.-est beruchte trio van heel de compie". „Dus dat zijn ze dan", lachte me vrouw Ackermans. „In burger zien ze er nogal onschuldig uit". Sjoerds ogen zwierven al weg. Hij had meneer en mevrouw Bot al gezien, maar zijn blikken zochten Loes, en pas toen haar donkere ogen hem tegenlach ten, was hij gerustgesteld. De andere receptiegangers stonden de hartelijke begroeting geamuseerd aan te zien. „Nou moet jullie es horen", zei Kees. „Na deze receptie hebben we een intiem etentje en daar horen jullie bij. Daar heb ik jullie voor uitgenodigd, alleen had ik in de haast vergeten er bij te vertellen dat ik me vandaag zou verlo ven, zoals je snapt. Vermaak jullie je maar en zorg dat je geen dorst krijgt, straks kunnen we honderd-uit kletsen, en maak je geen zorgen over de weg terug, want je wordt netjes naar Amersfoort gebracht, op tijd voor de laatste trein. Dat is al georganiseerd". „Je bent een reus", zei Geert, nog steeds uit het lood geslagen door zijn onverwachte ontdekking. De twee makkers vonden al gauw een hoekje vanwaar ze „heel het spul" zo als Geert zei, op hun gemak konden ga deslaan, terwijl een gedienstige kelner hen in het oog hield om te voorkomen dat ze geheel en al zouden uitdrogen. „Hier zou ik heel lang kunnen ver toeven", zei Sjoerd tevreden. „Vind je de Stip er niet vreedzaam uitzien", grinnikte Geert, „de leeuw is een lam gelijk. Alleen als ik 'em zó zie, snap ik dat Kees het aangedurfd heeft". „Maar als ik de schone Ruth zie, be grijp ik heel best dat hij het aangedurfd heeft", gaf Sjoerd terug. „Ik vond het altijd al een schat van een kind, maar vandaag is ze een fee gelijk. Wat is het toch een stiekemerd, die Kees. Nooit iets gezegd. En nou sta je opeens voor een regelrechte verlovingspartij". Ze volgden met intense belangstelling het komen en gaan van de vele gasten. Daar waren tal van relaties van vader Bot, die het hunne ruimschoots bijdroe gen tot de overvloed van „sleejen" op het perkeerterrein. Maar daar waren behalve de overste, ook heel wat rela ties van adjudant Ackermans. Mevrouw Bot kwam, tijdens deze re ceptie, langzaam over haar verloren il lusie van de receptie in Des Indes, met de strepen, de sterren en de lintjes heen. Hotel De Valouwe mocht dan niet de zelfde standing hebben als het oer- deftige hotel aan het Lange Voorhout maar hier in de streek, dat merkte ze al spoedig, was het het trefpunt van alles wat een beetje meetelde. Ook de sterren ontbraken niet. De overste was met zijn vrouw gekomen in zijn gala uniform, de officieren van het regiment waren er bijna allemaal, er was een bestuursde- putatie van de onderofficiersvereniging, de aalmoezenier en de legerpredikant gaven acte de presence en de burge meester als voorzitter van het Rode Kruis, kwam zijn getrouwe secretaris Ackermans feliciteren. Klara Bot moest bekennen, dat het haar rondom mee viel. Die adjudant zag er in zijn zwarte pak werkelijk 'gedistingeerd uit en zijn vrouw, met dat prachtige zilverwitte haar, kreeg volop haar deel van de at tenties. Haar eigen man, zag ze goed keurend, mocht er ook best zijn. Kees was bij zulke gelegenheden in zijn ele ment. Haar blik gleed naar haar zoon die daar stond naast zijn verloofde. Haar moederhart werd bewogen. Wat zag de jongen er stralend-gelukkig uit. En ze moest bekennen, dat was geen wonder. Ruth had ook haar hart meteen gestolen en wat vader Bot betreft, voor hem was ze reeds een dochter. Die twee haden het al meteen met elkaar ge schoten. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 11